Bollen Pakpapier, Inwikkels e. d, CIGARETTES ORANGE 2 ei R O U G E 3 ct. BLEU 21 ct. VERT 31 ct. CORRESPONDENTIE. Lily. Ik ben je zeer dankbaar voor har telijk schrijven. Om geen „brokskes werk" te krijgen, zal ik eerst volgende week 't slot van je Indisch sprookje in z'n geheel plaatsen. Dal is zeker wel goed, hé Lily. Is Jo weer op kan toor? Hier en daar heb ik je brief van vraagteekens voorzien, ook daar waar je spreekt over de „roode kunst sfeer" (sic) Ken je de Jong? Als ik kom moet je me eens met dat pracht- gezelschap in kennis brengen, ook met je neef. Dan spreken we eens over „moraal literatuur". Ja. ja, da's een roode lap voor Kloos e.a. Wil jij dus zoo'n middagje organiseeren Beterschap met moeder. Vele groetjes voor allen. Marie van den B. Zoo jutst heb ik alles ontvangen. Marie Hartelijk dank hoor. Ik zal je spoedig antwoorden. Cupido. En hoe gaat 't met Jou, mijn beste vriend Je leest toch zeker nog altijd ons hoekje Wanneer krijg ik weer eens een geestig pennevruchlje Cupido? Als je wilt, schrijf dan weer eens iets over jullie interessante club. Cupido, ik hoop spoedig van je te hooren. Doe ook de groeten aan je ouders. Bloemvertelllngea, opnieuw verteld door Lily. Kleine ooievaarsbek. wilt ge mij uw levensgeschiedenis vertellen? Op die vraag door Tom gedaan aan een plantje, half verscholen onder af gevallen blaren, kwam geen antwoord En geen wonder ook. Het woei hard de gele bladeren dwarrelden door de fijne, heldere lucht en een verblinden de zonnestraal scheen zich tot taak te stellen ons plantje nog eens, voor het laatst misschien, te doen genieten van warmte en licht. Tom gaat op den grond zitten en herhaalt schuchter zijn vraag Kleine ooievaarsbek wilt ge mij uw levensgeschiedenis vertellen? Daar heft zich het slanke kopje op; het roode bloempje wendt zich tot den vrager en een zacht stemmetje zegt: Maar vent waar denkt ge aan Wat zou ik te vertellen hebben? Ik wordt geboren, ik groei, ik bloei en ik sterf. Ja maar, brengt Tom in 't midden, ik zou zoo gaarne weten, hoe ge hier komt, en wat ge alzoo doet en dan ook of ge het niet droevig vindt dat de winter zoo spoedig daar is en of ge weer terugkomt, als de sneeuw is verdwenen Wel vriendje, daar kon ik wel iets van vertellen, maar gaat ge niet liever naar het bosch om eikels te zoeken en beukenootjes en de boo- men te zien, nu 2ij zich in hun schoonste kleed hebben gedoscht? Doch Tom verzekert, dat hij liever wil luisterenhij houdt zooveel van haar en ze is nog een van de weinige planten die frisch daar staan ondanks hagel en wind. Mijn eerste levensdagen, zoo vertelt hei bloempje, waren tamelijk droevighet zaadje, waarin ik zat opgesloten, was den vorigen herfst met geweld uit zijn huisje gesprongen en was neergevallen ver van de plaats waar het was ontstaan. Ik wist daar echter niets van en eerst later heeft een oude, verstandige musch mij dit verteld In het begin was ik weinig meer dan een fijn draadje, dat zich naar omlaag werkte in de zwarte aarde; weldra echter kwam er ook stengel te voorschijn, die een paar kleine groene blaadjes omhoog droeg en zachtkens op den grond nederlegde. Ik was o zoo blij, toen ik voor het eerst licht zag en ik kon maar niet begrijpen, waarom ik eerst zoolang in 't duister had moeten leven, maar de musch zegt dat 't zoo behoort. De menschen zelfs zegt ze, werken jaren lang in stilte en ongezien, vóór ze iets vertoonen van hunnen arbeid Intus- schen was ik recht blij, daj ik nog iets meer te zien kreeg dan aardwor men. lederen dag bespeurde ik een WASPIK. Voor het diploma costuum* naaien zijn geslaagd de dames: D Verschuren, A. de Bont, A. Kamp, L- Langerwerf, M Poppelier.A. Mouthaan, A. de Zeeuw Jd., M. Nollen, A. van Onzenoort, N Panis, M. van der Schans, L- Smeur, P. de Bont, C Zwaans, A. van der Schans en L. van Ommeren die opleiding genoten bij de Eerwaarde Zusters alhier. Tot leden van de elftal-commissie der voetbalvereniging „Brabantia„ zijn benoemd de heeren A. van Gorp, J. Klaassen en A. van Kuijk. stukje meer van de wereld en mijn leven werd steeds heerlijker. Mijn worteltjes zogen het sap op uit de aarde en ik gevoelde hoe het mij sterker maakte, wanneer het vocht op steeg in mijn stengel en in de fijnste vezeltjes doordrong Toch zijn mijn stengels steeds zwak er« broos ge bleven. juist sterk genoeg nochtans om mijn kleine bloempjes te dragen Wat verlangde ik er naar mijn eerste bloem te zien ontluiken Ongeduldig wachtte ik dagen en weken. Óp zeke ren dag hoor ik vlak bij mij een stem, die zegt: „O laten we het plukken, het is nog een knopje, maar er schemert iets paars tusschen bet harige kelkje, morgen is het een bloem". Ik kromp ineen van angst en al mijn blaadjes begonnen te beven gelukkig streek juist een vlinder op mij neer en deze trok de aandacht van 't wezen, dat mij had willen berooven van mijn grootsten schat. Morgen dus zou ik bloeien! In welk een spanning bracht ik den nacht door en wat bleef de zon dien morgen lang uit 1 Eindelijk werd het schemer; verbeeldde ik het mij dat mijn kelkje zich begon te openen en zich in vijf blaadjes ver deelde? Neen, het was wel zoo, want daar kwam de musjh aantrippelen en zij wenschte mij geluk dat de zon mij zoo genegen was en zoo haar best op mij hid willen doen. Al mijn vrienden had ik willen toeroepen Kom toch en zie hoe frisch mijn bloemblaadjes zich ontplooid hebben, doch ik vreesde, dat de menschen het mochten hooren en mij medenemen naar hun huis, waar geen licht genoeg was om mij groen te kleuren en waar het mij aan lucht tevens ontbrak. En ik groeide en bloeide maar voort. Weldra kwam een tweede bloempje het eerste ge zelschap houdenen toen. na enkele dagen, het oudste zijn kroonb'aadjes verloor en de meeldraden dat voor beeld volgden, had ik nauwelijks den tijd mij te bedroeven, want bloem op bloem ontlook aan de andere stengel- deelen en de insecten, die mijn stuif meel wegdroegen op hunne vleugeltjes, hadden mij steeds zooveel te vertellen van de wonderen, die in den omtrek plaats grepen, dat ik nauwelijks tot bezinning kwam. Nu echter is het anders geworden. 'tWas een droevige dag, toen de musch mij op zekeren Septembermorgen wist te vertellen hoe mijn langste levenstijd voorbij was. Mijne vruchtjes, naar wier snaveltjes ik „ooievaarsbek" gedoopt ben door de menschen, zouden weldra rijpen; dan zou ik een geweldigen schok te doorstaan hebben, want de zaadjes zouden met geweld hunne kluisjes vaneen trekken en denzelfden tocht beginnen door mij den vorigen herfst volbracht. Een mijner bloedverwanten, wier woonplaats dicht bij de mijne was, zei mij nu ook, dat ik niet moest verwachten de lentezon terug te zien; zij meende uit den vorm mijner bla deren te kunnen afleiden, dat ik tot een geslacht behoorde, waaraan niet twee maar één levensjaar was be schoren. Daarna bracht ik bange dagen door en ik had zelfs geen lust meer de versterkende sappen op te voeren tot mijn bloemen. Doch ik schaamde mij weldra en besloot blijde en opge wekt mijn laatste levensdagen door te brengen, dankbaar, dat ik lang genoeg had mogen leven om mijn werk af te doen. En nu is mijn verhaal uit. Vraagt ge mij, waarom ik hier gebloeid heb en waarom ik nu sterven ga. dan weet ik niet wat ik zeggen moet. Ik denk, dat het was om te genieten van zonlicht en zonnewarmte en om de insecten te verblijden door mijn kleuren; nu is het tijd dat ik heenga, want mijn werk is verricht. Vaarwel Tom. -- A.s. Maandag om 6 uur n.m.zal in het café van dee heer C. Roovers onder diens architectuur worden aan besteed het bouwen van een woonhuis met café voor rekening van den heer J van der Ven te Geertruidenberg. Tot assistent onderwijzer aan de Christelijke Bijzondere School alhier is benoemd de heer C. Haverhals uit Kaatsheuvel. RAAMSDONKSVEER. Zondagmor gen om half tien treedt Ds. Ewoldt op in de Dorpsche Herv. Kerk, des namiddags half drie zal er alsdan leesdienst zijn. Prachtig is het schoolreisje naar den Den Haag en Scheveningen.door kinderen der Chr. School, geslaagd. Bijzonder mooi zomerweer begunstigde het uitstapje. Wel moe, doch zeer voldaan, keerden zij huiswaarts. Gedurende Juni werd alhier aan het Postkantoor in de Rijkspostspaar bank ingelegd f 14135 29 en terugbe taald f 20020.48. Uit het jaarverslag der Coöper Boerenleenbank blijkt dat het aantal leden 51 bedraagt Ingelegd werd in de spaarbank f36606 51 en terugbe taald f32408 98. In totaal bedraagt het spaargeld f110063 35 Aan voorschot ten werd uitgegeven f 14800 Het totale NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Kaatsheuvel, 9 Juli 1927. De Kaatsheuvelsche R K Drankbe strijding houdt Zondag a.s. een pro paganda dag. Om 6 uur wordt een H. Mis tot intentie der Drankbestrijding opgedragen en worden de leden van Mariavereeniging en Kruisverbond ver zocht tot de H. Tafel te naderen. Om 3 uur n.m. wordt een propaganda vergadering gehouden voor de Maria- vereeniging, waaronder de ZeerEerw. Pater H. v. d Sande C.s.s R. een lezing met lichtbeelden zal houden over het onderwerp „Het Leven van den Eerbiedw. Petrus Donders. De zangeressenclub der M V. zal eenige liederen zingen. In de avondvergadering die om half zeven zal gehouden worden, zullen in plaais van deze zangnummers eenige voordrachten gegeven worden door den heer v. d. Bosch, lid der Tooneel- club „Ons Vermaak". Dat de teelt van zwarte bessen aan groot risico onderhevig blijft ondervinden dit jaar de bessentelers. Liep 't vorig jaar de prijzen nog tot 94 ct. per kilo, dit jaar kwamen al veilingen voor van 21 ct. per Ko. voor Een proef alleen is noodig om hun superioriteit boven alle andere sigaretten te bewijzen. j le soort. Als plukloon, mandjeshuur, verzend- en veilingskosten hier af zijn, blijft er niet veel meer over. Het eerste halfjaar 1927 heeft zich voor de schoenindustrie in onze plaats gekenmerkt door een ietwat grootere drukte dan het eerste halfjaar 1926. De grootste drukte is thans ge luwd, ofschoon alle fabrieken nog op volle capaciteit werken. Tot Woensdag 29 Juni is te Arnhem de Bedrijfsraad voor het schoenmakersbedrijf geïnstalleerd. De heer C. Roestenberg alhier werd tot secretaris van het instituut gekozen NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 9 Juli '27. Te Tilburg slaagde voor onderwij zeres onze stadgenoote Mej. J Duijs ters, die werd opgeleid op de kweek school der Eerw. Zusters aan den Bred, weg aldaar. Onder zeer talrijke bewijzen van belangstelling en hoogachting herdach ten de Heer en Mej Schmiehusen. Vrijdag den dag, waarop zij vooreen halve eeuw in 't huwelijk traden. Een commissie had zorg gedragen voor een aardige versiering aan de woning en bood tevens een paar prachtige ca deau's aan, terwijl de kinderen der buurt om half zes het gouden paar toezongen. Later brachten een se renade der R K. Fanfare, de R.K. Zang vereeniging en de Heusdensche Har monie, terwijl zeer velen des middags ter receptie gingen. De Heusdensche Harmonie be sloot deel te nemen aan het festival te Drunen op 13 Aug. e.k. Van de scheepswerf fa De Haan en Oerlemans werd te water gelaten het Dordmund-Emskanaalschip„Karl Robert", metende 67 M. bij 8.20 M., bij 2 31 M. met een laadvermogen van pl.m. 910 ton. Het schip werd gebouwd voor rekening van den Heer Randen- busch te Baden. KERKNIEUWS. DE ZOETE LIEVE VROUWE VAN DEN BOSCH. Donderdag 7 Juli was de feestdag van de Zoete Moeder van Den Bosch. Het missaal geeft voor dezen feest- nijverheid te dezer plaatse is langzaam l dag een eigen Mis aan. aan het tanen. j De H. Mis op Maria's hoogfeest werd Wel werken de fabrieken nog doorr ïn de eigen stad pontificaal gecele- doch meest met korter arbeidstijd voor breerd door Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen bisschop van 's Hertogenbosch. 't Was een indrukwekkende plech tigheid onder zeer groote deelname. Wie 's morgens niet naar de kathe draal kan gaan, waar het wonderbeeld in het middenschip der kerk prijkt, tusschen prachtige versiering maakt zich toch 's avonds op om den bêeweg te doen. Iedereen weet het, en groot en klein zegt het: „vandaag begint de stille omgang". bedrag der uitgaven in loopende reke ning is f60418 82 en dat der ontvang sten f70080.56 ln het vereenigingsjaar werd ontvangen f232.228 60 en uitge geven f 221 669 51. CAPELLE. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk optreden Ds. Anker uit 's Gravemoer. De gehouden collecte ten behoeve der slachtoffers van den stormramp heeft in deze gemeente opgebracht de som van f943.72. J.l. Donderdag, 7 dezer, slaagde Mej. P. v. d. Hoeven te Vrijhoeve- Capelle voor het eind examen gymna sium. Geslaagde en familie proficiat. Voor de Ned. Herv. gem. alhier hoopt as. Zondag des nam. half drie op te treden Ds. Ewoldt uit Raamsdonk De witidkorenmolen van den molenaar H. Mouthaan aan de Nieuwe- vaart, die zijn bedrijf reeds geruimen tijd gemoderniseerd heeft, wordt thans afgebroken. Hiermede verdwijnt weer een meer dan twee eeuwen oude molen, die aan de omge'/ing zoo'n karakteris tiek aanzien gaf. Met den pluk van zwarte bessen waarvan de teelt hier jaar op jaar toeneemt, is men deze week begonnen. De opbrengst is zeer goed De prijs is evenwel minder hoog dan andere jaren. Naar men ons mededeelt is het bouwen van een boerderij voor den heer P Wagemakers alhier, onderhands opgedragen aan den aannemer J. H. j Splerings. VRIJH.CAPELLE. Aan het Hulp postkantoor alhier, werd over de maand Juni in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 5586 63, terugbetaald f 3763 13. Totaal f 9349 76. Er werden over hetzelfde tijdvak 20 telegrammen behandeld, terwijl er 224 gesprekken werden gevoerd. DRONGELEN. Deze week werden van veefokkers in onze gemeente weder 10 koeien voor inschrijving in het Ned. Rundveestamboek goedgekeurd, Zij behooren toe aan Gebr. Oerlemans van der Schans 4 stuks, van C. M. Donken 3 stuks en van W. Straver Adrz. 3 stuks. DRUNEN. De drukte in de schoen een gedeelte van hun personeel. Dezer dagen is men begonnen; met het sloopen van een gedeelte van het oude schoolgebouw. Naar wij vernemen wordt het woon huis verandert in een ruim winkelpand en een gedeelte der schoollokalen in pakhuis. Een en ander geschiedt voor rekening; van den heer van Sluisveld te Elshout.. Het Kathedraal Kapittel was bij de pontificale H. Mis tegenwoordig, die ook werd bijgewoond door professo ren en studenten van het Seminarie jBeekvliet te St. Michiels Gestel. De Schola Cantorum zong onder lei ding van Dr. A. Smijers de liturgische gezangen. Na de plechtigheid werd Z. D. H. Mgr. Diepen met kerkelijk ceremonieel uitgeleide gedaan. De deelname aan den „Plechtigen Omgang" op Zondag a.s. wordt steeds grooter. Nog zal in den stoet medegaan een deputatie van de Vaandelwacht der af- deeling Amsterdam van den Ned. H. K. Bond van Spoor- en Tramwegperso neel uit Amsterdam met vaandel. Het bestuur der R. K. Radiovereeni- ging heeft ten gerieve der honderden vreemdelingen, die Zondag de Maria- stad zullen bezoeken in verschillende inrichtingen Brabantsche Koffiemaal tijden georganiseerd te houden tus schen 5 en 6 uur. Om O uur wordt een groote verga dering gehouden in het Concertge bouw waarbij hel Kon. Muziekcorps van Goulmy en Baar muziek zal ten gehoore brengen. Het versterkt koor der St. Leonar- duskerk zingt liederen. BURGERLIJKE STANdT WAALWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus J. z. v. Chr. F. Litzroth en P. A. Loonen. Petro- nella Bernardina, d. v. P. F. J. van de Pas en L. W. Steenbergen. Huwelijksaangiften: Wilhelmus Cor nel is van Raak, 29 jaar en Maria Wil- helmina van Bentem, 25 jaar. Overleden: Christina van Heijst 86 jaar wed. van J. van Herwijnen. Ingekomen personen: H. Tli. A. Keu per en gezin van Doesburg. G. IJ. Versluijs van Rotterdam. M. J. M. v. d. Broek, van H. en L. Zwaluwe. J. Faro van 's-Rosch. J. Th. Beek mans van Vlijmen. Vertrokken personen: M. A. Slaats naar Tilburg. E. A. Mutsaerts naar Tilburg. A. Bosch naar 's-Hage. A. M. Kuij sten naar 's-Hage. EETHEN. Over Juni 1927. Geboren: Arida Antonia Pieternella d.v. T. van Noordennen en L. Kwaker- naak. Mechelina Wilhelmina d.v. C. van Rijswijk en A. A. Hartong. Ger- dina Johanna d.v. A. Vos en T. J. Straver. Neeltje Adriana d.v. K. J. Walraven en S. van der Graaf. Jan Teunis Cornelis z.v. S. H. Hartmans en G. Kuijntjes. Overleden: Arie de Jong Saakes 7 maanden z.v. H. Saakes en J. v. Hel den. Jan Branderhorst 9 maanden z.v. L. A. Branderhorst en J. van den Heuvel. Johanna Nieuwkoop 36 ja ren echtgenoote van A. Oosterkamp. Gehuwd: Martinus Hagen, 35 j. en Jenneke de Jong, 37 j. Johannes Donkersloot 25 j. en Elisabeth Eijme- ke van der Beek, 21 j. Dirk Willem van Meegdenhurg, 44 j. en Johanna Cornelia van der Beek 37 j. Boude- wijn de Heer 22 j. en Antonia Johanna Treffers 20 j. Ingekomen: W. van Dijk uit Acht tienhoven. M. Bouman uit Gorin- chem. A. J. Treffers uit Wijngaar den. A. G. Burghout uit Nootdorp. C. van Roekei uit Zwammerdam. G. P. van der Nagel, idem. J. de Zeeuwe uit Eindhoven. A. Kerkwijk uit Wijk c. a. S. Vos idem. M. Kerkwijk, idem. W. Bouman idem. Vertrokken: C. van Oosterhout, naar Sprang-Capelle. A. M. van Drunen, idem. A. van Oosterhout, idem. H. Korsten, idem. M. van der Lin den, idem. A. J. Korsten, idem. H. Korsten, idem. M. Korsten idem. H. Korsten, idem. M. van de Koppel Sleeuwijk. H. Lankhaar, idem. N. J. v. d. Koppel, idem. P. J. v. d. Koppel, idem. J. Saakes naar Zeve naar. T. Rouhos naar Waalwijk. J. H. Gouda naar Geertruidenberg. P. I. van Vuren, idem. S. J. Gouda, idem. J. C. Gouda, idem. D. A. Gouda, idem. E. E. van der Beek naar Haarlemmermeer. J. G. van der Beek naar Deil. G. B. Crielaard naar Berg-Ambacht. A. J. Treffers naar Molenaarsgraaf. N. treffers, idem. A. J. Treffers naar Wijngaar den. L VORENS UW elders te bestellen, gelieve U onze monsters en prijzen te vragen. U zult hiermee groot voordeel behalen. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. 3RS3 AURENS

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6