i Winkclwceknummcr van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN No. 63. ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1927. 50e JAARGA 6^ BIJ DE PLAAT. Waalwijks' Werkelijk Welvaren. I w. w. w. sJ-(nv\x^ m o <J>hj Stoer en zelfbewust, strak doch rustig staat ze daar, de Waalwijksche WinkelWeek. Moeilijk is ze er gekomen. Klein zieligheden hier, een niet begrijpen daar, jalousie verder, doch hoog steeg ze, de W. W. W. Nog meer moeilijkheden, meer critiek, meer persoonlijk egoïsme, nog hooger steeg ze. er boven alles wat zweemt naar kleingedoe. Helder kijkt ze ons tegen de W. W. W. en van zelf vragen wij ons af: Wat Willen Wij? Niets dan verbroedering, saamhoorigheid en gezamenlijke bediening van het publiek, accuraat en billijk. Wat Wij Willen 1 Onder elkander geen jalousie en klaplooperij en tegenover de bezoekers een gezamenlijk edel streven om ze ter wille te zijn en de aangeboden artikelen op de meest joviale wijzen tegen de sterkst concurreerende prijzen aan te bieden. Dat is het Wat Wij Willen. En laat nu van 27 Augustus tot 3 September de feestklokken luiden. Komt van heinde en verre onze vreugde deelen; onze fanfares zullen schetteren, onze feestvuren branden. Komt onze etalages zien. Wij willen U toonen wat wij U bieden kunnen. Auto's, tram, boot en spoor zullen U van dienst zijn en Uwen weg vergemakkelijken. Het meest moderne voertuig zien wij in onze verbeelding boven ons nijvere Waalwijk zweven, een kijkje nemend naar het tentoongestelde. Laat ze boven onze hoofden cirkelen, laat de motors ronken, laat ze wedijveren met de rookende schoorsteenen onzer nijveie fabrieken. Ginds en terug over onze heerlijke duinen en rijpende akkers. Pijlsnel de St. Jan voorbij. Een saluut aan de trotsche koepels. Snel als de wind over de verre met zih eien gelijnde groene weiden. Beziet ons wapen, moderne dapperen uit de lucht, beziet onze handels- en nijverheidsteekenen. Wij Middenstanders groeten U wederkeerig. Uw durf en energie overbrugt den Oceaan. Door de Waalwijksche WinkelWeek willen wij bereiken, Wat Wij Wenschen: DE W. W. W. Zoodra ge dit eerste Winkelweek nummer in handen krijgt, zult ge wel hom begrijpen, waarover het in het alge meen gaat. Zoo herhaaldelijk toch heb ben de 3 W's in de kranten gestaan, dat ge wel er van op de hoogte zult zijn, dat in Waalwijk een winkelweek zal worden gehouden. Dit nummer, zoo als ook de twee volgende, wordt U gratis aangeboden, in de stellige hoop, dat ge het eens goed zult doorzien. Onze bedoeling hiermee is, U nauw keurig uiteen te zetten, wat feitelijk een winkelweek is en wat in dit geval er mee gepaard zal gaan. De afdee- ling van den R. K. Middenstandsbond van Groot-Waalwijk zal met mede werking van nagenoeg heel den win kelstand van Waalwijk een Winkel week houden. Daartoe is een Eere- Comité gevormd, bestaande uit ver schillende vooraanstaande personen uit Waalwijk en daarbuiten. Een Centrale van Actie, gekozen uit de leden van bovengenoemde vereeni- ging, heeft de leiding in handen, ter wijl verschillende sub-comité's haar in de werkzaamheden ter zijde staan. Door deze Centrale zijn met mede werking van die verschillende comités reeds de noodige voorbereidingsmaat regelen getroffen en wordt nog steeds verder gewerkt, om de Waalwijksche WinkelWeek tot een succes te maken. Nu zult ge wellicht vragen: „wat is eigenlijk zoo'n winkelweek, waarin bestaat ze, wat heeft zoo iets te betee- kenen?" Een winkelweek is een tentoonstel ling van de verschillende winkelzaken. Deze tentoonstelling wordt evenwel niet ondergebracht in het een ot andere gebouw, waarin men zich wegens ge brek aan ruimte al te zeer zou moeten beperken, maar iedere winkelier houdt tentoonstelling in eigen zaak. U be grijpt, dat dit veel voor heeft, wijl op deze wijze iets flinks tot stand kan worden gebracht. Al de winkeliers, die er aan deelnemen, en dat doen ze bijna allempal, laten in lntn étalage uit komen, waartoe zij in staat zijn en hoe zij de menschen van dienst kunnen zijn bij de aanschaffing van allerlei benoo- digdheden. Iedereen tracht dit natuur lijk zoo zakelijk en smaakvol mogelijk te doen. Op de eerste plaats zoo zakelijk mo gelijk, want het is niet zoo maar voor de aardigheid, dat een winkelweek ge organiseerd wordt, maar zij heelt een echt zakelijk doel. Men wil de men schen op deze wijze op de hoogte brengen, wat er zoo al te krijgen is, om hen te overtuigen, niet met woor den maar met de daad, hoe goed ze in Waalwijk terecht kunnen. Op de tweede plaats zal het ook zoo smaakvol mogelijk geschieden. Immers de mooiste etalage trekt het meest de aandacht van het publiek. Daar blij ven de menschen voor stilstaan met een: hé, kijk hier toch eens, hoe mooi!" en bekijken dan alles heel nauwkeurig. Daarom zal het vanzelf een wedstrijd worden, wie de mooiste etalage kan maken, wie het schitterendst voor den dag weet te komen. Er zal dus heel wat te zien zijn, daar kunt ge op reke nen. En heel wat zult ge te weten kun nen komen, wat u later van dienst kan zijn, wanneer ge u het een of ander hebt aan te schaffen. Het is derhalve de bedoeling, dat u komt zien. Daarom meenden wij u met onze winkelweek nie.t te mogen over vallen, wijl het anders zou kunnen gebeuren, dat ze voorbij was, eerdat ge er erg in had, of eerdat ge in de ge legenheid waart, om te komen kijken. Daarom stellen wij in uw belang u nu reeds er van in kennis en willen gaarne eenige inlichtingen daarover ver strekken, door middel van dit en de 2 volgende winkelweeknummers. Wi. willen U er nu reeds op wijzen, dat gt tusschen 27 Augustus en 3 Septemhei heslist naar Waalwijk moet komen om eens een kijkje te nemen. Wijl g< het zoo bijtijds weet, zal het nog a licht kunnen en zullen de werkzaam heden voor u geen beletsel zijn. Gi kunt nu reeds uw werk er op inrich ten en alles zoo plooien, dat het kan Daar komt nog bij, dat het nu va cantie is. Allicht hebt ge al plannen gemaak' om eens een middagje hier of daa heen te gaan. Zou een bezoek aan d Waalwijksche WinkelWeek daar nii uitstekend voor kunnen dienen? T( meer nog, wijl er voor gezorgd zi worden, dat met het nuttige ook h< aangename vereenigd is. Bij gelegei heid der Winkelweek zullen n.l. allei lei vermakelijkheden plaats hebben. Dit Winkelnummer is derhalve ee inluiden van de W. W. W., die S Augustus begint en tot 3 Septemb. duurt. Bij deze winkeltentoonstellir zal veel voor u te zien zijn, dat u lat> van pas zal komen, terwijl tevens vo< de noodige attractie zal worden g zorgd. Daarom bijtijds alles er op i gericht, opdat ge zeker kunt kome Weest er van overtuigd, dat ge er ge. spijt van zult hebben. ADVERTEERT IN DE W/'S'

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 9