iüCUÜI HIT ZUIDEN. Nogmaalsf No. 70. Woensdag 7 Sept. 1927. 50e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 7 Sept. 1927. W. W. W.—Koninginnefeest. De dag van Zaterdag is een waar dige herdenking geweest van den verjaardag van HL M. de Koningin en een dito slot der welgeslaagde Eerste Waalwijksche Winkelweek. Al dreigde den geheelen voormiddag 't weer. het klaarde langzaam op en gaf een prachtigen namiddag en avond, zoodat het programma voor dezen dag aangeboden en saamgesteld door Waalwijks Belang geheel tot zijn recht kon komen en een uitbundig succes had. Tegen 2 uur stroomde het naar het W.S.C—terrein waar de Kinderspelen werden gehouden, die onder leiding van den heer A. Princen met zijn staf van medewerkers leden der W Ü.V. een bijzonder vlot verloop hadden. Het behoeft niet gezegd dat de spelen meermalen aanleiding gaven tot groot vermaak en hilariteit, spe ciaal de hordenren, 't zakloopen, enz., maar toen men een poging waagde om de geschenken der firma Jurgens te Oss, bestaande uit ballons, molen tjes, leesboekjes enz. te gaan uitdee- len. toen was er geen houden meer aan; de jeugd vloog het middenterrein op. zoodat van een regelmatig uitdee- len geen sprake meer was en men het restant ten slotte maar te grabbel moest gooien 't waren leuke en pret tige momenten. "De uitslag der kinderspelen, die opgeluisterd werden door de harmonie St. Crispin en die zeer groote belang stelling trokken vooral van de jeugd, was als volgt; Hardloopen. Kinderen tot en met 7 jaar. Ie prijs Gerard van Huiten. 2e 3e Antoon Tielen. Henkie Oudkerk. Zakloopen. Kinderen van 7—8 jaar. Ie prijs Koos van Hilst. 2e Vincent Weijers. 3e Antoon van Bokhoven. Steenrapen. Kinderen van 8—9 jaar. Ie prijs Dio Rox. 2e Arthur Steingrüber. 3e Piet van Loon. Ruiterwedloop. Kinderen van 9 10 jaar. Ie prijs L. van Mier. Jo van Delft 2e prijs F. van der Gouw. Gerrit Scholte. 3e prijs Harry Vesters. Piet Spitters. Eierwedloop. Kinderen van 10 11 jaar le prijs Cor Aarts. 2e P. van de Ven. 3e M. van Eewijk. Halterheffen. Kinderen van 11 12 jaar. le prijs Wim Kuijsten. 2e L Snaphaan 3e Jos van der Pennen. Hordenren. Kinderen van 12 13 jaar. le prijs C. Slaats. 2e P. van Mierlo. 3e André de Jong. Hoogspringen. Kinderen van 13—14 jaar. le prijs Christ Aarts. 2e Petr. Joh. Berkelmans. 3e Frie van Delft. Stokworstelen. Kinderen van 14 jaar en ouder, le prijs Th. van de Wiel. 2e Cor Schapendonk. 3e Denis Blok. Tegen 6 uur moest de W. G. V. weer in touw, nu met de leerlingen der Rijkscursussen, ora een marsch te maken door een gedeelte der gemeente. Zij marcheerden door de Groote Straat naar 't Patronaat der St. Clemens- parochie, waar zij de harmonie St. Jan afhaalden en met deze aan 't hoofd ging het terug door de Groote Straat tot de Besoijensche straat en vervol gens naar de Markt, natuurlijk omstuwd en gevolgd door een groote menigte. De groote en ook de kleine turners maakten in hun keurig uniform met hun strammen pas en flinke houding een uitstekend figuur. Direct na afloop begon op de Markt op een daartoe opgericht plancher, de uitvoering der W.G.V. en wij ge- looven dat het aantal belangstellenden hierbij de groote massa van Woensdag nog overtrof, 't Was treffend zoo'n menigte en ook de buitengewone belangstelling waarmee alle verrichtin gen der turners werden gevolgd. De veteranen zoowel als de tegenwoordige leden hebben dan ook een schitterende uitvoering gegeven, verzorgd en af in elk opzicht. Zoowel in oefeningen met of zonder begeleiding van muziek, aan rek, brug, of paard alles was even correct en voortreffelijk, zoodat het enthousiaste publiek de turners voort durend hartelijk toejuichte. Ook de harmonie St. Jan, had door haar uitstekende begeleiding een groot aandeel in 't reuzensucces. Aan beide vereenigingen past ffen woord van lof en dank voor hare belangelooze medewerking. De W.G.V. heeft zich zoowel in den namiddag als des avonds zeer ver dienstelijk gemaakt voor dezen feest dag. Daartegenover staat ontegen zeggelijk een reuzen propaganda voor de gymnastiek, de sport der sporten, voor de W.G.V. en voor de Rijks cursussen. Moge deze propaganda uitwerken dat de gymnastiek meer en meer gewaardeerd en beoefend, de vereenigingen gesteund, de deelname aan de rijkscursussen voor de kleineren meer uitgebreid wordt. Daarenboven hopen we dat de speldjes verkoop voor de W.G.V. een goed succes heeft gehad. Direct daarna, 't was reeds kwart over negen geworden, besteeg «Con cordia" uit Loonopzand, instructeur de heer A. A. Groot de kiosk. Iedereen weet, als Concordia komt, dat dit beschouwd wordt als een der beste concerten, zoo niet het beste, van het seizoen in Waalwijk. Dat de vereeni- ging ook ditmaal dit hoog idee niet beschaamd heeft, spreekt vanzelf. Het programma werd in alle finesses uit stekend en voortreffelijk afgewerkt; alles getuigde van groote ambitie, voortdurende oefening, goede leiding waardoor aan de kleinste kleinigheden alle zorg kan worden besteed; 'twas sumbliem, vooral na de pauze. We noemen van't programma Fan- taisie uit Willem Teil en de solo voor Picolo. 'tWas in elk opzicht een prima uit voering .Concordia" waardig, die met de grootste belangstelling gevolgd werd. De heer Groot, die voor de eerste maal hier buiten concerteerde, gaf ons de verzekering dat hij nog nergens publiek had ontmoet dat zooveel belangstelling toonde, dat in elk opzicht zoo rustig en attent luister de naar 't gebodene. 't Geheel was een prachtig slot van een prachtig geslaagden feestdag, waarvoor Waalwijks Belang zeker een woord van lof past. Wij willen hier aan nogmaals de vraag vastknoopen of velen zich nog niet gedrongen ge voelen f 2 per jaar te offeren, om deze vereeniging in staat te stellen, nog meer te doen, nog meer te bieden. Het moet toch voor velen wel eenig zelfverwijt geven steeds te profiteeren van wat anderen betalen. 't Was niet minder 'n waardig slot van de welgeslaagde Eerste Winkelweek, waarover we 'n vorig maal reeds een en ander zeiden. Zij is geslaagd, er zijn veel menschen geweest, er is aardig verkocht, er is opnieuw en met alle macht de aandacht gevestigd óp Waalwijk als winkelplaats, dat moet en zal nawerken in de toekomst. Laat men eendrachtig voortwerken op den ingeslagen weg, dan zal het een blij vend succes worden, wat wij den winkelstand, het bestuur van den R.K. Middenstandsbond, met zijn ijverigen adviseur, het Winkelweek comité c. s. gaarne toewenschen. W. W. W. De uitslag van den Etalagewedstrijd. Het onderzoek naar den uitslag van den etalage-wedstrijd en de toeken ning der prijzen zal plaats hebben op a.s. Zaterdag 10 September des na middags om 4 uur in Musis. Degenen, die nog iets te vorderen hebben van de W. W. W. kunnen zich tot uiterst a.s. Zaterdag vervoe gen bij den penningmeester W. de Graaff, slagerij v.m. Besoijen. Benoeming. De heer André Spijkerman, thans leeraar Engelsch M.O. te Hulst, is als zoodanig benoemd aan't Bisschoppelijk College te Roermond. Concert W. B. A s. Zondag zal de gunstig bekende harmonie der Jongens-Congregatie te Drunen een concert geven op de Markt alhier, daartoe uitgenoodlgd door Waalwijks Belang. Het programma luidt als volgt: 1. The Gladiators Farewell, Marsch, Blankenberg. cheval d i Bronze, Ouverture, Auber. Orphée Aux Enfers, Ouverture, Trés jolie Walzer, Pauze. Corlège de Ballet. Le Calif de Bagdad, Ouverture, Boieldieu Le Pardon de Ploërmel G. Meijerbeer. Finale. Treffende begrafenis. Maandagmorgen ten 9 uur had onder groote deelneming de lijkdienst begrafenis en plaats van den 20- jarigen, plotseling overleden L. Trim- bach Jzn. Als lid der Waalwijksche Gymnastiek-vereeniging, werd het stof felijke overschot gedragen door leden der W.G.V., terwijl het omfloersde vaandel den stoet opende. Daarachter volgden de leden allen in uniform en schreden eenigen terzijden der lijkbaar met de prachtige kransen door de W.G. V. en anderen geschonken. Het geheel maakte een diepen indruk, welke nog verhoogd werd door de imponeerende Mis van Reniers die op zoo treffen- 2. Le 3. 4. 5. 6. 7. 8 Offenbach. Waldteuffel. Montagne. de wqze werd gezongen door het R.K. parochiaal zangkoor, waarvan de vader van den overledene, de heer Jan Trimbach, reeds 27 jaren lid is. Op het kerkhof werd de laatste groet met het vaandel gebracht. f Jac. Oomens. In den ouderdom van ruim 65 jaar overleed Dinsdag 6 September alhier de heer Jac. Oomens, schoenfabrikant alhier. De heer Jac. Oomens was gedurende de afgeloopen 5 jarige periode lid van onzen gemeenteraad en heeft zich vooral voor de oude gemeente Baard wijk zeer verdienstelijk gemaakt. Hij was tevens regent van 't Oud Mannen huis in de parochie van St. Clemens. Hij ruste in vrede. Per auto door Europa. Maandagmorgen kwam door onze gemeente een groote woonauto, waar op o.a. te lezen stond «per auto door Europa". Dit is 't plan van de familie A. Oddens uit den Helder, die 4 Juli j.l. aldaar vertrok en met hun auto in twee jaar tijds geheel Centraal Europa willen doorkruisen, 't Gezin bestaat uit 4 personen, man, vrouw en twee kinderen. Met muziek maken trachten zij in hun onderhoud te voorzien. Wethouders. Zooals blijkt uit het Raadsverslag zijn de heeren W. Eibers en Fr. Smolders herkozen als wethouders dezer gemeente. Wij bieden deze beide functionarissen, aan wier arbeid wij in ons vorig nummer reeds een enkel woord wijdden, onze geluk- wenschen. Zuster Brigitta Overste te Waalwijk. Tot overste van het klooster der Eerw. Zusters Dochters van het H. Hart in de St Antoniusparochie, is benoemd de Eerw. Zuster Brigitta uit Tilburg, in opvolging der Eerw. Zuster Ludovica die, naar wij meldden, tot generaal-assistente van het Moeder huis te Issoudun (Frankrijk) is ver heven. W.G.V. De speldjesverkoop voor de W.G.V. op Zaterdag 1.1. bracht 'het belang, rijke bedrag op van f 94.— Koninginnedag van v.m. Besoijen. Als vervolg op ons bericht van verleden week kunnen wij thans melden dat het program voor de a.s. Koninginnefeesten op Zaterdag 10 Sept. in v.m. Besoijen is vastgesteld als volgt 4'/auur. Zingen der schoolkinderen op de kiosk onder leiding van den heer J. L. v. Kempen. 1. De schoone bloem. 2. Dansliedje. 3. Zonen in Holland. 4. Concert. 7 uur. Gem. Zangvereen. „Vooruit gang zij ons doel", directeur de heer J. Nelissen 1. Wilhelmus. 2. Wiegeliedje. 3. Rozenlied. 4. Hymne aan den nacht. Chr. Gem. Zangvereeniging „Halleluja", directeur de heer A. v. d. Kolk 1. Lof aan den Schepper. 2. Zondagslied. G. Tes Braake. 3. Avondlied. G. J. van Herwaarden. 4. Domine salvum fac regi namnostram. A. Gusen. 8 uur. Groot concert der harmonie Sophia'svereenigingvan Loon op Zand. Inst. P. v. Abee- len. Dir. C. Cornelissen. Programma 1. Marche du Proges. Aug. Eenhaas. 2. Festival-overture. Leutner. 3. Wintersturme, walser. Fuerk. 4. Un voyage en Afrique, fantasie. Asmalie. PAUZE. 5. La Muétte de Portici, ouverture. Auber. 6. Ballet Egyptiën. 1-2-3 4. (4 deelen.) Liguini. 7. Marche de Gala. 8. Finale. Na afloop der concerten rondgang der harmonie door v m. Besoijen. Oneerlijke dienstbode. 19-jarige dienstbode J. v. G. op 3 Sept., j.l. bij de familie in dienst trad maakte zich den volgenden dag reeds schuldig aan diefetal van linnengoed e. a. Na verhoor werd tegen haar proces verbaal opgemaakt. Ojficieele opening slachthuis. Naar wij vernemen zal op Zaterdag 24 September a.s. des nam. 3 uur door den Burgemeester het nieuw slachthuis van de gemeente officieel worden geopend. Gunning. Naar wij vernemen is de bouw der ovens met machinerieën en toe stellen voor onze nieuwe gasfabriek gegund aan J. W. Volker Co, te Eindhoven en R. Heine te Bad Godes- berg (D.) voor de somma van f 106.595, natuurlijk behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten. De welke G. V., Rijksvakschool. Het is natuurlijk niet mogelijk al de dwaze berichten die tegenwoordig uit onze gemeente naar elders worden overgebriefd, recht te zetteneen enkelen keer moeten we dat weldoen, speciaal als men er van betreffende zijde onze aandacht op vestigt, omdat de dwaasheid er te dik op ligt. Zoo lezen we b v. Maandagavond in de Prov. Crt. 'I volgende bericht: „Naar we uit goede bron vernemen „is het aantal aanvragen aan de „Rijksvakschool voor Schoenmakers „en Leerlooiers, nooit zoo groot ge- „weest als dit jaar. Ruim 300 perso- „nen hebben betreffende de studie om „inlichtingen gevraagd". Wat er eigenlijk mee bedoeld wordt weten we niet juist, maar misschien kunnen wij den correspondent uit den droom helpen. Hij heeft vermoedelijk zijne lezers het belangrijke feit willen mededeclen dat sedert de opening der school (speciaal in de latere jaren) door ruim 300 buitenlanders inlich tingen over de school zijn ingewonnen. Als de schrijver zoo iets misschien bedoeld heeft I Wij kunnen nog mededeelen dat van de buitenlandsche leerlingen, die 't vorig jaar de Vakschool alhier be zochten, en niet afgestudeerd zijn of geen betrekking aanvaard hebben, ten getale van 9, er 5 naar de school te Pirmasens en 4 naar de vakschool alhier terugkeeren. Plechtige Uitvaart. Na een langdurig lijden is alhier op 24 jarigen leeftijd overleden de Eerw. Heer J. van Mierop, Theologant aan het groot Seminarie te Haren. De plechtige lijkdienst zal mofgen geschieden in de kerk van St. Jan, door den HoogEerw. Heer A. Sweens, president van het Groot Seminarie te Haren. Een twintigtal theologanten en klas- genooten van den overledene zullen de Schola Cantorum zingen. De ge- heele plechtigheid zal volgens streng liturgischen ritus geschieden. Ver koop in g. Ten overstaan van Notaris Jansen, werd Maandagavond in 't café van W. van Helvoirt, te Waalwijk, in vei ling gebracht het vaste goed van de fam. de Kort. Het huis dat op f 1100 was in gezet werd verkocht aan den heer A. Verheijden, voorm. Baardwijk, voorde som van f 1300 Kon. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel Naar men verneemt zijn de resul taten over het eerste half jaar 1927 van de Koninklijke Stoomschoenen fabriek A. H. van Schijndel te Waal wijk zeer bevredigend te noemen. De directie is ook zeer gunstig gestemd voor het 2e halfjaar, daar de fabrieken, die zooals bekend is uitsluitend de betere soorten schoeisel en vooral zeer veel luxe artikelen maken, voor het geheele jaar 1927 en de eerste maan den van 1928 van orders voorzien zijn. N. V. Carl PetersSchoenhandel. Opgericht met medewerking van de Kon. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel. Stct. no. 171 bevat de acte van op richting der N.V. Carl Peters' Schoen- handel te Waalwijk. Oprichters zijn de heeren A. H. van Schijndel Sr., te Waalwijk; C. Peters te Crefeld en B. W. van Schijndel; P. J. van Schijn del en A. H. van Schijndel Jr.allen te Waalwijk en mede handelend in hoedanigheid van directeuren der te Waalwijk gevestigde N.V. Koninklijke Stoomschoenenfabriek „A. H. van Schijndel". Art. 2. Het doel der vennootschap is de handel in schoenwerken en aan verwante artikelen in den ruimsten zin des woords. In het geheel geplaatste en gestorte kapitaal, groot f 60 000, wordt deel genomen door de N.V. Kon. Stoom schoenenfabriek „A. H. van Schijndel* voor f 24 600, door den heer C. Peters voor f 30.000, door den heer A. H. van Schijndel Sr. voor f 1800 en door de andere oprichters ieder voor f 1200 Blijkens de statuten wordt het be drijf der vennootschap thans uitge oefend te Crefeld, Neu3S en Düssel- dorf. De te verkoopen waren zullen in den regel worden betrokken van de Kon. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel. Tot directeuren zijn voor de eerste maal benoemd Carl. Peters te Crefeld. B. W. v. Schijndel te Waalwijk. Tot commissarissen Petr. J. v. Schijndel, Waalwijk. Ant. H. v. Schijndel Jr. Am. A. C. Verwiel, Politiehonden-demonstratie. A.s Zaterdag 10 September a s. des namiddags ten 4 uur zal op het ter rein van W. S. C. aan den Parallel weg een groote Politiehonden-demon stratie gehouden worden door leden der Eerste LoonopZandsche Politie honden-club, waarvan ook onze poli tie deel uitmaakt. Er zullen een 15-tal zeer interes sante nummers worden uitgevoerd, veronderstellingen die in 't dagelijk- sche leven voorkomen en waarbij men zien kan van welk nut de hulp van den goed afgerichten politiehond is. De entrée is zeer billijk gesteld en daarom vertrouwen wij dat velen hun belangstelling zullen toonen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de verspreide biljetten. Dezelfde demonstratie wordt gege ven Zondag 18 dezer op het voetbal veld aan den Horst te Kaatsheuvel. n ternPolitiehondenwedstrijd. Op 11 Sept. a.s. zullen te Schaik Intern. Politie-hondenwedstrijden wor den gehouden, waaraan door verschil lende leden der eerste Loonopzand» sche Politie hondenclub met hun hon den zal worden deelgenomen. Als keurmeesters zullen optreden de heeren Letschert, Inspecteur van Po litie alhier, A. v. d. Hout, Majoor van de Rijksveldwacht te Elshout en J. v. Gunst te St. Oedenrode. De wedstrijden worden tevens be doeld als propaganda voor de Koninkl. Ned Politiehonden-vereeniging Kruisboogschuttersgezelschap Nooit Gedachtu. Op het Zondag j.l. te Vlijmen ge houden Bondsconcours van den Lang- straatschen Kruisboogbond „D.E.S.V." behaalde „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. van Helvoirt, Putstraat alhier met haar le zestal den eersten en het 2e zestal den tweeden korps- prijs, terwijl de heeren Aug. van Bladel en F. v. Helvoirt, leden van i bovengenoemd gezelschap, resp. den eersten en derden personeelen prijs wisten te behalen. Tevens kwam het le zestal door het behalen van den eersten prijs, tot het eerste concouis van het volgend seizoen in het bezit van den prachtigen „Mis Blanche Wisselbeker". „Nooit Gedacht" heeft zich ook dit jaar weer bizonder onderscheiden op de Bondsconccursen, daar door haar le zestal 2 maal den eersten prijs en door haar 2e zestal 1 maal den eersten en 3 maal den tweeden prijs werd behaald en door hare leden 3 maal den eersten personeelen werd ge wonnen. Voorwaar een mooi succes. Rijkstelefoon. Aan de Rijkstelefoon zijn aangeslo ten als volgt: J. van Engelen—Staal, Grootestr. 309, Telefn. 197. A. de Graaff en Co's, Automobielen- handel garage, Grootestraat 109, Telefn. 194. A. van Schijndel, Schoenfabr., Mr. van Coothstraat Directiekeet nieuw bouw Telefn. 195. Opgeheven: Telefn 9. Dames A E. J. M. Gerris en E. A. H. M. Gerris, Hotel de Twee Kolom men Grootestraat 279. Coöp. Hondelsvereeniging van den Noord-Brabantschen Chr. Boerenbond. Blijkens het jaarverslag over het 15e boekjaar van deze instelling, loo- pende over de periode 1 Juli 1926 tot 30 Juni 1927. bestond het aantal leden op 1 Juli 1927 uit 208afdeelin- gen van den N. C. B. In exploitatie waren op dezen datum 145 pakhuizen, waarvan 68 ressorteerden onder het hoofdkantoor te Veghel en de overige onder de bijkantoren. De totale om zet bedroeg 243.171.751 KG. (ruim 24,317 wagons) ter waarde van f 16,529,768 22, nl. voederartikelen 9844 wagons ter waarde van f 10,794.529.95, meststoffen 13,461 wagons ter waarde van f 5.182,739,83, zaai- en pootgoed 140 wagons ter waarde van f 321,013,40 en diversen 872 wagons ter waarde van f 231,485.04. In het vorige boekjaar werden in totaal 21.649 wagons omgezet. De uitbreidingen zijn nog niet tot stilstand gekomen. Bestaande maga zijnen werden aangekocht en nieuwe bijgebouwd, terwijl nog plannen aan hangig zijn voor den aanbouw van nieuwe magazijnen. Vooral de bijkan toren Breda, Nijmegen en Ravenstein hebben dringend behoefte aan uitbrei ding, waarin in het loopende boekjaar zal moeten worden voorzien. De financleele resultaten van het bedrijf waren in het verslagjaar zeer gunstig. Na ruime afschrijvingen (15 pet. op gebouwen, terreinen en ma chines) en ruime reserveering, blijft nog een bedrag van f 58.414,97'ter beschikking van de algemeene verga dering. JAARMARKT te Waalwijk op Donderdag 8 September a. s. Als U zich tegen October op dit blad abonneert, dan krijgt U alle tot dien datum verschijnende nummers gratis. En gij krijgt in den a.s. winter het blad dat ge hebben moet, dat U alles geeft uit plaats en streek wat Ge verlangt. HAARSTEEG. In de gisteren gehouden vergadering van den Raad der gemeente Haarsteeg- Hedikhuizen werden tot wethouders benoemd de heeren J. C. Winkel (aftredend) en M. v. d. Water. Uitvoerig verslag in ons volgend nummer.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 5