Pioliteeit nu van da galephiid Kachels. Gloria haarden es andere Winterartikelen, bij Bieilaagh v. d. Heijden C.J. S Radio-toestellen en onMeelen, S Antenne-materiaal en Accu's. Ford II. 1. de Graai 4 Go's van alle voorradige Waalwijk 261 b. d. Markt. C. J. MARKS. SEDAN, 2 d. '26 als nieuw, met veel luxe, Electr. richtingwijzer, stoplamp, parklampjes, enz. s f 1025.- SEDAN, 2 d. in primalttaat, Electr. ruiten-wisscher, park-lampjes, stoplamp, enz. f 750.- TOURING, splinternieuw model '27, tegen zeer verminderden prijs. Motor A. D. 1 cyl. 6 P.K. f 150.- Toon Gan., Jan Tielen namens „De t ho van het Zuiden" en Waalwijksche stoomdrukkerij Antoon Tielen, J. van Terset namens de firma A an Iersel, Witlox Co., het Bestuur van den Roomsch'Kat. Middenstandsbond, Mor- tl>1. gekozen lid der Kamer, afd. Klein bedrijf. Theo van Delft, kunstschilder Waalwijk, Mr. Timmermans en W. Timmermans, Dir. Kassierskantoor, Waalwijk. pes amidddags ten 6 uur vereenigde de jubileerende Kamer een groot aan tal gasten aan een diner in hotel Ver- wie1* Wij merkten er o. a. op naast de le den onzer Kamer, de Voorzitters der Kamers van Koophandel te Breda, Eindhoven, Tilburg, 's-Bosch, deze laatste met zijn secretaris, den heer Mr. Wagenaar. Voorts de burgemees ters van Waalwijk, Nieuwkuijk, Dus- gen, Made, Hooge en Lage Zwaluwe, de heer M. A. van Loon als vertegen woordiger der oude Kamer, de heer Tielen als vertegenwoordiger der pers enz. We behoeven niet te zeggen, dat aan dezen prettigen feestdisch vele en har telijke woorden werden gesproken van felicitatie tot de jubileerende Kamer, van groote waardeering voor den Voor zitter, wien een spoedig herstel werd toegewenscht, tot den secretaris, die terecht de ziel der Kamer werd ge noemd, tot het Bureau enz. Door de Voorzitters der zuster-Ka mers werd gewezen op het initiatief, dat voor zoovele goede zaken van Waal wijk uitgaat en de wensclielijkheid en noodzakelijkheid bepleit van een innige samenwerking der Brabantsche Ka mers. De burgemeester van Waalwijk wees op het groote belang der Kamer voor Waalwijk, de Langstraat en Om geving, bracht haar dank voor hare prestaties voor handel en industrie, met de beste wensclien voor de toe komst. De overige burgemeesters uitten zich in dienzelfden geest en er werden krach tige woorden gesproken .in t belang van een tweede brug over het Hol- 1 andscli Diep en van de brug te Kei- zersveer en de krachtige steun dezer en andere Kamers ingeroepen voor deze zaak, speciaal voor 't Land van Altena en de verbinding Noord-Zuid van zoo bijzonder belang. Men bracht hulde aan Waalwijk, wenschte het gaarne toe dat het zijn positie zou be houden of zoo mogelijk verbeteren. In dit verband mogen we even aanhalen, dat de burgemeester van Dussen er op wees, dat zijne plaats steeds gaarne en veel naar Waalwijk kwam, maar thans door de verbindingen haast geheel naai* 't Noorden is georiënteerd. Gewe zen werd o. a. op de bijzondere verhou ding tusschen de Kamer en ons blad en onze kracht in deze streken, enz. enz. Het geheel was een prettige en te vens interessante feestavond, waar een aangename geest en toon heerschte en die een bijzonder geanimerd verloop had, wat voor een groot deel was te danken aan de uitnemende; leiding van den tafel-president, dhr. Gerard van Loon, die met '11 uitstekend verzorgde speech dei tafel opende en den geheelen avond zijn tafel-presidium waardig Bij de rondvraag stelt het lid van Overlijden Eggelen voor om voor koopkalveren Vertrek in plaats van f 1 50 cent te doen innen, daar aan deze kalveren niet zooveel risico is verbonden. Na re en dupliek werd dit voorstel aange nomen en zal thans betaald worden aan kalveren in de koe t 1 en 50 cent voor een ruil- of koopkalf, Nog wordt besloten voor niet aan gifte van een koe f 1 boete te heffen. Bij weigering van betaling zal het lid buiten de vereeniging gesloten wor den. De premie der kalveren werd vastgesteld op 30 cent voor fok- en 60 cent voor mestkalveren. Gedurende de maand December werd aan het postkantoor voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 8814 68, terugbetaald f 4707 39. Door den heer S. werden in een nacht met de klem twee bunzings ge vangen. Een buitenkansje als men Ocdenkt dat voor de huid van zoo'n beestje thans f 12 wordt betaald. DRUNEN. In de deze week gehou den algemeene vergadering der leden van de Boerenleenbank, werd in de plaats van het overleden lid de heer |an Muskens te Elshout, gekozen tot ltd van den Raad van Toezicht de heer Marinus Muskens te Elshout. De voorgestelde wijziging der sta tuten, toegelicht door den heer Ver- oete, hoofd—inspecteur der Centrale Bank te Eindhoven, werd met alge meene stemmen goedgekeurd. Hierop zal de Koninklijke góedkeuring wor den aangevraagd. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Door de harmonie van de Jon genscongregatie zal a.s. Zondag het eerste solisten-, duetten-en kwartetten- concours gehouden worden in de zaal der Congregatie Men is reeds druk in de weer aan de voorbereiding van dit concours. Het voor deze gelegenheid gevormde eere comité bestaat uit de volgende personen', de ZeerEerw. heer Th Goosens, pastoor, beschermheer der vereenigingde edelachtb. heer Mi H. J. M. Lotff, burgemeester van Jrunen, voorzitter; de weledelgestr neer M A. C. Canters, notaris te □runen; edelachtb heer C v. Huiten. ,ud burgemeesteredelachtb. heer A. v. Spijk, weth edelachtb. heer M v. Halder, weth weledel, heer M v. d Leur, eere directeur. Uitvoerend comité de heerenL. Pijnenburg, president; H. Brok.direc teur; N Merks, secretaris; L Brok. A. v. Huiten. Comité: de eerw. heer Br. Lam- bertus en de heeren H. v. d. Geld, P. v. d. Zanden, Fr. v. Drunen, Jos v. Kessel, C. v. Spijk, A. v Wezel, M. Veldman, j. v. Rooij, Ger. Veld- man, C. Vesters, C. Koks. De jury bestaat uit de heeren: Fr. v. Abeelen, toonkunstenaar. Valkens- waard; J. J. Hermans, toonkunstenaar, 's Bosch N. Snijders, Raamsdonks- veer. Blijkens het goed verzorgde pro grammaboekje, dat ons dezer dagen ter hand werd gesteld, zuilen onge veer 70 deelnemers hun beste krach- 17 m. 81 m. 24 vr. Tot. 94 vr. Tot. 41 175 Totaal 98 m. 118 vr. Tot 216 Totale vermeerdering 37 m. 14 vr. Totaal 51. Bevolking 31 December 1927 1776 1643 vr. Totaal 3419. Gesloten huwelijken 39. Levenloos aangegeven 3. Tot Voorzitter van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur is voor het jaar 1928 aangewezen de heer J. Smits. De belasting op tooneelvertoo- ningen en andere vermakelijkheden bracht over het afgeloopen jaar f 64O 07 op. Door de. Tooneelvereeniging „Entre Nous" zal op Zondag 15 Jan. voor de gewone leden en op Maandag 16 Jan. voor de stemgerechtigde leden tene uitvoering worden gegeven in de Harmoniezaal van den heer H van lersel. Opgevoerd wordt het blijspel in drie bedrijven „Hallo met Mars Onze dorpsgenoot de heer B. de Bont behaalde bij de te Capelle gehouden hardrijderijen den eersten prijs. Tot organist aan de St. Theresia kerk te Waspik—Boven is aangesteld de Heer W. van Onzenoort. laten wij het hier in zijn geheel volgen: 1. Mit Preussissche Standarte, Marsch v. Blon. 2. Gloria Victus, Ouverture Langlois. 3. Die Grafenberger, Walzer Gungl. 4. a. Panis Angelicus. Cesar Franck. b. Onschuld. 5. a. MaskenbalVerdi b. Zwervers Kerstnacht. 4 en 5 Coupletten door den heer Tom Burmanje. 6. Bruidsvaart in Hardanger, door „Bel Canto" Halfdan Kjerulf 7. Fantaisie sur des Motifs de l'Opera „Dragons de Villars" Maillard. 8. a.Ave MariaL. v. Cromvoirt. b. Moedersmart, Dram. Coupletten Door den heer To mBurmanje. 9. Mietje, woorden van Guido Gezelle J. P. J. Wierts. Door „Bel Canto". 10. a. Proloog uit de opera „Paljas Holl. vertaling Leoncavallo, b. Mammie, waar ben je? Coupletten. Door den heer Tom Burmanje. 11. Fantaisie sur l'Opera „Zigeunerin" Balfe. 12. Uncle Sammy, Marsch Holzmann Toegang voor niet-houders van toe gangsbewijzen 75 ct. per persoon. Vrije toegang op vertoon van plaatskaarten. NIEUWS UIT HEUSDEN. .Heusden, 7 Jan. 1927. De Chef hankwerker V. had bij zijn werk op de scheepswerf het ongeluk zijn hand zoo aan de frais te blessee- ren, dat medische hulp moest worden ingeroepen. Na een voorloopige be handeling werd hij naar 's Bosch ver voerd. Voor den a.s. Kunstavond van het R.K. Heusdensch Mannenkoor, heeft de gem. zangvereeniging „Con Arno- re" uit Wijk hare medewerking toe gezegd en zal doen hooren.Dien avond en die rooze. van dhr. C. Merkx alhier, opgedragen aan zijn leermeester den heer P. Kallenbachte 's Bosch, van wiens kunnen men als dan in de gelegenheid zal zijn, te pro fiteered Ten tweede male was men be gonnen de banen der IJsclub in orde te brengen, toen de plotselinge dooi een eind maakte aan het rijden. Jam mer, want men had juist een zeer geschikt terrein. Bij de Ned Herv. Gemeente zijn tot notabelen herkozen de heeren A. Bax en Ant. v. Rijswijk. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 5 Januari 1927. R. P. S. Aan het Postkantoor Kaatsheuvel is gedurende de maand December 1927 ingelegd 14085.25, terugbetaald 9838.12. Uitgegeven werden 6 nieuwe boekjes. Benoemd. De heer J. van Besouw, ambtenaar ter secretarie alhier, is benoemd tot Chef der Afd. Financiën en Onderwijs, ter secretarie te Losser. Overgeplaatst. De Marechausseé Riesenbos, van de Brigade alhier, is op verzoek aangewe zen voor overplaatsing naar het deta chement der Kon. Marechaussee op Cu- ra^au, N. W. Ind. Loop d'er bevolking. Stand op 1 Januari 1927: 5136 111., 4706 vr., totaal 9842. Vermeerdering door vestiging 210 f40 vr., totaal 271. Vermeerdering door geboorten 131 m„ 111., 170 vr., totaal 380. Totale vermeerdering 341 111., 310 vr., totaal 651. Vermindering door overlijden 73 111., 53 vr., totaal 126. Vermindering door vertrek 230 m., 216 vr., totaal 446. Tatale vermindering 303 111., 269 vr., totaal 572. Absolute vermeerdering in 1927 38 m., 41 vr., totaal 79 inwoners. Stand op 1 Januari 1928 5174 111., 4747 vr., totaal 9921 inwoners. Aantal huwelijken 47. Hondekarnummers. De oude nummers der hondekarren zijn sinds 1 Januari j.l. vervallen. Na keuring van hond, kar en tuig, wordt kosteloos een nieuw nummer uitge- bekleedde, maar tevens aan de goede voorbereiding van dezen feestdag door voorz. en secretaris, niet minder aan de goede renomée van Hotel Ver wiel. 't Was een waardig slot van een waardige herdenking, waarmee de Ka mer voor de Langstraat hartelijk mag worden gelukgewenscht. - reikt. De keuring geschiedt voor Kaats ten geven om een eervolle bekroning Iheuvel bij 't gemeentehuis: voor wijk te behalen. De officieele opening dooi |g op 10 Januari van 9—12 uur v.m. en N1EUWKUIK. De R.K. Jongenboe renstand vergaderde Maandagavond in het Bondsgebouw. De heer van Mierlo, Voorzitter, opende de verga dering. De Secretaris, de heer Th. v. d. Besselaar bracht verslag uit over het afgeloopen boekjaar. De totale ontvangsten bedroegen f 369 93. de uitgaven f 334 84. Batig slot f 35 09 Inbegrepen de machinerieën en voor raden heeft de vereeniging een totaal vermogen van f 8898 Het aftredend bestuurslid de heer van Kuijk werd met algemeene stem men herkozen. Na nog enkele besprekingen aan gaande het proefveld, cursus en le zingen. sloot de Voorzitter de verga dering met den Chr. groet. Dezer dagen hield de Onderlinge Verzekering van fok- en mestkalveren in»het Bondsgebouw haar algemeene jaarvergadering. De uitgaven der vereeniging waren in totaal f 439 95, de ontvangsten f 467.53. batig slot f 27 58. De totale zuivere bezittingen der vereeniging zijn f207,58. Het ledental bedraagt 39 .De aftredende bestuursleden v. d. Ven en van Buul worden met alge meene stemmen herkozen. Tot leden der controle-commissie worden herbe noemd van der Geld en Fitters. Het voorstel van den Voorzitter om den Secretaris een vergoeding te geven van f 5 en de overige bestuursleden f 3 per lid en per jaar, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Deze toegekende vergoeding zal op 1 Jan. 1928 ingaan. den beschermheer der harmonie de zeereerw. heer pastoor Goosens, zal a.s Zondag om halt een plaats hebben. Zoo wachten wij met belangstelling net verloop van dezen dag af De namen der deelnemers getuigen dat de muziekliefhebbers volop zullen kunnen genieten, daar meerderen op verschillende concoursen reeds met eersteen eere piijzen werden bekroond. Wij sluiten ons gaarne aan bij het voorwoord in het programmaboekje, dat èn deelnemers èn toehoorders een aangenamen indruk meenemen van 't concours van de harmonie der Jon genscongregatie en wenschen totsloi den ondernemers het beste succes. Ook vernemen wij dat verschillende leden der harmonie „De Volharding" alhier aan dit concours zullen deel nemen, waaruit tevens blijkt dat de goede verstandhouding tusschen de beide harmonieën steeds toeneemt. Deze week had de publieke verkooping plaais van het groote gebouw waarin voorheen de bioscoop werd uitgevoerd, welke de som van f 1880 opbracht. De nieuwe eigenaar is de heer Jos v. d. Hoven. Naar wij vernemen zal deze er een nieuwe kap perszaak openen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Zaterdagavond om 7 uur zal het Loterij gezelschap „Fortuna" haar algemeene jaarvergadering houden in het café van den heer B. Kamp-Lee mans. Na de opening door den Voorzitter zal de Secretaris het jaarverslag uit brengen. Verder zal de avond met muziek en zang worden doorgebracht En zal ook voor den inwendigen mensch worden zorg gedragen. WASPIK. Loop der bevolking over 1927. Bevolking 1 Jan. 1927. 1739 man nen, 1629 vrouwen. Totaal 3368. Vermeerderd gedurende het jiar door: Geboorte 49 m. 43 vr Tot. 92 Vestiging 86 m. 89 vr. Tot 175 TELEFOON 46 NAAST DE R.K. KERK. Totaal 135 m. 132 vr Tot 267 Verminderd gedurende het jaar door. van 24 uur n.m.; voor wijk C op 11 Januari van 9—12 uur v.m. en van 2— 4 uur n.m.; voor wijk D op 12 Januari van 912 uur v.m. en van 24 uur n. m.. Voor Loonopzand in de oude O. L. school, voor wijk A op 13 Januari van 912 uur v.m. Kegelconcours „Houdt de Plank." Stand op Maandag 2 Januari 11 uur n.m. Ivampioensbaan A. W. Heijs, 74. Kampioensbaan B. J. de Vries, 65. Vrije Baan A. 1. J. Remmeren 2 X 45 44. 2. G. Boom 2 X 45 42. 3. J. Frederiks 45 2 X 44. 4. F. v. d. Hoven 45 43. 5. J. Schellekens 2 X 44. 6. G. van Boxtel 2 X'43. 7. P. Driessen 43. Vrije Baan B. 1. Hugo Esch 45. 2. J. de Vries 44 43. 3. C. v. d. Hoven 44 36. 4. J. Teurlings 2 X 39. 5. Jos. Schalken 39 38 37. 6. Th. Ligtvoet 39 38 36. 7. C. van Wezel 38 37. 8. W. Kolsteren 38. 9. A. Stokkermans 3 X 37. 10. W. Esch 37 34. 11. G. de Beer 37 32. 12. J. v. d. Heijden 37. 13. J. Schraauwers 37. 14. v. Helsland 36 35. 15. P. Grootzwagers 36. 16. Ed. Hollants 35. 17. J. Smit 33. 18. A. Frederiks 32. Drieënprijs: J. de Vries 3X3. Armenconcert „Euphonia". De nieuwe methode door het Bestuur van het Koninklijk Muziekgezelschap „Euphonia" gevolgd om 'n zoo groot mogelijk saldo voor de armen, te krij gen, slaagt tot heden uitstekend. De lijsten die ter teekening rondgaan, wor den door allen gesteund. Waar velen op geen andere wijze van 't programma van a.s. Zondag kunnen kennis nemen, Wij noteeren lage prijzen voor jfl LUIDSPREKERS vanaf f17 00 PHILIPS—LAMPEN. PLAATSTROOM-APPARATEN 3 GELIJKR1CHTERS. prima 114.50 ANODE BATTERljEN verschillende voltages. LA AD-INRICHTING VOOR ACCU'S. 39847 Aanbevelend, WAAL WIJ K. Telefoon 194. OFFICIEELE FORD-REPARATIE-INRIC TING. Moderne werktuigen, zeer bekwame monteurs ALLES OP HET GEBIED VAN FORD ONDERÜEELEN EN ACCESSOIRES VOORRADIG. Nieuwste Ford 13 platlge accu's geheel in celluloid bak voor slechts 1 34.— UITGEBREIDE STOCK'S AUTOBANDEN. Vraagt onze speciale prijzen. Groote Opruiming

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7