N. Zigenhorn-Clarijs •v, :jl i fc 69 Stationsstraat 69. VERLOREN publiek verpachten ONS GESCHENK! DOOS MET 3 STUKS TOILETZEEP Wilt U gewaarborgd zijn van zuivere, absoluut onvervalschte levertraan, vraagt dan eens de levertraan van de Tegen billijken prijs verkrijgbaar voor Waalwijk en Omstreken in de Drogisterij van Apothekers-Assistente 39109 leiding van die woorden velen zich straks zullen opgeven als lid van „de Jonge Werkman". Vervolgens wordt nog het woord gevoerd door den Heer Sassen, die Pater Pancratius bedankt voor zijn innige woorden en die als z'n mee ning te kennen gaf, dat we dergelijke hartelijke opbouwende woorden zoo zeer noodig hebnen, omdat de afval zoo verschrikkelijk groot is. Leer wat het is werkman te zijn, alsdus spr. Uw waarde, Uw nut voor de Maat schappij, dan zullen we In Geertrui- denberg laten zien wat we kunnen. Verder werd de avond gezellig ge sleten door eenige voordrachten van de Tooneelvereeniging D. V. B. die nog niet erg vast in 't zadel zat (dit wordt echter na voldoende repetitie wel beter) en door verschillende leden die hun sporen op dit gebied reeds lang verdienden en ook thans veel bijval genoten. NIEUWS UIT HEUSDEN. ging van den H. Vincentius a Paulo, pleging van zieken voor rekening van aanbesteed het houwen van 'n schoen- Rijk of Gemeente of voor eigen reke- fabriek op een perceel aan de Markt. ning, subsidies voor de verpleging van 940.—. 864.—. 777.-. Uilslag: Metselwerk: G. de Ten ling, K'heuvel L. Luxemburg, K'heuvel Jac. Brekelmans, K'heuvel Timmerwerk: W. Molenschot J. F. Cornelissen Gebrs. v. d. Hoven J. Kolsteren S. Pepping Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund. 1 Verslag Gem. Gas- en Electrici- teitsbedrijven. Staat van door Gem. verstrekt kapi taal: I Volgens Balans 31-12-'25 Opgenomen in 1926 136.000.— 31.350.— Totaal Afgelost in 1926 167.350.— 10.500.— 156.850. Heusden, 15 Oct. 1927. In de driemaandelijksche vergade ring van de Pluimveevereen. las de 2e Secretaris de notulen voor, die werden goedgekeurd. Besloten werd een subsidie te verleenen aan de Pluimveetentoonstelling te 's Bosch van 9—11 Dec. e.k. en die zoo mo gelijk den laatsten dag gezamenlijk te bezoeken per autobus. De heer Geene had wegens vertrek naar Vlijmen ontslag genomen als le secr., in welke vacature in de eerst volgende vergadering zal worden voorzien. Het reglement werd goed gekeurd en aan ieder lid zal een ge drukt exemplaar worden toegezonden. Op de aanbesteding namens de Gemeente voor het herstellen van een aanlegsteiger en enkele meerpalen meldden zich de volgende gegadigden aan: M Vissers. Drunen f 1589; F. v. d. Pluijm, Dussen f 1485: H. Ven- roy.'s Bosch f 1480; H. Rewinkel, Rossum f 1325; J. Parel. Sliedrecht f 1283 en H. Bouman Zn. alhier f 1188, aan wien het werk werd gegund. Liefhebbers van goede muziek worden er aan herinnerd, dat a s Zon dag 16 Dec. de 2de dag is van het solisten concours der R K. Fanfare, waarop niet minder dan 35 Nos zullen worden uitgevoerd en dat de deel nemers tot de beste krachten van 't land behooren. De prijs der volle melk is weder om met 1 ent. per Liter verhoogd en gesteld op 12 ent. Alhier is een verdwaald rund opgevangen, dat door tusschenkomst van de Maréchaussée is gestald. De eigenaar kan het natuurlijk terugbe komen. Verstrekt kap. p. 31-12-'26 Electriciteitsbedrijf. Het beheer over 't electriciteitsbedrijf wordt door B. en W. met dezelfde com missie van bijstand als voor de gasfa briek, gevoerd. Ook dezelfde ambtena ren zijn hierin werkzaam. Vanaf 31 Dec. is 'tbedrijf eigendom der gemeente, voordien was het in he lleer bij de N.V. P.N.E.M.. Verschillende werken zoowel le L. op Zand als te Kaatsheuvel werden uitgevoerd. Slechts enkele storingen van zoo goed als geen beteekenis kwa men voor. Het bovengrondsch net heeft te Kaatsheuvel een lengte van 3891 M., te Loon-op-Zand 3676 M. Het kabelnet te Kaatsheuvel meet 1681 M. met 14 aan sluitingen. Het aantal aangesloten mo toren bedraagt te Kaatsheuvel 182 met 358l/s P.K., te Loon-op-Zand 61 met 165'/* P.K. Aan straatverlichting verbruikt Kaatsheuvel 4121 K.W.U. a 25 cl. is 1030.25; Loon op Zand 2250 K.W.U. a 25 ct. is 562.50. Kaatsheuvel had per 31 -12-'26 132 lichtaansluitingen met een gemiddeld «verbruik per meter 145. 57 aansluitingen voor kracht en licht met een gemiddeld gebruik van 800, en 14 spec, contracten met een gemiddeld gebruik van 9000. Voor Loon op Zand zijn deze cijfers 275, gemiddeld ver bruik 60, 24, gemidd. verbruik 506 en 3 gemiddeld verbruik 8530. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. ouden van dagen, schenkingen, enz. Bovendien moeten alle aan het Moe derhuis onderhoorige huizen hun netto overschotten afdragen. Over 1926 be droeg het netto-overschot van het Generaal-Moederhuis ruim f 137 000. 705.—. De Congregatie der Barmhartige 689.—Zusters van den H. Carolus Borromeus 600.—I is met haar geheele vermogen en al 593.—hare inkomsten ten volle aansprakelijk 575.—jvoor de rlchtige nakoming der ver plichtingen uit deze leening voortvloei ende. Bovendien heeft zij tot meerdere zekerheid voor obligatiehouders een eerste hypotheek in fijn goud ten gunste der obligatiehouders verleend op onroerende eigendommen ter waar de van ruim een millioen twee honderd tachtig duizend gulden. De hypotheek is ingeschreven ten name van de Trustee, de Mij. voor Trust- en Administratiezaken te Am sterdam. Tot meerdere zekerheid voor obli gatiehouders wordt en blijft gedurende den geheelen looptijd der leening een depot van beleggingsfondsen bij de Trustee gedeponeerd, waarvan de waarde steeds gelijk moet blijven aan het totaalbedrag der eerstvolgend te betalen halfjaarlijksche coupon. De leening is verdeeld in 370 obli gaties van f 1000, 180 obligaties van f500 en 200 obligaties van f 100. De leening draagt 7 pCt, rente 's jaars, betaalbaar in haifjaarlijksche coupons, vervallende per 1 Maart en 1 September van ieder jaar. De aflossing der leening geschiedt a pari volgens onderstaand plan 1 September 1932/1936 f 15 000. 1 Sept. 1937/1941 f19 000. 1 Sept 1942/1946 f 25 000. 1 Sept. 1947/1951 f 37.000. De leening heeft dus een looptijd van ten hoogste 24 jaar. De Congregatie heeft het recht de leening ten allen tijde versterkt of algeheel af te lossen, zij verbindt zich echter van dit recht geen gebruik te maken voor 1 September 1932. Eventueele kost n en huidige of toe komstige Duitsche belastingen op de coupons en lossingen zijn voor reke ning van de Congregatie. Kaatsheuvel, 13 Oct. 1927. We hadden heden de gelegenheid een kijkje te nemen in de fabriek der firma Schalken van Vugt Esveve, die juist dezer dagen met de groote uitbreiding der gebouwen klaar kwam. Op eenvoudige doch practische wijze is de fabrieksruimte verdubbeld. De lichtkappen boven en wandramen rondom, wierpen een zee van licht binnen, zoodat van schaduw zoo goed als nergens sprake is. Op oordeelkun dige wijze zijn de diverse onderaf dee lingen in opvolgong naast elkaar ge instal leerd, zoodat tijdroovend trans port geheel overbodig is. De firma Esveve is door deze uitbreiding in staat hare productie nagenoeg te ver dubbelen en we weten dat er in deze goed economisch gedreven zaak reeds heel wat Schoentjes per week klaar kwamen. Van 't bouwwerk hebben zoo wel architect als uitvoerders eer. Zooals we reeds in een vorig num mer meldden zal de Tilburgsche Too neelvereeniging „Vondel" a.s. Zondag 16 October in Euphonia optreden. Op gevoerd zal worden de klucht in drie bedrijven „Jan Ongeluk". Velen zullen zich ongetwijfeld nog het schitterende, gevoelvolle spel herinneren dat „Von del" gaf den gepasseerden winter in het mooie tooneelwerk „Onder één dak", van Jan Fabricius. Zondag a.s. doet niet onder voor den avond genoten in 't vorig wintersei zoen. „Vondel", dat 18 December a.s. te Breda deelneemt met het „Hoogste Recht" aan den tooneelwedstrijd die in Concordia wordt gehouden, is mo menteel in prima conditie. „Jan Ongeluk" is een oerkomische klucht, die van het begin tot het einde de toeschouwers in spanning houdt en ze voortdurend doet schudden van l lachen. Wie dus wil genieten van een avond van vroolijke kunst, verzuime niet Zondag dezen tooneelavond in „Euphonia" bij te wonen. Hij zal zich niet beklagen. Door den heer H. J. v. d. Heuvel werd voor rekening van de V'ereeni- BINNENLAND. Kerkelijke leeningen. De N-iderlandsche Landbouwbank Lentjes Drossaerts berichten, dat vanaf Dinsdag 11 October 1927 de inschrijving op de 7 pCt. Eerste Hypothecaire Obligatielening, groot f480.000 ten laste van de Congregatie der Barmh Zusters v d. H. Carolus Borromeus. Generaal'Moederhuis in Trebnitz in Silezië. tot den koers van 993/4 pCt., is opengesteld. Ook is de inschrijving opengesteld bijeenaanta instellingen in den lande. De storting kan plaats hebben vana Dinsdag 18 October 1927 ten kantore van inschrijving. Bij storting moet 7 pCt. rente vana 1 September 1927 worden bijbetaald Aan de toelichting tot het prospec tus ontleenen wij De Congregatie der Barmh, Zusters van den H. Carolus Borromeus ont stond in de eerste helft van de 18de eeuw en heeft thans 4 kloosterprovin cies. De Congregatie is een der groot ste van Duitschland. Door hare Eerw Zusters worden in Duitschland 17 verschillende nederzettingen bedienc hoofdzakelijk ziekenhuizen, weeshuizen oude mannen- en vrouwenhuizen, in dustrie- en naaischolen, zoomede kin derbewaarplaatsen. De Eerw. Zusters zijn bovendien nog werkzaam in Polen (59 nederzettingen). Tsjecho-Slowakije (37 nederzettingen) en Palestina en Syrië (17 nederzettingen) In Novem ber 1926 telde de Congregatie 2272 Eerw. Zusters en 264 novicen. De statuten der Congregatie vermel den als bijzonder doel de verpleging van armen, zieken en veriatenen yan alle gezindten, zoomede verzorging, opvoeding en bescherming der jeugd. Door de Congregatie Is te Görlitz- West een groot ziekenhuis gebouwd, genaamd ,.St. Carolus Stiff, ruimte biedend voor circa 250 a 300 patiën ten en voldoende aan de nieuwste en modernste eischen op technisch en hygiënisch gebied. Met eigen midde len is de congregatie reeds met den bouw van het ziekenhuis begonnen, dat thans bijna gereed is. Voor de voltooiing, inrichting, stoffeering en aankoop van den inventaris en diverse medische apparaten, wordt thans deze leening aangegaan. Bovendien zullen uit de opbrengst dezer leening eenige noodzakelijke uitbreidingen in het Generaal Moederhuls te Trebnitz wor den bekostigd. De inkomsten van het Generaal- Moederhuis bestaan uit de verpleeg- gelden der ziekenhuizen, wegens ver- SPORT. WAALWIJK. De korfbalvereniging W. E. K. speelt morgen Zaterdag 3*/» uur een vriendschappelijken wedstrijd tegen Neo 1 uit Sprang. advertentien. van Capelle naar Drunensche Veiling een nieuw Auto dekkleed. De vinder wordt verzocht dit terug te bezorgen aan ARN.VAN GORP, Molenaar. Waspik. 39110 De BURGEMEESTER van Loon op Zand zal op Donderdag 20 October a.s.. des namiddags om 2'/2 uur, op de drainagevelden teLoon-op-Zand, om contant geld De aldaar wassende Knol rapen in diverse perceelen. Ruiming der knolrapen vóór 10 November a.s. 39107 De Burgemeester van Loon-op-Zand, J. L. VAN BESOUW. LAATSTE BERICHTEN. Geplaatst KapitaalI 4.000.000.— Pandbrieven in omloop „17.500.000. Eigen Hypotheken. ..18.000.000. Gewaarborgde 4,000.000.- De Bank heeft Kapitaal Beschikbaar voor belegging op hypotheek. Zij neemt zoowel stedelUke eigendommen als landerijen en Boerderijen tot onderpand aan» Hare condities zijn tot nadere aankondiging: \rente 5 pCt. bij verstrekking van hoogstens 60 pCt Voor Stedelijke hafer taxatiewaarde. eigendommen 'rente 5 'U pCt. bij verstrekking van meer dan 60 l pCt. tot 2|3 dier waarde. Voor landelijke g pCt oQk b-. ver8trekking tot 2|3 harer posten I taxatiewaarde. Voor inlichtingen betreffende pandbrieven en hypotheken vervoege men zich tot den Vertegenwoordiger te WAALWIJK den heer RN OLD A. C. VER WIEL, Box 30 Grootestraat 389. Telefoon No. 90. Aan elke nieuwe abonné, die zich vanaf 1 October, en zulks vóór 15 October a.s., abonneert op HET NIEUWE MODEBLAD, voor minstens één kwartaal, wordt gratis toegezonden een fabrikaat der welbekende firma C. J. E. REDELÉ, EINDHOVEN. IMen ontvangt deze doos zoo spoedig mogelijk, nadat men een postwissel heeft gezonden van 95 cents aan DE UITGEVERS DEZER COURANT, waarop vermeld „voor één kwartaal Modeblad met gratis doos toiletzeep". Het Nieuwe Modeblad verschijnt 2 x per maand. Prijs: 95 cents per kwartaal. In plaat se waar deze courant uitsluitend er post komt, f 1.25 per kwartaal. Licn'iCieun.c.t ROOKTABAK ROODE-STER RAAMSDONKSVEER. Ds. Ewolclt treedt Zondag middag oni half drie op in de Ve,crsc"e Kerk; des morgens om half tien leesdienst p 't Dorp. Dhr. de R. rooide een aardappel, die het respectabele gewicht had van 4 ons. De werknemer v. S. had het ongeluk met zijn handen in aanraking te "mJertop- weging zijnde schaaf, waarbij hem 4 vingertop pen gedeeltelijk werden afgesneden. Er is heel wat veranderd in de jaren, die achter ons liggen. En veel daarvan verjaagt de rust.welke vroegere tijden kenmerkte. Is het dan niet goed te weten, dat er onder al hetgeen veranderde en nog dagelijks wisselt, één ding is. dat bleef en het karakter van het verleden in het heden bewaart? i 1 ROODE-STER-tabak vormt dit rustpunt temidden van alles, wat komt en gaat. STER-TABAK was goed. is goed en zal goed blijven. Daaraan behoeft niet getwijfeld te worden. Wanneer elke pijp- rooker sinds jaar en dag U kan bevestigen dat ROODE-STER hem thans even goed smaakt als vroeger, wanneer men weet, dat alles er aan ten koste wordt gelegd, om kwaliteit en samen stelling van ROODE-STER steeds onovertroffen, steeds gelijk matig en volmaakt te doen zijn. dan is het geen wonder, dat ROODE-STER zich handhaaft als de tabak, die werkelijk volledig rook-genot verschaft Wie nadenkt, kiest een vast punt boven wisselende dingen, komen en verdwijnen. vL Wie waarlijk smakelijk wil rooken, kiest ROODE-STER, die zich zelf gelijk bleef en dus waarborg voor de toekomst biedt i N.V. oJu THEODORUS NIEMElJER. Groningen en Rotterdam.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 11