Stationsstraat 66. Kamersje Hour. H. H. Wjnkeliers. 1 Notaris Middelkoop Voor den Winter ontvangen e» Si Moeders! zuivere Medicinale Stooielevertraao VERHUISD P. VAN DER PAS Kamers te Huur vetvrti, pergament, ersatz 'II Marktberichten. WAT BRENGT U GELUK??? RAVENSWAAY's LETTERS-ART1KELEN. veilen en oer koop en: Pakpapier, Inwikkelpapier Volledige Reparatie-inrichting Firma CHR. DE KORT, Firma ORIE DUMOLLIN Het oudste en vertrouwdste adres. Markt, Waalwijk. Telefoon 123. INGEZONDEN STUKKEN In een openbare vergadering in iiet gebouw van den R.K. Werkliedenbopd te Kaatsheuvel, gehouden 25 Septem ber 1.1. onder leiding van het plaatse lijk bestuur van de Leerbewerkers-af- deeling aldaar, met als spreker de heer C. Roestenberg, voorzitter der groep Lederbewerkers, georganiseerd in den Ned. R.K. Fabrieksarbeiderbond, werd onder enorme belangstelling ook uit andere standen waren er aanwezig de navolgende motie ten slotte een stemmig aangenomen In vergadering bijeenin de groote zaal van den R.K. Werkliedenbond, de R.K. Vakorganisatie van Lederbewer kers te Kaatsheuvel, vertegenwoordi gend ruim 700 leden, aid. van den Ned. K.K. Fabrieksarbeidersbond gevestigd te den Haag; Gehoord de mededeelingendat de firma P. H. Vloemans, Schoenfabrj- kante onder den handelsnaam „Beha ve" te Kaatsheuvel, zich er toe heeft ge leend, bewust of onbewust den ge dwongen broodverkoop via een bakker tevens familielid der firmaeveneens te Kaatsheuvel, onder zijn personeel te gaan bevorderen; in ieder geval be doelden bakker een lijst heeft verstrekt waarop de namen en adressen] van zijn personeel staan vermeld, met het doel volgens eigen verklaring het per soneel als cliënt afnemers van brood e. d. te verbinden aan het bakkersbe drijf in kwestie; dat hierdoor en op, die wijze de vrij heid van het betrokken personeel in dienst bij genoemde firma P. H- Vloemans danig in gevaar komt; min stens ten deze wordt belemmerd dat hierdoor het groote euvel, met name de gedwongen winkelnering, het zij rechtstreeks of zijdelings als een ergerlijke mistoestand van destijds in de schoenindustrie, andermaal wordt ingevoerd dat hierdoor, het bestaan der indu strie zoo niet wordt bedreigd, dan toch de groei eener gezonde ontwikkeling ervan danig tegengehouden; dat naast den ellendigen toestand aan die van destijds voor den betrok ken arbeidersstand, in dat geval on vermijdelijk is: het bestaan van den betrokken handel, in leder en fourni turen, niet minder in het belang van den winkel- en handeldrijven den mid denstand, danig benadeeld wordt. Draagt het bestuur op, geen middel onbeproefd te laten binnen het raam der R.K. Vakorganisatie waardig: ten einde de firma P. H. Vloemans te be wegen, haren invloed ten dezen aange wend, middels een openbare verklaring ten genoege der betrokken vakafd. on schadelijk te maken in het waarachtig en welbegrepen algemeen belang. Besluit.: in de hoop de firma hiertoe bereid zal worden gevonden, in het an der geval, deze motie ter kennis te brengen middels de pers aan het Ne- derlandsche volk. Ned. R.K. Fabrieksarbeiders(sters)- i bond „St. Willibrordus", 's-Gravenhage, 10 October 1927. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: M^aria J. d.v.Th. M. v.Loon en H. Bruurmijn. Johannes H. M. z. v. A. J. van Zummeren en W. M. Lamoen. Wilhelmina J. Th. d. v. L. M. A. Hesselberth en G. H. Brekel- mans. Goverdina d. v. A. de Folter en G. C. de Haan. Hendrika A. d. v. G. Hogenhout en A. Oosteroiu. GehuwdJ. F. A. Dumoulin' 25 j. en A. de Gouw 24 j. - J. Th. Mahieu 52 j. en J. A. Levens 43 j. H. van Lieshout 27 j. en H. J. van Brunschot 28 j* Ingekomen personen: C. C. M. van de Keerendonk van Boxtel. J. Klerks van Heusden. G .Doreraans van 's-Bosch. M. Klerkx van Hens- den. M. E. Neetens van Drunen. M. F. van Krieken van 's-Bosch. R. Buchter van Kreuzlingen. J. B. y. d. Anker en gez. van Eethen. Vertrokken personen: A. M. Stri kers en gez. naar Eindhoven. J. J. van Engelen naar Buenos-Aires. J. P. Pulles en gez. naar Dongen. -> Kleijberg naar Baltem. A. C. J. A. de Bont naar Breda. ADVERTENTIëN van Antoniusstraat naar 39102 HUISSCHILDER. In huis met grooten tuin Gemeubileerd of Onge- meublleerd met of zonder Pension. 39103 Brieven onder No. der adver tentie Bureau van dit blad. Wij ontvingen een zeer uitvoerig ar tikel'van den R.K. Fabrieksarbeiders- (sters)bond „St. Willibrordus" uit 's - Hage, over bovengenoemde kwestie. Wij" meenen te kunnen volstaan met opname der quintcssens van dit arti kel, nl. de aangeuomen motie, temeer -waar 't stuk zeer uitgebreid is, en de zaak o. i. nog al heel erg wordt aange slagen, b.v. luidt het begin„Alzoo an dermaal op weg naar de gedwongen winkelnering van destijds in de A.Br. Schoenindustrie Is dat nu niet wat erg overdreven? Enfin, wij nemen (le motie op onder ingezonden stukken, omdat de verant woording natuurlijk is voor de inzen ders en omdat wijzelf van de kwestie absoluut niet op de hoogte zijn. Red. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 8 uur. Flora Bioscoop, „Handelaar in Meisjes". Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „De Schaduw van het Verjeden" en „De Leeuw der Mongolen". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8V2 uur. Witte Bioscoop, „De Schaduw van het Verleden" en ^De Leeuw der Mongolen". Zondag 6 en 81/3 uur. Flora Bioscoop, „Handelaar in Meisjes". Maandag, Dinsdag en Woensdag 8 uur „Flores-film", Witte Bioscoop. Maandag 8 uur. Repetitie Waalw. Veteranen Gymn. vereeniging, gem. Gymnastieklokaal. Dinsdagavond 8'/a uur- Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel Verwiel. Vraagt bij ons prijs aan van bedrukt of blanco in enaffe andere kwaliteiten Al deze papiersoorten ook in losse vellen op eik for maat verkrijgbaar al ot niet met naam bedrukt. Wij staan U met een uitge breide collectiepapiersoorten en gratis cliché's naar keuze ten dienste, terwijl onze prijzen beneden alle concurrentie zijn. Geachte Redactie. Naar aanleiding der advertentie in 't vorig nummer van uw blad eu de daaruit door velen getrokken conclu sie, dat hier sprake is van een nieuwe verooordeeling, zult u mij zeer ver plichten onderstaande verklaring te willen opnemen: De Burgemeester van Waalwijk ver klaart dat in „De Echo van het Zui den" van 12 October 1927 voorkomen de bekendmaking van Burgemeester en Wethouders van Waalwijk, betref fende overtreding der warenwet door Johanna Verhoeven, echtgenoote van G. C. van der Heijden, te Waalwijk, Grootestr. No. 96, betrekking heeft op een op 26 September 1926 opgemaakt proces-verbaal, waarvan het vonnis is gewezen op 10 Februari 1927. E. E. MOONEN. Met hartelijken dank voor de plaat sing, G. C. VAN DER HEIJDEN. Waalwijk, 14 Oct. 1927. eieren 11-12 ceni. varkens f 8f 12. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 10 en 13 October 27. ADVERTEERT IN DIT BLAD. KOFFIE52'/2 cent per pond. THEE40 ons. TABAK30 ons. MARGARINE35 - '/a pond. Alle artikelen zijn van PRIMA qualiteit. Vraagt nog heden N IE U W E circulaire. Reeds zijn 60 EXTRA CADEAUX (Fietsen, Naaimachines, Waschmachines enz.) afgegeven. Op Donderdagen 20 en 27 October 1927, telkens des avonds om 6 uur ten herberge van F. VAN DISSELDORPte Waspik, zal te Capelle, ten verzoeke van de GEZs. P. en DE BROUWER te Waspik, in het openbaar Een gunstig aan Beneden kerk gelegen Burgerwoning met Erf, kadastraal bekend onder Waspik, Sectie G nr. 1043, groot 1 are25centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. 39106 aan rollen 1,1.20, 1.40 M. Java, Saeling, enzalsook van zi|n aanzienlijk verlaagd. Vraagt monsters en prijs. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Helen. DAMES! Hier ziet U enkele aardige modellen MANTELS welke wij in prijzen van 17.95 flO,- 115.75 en hooger in voorraad hebben. Ook dit KINDERMANTELTJE hebben wij voor U in alle kleuren en prijzen. 39099 J. VAN WELL-VAN DOORMALEN Oroofestraat 207 Waalw.IK. eene mooie collectie warme in elke kleur en qualiteit. Mooie bruine Heerenmollière met crêpe- Rubber. Damesschoenen met crepe- Rubber kunnen wij in elke gewenschte ledersoort leveren. Denkt tegen den winter aan de sterke Jongens- en Heeren-,.Cres^-Laarzen, die met garantie verkocht worden. Steeds voorradig de beste Creams, Gummizolen en -Hakken, Schoenspanners, enz., enz. ook van schoenen bulten onze zaak gekocht. Zie de Étalage. 38915 Aanbevelend, Schoenenmagazijn, Naast de R.K. Kerk WAALWIJK^ Laat U niet verleiden door den prijs Geeft uw kinderen voor enkele centen goedkooper geen minderwaar dige levertraan, doch geeft ze alleen de 39037 van de Bewaart uw Cassabons. deze hebben waarde. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Verzoré uw Handen met Parol. MADE c.a.. Geboren: Gerardus D. z. v. G. de Stoop. Johanna H. d. v. A. J. van /^ol (UOverledenJacobus Couwenberg, echtg. v. Pietronella van dey Weiden oud -'S j. DUSSEN. Over de maand September. Geboren: Gerardus Lumbertus van G., v. d. Pluym en A. G. van Dortmont. He lena Maria d. van P. van Tilborg en M. A Leeegangers. Adriana Johanna d. van 1 vaTmerlo en U van Bostel. - Cornelia Adriana d. v. A. A. v. Dinteren en der Pluijni. Maria Berta Godefrida d. van p C de Ronde en C. M. van Biesen. Adriana d. van H. A. Verbunt en A M Ermen. Adriana Cornelia d. van A. Mo le wijk en J. Slottje. - Franciscus Jacobus z. van A. L. de Wit en D. J. van der 1 luym. Roeland Jacob z. van L. Z. Middelkoop en C. A. Hartgers Petronella Maria Ro- sina d. van Jac. Wintermans en A. C. van Delft Adriana Jacoba Wilhelmina d. \an W. van Steyn en E. P. M. Rijken - Gerar dus Cornelia z. v. G. van Olst en M. J. Schal ken. Cornelia d. v. W. van Vugt en P. Goes. -«tt Getrouwd: G. van Olst 29 3. en M. J. Schalken 20 j. J- A. Staal 46 3. en'T- Dortmont 39 3. A. voor den Dag213. en K. van Da alen 26 j. Th. van Dortmont 24 j. en L. van Bergen 23 j. Overleden: P. Matlion wed. G. van Olst 67 f. van Dortmont echtg. van C. M. van Dortmont 59 j. T. Bax echtg. van L. Borstlap 68 j. DRUNEN. Veilingvereen. „De Lang st raat". Prsnoteering van 13 October 1927. Appelen 2—16: Sterappelen 10—16; id. 39Goudreinetten 5—12; Bellefleurs 4— 9; Keulsche Paradijs 3—6; Dirkappelen 4—9: Schyvers 5—10; Warner's King 7-10; Bismarck 3—6: Ossekoppen 5—8; Lenioen- appelen 6—74: Zoete appelen 3—11; Zoete witte appelen 7—11; Zoete kaueelappelen 5—S; Zoete sterappelen 6—8; Zonzoet ap pelen 4—8: Champagne zoet 3—7; Iluis- mans zoet 2—6; Peren 3—26; Beurré le Druil 20—21; id. 2e s. 10—14; William Du- ehesse 1519Beurré Clairgeau 2126 Diamant Peren 14—17; Maagdeperen 10— 14: Hertogin Elsa 15—18; Knolperen 4—6; Bergamot peren 710; Joden peren 69; Beurré Napoleon 1216; Brederode 58; Giesner Wildeman 35; Kleiperen 2—5; St. Remi 6S; Pondsperen 47; Spruitjes 2540; Princesseboontjes 3546; Wage naars 2032; Snjjboonen 3e s. 1214; Juin 6—8; Wortelen 3—5; Witte Wortelen 3— 3J; Postely 11 6—9; Spinazie 13—19; Toma ten 612alles per K.G. Roode Kool 3—13; Witte Kool 5—13; Savoie kool 2—11; Bloemkool 1016Selderij 144 Sla 14 2; Meloenen 20—30; Andijvie 1—3; Noten 4—1Perziken 4—2; alles per stuk. Sel- dery 3—10; Peen 1—3; Kroten 2—3; Prei 1026; alles per hos. 's Hertogenbosch, 12 Oct. 1927. Op de markt van heden waren aangevoerd 2163 stuks. 59 stuks kalveren. 1408 stuks hoornvee. 625 biggen. 14 zeugen. 57 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f 220—f 375 p. st. Kalfvaarzen van f 210—f 235 p. st. Magere ossen en koeien 7/^' Vette ossen en koeien van f 0.50 p p le kw. Vette ossen en koeien van f 0.41 p p2e kw. Pinken van f 100—f 170 per stuk. Zeugen van f 65f 100 per stuk. Biggen van f 1.75-f2.-per week. Schapen van f 18—f 29 per stuk. Lammeren van f 16f 23 p. stuk. Vetvee lager. Overigens lui prijshoudend. Kipeieren: Hoogste prijs f 10.- Middel prijs f 8.75-9. Laagste prijs f 6.00 Eendeieren f 6.75—7.00. Totaal aanvoer 120.000 stuks. Handel: kalm. r« I iJ - - i

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7