j[ ECHO VAN HET ZUIDEN. gesloten lijn. „ens BUY" 'Hf Spit WEGENS HUWELIJK de Gebr. v. d. Wiel, - Waalwijk, op 27 September a.s. HARRY PIEL WITTE BIOSCOOP in den rug Kloosterbalsem van zullen de Coiffeurszaken VERWACHT U ALLEN 75. Zaterd. 24 Sept. 1927. 50e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 23 Sept. 1927. Kamer van Koophandel. Vergadering der Kamer van Koop- jidel en Fabrieken voor«de Lang- •aat te Waalwijk, te houden op jnderdag 29 Sept. 1927 des nam. vier ten raadhuize te Waalwijk. Aan de orde Onderzoek der geloofsbrieven het nieuw gekozen lid der afdee- g Kleinbedrijf den heerT. C. Frede- ks te Kaatsheuvel. 2. Verkiezing van een lid in de fommissie voor Verkeersbelangen. "3. Mededeeling van de uitvoering van de besluiten, die in de vorige vergadering genomen zijn. 4. Ingekomen stukken a. Schrijven van het Comité van Actie tot bestrijding van den verkoop met cadeaux. b. Voor-ontwerp van Wet op de Winkelsluiting en Voor-ontwerp Werk- lijdenbesluit. c. Mededeeling omtrent gevoerde besprekingen inzake de verbetering jer haven te Lage-Zwaluwe. d. Brieven van de Gemeentebestu ren van Nieuwkuik en 'sGravemoer nzake de opheffing van de telefoon- jantoren aldaar. e. Schrijven van het Gemeentebe stuur van Geertruidenberg betreffende de verlichting van de Rijksbrug over de Donge. f. Adres van de Kamer van Koop- ïandel te Vlaardingen inzake veria- zing van gedistilleerd accijns. g. Verschillende circulaires van de Mdeeling Handel en Nijverheid van iet Departement van Arbeid, Handel >n Nijverheid betreffende wijzigingen n het Spaansche, Oostenrijksche, Bel gische en Noorsche douanetarief. h Schrijven van het Ministerie van des avonds ten 8 uur in de achter zaal hotel Verwiel. Men zal begrijpen dat het nieuwe bestuur met ambitie zijne taak zal beginnen als het ziet dat er interesse voor deze voor onze plaats zoo belangrijke aangelegenheid bestaat; ook zal het een blijk van waardeering zijn voor 't werk der reorganisatie commissie. De grootste belangstelling moet echter getoond worden van de zijde der toekomstige leerlingen, en wij vertrouwen dat er dit velen zullen zijn. Men onderschatte toch niet het groote belang gelegen in de Muziekschool, waar men aan zoo matigen prijs van f 1 per maand of 25 cent per les onderricht ontvangt in de beginselen der Muziekleer, om later over te gaan tot vocale of instrumentale lessen. Vooral voor onze muziekvereenigingen is dit van het grootste gewicht, nl. dat de jongelui der verplegingskosten van armlastige krankzinnigen f Letter e. 25 °/0 der kosten der gemeentepolitie f Letter f. Vergoeding van onderwijskosten 13401eerlingen f 2,— f2680 36 leerkrachten af 150f 5400 4004,- 5483,41 f8080 lid der ingevolge art. 4, 2e wet te stellen op f 7500,— Totaal f35362,66 Thans wordt genoten van het Rijk f 15376.— Meerdere uitkeering ongev. f20000,— tengevolge waarvan de plaatselijke inkomstenbelasting met ongeveer 12 pCt. kan worden verlaagd, wat bij de verlaging der gemeentebelasting die nu 11 pCt. bedraagt een werkelijke al is het nog niet meevaller zal zijn, die straks hunne gelederen komen iqT Lar beslan zal k Heen Ha nrrnnHhonrincaipn Hpr i voor naar Desiag zaï Krijgen. In elk geval zijn we op den goeden weg. Aanstelling. Naar wij vernemen is bij de stoom- booten der Hollandsche Buurtspoor- week betaald kan worden,wegen aangesteld tot kapitein de heer i-j- j Colijn als opvolger van den heer Hooijmaijer. Arbeid, Handel en Nijverheid betref lende de Internationale Conferentie te Genève inzake afschaffing van in en uitvoerverboden en beperkingen. i. Adres onzer Kamer inzake de statistiek van voortbrenging^en ver bruik van leder. j. Rapport van het Bureau voor Verificatie der Vereeniging vanNeder- landsche Gemeenten, betreffende de verificatie van de administratie over 1926. k. Schrijven van de Redactie van het Tijdschrift voor Economische Geo grafie (Prof. W. E. Boerman te Rot- terdam), waarin dank wordt gebracht voor de aangeboden kaart van het district onzer Kamer. I. Schrijven van het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie inzake een eventueel in te stellen luchtdienst op Nederl. Oost-Indië, houdende uit- noodiging tot deelneming aan een bespreking over deze aangelegenheid. m. Schrijven van het Wegencomité 'uit den Algemeenen Nederlandschen Wielrijdersbond (A. N. W. B.) en de Koninklijke Nedetlandsche Automobiel Club (K. N. A. C.) over de samenstel ling van het Rijkswegenplan. n. Schrijven van het Centraal Bureau voor de Statistiek, waarbij het oordeel der Kamer wordt gevraagd omtrent een wijziging in de Handelsstatistiek betreffende de aanduiding van enkele posten. 0. Schrijven van het Directorium der Limburgsche Liga betreffende het oprichten in Noord-Brabant van eene vereeniging als de Liga. p. Uitnoodiging van het Bestuur van den Ned. R.K. Middenstandsbond tot bijwoning van het 7e Ned. R.K. Mid denstandscongres op 18 en 19 Oct. a.s. te Tilburg te houden. 5. Vaststelling der begrooting over 1928. 6. Voorstel van den voorzitter der afdeeling Kleinbedrijf inzake wijziging van de Faillissementswet. 7. Voorstel tot het richten van een adres aan de Staten dezer provincie inzake het provinciaal wegenplan. Waalwijks Belang. Algemeene ledenvergadering van Waalwijks Belang op Maandag 26 Sept. a.s., des avonds 8"/2 uur in de zaal .Musis Sacrum". Aan de orde 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag door den Penning- *- eester. Mededeelingen (Kiosk, Roestel- -3. Concerten, Koninginnefeest, enz). Rondvraag, ij gelooyen dat een aansporing deze vergadering bij te wonen rbodig zijn zal en dat velen zullen gaan naar deze bijeenkomst om een ewijs van belangstelling te toonenin werk van 't bestuur en om aldaar ventueele wenschen in 't belang van vereeniging en van onze gemeente nbaar te maken. Waalwijksche Muziekschool. In ons vorig nummer hebben wij n en ander medegedeeld omtrent resultaten van het reorganisatie— mité onzer Muziekschool, waaruit ijkt dat na oprichting der vereeni ng .Waalwijksche Muziekschool", goedkeuring der ontworpen plan- keuze van directeur en bestuur, school 10 October a.s. zal worden opend. Het komt er nu maar op aan dat langstellenden In de muziek in onze aats deze belangstelling ook werke- k toonen, door tegenwoordig te zijn de a.s. vergadering, die gehouden 't op Woensdag 28 September a.s. aanvullen de grondbeginselen der muziek kennen, wat op 't oogenblik zooveel te wenschen overlaat. Jongelui, ouders, onderwijzers, bestuurders van vereenigingen, voor U is hier een taak weggelegd, vooral waar't lesgeld, dat elke zoo gering is, zulk een uitstekende leerkracht is gevonden en de lessen op zulk gemakkelijk uur zijn gesteld nl. voor de jongeren van 6—7, voor de ouderen (vanaf 17 jaar) van 7'/2 tot 8'/2-uur. Wij vertrouv/en dus dat velen de algemeene vergadering van Woensdag zullen bijwonen en dat veie jongelui zich zullen opgeven als leerling, aan het bureau van dit blad of bij een der leden van de commissie. Concert „Oefening en Vermaak Betreffende het eerste winterconcert der Liedertafel op 3 Oct. a.s. kunnen wij thans melden dat de heer Jos Groenen niet karig zal zijn met zijn nummers. Behalve de soli in „De Vrede" van R. Hol zal hij nog ten beste geven „Wotans Abschied uit Die Walküre", Proloog uit Paljas, en enkele liederen van Schubert, Strauss en Hugo Wolf; een ware bloem lezing dus. Ook het Waalwijks Mannenkwartet Crescendo", dat voor de radio en elders reeds met zooveel succes op trad, zal zijne medewerking verleenen. Geen enkel zang— of muzieklief, hebber mag op dit concert ontbreken. De heeren Govaertsen Rietjens, die het bedrijf „De Twee Kolommen" geheel up to date willen inrichten, hebben thans voor de concert- en bioscoopzaal „Musis Sacrum" een prachtige pianio aangeschaft. Dank zij hunne bemoeiingen, heeft de bekende firma Goossens Swa in dit bedrijf misschien zoo hoog, omdat de vakkennis zoo groot is. Denkemen aan de toekomst der jorgeren.op de eerste plaats ouderen kunnen profitee- ren van deze prachtige en billijke ge legenheid om hun vakkennis op 't gebied van zool en overleer-fabricage te verruimen, want een goed onderlegd vakman zal toch ook in dit bedrijf wel een goed loon waard zijn. Wij zouden haast moeten concludeeren dat in de looierij noch de werkgevers, noch de werknemers hun belang begrijpen, anders steunden zij de pogingen van dit onderwijs instituut in hun eigen belang en in het belang der industrie 1 De indeeling der jongens die zich. hebben aangegeven zal plaats hebben op Donderdag 29 September, des avonds om 7 uur precies, als wanneer men zich nog kan aangeven als leer ling, ook voor de looierij. Voor de meisjes geschiedt de in deeling op Vrijdag 30 September, des avonds om 7 uur precies; dan is eveneens nu gelegenheid zich nog op te geven. Wij vertrouwen dat hiervan nog talrijken zullen profiteeren op Donder dag en Vrijdag a s. want speciaal is het opgevallen, dat ditmaal uit Dongen MADE. De gemeente-werkman Joost Rovers alhier kreeg bij het houthak- j ken een houtsplinter in een zijner j oogen, dat door een oogarts behan deld moest worden, R. heeft zich per autobus voor dit doel naar Breda begeven. Hij moest ter behandeling in het Ziekenhuis aldaar opgenomen worden. Tijdens de vacature die ontstaat is door 't vertrek van Ds. Th.J.Mudde, zal als consulent voor Made c a. op treden Ds. J. Vink, Ned, Herv. predi kant te Drimmelen. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. Made c.a. deed toezegging voor beroep van candidaat J. Steenhuize te Utrecht. Ondersteuning in brand stoffen Abonnement bulletin Bijdrage voor den Hoofdraad Bijdrage voor den Alge meenen raad Lijfrente Aankoop van effecten H. H. Missen Onderhoud v. gebouwen Belasting en Assurantie Waterleiding Drukwerken Diverse uitgaven 82.95 12.— 12.— 3.— 77.50 1000.27 29.— 303.29 98.20 105.— 21.10 02.85 Batig saldo over 'tjaar 1920 Inkomsten Uitgaven 4197.53 4858.56 4197.53 Saldo 061.03. „De Dommelkring" Naar wij vernemen zal de dilettant-m tooneelvereeniging „De Dommelkring" uit Eindhoven, die verleden jaar hier zoo'n groot succes oogstte op 9 Nov. a.s. hier een opvoering geven van het stuk „Mijnheer de Senator". Wij komen hierop nog nader terug. R.K. Middenstandsbond. In de Woensdag j.l. gehouden ver gadering van de Centrale van Actie en van de subcomités der Winkel week, waarop binnenkort een verga dering van al de deelnemers aan de Winkelweek zal volgen, werd reeds ter tafel gebracht, op welke wijze dit de aandacht van het publiek bij jaar gelegenheid van St. Nicolaas op den german te 's Bosch, voor hel concert Waalwijkschen Winkelstand kan wor- op 3 October a s waarop de ver maarde operazanger Jos. Groenen zijn medewerking zal verleenen, geheel gratis een prima Gustian Steinweg- vleugel afgestaan. Onnoodig te zeggen dat het prach tige instrument bespeeld door de heeren Joh. Verhoeven en J. Prinsen veel tot het welslagen van bedoeld concert zal bijdragen. IS DEZE WEEK MET ZIJN BESTE FILM GEARRIVEERD IN DE EN HIJ„_ OM TE KOMEN ZIEN NAAR DEZE PRACHT- FILM IN 10 ACTEN. f 14150.— f 13920. f 13681. f 13493. f 13439. - Een nieuwe straat in onderzoek bij B. en W. Naar we vernemen overwegen B. en W. onzer gemeente op het oogen blik of uitvoering zal kunnen worden gegeven aan de reeds vroeger ge opperde plannen om een straat aan te leggen, die de Mr. van Coothstraat met de Stationsstraat verbindt, en waarvan de inzet reeds ligt tusschen de huizen der heeren-Gragtmans en Kalis in de Mr. van Coothstraat en de uitmonding bedoeld is in de Sta tionsstraat en waarvoor indertijd het huis van Mej. A. de Greeff is aan gekocht. B. en W. hebben nu om de moge lijkheid daarvan te kunnen nagaan aan de desbetreffende eigenaren ge vraagd hen voor 1 October te willen berichten of zij bereid zijn in eigen dom aan de gemeente over te dragen van hun perceel een stuk ter lengte van 65 M. over de volle breedte, zoo gemeten dat de aslijn van het stuk samenvalt met de aslijn der aan te leggen straat. B. en W. achten het in princiep aanbevelenswaardig dat de gemeente de beschikking heeft over de terreinen aan weerszijden der aan te leggen straat met het oog op de kosten van 't aanleggen van straten, trottoirs, beplanting, verlichting, rioleering, enz. Uitkeering van 't Rijk aan de gemeente. Opgave der vermoedelijke uitkee ring ingevolge het ontwerp van wet tot wijziging der finantieele verhou ding tusschen het Rijk en de gemeente Waalwijk. Het rijk zou dan betalen Letter a. De helft der jaarwedde van den Burgemeester f 2125. Letter b. De helft der jaar wedde van den Secretaris f 1968,75 Letter c. Hoofdgeld per in woner 9521 x 1.50 f 14281.50 Letter d. Een derde gedeelte den gevestigd. Dat deze zaak tijdig onder oogen wordt gezien, daar is alles voor te zeggen. Gemeenteraad. De gemeenteraad van Waalwijk zal deze maand vergaderen niet op Vrij dag, maar op Donderdag 29 dezer. Agenda in 't volgend nummer. Aanbesteding. De architect dhr. A. N. J. Snijerste Raamsdonksveer heeft Donderdagmid- 1 dag in hotel „De Twee Kolommen", alhier aanbesteed 't bouwen van twee I winkelhuizen op een perceel gelegen 1 aan de Stationsstraat, voor rekening van de heeren H. de Peff r en A. Brok. De inschrijving was als volgt; Kersten, Verduyn env. Om meren, Raamsdonksveer f 15201. J. Kooien, Waalwijk J. Ligtvoet, Oosterhout Gebr. v. d. Willigenburg, Sprang A. Brok, Waalwijk H. Michael en Zn., Kaatsheuvel W. v. d. Hammen, Waalwijk f13264.— A. Willems, Sprang f 13176. E. Maas, Waalwijk f 13150. C. B. Timmermans, Sprang f 12990.— J. Mertens en J. Weterings, Raamsdonksveer f 12820. H. Maas, Waalwijk f 12652.— De gunning heeft plaats volgens bestek. Rijksvakschool. Op de Middelenwet wordt als in komen van de Rijksschool voor leer looiers en schoenmakers te Waalwijk geraamd f 12.500 (schoolgelden f 8000, opbrengst werkstukken, enz. f4500) en voorts f5500 als ontvangsten wegens verrichte onderzoekingen door het proefstation en den voorlichtings dienst ten bate der lederindustrie te Waalwijk. Dr. P. J. M. van Gils. Donderdag was het 25 jaar geleden, dat dr. P. J. M. van Gils te Roermond, geboren te Waalwijk, aan de Amster damsche universiteit promoveerde tot doctor in de letteren. Ofschoon dit feit niet officieel werd herdacht, kwamen velen toch hun ge- lukwenschen aanbieden. Onder hen bevonden zich Z. D. H. Mgr. L. Schrijnen, bisschop van Roermond, de burgemeester van Roermond, de hoofdinspecteur van het L. O. mr. P. Truyen, de inspecteur de heer J. Cals, de ZeerEerw. heer Th v. d. Marck, secretaris van het bisdom en ver scheidene autoriteiten uit de onderwijs wereld. Winter-Avondcursussen aan de Rijksschool. Het resultaat der inschijvingen voor de Winter-avondcursussen aan de Rijksvakschool alhier is. althans wat de afdeeling Machinale Schoenmakerij betreft, wederom een groot succes, n.l. 125 leerlingen; de looierij maakt ook ten deze weer een droevig figuur, n.l. 3, zegge drie leerlingen. Hebben de toekomstige looiers geen vakkennis noodig Is de waardeering der prestaties nog zoo weinig deelnemers opkwamen. Het is intusschen een verheugend feit dat de schoenmakers het belang dezer cursussen meer en meer inzien. Schoenhandel. In Augustus 1927 werden ingevoerd 168.123 paar schoenen ad f370 514 tegen 236.940 paar ad f435 986 in Augustus 1926 en 160.145 paar ad f414 766 in Juli 1927. De uitvoer bedroeg in Augustus 1927, 36.206 paar ad f 193.110 tegen 46.588 paar ad f206 105 in Augustus 1927 en 25.488 paar ad f206.105 in Juli 1927. De uitvoer van Leder. Wij hebben onlangs mededeeling gedaan van het feit dat de Duitsche schoenfabrikanten roepen om verhoo ging van invoerrechten op schoenen dat zou natuurlijk van groot nadeel zijn voor onze schoenfabrikanten die exporteeren, maar van nog hoeveel grooter beteekenis zou het zijn voor de Ned. lederindustrie, als de Duit sche Lederfabrikanten gedaan krijgen wat zij natuurlijk zullen vragen in de vergadering die Vrijdag 30 dezer gehou den wordt in Stuttgart met als eenig agenda-punt ;Uitspraak over den in voer van Zoolleder". Om eens duidelijk te doen uitko men wat dit voor de Nederlandsche looierij beteekenen zou, diene dat de uitvoer van zoolleer uit Nederland naar Duitschland Jan./Aug. 1927 beliep f 997.000. De uitvoer bedraagt totaal inJan./Aug. 1927 1.751.000. Hieruit blijkt hoe belangrijk het aandeel van Duitschland is. toch treurig zijn als de zich gunstig ontwikkelende export der Ned. lederin dustrie nu weer gesaboteerd werd door verhooging van invoerrechten in het buitenland. Op den export der lederindustrie mag wel eens de aandacht vallen. In Jan/Aug 1927 bedroeg de totaal- export van alle leersoorten ruim 15 millioen gulden en het uitvoer-over- schot niet minder dan f 5.129.000. Weinig Industrieën kunnen op zulk een prestatie wijzen. Wel een bewijs welk een vlucht de lederindustrie in ons land zou kunnen nemen, indien de Nederlandsche lederindustrie in het buitenland evengoed vrij kon in voeren, als het buitenland het in Hol land kan doen. De andere landen schijnen zie echter absoluut niet aan de Hol landsche vrijgevigheid te storen. Want voortdurend worden in bepaalde lan den de rechten op leder nog verhoogd. En onze Regeering schijnt niet bij machte om voor Holiandsch leer ook maar eenig voorkeurrecht te verkrijgen. Dit is het onbillijke van de positie. De Tabaksfabriek Louis Dobbel- man te Rotterdam heeft iets aardigs bedacht om de kinderen der verbrui kers van haar nieuw merk rooktabak FAAM op nuttige en aangename wijze bezig te houden. In het tijdvak October—December a.s. zullen in dit blad een aantal plaat- jes advertentiën over FAAM verschijnen welke uitgeknipt, naar eigen vinding gekleurd en opgeplakt, gezonden kun nen worden aan de Reclame afdeeling van genoemde firma, onder bijvoeging der bons van 1 pond FAAM-tabak. Er zijn 500 prijzen, w.o. als hoofd prijzen: een radio toestel, een jongens- en een meisjesrijwiel, een gouden en een zilveren horloge, speelgoederen, sport artikelen, huishoudelijke- en rookers- benoodfgheden, foto-toestellen etc. Inderdaad een wedstrijd, waaraan ieder kind kan deelnemen en welke even amusant als leerzaam genoemd kan worden. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 22 Sept. 1927. In de vergadering der Heusden- sche Hengelsportvereeniging trad als spreker op de Heer Frenaij uit R'dam hoofdbestuurslid van den Alg. Henge- laarsbond, gevestigd te 's Hagé, met het onderwerp: „Waarom aangesloten bij de Nederl. Hengelsportvereeniging" waarin hij vooral wees op het drei gend gevaar bij de wijziging der visscherijwet voor den hengelaar. En dat zijn rede insloeg, bewees het feit, dat met algemeene stemmen besloten werd zich bij genoemden bond aan te sluiten. Mej. E Knoop, onderwijzeres aan de school voor Mulo, is als zoo danig voor een jaar tijdelijk benoemd te Zutphen. Op de werf der heeren De Haan Oerlemans werd het stalen sleep- schip „Levina", gebouwd voor dhr. De Patpe te R'dam, met succes te water gelaten. Het vaartuig meet 550 ton bij afmetingen van 50 M. bij 6.6 M. en 2.27 M. Tevens werd de kiel gelegd voor een Dortmund Eemskanaal schip, groot 900 ton voor Nederland sche rekening. Met het hooien van de toemaat gaat het in deze omgeving niet naar wensch. Op sommige perceelen ligt het gras al 14 dagen gemaaid, zonder dat er iets naar huis kan worden ge haald. Heden, kwart voor acht vertrok voor 't eerst sedert jaren de processie naar Bokhoven weder per stoomboot. Daar de passage zeer goedkoop was gesteld, kan men wel nagaan, dat terugkeer tot dit vervoermiddel zeer werd toegejuicht. HEESBEEN. Een onzer oudste, zoo al niet de oudste ingezetene, Gijs Huigen (op 't Slot), werd Dinsdag 90 jaar en is nog in zoo'n uitstekende conditie, dat hij geregeld alle boeren werk doet, ook het zwaardere zooals Het zou I Ploeëen' eggen etc. We wenschen den man, die nog in ieder opzicht physiek gelijkstaat met veel jongeren, nog menig jaartje toe onder dezelfde gun stige omstandigheden. Ifil$r\s is het er Ineens, terwijl Ge een stoel verzet, een krant opraapt of een andere oogenschijn- lijk onschuldige beweging maakt, schiet de pijn in Uw rug. Als ge er het minst op voorbereid bent, krijgt Ge het Spit in Uw rug. Hebt Ge Akker's Klooster balsem in huis - en omdat dit middel in zoovele gevallen te pas komt, zijn velen niet gerust, wan neer niet een pot in hun kast staat - dan kunt Ge U van stonde aan met dezen weldadlgen balsem laten wrijven. Het zal U verbazen hoe snel Uw aanval verdwijnt. AKKER's „Geen Goud zoo goed" Verslag Gem. Gas- en Electrici- teits-Bedrijven. (Vervolg). Balans 31 December 1926. (Gasbedrijf). Debet. Vaste Activa 159183.72 Effecteft- 100. Voorraden 8655.08 Kassaldo 819,21'/* Kassier 5509.75 Gasverbruikers 4813.54'/» Muntgasverbruikers 3241.21 Debiteuren 70.85 182393.37 Credit. Kapitaal 167340.46 Crediteuren 8684.70 Elect ricileitshedr ijl' 905.69 Gem. Loon oj) Zand 5462.52 182393.37 NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 23 Sept. '27. Z. D. H. Mgr. A. Diepen, Bisschop van 's Hertogenbosch, zal Woensdag a.s. in onze parochiekerk aan de kin deren van onze parochie en die uit den Berkdijk het H. Vormsel toedienen. Z. D. H. komt reeds Dinsdag op de pastorie alhier en gaat Woensdag naar Loon op Zand, waar eveneens de kin deren gevormd worden. Maandag is op het kerkhof dei- Paters van de H. Familie op de St. An- toniusstichting alhier begraven hel stoffelijk overschot van den Z.Eerw. heer J. de Kanter, in leven rector van het Sanatorium te Son en broer van den heer de Kanter, de groote wel doener van het klooster der Eerw. Pa ters alhier. Het verslag van de Vereeniging van den H. Vincentius a Paulo, bevat een uitvoerig verslag van de festivitei ten, bij gelegenheid van het 60-jarig bestaan der vereeniging op 30 Januari j.l. gevierd. Het finantieel verslag geeft '11 beeld van wat deze vereeniging voor 't welzijn der armen in onze pa rochie doet. De ontvangsten over 1926 beliepen: Van de collecte der wekelijk- sche vergaderingen Collecte langs de huizen Honoraire leden .1 Geschatte waarde van giften in natura x j Schenkingen bij overlijden J Netto-opbrengst v. concerten J Rente van belegde gelden Huishuur Verkoop bouwterrein Verschillende liefdegiften Verschillende ontvangsten Verlies- en Winst-rekening over 1920. Algemeene kosten 11972.25'/* Productie-kosten 17912.85''2 Distributiekosten 11297.83'/» Rente f 720.4.12 Afschrijving, af te lossen Rente Kassier Netto winst Opbrengst gewoon gas Opbrengst muntgas Huur gewone meters Batig saldo fitterij Huur muntgas-install. Diverse ontvangsten Pensioenbijdrage (Wordt 10500. 93.08 5413.90 04394.11 29204.53 29800.— 1172.88 690.39'/* 2305.50 353.66/'* 861.14 64394.11 vervolgd.) 196.89 397.50 210.— 207.34 070.— 80.05 16.39 1828.45 1200.— 42.49 9.45 Totaal 4858.56 Uitgaven: Ondersteuning in levens middelen 1085.16 Ondersteuning in kleeding en ligging 1 639.15 SPORT. Was zooals wij de vorige week schreven, de eerste wedstrijd welke de competitieleider voor de Quickers had vastgesteld en welke inmiddels door afkeuring van het terrein niet is gespeeld, een der allerzwaarste ont moetingen, de tweede vastgespelde ontmoeting is niet minder zwaar en zullen de Waalwijkers morgen naar V.V.V. reizen om hun eersten wedstrijd in Limburg van dit seizoen te spelen. Het vorig jaar werd het bij de V. I V.ers een zeer onverdiende 2—1 nederlaag, waar de scheidsrechter en het publiek een groot aandeel in hadden. Het is ook voor de kampioenen de eerste ontmoeting voor de competitie en is het daarom te verwachten, dat de ge moederen in Venlo nog niet zoo ver licht zullen zijn, zoodat we wellicht morgen van een kalmer wedstrijd getuige zullen zijn. Niettegenstaande het Quickelftal morgen sterker zal zijn dan het vorigen Zondag was toch zal nog wel met een tweeta. invallers moeten worden gespeeld en zullen onze blauw—witten een kleine nederlaag van de kampioe nen wel niet kunnen ontgaan. Toch verwachten wij, dat aanvoeder Ver- helst met z'n jongens de mannen van Delsing wel kranig partij zal geven en zal het In elk geval wel een span nende partij worden. Aan de Quickers gruoisic gewicui, in. uai uc ju.igc.u. hn jik dat deze regeling reeds Perzik Ia. 4-7 ct.Kesnick I s. G-17 ct. Wtjunppelep 8-15 ct.; Schavers 4-8 ct.Ster appelen 513 ct.; Pippeling 813 ct. Peren 320 ct.William Dueliesse 10—24 ct.Triomphe de Vienno 1520 ct.Duran- deau 1110 ct.Maagdeperen 1013 ct. Beurri Napoleon 1114 ct.id. du Mereau 12—134 ct.: id. Hardy 14—18 ct.Knol- .peren 3-4J ct.; Clap favorite 15-22 ct.Ber gamotten 37 ct.Stoofperen 2O ct. Spruitjes 2428 ct.Juin 57 ct.Sjalot ten 08 ct.Stokprincessen 2032 ct. Snijboonen 720 ct.Rentegevers 1217 ct.Stambooneu 412 ct.pruimen p. Kg. 12—22 ct.; Kwetsen II kwal. 18—24 ct.; Postelün 1013 ct.Spinazie 24 ct. Wortelen 35 ct.Tomaten 48 ct.Sla per stuk 13 ct.Roode Kool 512 ct. Witte Kool 30 ct.Bloemkool 118 ct. Savoyekool 49 ct.Andy vie 42 ct. Ra- menas 114 ct.Meloenen 530 ct.Per ziken 13 ctSeldery knol 30 ct. Seldery p. bos 015 ct.Peen 24 ct. Kroten IJ4 ct.; PretJ 10—18 ct. I r»H Hol HotD 73at ttlrtlCT 1 Groote pot 60 ct. Zeer groote pot II.— DRUNEN. Veiling vereeniging „De Langstraat. Prysnoteering van lieden. Appelen 24-17 ct.Meloen id. 10-14 ct. Gravesteiuers 3J-7 ct.Dirkappelen 5-8 ct.; QUICK.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 9