w. w. w. i lel aanpwszeo adres Buwelijkskaarlen en -Brieven, Dankbetuiging. fiotaris R.SCHRRP Notaris Canters gemengd~nieuws. Winkelweeknummer. t Waalwiiksche Winkelweek alleen in een Waalwijksch blad. f 3350.- verpachten s hel en 2de secretaresse werden benoemd de dames Kramer en Reas. Besloten werd de jeugd te laten profiteeren van een voorstelling van den Heer Bartho Mysticie (A'dam) en een bloemencorso te organiseeren, waarvoor men zich voor 24 Aug. dient aan te melden of bij Mr. Ruitinga of bij Mej. Reas. Dit corso wordt opgeluisterd door muziek, terwijl des avonds de Harmonie en de Fanfare een concert zullen geven. Vreeselijke trambotsing bij Laren. Vier dooden, vijf zwaar gewonden. Drie slachtoffers behooren tot één gezin. Zondagmiddag 12.42 vertrok van 't station Laren een trein van de Gooi sche stoomtram, bestaande uit twee locomotieven, drie gesloten rijtuigen en één open personenrijtuig. Het per soneel had van den stationschef te Laren de order gekregen „bij de Gooi- sche Boer" een extra-tram uit Amster dam, bestaande uit een locomotief, een open rijtuig en twee personen wagens af te wachten. Toen de tram echter op de Noor derstraat bij villa „Groenendaal" aan de bocht was gekomen, zag 't perso neel tot zijn ontzetting dat van de hoogte met een vaart van 25 K M de extra-tram uit A'dam kwam aanrij den. Onmiddellijk werd de tram tot stilstand gebracht, maar de extra tram kon niet meer tijdig stoppen, haar machine botste tegen de locomotief der stilstaande tram met zulk een geweld, dat de schok in verren om trek werd gehoord. Door deze botsing werd de locomo tief opgelicht en de daarop volgende open wagen er onder geschoven en in elkaar gedrukt, gedeeltelijk versplin terd. Afgrijselijk was het schouwspel, dat men te zien kreeg, een verschrik kelijk gekerm werd gehoord. Van alle kanten kwam direct hulp opdagen. Auto's met verpleegsters uit Bussum, een Roode-Kruis-auto uit Hilversum, verschillende geneesheeren uit Laren en Hilversum waren spoe dig ter plaatse. Al aanstonds werden twee lijken uit de puinhopen bevrijd toen men de machine had opgevijzeld (waarbij ze kantelde en den weg ver sperde) werden nog twee lijken ge- - vonden. Er waren voorts nog vijf zwaar gewonden, die naar het St. Jans zie kenhuis werden vervoerd en 15 licht gewonden, die gedeeltelijk ter plaatse en gedeeltelijk in het ziekenhuis werden verbonden en daarna naar huis konden terugkeeren. De passagiers van de tram uit Laren bleken ongedeerd. Gedood zijn de 33 jarige Emma nuel Lisser, wonende Lange Nekstraat te Amsterdam; zijn vrouw Jeannette Lisser-Vischfcperhun 5-jarige dochter Margaretha Lisser; de 23 jarige heer Schreuder uit Amsterdam. Zwaar gewond zijn: de 8 jarige Nico Lisser uit Amster dam, de eenig overgeblevene uit het gezin, waarvan vader, moeder en dochter omkwamen Mej. Annie Heibeek uit Hilversum. Mevrouw Wevers en haar dochter uit Amsterdam, die een bezoek gingen brengen aan den te Laren verpleegd wordenden heer Wevers; de machinist der extra-tram P. N. v. d. Berg, wonende Narcisstraat Amsterdam, die gisteren nog niet ver hoord kon worden. Op last van den Officier van justitie mocht men niet met het opruimings- werk beginnen, eerst moest een onder zoek worden Ingesteld, dat onmid dellijk werd aangevangen door Mr. H. W. Massink, Mr. W. Versteeg en Mr. Zwagerman. Verschillende perso nen werden verhoord, vooral aangaande het niet-verstrekken van instructies aan den machinist der extra-tram in zake het laten passeeren van de andere tram. De toestand der gewonden. Maandagmorgen werd uit Laren gemeld De toestand der passagiers, die Zondag bij het tramongeluk ernstig gewond zijn en in de R. K. Zieken verpleging St. Jan verpleegd worden, is heden redelijk wel. Zij hebben allen een rustigen nacht gehad. De dames Wevers hebben ernstige beenfracturen bekomen, terwijl de drie andere pas sagiers: mej. Hijbeek, de heer v. d. Berg en de 8-jarige Nico Lisser zware inwendige kneuzingen hebben opge- loopen. Het rechterbeen van laatstge noemde moest worden geamputeerd Omtrent de toedracht van de nood lottige trambotsing welke Zondag te Laren heeft plaats gevonden, vernemen wij van bevoegde zijde nog de vol gende bijzonderheden De tram, welke als voortrein dienst had moeten doen en die te 10 u. 30 v.m. van Amsterdam vertrok, was door een vertraging van ruim 17 minuten aan de afsluitboomen van deLinnaeus- straat volgtrein geworden en tegelijker tijd was er in den officieelen loop van dien trein, die te 10 u. 50 van Amster- dam vertrokken was, een afwijking ontstaan. Het personeel van de tege moetkomende tramtreinen werd hier van per telefoon in kennis gesteld, terwijr dat van den vertraagden trein instructies ontving om zich verder per telefoon in verbinding te stellen met de daarvoor aangewezen chefs, tenein de telkenmale mededeeling te ontvan gen, waar de gewijzigde kruisingen moeten plaats vinden. De eerste ge wijzigde kruising vond reeds plaats aan de Kruislaan, waar zij geschiedde met den tramtrein, waarmede in nor male omstandigheden in Diemerbrug moet worden gekruist. Te Diemerbrug slapte een assistent-controleur op de tram en begeleidde deze naar Muiden. Metdezen controleur hadden intusschen de directie Watergraafsmeer en de chef van dienst Muiderberg afgesproken dat de kruising van „vertraagde trein no. 7" met den voortrein 6 en met trein 6 was verplaatst van de Hakke- laarsbrug naar het Merwedekanaal. De verdere loop van den trein werd toen geregeld door den chef van den uitvoerenden dienst te Muiderberg en den chef te Laren. Bij de vaststelling daarvan, is toen het misverstand ont staan, dat aanleiding is geweest tot de noodlottige botsing. Toen de vertraagde trein te Mui derberg aankwam, ontving het per soneel van dezen trein ter plaatse van den chef opdracht, dat genoemde tramtrein bij Hakelaarsbrug moest kruisen met trein no. 8 en verder zonder kruising door moest rijden naar Laren. De chef van Laren had intusschen den t lefoonwachterte Hakkelaarsbrug order gegeven om den conducteur van den vertraagden trein na zijn terugkeer van Muideberg aan de telefoon te roepen. Deze kreeg toen van den chef van Laren order om aan de „Gooische Boer" aan de telefoon te komen met het oog op den loop van trein no. 10. welke om 12 u. 42, volgens dienstregeling van Laren in de richting van Amster dam moest vertrekken, intusschen was echter de chef van Muiderberg met een materieeltrein naar Hakkelaars- brug gekomen en deze herhaalde daar ter plaatse zijn inmiddels gegeven order: Toen de conducteur daarop den chef er op attent maakte, dat hij van den chef te Laren order had ge kregen om aan den „Gooische Boer" aan de telefoon te komen, antwoordde hij: „Geen gebel meer met telefoons; je gaat zonder kruising door naar Laren". De conducteur heeft toen deze order opgevolgd' met het bekende noodlottige gevolg. Zooals reeds gemeld, heeft het par ket uit Amsterdam, dat de bij het on geval betrokken ambtenaren heeft verhoord, zijn onderzoek speciaal uit gestrekt naar de vraag of het ongeval te wijten is aan de tegenstrijdige orders, welke door de dienstdoende chefs te Laren en te Muiderberg zijn gegeven. Uit Stuttgart wordt gemeld: TeMockmühl heeft zich een ernstig verkeersongeluk voorgedaan. Door een defect aan de stuurinrichting reed een auto op een tuin aan, waarvoor een troepje kinderen stond. Een 4-jarig meisje en twee knapen werden onmiddellijk gedood, terwijl twee scholieren van acht jaar zoo ernstig gewond werden, dat zij onmid- delijk naar het ziekenhuis moesten vervoerd worden. Te Delft vond Zaterdagochtend de dienstbode' van den heer Van Loenen Martinet, toen zij de huis kamer binnenkwam tot haar groote ontsteltenis daar een man in diepen slaap in een clubfauteuil verzonken. Naast den stoel stond een leege wijn- flesch, terwijl hij nog een volle flesch wijn in zijn arm had. Op een tafeltje naast den stoel lag een ledige porte feuille, toebehoorende aan den heer des huizes. De dienstbode waarschuwde de politie, die den man arresteerde. Het bleek de 60-jarige Amsterdam mer Meulemans te zijn, een oude bekende van de justitie. De man had zich toegang verschaft door verbreking van een ruit en een glazen hor, is naar den kelder gegaan en heeft daar den wijn meegenomen. Daarna is hij weer naar boven gegaan en heeft in de huiskamer het schrijf bureau verbroken en daaruit de por tefeuille weggenomen, die geen geld bleek te bevatten. Vervolgens heeft hij 't zich gemakkelijk gemaakt en een van de flesschen wijn aangesproken. Blijkbaar niet bestand tegen den kop- pigen Rijnwijn is hij in slaap gedom meld. Zaterdagmorgen zag een bakkers knecht uit de Weranda, in dienst bij de firma H. Janssen aan de Broers- vest te Schiedam, dat een luikje van een groot vat in de diept$ was geval len. Men waarschuwde den tweeden meesterknecht, die daarop met hem meeging. Deze ried een knecht aan, een touw om zijn middel te doen alvorens zich naar beneden te bege ven. maar de man gaf hieraan geen gevolg. Plotseling hoorde de bij het vat staande meesterknecht een gil. Hij begaf zich|daarop onmiddellijk in de kuip, doch door de ondragelijke atmosfeer kon hij niet verder afdalen. Een andere brandersknecht deed hier op een touw om zijn middel en daalde in het vat af. Hij bracht zijn collega bewusteloos boven, De kunstmatige ademhaling werd toegepast, doch het mocht niet meer baten. In den goudsmidwinkel van de firma K. Compaan aan de Rozengracht te Amsterdam hebben Zondag inbrekers terwijl de heer Compaan met z'n familie buitenshuis was, hun slag geslagen. Bij zijn thuiskomst vond hij zijn winkel in de meest volslagen wanorde, en vrijwel volkomen geplunderd; bijna alles wat aan gouden en juweelen sieraden aanwezig was bij zijn vertrek, voor een waarde van naar schatting f 30,000, was verdwenen. Alleen de zilvere voorwerpen hebben de dieven niet de moeite van het meenemen waard geacht. Zij moeten over het dak het huis binnengekomen zijn, hier uit blijkt, dat in een nooddeur een gat gesneden was. groot genoeg om een volwassen persoon door te laten. Dat er vermoedelijk meer inbrekers dan één aan het werk zijn geweest, is hieruit af te lijden dat deze nood- deur open werd gevonden degeen die zich door het gat naar binnen heeft gewerkt, heeft blijkbaar daarna, om het den anderen van het gezelschap gemakkelijker te maken, meergenoemde nooddeur geopend. Zonder een bezoek aan de woning te brengen, zijn zij daarna rechtstreeks naar den winkel gegaan. Vermist worden een groot aantal gouden, al dan niet met briljanten bezette ringen, armband horloges' manchetknoopen. horloge kettingen enz. De dieven hebben den bult eerst in een papiermand verzameld, en daar na verpakt in eenige kussensloopen, welke zij voor dit doel van een der slaapkamers hebben gehaald. Langs den weg waarlangs zij gekomen waren moeten zij daarna het huis weer hebben verlaten. Een 63-jarige pensionhouder, wonende perceel Singel 378 nabij de Beulingsloot te Amsterdam, werd gis terenmiddag te ongeveer half vier in de keuken overvallen door een Oosten rijker en twee Duitschers, die bij hem kamers hadden betrokken. Zij wierpen hem een deken over het hoofd, welke hem stijf tegen den mond werd gedrukt. Daarna bonden zij den man met een touw en mishandelden hem. Vervolgens braken zij een geldkistje open en ver lieten het huis met meeneming van f 150. Op zijn hulpgeroep werd de pensionhouder bevrijd door een sur- veilleerenden agent van politie. Bij geneeskundig onderzoek bleek, dat de man zwaar lichamelijk letsel had be- komen. De daders zijn voortvluchtig. In den tijd dat de 48-jarige ha venarbeider H. G R. te Rotterdam met een 30 jarige pensionhoudster F. I in de Hudsonstraat samenwoonde, had het tweetal geregeld twist met elkaar, meermalen moesten andere kostgangers tusschenbeide komen. Een dezer dagen had de vrouw te kennen gegeven, dat zij van woning wilde veranderen en R. verlaten. De man had haar daarop gedreigd, dat zij er niet zoo gemakke lijk af zou komen. Zij was echter toch een andere woning gaan zoeken en toen zij daar op het Boschpolderplein voor haar nieuwe woning stond, be merkte mej. J. dat de havenarbeider haar tot daar was gevolgd. Het kwam weer tot twist en plotseling greep de man een broodmes en stak eenige malen naar haar. Haar kleeren beletten dat de steken ernstige verwondingen veroorzaakten, toch werd ze nog ge raakt. In een nabijzijnd politiebureau werd zij door den geneeskundigen dienst verbonden. De dader was in middels gevlucht Enkele straten verder werd hij door een wielrijder omver gereden en daarop gegrepen. R. is aan de politie overgegeven, die hem in arrest stelde, ter zake van poging tot zware mishandeling. Voor de Waalwiiksche Winkelweek plaatst men natuurlijk alleen zijn advertentie in het Waalwiiksche blad; het De prijzen zijn laag, vooral met het oog op de zeer groote verspreiding, in de geheele streek. Uit Noordwijkerhout wordt ge meld Bij een broedertwist in de Zilk, in een kamer waar de moeder ziek te bed lag, heeft de eene broer den an deren met een broodmes gestoken. Het slachtoffer werd op vijf plaatsen ver wond. De dader is aangehouden en het broodmes is in beslaggenomen. Gisterochtend is de 23-jarige W. Koopman aan het havenhoofd te Bergen op Zoom bij het baden ver dronken. Hij heeft vermoedelijk spier kramp gekregen. K. was een goed i zwemmer. Gistermiddag om half 3 reed de. slager Huisman uit 's Hertogenbosch op een motor in de richting St.Josef- straat Koningshoeve te Tilburg, met den heer Verstraten op de duozitting. Bij het Casino naderden zij een wiel rijder, die yan den anderen kant kwam. Zij wilden uitwijken, waardoor het achterwiel van den motor slipte en beiden tegen den grond sloegen. Huisman brak een arm en Verstraten kreeg vermoedelijk een schedelfractuur Beiden zijn door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis gebracht. Gisteren is het tweejarig jongetje van Peters te Cuyck door een tractor overreden en gedood. In den laatsten tijd kwam het veelvuldig voor dat ingebroken werd in verschillende vischpakhuizen te IJmui- den. Het mocht de politie evenwel niet gelukken de daders te ontdekken. De laatste inbraak is hun evenwel noodlottig geworden. Niet alleen dat de groote partij visch, die vermist werd, nog intijds in beslaggenomen kon worden, doch ook de drie daders wist de politie op te sporen. Ze zijn reeds op transport naar Haarlem gesteld. Het welopgevoede kind. Moeder: „Jongen, toen je gisteren je ei in den trein hebt opgegeten, heb je toch de schalen niet op den grond gegooid „Neen moeder, ik heb ze netjes in den zak van een heer naast mij gestopt". Goed terug. Jonge echtgenoot: „Wanneer zal je eens zulk lekker eten koken als mijn moeder deed?" Jonge vrouw„Zoo gauw jij zoo veel geld verdient als je moeder deed". Botanie. Vreemdeling tot een parkopzichter: „Kunt u mij ook zeggen tot welke familie deze mooie struik behoort?„ Pajrkopzichter„Die behoort tot geen familie, die is van de gemeente". Zeldzaam, „Merkwaardig, dat bij ons de schil der vier dagen noodig had om de keuken te verven, en dat hij bij julli in twee dagen klaar was". „Ja, maar onze keukenmeid is ook pas achttien, en bij jelui is de meid al acht en dertig". Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een smartelijk doch geduldig lijden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, in den ouder dom van 65 jaren, onze innig geliefde onvergete lijke Echtgenoot-, Vader-, Behuwd- en Grootyader, de Heer ANTOON DE JONG. Wed. C. de Jong- de Kanter. Kees de Jong Jeanette de Jong-van Loon en Kinderen. Toos van Loon-de Jong Norbert van Loon en Kinderen. Jos. de Jong Julia de Jong-Herculeyns 38738 en Kinderen. ^LBURG' 9 Aug. 1927. Waalwijk, De plechtige uitvaart waarna begralenis zal plaats hebben in de parochiekerk Heike, Donder» dag 11 Aug. voorm. 9i uur. ADVERTENTIëN, Uwe advertentie voor de Bij Ringleben in Saksen heeft 'n soldaat van de rijksweerbaarheid op den straatweg een motorfietser aan gevallen en met revolverschoten zwaar aan hel hoofd gewond. De aanrander wilde toen zijn slachtoffer uitplunderen en erten slotte met de motorfiets van door gaan. wat hem echter niet gelukte, daar hij door enkele heeren, die in een auto voorbijkwamen, kon worden j gevat. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, geduldig gedra gen lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader de Heer LOURENS ANTONIE RIJKEN Weduwnaar van JOHANNA WILHELMINA RIJKEN in den ouderdom van 68 jaar en 10 maanden. Th. J. Rijken. P. G. Rijken-Straver en Kind. J. C. van der Waals. J. E.van der Waals Rijken en Kinderen. J Haverhals. N. Haverhals Rijken en Kinderen. G. van der Hoeven. J. M. van der Hoeven- Rijken 38740 en Kind. Sprang, 9 Augustus 1927. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank aan Dr. H. G. Langemeijer en de Eerw. Zusters- verpleegsters der Kliniek van het Wit-Gele Kruis voor de bijzon dere behandeling en verpleging onzer Echtgenoote en Moeder, die deze inrichting hersteld heeft kunnen verlaten. BERN. DE PEFFER- DE RUIJTER en Kinderen. Waalwijk, Aug. 1927. 38736 te Waalwijk, 38741 maakt bekend dat het huis, erf en tuin te W a a 1 w ij k aan de Stationsstraat van denheerKAREL MANDERS is ingezet op Toeslag Dinsdag 16 Aug. a.s. des avonds 7 uur in het Café „HET CENTRUM" aldaar. te Drunen, zal op Zaterdag 13 Augustus 1927 voorm. 10 uur precies, in het „WAPEN VAN AMSTERDAM" te Heusden Voor Mevr. de Wed. L. v. Herpt- de Wilt te Herpt De weitoemaat van 7.42.00 H.A. uiterwaard onder Bern, af komstig van de Familie Ver hagen' genaamd de „Acht Morgen" in een perceel om te weiden met hoornvee en twee eenjarige paardjes of drie veulens. De weitoemaat van „Het Waardje' onder Bern, tegenover de Hoef, groot 1.88.30 H.A. in één perceel om te weiden mei hoornvee en een éénjarig paardje. De weitoemaat van den „Grooten Fuskenswaard" onder Bern, gelegen ten Westen van de grondbergplaats in een per ceel. De weitoemaat van den „Kleinen Fuskenswaard" onder Bern, gelegen ten westen van den „Grooten Fuskenswaard" in een perceel. Voor den Zeer Eerw. Heer Frans Eras, pastoor te Boxtel. 7.33.00 H.A. „De Groote Haagh" onder Bern, in één perceel, om te weiden tot 15 October 1927 met hoornvee en twee éénjarige paardjes, of drie veulens. De pachter moet zelf voorafheining zorgen. 38712 Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Helen is

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3