L L)c neer Verwiel dankt den heer van Liempt voor zijn opwekkende woorden en den bij Waalwijks Belang ondervonden steun. Spr. geeft de ver zekering dat men steeds gaarne met de vereeniging W. B. zal willen samen- werken. Nog werd het woord verleend aan den heer Beerens, die aanwezig was namens de Kamer van Koophandel en den heer Timmermans vertegen woordigde, die wegens ongesteldheid verhinderd was om te komen. De heer Beerens biedt zijne beste wenschen aan. 't Spijt spr. in dezelfde positie te verkeeren als de heer Da mons. Spr. zegt niet te elfder maar te twaalfder ure 't verzoek fe hebben gekregen om den heer Timmermans te vervangen. Echter hoopt spr. dat men de goede bedoeling zal appre- cieeren. Gaarne wil spr. zich aan sluiten bij de goede wenschen door den voorzitter in het Winkelweek nummer van „De Echo" geschreven. Spr. deelt dan mede, dat hij door uittreding uit zaken zijne functie als lid van de Kamer van Kooph. zal moeten neerleggen. En nu geeft spr. de Mid- denstandsvereeniging in overweging hierop attent te zijn en te ijveren dat de opengevallen plaats straks door een harer beste leden wordt ingenomen. Spr. acht dit een groot belang voor den Middenstandsbond. De heer Verwiel brengt ook dank aan den heer Beerens. Nadat allen even voor onzen foto graaf hadden geposeerd, kwamen een negental auto's, welwillend door parti culieren aangeboden, voorgereden, waarin door autoriteiten, bestuur, comité en pers werd plaats genomen, om een rondrit te maken door onze plaats. De publieke belangstelling was nu bijzonder groot geworden. Met een rustig gangetje, waarbij men goede gelegenheid had om de vele en mooie etalages te bezichtigen, ging de tocht door de Grootestraat, Mr. van Cooth- straat, Parallelweg, Besoijenschestraat, Grootestraat, Min. Loeffstraat, terug naar de Markt, door de Stationsstraat naar de St. Antoniusstraat, St. Crispijn- straat, en door de Stationsstraat terug naar Hotel Verwiel. Nadat de thee was aangeboden werd door den Eerw. heer Martens het woord gevraagd. Toespraak Kapelaan Martens Z.Eerw. stelt het op prijs door den voorzitter in de gelegenheid te wor den gesteld een dankwoord te spreken, vooral omdat spr. hieraan werkelijk behoefte heeft. In de eerste plaats brengt Z.Eerw. dank aan den Edelachtb. heer Moo- nen, die zoo bereidwillig was om deze W.W.W. te openen en voor de ontvangst de raadzaal beschikbaar te stellen. Daarmede werd van hoogerhand tegelijk te kennen gegeven, dat een winkelweek is een belang voor onze plaats. Waar er zooveel hart en liefde voor de zaak werd gevonden, moest die wel slagen. Spr. ziet hierin ook een waarborg voor de toekomst. En uit deze goede daad en dit innig meeleven meent spr. te mogen aflei den dat de Middenstand op een blij- vende belangstelling van het hoofd der gemeente mag rekenen. Voor 't Bestuur is dit een prikkel om met nog meer ijver op den ingeslagen weg door te gaan. Verder dankt spr. ook de andere heeren der verschillende organisaties alsmede den vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur. Ten slotte dankt spr. allen die in eenig opzicht aan de organiseering der W.W.W. hebben bijgedragen. Gaarne geeft Z.Eerw. de verzeke ring, dat, waar mogelijk, ook andere organisaties op den steun en de me-1 dewerking van den R.K. Middenstands bond kunnen rekenen. Voorzoover zijne krachten reiken zal de R.K. Mid denstandsbond 't zijne bijdragen om, Waalwijk hooger op te werken (applaus). Hiermede was het officieele gedeelte afgeloopen. Intusschen concerteerde de harmo nie St. Crispijn reeds op de kiosk op de Markt. De belangstelling groeide nu ongemeen sterk. Zaterdagavond, maar ook Zondag was de belang stelling eveneens van buiten, zeer groot. Wij hebben den laatsten tijd niet zoo 'n groote en gezellige drukte in de straten gezien. We mogen hierin tevens zien, dat de door ons blad in overleg met 't Be stuur der R. K. Middenstandsvereeni ging gevoerde reclame-campagne bij- zonder goede resultaten heeft gehad, en juist die plaatsen heeft bewerkt, die wij nu en in de toekomst noodig die goed verzorgde etalages en niet in 't minst op de buiten-mensehen, vooral die welke het te verkoopen artikel zoo keurig deden uitkomen. Waar we hier een zoo groot aantal winke liers hebben, die bij de aankleeding van hun etalage 't beste beentje heb ben voorgezel, schrikken we er voor terug een geheele opsomming te ge ven. Men zal ons dit zeer zeker niet kwalijk nemen. Met even groote waar deering voor anderen, kunnen we toch niet nalaten hier eenige namen te noe men van zaken die bijzonder met hun etalage uitblinken. hebben en die ook gaarne naar Waal wijk komen. DE ETALAGES. Dit belangrijk onderdeel eener win kelweek is voor onze plaats een groote verrassing geworden. Zeker we waren er van overtuigd dat men aan den op roep van liet Comité gehoor zou geven, maar zoo'n keurige verzorging van eta lages heeft ons toch getroffen. Natuur lijk is er nog een enkeling die onbegrij pelijk in zijn door-de-weeksche-pakje is blijven steken, maar over het geheel is aan de verzorging der etalages in alle opzichten-geen moeite gespaard. Velen brachten op het gebied van etaleeren werkelijk iets nieuws. Welk een aan- genamen en gunstigen indruk malién De officieele opening der W. W..W. op het Gemeentehuis alhier. GEMEENTERAAD. stad ook. Een bijzonder goede smaakvolle aan kleeding had ook de zaak van den heer ■I. van Well-van Doormalen. Niet min der kunstzinnig is de bloemensalon van Nic. van Dongen. Op het gebied an banketbakkerij hebben de firma's Pulles-Heesbeen en van Mil-van Sprang (Maison Goutière) iels bijzon ders gepresteerd. Ook de firma's van Adelberg, Ver kade, Jos. van Ree, L. van Well-Appels, H. Kolsteren-Lagarde, P. Bierlaagh, Olie met zijn eigen artikelen een zeer smaakvolle etalage ontwierp), Mor tier, C. Marks en J. v. Erp hebben voor de W.W.W. aan hun zaken een goed en passend cachet gegeven. Op een enkele uitzondering na heeft elke willen „De Volharding" gaarne meer hooren. nog eens Was 't vervoer met de extra bussen uit de klei Maandag slap te noemen, gisteren waren beide bussen tjokvol. Over het gehalte der belangstellenden valt niet te klagen. Tal van winkeliers gaven ons de verzekering dat men over de nu reeds gedane zaken goed te spreken is. Dit is zeker verblijdend en wij hopen, dat er straks bij de sluiting van de W.W.W. veel opgeruimde za ken-gezichten zullen zijn. Maar nogmaals het is de hoofdzaak der inkelweek, de menschen uit de plaats en van buiten te laten zien, dat men bij eventueeie behoefte in Waal wijk ongeveer met alles terecht kan aan billijken prijs. KAATSHEUVEL. De Raad dezer gemeente ver gaderde Zaterdagmiddag 3 uur ten gemeentehuize. Voorzitter. Edelachtb. Heer Van Besouw. Afwezig de heerenVerschuren en Wijdemans. Nagedachtenis wijlen het lid De Bresser. De Voorzitter opent de vergadering. Alvorens met de agenda te be ginnen, rust op mij, aldus spr., de droeve taak een enkel woord te wijden aan de nagedachtenis van ons over leden lid, dhr. H. de Bresser. Wijlen dhr. de Bresser is 30 jaar lid geweest van den gemeenteraad, waarvan 2 jaar Wethouder. Naar best vermogen heeft hij de belangen der gemeente gediend. Met hem is heen gegaan een eenvoudig en rechtvaardig man. Hij behoorde nog tot die enkele oude echt Kaatsheuvelsche familiën, hij was er nog een van den ouden en goeden stijl. Hij was een man mei vermogen die weldeed en tevreden leefde in den staat waarin hij gesteld was. Gelaten en onderworpen heeft hij den dood tegemoet gezien. Moge dit ook eenmaal van ons gezegd kunnen worden. Hij ruste in vrede. Aan deze oprechte woorden gaf de Raad zijn algemeene instemming. Agenda 1. Onderzoek der geloofsbrieven van den heer L. v. d. Hoven, nieuw benoemd lid van den Gemeenferaad, in de vacature van wijlen den heer H de Bresser. De heeren Snaphaan, van Ameis - foort en Brok worden aangewezen om de geloofsbrieven te onderzoeken. De Voorzitter schorst gedurende dit onderzoek de vergadering Na heropening deelt de heer Brok mede, dat alle stukken in orde be vonden zijn, weshalve tot toelating kan worden geadviseerd. De heer v. d. Hoven verschijnt dan ter vergadering en legt in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af. De Voorzitter wenscht den heer v. d. Hoven geluk met zijne benoe ming en hoopt, dat hij vele jaren naar best vermogen de gemeentebelangen zal behartigen. De heer v. d. Hoven dankt den Burgemeester en geeft de verzekering zijn best te zullen doenofschoon 't niet gemakkelijk zal zijn, aldus spr., om de plaats in te nemen van iemand, die meer dan 30 jaren lid van den Raad is geweest. Spr. hoopt op een lange en aangename samenwerking onder presidium van den Edelachtb. heer van Besouw. 3. Aanbieding gemeenterekening dienstjaar 1926. De Voorzitter stelt voor dit punt aan te houden tot de volgende ver- gadering en dan tegelijk te behande- len met de begrooting. Wordt goedgevonden. 4. Schrijven Gedeputeerde Staten in zake de algemeene plaatselijke politieverordening. Wordt besloten de verordening overeenkomstig de aanmerkingen als nog aan te vullen. 5. Vaststelling kohier straatbelas- ing, belastingjaar 1927. Wordt vastgesteld zooals aange boden. Rondvraag. Snoeren, 't Spijt me, dat ik er nu al weer op moet terugkomen. Voor 7 maanden geleden is besloten om borden te plaatsen bij de Gasthuis straat. Nu is er nog niets gedaan. t Is toch zoo'n gevaarlijk punt voor t verkeer, dat er iets gedaan moet worden. Voorzitter. Dat is zoo, maar 't is beter dat U er zelf eens met den gemeente-opzichter over spreekt. Wij hebben hem er al een paar maal op gewezen. Snoeren. Maar dat ligt toch niet op mijn weg.... Voorzitter. Dat weet ik wel.... Snoeren. Een ambtenaar heeft toch uitvoering te geven aan besluiten en opdrachten. Weth. Van Lier wil dit gaarne beamen en zegt dat men er in B. en W. ook meer dan eens over gespro ken heeft. Aan spr. heeft de opzichter gezegd dat de borden nog bij den schilder zijn. Snoeren. Dan schijnt er veel werk aan te zijn. Waar dit de laatste vergadering van den ouden Raad is, wil de Voor zitter een woord van dank brengen aan die leden welke den len Dinsdag in Sept. niet weer terugkomen in de raadzaal. Dit zijn, zegt spr., Verschu ren, Brok en v. Kuijk. De eerste heeft zich niet meer herkiesbaar gesteld, terwijl voor de laatsten het lot niet gunstig was. Spr. brengt dank voor hetgeen zij in het belang der gemeente hebben verricht, 't Spijt spr. dat de heer Verschuren niet aanwezig is. Spr. hoopt dat het den scheidenden in hun verdere leven goed zal gaan. Gaarne wil spr. zich ook in hun vriendschap aanbevelen. De heer Brok dankt voor de sym pathieke woorden van den Voorzitter en zegt, dat scheiden zwaar valt. Voorts wijst spr. op de aangename verstandhouding in den Raad en de goede leiding die van zijnen Voor zitter uitging. Steeds wist men streng personen van zaken te onderscheiden. Nogmaals dankt spr. en hoopt dat de nieuwe raad een vruchtbare periode voor de gemeente zal zijn. Ook de heer van Kuijk dankt met een enkel woord. Hierna ging de Raad in geheime zitting. geertruidenberg. Op Maandag 29 dezer kwam de Raad dezer gemeente ten Raadhuize bijeen. Voorzitter de Edelachtbare heer Bianchi. Afwezig de heerMeijers. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Voorloopige vaststelling gemeente- rekening dienst 1926 en van de daarbij behoorende rekeningen van hei G E.B. en Grondbedrijf. Hieraan ontleenen wij de volgende cijfers. Gemeenterekening. Deze sluit met een batig slot van f 12 563.035 Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf. f 4287 batig slot. Grondbedrijf. Totaal Baten f 10834.03. Door de gem. bijgedragen f 554.95. Alsvoren, op den kap.dienst f 13076.96. De Voorzitter dankt de Commissie voor de gedane werkzaamheden in deze en 't uitgebracht rapport. 2. a. Aanvrage grond H. v. Wiet- marschen. b. Aanvrage grond C Jansen. De eerste aanvrage betreft een stuk grond ter grootte van 108 M* gelegen tusschen de woningen van de bouw vereniging en het door den heer QJ'rijns te bouwen huis. De aanvrage Jansen geldt een strook grond gelegen bij 't station, ter grootte van 206 M2. Ter nadere oriënteering voor H.H. Raadsleden licht de Voorzitter een en ander toe aan de hand van een plattegrondteekening. De Voorzitter vraagt of men thans tot verkoop wil besluiten. Met betrekking tot de aanvrage Wietmarschen merkt spr. op, dat het te verkoopen stuk grond eene grootte zal hebben van 108—117 M2. Bij de bepaling van den prijs vraagt de heer Jansen of het gewenscht is, dat hij een oogenblik de raadzaal' verlaat. De Voorzitter acht zulks niet noodig. Waar 't ongeveer dezelfde grond betreft als destijds verkocht aan Lucas, meent spr. ook hier een Pi ijs te mogen bedingen van f 4.— Hiermede kan de Raad zich vol komen vereenigen. D® Voorzitter zegt dat Quirijns 13.5U betaalde en de woningbouw vereniging f2.50. Dit laatste is echter reeds lang geleden. Bij de prijsbepaling van den grond ten be hoeve der bouwvereniging is volgens spr. ook van invloed geweest 't feit dat er noodzakelijk woningen moesten gebouwd worden. Spr. stelt voor den grondprijs voor van Wietmarschen te bepalen op f3.— Jansen. Mijn meening was van f 2.50. Toen de bouwvereniging grond kocht was het ook een dure tijd. Voorzitter. Maar in vergelijking met andere gemeenten zijn we met onze grondprijzen aan den lagen kant. Wiegmans. Te hoog. is de prijs zeker niet Maar we mogen wel in aanmerking nemen, dat de grond naast Jansen ook voor f2.50 werd verkocht. Voorzitter. Wij hadden den grond aanvankelijk hooger getaxeerd, maar omdat men verplicht is een tuin aan te leggen, hebben wij den prijs iets lager moeten stellen. Jansen. Dan laat men 't verschil deelen en den prijs bepalen op f2.75. Hiermede gaat de Raad accoord. De Voorzitter voegt hieraan nog toe, dat men onder bepaalde voorwaarden en volgens een goed te keuren plan moet bouwen. Jansen. Was daar vroeger maar steeds de hand aan gehouden,tdan zou onze gemeente op sommige punten er heel anders hebben uitgezien. De Voorzitter zegt, dat zoo er zich nog een zienswijze mocht voordoen en geen overeenstemming zou worden bereikt betreffende den uitgang, de acte nog niet zal worden gepasseerd. De kwestie za! dan eerst nog nader in den Raad worden besproken. De Raad kan zich met dit voorstel, vereenigen. 3. Ingekomen stukken. Ingekomen is: a. Schrijven Ged. Staten, houdende verzoek om 't reglement van de com missie tot Toezicht en wering van tl Dit kan echter niet af doen aan het feit, (lat Waalwflks Belang zal hieven ter harte nemen tal van zaken, waarby rechtstreeks of zijdelings winkeliershelangen zyn betrok ken. Daardoor zal herhaaldelijk gelegenheid worden gegeven tot vruchtbare samenwer king en ik inaak van de geboden gelegen heid gaarne gebruik om wat ons betreft de bereidheid tot samenwerking by voorbaat te verzekeren. Het heeft ons in dit verband aangenaam getroffen, dat door den Burgemeester onzer gemeente in zyn bydrage voor het winkel weeknummer nog eens belangstelling in het werk onzer vereeniging wordt aanbevolen. Over de waarde van een kraclitigen mid denstand is reeds zoo vaak en zoo veel ge sproken door economische specialisten, dat niemand er aan twyfelt of deze groep kan ook in onze tegenwoordige gecompliceerde maatschappij niet worden gemist. Aan het bestaansrecht van den midden stand wordt dus niet getwijfeld. De tegen woordige toestanden eisclien echter van iedereen een maximum van inspanning, dat geldt; evenEeei\ voor den. groot-induatrieel en den groothandelaar als voor den mid denstander. Wie zich niet voortdurend tot liet uiterste inpant, wordt door anderen overvleugeld en van zyn plaats gedrongen. Wanneer de Middenstandsvereeniging er in slagen mag onverflauwd dezelfde actie te ontwikkelen, die thans aan den dag treedt, dan zal voor hare leden naast het bestaansrecht zeker ook de bestaansmoge lijkheid worden geschapen. Moge dit het resultaat zijn van de met zooveel zorg en toewijding voorbereide win kelweek. Voor eerst noemen we hier dan de grootsche, rijk en artistiek verzorgde etalage yali de K.E.M.I. Dat is werke lijk iets bijzonders, wat hier geboden wordt, en een ieder die deze zaak ge zien heeft, zal toch zeer zeker overtuigd zijn, dat men in Waalwijk op het ge bied van meubelen evengoed, zoo niet beter kan koopen als in welke groote winkelier zijn etalage zoodanig inge richt dat men een goed en gunstig overzicht krijgt van wal ieder in zijn branche heeft aan te bieden. Nogmaals een uitvoerige, bespreking is hier niet mogelijk, wij gaven hier boven slechts een groote greep uit 't ele goede, dat iedereen moge aanmoe digen winkel voor winkel met ernst te gaan bezichtigen. De belangstelling. Hierover valt voorzeker niet te kla gen. Zaterdag, Zondag en Maandag was er in alle straten een geweldige drukte, 't goede weer en de verschillende at tracties zijn in deze natuurlijk ook be langrijke factoren. De harmonie „Volharding" uit Dru- nen, gal Maandagavond (nu eens met mooi weer) op de kiosk een concert, dat uitnemend geslaagd is. Het pro gramma was goed verzorgd en werd onder leiding van den heer Ant. van Hullen onberispelijk afgewerkt. We

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 2