CHEVROLET CHEVROLET Het succes onzer zaken Fa. A. FREDERIKS, Mag. „DE ZON" Accountantskantoor E VERHOEF. de verkleinde pendant der zware luxe-auto's. In kwaliteit van constructie - in vendement haavs gelijke. Official Dealer: N,V, WAVEEM - WAALWIJK. Balansen. Administratieve controle. Belastingzaken. PRIJZEN bereiken wij door: Zegt dat iets bij het bepa len van Uw leverancier??? H.H. Schoenfabrikanten, wij zijn gespe cialiseerd in binnen- en buitenlandsche Garens. Tel. 28. KAATSHEUVEL. Giro 27940. Telefoon No* 156* WAALWIJK. urn Ondanks de moeilijke omstandigheden, waarin de Waal wij ksche Kamer van Koophandel vóór de reorganisatie door de gebreken, die den ouden organisatievorm aankleefden, verkeerde, heeft de oprichting der Rijksschool voor leerlooiers en schoenmakers en het daaraan verhonden proef station voor de lederindustrie. Zij was voortdu rend waakzaam voor de verbetering onzer ver keersmiddelen, spoorweg, post, telegraaf en tele foon. Zij had oog voor alles was het verkeer op onze gemeente kon bevorderen. Door voortduren de actie bleef zij de aandacht op onze industrie trekken. Hare met zorg samengestelde uitvoerige jaar verslagen waren menigmaal voor de Regeering en hare organen een vraagbaak en het is zeker aan de activiteit der Kamer te danken, dat de Lang straat, als centrum der schoen- en ledernijverheid, zij vaak op uitnemende wijze de belangen van handel en industrie in onze gemeente kunnen dienen. Dat haar arbeid speciaal georiënteerd was naar de schoen- en ledernijverheid spreekt wel vanzelf. Hare jaarverslagen bevatten dan ook ten aanzien van beide takken van bedrijf zeer belang rijke gegevens, die niet alleen voor de geschiede nis onzer gemeente, doch ook voor die van de ontwikkeling van de schoen- en lederindustrie van groote beteekenis zijn. Die verslagen leggen getuigenis af van groote toewijding, onvermoeid pogen handel en nijverheid van dienst te zijn. be kendheid te geven aan de beteekenis onzer ge meente en waar mogelijk haren bloei te bevorde ren. Met meer of minder succes ontplooide de Kamer groote activiteit o.m. voor de plannen van den spoorweg Lage-Zwaluwe, de tramlijnen Til burgWaalwijk en 's Hertogenbosch-Waalwijk, zij stond op de bres ter verdediging van onze be langen, betrokken bij het graven van den nieu wen Maasmond, wij brengen daarbij in herinne ring hare actie voor eene schutsluis, tot verbin ding van de havenvaart met den Maasmond en de vaste brug over de nieuwe rivier, ter vervan ging van de bestaande brug over de oude Maas bij Gansoyen. De Kamer nam het initiatief voor aansluiting onzer gemeente aan het Intercommu nale telefoonnet, zij was krachtig werkzaam voor en district verzekerd wordt. Was de Kamer in haar vroegere samenstelling met betrekking tot hare geldmiddelen afhankelijk van een gemeentelijk subsidie, dat jaren lang niet meer bedroeg dan ruim 100,en eerst later op 200.werd gebracht, de nieuwe Kamer, door de verplichte bijdrage voor het Handelsregister daartoe in staat gesteld, kan thans beschikken over de middelen tot in stand houding van een secretariaat en permanent bureau, waar niet al leen de gegevens omtrent ingeschrevenen in het Handelsregister beschikbaar zijn, doch waar tal van voor handel en industrie nuttige gegevens, statistieken, tijdschriften, adresboeken, douane voorschriften, enz. voorhanden zijn en bemidde ling wordt verleend op het gebied van economi sche voorlichting. Het ligt niet in de bedoeling thans reeds terug te blikken op het werk der Kamer sinds de re organisatie in 1922 verricht. Wat wij in hare goed gedocumenteerde belangrijke jaarverslagen hebben kunnen lezen van hare werkzaamheden, getuigt van een grooter invloed, krachtiger acti viteit, zoodat deze instelling meer en meer gaat beantwoorden aan de verwachtingen, die het practische zakenleven daarvan verwacht. Deze haar eigen thans gereorganiseerde Kamer heeft behouden, waarmede de beteekenis van de streek der Langstraat bijzonder wordt geaccentueerd. Het past hier zeker een eeresaluut te brengen aan den Voorzitter der oude Kamer, J. Bernard Timmermans Wz., die bijkans een halve eeuw met ongekende toewijding en onverflauwden ijver, ondanks het klimmen der jaren, de ziel der Ka mer was en aan wien zij voor het grootste deel het aanzien dankte dat zij steeds heeft gehad. Door de reorganisatie in 1922 werd een ingrij pende verandering gebracht in het karakter der Kamer, die in plaats van een in hoofdzaak plaatselijk orgaan, de officieele vertegenwoor diging werd van handel en industrie in een ruim gebied, omvattende 19 gemeenten. Hare leden zijn over het geheele gebied ver spreid, zoodat een goed contact tusschen Kamer Kamer zal dan ook voor de toekomst voor de ge heele Langstraat een instelling blijken te zijn van groote economische beteekenis, die recht heeft op onze waardeering. De superioriteit der Chevro let is alleszins verklaarbaar. 0OK wie een of zelfs meer zware automobielen ter beschikking heeft, zal herhaaldelijk constateeren, dat daarnaast het bezit van een -lichten wagen onmisbaar isom in de stad inkoopen te gaan doen, voor het ge noegen der jongere familieleden en nog voor honderd andere doeleinden. Maar de rijkwaliteiten, het comfort en de ruimte van zijn zwaren luxe wagen hebben hem geleerd eischen te stellen, waaraan slechts weinig lichte auto's kunnen voldoen. Dat is de re den, waarom de laatste jaren de Chevrolet zoo onweerstaanbaar de gunst heeft veroverd van de ontelbare auto- mobielbezitters in alle werelddeelen, die haar als waardig pendant van hun zware luxe auto's hebben leeren apprecieeren. Want zoowel als deze voldoet de Chevrolet, f. o. b. Rotterdam. Coach. Fl. 2300 Sedan2475 Cabriolet2850 Reserveband inbegrepen. Een jaar sctiriltelijke garanlie. Laat Uw dealer U inlichten omtrent de gemakkelijke be talingscondities der G.M.A.C. door de sierlijke lijnen harer Fisher- carosseries, fraaie Duco-afwerking in harmonische kleurencombinaties en gedistingeerde bekleeding van het in terieur, aan hun hoog gestelde eischen van schoonheid en goeden smaak. Zoowel als deze bezit zij een even krachtigen als soepelen motor en on derscheidt zij zich door een onver gelijkelijk geruischloozen gang. En haar comfort en schitterende rijkwaliteiten dank zij haar voor treffelijke veering, ruime, diep vee- rende zittingen, zachte rugleuningen en tal van andere bijzonderheden, die er op berekend zijn het rijden in en het be sturen van een Chevro let aangenaam en ge makkelijk te maken dwingen zelfs den meest verwenden luxe-autobe zitter bewondering en waardeering af. -J De oud-voorzitter der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Waalwijk, de heer J. BERNARD TIMMERMANS Wzn. I)c voorzitter der Kamer van Koophandel voor de Langstraat, de heer B. TIMMERMANS-VERSCHURE. De secretaris der Kamer van Koophandel voor de Langstraat, de heer M. A. J. VAN LIEMPT. t Onze drukkerij viert ook ten deze nog een jubileum, n.l. dat de bekende jaarverslagen der Kamer, vanaf de oprichting, dus 50 jaren door haar werden gedrukt! Economische bedrijfsorganisatie. Vakkundige inkoop. Volledig georiënteerd. Massa-inkoop. Warenkeuring. Centralisatie. Contort. Manufacturen. Meubelen. COMBINATIE. IN NEDE.RL«rSD Huisinstallatièn

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 18