Het Wiegekiod. veilen en verkoopen Daarna hield spr. een rede en had als onderwerp „de Organisatie". In een gloedvolle rede besprak hij de noodzakelijkheid en het nut van het vereenigings leven van heden en de toekomst waarbij hij tevens allen opwekte trouwe leden te zijn. De voorzitter dankte den epreker. Daarna werd door den penning meester Jos Verhoeven en den secre taris A. van de Geld een keurig ver slag uitgebracht waarin werd mede gedeeld den bloei der vereeniging en de oprichting van een zelfstandige Werklieden vereeniging. Aan het finantieel varslag ontleenen wij het volgende: De vereeniging telt 18 leden. Ontvangen aan contributie f458,10, voor de bondskas f 267,70. werke- loozenkas f 190,40. De inkomsten van de plaatseijke waren f 7808. De uitgave f 29,07. Alzoo een batig slot van f 9.01. Aan werkloon werd uitgekeerd f 366,58. De voorzitter dankt voor 't verslag waarna een verloting plaats had onder de leden. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s. Donderdagavond 7 uur hoopt in de Ned. Herv. kerk alhier op te treden Dr. Severijn van Dordrecht. Het doel dezer bijeenkomst is, in de ge meente liefde voor den arbeid van den Geref. Zendingsbond op te wekken. Op Donderdag 26 Januari a.s. zal in onze gemeente langs de huizen een collecte worden gehouden voor de Vereeniging van bijbelverspreiding te Amsterdam. In onze gemeente zal men onge twijfeld het doel dezer nuttige instel ling ruimschoots steunen, waartoe wij de inwoners gaarne opwekken. CAPELLE. Het aantal vacante pre dikantsplaatsen in den ring 'sGrevel- duim—Capelle der Ned. Herv. Gem. is door de tijdelijke atschsiding der gemeenten Aimkerk en Uitwijk van den ring Woudrichem en de toevoe ging van deze plaatsen aan den ring 's Grevelduin—Capelle met 2 vermeer derd. Momenteel worden zoodoende door de predikanten uit dezen ring de vacante gemeenten Capelle, Sprang, Loonschenüijk, Aimkerk en Uitwijk bediend., Naar men ons mededeelt hopen de echtelieden C. v. Dee en |oh. Vis sers op 2 Februari a.s. hun gouden huwelijksfeest te vieren. Ongetwijfeld zal het hun dien dag niet aan belang stelling ontbreken. Voor de Ned. Herv. Jongelings- vereen. „Immanuel" zal Dinsdag 24 Jan. a.s. des avonds om 7 uur in de Ned. Herv. Kerk alhier als spreker optreden Ds. Lans te Suawoude (Fr.), voorzitter van den Bond. J.l. Donderdagavond gaf de Ge mengde Zangvereen. „De Heidebloem" onder leiding van haar directeur de heer A. v. d. Kolk te Waalwijk, in de zaal van den heer L. F. v. Dongen alhier een welgeslaagde uitvoering. De diverse zangnummers van het welverzorgde programma werden op uitstekende wijze uitgevoerd, terwijl ook het komische gedeelte goed ver zorgd was. De zaal was geheel gevuld met belangstellenden, die een werkelijk gezelligen avond hebben meegemaakt. Onze dorpsgenoot A. Tactor, wonende in de Nieuwstraat alhier, herdacht Zondag 15 Jan. 1.1. dat het 50 jaar geleden was, dat hij in dienst der N.V. Adrianus Oerlemans en Zn.'s fouragehout— en bouwmaterialen te Vrijh.—Capelle trad. Ondanks zijn 76 jarigen leeftijd is hij nog flink en verricht hij nog steeds met lust en ijver en tot volle tevredenheid zijner superieuren zijn dagelijksche bezig heden. Geen wonder dan ook dat zijn patroons dit zoo zeldzaam voorkomend jubileum niet onopgemerkt hebben willen laten voorbijgaan. In verband evenwel met den Zondag werd de jubilaris j.l. Zaterdagmiddag op het kantoor der N.V. door zijn patroons gecomplimenteerd met zijn 50 jarig jubileum en ze hebben dezen dag voor „Aaike" tot een onvergetelijken gemaakt. Ook van andere zijden mocht hij blijken van belangstelling ont vangen. Zoowel in den voor- als namiddag- dienst j.l. Zondag in de Ned. Herv. Kerk alhier hield Ds. R. Steenbeek uit Wapenveld voor een flink aantal belangstellenden een spreekbeurt in het belang der Zending. De;Collecte voor de Zending onder beide diensten gehouden bracht ruim f66 op. A.s. Zaterdagavond speelt de biljartclub „Het Kalme Spel", geves tigd in het café van Mej Wed. A. v. d. Haart alhier, te Raamsdonk bij den heer J. Heeren een vriendschappelljken wedstrijd tegen de aldaar gevestigde biljartclub. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN." A. TACTOR, wonende in de Heistraat te Capelle, die 15 Januari 1928 het feit herdacht, dat hij 50 jaar geleden als arbeider in dienst trad bij de N.V. Adr. Oerle mans en Zonen te Vrijhoeve-Capelle. WASPIK. Zondag en Maandag werd in de Harmoniezaal van den heer H. van lersel, de eerste winteruitvoering gegeven door de vereeniging „Volks vlijt en Volksvermaak" met medewer- king van de Tooneelvereeniging „Entre Nous". Opgevoerd werd het kluchtspel in drie bedrijven „Hallo 11" met „Mars?!" Door Dr. Wijffels werd ten huize van v. d. V., te Waspik—Boven, een geval van besmettelijke ziekte „Dyptheritis" geconstateerd. Tot geneesheer, belast met het verrichten oer doodschouw over 1928 is aangewezen de heer Dr. Wijffels alhier. Op 11 Februari a.s. zal in de voormalige openbare lagere school alhier gelegenheid worden gegeven tot de na-inlevering van militaire goederen. Het zoontje van den heer B., kwam spelenderwijze zoodanig te vallen dat het een been brak. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. Naar wij vernemen zal in den loop van dit jaar weder eene Missie- tentoonstelling worden gehouden in het Patronaatsgebouw. RAAMSDONK, Vrijdagavond half acht zal in het Henricusgebouw door den heer A. van Zalingen een propa- gandavergadering worden gehouden voor aansluiting aan de Verzekering Mij. tot Ziekenhuisverpleging. Bij het Correspondentschap der plaatselijke Arbeidsbemiddeling slaan als werkzoekend ingeschreven 32 grondwarkers, 1 schilder, waarvan 13 grondwerkers gedeeltelijk werkloos zijn. Door het Gemeentebestuur is aan de firma Ridderhof en van Dijk, te Zeist vergunning verleend tot de in richting van een radio-distributie centrale in deze gemeente. RAAMSDONKSVEER. De WelEerw. heer de Vries, cand. tot dan H, Dienst heeft de beroeping naar de Ger. kerk op het Veer aangenomen. Dhr. de Groot werd overge plaatst naar de brigade te Dwingelo. Zondag zal er in de Herv. kerk gecollecteerd worden voor de Ge nerale Kas. Door den C. N. Werklieden- bond werd besloten D.V. het 25ste jaarfeest te houden half Maart. MADE. Ingevolge bepaling van B. en W. zullen de e.v. veemarkten alhier op de Maandagen 6 en 20 Februari gehouden worden. Door den Kerkeraad der Herv. Gem. alhier werd dezer dagen tot collectant dier kerk benoemd de heer A. Pieterse Jr. inplaats van den heer H. Mustert die voor deze functie heeft ^bedankt. In de dezer dagen gehouden vergadering van de Tuinbouwvereen. afd. Made, gehouden bij Mej. Wed. D. v. d. Made, Nieuwstraat alhier, waren aan de beurt van aftreden de heeren A. C. v. d. Made, secr.-penn., en A. v. Beek, bestuurslid. Herkozen werd de heer A. C. v. d. Made en gekozen als bestuurslid de heer W. Broeders. Maandagavond 6V2 uur zal de heer Zolinge uit Zevenbergen in het café Centrum een lezing houden over „Verpleging in Ziekenhuizen". De groot—kippenhouder de heer J. v. Gils alhier, raapte dezer dagen van een jonge Barnevelder hen, broed April 1927, een bijzonder zwaar ei. Het woog ruim 103 gram en be vatte 2 dooiers. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Vrijdag 20 Januari 1928 des voormid dag ten 10 ure. Agenda 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Overbrugging Bergsche Maas. 3. Verhuring lokaal raadhuis. 4. Onbewoonbaar verklaring wonin gen wijk C. Nr. 158 en 159. 5 Aanvulling Reglement Burgerlijk Armbestuur. 6. Benoeming van leden voor: a. de Commissie tot wering van schoolverzuim. b. de Commissie van toezicht op het lager onderwijs. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 17 Jan.'28. Trekhonden. De nieuwe keuring der trekhonden is voor vele trekhonden-houders een strop geworden. Ruim 2/3 gedeelte der ter keuring aangeboden dieren is af gekeurd. Waren vele niet groot ge noeg (60 c.M.) een nog grooter ge deelte mist de noodige borstbreedte van 16 c.M. Waarschuwing. ökNaar we vernemen is nog een groot percentage trekhonden niet ter keu ring aangeboden. We willen de eige naars er op wijzen, dat de oude.num- mers vervallen zijn en dat materiaal, hetzij hond of kar of tuig, dat niet goedgekeurd is, den bezitter aan 't gevaar blootstelt een proces op te loopen. Afsluiting Schoolstraat. Volgens 't besluit van den gemeen teraad van 29 December j.l. zal de Schoolstraat alhier, met het oog op het gevaar voornamelijk voor school gaande kinderen, geheel voor het ver keer van motorvoertuigen zoowel twee, dan meerwielige worden afge sloten. Tegen dit besluit kan binnen der tig dagen ter bevoegde plaatse gere clameerd worden. 7ooneel nSt. Jan". In 't Patronaat „St. Jan" gaf de R. K. Gymnastiekvereniging haar wintertooneeluitvoering. De zaal was in de namiddag-uit voering toen de dames waren uitge- noodigd tjokvol en ook de avond uitvoering voor de heeren mocht zich in veel belangstelling verheugen. Het blijspel „de Arme Millionair" scheen recht in den smaak te vallen van het publiek, wrt natuurlijk groo- tendeels te danken is aan het prima spel der jongens. We kunnen niet alles memoreeren, doch mogen een compliment niet ont houden aan den regiseur M. de Vries, die vooral goed spel speelde en aan de heeren H. van Amelsfoort, A. Matthei, W. van Nieuwstadt, H. Mierlo. J. Cornelissen en G. van de Hoven, die hun leider, alle eer aan deden. Het stuk werd vlot gespeeld en daar waar het soms dreigde te stokken, wisten de spelers zich met 'n gepasten zet er door heen te slaan, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Zoo lang een kind nog in de wieg ligt, zal de huid van de kleine op sommige plaatsen vaak rood en branderig zijn en zelfs stuk gaan. Dit verzacht en geneest men met PUROL 'n bewijs, dat tooneelkoorts de heeren van K.G.V. volkomen vreemd gewor den is. Soms had dit echter tot gevolg dat ook de acteurs niet volkomen hun lachlust meester waren. Iets minder hard soufleeren is voor de voorste rijen toehoorders aange namer. De grime, verzorgd door den heer F. de Waal, was wederom schitterend verzorgd. K. G. V. heeft goed voldaan, wat èn de spelers, doch vooral den leider tot eer strekt. Apolio". De Kon. Erk. Harmonie „Apollo" gaf Zondagmiddag 'n matinée in de zaal van den heer joh. Smit—Hessef- mans. Na de opening met een forsche marche werd Gloria Victis op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd. Zeer dankbaar bleek het duo voor fluit en hoorn van E. Fith, 'n nummer vooral voor zaalconcerten zeer geschikt. Na de pauze kregen we ter afwis seling het groote duo van H. Carol, „Breidel en de Koninck" met den heer P. van Bokstel aan de piano. De tenor bleek niet overal even gelukkig, anders 'n vertolking die er zijn mag en die veel succes oogstte. De ouverture „Le Rocher fantöme" van F, Popy en Fleurs et Sourires van Hansenne gaven blijk van hooge techniek, prachtig klankgehalte en goede leiding. Met 'n marsch „Apollo" waardig werd 't matinée gesloten, dat voor 'n morgen-uitvoering, niet over be langstelling te klagen had. GEMENGD NIEUWS. Gisteravond omstreeks halfnegen kwam een der knechts van de hoeve Brommelen, gelegen onder Wijnands- rade, bij den eigenaar Snijders, om hem te vertellen, dat hij in den stal twee schoten had gehoord Bij een onderzoek bleek, .dat de 31-jarige P. B., uit Friesland afkomstig, met een browning een schot had gelost op de 23-jarige dienstbode mej. Ritzen. Deze had een schot in het voorhoofd gekregen; zij is in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Heer- len gebracht. De dader heeft daarna de browning op zichzelf gericht en een schot gelost, dat hem in den rechterslaap trof. Aan de gevolgen daarvan is hij ongeveer een halfuur na het gebeurde overleden. Het lijk is door de politie in beslag genomen. Hedenmorgen omstreeks elf uur werd de politiebrandweer te Delft gewaarschuwd, dat bij de woning van de familie K. gaslucht werd waarge nomen, terwijl het huis gesloten was. Nadat de deur was geforceerd, vond men in de woning de 27-jarige vrouw des huizes met haar vijf kinderen van 17a lol 6 jaar, terwijl het kraantje van de gaslamp openstond. In het vertrek hing een zware gas lucht. De kinderen, die evenmin als de vrouw bewusteloos waren, klaag den over hoofdpijn en begonnen na melk te hebben gebruikt te braken. Zij werden naar het kinderhuis gebracht. De vrouw blijkt na een echtelijken twist uit wanhoop te heb- ben gehandeld. Zij zal waarschijnlijk naar het krankzinnigengesticht worden overgebracht. Dr. Best, de medewerker van dr. Banting, heeft in een rede te Ontario verklaard dat, volgens de jongste schatting, op het oogenblik niet minder dan 20Q 000 lijders aan suikerziekte met insuline in het leven worden gehouden. De Connaught- laboratoria, die verbonden zijn aan de universiteit van Toronto, bereiden thans van 35 millioen tot 40 millioen eenheden Insuline in hel jaar, welke zij over geheel Canada en veertien andere landen verdeelen. Gisteravond is er op den Schie- damschen dijk te Rotterdam een stevige vechtpartij geweest, waarvan dc oor zaak was een verschil van meening in een café, waar een bezoeker meende, dat hem 1 cent te veel was berekend. De klant maakte zich driftig en er ontstond een vechtpartij, welke zich van het café naar de straat verplaatste. Daar bemoeiden zich spoedig vele omstanders met het geval en de vechtpartij werd alge/neen. Toen de politie tusschen beide kwam, keerde men zich tegen haar en het relletje nam gedurende eenigen tijd ernstige afmetingen aan. Tenslotte is het gelukt de rust te herstellen, nadat van gummi stok en sabel gebruik was gemaakt. De klant, de 24 jarige schippersknecht I V. is in het ziekenhuis aan den Coolsingel behandeld. Hij had heel wat verwondingen opgeloopen. ADVERTENTIëN. GETRUUWU: ALPHONS DE KORT en MARIE KLERKX die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dankzeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk, 18 Jan. 1928. 39902 Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een langdurige onge steldheid, in de hope des eeuwigen levens van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Echtgenooten Vader Arle Nicolaas Leempoel, Wed. A. M. Leempoel- v. d. Esch. M. C. A. Leempoel. C. A J. Leempoel. Sprang, 17 Januari 1928 Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lie veling Arle Leendert, in den ouderdom van ruim 3'/2 jaar. J. PH. W. SNEEP. J. H. G. SNEEP- V. D. Giessen. 's Grev.-Capelle, 17 Jan. 1928. De inzet van het Hooiland te Besoijen namens den heer J. DEN TEULING zal op Donderdag 26 Jan. a.s. plaats hebben om ii uur precies. Notaris JANSEN. Op Vrijdagen 20 en 27 Januari 1928, telkens des namiddags om 3 uur precies, bij inzet ten herberge van Mej. A. M. DE BONT te Waspik en bij toeslag ten herberge van H. VAN IERSEL aldaar, zullen Notarissen VAN DISSEL te Goes en MIDDELKOOP te Capelle ten verzoeke van den heer A W. Heijmans-Kommers te Breda, in het openbaar Onder Raamsdonk. Koop 1. Een perceel Bouw-en HooilandBuitendijks afkomstig van Siael, Sectie B nrs. 1025 Bouwland, groot 2.21.00 Hec taren en 754 Hooiland, groot 10.40 aren, geheel groot 2 31.40 Hectaren Belending: Oost C. Boezer, West E J. Rubbens en Zuid H C. de Bont. Koop 2. Een perceel Bouwland in den 0«/erdiepschen polder, zijnde het vijfde perceel van de Westgrens van Waspik af gerekend, Sectie B nrs. 127 Hooiland, groot 55.80 aren en 132 Hooiland, groot 63 aren, geheel groot 1.18 80 Hectare. BelendingOost Jos. Kuijsters, West de Waterloop. Koop 3. Een perceel Hooiland in den Nieuwen Dombosch, Sectie F nr. 1326 Hooiland, groot 1.73.20 Hectare. Belending; Oost J. A. Lank- huijzen. West Mej. C J. A. M Smolders Koop 4. Een perceel Bouwland in de Noorden Einden, aan den Rijksweg, zijnde het achtste perceel Zuid van den Noorder- eindschen weg. Sectie F nr. 561 Bouwland, groot 1 23 30 Hectare. Belending: Noord Q. van Dongen, Zuid de verkooper. Koop 5. Een perceel Bouwland aldaar, Zuid naast Koop 4, Sectie F nr. 1057 Bouwland, groot 83 aren. Belending; Noord de ver kooper, Zuid Mej. T. M. Zijlmans. N B. Koopen 4 en 5 worden bij den toeslag gecombineerd. Aanvaarding: Koop 2 is in huur tot en met einde seizoen 1930 bij Mej. de Wed B. J. H. de Bont van Dongen voor f 100. per jaar. De overige perceelen zijn te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Betaling der kooppenningen 4 weken na den toeslag. 39903

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3