W Winkel Week F eestelijkheden PROVINCIAAL NIEUWS Waalwijk, 9 Aug. 1927. AALWIJKSCHE 27 Augustus—3 September. Mededeelingen. In den loop dezer week zullen in heel den omtrek van Waalwijk hon derden reclamebiljetten worden aan geplakt, om het publiek nu reeds te wijzen op de naderende Winkelweek. Later zal niemand zijn wegblijven van de Winkelweek kunnen goed praten met: ik heb het niet geweten. Er zal voor gezorgd worden, dat zelfs dege nen, die het niet zouden willen zien, het toch zien, tegen wil en dank Met twee auto's en twee motoren zal heel de omgeving worden afgereden en geen boom of huis, waar de drie W's niet op komen. Daarna, op de drie volgende Zater dagen het Winkelweeknummer, huis aan huis verspreid in al de dorpen in den omtrek. Ge ziet dus wel, de menschen moe ten het te weten komen, het kan niet anders. Bij deze algemeene reclame moet zich aansluiten het adverteeren door iedere zaak afzonderlijk. Geen kosten mogen gespaard worden. Elke winkelier moet beseffen, wat er nu voor hem op het spel staat Daarom ook zooveel werk gemaakt van de etalage als maar mogelijk is. Het comité etalagewedstrijd zal deze week al de deelnemende winkeliers bezoeken, om het een en ander om trent den wedstrijd te bespreken. Dat voor den goeden gang van zaken wat betreft den etalagewedstrijd de mede werking van iederen winkelier, de stipte nakoming van de bepalingen, allernoodzakelijkst is, behoeft geen betoog. Om het aankoopen van flinke prij zen mogelijk te maken, zou het ten zeerste gewenscht zijn, dat verschil lende winkeliers daarvoor nog een kleinigheid over hadden. Veel kleintjes maken een groote. De groote prijzen zullen de menschen dwingen aan den wedstrijd deel te nemen en meteen de etalages goed te bezichtigen. En dat is toch het middel bij uitstek, om den winkelstand van Groot-Waalwijk aan het publiek te doen kennen, gelijk hij Is. Comtié Pers en Reclame. ter gelegenheid der aan staande Winkelweek en der Konlnginnefeesten 1927. Wij zijn thans in staat het voor- loopig programma te geven der feestelijkheden, ter gelegenheid der a.s. Winkelweek en der Konlnginne feesten, saamgesteld in onderling overleg tusschen Waalwijks Belang en 't Winkelweek comité Het luidt als volgt Zaterdag 27 Augustus. S'/j uur Olficleele Opening der Winkelweek door den Burge meester teR gemeentehuize, waarbij eere comiié encomité's worden genoodigd Rondrit der genoodigden door de gemeente om de etalagesin oogenschouw te nemen. Na afloop ten plm. 6'/2 uur: Groot Concert op de Markt door de harmonie „St. Crispijn" .Maandag 29 Augustus ten 8 uur: Groot Concert. Woensdag 31 Augustus 7'/2ö'/a uur: Uitvoering door de liedertafel „Oefening en Ver maak". 8'/3 lO'/a uur: Concert door de Harmomie „St. Crispijn". Dezen avond wordt een Groot Vuurwerk gegeven (op den Win terdijk, aangeboden door het Winkelweek-Comité Zaterdag 3 September. 2'/2 5 uur: Groote Kinderspelen. Het programma hiervan luidt als volgt 1 Hardloopen voor kinderen tot en met 7 jaar. 2. Zakloopen, kinderen van 7—8 jaar. 3. Steenrapen 8 9 4 Ruiterwedloop 9 10 5 Eierwedloop 10-11 6. Halterhtffen 11-12 7. Hordenloop 12 13 8. Hoogspringen 13 14 9. Stokworsteien „14 jaar en ouder. Voor elk dezer afdeelingen worden 3 prijzen uitgeloofd. (De jongens kunnen zich aanmelden bij den Secretaris van W. B. Bureau van „De Echo". Grootestraat alhier. Men gelieve vooraf op een briefje duidelijk naam, leeftijd, straat en huisnummer "op te schrijven en dit af le geven. Het bestuur verwacht algemeene deelname der jongens, die zich z'oo spoedig mogelijk gelieven op te geven, natuurlijk uit geheel Waalwijk.) De kinderfeesten zullen opgeluisterd worden door muziek. Gedurende de Kinderfeesten zullen een 1000 tal ballons worden opge laten, aangeboden door Jurgens' Margarinefabrieken te Oss, door be. middeling van den heer Lodensteijn alhier. 7f/a—8'/a uurGroote Turndemon- stratie door de W.G.V op een plancher op de Markt, opge luisterd door muziek Deze demonstratie wordt vooraf gegaan van een marsch der turners en leerlingen der Rijkscursussen door een gedeelte der gemeente, met muziek. Aanvang ten ongeveer 7 uur. 9 uurGroot Concert der Kon. Erk. harmonie „Concordia" van Loon-op Zand, directeur de heer A. A Groot. W. W W Het Eere Comité voor de a.s. Win kelweek is als volgt samengesteld: Eere-Voorzitter EdelAchtbare Heer Moonen, Burge meester. Eere leden N. van Riel, Pastoor. W. Eibers, Wethouder. Fr Smolders, Wethouder. B. Timmermans Verschure, Voorz. Kamer van Koophandel. M A. J van Liempt, Voorz. Waal wijks Belang. J. Buijs, oud-adviseur der Hanze. Dr van Beurden, Alg. Adviseur van den R.K. Middenstandsbond. Jos. Meijring. Alg. Voorzitter v. d R K. Middenstandsbond. Frans Passier, Voorzitter der R.K. Werkliedenvereeniging. Herman Kleijn, Voorz. Chr. Boeren bond, afd. Waalwijk. Daar bij deze gelegenheid geen medailles worden uitgeloofd, hebben verschillende leden van 't Eere-Comité een bijdrage toegezegd als prijs voor den élalage—wedstrijd noot zijn vakopleiding aan de Rijks vakschool alhier, waaraan hij thans tot leeraar is benoemd, in de jaren 1922 1924. In beide cursusjaren slaagde hij als eerste en behaalde het praedicaat „zeer goed". Practisch was hij achtereenvolgens 'j werkzaam als kantoorbediende bij de firma Lingros te Lichtevoorde, als j kantoorbediende t elast met de tech nische administratie bij Van der Sandens' Stoomschoenfabriek te Veld hoven en Van Tuyn Co. te Dongen j Voorts was hij chef der stanzerij en j later belast met de organisatie der snijderij en doorvoering der stuk- loonen enz. bij deN.V.E W. Klijberg Pernots' Stoomschoenfabritk „Hollan- dia" alhier, terwijl hij thans werkzaam is als bedrijfsleider in de stanzerij bij de firma H B. Sterenborg te Lichte voorde. Door de directie zoowel als de leeraren der school, die den heer Mustert destijds hebben leeren ken nen als een flink en energiek jong i mensch. doch ook door zijn vroegere werkgevers wordt de nieuw benoemde leeraar onverdeeld zeer gunstig be oordeeld Zijn theoretische kennis wordt door j hen zeer gewaardeerd, evenals zijn tact om met personeel om te gaan, zich te doen gelden, maai ook zich te doen waardeeren. In koite jaren heeft de heer Mustert zich door ijverige studie tot zijn huidige positie opgewerkt. Hij stelde zich niet tevreden met eene grondige theoretische en practi sche vakkennis, doch den eisch des tijds begrijpend, wist hij zich in 1921 ook nog examens Boekhouden Ver eeniging van Leeraren en van de Nèd. Ver. tot Bevordering der Han delswetenschappen te verwerven. Ook de Duitsche taal beheerscht hij vol komen. Hoewel nog jong, belooft toch de heer Mustert een waardig opvolger van zijn voorganger te worden. Zijn kennis, verkregen door ijverige studie, zijn nog versche practische ondervin ding in het moderne grootbedrijf, zijne voortvarendheid en ernstige wil, spreken ons daarvoor borg. Wij ver trouwen dat de afdeeling „machinale schoenmakerij" aan de Rijksvakschool alhier onder zijn leiding zal groeien en bloeien en nog meerdere vooral Hollandsche leerlingen zich in de toekomst zullen aanmelden. In vervolg op ons bericht van 1.1. Zaterdag kunnen wy nog mededeelen dat in de Winkelweek nog een bus rydt vanaf Wijk, Aalburg, Genderen, Doeveren naar Waalwijk. Gestaagd. Voor de Hoofd acte slaagde te Breda o.m. de heer P.J Menne alhier, onderwijzer aan de R. K Jongens school Par. O. L. Vrouw. Benoemd. Bij beschikking van de Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid en van Onderwijs is met ingang van 1 September a s. benoemd tot leeraar aan afd. machinale schoenmakerij aan de Rijksvakschool alhier, de heer J. C. Musters te Lichtenvoorde. De heer J. C. Musters werd 17 Aug. 1903 geboren te Waalwijk en was later woonachtig te Dongen. Hij ge- Fancy fair en Verloting St. Elisabeths vereeniging. Zooals bekend houdt de St Elisa beths vereeniging van voorm. Besoijen Zaterdagavond 8 tiurin een der lokalen van de R K. School aldaar eene ver loting, zooals die door B. en W. werd goedgekeurd. Wie weet op welken grondslag de St. Elisabethsver.1 werd opgericht en wie niet onkundig is van haar chari j tatief werken, zal begrijpen met welk doel deze verloting werd opgezet. Evenals zoovele vereenigingen van haar soort beschikt ook zij niet over voldoende middelen om in breeder kring haar zegenrijken arbeid voort te zetten. En om nu a.s. winter, als bij vele gezinnen de nood op de deur klopt, met een goed gevulde buidel te kunnen rondgaan daarvoor was het noodig deze verloting teorganiseeren. Maar 't ijverige Bestuur heeft gemeend daaraan nog een soort van nuttig amusement, zoo iets als een fancy fair. te laten vooraf gaan. Zoo zal de Directeur der ver., de ZeerEerw. heer pastoor Buijs, morgennamiddag 2 uur 't z.g fancy-fair olficieel openen in de R K. School te voorm. Besoijen. Een drietal ruime lokalen zijn voor dit doel allergezelligst ingericht en waar jong en oud zich aangenaam kunnen ver maken. Van de eene attractie valt men in de anderede visscherlj, de lijn trekkerij (en wie trekt er met warm weer al niet graag een lijntje 1) groote en kleine grabbelton, loterij van Broekhuis, rad van avontuur enz. enz. Aan al die attracties zit een verma kelijk kantje en niet in 't minst een zeer nuttig. Eiken dag zullen er ver lotingen worden gehouden onder de mooie en talrijke prijzen bevinden zich zelfs kippen en hanen. En als men nu na al die visscherij en lijntrekkerij wat vermoeid geworden is. dan naar de schitterend versierde theesalon of beter thee-tuin, waar men te midden van groen en bloemen en muziek een heerlijk zitje heeft. Ge laat U maar op een gemakkelijke stoel vallen en vrien delijke dames brengen U een geurig kopje van Nelles thee. We raden een ieder aan dit fancy fair te bezoeken, waar voor elk wat wils geboden wordt. Kom moeder, uw kinderen hebben vacantie, bezorg hen nu eens een pret- tigen middag en bezoekt gezamenlijk 't fancy fair van de St. Elisabeths- vereeniging. Dat hier ook de dames en heeren uit Groot Waalwijk nietten achter blijven 1 De leden - van den Vrouwenbond hebben vrijen toegang. Voor anderen kost een entrée-kaarije 15 cent, dat tevens recht geeft opeen zitje in den thee-tuin en een heerlijke kop thee. We hopen dat het storm zal loopen. Post en Telegrafie. Benoemd tot tf. 2e klas te Waalwijk G. A. Laponder (v ovoordien lltf te dezer plaatsen. Matinée. Het lijkt ons een goede gedachte van „Waalwijks Belang" om in het zomerseizoen ook de vocale kunst wal meer onder 't publiek te brengen, al weten wij wel dat daarvoor niet zoo groote belangstelling bestaat ais voor 't instrumentale en ook dat er in de buitenlucht veel van den zang ver loren gaat. Toch kweekt het ontegen zeggelijk meer interesse voor deze muzikale kunst en waardeering voor de prestaties onzer zanggezelschappen Met het oog op bovenstaande mag „Tot Bloei der Toonkust" zeer tevreden zijn over de belangstelling die het publiek toonde voor hare matinée op Zondagmorgen op de kiosk op de Markt, die was voor een dergelijke uitvoering op dit uur goed te noemen en ook de omstanders zullen zeer tevreden geweest zijn, over hetgeen hun geboden werd De vijftal nummers van 't programma, werden onder leiding van den heer L. v. Cromvoirt op bijzondere wijze vertolkt, waarvoor een openlijk woord van lof zeker passend is. Nieuwe Ansichtkaarten. Wij ontvingen van de firma R. van Mil Bohnen alhier een serie nieuwe ansichtkaarten van onze gemeente; 'n 12 tal stuks. De uitvoering in bruin chromodruk is zeer smaakvol en ook de punten in onze gemeente zijn goed en zeer varieerend gekozen. Er zijn zelfs zeer mooie kieken bij. Wij noemen o a de uitspanning bij „Roestelberg". de Roestelberg, het interieur van St. Jan, de zweminrichting, de Grootestraat, e.m a. Wij twijfelen er niet aan of de heer van Mil zal met deze nieuwe serie succes hebben, want op het gebied van mooie kaarten onzer gemeente waren wij niet verwend. The Wapaw Fellows". Een zevental jongelui in onze plaats hebben een aardig idee bedacht voor een prettige vacantiereis, die tevens dienstbaar wordt gemaakt aan de liefdadigheid. Zij hebben zich tot een modernen jasz-band geformeerd en zullen met zang, piano, slagwerk, violen, enz., al es op een smaakvol gedecoreerde vrachtauto, al musiceerende een groot deel van Noordbrabant en Limburg doortrekken. De bedoeling Is dat zij Zondag 21 Augustus en route gaan en voor hun eerste muzikaal optreden is Veghel waardig gekeurd, dan gaat het naar St. Oedenrode, Geldrop, Weert, Roer mond, Heerlen, Valkenburg. Kerkrade, enz en hoopt men 28 Aug. weer in de geboorteplaats terug te zijn. Er wordt druk gerepeteerd, het re pertoire is zeer uitgebreid, zoowel voor den zanger, als de violisten, pianist en den slagwerker, die ijverig studeert onder leiding van den heer Jac. Simons alhier. Zooals we zeiden is de opzet een prettige vacantiereis maar tevens wordt zij dienstbaar gemaakt aan de bestrij ding der tuberculose, nl. de opbrengst komt geheel ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Alle kosten worden door de jongelui zelf gedragen, zoodat de collectes geheel bestemd zijn voor dit goede doel. De centen worden opgehaald langs de huizen in door de politie verzegelde bussen, die wederom des avonds op de respec tieve bureaux worden geopend en geteld. Vergissen wij ons niet dan krijgen de jongelui een aanbeveling mee van den pastoor en den burgemeester. Wij wenschen hen met dit origineel idee heel veel plezier en niet minder een mooi succes. Misschien lezen we gedurende hun reis hier of daar nog wel van hun bijzondere muzikale prestaties Concert Waalwijks Belang". Het concert dat de Harmonie der jongens-Congregatie uit Drunen a.s. Zondag zou geven op de Markt op uitnoodiging van W. B. is met het oog op het plaatsen der schouwburg tent van Piet Vink op de Markt alhier en 't Festival te Drunen, verschoven naar Zondag 21 Augustus a s. Huize Ruwenberg. Vijf en Zeventig-jarig Bestaan van het Instituut „Huize Ruwenberg". St. Michiels Gestel 10 Augustus 1927. Dagorde. 10 uur. Aankomst van Z D H. Mgr- Arn. Fr. Diepen, Bisschop van's-Her togenbosch 10V2 uur. Pontificale H Mis, opge dragen door Z.D.H. Mgr. Arn. Fr. DIEPEN, Oud-leerling van Ruwenberg. met assistentie van Priesters-Oud leerlingen. De Missa in Honorem Sanctissimae Trinitatis van Hubert Cuypers zal ge zongen worden door Tilburgsche Zangers-Oud-leerlingen, onder Directie van den Heer Frans Heerkens, Direc teur van het R K Parochiaal Zangkoor van St. Joseph, Heuvel. Het Orgel zal worden bespeeld door den Heer Jos. Vastersavendts Organist Parochie St. Joseph, Heuvel, Tilburg. 1. uur. Aanbieding van het gescnenk der Oud leerlingen met tocspiaak dcor den Voorzitter van h t Uitvoerend Comité Gezongen zal worden het Te Deum laudamus van Joh J H. Verhulst. 3 uur. Gemeenschappelijke Maaltijd. 4'/2 uur. Uitvoeringen van Vocale en Instrumentale Muziek, op verschil lende plaatsen. Als een bijzonderheid mogen wij wel vermelden dat de 87-jarige heer j Bernard Timmermans Wz te Waal wijk als oudste oud-leerlirg van den Ruwenberg heden de feestelijkheden aldaar meemaakt. Ziekenfonds. Algemeene vergadering van het Ziekenfonds van de R.K. Werklieden vereeniging van Waalwijk op Maandag 15 Aug 1927, des middags om twaalf uur, in de groote zaal van de R K. Werkliedenvereeniging. Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. Notul.en vorige vergaderingen. 3 Verslag Penningmeester, 1 e half jaar 1927. 4 Verslag Controleurs omtrent boe ken en bescheiden. 5 Verkiezing Controleur wegens periodieke aftreding van den heer P. van Brunschot. 6. Mededeelingen. 7. Rondvraag en sluiting. Biljartmatch. Hedenavond zal tusschen de ver eenigingen „Hotel Gerris" en „Ons Genoegen" uit voorm. Baardwijk een biljart wedstrijd gespeeld worden in het clublokaal van „HoUl Gerris". De vereenigingen hebben tot heden elkaar nog geen enkele maal op het groene laken ontmoet, doch gezien de resultaten, die beide clubs in vorig gespeelde wedstrijden hebben behaald kan men van een spannende ontmoe ting overtuigd zijn. Wij zien dan ook met belangstelling den uitslag tegemoet. Mishandeling Zondagavond werd zekere J. v. Z op den Winterdijk door A. J.'mis handeld. Van een en ander werd aan gifte gedaan bij de politie. Auto dienst en in de Klei. Zooals wij in ons vorig nummer hebben medegedeeld in aan de A T.O. (Algem. Transport Onderneming) te Utrecht concessie verleend voor een autobusdienst van Meeuwen over :ethen, Drongelen, Waalwijk, Sprang, Kaatsheuvel, 's Gravemoer en Dongen naar Rijen (station). O a. werd door Gedeputeerde Staten overwogen dat de onderwerpelijkeautobusdienst voor de inwoners van het land van Heusden en Altena van belang is, omdat hij te- Meeuwen de voortzetting vormt van den door de A T O. aan- gevraagden aütobusdienst van Gorin- chem over Dussen naar Meeuwen, en hen aldus te Waalwijk aansluiting geeft op de treinen per spoorlijn Geertruidenberg—'s Hertogenbosch en te Rijen op de treinen der spoorlijn Breda—Tilburg dat die dienst voorts voor de inwo ners van Waalwijk, Sprang, Kaats- ïeuvel, 's Gravemoer en Dongen van belang is, omdat hij hen te Rijen in verbinding brengt met de lijn Breda— Tilburg van het spoorwegnet 2o is aan de A T.O concessie verleend voor een autobusdienst van Sleeuwijk over Almkerk en Dussen naar Meeuwen en van Sleeuwijk naar Geertruidenberg. (Geweigerd werd de concessie van Sleeuwijk over Veen, deusden en Hedikhuizen naar 's Her togenbosch van Meeuwen naar Heus den en van Heusden naar Doeveren) overwogen werd dat op het baanvak genoemd sub le genoegzaam en naar behooren in de verkeersbehoeften wordt voorzien door de autobusdiensten van „de Onder neming" te Wijk en van A. Bouman te Aalburg: dat mitsdien uitbreiding der ver keersmogelijkheid op dat wegvak onnoodig en in het belang van eene economische exploitatie dier diensten ook ongewenscht is; dat op het baanvak genoemd sub 2e autobusdiensten zijn in werking ge- bracht door de ondernemingen „A.L.A.D." te Meeuwen en „Onze Dienst" te Genderen dat mitsdien aanleiding zou bestaan ook op dit wegvak meerdere concur rentie uit te sluiten, ware het niet, volgt plan A met 44.774.22 meer, daarna plan C met 123.261,meer, de plannen A en C verschillen 78.4S6.78 in het voor deel van plan A. Zooals U nit onze beschouwingen reeds zal z^jn gebleken, moet naar ons oordeel, het denkbeeld van een distributiebedrijf worden losgelatende aanbieding van de gemeente Tilburg is niet aannemelijk, al leen reeds om den prijs van het gas, die zij meent te moeten bedingen. Voor de bouwplannen kan, naar wij mee- nen, plan C niet in aanmerking komen; le zooveel hoogere bouwkosten voor *<lit plan nemen niet alleen geheel weg de voordeelen die door goedkoopere trnnsportgelegeuheid zouden zijn te bereiken, doch het meerdere dat daarna nog, vergeleken met de andere plannen, overblijft, weegt o.i. in geenendeele op tegen de verwijdering der fabriek uit het centrum der bebouwing ter voorkoming van hinder voor de omwonenden. Na rijp beraad geeft onze commissie de voorkeur aan plan A, ook al i9 de uitvoe ring van dit. plan 44.774,22 duurder dan van plan R. Bij de uitvoering van dit laat ste plan; bestaat niet de zekerheid dat in de naaste toekomst elke kans voor bedrijfs storingen (natuurlijk buiten eatastroplien) zoo goed als uitgesloten is. terwijl de in richting en de algemeene toestand van de J'abrieks- en magaziJngebouwen van dien aard zijn, dat het bedrijf daardoor hinder lijk blijft voor de omgeving en een zinde lijk, ordelijk en goed geregeld bedrijf be moeilijkt. Nadat onze plannen vaster vorm hadden gekregen hebben wij een achttal voorname firma's in de gelegenheid gesteld aanbie dingen te doen voor de uitvoering van de plannen A en B. buiten liet bouwen van machinekamer, magazijn enz., omdat deze bouwwerken afzonderlijk behooren te wor den aanbesteed. De ingekomen aanbiedingen loopen, wat de totale kosten betreft, niet onbelangrijk uiteen. Het onderzoek van elke aanbieding in onderdeelen vordert zeer veel tijd. Dit werk is nog niet geheel beëindigd. Wel is voor ons komen vast te staan, dat de ramin gen van do bouw-'en installatiekosten, in do exploitatiebegroting aangehouden, ruim te bieden voor een installatie, die aan hoog te stellen eischen voldoet. Wij geven U dan ook in overweging op basis van deze expoitatiebegrootjug en aan de hand van de beschouwing van den Di recteur en de onze, neergelegd in dit. advies, te bevorderen, dat de gemeenteraad het noodige crediet verleent om plan A te kun nen uitvoeren. Wij zullen ons dan beraden omtrent de ingekomen aanbiedingen en U nader adviseeren omtrent de gunning der opdracliteu. De Commissie voor de Gemeente Gas-, Water- en Electriciteitsbedryven, De Voorzitter, F. C. SMOLDERS De Secretaris. VAN LIEMPT. v

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6