Keukenmeid, Jaarliihsche Algemeene Hertaderen TEE&ENSCHOOL H. De loeiniisleeii is 12 laar. Hnwelnhskaarten en -Brieten, Del aangewezen adres A. Schilders-van Helvoirl N.V. E. W. Iliibiri-Firnot's Tentoonstelling Pakpapier. Vraagt bij ons zonder eenige verplichting uwerzijds de vol gende platen te hooren: Id der schonen biauen Donau. Hein, Weib und Gezang. Qeber den Wellen. Donau wellen Walzer. Dichter und Bauer. Pakpapier, Inwikkelpapier Tel. 175 voorm. Baardwijk. Steenkolen - Anthraciet - Eierkolen Cokes - Nootjeskolen. Brek-cokes, uitsluitend voor centrale verwarming aanconcurreerende prijzen. H.L. 1.221.100 Ko. Cokes, of 1000 Ko. verwerkte gaskolen 735 Cokes. Per 1000 Ko. verwerkte kolen voor de verwarming der ovens bruikt 278 Ko. cokes. Productie 29783 H.L. Verbruik Gashouders 250 Verbruik Ovens 11250 Verbruik werkplaats 30 Verbruik Woning 70 Totaal verbruikt 11000 Beschikbaar Voorraad 1 Jan. '20 Voorraad 1 Jan. '27 18183 4400 per Ko. zijn ge- H.L. H.L. H.L. H.L. H.L. h,: H.L. 22583 H.L 100 H.I. Afgeleverd 22483 H.L. Waarvan aan particulieren, grove cokes 7131 H.L., aan gemeente 1000 H.L.; aan particulieren, geklopte cokes 11274 H.L., aan particulieren, gruis, 3078 H.L., totaal 22483 H.L. De prijs varieerde van 5070 ct. p. H.L. in de eerste drie kwartalen, tot 80 en 90 ct. in 't laatste kwartaal. Aan Koolteer werd afgeleverd 72030 K.G., hoofdzakelijk aan de N.V. K.A.F. te Utrecht, plus 1817 L. aan 'L loket voor een gemiddelden prijs van J 1,98 per 100 K.G. Per ton kolen werd pl.m. 405 K.G. koolteer verkregen. Aan Ammoniakwater werd slechts een kleine hoeveelheid in de omgeving verkocht. De installatie ontbreekt om dit product op de verkoopbare sterkte te brengen voor de groote markt. De gasfabriek met aanhoorigheden benevens kolenvoorraad, gasmeters, muntinstallaties etc., zijn op beurspo- lis bij de firma J. C. Knegt en Zn., voor een totaal-bedrag van 220.000 verzekerd, tegen schade door brand, ontploffingen of de gevolgen van dien, tegen een gemiddelde jaarpremie van 0.78527 per mille. SPORT. WAALWIJp. W. S. C. De eerste Competitiewedstrijd!! De Bredasche vereeniging n't Wa pen van Breda" zal morgen alhier de gast van WSC zijn. Wat zal het nieuwe seizoen dit jaar voor WSC in deze afdeeling met geheel onbekende gezichten voor haar, brengen iedere wedstrijd kan in het vervolg eene ver rassing opleveren, omreden weder- zijdsche vereenigingen totaal onbe kend zijn omtrent eikaars krachten. Wat WSC zelve betreft, zoo heeft het elftal eene geheele verjongings kuur ondergaan en bestaat thans hoofd- zakelijk uit jongere spelers, grooten- deels uit het reserve-elftal van het vorig seizoen naar voren gekomen. De oud-spelers Spijkerman en Zecken- dorf, die zoo'n ontelbaar aantal jaren voor het eerste elftal zijn uitgekomen, hebben thans gemeend hunne plaats voor de jongere krachten te moeten afstaan en zullen ais reserve-spelers gereed staan, ingeval zulks noodig mocht blijken. Alhoewel het nog wel eenigen tijd zal aanloopen, alvorens deze ploeg goed ingespeeld zal zijn, mogen wij toch met vertrouwen het seizoen in gaan. Het harde en enthousiast wer ken tot de laatste minuut dezer jonge spelers, staat ons borg Laat ons dan hopen, dat zij het aan hen geschon ken vertrouwen om in het 1ste elftal te kunnen uitkomen, steeds ten volle zullen waardeeren en dat de spelers vooral beseffen, dat zij enorm veel schuldig zullen zijn aan de aanhan gers, die wederom met volle aandacht hun verrichtingen zullen gadeslaan. Niets mooier zou het zijn, indien morgen tegen Breda met succes het nieuwe seizoen ingezet zou worden. Het publiek willen wij er even op attent maken, dat morgen, bij uitzon dering en op verzoek der tegenpartij om twee uur precies zal worden aan gevangen. JULIANA. Zondag a.s. neemt ook de compe titie voor Juliana een aanvang en is de wedstrijd Oranje WitJuliana vast gesteld op het terrein te Tilburg, zoo dat reeds een zware wedstrijd te wachten staat; wij vertrouwen dat onze Geel—Zwarten zich geheel zullen ge ven om in dezen eersten wedstrijd met succes uit den strijd te komen. H. E. C. Morgen begint ook voor H.E.C. bet competitierad te draaien. Al direct een plaatselijke ontmoeting, namelijk H.E.C.R.W.B., een wedstrijd dus, die al dadelijk de noodige spanning met zich brengt. Wij vernemen dat R.W.B. dit seizoen met een goed elf tal op de proppen komt en ook met een vasten wil om dit jaar eens heel wat meer te presteeren dan de laatste jaren. De H.E.C.'ers weten dus wat hun te wachten staat. Den laatsten tijd heb ben de H.E.C.'ers zich geregeld de meerderen getoond van E. W. B. Het ligt dus voor de hand dat zij die ne derlagen wel eens dolgraag zouden I wreken en als zij dit eens als inzet van de nieuwe competitif1' konden doen, was hun dit natuurlijk dubbel wel kom. Dus H.E.C.'ers weest op uw hoe de. Speelt voor wat ge waard zijt en werkt zoo bard ge kunt van bet, begin tot liet einde, alleen dan kunt ge voor komen dat de eerste wedstrijd een te leurstelling voor u wordt. De diverse supporters willen wij nog dringend verzoeken hunne uitdrukkingen bin nen de perken te houden en zich niet in te laten met de leiding. De wedstrijd vangt aan om half drie. Als liet weer wat meewerkt, verwachten wijeen flinke belangstelling. QUICK—HELMOND. Zooals wij j.l. Woensdag reeds meld den, is voor de competitie in de Zui delijke 2e kl. B. voor onzen Waalwijk- schen 2e klasser voor morgen vastge steld de wedstrijd Quick—Helmond. Ongetwijfeld is dit voor onze blauw witten al direct een zeer zwaar begin, daar men immers dit seizoen Helmond gerust als een der twee sterkste veree nigingen uit de afdeeling kan be schouwen. Verleden seizoen immers bezetten deze Helmonders achter V.V. met een uiterst klein verschil de tweede plaats. Dit seizoen echter mee- nen wij dat de Helmonders zich niet door de Venlonaren zullen laten pas- seeren en kunnen we gerust aannemen dat de geelzwarte Helmond-mannen een der ernstigste candidaten zullen blijken voor het kampioenschap. Ge durende de zomermaanden hebben zij geducht getraind onder zeer deskun dige leiding, terwijl hun elftal met en kele uitnemende krachten is aange vu ld, o. a. met Atgier, de ex-center voor van den len kl. Eindhoven en met Mansfelders, de beste half-speler van V.V.V. Een en ander wijst er dus op dat onze stadgenooten dus morgen al reeds voor een zeer moeilijke taak staan. Daarbij komt nog dat 't Quick- elftal met verschillende invallers moet spejen (op z'n minst vier), dus zullen de Waalwij kers een nederlaag wel niet kunnen ontkomen. Laten wij echter vertrouwen dat de spelers, welke mor gen het elftal zullen vormen, in elk ge val zich man voor man geheel zullen geven en tot het uiterste hun krachten inspannen om de nederlaag zoo eervol mogelijk te doen zijn, in de overtuiging dat over veertien dagen het Quick-elf- tal geheel volledig zal spelen en zon der twijfel voor succes zal zorgdragen. Laten de Quick-aanhangers in grooten getale aanwezig zijn om de spelers met aanmoedigingen te sterken in hun zwaren strijd. Deze wedstrijd, welke om half drie zal aanvangen, wordt geleid door den bekenden Tilburgsclien scheidsrechter den heer J. IJpelaar, aan wien de lei ding van dergelijke wedstrijden ten volle is toevertrouwd. KAATSHEUVEL. Voor de Voetbalvereen. Kaats heuvel begint a.s. Zondag reeds de competitie. Wat 't seizoen 19271928 brengen zal, ligt nog in 't duister. Een feit is het echter, dat Kaatsheuvel Zon dag kan beginnen met haar zwaarste concurrent te bekampen. Good-Luck uit Geertruidenberg is een tegenstan der die een zomer-seizoen achter den rug heeft, dat alleszins welbesteed mag heeten. Den ganschen zomer heeft de Bergsche club getraind en meer dan eens bewezen in prima vorm te zijn. Kaatsheuvel mag er op rekenen een club te ontmoeten, die haar vooral niet de minste partij zal geven. Wat Kaats heuvel in 't veld zal presteeren, zullen wé moeten afwachten. Het elftal heett heel wat wijzigingen moeten onder gaan, deels door toevallige omstandig heden, deels door uittreding van leden. Het elftal dat Zondag naar den Berg zal optrekken, ziet er als volgt uit: P. Vloemans J. Mosselveld—G. Wooning P. Dekkers—C. v. Boxtel—G. d. Beer Jac. EscliLaur. v. BoxtelG. Kern- merenJos. LugtersM. Musters. We zijn gewoon dat Kaatsheuvel minstens met een serie overwinningen begint. We rekenen er op, dat liet deze traditie getroliw blijft. oor Nederland in het algemeen opdat het vreemdelingenbezoek gedurende de Olympische Spelen van blijvende waarde zij voor ons land. In dit laat ste streven ondervindt het comité 1928 krachtige medewerking van ver schillende zijden o. a. van de zijde der vereeniging „Nederland in den Vreemde", die zooals reeds bekend een speciale commissie voor cultureele propaganda in het leven heeft geroe pen. die tot taak heeft de vreemde lingen in 1928 kennis te laten maken met mooi en industrieel Nederland. De Nederlandsch-Amerikaansche Kamer van Koophandel heeft speciale maat regelen getroffen voor de propaganda in Amerika. Zooveel mogelijk worden de talrijke Amerikanen die, Amsterdam bezoeken, op de hoogte gebracht met de voorbereiding voor de Olympisch: Spelen en worden zij in de gelegen heid gesteld het in aanbouw zijnd Stadion te bezichtigen. Mede is door bemiddeling van de Nederlandsch- Amerikaansche Kamer van Koophande bewerkstelligd dat de Olympische propaganda-film van het Comité 1921 in Amerika in twee duizend bioscopen op 't doek gebracht zal worden. Ook de algemeene Nederlandsche Wielrijdersbond heeft de propaganda voor het buitenland op doeltreffende wijze ter hand genomen. Aan dertig vertegenwoordigers van buitenlandsche toeristenorganisaties en aan alle in Nederland woonachtige vertegenwoor digers van buitenlandsche persangent- schappen en groote bladen is een uitnoodiging gericht om in een kort uitstapje enkele bezienswaardigheden en bovenal het in aanbouw zijnd Stadion voor de Olympische Spelen te bezichtigen. Voorts wordt door het Comité 1928 steeds aan de buitenlandsche bladen het gewenschfe materieel verstrekt, waardoor in het buitenland bij voort during de aandacht gevestigd wordt op ons land en op de aanstaande Olympische Spelen. ADVERTEEREN GEBOREN Johan Lodewijk, Zoon van 38946 J. L. v. KEMPEN en J. v. KEMPEN-Wendte. Waalwijk, 14 Sept. 1927. j-liermede betuigen wij onzen dank aan de .Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij", Directie Koning en Soeke, Zaan dijk. Agent de Heer G. HENS, voor de zeer coulante afwerking onzer brandschade. 38948 J, Klerkx—Aarts. Ondergeteekende betuigt hier mede haar hartelijken dank aan de N.V. vh. M. Ravenswaay Zonen te Gorlnchem voor het fraaie Heerenrijwiel, dat zij mocht ontvangen als extra cadeau na gebruik van 15 pond Ravenswaay's Let- ters-Artikelen. De artikelen zijn gekocht bij den heer N. N. Nieuwenhuyzen te Capelle (N.-Br.) 38943 Wed. H. WYNANDS. Kaatsheuvel, c 1Q (Rechtvaar!) 14 ScP'- 1927' Pastorie. Gevraagd op een Pastorie in de Langstraat tegen 1 Novem ber een nette en bekwame v. g. g v. Leeftijd boven 30 jaar. Hulp van tweede meid aanwezig. Brieven onder No. der advert, aan het Bureau van dit blad. 38942 van Aandeelhouders der WAALWIJK. DUIVENSPORT. MADE. Zondag hield de Madesche bond van postduivenhouders een wedvlucht van uiti Amiens. Prijzen als volgt: D. J. Kop 1, 3, 4, 13, 33, 44A. Wel ten 2, 39M. Broeken 5, 11, 20J. B. Broeders 6, 23, 28, 29, 30; J. de Heij- de 7, 16, 17, 38; P. Thijssen 8; H. Weiten Pz. 9, 14, 43; C. Rullens 12, 21, 22 P. Stoop 15; G. van Gils 18, 36J. Hoevenaar 19, 25, 35, 37H. Welten Rut 24, 41; S. Rogers 26; P. van Bragt 27, 32, 40P. de Reijer 31 J. de Jongh 34; P. van der Made 42. Olympische Spelen 1928, Amsterdam. De propaganda voorhet buitenland. Het comité 1928 blijft zijn volle aandacht wijden aan de propaganda voor de Spelen der IXe Olympiade en te gelijkertijd aan de propaganda GEMENGD NIEUWS. SYNTHETISCHE BENZINE. Binnenkort komt zij aan de markt. De „Berliner Börsen Courant" ver neemt, dat de voorbereidende werk zaamheden der I. G. Farbenindustrie in de bekende Leunawerken in alle stilte zijn uitgevoerd en thans zoo goed als geëindigd zijn. Het is daar om te verwachten, dat zij binnenkort met haar synthetische benzine aan de markt zal komen. Nadat de Standaard Oil en de Ko ninklijke Shell tevergeefs bij de I. G. F. erop hadden aangedrongen nog eenige jaren met het aan de markt brengen van synthetische oliën te wachten, hebben zij zich. volgens het blad, bij de Motatingesellschaft, die deze productie voor de I. G. F. zal verkoopen geïnteresseerd, op voor waarden die economisch en com mercieel voor de I. G. F. buitengewoon gunstig moeten zijn. Met het oog op de lagere productiekosten moeten de vooruitzichten voor den afzet van syn thetische oliën over de geheele wereld uiterst gunstig zijn. Aan een in aanbouw zijnde fa briek te Enschede is Woensdag een doodelijk ongeluk gebeurd. De 20-jari- ge A. Muller, die in de dakgoot bezig was, viel en kwam op een steenen vloer terecht, waar hij bewusteloos bleef liggen. In zorgwekkenden toe stand is hij per auto naar het zieken huis vervoerd, waar hij des middags is overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. EEN GIFT VAN F 200.000. Men bericht, dat de vereeniging het Zonnehuis van een echtpaar, dat on bekend wenscht te blijven, door middel van ds. James van Delfshaven een schenking van f 200.000 heeft ontvan gen- De -vereeniging het Zonnehuis, die zich ten doel stelt 't oprichten van een tehuis voor de verpleging van onge- neeselijke behoeftige zieken, is door deze vorstelijke gift opeens dicht tot haar doel genaderd, maar zal met het oog op (le groote kosten, aan de ex ploitatie vafc zulk een inrichting ver bonden, met groote voorzichtigheid tot de verwezenlijking van haar plannen overgaan. De vereeniging het Zonnehuis heeft alleen alle soorten van ongeneeselijke zieken (natuurlijk met begrenzingen) van alle gezindten op het oog en wenscht, hoewel staande op Christel ij ken grondslag, interconfessioneel te Mij ven. Op de vraag van het „O. u. over het resultaat van de verrichte sectie op het lijk van den heer de G. die door het in brand vliegen van een auto om het leven kwam, deelde de Officier van Justitie mede, dat het rappor't van den deskundige nog niet was ingekomen. Wel was bericht ont vangen dat van misdrijf niets is ge bleken. Te Zevenhuizen is een spelend knaapje, 'de 8-jarige J, Flonk, door een motorrijder aangereden. Zijn toe stand is hoogst zorgelijk. 3 October e. k. 's namiddags 6 uur. Onderwijs wordt gegeven in Hand-, Vakhand-en Bouwkundig teekenen, Ambachtsrekenen, Pro jectieleer en Boetseeren, iederen avond der week van 6 tot 8'/a uur, uitgezonderd des Zaterdags. Aangifte ter Secretarie voor 1 October, voorm. 9—12'/2» 'snam van 2—4 uur. De school is ook toe gankelijk voor VROUWE LIJKE LEERLINGEN. ten kantore der Vennootschap, op Donderdag 6 October 1927, ten 11 uur voormiddags. Punten van behandeling: 1. Notulen der algemeene ver gadering van aandeelhouders van 30 Juli 1926. 2. Goedkeuring van Balans en Verlies- en Winstrekening. 3. Voorstel tot verkoop van di verse bezittingen der Ven nootschap, als: een gedeelte der A-fabriek, de daartoe be- hoorende machines, enz. en van de huizen in Waalwijk. 4. Voorstel tot verhuring van een ander gedeelte der A- fabriek. 5. Voorstel inzake deelname in andere ondernemingen. 6. Behandeling ontslag-aanvra gen directeuren en benoe ming van een nieuwen direc teur. 7. Voorziening commissaris-Va catures. 8. Vaststelling salarissen direc tie en gedelegeerd commissa ris. De Aandeelhouders worden her innerd aan art. 30 der statuten en verzocht hunne aandeelen vóór 1 October te deponeeren ten kantore der Incassobank te Am sterdam, indien zij aan de verga dering wenschen deel te nemen. De Gedelegeerd Commissaris: E. W. KLIJBERG. Zondag 2 October 1927, van 10 uur voormiddags tot 5 uur namiddags. in het Gebouw der Teekenschool van het werk der leerlin gen, vervaardigd tijdens den vorlgen cursus. TOEGANG VRIJ. De Directeur, 38925 TH. VAN DELFT. is Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Helen voor DE PRIJZEN VAN HET van rollen 1,—, 1.20, 1.40 M Java, Saeling, enz.) alsook van zijn aanzlenllik verlaagd. Vraagt monsters en prijs. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon lielen. HANDEL IN: 3gg47 Aanbevelend. Oreoteitr. aiö, bij de Markt) WAALWIJK; Joh. Strauss. Kerkkoor oif Cavaleria Rasticana. Pelgrimskoor uil Tannhauser. Pathéfoons. Platen. Reparaties.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7