Waalwijiiscls Slooiiiierij Mm ïislsn. GEDENKBOEK SCHOEI' ES liEOEIIIDUSTOIE H. H. Winkeliers. 1 Antoon lt p. I vetvrij, pergament, ersatz fl te hoog bedrag is uitgetrokken? Zoo lang is 't K.M. aantal wegen toch niet, die wij bezitten. Daarom vind ik 't wenschelijk dat dit punt eens onder 't oog wordt gezien. De aanstelling van een vast wegwerker, die z'n vak goed verstaat, zal voor de gemeente een voordeel zijn. Voorzitter. Ik zal Uw opmerkingen noteeren. Veranderlijke belooning van den Waagmeester. Van Driel. M.i. is deze post te hoog, met 't oog op het slachthuis. De weeg- gelden zullen nu minder worden, om dat men maar weinig gebruik meer zal maken van de gemeentewaag. De te genwoordige waagmeester wordt daar door in zijn inkomen benadeeld. Zoo doende vraag ik me af, moet dc waag blijven bestaan en moeten wij den man 1111 vast loon geven? Voorzitter. Deze post is werkelijk te hoog, dat heb ik gecontroleerd. Het blijkt nu dat de helft minder aan waag gelden wordt ontvangen. Maar 0111 den man nu een vast salaris te geven, komt mij toch niet gewenscht voor, want 't is maar een losemplooi. 't Is wel vervelend, maar niets aan te doen. Voor twee jaar geleden werd 't weeggeld verdubbeld. Hij zal nu dus wel zooveel verdienen als voor dien lijd. Vroeger was 't 0.10.— en 1111 is't 0.20. De man is er ook over bij me geweest, maar ik kon niets anders zeg gen, dan dat, als we op 't slachthuis een waagmeester noodig hebben, aan hem zal worden gedacht. Maar hij is nu toch niet broodeloos. Van Driel. Maar hij moet toch ook maar altijd klaar staan als hij geroe pen wordt, ook des nachts. Wanneer hij een eigen bedrijf had, zou dit niet noodig zijn. Voorzitter. Maar dan was z'11 bedrijf gauw naar de 1)1 Van Driel. Nu is hij toch verplicht 0111 dc menschen te helpen als hij ge roepen wordt. Loeff. Ik zou 't betreuren als de ge meentewaag werd opgedoekt. Voorzitter. Dat is de bedoeling ook heelemaal niet. Onderhoud van urinoirs. Rox. Als men de Stationsstraat pas seert dan krijgt men in de buurt van de gasfabriek geen fijne geur. Zou dat niet te voorkomen zijn. Voorzitter. Nou dat valt mij daar al tijd erg mee. Ik kom er dikwijls langs en dan haal ik eens extra mijn neus op, maar dan valt het mij steeds op, dat de urinoir niet erg ruikt. Dat is trouwens een urinoir, die bij goede be handeling geen lucht afgeeft. Maar misschien is U er op een minder gun stig oogenblik gepasseerd. Rox. De lucht is er verre van aange naam. Schoolgelden. v. d. Waerden. Ofschoon mij hekend is, dat deze post overeenkomstig het raadsbesluit 27 Mei '27 geschiedt, zoo lijkt liet mij toch hier de plaats, om voor te stellen dit bedrag lager te schatten, omdat het wenschelijk is werkeloozen en minvermogenden ge heel of gedeeltelijk vrij te stellen van het betalen van schoolgeld. Werkeloozen zou ik geheel vrij wil len stellen, ook at zijn er huisgenooten die een betrekkelijk goed inkomen heb ben. Waar de werkeloozen als zij we derom werk vinden, toch niet zoo veel verdienen, dat ze veel schoolgeld beta len moeten, zoo dient, indien de Raad zich met mijn voorstel om werkeloo zen vrij; te stellen, kan vereenigen, met een kleine vermindering van dit* bedrag gerekend te worden. Een tweede punt is: Waarom wordt geen reductie op het schoolgeld ver leend voor gezinnen met meerdere kin deren. Al is de betreffende clausule uit Art. 66 der Lager Onderwijswet ge schrapt. 't geen ondemocratisch is, de vraag rijst tochheeft de gemeente niet de bevoegdheid om deze m. i. logische en noodzakelijke alinea, te handhaven. Hiermede komt zij zoowel den kleinen middenstand als de arbei ders eenigszins tegemoet in de opvoe ding van hunne kinderen. Dit geef ik dus in ernstige overweging. Voorzitter. Vroeger werd er een re ductie gegeven, maar toen was de lief- ring ook naar 't bruto inkomen. Nu wordt 't schoolgeld geheven nh kinder aftrek. Als we op uw voorstel zouden ingaan, dan kreeg men tweemaal re ductie. Het voorstel van den heer van der Waerden werd door niemand gesteund. Kosten van de ouder com missie. v. d. Waerden. Hoe is die commissie samengesteld? Wie zitten er in? Over welke scholen gaat die en wat zijn de bevoegdheden? Voorzitter, 't Betreft hier de open bare scholen. Het onderwijzend perso neel en de ouders der kinderen hebben in die commissie zitting. v. d. Waerden. E11 de bevoegdheid der commissie? Voorzitter. De ouders der school gaande kinderen kunnen met de on derwijzers 't leerplan bespreken. Maar hoe precies de instructie is, weet ik niet juist. De Secretaris licht toe, dat de Com missie tot doel heeft, contact te zoeken tusschen de ouders en 't onderwijzend personeel. Bijdragen aan gemeenten in de kos ten van scholen voor het middelbaar 11 ijverheidsonde rwijs. v. d. Geld. Deze post is nu 400 la ger, mag ik daarvan de reden weten? Voorzitter. We hebben 't vorige jaar te hoog geraamd. v. d. Geld. Tk heb in de rekeningen gezien dat wij voor 33 leerlingen aan andere gemeenten een vergoeding ge ven voor nijverheidsonderwijs. Is 't nu niet tijd om eens alles aan te wenden, dat we in Waalwijk ook een Nijver heidsschool krijgen. Als we voor 33 leerlingen moeten bijdragen, dan blijkt er toch wel in deze gemeente voor nij verheidsonderwijs veel animo te be staan. Ik geloof dat 't goed is, dat hier aan de noodige aandacht wordt be steed. Voorzitter. Tn dien geest hebben wij ook stappen gedaan, maar de bezuini gingsbacil zit er bij 't Rijk zoo erg diep in. v. d. Geld. De financiën van het Rijk- worden toch steeds beter. Voorzitter. Maar ze willen toch nog niet toegeven. Subsi dién aan schouwburgen of m uzickhorpscn. Pulles. In Hoofdstuk 8 16. volgni 242 der begrooting staat 0 m. ver. meld dat voor de Harmonie der R.K- Werkliedenvereeniging f 250,— en voor de Harmonie St. Jan f 100 is uitgetrokken. Betreffende laatstgenoemde Harmo- nie had ik gehoopt dat door 8. en W. meer rekening zou zijn gehouden mei net verzoek dezer vereeniging omn.l. Je haar toegezegde subsidie gelijk le stellen met die der R K. Werklleden- vereeniging, waar de harmonie St. Jan is een nog betrekkelijk jonge veree niging waar alles gedaan wordt om naar tot bloei te brengen en die steeds bereid is hare medewerking te verleenen bij openbare feestelijkheden en gelegenheden, terwijl zij tevens be- vezen heeft er te mogen zijn wat haar prestaties betreft, en zij nog maar tevens gebukt gaat onder groote finan- cieele zorgen, daar zou ik willen voorstellen haar een ruimere subsidie toe te kennen. Ik zou dus den Raad willen ver zoeken de door haar gevraagde sub sidie wel te verleenen, opdat de ver eeniging Intact kan blijven en haar peil steeds hooger kan opvoeren, zoo dat zij met hare zustervereniging er toe kan bijdragen, dat men ook in deze niet naar buiten behoeft te gaan bij voorkomende gelegenheden. Voorzitter. Bij onze overwegingen heeft als eerste argument gegolden, dat men een jonge vereeniging niet te veel moet steunen, omdat zij daar door 't gevaar loopt veel van haar energie te verliezen. Juist door wor stelen moet men opkomen, ook een vereeniging. Dan lieten wij ons leiden door 't feit, dat St. Crispijn heel wat presteert, daar kan St. Jan nog niet bij in de schaduw staan. Zeker, we zijn St. Jan ook sympathiek en wil len deze ook wel graag steunen, maar zou ze toch niet graag op een lijn gesteld willen zien met St. Crispijn. Als onze middelen nu nog ruimer waren, dan zou men daar nog over heen kunnen stappen. Pulles. Twee harmonieën hebben hier toch werkelijk bestaansrecht ver kregen. De harmonie St. Jan maakt een moeilijke tijd door en gaat nu zwaar gebukt onder finantieelen druk. Daarmede zou ik toch rekening hou den en daarom vind ik f 100 te gering. Als aan de Liedertafel al f 100 wordt gegeven dan is dit voor een harmonie toch veel te weinig; instrumenten, instructeur enz. dat alles gaat met groote kosten gepaard. Een Lieder tafel is niet gelijk te stellen met een harmonie. Ik wil nogmaals ernstig in overweging geven om ook aan St. Jan f250 te verleenen. Voorzitter. We hebben de uiteen zetting of liever de noodkreet van den heer Pulles gehoord. Wenscht een van de leden hieraan nog adhae- sie te betuigen v. d. Waerden. Hoeveel leden telt St. Jan? Pulles. Ik weet het niet precies, maar ik meen van 30. v. d. Waerden. En St. Crispijn? Voorzitter, Dat kan de heer Smolders zeker wel zeggen. Smolders, 't Juiste aantal weet ik niet maar 't gaat om de 45. v. d. Waerden. Zoudt U uw voor stel dan niet willen wijzigen om de subsidie te regelen naar't aantal leden der vereeniging? Timmermans. Dan kunnen er het volgend jaar wel honderd leden zijn Pulles. Met een ruimere subsidie zullen wij het streven van St. Jan Waalwijks naam hoog te houden, zeer in de hand werken. Voorzitter. Wie steunt 't voorstel van den heer Pulles? v. d. Waerden. Als St. Jan 30 leden lelt dan bedragen de kosten 2/3 van die van St. Chrispljn. Kunt U uw voorstel in dien zin niet wijzigsn en er f 175, van maken? Maar als 't niet anders kan dan ben ik ook wel voor f 250.- Hebt U misschien ook een begrooting van de harmonie? Pulles. Ik kan wel eenige cijfers noemen, De uitgaven zijn f535.—en de ontvangsten f262.60, zoodat er een nadeeiig slot is van f 272.40. v. d. Waerden. Dan kan ik uw voorstel wel steunen. Smolders. Ik moet even opmerken dat in de door U genoemde cijfers ook begrepen is een bedrag van f50 voor deelname aan concours. St. Crispijn neemt ook deel aan een concours maar de kostea, daarvan worden in dividueel door de leden zelf gedragen en komen dus niet voor rekening van de vereeniging. Dat is wel een sterk bewijs hoe groot de ambitie onder de leden is. Pulles. Misschien is de draagkracht van de leden van St. Crispijn beter dan die van St Jan, waar veel jongens onder zijn. Maar als dit 'i bezwaar is dan wil ik de begrooting wel met die f50 voor concours verminderen. Doch dan blijft men nog met een nadeeiig saldo van f 222,40. Voorz. We moeten deze kwestie ook beschouwen uit een oogpunt van algemeen belang en rekening houden met de prestaties der vereenigingen. Doen we dat, dan kunnen we beide vereenigingen niet gelijkstellen. Ik hoop dat men hiermede rekening zal houden. De heeren Loeff en v. d. Waerden steunen het voorstel v. d. hr. Pulles. Verwiel. Houdt U beslist vast aan die f 250? of bent U bereid om Uw voorstel nog te wijzigen Pulles. Ik zal mijn voorstel hand haven. Voorz. Dan zal ik 't in stemming brengen. Het voorsiel ven den heer Pulles wordt verworpen met 9—4 stemmen.. Voor stemden de heeren Pulles, v d. Waerden, Loeff en Donkers. Pulles. Zou ik nu een ander voorstel mogen doen Voorz. Maar nou gaat 't toch op pingelarij gelijken. Nu U 't met f 250 verspeelde, wilt U misschien met f 200 komen. Neen dat is niet volgens parlementaire regels. U hebt te hoog gemikt, mijnheer Pulles. Onderhoudverlichting en verwarming van het gymnastieklokaalvoor zoover dit niet gebruikt wordt voor het 0 eer wijs. De heer van Driel vindt het niet op zijn plaats dat verschillende ver eenigingen in deze zoo bevoordeeld worden. Voorzitter. Verschillende scholen en instellingen maken er ook gebruik van o.a. de muziekschool, en de commissie voor de lichamelijke opvoeding. Voor de vereenigingen die het niet pro deo hebben, wordt elke maand de stand van den meter gecontroleerd. Subsidién aan Armbesturen. van der Waerden. Is er in Baardwijk ook een Burgerlijk Armbestuur? Voorzitter. Jawel, maar dat heeft verschillende bronnen van inkomsten en kan zichzelf bedruipen. van der Waerden. f9500,is nog al een belangrijke postwordt door het Burgerlijk armbestuur hiervan rekening en verantwoording gedaan aan B. en W. en zoo ja, is die ook voor den raad ter inzage? Voorzitter. Ja, 't verslag en rekening van 't Burgerlijk armbestuur worden elk jaar aan den raad ter inzage aan geboden. Subsidién aan Werkloozenkassen. Van der Waerden. Deze post is ver laagd met ƒ500.—. Dit bedrag is af hankelijk van het ledental, indien dat sterk toeneemt is deze post te laag. Welke gegevens staan B. en W. ten dienste? Mag de gemeente de werkeloozen- kassen niet verhoogen, zoodat de niet- uitgetrokken werkeloozen langer dan 2 maal 5 weken steun uit dien hoofde krijgen tot 70 pCt. toe. Mag zij de 50 pCt. van het door de verzekerden gestorte niet op 75 of 100 brengen? Voorzitter. We zijn hiertoe wel be voegd, maar 't Rijk zal dan niet meer bijdragen en deze regeling niet goed keuren. Smolders. De gemeente draagt 50 pCt. van de contributie bij en dat vloeit over in de nationale Kas. Als we dat dus gingen verlioogen, dan was de plaatselijke afdeeling er nog niet mee gebaat. De heer v. d. Waerden nam met deze verklaring gaarne genoegen. Opcenten op de hoofdsom der Ver mogens bel a sting. Van der Waerden. We zija nu geko men aan 't punt, waar ik zoo straks al naar verwezen heb. Ik wil voorstellen 0111 af te wijken van de houding, dat wij een vermeerdering van inkomsten versmaden door geen opcenten te hef fen op de vermogensbelasting. Voorzitter, 't Lijkt me gewenscht dat dit eerst eens goed in studie wordt ge nomen. Van der Waerden. Ik heb uiteenge zet welke positie Waalwijk inneemt en m.i. is het niet logisch om hier een bron van inkomsten te versmaden. Willen B. en W. dit eens in ernstige overweging nemen? Voorzitter. Dat hebben we gedaan en 't resultaat was, dat we er 11a rijp be raad van hebben afgezien. Van der Waerden. Dan wil ik er een voorstel van maken. Maar als B. en W. willen toezeggen om dit punt nog eens ernstig te onderzoeken, wil ik ook nog wel zoolang wat geduld oefenen. Timmermans. Ik zou B. en W. al die moeite willen besparen en 't maar da delijk in stemming brengen. Voorzitter. U wilt dus een feictief bedrag op de begrooting hebben? Van der Waerden. Om aan de be zwaren tegemoet te komen wil ik voor stellen 0111 50 opcenten op de vermo gensbelasting te heffen evenals dit in Eindhoven geschiedt, een groote indu- strieele plaats, waarmee wij ons zoo gaarne vergelijken. Voorzitter. Wenscht een van dc hee ren het voorstel van den heer van der Waerden te steunen? Niet? Dan gaan wij verder. Afrekening met het. Rijk van dc kiva- de posten der Gemeentelijke Inkom stenbelasting. De heer Timmermans vraagt hier omtrent toelichting. Op verzoek van den Voorzitter licht de Secretaris toe, dat dit slechts een administratieve post is en van geen in vloed is op de eindcijfers. Hiermede de behandeling der be grooting afgeloopen zijnde, vraagt de Voorzitter hierover eindstemming. Met algemeene stemmen werd de be grooting hierna goedgekeurd. Rondvraag. Rox. Naar aanleiding van een schrij ven in „De Echo" bij de opening van het slachthuis, om ook het publiek in de gelegenheid te stellen het bedrijf te bezichtigen, hebben mij enkele men schen gevraagd of ze ook niet eens een kijkje mochten nemen in het abattoir. Voorzitter. Ik heb daartegen geen be zwaar. Als 't verzoek aan mij was ge- richt had ik 't gunstig ontvangen. We kunnen wel eens overwegen om op een Zaterdagmiddag het abbattoir voor 't publiek open te stellen. Pulles. De reizigers die met de laat- ste trein uit 's Bosch komen en in Baardwijk uitstappen, klagen er over, dat de Baardwijksche Steeg dikwijls niet verlicht is. Zoudt U dat eens wil- len onderzoeken? Dc Voorzitter antwoordt bevestigend. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering hierna door den Voor zitter gesloten. (Ongecorrigeerd). ALLE DRUKWERKEN, van de meest gewone tot de fijnstespeciaal ook GROOTE OPLAGEN EN BOEKWERKEN. Schitterende reclame vloei cartons. Algemeen Advertentie Bureau. Abonnementen op alle bladen. Boekwerken op elk gebied. Kantoor-, School- en Studieboeken. Pakpapier aan rollen, vellen en inwikkelpapier. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Blinden-Ultvoering. De blinden moeten 's avonds na de uitvoeringen nog naar Grave terug, daarom moeten de uitvoeringen stipt op tijd beginnen, d.i. klokslag 8 uur. Begin van brand. Woensdagmiddag ontstond een schoorsteenbrand in het ledermagazijn der fa. v. d. W. Co. alhier. De zolder was reeds doorgebrand en het riet van 't dak aan 't smeulen. Het personeel, met behulp van den in middels gewaarschuwdenopperbrand- meester en politie slaagden er in het begin van brand tijdig te blusschen. Ongeval. De auto van den heer T. alhier werd Donderdagmiddag te Oosterhout door een plotseling opduikelden vracht-auto aangereden. Krachtig remmen van den chauffeur van eerstgenoemden wagen voorkwam erger, zoodat alleen een lantaarn en deradiateur werden be schadigd. Kinderfeest Gouden Bruiloft. Hedenmiddag half vier zullen alle kinderen, zoowel jongens als meisjes, uit de geheele Putstraat, door het Comité van het Gouden Huwelijks feest der echtelieden Sleenhoff Hamers getracteerd worden in de zaal van den heer A. v. Berkel. Het zullen voor de kleinen een paar gezellige uurtjes worden. Kruisboogsport. Zondag j 1. had de return-wedstrijd i plaats tusschen de Kruisboogschutters- gezelschappen «Nooit Gedacht", ge vestigd bij den heer J. v. Helvoirt Putstraat alhier en „De Vriendschap" gevestigd bij den heer M. v. d. Westen te Drunen op de banen van laatst genoemd gezelschap. De strijd had wederom een spannend en aan genaam verloop en eerst bij de laatste serie die geschoten werd viel de be. slissing wie den len prijs behalen zou. De stand van de vorige ontmoeting bij J. v. Helvoirt was als volgt le Zestallen: „Nooit Gedacht" „De Vriendschap 2e Zestallen «Nooit Gedacht" „De Vriendschap 163 punten. 159 punten. 145 punten. 137 punten. J.I. Zondag was de uitslag als volgt le Zestallen „De Vriendschap" 161 punten. „Nooit Gedacht" 160 punten. 2e Zestallen „Nooit Gedacht" 141 punien. „De Vriendschap" 127 punten. Zoodat «Nooit Gedacht" met beide zestallen deze onderlinge wedstrijden heeft gewonnen met resp. 3 en 22 punten meer als de beide zestallen van «De Vriendschap" en in het bezit kwam van een prachtigen Lauwerkrans en Lauwertak. „De Dommelkring". Wij vestigen er de aandacht op, dat plaatsen voor de uitvoering van „Mijnheer de Senator" bespreken kunnen worden in hotel «de Twee Kolommen", alwaar ook plaatsbe wijzen verkrijgbaar zijn. Tweede Uitkeering Hanzebank. Curatoren in 't failissemeni der Hanzebank kondigen een tweede uit keering aan van 15 pCt. De bezoldiging van bestellers P. 7. T. Blijkens een perscommuniqué van wege het hoofdbestuur der Posterijen heeft de Minister van Waterstaat op het verzoek van de Cammissie van Overleg voor het staatsbedrijf der P. T. T. om herziening van de be zoldiging der bestellers bij de P.T.T. geantwoord dat bij ingesteld onder zoek der regeering gebleken is, dat de positie van de bestellers geen zoodanige uitzonderlijke is, dat her ziening van de bezoldiging van deze groep alleen gewettigd zou zijn te achten. In verband hiermede kan het verzoek niet worden ingewilligd. Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. Vervolg. B. Looierijafdeeling. Cursus in algemeene Lederkennis, aantal deelnemers 12. Duur van dezen cursus was plm. 6 maanden. Van deze leerlingen kwa men er 8 uit Waalwijk en 4 buiten Waalwijk. De leeftijd van 2 cursisten was 18 tot en met 20 jaar. De leeftijd van 10 cursisten was 21 jaar en ouder. Het avondonderwijs aan de looierij cursus vindt in de looierswereld maar matige belangstelling. Wij hopen dat hier binnenkort een verandering ten goede mag komen Lezingen. Door den leeraar v.d. Hand- en Maat schoenmakerij werden voor Schoen- makerspalroonsvereenigingen lezingen gehouden over verschillende onder werpen en wel teLeeuwarden, bij gelegenheid der vaktentoonstelling, over„Ons schoeisel vriend of vijand" Alkmaar, over zooileder Zierikzee, over «Vakonderwijs voor Schoenmakers" Door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen werd deze leeraar dit jaar wederom aangewezen, om op te treden ais Rijksgedelegeer de bij het afnemen der examens, ter verkrijging van het diploma voor schoenhersteller, Bij meerdere tentoon stellingen op schoenmakerijgebied werd hij aangezocht als voorzitter of lid deel te willen uitmaken van de Jury. Hij werd opgenomen als lid in de Commissie van Voorbereiding inzake administratieve voorlichting voor schoenmakers en vertegenwoordigde ons instituut op de jaarvergaderingen van de Schoenmakersorganisaties. Voor de leerlingen der school wer den nog verschillende lezingen ge houden door de heeren: 1. J. Lenzholz: „De D. V. S. G. en haar huurwezen" 2. Karl Hittel„Waar zal men een fabriek bouwen 3. Lodis Gratz, gaf speciaal voor de looierijleerlingen een demonstratie in 't opspuiten van dekkleurstoffen. Bezoeken. Het instituut werd door tal van belangstellenden bezocht. Excursies. Door leeraren en leerlingen werden verschillende bedrijven op schoen- en ledergebied bezocht. Lokalen. Nog steeds doet zich aan de looierij afdeeling het gebrek aan ruimte ge voelen. Het aantal leerlingen van thans geeft ons geen vrijmoedigheid om op uitbreiding aan te dringen. Een kleine uitbreiding van het kantoor van den directeur zal binnenkort worden uit gevoerd. Personeel. De heer Stütz die sinds de oprich ting October 1914 ons instituut spe ciaal de machinale afdeeling als leeraar heeft gediend, vroeg en verkreeg, wegens zijn benoeming tot directeur van de schoenmakersvakschool te Pir- masens, eervol ontslag. Diversen. De Directeur woonde tal van ver gaderingen rakende de belangen van schoen- en lederindustrie bij en had in verschillende commissies zitting, die deze Industrieën in een of ander onderdeel trachten te dienen. De Minister van Onderwijs werd door hem vertegenwoordigd in de liquidatie Commissie va* de Vakschool van Schoenmakers te Oisterwijk. De Commissie van advies, in Sept. 1924 opgeheven, werd Jan. 1927 weer door de Ministers van Onderwijs Kun. sten en Wetenschappen en Arbeid Handel en Nijverheid ingesteld, zij bestaat uit de volgende heeren a. Lid en Voorzitter Ir J. L. van Gijn lederfabrikant te Lochem. b. Leden M A. van Loon, oud- lederhandelaar te 's-Graverhage. L. j. Uytendaal, lederfabrikant te Gllze-Reyen. J. J. Klijberg, schoenfabrikant te Waalwijk. J. H. M. Mannaerts, schoenfabrikant te Tilburg, W. Donker Pzn. schoenmakerspa troon- en winkelier te Rotterdam. Mr. J A G. M. van Helienberg Hubar, Voorzitter van de Nat. Fed. voor de Vakopleiding van schoenma- kers en schoenwinkeliers te 's Gra. venhagen. C. Roeslenberg, Voorzitter van den Ned. R. K. Lederbewerkersbond te Waalwijk. c. aan de Commissie van Advies is als secretaris toegevoegd Ir. H. van der Waerden, Directeur der Rijks school. Leermiddelen. Ook dit cursusjaar mocht ons insti tuut zich weer in ruime mate verheu gen in de belangstelling uit verschil lende industrieën, die onze collectie leermidelen belangeloos aanvulden. Prae-Adviezen over het Belastings vraagstuk De Prae-adviezen over Het Belas- tingvraagstuk, van de heeren notaris F. W. Swane, inspecteur I. M.H.van de Ven en prof. dr. J. A. Veraart, welke in de a.s. Partijraadsvergadering zullen worden behandeld, zijn ver schenen. Den leden van den Partijraad zijn ze toegezonden. De Prae adviezen, welke eene bro chure van 60 pagina's vormen, zijn ook voor belangstellenden verkrijgbaar, tegen betaling van 60 cents per exem plaar, bij Teulings' Uitgevers-Maat schappij te 's-Hertogenbosch en bij den Boekhandel. Voor R K. Kiesvereenigingen is de prijs 40 cents, mits besteld via het Partijsecretariaat, Hinthamerstraat 170, 's-Hertogenbosch. W. DONKER Pzn. Ingenaaid slechts f 1,50, In prachtband slechts i 2,50. Uitsluitend verkrijgbaar WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1ELEN. min ii ui minimi mi ui min ADVERTEEREN De Heer en Mevrouw SIEMER- Croin geven U met genoegen kennis van de geboorte hunner dochter ANNIE. Waalwijk, 12 Nov. 1927. Vraagt bij ons prijs aan van bedrukt of blanco in enalle andere kwaliteiten Al deze papiersoorten ook in losse vellen op elk lor maat verkrijgbaar al of niet met naam bedrukt. Wij staan U met een uitge breide collectie papiersoorten en gratis cliché's naar keuze ten dienste, terwijl onze prijzen beneden alle concurrentie zijn. Opticiën. 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek van Kunstledematen, Breuk- en Buikbanden. Rechthouders, Platvoetzolen etc. Spreekuur alle Dinsdagen. 1 «3 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiimi VOOR DE DOOR

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 12