Dienstmeisje van Handen en verkrijgt men aoor Marktberichten. Zomerwarmte Notaris Middelkoop f 2425.- H. Baaijens en L. van Hooff (Heusden) M. Heijmans (Bab'broek)J. Schouten (Wijk) en G v. Helden (Veen).. INGEZONDEN STUKKEN (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Met belangstelling heb ik het Inge zonden Stuk van „Een Waalwijker" in het vorig nummer gelezen en 't is weer zooals altijd, de een zal tevreden zijn en de ander niet. De een vindt dat de kermis over 't geheel druk en goed geweest is en een ander niet. De laatsten beginnen natuurlijk te kan keren en schrijven 't aan alles en nog wat toe. De een vindt dat men op de kermis zooveel mogelijk moet laten komen, zooveel mogelijk goede inrich tingen, opdat het volk, waarvoor de kerijiis toch is, kan profiteeren van iets goeds, van goed tooneel, dat helaas zoo slecht werd bezocht, van een mooie revue, welke goede inrichtingen vreem delingen naar Waalwijk trekken; een ander meent dat zulks wel gemist kan worden en dat de menschen maar 's avonds naar de café's met strijkjes en specialiteiten moeten gaan of naar de danszalen, omdat zij er zelf dan 't meest van plukken, 't Zal natuurlijk voor eenieder nooit naar den zin te maken zijn, vooral nu overal gedanst en gemuziekt wordt en 't natuurlijk niet mogelijk is overal volle zalen te trekken. Moet alles alleen op de Markt en Stationsstraat komen, zooals inzender, die zeker een van de laatste categorie is, wenscht, dan weet men vooruit dat er ongeveer niets meer komt, dan kan er komen een caroussel of pof fertjeskraam, maar waar blijft men met een schouwburg, een theater, een circus, een danstent, of hooren die niet bij een goede, ouderwetsche kermis? Wij gelooven dat de gemeente met hare goede inrichtingen de laatste jaren wel op den goeden weg is, al konden er misschien voor de gezellig heid, voor 't echt kermisvermaak wat van die kleine tentjes, schiettentjes, kop van jut enz. bij. Enfin laten we dat maar aan hun beleid over en laat men niet al te egoïstisch zijn en niet alleen voor zichzelf zorgen en be denker. dat ook de kermis voor de menschen is en dat ze ook als zoo danig een attractie moet zijn voor de vreemdelingen. Ook een Waalwijker. Ingezonden Mededeelingen. veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; een paar Mljnhardt's Hoofdpijntabletten doen deze spoedig bedaren. In Buisjes 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. SPORT. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. Uitslag van de vlucht der gecombi neerde postduivenvereenigingen van Kaatsheuvel van uit Vilvoorde: 1 11 23 30 M. van Boxtel, 2 19 Emmers, 3 9 15 Ch. v. Heeswijk, 4 M. Snoeren, 5 Ch. v. Wanrooij, 6 12 A. v. Moergestel, 7 17 32 34 W. v. Best 8 P. Nieuwenhuijzen, 10 J. v. Boxtel, 13 P. v. d. Velden, 14 A. Hendriks. 16 L. v. Boxtel, 18 A. Sulsters, 20 C de Roolj, 21 49 H. v. Boxtel, 24 38 46 47 B. Kemmeren, 25 37 J. v. Dongen, 26 28 29 35 50 G. v. Wanrooij, 33 W. Kemmeren, 36 D. Donders, 37 43 H. Dekkers, 39 W. v. d. Ven, 40 M. Gloudi, 27 44 45 A. Versteeg, 42 Th. Ligtvoet. Rijwielsport. Michard heeft te Keulen het wereld kampioenschap behaald voor Kaufmann Fauchaux en - Moeskops, die vierde was en zeer onregelmatig reed. Het wereldkampioenschap op den weg, gereden op den Nürburg ring (Eifel), werd gewonnen door den Italiaan Binda (prof.) die 182.4 K M. aflegde in 6 uur 37 minuten en door den Belg Aerts (Amateur) die een tijd maakte van 6 uur 49 minuten. I Pöhler van Mylan (D.) M. J. F. Brands echtgen. van A. de Vaan van i Reukum. W. M. Outersterp echtgen. j van F. Passier van Amsterdam. L. i v. Peer en gezin van Sprang-Capelle. A. Toen echtg. van C. Bos van 's-Gra- venhage. Vertrokken: J. G. A. Speekenbrink naar Tilburg. A. G. Pulles naar Vlijmen. J. G. Bayens naar Rotter dam. P. J. M. Roestenburg naar Ter Aar. H. Böhmer naar Cleve (D.) C. A. C. v. Haren naar Vlijmen. P. H. van Iersel naar Tilburg. L. H. van Osch naar Amersfoort. G. Braspen ning en gezin naar Sprang-Capelle. H. Mester en gezin naar Nieder Sesz- mar (D.) JL Swaab naar Amsterdam. J. H. Drenth en gezin naar Oister- wijk. A. Bayens naar Rotterdam. J. M. Ruhl naar Frankenfeld (D.) W. Miiller naar Bisingen (D.) F. Hemming n. Weseke (D.)J. Schmit naar Bamberg (D.) H. Groll naar Bretten (D.) H. H. Kopper naar Eli- renfriedersdorf (D.) E. Frilitz naar Waldenburg (D.) G. Schalier naar Schinölln (D.) W. O. Martin naar Tuttlingen (D.) P. Dumilzrov naar Pantgevo (Servië). P. A. N. Bartscb naar Cottbus (D.) W. Dietrich naar Berlijn (D.) E. Klotz naar Leinen (D.) BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Louise A. M. d.v. E. H. M. de Greeff en C. C. M. Ebben. Sophia A. M. d.v. W. J. H. Müssgens en S. M. Marianeck. Theodora d.v. J. A. van Bokhoven en G. de Jong. Godefridus z.v. J. A. v. Bokhoven en G. de Jong. - Cornelia d.v. D. A. Pol en M. P. Ver schuren. Matthijs W. J. z.v. A. G. C. Klerks en M. C. Smetz. Helena A d.v. L. v. d. Anker en A. H. v. d. Kolk. Overlijden: Geene. Huw.-aangiften: Theodorus v. Rijen 28 j. en Maria J. Lombarts 28 j. Huwelijken: Geene. Ingekomen: M. E. F. Scholte van Den Bosch. L. Apfel van Rotterdam. A. O. C. Donkers van Duiven. H. L. M. de Leijer van Oisterwijk. M. C. v. d. Lee van Tilburg. E. Boer van Oud- Beijerland. E. P. Steingriiber, gel). AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4 uur. Bestuursvergadering E.H.B.O., afd. Waalwijk. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „Het Kamermeisje van den Kolonel". Zondag 12 uur. Repeiitie Liedertafel Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8l/a uur. Witte Bioscoop, „Het Kamermeisje van den Kolonel". Zondag 8 uur. Groot concert op de kiosk op de Markt door de Kon. har monie uit Oosterhout. Maandag 8 uur. Repetitie Waalw. Veteranen Gymn. vereeniging, gem. Gymnastieklokaal. Woensdagavond half acht verplichte oefening Korfbalclub W.E.K. Waalwijk 22 juli, 1927. eieren 6—7 cent. varkens f 10—14. GEMENGD NIEUWS. Aangaande het auto-ongeval te Dieverbrug, waarbij dr. S. Tonckens, zijn echtgenoote en hun drie kinderen op zoo tragische wijze om het leven zijn gekomen, meldt het „Gron. Dag blad" nog: De auio is door drie experts en een viertal maréchaussees aan een onderzoek onderworpen. Het bleek, dat aan den wagen, een nieuwe 5-per- soons Nasii-automobiel, voorzien van 4 wielenremmen, absoluut niets man keerde. Het vermoeden bestaat daarom, dat aan dr. Tonckens het een of andere lichamelijke ongeval is overkomen. Dit vermoeden wordt versterkt, door dat de maaiers, die op het land werkten even voordat het ongeval gebeurde, mevrouw Tonckens hebben hooren gillen. Naar gemeld wordt heeft een medicus die een onderzoek heeft ingesteld, het ongeval toegeschreven aan een hart verlamming van den bestuurder, dr. T. Uit de omstandigheid dat alle ruiten van den auto heel zijn, leidt men af, dat de inzittenden waarschijn lijk geen pogingen gedaan hebben, zich door het stukslaan van het glas uit hun benarde positie te bevrijden. Men meldt uit Hillegom Op dezelfde plaats waar Zondag middag een auto-ongeluk met doode- lijken afloop plaats had, heeft gisteren middag weer een zeer ernstig onge val plaats gegrepen. Twee wielrijders, een vrachtauto en een militaire motor rijder kwamen uit dezelfde richting van Leiden. De militair wilde den auto passeeren, doch haakte aan het voorwiel van den vrachtauto, waardoor de bestuurder het stuur kwijt raakte, en tegen den berm van den weg opvloog. De wielrijder, E. Verkade, een jonge arbeider, sloeg tegen den grond en bekwam een gapende hoofd wonde en andere kwetsuren. Een toe vallig passeerende dokter legde een noodverband, waarna de man per ziekenauto naar het Academisch zie kenhuis te Leiden werd vervoerd. De geneesheer verklaarde dat de man reeds stervende was. Hedenmorgen was zijn toestand echter redelijk. Op den beruchten onbewaakten overweg te Kethel is gisteravond het zevende slachtoffer gevallen. De 33 jarige koopman in aardappelen en fruit A. Hitzemane uit Vlaardingen, die komende van Schiedam naar Kethel liep, werd door den trein, die te tien uur van Schiedam naar Vlaardingen vertrekt, gegrepen. Den ongelukkige werd het hoofd van den romp afge reden. Te Goes zijn vier van een groep gevaccineerde kinderen ernstig ziek geworden. Reeds zijn twee kinderen overleden. De toestand van het derde kind is hoogst ernstig. Bij dit kind treden verlammingsverschijnselen op. Vanwege de rijksseruminrichting is een onderzoek ter plaatse ingesteld. De ongerustheid onder de ouders is groot. Per Radio heeft gisteren de-wnd. hoofdcommissaris van politie te Gro ningen aanhouding verzocht van notaris H. S. aldaar, die zonder orde op zijn zaken te hebben gesteld Maandag om half vijf is vertrokken. De justitie heeft gisteravond beslag gelegd op de boeken. Hoe groot het tekort is, kan nog niet worden meege deeld daarvoor is de administratie te omvangrijk en van te bijzonderen aard. Het aantal betrokkenen is bui tengewoon groot. De gedupeerden zijn hoofdzakelijk kleine luiden, nering doenden of renteniers en verder bouw ondernemingen. Het kantoor in de Stationsstraat werd vanmorgen door deze menschen als het ware bestormd. Het kantoorpersoneel zeide dat het geen mededeelingen of betalingen kon doen, omdat de justitie den boel verzegeld had. Notaris S. deed groote zaken en had een groot kantoor, dat hem naar schatting een jaarlijksch inkomen leverde van f30 a f40.000. Specula ties en te groote borgstellingen, maar bovendien het leven op bijzonder luxueusen voet zouden de oorzaken zijn van deze krach. De menschen hadden veel vertrou wen in de soliditeit van het groote kantoor. Sommigen hadden de op brengst van maanden geleden in pu blieke veiling verkochte perceelen nog niet opgevraagd, althans niet ont vangen. Notaris S. is twee dagen te Hooge- veen gelogeerd geweest in het hotel Frederiks. Woensdagavond 6 uur is hij vertrokken, zonder zijn rekening te betalen, met achterlating van zijn jas en actentasch. Hij heeft de beide dagen dat hij in het hotel verblijf hield, te bed gelegen en niets genuttigd. Men weet niet, waarheen hij is vertrokken. Gisteravond omstreeks hall zeven heeft te Eindhoven op den Aalsterweg een ongeval plaats gehad, waarbij zeven personen werden gewond, van wie 6 licht. De autobus van de maatschappij Felix, bestuurd door den heer De Jong, die den dienst Eindhoven—Waalre onderhoudt, kwam nabij de gemeente- boerderij Maplefarm in botsing met 'n Ford-auto, welke uit een tuin kwam en bestuurd werd door den heer C. Bol. De Ford werd in een sloot gedrukt; de heer Bol en zijn kind kregen geen letsel. De volle autobus kantelde om, tengevolge waarvan de ruiten stuk sloegen, en nagenoeg alle inzittenden verwondingen opliepen. De zestien jarige timmermansknecht Van der Looy uit Waalre, was er het ergst aan toe. Hij kreeg een oogwond. De jongen is naar het ziekenhuis te Eindhoven over gebracht. De overigen, die allen aan handen of aangezicht geblesseerd waren door de glasscherven, zijn per auto naar hun woonplaats. Waalre, over gebracht. In de „Reichspost" wordt ver haald, op welke wijze Vrijdag woeste- lingen in de gebouwen van dit chris telijk sociale dagblad huis hebben gehouden en hoe eensdeels een dood gewone dievenbende, anderdeels een bolschewistische bende haar slag sloeg. Van verscheidene rechtstreeksche getuigen van de gebeurtenissen, welke zich bij de bestorming van het „Herald" gebouw afspeelden aldus het blad kregen wij het volgende verhaal, dat onder eede kan worden bevestigd en de juiste politieke waarde van het voorgevallene vaststelt. De aanvallers waren duidelijk in twee troepen te onderscheiden, die verschillende doeleinden bij het bin nendringen van het gebouw nastreef den. De eene troep gaf zich over aan plundering en hield zich niet op met materieele verwoestingen, maar ver zamelde liever messing en andere waardevolle bestanddeelen van de machines. Tot twee maal toe drong een van die troepen de kelders binnen, waar achter een ijzeren deur een arbeider van de firma zich schuil hield. Deze hoorde den aanvoerder zeggen „Hier valt niets te halen!" Daarop keerden de plunderaars weer om. Zoo kwam het ook, dat in de lokalen, die door de plunderaars bezocht werden, bijna niets moedwillig beschadigd werd. Daarentegen verzamelden de „gasten" klokken, barometers, kost baarheden en kleedingstukken, welke laatste zij dadelijk ter plaatse aan trokken en waarvan zij de zakken met geroofde goederen volstopten. Een achtergebleven horloge, dat niet in onze gebouwen thuishoort, bewijst, dat de lieden reeds eerder „zaken" hadden gedaan en in hun zakken ruimte moeten maken voor dingen, die hen beter aanstonden. Ook waren zij gewapend, getuige de achtergebleven bijlen, bajonetten, zware ijzeren sta ven e d. Terwijl deze troep met de handig heid van een ervaren dievenbende doodkalm bijna een uur lang in het gebouw zijn gang ging, was de andere troep er doelbewust op uit een be paalde verwoesting aan te richten. Aan het hoofd van dit brandcom- mando ging een net gekleed intel lectueel man, die bevelen gaf. Wij constateerden, dat deze lieden allerlei brandbare stoffen bij zich hadden. De aanvoeder en eenige van zijn volge lingen hadden bakjes en kannen met licht ontvlambare vloeistoffen mede gebracht. Deze waren reeds des mor gens om 7 uur bij een huisbewaarder in de nabijgelegen Zeltgasse onder een voorwendsel in bewaring gegeven en werden kort voor de bestorming afgehaa d. De aanvoerder van het brandcommando goot als nummer één reeds voor het gebouw benzine op de hoopen papier, die toen naar buiten gegooid werden, anderen gebruikten petroleum, zooals de herkenbare resten uitgewezen hebben. Een aantal van deze lieden wierpen voorwerpen, die een grijzen rook ontwikkelden en dadelijk ontbrandden. Anderen weer bezaten fakkels, die een scherp licht, zooals magnesium, uitstraalden. Deze troep bestond niet uit lieden, die tot den arbeidersstand behooren en die reeds door hun uiterlijk ver rieden, dat zij van de meest duistere elementen van de groote stad afkom stig waren. Vóór de machines staande, waren zij tamelijk radeloos, riepen om een „vakman" die hen bij hun vanda- lenwerk zou helpen en sloegen, toen zij er geen vonden, er blindelings op los. Slechts zoo is het te verklaren, dat de aangerichte schade hoofdzake lijk de deelen, waar het minder op aankomt, betreft. Hier was duidelijk Moskou aan het werk, met een methode, die Weenen nog nooit had meegemaakt, goed ge organiseerd en voorbereid, niet eerst uit de onrust van den toestand van 't oogenblik voortgekomen. Men krijgt geen fakkels, chemische bommen e.d. zooals men lucifers bij den kruidenier koopt. De „bezoekers" hebben zonder twijfel reeds lang voor dat de uitspraak in het Schattendorfer proces was gedaan, hun maatregelen, volgens vaststaande plannen getroffen Hier is een doelbewuste overval voor ernstige politieke doeleinden, die vèr boven he^rechtstreeksche doel van den aanval uitgaan gepleegd. Ook een dierenpark bij Rotterdam. Grootsche plannen van den heer Loos. In September a s. zal men met den bouw beginnen. Het schijnt, dat de dierentuinen uit de mode raken en meer en meer het Hagenbecksche voorbeeld gevolgd wordt om de dieren zooveel mogelijk in den natuurstaat te houden. Na de Haagsche plannen komt thans een bekend Rotterdammer, de heerC. N. A. Loos, eigenaar van het Restau rant Loos op het Hofplein met derge lijke ideeën. De ontwerpen zijn reeds gereed, de contracten geteekend en in 1928, het jaar der Olympische Spelen, zal Rotterdam zijn dierenpark hebben. De heer Loos is namelijk eigenaar van het „Plaswyck Park", dat zich door aankoop van belendende gronden thans uitstrekt van Hillegersberg tot Schiebroek. De eigenaar is een groot dierenvriend. Reeds het vorig jaar was hij begonnen met een miniatuur-dieren tuin. Dit jaar werd door aankoopen deze diergaarde uitgebreid, zoodat zij reeds een aardige collectie apen, kan goeroes, herten, uitheemsche vogels en zeeleeuwen omvat. Doch voor het vol gend jaar wacht den Rotterdammer een verrassing. Met de firma L. Ruhe te Alfeid aan de Leine bij Hannover contracteerde de heer Loos voor aanleg en bevolking van een park voor wilde dieren in den natuurstaat. De firma Ruhe is, zooals men weet, de groote concurrent van Hagenbeek. En 'tis te verwachten, dat deze haar best zal doen om zoo natuurgetrouw mogelijk een rotsplateau te leggen en dit te be- volken met een kerncollectie, direct geimporteerd uit de binnenlanden van Afrika. In September a s. wordt een aanvang gemaakt met den bouw. ADVERTENTIEN. gevraagd voor dag of dag en nacht. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. 38670 te Capelle, bericht, dat het perceel Weiland onder Waspik in veiling voor de erven van wijlen de echtelieden J. W. TEUNEN-Paardekooper, in bod staat aan De toeslag blijft bepaald op Donderdag 28 Juli a.s., 's namiddags 6 uur in het Hotel „De Ploeg" van H. VAN IERSEL te Waspik. 38671 HOOI

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10