gemaakt per autobus naar Arnhem en Omstreken. De liedertafel „Oefening baart Kunst" besloot dit jaar op het door haar met kermis te geven matlnée de medewerking te vragen.van den heer Tom Burmanje uit Waalwijk. Voorwaar geen slechte keus, daar Tom als bariton-, concert- en couplet zanger in en ver buiten die gemeente als zoodanig een gunstige reputatie genieten. Zondag geraakten enkele opge schoten jongens bij het baden in het kanaal in de diepte. Met veel moeite wisten een paar toegeschoten visschers hen nog te redden, niettegenstaande ze toch al een paar keer onderwaren geweest. DUSSE.N. Op Dinsdag 13 Septem ber a.s. zal Z.D.H. Mgr. A. F. Diepen Bisschop van VBosch te Hank ook voor onze Parochie aan de kinderen het H. Vormsel toedienen. Het zoontje van W. B. kwam al spelende in een moddersloot terecht. Gelukkig hoorde een oudere broer het hulpgeroep en wist hem op het droge te brengen. Hij zat van hoofd tot voeten onder de modder. Het bouwen van het orgel in onze Parochiekerk schiet nu al aardig °P- Bij B. S. alhier brak een begin van brand uit, doch kon door kracht dadig optreden der buren noggebluscht worden. Op verschillende plaatsen komt een ziekte in de aardappelen, vooral onder de eigenheimers. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 9 Aug. '27. Dinsdag 16 Aug. viert de maga zijnchef der firma M. van Beurden liet feit, dat hij 25 jaren lang onafge broken bij de firma werkzaam is. Voor al in de schoenenhranche zijn het te genwoordig zelden voorkomende ju bilea. Als we den naam van „De Zon" hoorden, stelden we ons eenige jaren terug niets anders voor dan de groote winkels van de lieeren Vroom Drees- man in den Bosch, Tilburg en elders. De naam reeds riep bij onze huisvrou wen meteen het idee op vanruime keuze, concurreerende prijzen, galante bediening etc. Dat ook Kaatsheuvel een Magazijn „De Zon" bezat, was zoo goed als onbekend. Sinds de Gebrs. Frederiks echter eigenaars der zaak werden, is dit geheel veranderd. Met energie, met werklust en werkkracht, hebben die heeren zich aan de opwer king der zaak gewijd en we mogen het gerust zeggen met alle succes. Van een zaak eertijds nauwelijks in Kaats heuvel voldoende bekend, is „de Zon" thans een zaak geworden, die om keu ze, concurrentie en bediening koopers trekt, uren uit den omtrek; we dur ven met grond zeggen„de Zon" is de grootste zaak uit de Langstraat. Na de vele uitbreidingen die het ma gazijn reeds onder de Gebrs. Frede riks onderging, is men thans weer met een verbouwing bezig, die een aan merkelijke verruiming als gevolg heeft. Het complete woonhuis, eertijds door een der heeren bewoond, is zoowel ge lijkvloers als boven bij den winkel ge trokken en zal speciaal voor de uit breiding meubelen en tapijten dienst doen. Daarbij is de geheele fabriek, waarin voor eenige maanden de heer Schraauwers fabriceerde, in gebruik genomen voor opslagruimte, en last not laest, de firma is in 't bezit ge komen van een ruime bestel-auto, waarmede alle goederen aan huis zul len bezorgd worden. Zoo gedreven, moet de zaak der heeren Gebrs. Fre deriks een steeds ruimer vlucht ne men. Het Kegelconcours door de Ke gelclub „Amoenitas" ter viering van haar 65-jarig bestaan gehouden, heeft zich in een voortdurende belangstel ling mogen verheugen. Ondanks de drukkende zomerwarmte zijn de ba nen nog bijna aanhoudend in gebruik geweest. Daarbij ontbrak de vroolijke stemming niet, die kegelbroeders als aangeboren beschouwd moet worden. Dat er danig hout geworpen is moge blijken uit den eindstand die hieronder volgt Vrije Baan A, Kegelaars: 1 Jan Kemmeren 14 X 45;. 2 Jos. v. Beurden 7 X 45; 3 Theo v. d. Hoven 1 X 45, 2 X' 444 M. Musters 1 X 45. Vrije Baan B, Niet-Kegelaars: 1 G. de Beer 2 X 43, 2 J. Tuerlings Ij X 43, 2 X 423 J. de Vries 1 X 43, 1 X 414 A. Stokkermans 1 X 42, 3 X 405 A. v. d. Dungen 1 X: 426 A. Schalken 41, 7 v. Bommel 40. .Het meesterschap Kaatsheuvel Ke gelaars werd gewonnen door den heer J. Kemmeren met 82 hout en voor niet-Kegelaars door den heer Jan de Vries met. 74 hout in 10 ballen. De voorzitter van Amoenitas sprak een kort woord voorafgaande aan de uitdeeling der prijzen, dank betuigen de aan allen die op eenigerlei wijze hadden medegewerkt om dit Jubileum- cpncours te doen slagen. Het concours 1927 zal een aangename herinnering aan het 65-jarig bestaan van Amoeni tas nalaten. De processie naar Kevelaar, Zon- .dagMaandag j.l. gehouden, heeft een zeer gunstig verloop gehad. Zoo wel de heenreis als terugreis geschied de zonder de minste storing of hin- jdernis. Het weer hield zich uitstekend. De stemming onder de pelgrims was uitmuntend. Er werd veel en stichtend gebeden. De Kaatsheuvelsche proces sie heeft den goeden naam die haar siert weten hoog te houden. De heer N. Hillen, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, slaagde te Breda voor de Hoofdakte. Met leedwezen nam onze paro- ,ehie vorige week Vrijdag kennis van .de tijding dat de Weleerw. heer J. M. van Kemenade, Kapelaan alhier, werd overgeplaatst naar de parochie Heike te Tilburg. Ofschoon we deze over plaatsing als een promotie mogen be- schouwen, die we den ijverigen pries ter gaarne gunnen, moeten we het heengaan van dezen sympatlijekeii man toch als 'n groot verlies beschou- 'wen. Gedurende de jaren dat Kapelaan van Kemenade in onze parochie werk zaam geweest is, heeft hij de harten van allen weten te winnen en we dur ven het openlijk verklaren, zich nie mand tot vijand gemaakt. Als parochie-geestelijke was hij de 'stichtende, ijverige priester, begaafd met uitmuntend redenaarstalent; als directeur van het patronaat St. Jan de ijverige, onvermoeide werker voor zijn jongens, die aller harten won, als adviseur van de R.K. Gymnastiek-ver- eeniging een leider, die met zijne gym nasten meeleefde en met hen opging, om getuige te kunnen zijn van hun 'werken en successen, in alle overige 'functie's de man die stond voor zijn taak, die opging in zijn plicht. De pa rochie St. Jan lijdt een verlies in het heengaan van Kap. v. Kemenade, dat niet gemakkelijk zal aangevuld wor den. Als opvolger van den Weleerw. hr. v. Kemenade is als kapelaan be noemd de Weleerw. heer H. J. M. S. Goijaarts, priester van 't Seminarie. SPORT; QUICK. Door een misverstand in het uur van aanvang van den wedstrijd Quick IIZigo I uit Tilburg, kwam het Quick-elftal zeer onvolledig in het veld om den wedstrijd te spelen voor hun tournooi. Zigo bleek een zeer sterke tegenstander te zijn en verpletterde de Quick-reserves met 110. A.s. Zondag zet Quick I het Mis- Blanehe-Beker-tournooi voor met een wedstrijd om half drie tegen den ster ken Westelijken lie klasser S. V. W. I uit Gorinchem. "Om 12 uur speelt Quick II voor hun tournooi tegen S. V. W. II. Wij komen hierop a.s. Zaterdag nog nader terug. R.W.B. Hoewel het weer voor voetbal niet geschikt was, is er over 't algemeen tijdens de seriewedstrijden toch flink gespeeld. De eerste wedstrijd DOSB, Gorkum tegen Kaatsheuvel, was de minste wat spel betreft, beide clubs hadden nogal invallers. De K.-doelman kreeg druk werk, doch kon de gemaakte doelpun ten niet voorkomen. D. won met 3-1. WSC RWB was van betere kwa liteit, er werd vlug gespeeld. WSC is het eerst in den aanval doch zonder succes, dan komt RWB er steeds beter in, na een mooien aanval van rechts buiten en rechtsbinnen schiet de laatste keihard onhoudbaar in. Rust 1 - 0 voor RWB. WSC geeft het echter niet op. RWB geeft echter geen kans. Na een periode, waarin de centervoor van RWB 2 mooie kansen kreeg, maakt WSC eenigszins onverwachts meteen ver schot gelijk. Einde 1—1. RWB ziet van verdere deelname af, waar door WSC DOSB de finale spelen Deze laatste wedstrijd is zeer span nend geweest. getuige de cijfers 1 0, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2,3-3, 4-3, na verlenging won WSC met 4—3, wat wel de beste verhouding was, Na de wedstrijden werden de prijzen door een bestuurslid van RWB uitgereikt. Hef deed spr. genoegen te kunnen verklaren dat alles ondanks de warmte goed geslaagd was, dank zij de mede werking van de deelnemende vereeni- gingen, en de leiding van dhr. J. Vugts. Spr. kon niet nalaten er op te wijsen, dat, waar een goede wil aan wezig is, veel voor een goede plaatse lijke verstandhouding te bereiken is, immers WSC heeft met 3 elftallen aan de serie-wedstrijden deelgenomen. WSC kwam derhalve in het bezit van den fraaien beker, welke door den voorzitter van WSC dankbaar werd aanvaard en er in zijn dankwoord op wijzende steeds met genoegen aan de RWB-seriewedstrijden deelgenomen te hebben om de goede verstandhouding te bevestigen, Ook DOSB sprak woor den van dank. evenals de voorz. van Kaatsheuvel welke het genoegen deed te kunnen verklaren steeds tot mede werking bereid te zijn, waarmede deze sportdag geëindigd was. Zondag 14 Aug. zullen de vete ranen van RWB ook eens een balle tje trappen en wel tegen RWB I, hoe durven ze. Opstelling hopen we op Zaterdag mede te deelen. Zaterdag 20 Aug. worden voor de leden van RWB athletiek-wedstrij- den gehouden Door een milden gever zijn wij in staat gesteld een flink aan tal mooie prijzen aan te kunnen koopen. JULIANA. De seriewedstrijden Zondag j.l. ge houden hadden den volgenden uitslag: H.E.C. 2 WaalwijkVlijmsche Boys 0—2; W.S.C. 2 Waalwijk—H.V.V. Haarsteeg 4—1; Juliana Heusden Trekvogels Aalburg 21. Deze wedstrijden mochten zich in een flinke belangstelling verheugen terwijl door de deelnemende vereeni- gingen hard is gewerkt om zich in de Finale te plaatsen voor Zondag a.s.-14 Augustus en de loting den volgenden uitslag gaf: 1 uur W. S. C. 2Uni Animo, Loon op Zand; 2 uur: Vlijm sche BoijsJuliana Heusden. HEUSDEN. Daar Juliana I Zondag haar wed strijd tegen Stormvogels won te Baardwijk, zal zij a.s. Zondag* deelne men aan de voortzetting en hel slot van den serie-wedstrijd. DUSSEN. De voetbalclub „Dussensche Boys" alhier verloor Zondag met 5—1 van S.N.A. van Raamsdonksveer. KORFBAL. SPRANG. Begunstigd door goed weer werd Zaterdag j.l. de vastgestelde vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tus- schen de Korfbalclubs V.O.L.T. uit Tilburg en N.E.O. alhier op het terrein van Volt te Tilburg. Alhoewel N.E.O. met enkele invallers tegen een volledig Volt-twaalftal den strijd aanbindt wordt direct schitterend partij gegeven. Toch isi het Volt die de score opent, doch onmiddellijk hierop maakt N.E.O. gelijk. Wanneer dan van vak verwis seld is, duurt het slechts enkele mi nuten en N.E.O. heeft zelf de leiding, 21. Vervolgens wordt door N.E.O. nog een derde doelpunt gemaakt, waar na Volt de gelegenheid benul op een gemakkelijke wijze een tegenpunt te scoren. Met den stand 32 in 't voor deel van N.E.O. treedt de rust in. Di rect na do rust valt Volt energiek aan en bedreigt herhaaldelijk het N.E.O.- doel, doch onze verdediging is in pracht conditie en weet van geen wijken. Nadat Volt een tijdje geducht heeft aangevallen, komen de onzen wederom in het offensief en maken op schitterende wijze het 4e doelpunt. Jammer genoeg weet Volt in de laatste minuten gelijk te maken en eindigt deze wedstrijd met een gelijk spel 44. Ware onze verdediging het laatste kwartier meer attent geweest, dan had N.E.O. met 42 kunnen winnen, 't Is echter reeds een mooie prestatie van N.E.O. tegen Volt, dat tot de beste clubs van het Zuiden behoort. We ver wachten dat de N.E.O.-spelers en speel sters zich hij den returnwedstrijd, die vermoedelijk a.s. Zaterdag plaats heeft zich geheel zullen geven, dan zullen de resultaten voor hen niet uitblijven. MADE. Zondag hield M.V.V. tegen „Hercu les" een vriendschappelijken wedstrijd M.V.V. won met 30. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Op Zondag 7 Aug. hield de P.V. „De Jeugdige Vliegers" en „Eendracht" een wedvlucht van uit Libramont, af stand 210 K.M. De prijzen werden be haald als volgt: 1 ,7, J. Verwiel; 2, 3, 8, 11, A. v. Ree; 4, J. v. Veldhoven; 5, 13, Lamb. Ver hoeven; 6, Th. v. d. Geld; 9, 11, J. Kip ping; 12, L. Moonen; 14, A. Leijtens; le geconstateerde duif 12.39.06. Laatste geconstateerde duif 12.53.14. Voetbal op de a.s. Olympiade. In een g^est van wederzijdsche tege moetkoming is het tusschen het I.O.C. en de F. I. F. A. op de heden gehouden vergaderingen van de Uit voerende Comité'svan deze lichamen tot een overeenstemming gekomen, welke het mogelijk maakt, dat het Olympisch Voetbaltournooi in 1928 te Amsterdam zal doorgaan. Na langdurige besprekingen is ten slotte het voorstel van het Uitvoerend Comité der F.I F.A. aangenomen om de vergoeding wegens loonderving voor de aan de O. S. deelnemende voetballers uit te keeren aan de werk gevers, en geen directe vergoeding te verstrekken aan de deelnemers zelf. Tevens heeft het Uitvoerend Comité van de F.I.F A. het besluit genomen deze beslissing aan het internationaal reglement toe te voegen. Eventueele geschillen zullen in hoogste instantie door de F.l.F.A. beoordeeld worden. De voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité, de heer Schimmel- penninck van der Oye, die zich, zoo als bekend, naar Parijs had begeven om de besprekingen te volgen, be toonde zijn groote instemming met dit resultaat, waartoe ook de heer Hirsch- man het zijne heeft bijgedragen* POLITIERECHTBANK. Tante en Neef. - Wegens beleediging had zich te verantwoorden W. D., huisvrouw van W. v. W., te Aalburg. Ze was reeds 74 jaar en trok om haar hoogen leeftijd de bijzondere aandacht. Immers dat iemand op die jaren voor de rechtbank gedaagd wordt maakt steeds een pijnlijke indruk op iedereen. Ze maakte alleszins den indruk eene respectabele vrouw te zijn, de waar dige moeder van 8 kinderen. De president vroeg dan ook:Zeker nog nooit voor de rechtbank geweest „Neen, nooit", antwoordde de vrouw zelfbewust. U hebt op 12 Mei uw neef A. van Wijk. 53 jaar, landbouwer te Wijk, uitgescholden voor schobbert en gauwdief, nietwaar? De vrouw bekende in een oogen- blik van verontwaardiging, terwijl de maat overliep, boos geworden te zijn en verdedigde zich aldus: Hij plaagt me toch zoo! Ai meer dan 10 jaren lang doet hij ons last aan en neeft veel land van ons genomen. Hij heeft geploegd en gebroken en was nu weer bezig met een sloot en alles in ons nadeel Blijft dan maar goed U moet naar den landmeter gaan, adviseerde haar de president. Zoek langs dien weg het recht op uw land, maar schelden geeft u niets dan deze vervolging wegens beleediging. Ik ben al eens naar den landmeter willen gaan, wedervoer de vrouw, maar mijn man had het niet graag. Ik heb te veel eerbied voor mijn man dan dat ik iets zou doen dat hij niet wenscht. Maar intusschen gaat onze neef maar voort en bouwt op grond die ons eigendom is. Getuige A. v. Wijk, 53 jaar, land bouwer te Wijk, ai volop grijs van haren, deed den eed. Heb jij nooit in je leven eens iemand uitgescholden? vroeg hem de president. Getuige: Nee, nooit bij m'n weten. President: Je bent al 53 jaar, en ben je zóó braaf dat je nooit eens iemand uitschold? Denk er aan je staat onder eede. Moest jij nu maai eens gauw naar de politie loopen om je tante van reeds 74 jaar oud er aan te klagen? Ben je zèlt zoo braaf? Getuige: Ik heb er al 8 jaar last van en de maat WdS nu vol. President. Je had dan liever eens naar den dominee moeten gaan. Een Katholiek praat eens met den pastoor en een Protestant met den dominee als er eens iets is in de familie. Maar die groote drukte om zoo maar dade lijk naar de politie te gaan! Getuige. De dominee bemoeit zich daar niet mee. President, Heb je het geprobeerd bij den dominee? Getuige. Neen, dat niet. President. Welnu, dan weet je 't ook niet. Getuige ondervraagd bevestigt voorts dat z'n tante hem heeft uit gescholden. Tante rees op en zeideNiemand heeft ooit eenigen last van ons. Hij heeft 't me alles aangedaan. Getuige G. v. Helden, die 8 maan den in 't werk is bij A. v. Wijk, had wel verstaan wat de vrouw gezegd had, doch niet wat zijn baas zeide. Wat de baas sprak daar had hij geen notitie van genomen. Hij verklaarde de scheldwoorden te hebben gehoord en had ook verstaan dat v. Wijk antwoorddeDèt zal je me waar maken. Zijn baas had precies de helft van den sloot weggehaald. Nogmaals adviseerde de president dat de vrouw naar den landmeter moest gaan en vermaande haar maar kalm te blijven. Neen, aldus de vrouw, 't zal me niet meer gebeuren, als hij 't er maar niet naar maakt en onzen grond maar niet weggraaft. De eisch luidde f 10 boete, de uit spraak f5. Nu niet meer schelden, doch naar den landmeter met de zaak, was het bescheid van den rechter. En hiermede was voor de recht bank althans de zaak afgedaan. Van je familie moet je 't hebben, nietwaar Beleediging. De schipper C. A. R. te Werken dam had zich vergrepen door belee diging tegenover den havenmeester. Verdachte was niet ter verantwoor ding verschenen. Conform den eisch werd hij ver oordeeld tot f 20 boete. RECHTSZAKEN. BINNENLAND. F. b. Löiinis. f Op 76 jarigen leefiijd is in Baden- Baden overleden de heer F. B. Lönnis, oud-inspecteur van den Landbouw. De ontslapene was o m. ridder in de orde v. d. Nederlandschen Leeuw. De begrafenis heelt plaats Vrijdag a.s. op Nieuw Eik en Duinen 's Gra- venhage te 2 uur n.m. Dr. B. Sybrandy. f Te Nijmegen is op 55-jarigen leeftijd aan vergiluging overleden dr. B. Sy- brandy, assistent-geneesheer aan het Wilheiminaziekenhuis aldaar en bekend maagspecialist. Dr. Sybrandy was Vrijdag 1.1. na 't nuttigen van garnalen ongesteld ge worden. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 7'/2 uur. Repetitie voor de adsplranten en Ö'/a uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/a uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/a uur. Repetitie Tavenu. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zaterdag 4 uur. Oeiening E.H B.O. in de Openbare School Stationsstraat. KUNST EN LETTEREN. Kunstzaal „Triborgh". Tot 15 Augustus a.s. is in de kunstzaal Triborgh, Stationsstraat Tilburg, eene expositie van kunstvoor werpen in glas- en aardewerk van de wereldvermaarde Fransche fabrieken Dion uit Parijs en Bonny Sur Loise. De ontwerpers dezer ceramieken zijn de kunstenaars Lallemant en Roby. Alexis Wladkine. Na de goed geslaagde tentoonstel ling van Kees Pasmans is de steeds voortvarende Directie van „Triborgh" in relatie getreden met een buiten- landsch schilder, n.l. Alex Wladkine uit Leningrad (Sovjet Rusland), die momenteel op tournée is in Duitsch- land. En 't is haar werkelijk mogen gelukken van den Russischen schilder de toezegging fe krijgen dat hij hier exposeert van 16 Aug. tot 1 Sept. a.s. Wladkine heeft ook uitnoodigingen van de „Sirkel" Den Haag, uit Amster dam en andere steden."'t Is de eerste maal dat deze Rus met zijn werk in Nederland komt en dat Tilburg nude primeur krijgt danken wij aan „Triborgh". Alexis Wladkine is van de hyper moderne richting, z'n werk draagt sterk de sporen van zijn revolutionnair vaderland. We zagen nog slechts een zelf portret van hem en dat alleen bleek niet bij machte om er een sterk kunstenaar uit te voelen. W Leest en verspreidt het tegenwoordig prachtig Geïl lustreerde Sportblad „ONS ZUIDEN'9. EEN KERKDIEF. l)c Rcchtban uitspraak doende veroordeelde Th. J. 20 juar, knecht te Den Bosch ter zake van i diefstal, het lichten van een gesloten ol'l'erblok in de parochiekerk van den II. Antonius van Padua j aan den Muntel te 's Ilertogenbosch, tot 8 maan den gevangenisstraf. De eisch was 12 maanden. MOORDAANSLAG OP MAN EN VROUW. Voor de Rechtbank had zich te verantwoorden J 1'. J. R., 89 jaar, koopman te Leende, gedetineerd, beklaagd ter zake dat hij op 19 Maart 1927 te Leende uit een met scherp geladen revolver een aantal schoten heeft gelost op -tierrit Brouwer en j diens vrouw. De vrouw bekwam slechts lichte verwondingen door een schampschot, doch Ger- rit Brouwer werd ernstig in den buik getroffen en overleed spoedig aan de gevolgen. De ondergrond van dit drama in een woon- I wagenkamp is een ingewortelden haat die om een kleinigheid over een hondje dat mishandeld was ontaarde in een paar moordaanslagen^ De ruzie nam dermate in omvang toe, dat onder groot ge- I tier en geraas geheel «Ie woonwagen geruineerd werd, waarin verdachte met zijn gezin verbleven. Met een bijl en een ijzer werd erop ingebeukt en de glasscherven vielen in de wieg waarin het jongste kind lag en waaromheen geheel het gezin jammerde en gilde. 't Was een bclsche toestand, terwijl verdachte riep: „Jou schiet ik eerst kapot" en toen een schol loste in de richting van vrouw Brouwer. Daarna gingen nog vijl" schoten af, waarbij Gerrit Brouwer een kogel door het onderlijf I kreeg. De wonde was niet doodelijk, doch door infectie tengevolge der verwonding bezweek het slachtoffer spoedig. Er werden 11 getuigen gehoord w.o. drie des kundigen. Verdachte had aanvankelijk bekend, bewust ge- schoten te hebben, doch voor de rechtbank hield hij vol uit noodweer en zenuwachtigheid er maar in 't wild op los te hebbeu geschoten. Het O.M. eisclite één jaar en zes maanden ge vangenisstraf. De verdediger Mr. E. van Zinnicq-Bergman, Den Bosch, voerde noodweer aan en pleitte mede op juridische gronden ontslag van rechtsvervol ging, sub. vrijspraak, terwijl pleiter tevens de invrijheidstelling vroeg van verdachte, die reeds 5 maanden in voorarrest heeft doorgebracht. Het O. M. repliceerde en verzette zich tegen het ontslag, van verdachte uit de preventieve liecli- tenis_ De" Rechtbank ging geruimen tijd in de raad kamer waarna de onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte werd gelast. De uitspraak volgt nader. Tijdens de pauze de zitting nam den ge- heelen dag in beslag geraakten eeuige getui gen op het trottoir van het Paleis van Justitie aan 't bakkeleien. :De een vloog den ander aan, doch de vrouwen wisten hare mannen zeer handig en met merkwaardige kalmte van elkaar te- verwijderen en vermochten door haar optre den het gerecht te bezweren.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 8