Nogmaals werd Mhr. Holst een rooktafel met rookstel aangeboden. Tenslotte werd in de toespraak de wensch geuit dat het hem en zijn gezin in zijn nieuwe omgeving wel mag gaan onder G )ds zegen. Mijnneer Holst dankte hierna harte- iijtc voor de blijken van waardeering i.i wenscnte leerlingen en personeel Gods zegen toe op hun verderen levensweg. Gisteravond van half acht tot half negen werd door de fanfare „Sirena", bij het café Hoff nan alhier een concert gegeven ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina. Begrijpelijkerwijze bracht dit veel publiek op de been. Donderdag 1 Sept. v.m. 9.30 uur zal in dë Chr. School alhier de installatie plaats hebben van 't nieuw benoemde noofd den weled. heer A. Deese. Het nieuwe hoofd zal alsdan door het bestuur en het personeel der school, in bijzijn van de leer lingen der hoogste klassen, worden omvangen en daarbij door Ds. Louwe Kooijmans van Waalwijk. Consulent bij de Ned Herv. Kerk alhier, worden toegesproken. A.s Viijdag 2 Sept., des avonds half acnt, zal in de zaal van de Chr. Volksbond alhier voor de Afd. Sprang van den Vrijw. Landstorm optreden sergeant Back van 's Hertogenbosch. Jongelingen boven den leeftijd van 18 jaren worden uitgenoodigd deze bijeenkomst bij te wonen. CAPELLE. J. I. Vrijdag maakten de kinderen der hoogste klassen van de Ctir. school a/d Loonschendijk een schoolreisje onder leiding van het programma. Prachtige.'prijzenSzijn be- schikbaar gesteld. Demonstralie door de Geertruiden- bergsche Gymnastiek Vereeniging Op geluisterd door muziek. (Harmonie „Apollo"). 6—7 uur. Concert te geven door de Zang vereeniging „Geertruidenberg". 7 15 uur. Ontvangst der Kon. Mu ziekvereniging „Harmonie" van Oos terhout aan 't Station. 7 30 10 uur. Concert door de Kon. Muziekvereniging „Harmonie" van Oosterhout op de kiosk. Tijdens de pauze lichtstoet. welke wordt opgesteld in de Koestraattrek kende langs Station en door eenige straten; muziek vari „Apollo". 10 uur Groot vuurwerk op de Markt MADE. Op het door de Herv. Ker- keraad der Ned. Herv gemeente Re- nesse— Noordwaile (Zeeland), uitge bracht beroep op Ds. Vink te Drim melen, hieft deze zooals Z Eerw. van den kansel mededeelde bedankt Liep aanvankelijk 't gerucht dat de beetwortelsuiker-fabriek „Staten dam" niet zou werken dit jaar, geluk kig bleek dit een loos gerucht Uit Made toch werken er steeds een zeer groot aantal werklieden. Ook zijn eenige arbeiders naar de Zuiderzee werken vertrokken. Zondag j.l. was het 25 jaar ge leden dat de Eerw. Zuster Stephanie alhier in het klooster St. Joseph werd opgenomen. Het feest werd kerkelijk en in intiemen kring herdacht. Zaterdag j 1. keerde de 19 jarige H. v. H alhier van zijn werk naar huis per fiets, toen hij kwam te vallen en bewusteloos bleef liggen, personeel naar O JStvoorne. Na geno- per auto Is de ongelukkige naar huis ten te hebben aan de zee en strand brachten zij ook nog een bezoek aan de Maasstad en keerden niet den laatsien trein hoogst voldaan huis waarts. Onze vroegere dorpsgenoot Chris, van Beek, musicus te Rotter dam behaalde op het Nationaal muziek- en zingcoiicours* te Schipluiden met de gemengde zangvereeniging „Har- monie" te Capelle aan den Yssel, van welke vereeniging hij directeur is. in di Eere afdeeling een eersten prijs met 321 punten. Naar men ons mededeelt zal de gemengde zangvereeniging „'t Ro zenknopje" alhier in den loop der volgende maand onder leiding van den hder N. Snijers een tweetal openlucht concerten geven en wel op de Nieuwe- vaart en in de Kom. WASPIK. Door het bestuur der Vereeniging Waspiks Belang is be sloten op a. s. Zaterdag 3 September wegens den verjaardag van H. M. de Koningin, die wegens de kermis op 31 Augustus niet kan worden gevierd, kinderspelen te doen houden, op het voetbalterrein van de vereeniging „Bra- bantia". Alhier is opgericht een vereeni ging „Het Mobilisatiekruis" Na een inleidend woord van den Heer Brokx, waarin het groote nut dezer vereeni ging werd uiteengezet, traden 25 oud gemobiliseerden tot de vereeniging toe. Het bestuur werd samengesteld uit de HeerenA. Brokx, Voorzitter, M. Ruijtenberg, Vice Voorzitter, M. Berkeimans, Secretaris Penningmeester en H. van Ierse! en' M. van Dongen, leden. In den loop der a s. week zal worden overgegaan tot vorming van 'n eere comiié, terwijl alle oud gemobi liseerden worden bezocht, om zoodoen de te trachten het ledental met een flink aantal uit te breiden. Naar wij vernemen is door den Heer A. Brokx, ontslag genomen als vice-president der Harmonie „Volks vlijt en Volksvermaak". Zaterdagavond werd op het terrein der voetbhlvereeniging „Bra- bantia" een wedstrijd gespeeld tus- schen Brabantia I alhier en Steeds- voorwaarts uit 's Gravenhage Uitslag 7—3 voor Steeds-Voorwaarls WASPIK Zekere v.d. P. uit Dussen vervoerd. De ontboden geneesheer Houpst constateerde hersenschudding. Eerst Zondag voormiddag kreeg de gevallene 't bewustzijn langzaam terug DUSSEN. Te Hank (gem. Dussen) werd Zondag met toestemming der Geestelijke Overheid door enkele landbouwers koren binnen gehaald oneenigheid rael eenige omstanders. Eenspannen, afstammelingen Hoiand uoor een tot heden onbekend ge- 0f Caiadijn. bleven persoon werd V d. P. plots le prijs 12.—, Limora van G. van Ever- met een sloel op het hoofd geslagen. dlngen te Heusden. De aangevallene bloedde hevig. Dr. w«^pr^s 11 J Wijffels legde een verband en COnsta- 3e'prijs /10.- Kania van D. van Buuren teerde dat de hoofdwonde niet ge- te Meeuwen. vaarlijk was. I 4e PrÜs f 9-Gienetje van Gebrs. Oer- c lemans van der Schans te Drongelen. 9 Zondagavond dreigde het te 5e prijs 8.—, Lldius van D. van Buuren Beneden-Kerk bij calé van Dongen te Meeuwen, tot een ernstipe botsim» te komen j V' EensPaiine0 dekhengsten, tn^rhen V-n g l.. le Pr«8 f 3°-- Cu*to9 van Gebrs. Oerle- t, een tiental vech'lustlge mans van der Schans te Drongelen. Kerels uit Raamsdonksveer en Waspik, j 2e prijs 20.—. Lidius van d. van Buu- De marechaussée uit Waalwijk was re" te Meeuwen, intusschen gewaarschuwd en ver- VIj Tweespan' L; scheen juist op het crilieke moment toen men met elkaar handgemeen wilde worden. Door het snel en doortastend op treden der marechaussée werd hier een ernstige vechtpartij voorkomen. Toen H. alhier gisterenavond onder invloed van sterken drank lastig egon te worden, werd hij door de marechaussée van Waalwijk opgepikt en in t cachot gezet onder het raad huis, om te ontnuchteren. Na eenige uren verlangde H. weer zoo sterk naar zijne vrijheid terug, dat hij kans heeft gezien om uit te breken. Een tweede procesverbaal zal nu tegen H worden opgemaakt wegens ver- nieling GEERTRUIDENBERG. Door het Comiié tot feestelijke viering van a s. Koninginnedag alnier is thans hei officieel program voor dien dag als volgt samengesteld 10-12 uur v.m. kinderfeesten. Bloemencorso met muziek. 2-6 uur n.m Groote Volksspelen XT. t °P h«t voetbalveld, Zeer afwisselend 1 tfastn11 nde dit viel de «a^omst niet Uek l at0n, Zicn' terwÜl het Pn- DRUNEN. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M de Koningin werd aan een van Drunens groote zonen een hooge onderscheiding toe gekend. De Eerw. heer W v. Kessel, rector, algemeen adviseur van den No rd Brabantschen Christel. Boeren bond, te Vught, werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Wie de vele en groote verdiensten van rector v Kessel kent. zal deze hooge onderscheiding van harte toe juichen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 30 Aug. 1927. Aangezien het brievenvervoer ihans per aiftobus plaats heeft, zijn de uren der buslichting ten post kantore gesteld als volgt: Richting 's Bosch 7.30, 9 30 1 30 en 6 30; richtiny Zwaluwe 5 30. 9 30 1 30 4 00 en 6.30, terwijl om 4 uur ook de brieven meegaan voor de richting Limburg. Sedert Vrijdag is het kantoor van den Rijksontvanger verplaatst van de Wijkschestraat naar de Nieuwstraai N 102. De processie ter eere van St. Cornelius naar Bokhoven zal dit jaar van hieruit plaats hebben op Don derdag 22 Sept. a s NIEUWS mr kaatsheitvteti Kaatsheuvel, 30 Aug. 1927. Zuster Theresa hoofd der R. K. Bijzondere Meisjesschool in den Berk dijk, de bekende schrijfster van kinder lectuur is overgeplaatst naar Raams donk (dorp). Het hoofd der school is overgeplaatst naar Berkdijk alhier. Hedenavond geeft de Kon. Erk. Harmonie Apollo op de Markt een groot avondconcert ter gelegenheid van Koninginne-verjaardag. Een prach tig programma wacht ons. 1. Wien Neerlandsch Bloed. 2. Florentiner Macsch, Tucik. 3. Ouverture, De Kalif van Bagdad, Boieldieu. 4. Fantasie Les Hugenots, Meyerbeer. 5. Episode de Combats, Penneau. 6. March Nuptiale, Canivez. 7. Polka „A nous deux", Leval. 8. Madeliefjes-wals, P. Bisselink. 9. Groet aan Kaatsheuvel, P. Bisselink. 10. Wilhelmus van Nassouwe. Zooals we in het nummer van Za terdag j.l. meldden viert Kaatsheuvel a.s. Zaterdag Koninginnefeest. Gister avond vergaderde de Vereeniging „Kaatsheuvels Belang" met het Perso neel der School alhier. Het onderwij zend personeel bood gaarne zijne mede werking aan voor regeling der werk zaamheden. Besloten werd een kinder- optocht te organiseeren. De opstelling zal geschieden op de speelplaats der openbare school, waar de kleinen om half drie zich moeten opstellen. De stoet trekt met muziek der Kon. Erk. Harmonie Apollo door de schoolstr., Gasthuisstr., Telefoonstr., Verl. Hoofd straat, Hoofdstraat, Peperstaat, waar na ontbinding op de Markt. Alle kin deren, zoowel jongens als meisjes, die aan den stoet deelnemen en niet met versierde fietsen, wagens, hoepels, groepen of iets dergelijks komen, moe ten een vlaggetje dragen. Na afloop worden de kinderen getracteerd op een reep chocolade. De vliegerwedstrijd zal gehouden worden om half zes op 't terrein achter 't gemeentehiHs. Voor af moeten de deelnemers zich daar voor opgeven, wat per affiche nog zal worden bekend gemaakt. De Gym- nastiek-vereeniging geeft om 7 uur daarna een uitvoering op de markt, waarbij een Kapelle van het Ivoft. Mu ziekgezelschap „Euphonia" muziek zal maken. Om 8 uur tot slot een groot concert van Euphonia. Geslaagd. De heer L. Seller alhier slaagde te 's-Hage voor 't examen Hoogduitsch 1. o. Gekozen. De WelEd. heer M. A. v. d. Wee is inplaats van den heer H. de Bresser, die onlangs overleden is, gekozen tot president der vereeniging van den H. Vincentius. Vliegerwedstrijd. 't Was een schitterend weertje, toen de jongens van het Patronaat St. Jan zich Zondag voor den vliegerwedstrijd opmaakten. De belangstelling was we derom enorm. Met honderden stroom den de belangstellenden mede op het groote terrein achter de zaal van Euphonia, door dhr. C. van Spaandonk gratis afgestaan. De deelname aan den wedstrijd was wederom zeer groot. Vooral in de afdeelingen best opgaan de vliegers was veel animo. In de af deeling schoonste vliegers was weder om prachtig werk geleverd: een vlieg machine, molens, schepen, een huis, etc., werkstukken, die geduld, han digheid en een vindingrijken geest ver raden. In de afd. grootste vliegers wa ren er die de respectabele lengte van bijna 3 Meter bereikten en ondanks deze afmeting nog even vlot opstegen als de vliegers in de eerste afdeeling. We zullen niet behoeven te zeggen dat voor vliegertouw hier paktouw ge bruikt moest worden en dat bij eeni- gen wind het gevaarte door één jon gen alleen niet te houde nwas. De ju ry, die de zaken moest beoordeelen, bestond uit den WelEerw. heer J. San ders en de heeren P. v. Gastel en P. Jansen, terwijl de heeren J. Jansen en P. Kemmeren met den nieuwen direc teur van ons Patronaat, de WelEerw. heer Goyaarts, gezamenlijk de rege ling op zich namen. We kunnen niet anders dan aan allen een woord van hulde brengen voor het werk Zondag gedaan. De uitslag van den wedstrijd was Afd. I. Hoogst staande vliegers: le pr. Hoevenaars; 2e pr. Bool; 3e pr. de Benis; 4e pr. A. Schalken; 5e pr. C. v. Beers; 6e pr. M. v. Woensel. Afd. II. Hoogst staande vliegers: le pr. IJpelaar; 2e pr. v. Wezenbeek; 3e pr. v. d .Wiel; 4e pr. Mollenschot, 5e pr. de Jong; 6e pr. J. v. Dijk. Afd. Schoonste vliegers: le pr. A. Dekkers; 2e pr. J. Didden, 3e pr. J. Vloemans. Afd. Grootste vliegers: le pr. J. Schraauwers; 2e pr. J. Gubbens, 3e pr. N. Aussems. Aan alle deelnemers die geen prijs wonnen, werd nog een troostprijs uit gereikt. BINNENLAND. Geridderden. Bij Kon. besluit van 26 Juli is be noemd tot Grooikruis in de Orde van den Ned. Leeuw H. K H. Juliana Louise Emma Marie Wilhelmina. Oud Minister v. Karnebeek en Jhr. Ruys de Beerenbrouch zijn Minister va" Staat geworden. Tai van onderscheidingen zijn ver leend o.a. de burgemeester van den Bosch en Nijsien, Inspecteur Lich. opv., olficier in de orde van Oranje Nassau; ur. Decker, ridder inde orde van den Ned Leeuw, e.m.a. In onze plaats en streek viel weer geen enkele onderscheiding. KUNST EN LETTEREN. Naar de „MsO." verneemt, zal de heer Léon Daudet, de bekende leider der Fransche royalisten, die eeniger. ijd geleden op zoo geruchtmakende wijze uit de Parijsche gevangenis Heeft welen vrij ie komen en thans in België vertoeft, in het begin van Sep lember eenige lezingen hier te lande houden De heer Daudet zal optreden te Amsterdam 's Gravenhage en Rotter dam. Het onderwerp waarover hij zal spreken, luidt„Les salons litiéraires". Als organisaior van deze bijeenkom sten treedt op J. J. L. van Zuylen te 's Gravenhage. De Maatschappij tot Exploitatie der Julianazalen te Roermond heeft de definitieve data voor het houden der expositie van schilderstukken door Limburgsche meesters, bepaald van 20 September tot 5 October. Burgemeester Steinweg zal de ten toonstelling openen. GEMENGD NIEUWS. De Rijnlandbezetting. Nader wordt uit Parijs gemeld over het Fransch Engelsch accoord betref fende de vermindering van het Rijn- landleger (Zie Werelcfi m). Het Fransche kabinet heeft Vrijdag avond na langdurige besprekingen ingestemd met de door de Engelsche regeering voorgestelde vermindering van de drie bezettingslegers in het Rijnland. Frankrijk heeft thans 56 500 man in het bezette gebied, Engeland 7300, Belg'6300 In totaal dus 70.100 man. De Fransche regeering had in een totale vermindering van 10 000 man toegest md,, maar verklaard dat zij zonder gevaar voor Frankrijks veilig heid haar eigen bezettingsleger met niet meer dan 5000 man kon vermin deren. Dat zou dus zijn neergekomen op een percentsgewijze veel sterkere vermindering van de betrekkelijk kleine Engelsche en Belgische strijdkrachten. Door de aanneming van het Engel sche voorstel heeft de Fransche regee ring zich thans bereid verklaard tot een vermindering in verhouding tot de bezettingssterkte. Dit komt nierop neer dat van de Fransche troepen 8050 van de Engelsche 1050 en van de Belgische 900 man zullen worden teruggetrokken, in het geheel dus 10.000 man. De Fransche regeering behoudt zich evenwel het recht voor, om wanneer Engeland of België later mochten be sluiten hun bezettingstroepen geheel terug te trekken, deze door Fransche troepen te vervangen. De gevaarlijke Oceaanvluchten. Een verstandig woord uit Amerika. De ongelukkige afloop van de wed vlucht SanFrancisco Houoloeloe, waar twee vliegtuigen bij zoek geraakt zijn, terwijl nu ook nog een derde toestel, dat uitgevlogen was om de vermisten ie zoeken, verloren is geraakt, maakt, dat er in de Ver. Staten stemmen op gaan om nu aan de nuttelooze vluchten over den Oceaan eens een eind te ma ken, Eerst zijn Nungesser en Coii om gekomen, toen de Si Roman en zijn metgezel, nu weer zeven menschen bij deze wedvlucht (ongeacht de drie, die bij de voorbereiding al verongelukt zijn) en dat acht men welleijes. Indien met de vluchten de aviatiek inder daad vooruitgebracht werd, zou het wat anders zijn, maar volgens de tegenstanders is dat niet het geval, zijn het slechts bravourstukjes om 'n sensatiezoekend publiek te bevredigen en zichzelf een kortstondige beroemd heid te verwerven. En dat zoo zeggen ze, is zooveel menSchenlevens niet waard. En evenmin de verspilling van kapitaal, dat met de pogingen tot op sporing van de vermisten gemoeid is. Zijn er thans niet 'n veertigtal schepen, koopvaarders en oorlogs bodems, al vier dagen aan het afzoeken van de zee tusschen de Amerikaansche kust en de Hawaï eilanden Men sla de economische verspilling, die hiermee is gemoeid, toch vooral niet te laag aan. Inderdaad kan de vraag rijzen of alle Oceaanvluchten, die den iaatsten tijd uitgevoerd zijn, vo5ledig verantwoord waren. Vooral tegen 'n wedvlucht kun nen in dat opzicht gegronde bezwaren aangevoerd worden en ook tegen een deel van de vluchten over den Atlan- Uscnen Oceaan, die allttu spoiutve waarde hebben. Daarnaast van echier, zooals hier meeimaien uneengezei is, Tie beieikenis van sommige aitr vluch ten niet te ontkennen, die üe wegbe reiders zijn van'n post .passagieis en vrachiveikeer over den Oceaan, dat vroeger üt later ongetwijield komen zal. De Amerikaansche vliegers Broek en Schiee, die Zondag na een tocht van 24 uur van uit Amerika te Cioy- uon zijn geland, zijn gistermiddag na Munchen om 12,6 uur geland op het vliegveld van belgraao. Zij hebben Wccnen laten liggen en zijn over Kiagenliinh naar Zuiu-Siavië gevlogen. Te Belgrado zullen zij tot morgen ochtend blijven en dan den tocht naar Konsiantinopel voortzetten. De ochiends voor zessen waren de vliegers reeds weer present op het vliegveld van Munchen, om voor het vertrek hun motor nogmaals te onder zoeken. De wind bleek gunstig voor den tocht. Nadat zij afscneld hadden genomen van de weinige personen, die geiuigen waren van het vertrek, klauterden zij in het toestel, dat om 6 28 uur opsteeg. Zij maken een vlieglocht om de wereld. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd de heer R. te Tiei die van Avezaath naar zijn woonplaats fietste, gevolgd door drie wielrijders, van wie een hem inhaalde en met een scherp voorwerp, vermoedelijk 'n mes eert steek toebracht, die door den wang tot in den kaak liep. De heer R. bleet gerutmen tijd bewusteloos liggen. Eerst tegen den morgen be reikte hij de ouderlijke woning, waar na geneeskundige hulp werd ingeroe- pon. In verband met deze laffe aanran ding is gisteren door de justitie aan gehouden J. M B. te Kapel—Avezaath. Door tot nu toe onbekende oorzaak ontstond heden in den vroe gen morgen brand in ude woning van den heer Mülienbruch, coiffeur in de Schoenmakersstraat te Roermond. Ongeveer half 5 bemerkte een der overburen de heer Ailers, dat er een dichte rook kwam door de raamkieren aan de straatzijde. Vermoedende dat er brand was, maakte hij aanstonds alarm en bood hulp. Toen de burende woning binnendrongen, bleek dat in een kleine achterkamer, waar coiffeurs- artikelen en haarwerken bewaard wor den, brand ontstaan was en dat hier- uit een verstikkende rook opsteeg, die zich langs de trap naar de boven vertrekken verbreidde, waar zich de slaapkamers der familie bevinden. Ook op de trap en in de slaap kamers werden sporen van brand gevonden. Reeds kwam de heer Mülienbruch met een kind op den arm naar be neden. In de slaapkamer, die geheel met rook gevuld was, vond men mevr. M., die vermoedelijk getracht had zich te redden, in bewusteloozeh toestand gebogen over het bed liggen. Ze werd bij de familie Knarren, die tegenover woont.binnengedragen doch ze overleed nog tijdens de overbrenging Waarschijnlijk ten gevolge van den doorgestanen schrik, was de nog jeugdige vrouw in één nacht vergrijsd. Haar lijk is later per politiebrancard naar het hospitaal overgebracht De doktoren Wung en Hogenhuis verleen den de geneeskundige hulp. H t kind is ongedeerd gebleven. Door het tijdig ingrijpen is de ma- terieeie schade niet groot Het parket stelde vanmorgen een onderzoek ter plaatse in. Men meldt nng uit Roermond: De kapper Mü lenbruch is naar het huis van bewartng overgebracht Een nader onderzoek heeft uitgemaakt.dat op meerdere plaatsen de gasleiding was doorgesneden en dat gaskranen waren opengezet Het justitieel onder zoek duurt voort. Dr. Hulst uit Leiden zal hedenmid-- dag lijkschouwing verrichten. Er is ingebroken in een schoenwinkel in de Kalverstraai Uiteen brandkast Is ongeveer f4000 mede genomen. Aneia meldt d. d. gisteren uit Batavia Het stoomschip Calcutta van de Stoomvaart Maatschappij Nederland, varende in de Java Bengalen lijn, is bij het opstoomen van de Calcutta- rivier in aanvaring gekomen met het stoomschip Rabenfels van de Hansa- lijn De Calcutta is gezonken. De bemanning heeft het schip verlaten. De Rabenfels is, naar uit Londen wordt gemeld, met schade naar Cal cutta teruggekeerd. LAATSTE BERICHTEN. DRUNEN. Hedenmorgen te kwart v voor twaalf ontstond brand in het woonhuis van den heer Boom, nabij den Dijk. Het huis brandde geheel af en was laag verzekerd. De buurman P. Aarts kreeg veel waterscliadi^ Als U zich tegen October op dit blad abonneert, dan krijgt U alle tot dien datum verschijnende nummers gratis. En gij krijgt in den a.s. winter het blad dat ge hebben moet, dat U alles geeft uit plaats en streek wat Ge verlangt. MEEUWEN. De uitslag van het con- cours-hipplque alhier, op j.l. Donderdag was als volgt: I. Verrlchtingsproef M. C.-merriën, ge dekt door M.C.-hengst. De prijzen worden met 20 verhoogd, wanneer de paarden toebehooren aan leden van rijvereonigingen. Ie prijs GO.Grada III van M. W. v. d. Schans te Bovenkerk (N.H.). 2e prijs 50.Janneke van C. van IJze ren te Arkel (Z.H.). 3e prijs, 40.Idorada I van H. Wijt- vliet te Zevenbergen. 4e prijs, 30.Iriana van A. Z. Snoek, te Aluikerk. 5e prijs', 20.Felfreda I van A. Kooij. te Kediehem. 15 prijzen a 10.(In verband met de buitengewone deelname verhoogde het be stuur van „het Legerpaard" hare subsidie met 50.zoodat het aantal prijzen niet 5 i 10.kon worden verhoogd). Jomira van Gebr. de Jong te Arkel. Gerandala I van C. A. Vervoorn te Brakel. Kniesje van .T. J. de Gier te Dalen. Aranka van Gebr. Smits te Waspik. Giwanka van G. J. W. Branderhorst te Eethen. Jonda van A. Kooij te Kediehem. Eosnata van Gebrs. de Jong te Arkel. .Tartiena; van dezelfde. Irelonia van A. Z. Snoek te Almkerk. Iflamia van C. van IJzeren te Arkel. Divina van G. II. Straver te B.'broek. Lea van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Iorilla van D. van Buuren te Meeuwen. Ivroosje van A. Kooij Jr. te Kediehem. Jelitta van J. de Waal Hzu. te Wijk. II. CarousselriJden van rijvereenigingen. Ie prijs 25.t Rijvereeniging „Het land van Heusden en Altena" te Eethen (le achttal) 2e prijs 20.Rijvereeniging „Juliana" te Raamsdonk, (le achttal). 3e prijs 15.Rijvereeniging „Het land van Heusden en Altena", (2e achttal). BestuursprijzenRijvereeniging „Bomme- Ierwaard" te Zalt-Bommel en Rijvereeniging „Juliana"^ voornoemd", (2e achttal). III. Eenspannen merriën N. S. Tg. le prijs 30.—, Divina van G. H. Straver te B.'broek. 2e prijs 20.Horania I van A. A. van Vugt te Dussenpolder. 3e prijs 15.Janneke van C. van IJze ren te Arkel. 4e prijs 10.Iflamia van dezelfde. 5e prjjs 10.Lera van Gebrs. Smits te Waspik. Ge prijs 5.Icuma van A. Z. Snoek te Almkerk. 7e pry'9 5.Grada III van M. W. van Jelitta van J. de Waal te kreeg Maandagavond in hotel Teunen der Schans te Bovenkerk Nieuwer-Amstel I tegen en zullen de finantieele resultaten andbouwtuigpaard voor oogstwagens. 1. Diska en Orauia van A. A. van Vugt te Dussenpolder. 2. Aranka en Lena van Gebrs. Smits te Waspik. 3. Bosnata en N. N. van Gebrs. de Jong te Arkel. 4. Janneke en Iflamia van C. van IJze ren te Arkel. BestuursprffzenCarita en Gea van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Dron gelen. Jorilla en Kania van D. van Buuren te Meeuwen. Vil. Springconcours voor leden van rjj- vereenigingen. le, H. Dingemans te Rossum met N»N. 2e, B. de Haan te Drongelen met Gie netje. 3e, C. Slot te Overslingeland met Bella. 4e, H. Vogelaar te Audel met Carita. 5e. A. D. van Buuren te Meeuwen met Keblna. Ge, G. Slot te Overslingeland met Duca. 7e, A. van Herwaarden JGzn. te Asperen met Voske. 8e, L. Rutgers te Bruchem met N. N. 9e, L. Vogelaar te Andel met Jelettie. 10e, M. van Carnpen te Sprang met N.N. .immer dat door de zware regens tydens LuinstwT9 .dG ?aarden zicb niet op het vL? e®n nat Pak 1110est getroosten voor de vereeniging, die het concours uit schreef, bevredigend zijn. Zondag j.l. hield de handboogschutters- vereeniging .Constantia", gevestigd in Café Elshout, een onderlingen wedstrijd. Dezen dag wordt zoowat traditioneel in de geschie denis dezer vereeniging en elk jaar opnieuw biykt, dat de leden beslist behoefte hebben aan dezen gezelligen kamp. Reeds voor den middag nam het schieten op gelukepapier een aanvang, want allen zouden deelnemen, waardoor veel tyd noo- dig was om den einduitslag te kunnen op maken. Gedurende den ganschen dag heerschte op het terrein een vrooiyke stemming, een ge zelligheid zooals alleen „Constantla" die kent. De pryzen werden behaald als volgt: 1 A. van Delft2 Frans v. d. Leur3 M. Elshout; 4 J. de Munnik5 L. de Krieger; 6 M. Schapendonk7 C. BruurmijnS J. v. d. Putten; 9 Jac. van Gorcum; 10 Th. Elshout; 11 G. v. d. Lee; 12 W. van Os; 13 J van Hullen; 14 Joh. Timmermans; 15 J. Klomp: 16 A. Hooymayer: 17 Jac. V. d. Putten; "18 Otto Herwijnen; 19 P. Elshout; 20 C. de Munnik. Sportdag „S. St. J.". Verleden week gaven wij een volledig programma van den door het bestuur der gymnastlekvereen. ..S. St. J." georganiseerden sportdag. De feesten zyn op waardige wyze inge luid door het bewonen der H. Mis, waarin gezameniyk werd gecommuniceerd. Te half twee werd een wandeling gemaakt door de gemeente, vooraan een kloeke vaan deldrager met de prachtige banier der ver eeniging. Tromgeroffel en i trompet l zorgden voor een vluggen, opgewekten pas. zoodat het een Inst was de gymnasten te zien mar- cheeren. Om 3 uur werd, wederom gezameniyk, het Lof bögewoond, waarvoor de geheele mid- dou-rij der kerk was gereserveerd. Ongeveer half vyf werden de wedstrffd^n geopend en moge uit onderstaande gegevens biyken, dat „S. St. J." verschillende prima krachten bezit. Vierkamp. le prq's H. de Wit, 67 punten; 2 A. de Hart G4: 3 L. van Drunen 61; 4 M. Klomp 5G; 5 J. de Munnik 52; 6 M. Huys 51; 7 P. Elshout 478 A. van Drunen 45. Driekamp. le prys P. Maas, 29 punten2 Jo de Hart 29 p. (by loting) 3 P. Verhoeven 25; 4 Leo de Gouw 24; 5 Broer v. Delft 22; 6 Jos. v. Leest 187 A. v. d. Broek 16; 8 A. Klerks 5. 400 M. hardloop. le pi-ys M. Kuys. 1 min. 24 1/5 sec.2 M. Klomp 1 m. 27 3/5 s.3 A. van Drunen 1 m. 29 2/5 s.4 H. de Munnik 1 m. 32 1/5 s.5 J. de Munnik 1 m. 3 1/5 s.6 M. de Gou\V 1 ni. 34 1/5 s.7 M. van Loon 1 m. 39 2/5 s.8 J. v. d. Krabben 1 m. 43 s. Middenafdeeling. 100 M. hardloop. le pi-ys Jo de Hart 1G 2/5 sec.2 P. Maas 10 2/5 s. (bij loting) 3 Leo de Gouw 17 s. 4 Broer van Delft 17 2/5 s.5 P. Verhoeven 18 s.6 .T. Bruurinyn 18 3/5 s.7 L. Jan sen 20 4/5 9. Polsstok. le prffs H. de Wit, 2.90 M.; 2 A. de Hart 2.80 M. Jongens-a fdeeling. Blaasslaan. le prys Concoly Bela2 C. v. d. Hovn; 3 P. v. d. Sanden4 W. Viveen. Het weer werkte mede om de goede stem ming te verhoogen en een talrijk publiek was aanwezig om te getuigen van sympa thie en waardeering. De vereeniging ver dient deze dan ook ten volle, wyi zy een alleszins te loven doel beoogt, n.l. de be oefening eener edele sport, waarby wordt rekening gehouden met onze katholieke be ginselen. Een byzonder woord van dank past kier aan onzen ZeerEerw. heer Pastoor, die wel willend een ruim bedrag schonk tot aan koop dei- pryzen en die zeer zeker door zyn streven de ziel is der vereeniging. Ook den heer Kuys, den leider van „S. St. J." komt een woord van waardeering toe voor zyn onvermoeid werken en keurige leiding. A.s. Woensdag, Koninginne-verjaardag geven de beide harmoniën een groot concert op het plein voor het gemeente-huis. Zondag j.l. behaalde onze voetbalver. „Sporters" een zilveren wisselbeker op de seriewedstrijden te Schyndel. Onze boys hebben zich kranig gehouden, waar zy zich met sterke clubs te meten hadden. Naar wy vernemen i9 het bestuur der handboogschuttery „Constantla" voornemens liet volgend jaar een groot nationaal con cours te houden. Oorspronkeiyk bestond het plan om nog dit jaar een concours uit te schryvcn, doch bijzondere omstandigheden maakten eenig uitstel noodzakeiyk. H ËRP l\ Tot veerman is hier aan gesteld F. de Boer van Terschelling ter vervanging van J. den Dunne die verplaatst is naar Hembrug. KAATSHEUVEL. Duivensport. De Combinatie gevestigd by den beer J. van Dun, hield Zondag een wedvlucht vanuit Lier. Uit9lag: 1 J. Stok- kermans2, 4, 9 L. Mosselveld3, 6, 8, 13 G. v. d. Ven; 7, 12, 14, 18, 26, 28, 29 A. v. d. Ven; 11, 22 P. Kemmeren; 15 P. Laros; 16, 19, 34 P. van Heesch17 J. van Dun 20 C. de Bondt23 Hugo Escli24 Jos Vloe mans; 25 F. Damen27, 32 Mathijsen: 30 Joh. van Riel31, 35 M. Zeebrechts; 3G M. Verster. Voetbal. De Voetbalvereeniging „Kaats heuvel" hield Zaterdag in het gezellig club huis by den heer Jan van Dun, een gezel lige jaarvergadering. Na een openingsspeech van den Voorzitter, de heer W. Vloemans, bracht de heer J. Kemmeren als secr.-penu. een jaarverslag met finantieel overzicht uit, dat jammer genoeg weer met een kleiu tekort moest sluiten. De bestuursverkiezin gen hadden een zeer vlot verloop. Alle af tredenden werden herkozen en in de vaca ture W. Esch werd de heer C. v. d. Velden gekozen. De Elftal-commissie bleef even eens onveranderd. Tot slot sprak de voor zitter een hartig woordje van opwekking en samenwerking en spoorde aan met nieu wen moed en in eensgezindheid wederom het nieuwe seizoen in te gaan. i Door Dr. Harry Steenbock, Professor aan de Universiteit te Wisconsin, i9 een ontdekking gedaan, die in geneeskundige kringen groote belangstelling heeft gewekt. Na langdurige proefnemingen is het hem gelukt, in voedingsmiddelen hel? z.g. Vita- i mine D te doen ontstaan en wel door be- straling met ultra-violette stialen. Dit VI- j tamine D is bekend cm zyn anti-rachitische i eigenschappen en daar de z.g. Engelsche ziekte, zoowel by menschen als dieren, veel- vuldig voorkomt, wordt de uitvinding van Prof. Dr. Steenbock in de geneeskundige wereld als zeer belangrijk beschouwd. Hoewel onbemiddeld, heeft hij geweigerd, op hem gedane schitterende aanbiedingen in te gaan en heeft hij zyne rechten afge staan aan de Wisconsin Alumni Research Foundation, welke stichting het recht he ft exploitatie-vergunningen uit te reiken, waar van de opbrengst voor verder3 geneeskun dige onderzoekingen zal worden bestemd. Aan The Quaker Oat9 Company is op royalty basis de eeröte exploitatie-vergun ning verleend voor hare bekende fabrika ten, Quaker Oats, Quick Quaker, Puffed Rice, etc., waartegenover deze maatschappy aan genoemde stichting gelyke rechten zal toestaan op eventueele uitvindingen en ma chines in verband met de praktische toe passing van het procédé.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6