MIJNHARD"^ Zaxes/t Mui Helen. 445è Staatsloterij. w. s. c. uitgaven vastgesteld tot een bedrag van 5633. Een schrijven van Ged. Staten, waar in bij 't Gemeentebestuur wordt aan gedrongen er op te letten dat geen be stedelingen worden ondergebracht bij gezinnen waar eenige ziekte heerscht, wordt ter afdoening gesteld in handen van B. en W. De heer Segeren vraagt nog om voor taan de vergaderingen drie dagen voor uit uit te schrijven. Bij de rondvraag vraagt, de heer van der Sluis om voor de schippers te Driinmelen een waterplaats te maken. De heer Steijnis vraagt voor de schippers een betere drinkwatervoor ziening. De heer de Weijs sluit zich hierbij aan. Spr. vindt 't niet goed dat nu de schippers gedwongen zijn om in 't ca fé van v. Uijthoven water te halen. De heer v. d. Sluis merkt op, dat in deze niet de gemeente, maar de Maat schappij verantwoordelijk is. De heer de Weijs blijft bij zijn stand punt, dat de huidige toestand absoluut ongewenscht is. De heer Steijnis vraagt of de haven de kosten van een waterkraan niet kan dragen. De voorzitter meent van niet. De heer Segeren zegt, dat men aan 't eind van 't buizennet ook slecht wa ter heeft. De voorzitter zegt van een en ander nota te zullen nemen. De heer de Weijs merkt op, dat 't rijwilpad td Driinmelen bij slecht weer onberijdbaar is. De voorzitter zegt. tod naar middelen tot verbetering te zullen uitzien. Hierna sluiting. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. QUICK. QuickGudok. De tweede thuiswedstrijd welke Quick 1 morgen zal spelen, zal zeer ze ker niet van de gemakkelijkste zijn. Immers zoo kort geleden in het tour- nooi is nog gebleken voor de zooveel- ste maal dat de Rauw-braken bewo ners tegen onze blauw-witten steeds bun beste beentje voorzetten en was toen die seriewedstrijd immers al een zeer vurige strijd. Opmerkelijk is het dat deze twee clubs elkaar steeds op het moment dat zij op een groot succes rekenden en er zeer mooi voorstonden, onverwachts overwonnen en bet ver wachte succes ineens vernietigden. Wij durven dan ook te verzekeren, dat het er morgen aan den watertoren zal spannen als wellicht nooit tevoren en de beide ploegen elkaar tot de laatste seconde eiken duimbreed gronds hard nekkig zullen betwisten. Begonnen de blauw-zwartp Tilbur- gers met een nederlaag hun seizoen te gen het zeer sterke Tegelen, langza merhand kwamen zij er beter in, speel den tegen „de Valk" gelijk en wonnen verleden Zondag van hel toch overi gens niet zwakke „Sittard';. De Quick- ers met hun een verliespunt moeten nog hun eerste nederlaag krijgen en in drie wedstrijden zag doelman Trim- bach zich slechts éénmaal gepasseerd. Onze blauw-witten staan er dus mo menteel wel goed voor en zijn in zeer goeden vorm. Het zou nu echter weer juist iets zijn voor „Gudok" om Quick thans voor de eerste maal te kloppen, of... denken Verhelst en z'n mannen anders over? Welaan dan blauw- stig resultaat bereikt zal worden, en wachten met belangstelling deze ont moeting af. Nu bet 1ste elftal buiten gaat spelen, heeft de Brab. V. B. op eigen terrein de ontmoeting WSC IIWapen van Heusden I vastgesteld; aanvang 2 uur, terwijl het derde elftal van WSC in Vlijmen gaal spelen tegen de Vlijmen- sche Boys. Ook in deze ontmoetingen zijn wij benieuwd, wat de uitslagen zullen zijn. JULIANA. dan Lindbergh indertijd. werd met eenige kwetsuren naar het Bij Phs. van Ommeren Scheepvaart j ziekenhuis vervoerd. In de woning Zondag a.s. moet Juliana een coinp.- wedstrijd spelen tegen Tilburgia op 't terrein te Tilburg. Daar Tilburgia nog ongeslagen is zullen zij ook nu wel trachten de puntjes in de wacht te sleepen. Onzen geel zwarten staat weer een zwaren wedstrijd te wachten. Wij vertrouwen dat zij van het begin tot hel einde zich weer geheel zullen ge ven en zullen spelen zooals in de laat ste wedstrijden, dan kan er succes be haald worden. Juliana 2 moet een comp.-wedstrijd gaan spelen tegen Quick 2, Waalwijk R. W. B. A.s. Zondag moeten alle elftallen weer voor de competitie spelen. Hel eerste elftal gaat naar Kaatsheuvel, dat wordt een zware partij voor de oudste RWB'ers, doch zij zullen zich lot het einde geheel geven om een goed resul taat te bereiken. RWB II krijgt bezoek van Kaatsheu vel II. Aanvang 2 uur, terrein RWB. RWB 3 krijgt bezoek van Quick 3 aanvang 12 uur, terrein RWB. H. E. C. Voor morgen is de wedstrijd HEC Helmondia ingclascht. De Helmond sche vereeniging is voor Waalwijk ge heel vreemd. Wij zijn dan ook be nieuwd, wat zij morgen te zien zullen geven. Voor de HEC'ers geldt natuur lijk weer de leus, onderschat uwen te genstander niet, maar doet uw uiterste best. Dit moet trouwens met iederen wedstrijd 't geval zijn en we gelooven wel dat alle spelers daarvan ten volle ov'ertuigd zijn. I)e capaciteiten om te overwinnen achten wij wel aanwezig wanneer ge u dus allen terdege in spant zult ge ook Zondag wederom puntjes rijker worden. Wanneer het zelfde spelpeil bereikt wordt als j.l Zondag in Zalt-Bommel, zien we den uitslag met vertrouwen tegemoet. De voetballiefhebbers krijgen dus weer eens gelegenheid de HEC-ploeg aan het werk te zien. Wij kunnen dan ook een bezoek aan het HEC-terrein gerust aan bevelen, men zal er geen spijt van heb ben. De wedstrijd vangt aan om half 3, onder leiding van den tweeden klas arbiter, den heer Meyvis. HEUSDEN. Zondag speelt Juliana I voor de competitie tegen WSC II te Waalwijk. KAATSHEUVEL. er witten, tracht morgen uw aloude tegen standers te weerstaan en door vurig en vol geest te strijden uw elftal ongesla gen te houden. Bedenk van het begin tot het einde dat een inzinking van en kele minuten U noodlottig kan wor den, dus uw volle kracht voor den vol len speeltijd. Wij verwachten voor deze ontmoe ting een groote belangstelling, daar men er $an verzekerd kan zijn 'n wed strijd te zien vol spanning en op hoog 2e klas peil, wat hier in Waalwijk tot nog toe nog maar op een veld gespeeld wordt. Quick-aanhangers, moedigt lui de uwe jongens aan, om hen te sterken in hun zwaren strijd, om Waalwijk niet alleen leiding te doen geven on der de 3e klassers, doch ook onder de 2e klassers. Dq wedstrijd vangt aan om half drie en staat onder leiding van scheids rechter Plasmeijer, een zeer kundig fluitist. Met het oog op het onzekere van dezen uitslag wordt een uitslag wedstrijd uitgeschreven door sigaren magazijn H. van Engelen alhier. Om 12 uur speelt Quick II tegen Baardwijk II thuis en Quick III uil tegen R.W.B. 3. Door omzetting van den wedstrijd WSCBoeimeer, zal WSC morgen voor de derde maal in successie elders moeten spelen, ditmaal in Breda. Waar de beide voorgaande uitwedstrijden succesvol beëindigd werden, zoo heb ben wij thans alle vertrouwen in de Zondag a.s. krijgt Kaatsheuvel haar tweede bezoek in de competitie. RWB zal de gast zijn. Is R.W.B. al niet de zwaarste tegenstander van de compe titie te noemen, toch mogen we de krachten van de Besoijensche club niet onderschatten. Zondag j.l. wist ze van den Berg te winnen met niet minder dan 42. Daarbij speelt Kaatsheuvel Zondag wederom met een nieuwe op stelling. De watervlugge, tactische voorhoede-speler Jac. v. Esch, zal niet meer meespelen, daar hij de plaats en tevens 't land verlaten heeft. Hoogst waarschijnlijk missen we nog andere krachten, terwijl we nieuwe namen voor completie van 't elftal hoorden noemen. We willen hopen dat de ver anderingen verbeteringen mogen be- teekenen en Kaatsheuvel in staat is met cijfers van RWB te winnen. tabletten werken zonder kramp of pijn. Bij Apoth.eb Drogisten GEMENGD NIEUWS. De nieuwe Amerikaansche Oceaan- Vliegtochten. Blijkens een Reutertelegram van Vrijdag uit New York heerscht daar groote ongerustheid over het lot van de American Girl met (mej.) Elder, en Haldeman aan boord, die voor den Oceaan-vlucht New York— Parijs Woensdag was opgestegen. Tot Donderdagmiddag had men niets meer gehoord. Zij zijn thans gered. De route die de American Girl volgde was de groote stoomvaart route en niet de noordelijker gelegen en kortere route, die Lindberg had gevolgd. Daarom moet de American zwart-hemden, dat ook thans een gun-I Girl ongeveer 1200 mijl verder vliegen Bedrijf te Rotterdam is gisteravond een draadloos telegram ontvangen van den gezagvoerder van het stoomschip Barendrecht van dit bedrijf, meldende dat dit schip de bemanning heeft gered van het vliegtuig M. X. 1384, dat van New York op weg was naar Parijs. Beide personen (zooals men weet mej. Elder en Haldeman. Red zijn wel. Het vliegtuig is verbrand tijdens de redding. De kapitein zou trachten, mej. Elder en Haldeman o de Azoren aan land te zetten. Het stoomschip Barendrecht was Zaterdagmiddag van Rotterdam ver trokken met bestemming naar Pensa cola aan de Mexicaansche Golf. Het schip kan zich dus bevonden hebben in den Oceaan op 300 a 400 mij voorbij Landsend. Een nader bericht uit New-York meldt, dat het Ruth Elder gelukt is in de onmiddellijke nabijheid van de Barendrecht op het water neer te ko men. De zee was echter zoo woelig dat bij de pogingen om na de beide vliegers ook de machinetebergen.de motor is ontploft en het geheele vlieg tuig verbrand. Slechts enkele instru menten die de vliegers zelf direct hadden meegenomen zijn behouden. Gistermiddag is te New-York een draadloos bericht van het Neder Iandsche stoomschip Barendrecht ont vangen van den volgenden inhoud „Wij zijn op het water moeten dalen tengevolge van een gebroken olielei ding en bevinden ons nu veilig aan boord van de Barendrecht Ruth Elder". Ernstig geval van gasverstikking in Den Haag. Twee slachtoffers. In liet huis Laan van Meerdervoort 448 in Den Haag woonde de tandarts dr. (i. .1. Wijcligel. Woensdagmorgen zijn hij en zijn echtgenoote dood op liun slaapkamer te bed gevonden, ter wijl liet geheele huis met gas was ge vuld. In verband met dit tragische voor val meldt men hel volgende: Vrijdagmorgen waren dr. Wijcligel en zijn vrouw op reis gegaan. Tot het dienstmeisje zeide mevrouw, dal zij maar enkele dagen weg zouden blij ven. Maandag inoesl het meisje weer terugkomen; de overige dagen had zij vrij. Toen het dienstmeisje Maandag morgen aanbelde, kreeg zij geen ge hoor en zij dacht daarom, dat de heer en mevrouw Wijcligel nog niet thuis waren gekomen. Zij ging been en belde den volgen den morgen weer aan. Ook toen ont ving zij geen gehoor. Zij vond het wel wat vreemd, maar dacht, dat de dokter en zijn vrouw nog een paar daagjes langer waren uitgebleven. Toen zij echter vanmorgen weer aanbelde en weer geen gehoor kreeg, dacht zij, dat er wel iets gebeurd kon zijn. Zij waar schuwde daarop de politie. Dadelijk kwamen een inspecteur en eenige re chercheurs. Daar zij door de deur niet binnen konden komen, zijn zij bij de buren aan den achterkant over de schutting geklommen. Zij openden de keukendeur, en een sterke gaslucht kwam hen tegemoet. Het doordringen in het huis ging lang zaam. Allereerst bleek, dat in de keu ken de gasslang defect was; deze had losgelaten van de kraan aan den muur. De slang was wat te wijd en daarbij oud, en daar de kraan openstond, was het gas eruit gevloeid. Verder bleek dat er melk gekookt was. Men had, toen dit klaar was, het kleine kraantje aan het toestel dicht gedraaid, maar niet de groote kraan. Later heeft men kunnen vaststellen, dat de heer en mevrouw Wijcligel Zon dagavond zijn thuisgekomen. Zij zijn toen naar de huiskamer gegaan en me vrouw heeft wat melk gekookt om voor het naar bed gaan nog thee te drinken. De slaapkamer van het echt paar ligt op de tweede verdieping. Het gas, dat uit de keuken stroomde, is steeds hooger in het huis gestegen. De deuren stonden bijna alle open, ook die van de slaapkamer. Toen de politie vanmorgen kwam, stroomde het gas nog steeds door. Door het opschuiven van ramen werd het zoo goed mogelijk verdreven. Een dokter kon slechts den dood dei- slachtoffers vaststellen. De familie is oogenbhkkelijk door de politie van het gebeurde in kennis gesteld. Het echtpaar had geen kinderen; het was vermoedelijk naar Amersfoort ge weest. Gasontploffing. Vanochtend heeft in een onbewoond benedenhuis in de Karei van Gelder straat te Arnhem een gasontploffing plaats gehad, toen een electriciën be zig was, in dat huis een electrische lei ding aan te leggen. Het bleek, dat de orige bewoners de gasleiding met kranten hadden diclitgestopt, waardoor het gas in het huis is gekomen, en dat liet, tot ontploffing werd gebracht, toen de electrien met vuur werkte. De man werd groote schade aangericht. Een muur werd geheel weggeslagen, deuren en ramen werden verbrijzeld. Ook het bovenhuis heeft ernstige schade gekre gen. Ook daar is een muur weggesla gen do bewoners werden, niet ver wond. In de straat zijn een groot aan tal ruiten verbrijzeld. De moord in de De Riemerstraat in Den Haag. De varensgezel S., die bij zijn terug komst uit Amerika te Rotterdam ge arresteerd werd als verdacht van den moord, in Juli 1924 in de Riemerstraat te 's-Gravenhage gepleegd op den ren tenier v. d. Stijl, is wegens gebrek aan bewijs door de justitie in vrijheid ge steld. S. heeft sinds 26 Juli in voorloopige hechtenis gezeten. Gevecht tusschen twee Vier dooden. Tusschen twee gezinnen te Floyd in den staat Kentucky, heerschte sinds gezinnen. ALLE DRUKWERKEN, de meest gewone tot de van fijnste speciaal ook GROOTE OPLAGEN EN BOEKWERKEN. Schitterende reclame vloei-cartons. Algemeen Advertentie Bureau. Abonnementen op alle bladen. Boekwerken op elk gebied. Kantoor-, School- en Studieboeken. Pakpapier aan rollen, vellen en inwikkelpapier. lang een veete, welke tot uitbarsting is gekomen in een bloedend gevecht. Vier mannelijke leden der beide gezinnen werden gedood, twee andere liggen op sterven. Baanwerkers aangereden. 3 dooden, 2 gewonden. Bij Doberschutz, niet ver van Halle, reed een personentrein, welke ver traagd was, in een dichten mist op een groep baanwerkers, die op weg naar hun werk waren, in. Ondanks hel uit drukkelijk verbod maakten de lieden van de spoorbaan gebruikf.Zij heb ben den trein niet hooren aankomen.' Drie van hen werden op slag gedood, twee anderen werden gewond. Door de tram gedood. Dinsdagmiddag had in de nabijheid van de Grietmansbriig te Bovensmilde een vreeselijk ongeluk plaats, dat aan den arbeider Jan Brands Gzn. het leven kostte, meldt de „Asser Crt". Toen de tram van ongeveer zes uur uit Assen naderde, wildé Brands nog juist zijn geit, welke op de rails liep, redden. De tijd hiervoor was echter tekort en Brands met zijn geit werden door de tram gegrepen en gedood. Nog een aantal meters was hij meegesleurd. Door een auto overreden en gedood. Toen de postbode Th. van Mont- foort gisteren in de buurtschap Wil- eskop zijne gewone morgenbestelling deed en, zooals dagelijks, per rijwiel uil den tuin van den heer L. A. van den Berg te Willeskop in de richting \an den Provincialen weg reed, werd iij naar het „U. I)." meldt, gegrepen door een luxe auto die plotseling ach ter de groene struiken te voorschijn kwam, met het gevolg dat hij van zijn fiets werd geslingerd en op den gras berm terecht kwam. In deerniswek- kenden toestand werd hij daar aange troffen door personen die het ongeval in de verte zagen. De heer Van dei- Does, die in de nabijheid woont, belde direct de pastorie en Dr. Verheijden op, doch de levensgeesten waren spoe dig geweken; de man had beide bee- nen gebroken en bovendien een sche delbreuk bekomen. Hij laat eene we duwe na met 6 nog jeugdige kinderen. Den bestuurder van den luxen auto treft geen schuld. Aan de grens nabij Budel (N.-Br.) Dinsdagavond een kommies door een paar inwoners uit het naburige Jamont (België) ernstig mishandeld. )e kleeren werden den kommies door een hond van het lichaam ge scheurd, en zijn fiets werd vernield. Dinsdagmiddag is de 42-jarige kantoorbediende D. W. E. van de Maaskade op de Willemsbrug te Rot- 1 terdam onder een fiets geraakt en gevallen. Hij scheen slechts een onbe- teekenend hoofdwondje gekregen te hebben en vervolgde zijn weg. Later openbaarde zich bij hem een zware hersenschudding Aan de gevolgen van deze is hij overleden. Gisterochtend is de veehouder en bloembollenhandelaar M. Vlasman, wonende te Uithoorn, te Kwakel van den zolder in zijn pakhuis gevallen. Met een zware hersenschudding werd de man opgenonem. Men vreest voor zijn leven. Te Huisen is het 9-jarige doch- terje van S. D. al spelende ondereen kar gekomen en overreden. Het kind werd in de Cremersstichting opge nomen, waarin het meisje eenige uren later aan de bekomen verwondingen is overleden. Het door den veerman M. Smits te Woudrichem nabij Loevestein uit de rivier de Waal opgehaalde lijk is herkend als te zijn van den op 29 Sept. j.l. te Zaltbommel over boord geslagen schippersknecht J. A. Eijsackers, uit Grouw. Het lijk is gisteren op de R. K. begraafplaats te Woudrichem begraven. Te Merxem bij Antwerpen heeft zich, naar men uit Brussel meldt, een voorloopig nog geheimzinnig drama afgespeeld in de woning van een bekenden aannemer van bouwwerken. De aannemer zou zich, volgens de eerste verklaringen van zijn vrouw, om een onbekende reden twee kogels in het hoofd hebben gejaaagd, maar het parket, dat ter plaatse kwam, liet de vrouw, op grond van zekere ver moedens, arresteeren. Tijdens het bezoek van het parket onderzocht een politie-oficier het wapen, een revolver van klein kaliber, waarmede de aannemer zelfmoord zou hebben gepleegd, toen plots een schot afging en den ambtenaar doodelijk verwondde. Kort na zijn overbrenging in het ziekenhuis van Antwerpen is hij overleden. Men meldt uit Enkhuizen Gisterenmiddag om 3 uur had een ongeluk plaats bij den proefpolder, dat aan den 24 jarigen werkman Evert de Wit het leven heeft gekost. Bij de werkzaamheden wordt gebruik ge maakt van electrischen stroom, die door middel van een noodkabel wordt afgetakt van het stoomgemaal „Het Grootslag". Door het aanraken van dezen kabel, kreeg de Wit den vollen stroom door het lichaam. Hij was op slag dood. De ongelukkige laat een vrouw en 1 jeugdig kind achter. Naar de oorzaak wordt een onderzoek in gesteld. Door de marechaussee uit Nieu- wenhagen werd. naar de „L K.„ meldt, op de mijn Laura te Eijgelshoven aan gehouden de 21-jarige Duitsche arbei der W S. Deze wordt verdacht voor drie weken in een twist te Herzogen- rath een anderen arbeider te hebben doodgeschoten. S. is naar Maastricht overgebracht, waar hij in afwachting van de uitle- veringsformaliteiten. zoolang is onder gebracht. 5de Klasse 15de lijst. Trekking 10 October. Prijs van f 1000: 9514 10677 18305 400 6762 7098 200 6672 7509 9455 14754 17311 20028 100 98 208 1329 1844 2367 4205 5841 2965 18026 18755 20082 5de Klasse 14de lijst. Trekking 11 October. Prijs van f 1000 19360 400: 6070 12564 15434 19377 V <-t„-I 200: 6435 6861 7653 100: 1039 4396 6431 7801 7863 13258 14742 15097 17580 20446. 5de Klasse. 15de Lijst. Trekking van 12 October. f25000. No. 15506. f 1500 No. 9513. f 1000. No. 3235, 18179. f 400. No. 2836, 10976, 13898, 19322. f 200. No. 3689', 3855, 6331, 8875, 14531, 18193, f 100. No 323, 849, 2783, 10914, 11399, 11526, 13275, 18355. 5de Klasse. 16e Lijst. Trekking van 13 October, f 1000. No. 6069, 8216,12350, 17762, 18188, 20412, 20670. f 400. No. 8773, 15931, 17158. f 200. No. 60, 276, 8288, 8560, 9462, 10763, 19970. f 100. No. 994, 2694, 3509, 6624, 7326, 9032, 9475, 11446, 15743, 18808, 20967. Doos 60cent.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6