1 Januari 1886. De bevolking der gemeente Waalwijk bedraagt 4294 zielen, die van Baardwijk 1600 zielen. 22 Jan. Jhr. A. E. B. M. van Grotenhuis, wordt door Z. M. den Koning benoemd tot burge meester van Waalwijk. 27 Jan. Benoemd tot schoolopziener in het ar rondissement Waalwijk, Jhr. Mr. Eugène Verheijen, griffier bij het kantongerecht al daar. king van 4433 zielen, die van Baardwijk be draagt 1624 zielen. 9 Febr. Benoemd tot burgemeester van Drunen de heer G. J. Schreppers. 6 Juni. Aanbesteding van eene machinale stoom- schoenenfabriek voor rekening van den heer A. v. d. Bergh te 's Bosch. Deze fabriek zou verrijzen in de onmiddellijke nabijheid van den spdorweg in de Stationsstraat. 2 Juli. I)e harmonie 1'Espérance behaalt op het de benaming van tapperijen worden verstaan. 14 Maart. Benoemd tot pastoor te Besoijen de ZeerEerw. Heer H. Verberne, lot dusverre kapelaan te Woensel. 31 Maart. De gemeentebesturen van Baardwijk, Waalwijk, Besoijen, Capelle, Waspik, Sprang, Drunen, Nieuwkuijk en Vlijmen, benevens onze Kamer van Koophandel, richten geza menlijk een adres aan Z. E. den Minister van W. H. en N., om te verkrijgen, le dat het 80-tal schoenfabrikanten, bijeengeroepen door den heer Kievits te Besoijen, met het doel een adres aan de Regeering te zenden, teneinde een hooger recht op en een betere controle van ingevoerd schoeisel te verkrijgen. 27 Nov. Burgemeester Van der Klokken, deelt bij de opening der Raadsvergadering mede, dat hij aan Z. M. den Koning eervol ontslag heeft gevraagd, als burgemeester onzer ge meente. gouden medaille en 200 fr. in de derde afdee- ling (division d'exécution)den 2en prijs, gouden medaille, eveneens met algcmeene stemmen in de afdeeling zingen op bet eerste gezicht, (lecture a vue). 28 Oct. Feestelijke opening van de spoorweglijn Z wa 1 u weWaalw ij k 15 Dec. Plotselinge dood van den heer A. de Jong, burgemeester te Drunen. 1 Januari 1887. Onze gemeente heeft een bevol- de hand toe te steken, met de woorden, dat hij voortaan noch voor haar, noch voor iemand anders te spreken zou zijn, wijl hij ten hemel ging varen. 10 Maart. Z. M. de koning vernietigt het besluit van den gemeenteraad betreffende de toepas sing van art. 5 der politieverordening op So ciëteiten, naar aanleiding van het beroep der Sociëteit de Gezelligheid, zoodat sociëteiten, als zijnde geen openbare plaatsen, niet onder 5 Maart. De heer Bernard Timmermans Wzn., jurylid van de Wereldtentoonstelling te Ant werpen, wordt door Z. M. den koning van België benoemd tot ridder der Leopoldsorde. 13 Juni. De WelEd. Zeergel. heer Dr. J. P. P. Tielen te Drunen, viert zijn 40-jarig jubilé als gemeente-geneesheer. 17 Juni. De heer Jud. Timmermans Wzn. wordt met 8 van de 9 stemmen tot wethouder ge kozen. 21 Juli. Ons Gemeentebestuur ontvangt van den Dir. gen. der Staatsspoorwegen bericht, dat de lijn ZwaluweWaalwijk op 1 October a.s. zal worden geopend als locaal-spoor. 3 Oct. De Liedertafel „Oefening en Vermaak", sterk 30 zangers, behaalt op den internationa len wedstrijd voor mannenzang te Mechelen, tegenover 12 andere gezelschappen uit Hol land, België en Frankrijk, alle beschikkende over een ledental van 40 tot 100 zangers, met algemeene stemmen den eersten prijs, een concours le Nijmegen met algemeene stem men den len prijs. 3 Aug. Gekozen tot lid van den gemeenteraad de heer P. C. Wijten, alhier, met 121 stem men. 24 Aug. Gekozen met 141 stemmen tot lid van den gemeenteraad, de heer G. G. v. d. Heij den. id. De bouw van de schoenfabriek van den heer van den Bergh, aan de spoorlijn, wordt gestaakt. De inrichting wordt overgebracht naar 's Bosch. 1 Febr. 1888. De grootste zonderling, die mis schien ooit in onze gemeente geleefd heeft, n.l. Daniël Stopendaal, bijgenaamd „de hei lige Daan", wiens heele leven één aaneen schakeling is geweest van de meest komische en tragische dingen, wordt dood in zijn wo ning gevonden, nadat hij veertien dagen van tevoren van zijne dochter afscheid had geno men, door haar door de half geopende deur baanvak WaalwijkVlijmen zoo spoedig mogelijk geëxploiteerd worde; 2e dat te Baardwijk aan de spoorlijn een halte of bri gebouwd worde. 14 April. Benoemd tot directeur van het expedi tie-kantoor van Van Gend en Loos te Maas tricht, met ingang van 1 Mei, de heer G. Fe- ber alhier. In zijne plaats werd tot directeur alhier benoemd de heer H. A. van Es, destijds werkzaam te Tilburg. 1 Mei. Als stopplaatsen op het baanvak Waal wijkVlijmen zijn thans definitief aangewe zen, Baardwijk-Overlaat, Elshout, Nieuw kuijk. 12 Mei. De heer Jud. Timmermans Wzn. treedt op als President van Oefening en Vermaak. 1 Juni. Begin der exploitatie met locaal-spoor, van het baanvak WaalwijkVlijmen. 31 Mei. De ZeerEerw. Heer G. van Haaien, pas toor te Baardwijk, viert zijn 25-jarig priester- jubilé. PERSONEEL IN 1900. PERSONEEL IN 1907. PERSONEEL IN 1927.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 14