Rubber-Stemnels El lion ma Schoolverzuim te doen wijzigen. Voorzitter. We zouden in deze eerst eens overleg willen plegen met de commissie, waarom wij voorstellen dit punt aan te houden tot een vol gende vergadering. Wordt goedgevonden. b. Goedkeuring van Ged .Staten op het raadsbesluit tot verkoop van grond aan Quirijns c. Goedkeuring van Ged. Staten, op de begrootingswijziging. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat het huis, bewoond door Nederhot weder om onder dezelfde voorwaarden is verhuurd voor f 600. Rondvraag. Jansen. U hebt me laatst eens op- gebeld en gevraagd wat ik aan arbei ders heb uitbetaald. Ik heb't nog eens nagezien en uitgerekend Nu hoor ik, dat er bij B. enW. een schrijven is in gekomen, waarin wordt gezegd dat mijn opgaven gaove leugens zijn. Zoud. U dat schrijven eens willen voorlezen i Voorzitter. We krijgen elke week een lijst ter controleering van de werk- loozen. Ik heb die loonsopgave niet alleen bij u maar ook aan andere werkgevers gevraagd. Toen ik de lijst kreeg, zag ik er namen van personen op waarvan ik zeker wist dat ze in die week bij u gewerkt hadden, 't werk bij u gedaan was wel los-werk, maar ze verdienen toch een heel goed week loon. 't Ware te wenschen. dat alle werkgevers zoo deden als u. De kwestie is, dat er personen waren die tusschen 't werk door nog even gingen teekenen, terwijl zij bij u toch 'n weekloon hadden van f 25, f 28 Zoo iets is natuurlijk niet in den haak. Dergelijke menschen behoeven toch geen extra uitkeering meer te ontvan gen. Toen we hierover reclameerden bij 't Bestuur, ontvingen we den be doelden brief, waar u voor een leuge naar wordt uitgemaakt. (Terwijl de gevraagde brief ter secretarie wordt gezocht, gaat de Voorzitter met de rondvraag verder.) Voorzitter, ik heb nog een kleine vraag. Op 30 Juni 1925 werd er eene commissie benoemd tot het onder zoeken der distributie kwestie. Hoever is de commissie met 't rap port? Sassen. We zijn direct met bekwa men spoed aan 't werk getogen. Om de zaak op te lossen kregen we de beschikking over dezelfde gegevens als B. en W. Voor een commissie is hier geen bevredigend onderzoek mo gelijk 't is werkelijk voor ons niet doenlijk om die ingewikkelde kwestie uit te zoeken. Wil de Raad hier een goede oplossing dan beroep ik mij weer op een vroeger ingenomen stand punt en vraag accountantsonderzoek. Wij zijn niet in staat om alle gegevens te krijgen en uit te zoeken. Wij zijn er in blijven steken. Voorzitter. We zullen dit dan nog wel eens nader overwegen. (Het door den heer Jansen gevraagde schrijven is inmiddels gebracht en wordt door den Voorzitter voor gelezen 4 Onomwonden zegt het bestuur, dat de opgave van den heer Jansen „leugenachtig" is en men zich in deze tot het hoofdbestuur heeft ge wend. Voorzitter. Van het hoofdbestuur hebben wij echter nog niets gezien of gehoord. Jansen. Maar ik zal toch geen leu gens vertellen! Wat voor voordeel zou ik er aan hebben om een ver keerde opgave te doen. Men weet toch dat ik heel anders tegenover de arbeiders ben Wanneer 't geoorloofd is, zal ik de arbeiders eerder bevoor- deelen als benadeelen. ik zit hier als lid van den Raad onder eede en ver- klaar uitdrukkelijk, dat ik heb opge geven wat de menschen naar waar- heid verdiend hebben, 't Afdeelings- bestuur wil hier steun trekken waarop men geen recht heeft, ik durf er ge rust prat op te gaan, dat de menschen bij mij een goed loon verdienen, daar hebben ze ook recht op Uit andere gemeenten komen zich bij mij arbei ders aanbieden tegen veel minder loon, maar ik weiger ze, omdat ik op het standpunt sta, dat allereerst krach ten uit eigen gemeente te werk moe ten worden gesteld. Daarom ook vind ik de handelwijze van het bestuur zeer laag. Ik neem 't het hoofdbestuur zeer kwalijk, dat 't nog niet ter plaatse is geweest om de zaak te onderzoe ken en inlichtingen te vragen. Men mag zich als bestuur niet van één enkele zijde laten inlichten. De werk lui neem ik 't nog niet zoo kwalijk als 't bestuur. Dat zijn de verant woordelijke menschen. Ik wil hier absoluut niet als een leugenaar wor- den neergezet. Als dat zoo door gaat zie ik me verplicht mijn houding ten opzichte van de arbeiders de goeden niet te na gesproken te wijzigen en dan zal men zelf de ge volgen daarvan moeten dragen. Tenslotte merkt de heer Jansen nog op, dat de persoon in kwestie gewei gerd heeft om te werken. Zondags avond heeft de bewuste persoon nog in de kroeg gezegd, dat hij den ande ren morgen niet vroeg naar 't werk zou gaan. Toen hij niet kwam heeft men hem gewaarschuwd, maar hij kwam eerst tegen den middag toen men met 't lossingswerk bijna gereed was. De voorzitter zegt dat men juist met de afd. van den R.K. Fabrieks- arbeidersbond steeds moeilijkheden heeft. Sassen. Ik ben niet met deze zaak op de hoogte maar ik veronderstel, dat het Hoofdbestuur een en ander wel zal onderzoeken. Men zal dan zoo noodig ook een geduchte repri mande krijgen. Ik zal er 't mijne wel toe bijdragen dat deze zaak spoedig door 't Hoofdbestuur wordt onder zocht. Ook wijst spr. er op hoe in andere gemeenten fraude gepleegd wordt. Een werkgever zegt b.v. je kunt bij ons f 10 verdienen, dan houden wij verder de oogen dicht. De heer Jansen zegt, dat hem zulks bekend is. Voorts merkte spr. op hoe hij er zich steeds tegen verzet heeft, dat arbeiders, bij hem in dienst, in zijn café 't geld komen opmaken. Spr. heeft dat soort menschen altijd direct weggezonden met de boodschap breng 't geld naar moeder de vrouw. Sassen. Ik zal er den heer de Kroon spoedig over schrijven. Maar U moet niet vergeten dat hij alleen voor een groote afdeeling is geplaatst. Als hier echter personen zijn beschuldigd, dan moeten ze gerahabiteerd worden. Ik voor mij zal mijn best doen, om den arbeider ook op zijn plichten te wij zen, wil hij aanspraak maken op rechten. Jansen. Ik heb er wel eens over nagedacht van enkele werken een ge specificeerde opgave te maken wat ze verdienen. Vooral zou ik dit willen doen ten opzichte van de vrouw, dat ze precies weet hoeveel haar man verdient. Voorzitter. Met de afd. van den Fabrieksarbeidersbond gaat het steeds stroef, 't Afd. Bestuur had deze zaak eerst moeten onderzoeken alvorens een brief te schrijven. Dit was een hoofdfout, maar 't is ook een groote fout dat Beerens penningmeester is. 't Is absoluut niet goed, dat de uit- keeringen geschieden in een café. Hier wordt dan 't allereerst de gele genheid geboden om een gedeelte van de toch al geringe uitkeering op te maken. Ik heb hier al eens meer op gewezen maar nog geen verandering kunnen brengen. Door den Rijksdienst j is het Hoofdbestuur over deze kwestie ook al eens aangeschreven. Een van de leden wil zich echter voor de functie van penningmeester candidaat stellen. Ik kon met dien on gezonden en ongewenschten toestand niet accoord gaan. Daar komt nog bij dat Beerens over dag veel uit is. Als hierin verandering komt dan zal dit de organisatie van den Fabriekarbei- dersbond niet anders dan ten goede komen. Ik wil hierover nog eensnaar den Rijksdienst schrijven. Als de afd. aan onze voorstellen geen gehoor geeft, dan zal ik in de volgende vergadering komen met een voorstel tot terugtrekking uit het werkloosheidsbesluit. De heer Sassen wil erkennen dat de huidige toestand niet de gewenschte is, maar 't is moeilijk om onder de arbeiders een penningmeester te vin den die aan de noodige eischen vol doet. Aangezien er pogingen worden aangewend om de functie van penning meester aan jeugdige krachten over te dragen, kan spr. het voorstel van den Voorzitter nog niet steunen. Spr. zag gaarne, dat B. en W. eerst nog eens overleg pleegden. De Voorzitter heeft hiertegen geen bezwaar en wil nog gelegenheid geven om een anderen penningmeester te benoemen. In elk geval mag hetgeen kastelein zijn. Jansen. Wilt U 't afd. Bestuur nog antwoorden Voorzitter. Ik zou eerst 't onder zoek van 't Hoofdbestuur willen af wachten. Hiermede kan de heer Jansen zich vereenigen. Voorzitter. Ik wil deze vergadering niet sluiten alvorens dank te brengen aan u allen voor, wat gij in de afge- loopen zittingsperiode in het belang der gemeente hebt gedaan. Wanneer we terugblikken, dan zullen we niet onvoldaan zijn en dit heeft zijn reden. We hadden zoo gaarne meerdere zaken tot een beter einde en gunstiger resultaat gezien. Maar misschien heb ben, wij bij het begin te veel illusies gehad en te veel hooi op onze vork genomen. Tot ontevredenheid behoeft dit echter nog niet te stemmen. Een extra woord van dank mag ik hier niet onthouden over onze wet houders, 't werk van de wethouders wordt niet dikwijls gewaardeerd. Dit vindt zijn reden vermoedelijk hierin, dat 't werk van een wethouder in stilte wordt verricht, zonder pers, dus zonder publiciteit. En de Raad ziet slechts de werk zaamheden geheel klaar en vermoedt niet wat daaraan soms vooraf is gegaan. Wat mij betreft, ik dank u ten zeerste voor de aangename samenwerking. Niet altijd zijn wij 't eens geweest, maar hoe uiteenloopend onze ideeën ook soms waren, de geest en waar deering heeft er niet onder geleden. Wij waren overtuigd van elkanders oprechte bedoelingen. Ik hoop straks met 't nieuwe college eveneens zoo te kunnen samenwerken. Ook dank ik u allen, dat gij er 't uwe toe bij hebt SPRANG. gedragen om onze vergad.«Ingen >f(,en OTBtk„ml hooger peil te brengen, tn u mijnneer Jansen, die niet meer in den nieuwen - - Raad zult terugkeeren, wensch ik 't beste en ik hoop, dat u nog vele jaren getuige moogt zijn van den bloei onzer gemeente Kroon" Als oudste wethouder dank gelijk te maken, wat hen gelukt, 1—1. ik u zeer voor uw waardeerende woorden. Zeker, we waren 't niet altijd met elkaar eens, maar de aangename toon heeft er nimmer onder geleden. Jansen. Als aftredend lid dank ik u voor de aangename samenwerking. Sedert u is, heb ik u leeren kennen als een man die den rechtvaardigen weg weet te bewandelen. U hebt steeds vol op ruimte gegeven voor de debat- ten. Ik dank u nogmaals en mijn beste wenschen voor u en uw gezin. De Voorzitter dankte waarna de Raad In geheime zitting ging- VOETBALSPORT. WAALWIJK. w. s. c. KORFBAL. R W. B. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Wielerbond. De heer Adrian, voorzitter, leidde de vergadering in met een verzoek om korte, zakelijke besprekingen. Reeds onmiddellijk ontspon zich een heftig debat over de bespreking der candidaten. welke de voorzitter zoo veel mogelijk wilde beperken. Bij de daarna volgende verkiezing werden benoemd Voorzitter Th. Kolfschoten met 109 stemmen (39 stemmen op den heer Adrian) 2e voorzitter J. A. Jansen met 94 stem men (53 stemmen op den heer Adrian) l blanco. Vóór de verkiezing van secretaris penningmeester werd de heer Hirsch- man gevraagd of hij bereid was het bondsbureau naar Amsterdam te ver plaatsen, waarop deze de verklaring aflegde aan het verzoek tegemoet te komen en zich regelmatig met den voorzitter te zullen verstaan. Daarna werd de heer Hlrschman tot s-p. gekozen met 95 stemmen (41 op den heer Fokkinga, 3 op den heer Zwiep. 9 blanco). Tot 2e secretaris werd na herstem ming benoemd de heer Hoornberg met 93 stemmen (Adrian 41, Stol 52 stemmen bij eerste stemming). Tot commissaris werden verkozen de heeren Darmstadt met 148 stemmen W. v. Hooff met 103 stemmen en Douwes met 107 stemmen. Verder verkregen de heeren Dekkers 3, Greve 39, Leenders 39 en Adrian 1 stem. Nadat de heer Adrian den wensch had uitgesproken dat het nieuw ge kozen bestuur de rust in den bond zal weten te bewaren, werd de verga dering na een rumoerige rondvraag gesloten. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. Wil mij een kleine plaatsruimte afstaan om U, in uw eigen blad een klein woord van hulde te brengen. En dan is dat naar aanleiding van het „Winkelweeknummer", dat U in samenwerking met den Middenstands bond (zeg met den adviseur) hebt uitgegeven en dat zoowel door afwer king als inhoud een stuk werk is, waarop U terecht met voldoening neer moogt zien en waarop ook ik, en velen met mij trotseh gaan. Het is weer eens gebleken wat ook Waalwijk op dit gebied vermag en ik sluit mij volkomen aan bij den inzender uit Drunen, dte zoo terecht zegt, dat U de reclame-verzorging uitstekend is toevertrouwd. Telkens en telkens worden uwe lezers op de groote gebeurtenis voorbereid, telkens een nieuwe mededeeling, een winkel week nummer, een tweede tot als slot een pracht-nummer van 5 bladen, in elk opzicht verzorgd, met den steun van bijna eiken winkelier in den vorm eener advertentie. Op deze algemeene samen- en medewerking ga ik trotseh, dat is het goede voor de toekomst. Stoor U niet aan een enkeling, die z'n advertentie, zonder eenige nood zaak, (integendeel zooals U terecht schreef), naar buiten brengt en daar door de Waalwijksche zaak tegen werkt, dat zijn enkelen die niet Waal- wijks voelen, dat zijn degenen die den mond volhebben van steun voor Waalwijksche zaken, ondernemingen en wat dies meer zij, maar die juist op deze wijze zelf 't tegendeel in prac- tijk brengen. Gaat gij voort Waalwijk te dienen, Waalwijk vooruit te helpen, zooals gij dat sinds bijna 50 jaar ge daan hebt, het overgroote deel van Waalwijk weet dat nog te waardeeren. Met dank EEN WAALWIJKER. Al is het in ons eigen blad, dat ons dezen lof gebracht wordt, er is toch geen motief om 't niet op te nemen. Wij zijn den geachten inzender zeer erkentelijk. Hij kent trouwens onze gevoelens ten dezen opzichte. REDACTIE. 1 Ned. Zaterdagmiddag vergaderde de Ned. Wielerbond in Hotel Noord-Bra bant te Utrecht met eenig agendapunt bestuursverkiezing. AGENDA'a. WAALWIJK Donderdagavond 7 uur cursus E.H. B O. onder leiding van Dr. Lange - meijer in het Gymnastieklokaal Open bare school. Donderdag 71/2 uur. Repetitie voor de adsplranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8 '/3 uur. Repetitie Tavenu. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. HET BESTE ADRES VOOR IS Monsterboek met prijs ter inzage. Do zijn loop. zoodat W.E.K. mot trotseh mag neer zien op het welslagen van haar grootsehen opzet. Tot circa 10 uur bleven de W.E.K.-loden en supporters gezellig byeen. waarna allen huiswaarts keerden, tevreden over dei} goe den afloop. Wederom heeft W.E.K. getoond een degelijke, hoogstaande club te zijn, waarvan een ieder met trotseh lid mag zijn. J.l. Zaterdagmiddag heeft onze Korfbal vereniging N. E. O. deelgenomen aan de seriewedstrijden, uitgeschreven door de on langs opgerichte vereeniging W. B. K. te Waalwijk. Volgens loting werd gespeeld tegen de Tilhurgsche club „Quick". Deze wedstrijd werd na tamelijk slap spel van beide kanten, door N.E.O. met flinke meer derheid. 5O. gewonnen en kwam N.E.O. alzoo in de finale uit tegen B.L.E.I. uit Geertruidenberg. Deze match vormde het hoogtepunt van siasme van beide zijden maar vooral van de zflde van N. E. O., gespeeld. Onmiddel lijk na den uitworp wordt goed aangepakt en 't duurt niet lang of D. Vos. die als altijd weer schitterend spel te zien gaf, neemt voor N.E.O. de leiding. 1O. Dit is BLEI te veel en ze zetten er alles op om N.E.O., geenszins ontmoedigd, blijft niet hetzelfde enthousiasme verder spelen en H. E. C. J.l. Zondag spoelde II.E.O. togen Oranje- Wit en won dezen wedstrijd met 4 1. Niet tegenstaande de lange rustperiode werd er door de H.E.CVers goed en met veel animo gespeeld, liet de rust was de stand 1—1. linksbinnen nam drie doelpunten voor rekening en de rechtsbinnen één. Tegen aller verwachting behaalde WSO j.l. Zondag eene 4—0 overwinning op de sterke reserve-ploeg van Wilhelmina. den Bosch. Aanvankelijk leek liet er op. dat Wilhelmina een gemakkelijke partij zou krijgen doch door eene kleine wijziging in de W.S.C.-voorlioede, welke eene even zoo groote verbetering was. trad de thuisclub nadien sterk op den voorgrond en kwam door vlot open spel in de meerderheid. Zoo wol vóór- als na rust, wist W.S.C. tweemaal te doelpunten en ofschoon IV ilhelmina zooi zeker een tegenpunt toekwam, zoo wist de WSC-doelman, v. d. Broek, op zeer schit terende wijze zijn heiligdom ongeschonden te houden. Scheidsrechter M. v. Vugt leidde wederom op zeer correcte wijze dezen vlug gespeelden wedstrijd. WASPIK. Tn ons vorig nummer stsiat dat" ,,Bra- bant.ia", alhier, een wedstrijd zal spelen tegen ..Steeds Voorwaarts" uit 'sGrave- moer. Dit moet zijn ..'s-Gravonhngo", zoo als onze Correspondent ook opgaf. DTTSSEN. Zondag 28 Augustus won de voetbalclub ..Dussensclif» Boys" met. 1—0 van ..Be Raedy" te Hank. gem. Dussen. WAALWIJK. SeiHewedtftrijden J.l. Zaterdag werd op het terrein gelegen aan den Parallelweg de eerste door W.E.K. uitgeschreven serie gehouden. Het doel van deze serie was nadere kennismaking met zustervercenigingen en propaganda voor de korfbalsport in onze gemeente, daar deze sport steeds nog door velen verkeerd be oordeeld wordt. Door liet feit dat een del geïnviteerde clubs op het laatste moment verhinderd was. moest een 12-tal W.E.K.- leden een afmattingsmatch spelen, ^firea half 4 werd opstellen geblazen en begon de match B.L.E.I., Geertruidenberg contra V E.K. Begrijpelijkerwijze nam liet sterke B. L.E.I. direct de leiding en werd menig doelpunt door hen gemaakt Alle W.E.K.- spelers deden echter ook hun uiterste best en het mocht hen gelukken een tegenpuntje te zetten, zoodat de einduitslag 12—1 was. De tweede mateli nam om 5 uur een aan vang en wel Quick, Tilburg tegen N.E.O.. Sprang. Van beide zijden werd eerste klas spel geleverd, maar toch spande N.E.O. de kroon en wist. de eerste 5 minuten reeds een doelpunt te maken. Ondanks het forselier aanpakken van liet Quick-team behield N E.O. de leiding en wist zij als winnaar met -»0 uit het strijdperk te treden. Alzoo moest om den_ door het liestuur van W. E. K. uitgeloofden len prijs, door B.L.E.I. en N.E.O. gekampt worden, welke match om 0 uur 45 begon. Door beide teams werd fanatiek gespeeld en al gauw bleek het dat zij geheel tegen elkaar waren opgewas sen. Door N.E.O. werd het eerste doelpunt gemaakt, waarop door B.L.E.I. direct ge lijk spel werd geleverd, zoo dat de stand bij de rust was 1—1. Na de rnst werd dom heiden weer gedoelpunt en was liet wier- om gelijk spel toen het einde werd gefloten. Daar de leden van B.L.E.I. op de door het bestuur van W.E.K. gemaakte bepaling van verlenging der match met een kwartier en (Tan zoonoodig loting, niet wenschte in te gaan, terwijl toch het W.E.K.-bestuur hierin ten volle het beslissingsrecht had, werd N.E.O. de winnaar van den zilveren lauwerkrans en kwam B.L.E.I. in aanmer king voor den 2en prijs, zijnde een verguld lvronzen medaille, terwijl aan Quick ecu herinneringsmedaille werd uitgereikt. Over het geheel werd uitstekend spel ge leverd en beantwoordde «1e serie aan het door W.E.K. beoogde doel. Van de zijde van het publiek was veel belangstelling, wat ge zien den lagen entreeprijs, voor le klas spel ook wel mocht. Dat velen die tot nu toe een vooroordeel tegen deze mooie sport hadden, door deze nadere kennismaking er geheel mede verzoend mogen wezen en de vereeniging W.E.K. door toetreding als lid, donateur of anderszins mogen steunen. 4 oor een eerste serie was de leiding keurig in orde en had alles een mooi regelmatig ver- smaakt, wederom het genoegen de leiding tf nemen. 2—1: doeli BLEI weet ook weer gelijk te maken. 2—2. Met deze stand treedt de rust in. Na de pauze wordt niet nog meer geest drift gespeeld en N.E.O. slaat tegenover het goed-spelende BLEI een schitterend figuur. Telkens wordt door (le N.E.O.-ver- dediging en middenlinie de hal naar het aanvalsvak geretourneerd, waar de onzen zich geducht weren en'verschillende malen tikt de hal vaii de paal of vair (le rand van den korf terug, maar tot doelpunten wordt het niet gebracht. Alzoo komt het einde niet gelijken stand. 22. Overeenkomstig liet besluit van het be stuur van W.E.K, zou een kwartier doorge speeld moéten worden, doch, zeer onsportief, verdwijnt behalve één speler het ge- heele BLEI-twaalftal van liet terrein en 1 wordt aan N.E.O.. zeer terecht, de eerste 1 prijs, zijnde een prachtige zilveren lauwer krans. toegewezen. De eind-wedstrijd, B.L.E.I. contra N.E.O. was wel een forsch gespeelde wedstrijd, ook van de zijde van BLEI, doch er werd geens zins op ontoelaatbare wijze gespeeld. Ilulde aan (le N.E.O.-spelers en speelsters voor hun kranig werk. Alle waren in goed. conditie en hebben zeer verdienstelijk ge speeld. WAALWIJK. AT 11 LETI EK SPORT. De 1.1. Zaterdag gehouden athletiek-weu strijden voor de leden van BAN B.. kunnen als goed geslaagd beschouwd worden: er werd met veel animo aan de diverse wed- Strijden deelgenomen. De uitslagen zijn als volgt a. 100 nieter liardloopen. le serie: 1 L. v. Hilst, 2 G. van Vuglit, 3 Th. van Vuglit, 4 Verhagen. 2e serie: 1 d'. Treffers, 2 C. v. Boxtel. 3 II.' Gouda,, 4 P. Treffers. 3e serie: 1 Bart Treffers. 2 L. v. d. Heij den, 3 .T. Blom. 4 .1. Klerks. 4e serie: 1 J. v. Lottum, 2 II. Veltmoijer, 3 F. Wagemakers. lste Demifipale1 L. van Hilst, 2 G. v. Vugt, 3 I). Treffers. 4 C. v. Boxtel. 2e Demifinale: 1 J. Lottum, 2 B. Treffers, 3 L. v. (1. Heijden, 4 TT. Veltmeijer. Finale: 1 J. v. Lottum, 12 2/5 sec., 2 B. Treffers, 3 L. vnji Hilst. 4 G. v. Vugt. i 1). Kogelstooteh. 1 .T. van Lottum. 7.70 M.. 3 H. Veltmeijer, 7.03 M., 3 B. Treffers. 7.02 M.. 4 I, v. Hilst. 7.34 M. I c. 1 X hot terrein rondloopen. 1 4 .T. v. Lottum, 2 B. Treffers, 3 L. van Ililst, 4 II. Veltmeijer. I d. Vertrappen. I Sjef Klerks. 2 B. Treffers. 3 li. van der Heijden, 4 II. Veltmeijer. e. 3 X liet terrein rondloopen. 1 L. van Hilst, 2 I?. Treffers.3 J. v. Lot tum, 4 1'. Treffers. f. Bal wippen. 1 J. Blom, 2 Jan van Oseli. 3 B. Treffers. 4 II. Veltmeijer. g. 100 M. drijven met den bal. 1 H. Veltmeijer, 15 sec.. 2 B. Treffers, 15 2/5 sec., 3 Sjef Klerks 15 4/5 sec., 4 M. 1 Dekkers 16 see. Voor elke eerste plaats werden 4 punten toegekend; A-oor de tweede plaats 3 pun ten 3e plaats 2 punten; 4e plaats 1 punt. Voor liet grootste aantal behaalde pun ten was een eere-prijs, een R.W.B.-trioot uitgeloofd, hetwelk behaald werd (loor B. Treffers met 1!) punten. J. van Lottum deed mede huiten mededinging. Na afloop werden de prijzen, bestaande uil een koffertje, een broekje enz., totaal 18 prijzen, door dhr. Pen uitgereikt, dank brengende aan (1e milde gevers en aan de deelnemer^ voor liet prettige verloop en tevens de hoop uitsprekende het volgende jaar wederom een dergelijkcn wedstrijd le kunnen organiseeren. Op Zondag 28 Aug. hield (le Waalwijk- sche Verzendingshond een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Lier (België). De pry zen werden behaald als volgt 1, 59, 78 .1. de Folter; 2, 71 L. Ley tens; 3 H. van Constanje; 4. 10. 17. 38. 48, 58 A. Stokwielder, 5. 25 .1. Muskus. 6, 30 J. Krol7. 12, 15, 20, 34. 07,- 70. 74. 77 Th. Bakkers; 8, 63 A. Verhoeven: 9. 20. 53 Th. v. (1. Geld: 14. 50 H. Knippels; 11, 39. 75 Adr. Goedhart; 13. 49, 72 L. Heijmans; 16 J. v. Veldhoven, 18. 09 L. Pulles; 19, 41 A. van Eeten; 21 J. Verhoeven; 22. 24, 29. 40, 46, 51 J. Kipping; 23 J. v. 1 luiten: 27 Dui\-enkamp; 28 Th. de Ronde; 31 A. van Eijck; 32, 73 Jac. Wassenaar; 33 J. Tref fers: 35 42 J. de Graaf f30, 37 H. Mulders. 43 J. Schalken; 44. 70 C. Plezier; 45 .T. Allessie; 47. 05 Witlox; 01 C. Verhuist: 51 P. Sclioemans; 52 A. van Ree; 55, 00 J. Versteeg; 50. 64 J. van Beek; 57 Ant. van Hilst 60; J. Kiyberg; 62 .Tae. van En gelen 08 Lamb. Verhoeven, lste overduif Jac. Wassenaar. In het concours 320 duiven, lste geconstateerde duif 8-42-19; laatste geconstateerde duit 9-5-59. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie).

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3