GE [CUD fUlll 2IW Nr. 6. Woensdag 18 Jan. 19*28. 51e Jrg. TWEEDE BEAD. PROVINCIAAL NIEUWS. WAALWIJK, 17 Jan. 1928. Concert Liedertajel. Het jaauiri concert der Liedertafel is geëindigd en, wat meer zegi, onder vele. zoo niet aile opzichten, uitste kend geslaagd Mjcht de zaal goed. zelfs flink bezet tieeien, toch hadden wij. waar naast de vereeniging zulke twee uitstekende krachten optraden, een nog drukker bezoek verwacht. Ook ditmaal hebben de afwezigen werkelijk veel gemist. Mevr. Toos Vekemans Teppema, sopraan te Nijmegen, had reeds mei haar eerste nummer „DieForelle" van Schubert, het pleit gewonnen. Haar succes vermeerderde voortdurend, om in de liederen van Reijnaldo Hahn, en vooral in het duet uit „Hamlet*, het hoogtepunt te bereiken. Waarlijk deze soliste, zoo bescheiden in haar optreden, paart aan een zeldzaam schoone en zuivere stem een uitmun tende, geschoolde, warme voordracht. Het opge'ogen auditorium beloonde haar telkens met een geestdriftig, alleszins verdiend applaus. De heer Hollaers. bariton, thans woonachtig te Vlissingen, dien velen gewis reeds door de radio gehoord hebben, beschikt eveneens over een prachtig, omvangrijk orgaan, o k hier gesteund en geschraagd door een temperamentvolle voordracht. In zijn „Ridonami la Calma" van Tosti en aria's uit Herodiade. Maskenbal en Bajazzo, toonde hij een zanger te zijn, die schier alle kleuren op zijn muziek palet heeft. Geen wonder alzoo, dat ook bij hem het applaus allerminst karig was De Liedertafel zelve had mede een gelukkigen avond Zij zong met gloed en overtuiging het machtige „Jom Kipoer" van Olmann, een paar wel oude. doch nog immer graag gehoorde Fransche koorweikj^s. en voor de eerste maal „Abendfriede am Rhein" van den dezer dagen overleden com ponist Neumann, terwijl het gemengd koor twee nieuwe nummers ten ge hoore bracht, ni „Zigeunerleven" van Schumann en „Idille" van Wierts. waarvan het laatste vooral ons zeer goed bevallen mocht. Toen het applaus na de vertolking van het duo uit „Hamlet" wat geluwa was, sprak de voorzitter der vereent ging. de heer A. C. v. d. Heijden, woorden van oprechten dank en hulde tot de genoemde solisten, die het concert met hun hooggewaardeerde gaven en talenten hadden opgeluisterd, en dien hij daarom een hartelijk en een spoedig weerzien toeriep. Aan Mevrouw Vekemans werden namens Oefening en Vermaak, en de heeren Rietjens en Gjvaerts bloemen ge- offeerd De heer johan Verhoeven, de keurige en kranige accompagnaieur, die vooral dezen avond zich zoo voor treffelijk van zijn zware taak kweet, mocht deelen in de hulde den solisten gebracht. Ook de koorzangers en zangeressen en niet het minst de directeur, de heer Jac. Sars. kregen de eer die hun toekwam Ten dank voor de ovatie hun gebracht gaf Mevr. Vekemans nog ten beste een lief Kerstlied, gecomponeerd en haar op gedragen door genoemden pianist, en de heer Hollaers het machtige Hosanna van Granier, met de hooge „A" tot slottoon, wat een storm van applaus verwekte. Een keurige uitvoering van „De Ruïne" van Brandis Buijs, in plaats van „Hymne aan de Vrede" van Holl. was een waardig slot van dit schoone concert, dat. beschouwd uit een muzt kaal oogpunt, in geen enkel opzicht bij het vorige behoeft achter te staan. Benoemd. In de gisteravond gehouden ver- 1.1. in het café van den heer A. van Berkel W. B. C. Amusement. Fr. Schoelitz 77 de Reus 100 Slaats 100 Trots 58 Fr. Slaats 100 v Rooij 8 I. v. d Hoven 53 v. d. Linden 100 C. v. Berkel 89 v. d. Ven 100 A v. Berkel 78 Verhagen 100 Totaal 497 540 De wedstrijd welke door veel publiek werd bijgewoond, eindigde in een overwinning van 43 punten voor „Amusement". Hoogste serie W BC. Fr. Schoelitz met 33 punten, hoogste serie Amuse ment B v. d. Linden 28 punten. In 't calé „'t Vosje" vond Zater dagavond een vriendschappelijke ont moeting plaats tusschen „U.T.E.L" en „Ons Genoegen". De partijen werden vlot gespeeld met als resultaat dat „U T E L." met een meerderheid van 8l punten won. De heer Fr. de Vries speelde de hoogste serie, zijnde 13 car. reeds vroeger werd erkend, blijkens de daarvoor in 1917 onder het beheer van Zijne Excellentie den Minister C Ltly door hu Departement van Water staat ingediende ontwerpen; dat na de terugname van de even bedoelde plannen voor bruggenbouw te Keizersveer door de opvolgendt Rjgeering adressanten gemeend heb ben. met het oog op den toenmaligen zo'gwekkenden toestand van 's lands fi lanciën niet meer op de wederin- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. dat een vereeniging niet meer dan om diening daarvan te mogen aandringen 70 Fr. de Vries 75 Adr v. Helvoirt 58 K. Maas 44 A. Verheijden 42 351 432 Autogarage mCentraal". J.l. Zaterdagnamiddag werd door de firma Janssen Co haar nieuwe autoshowroom annex garage in de Stationsstraat geopend, waarvan wij tn ons vorig nummer reeds een be schrijving gaven. In de showroom stonden een paar van de nieuwste modellen der Dodge—Brothers auto mobielen Van tal van zakenvrienden mocht de ondernemende firma mooie bloemstukken ontvangen. Er was voortdurend flinke belang stelling. Bekroond. De heer W. v. Heesch alhier, die steeds met zijn inzendingen op diverse plutmveetentoonstelltngen zoo'n fraaie bekroningen mocht behalen, kwam met éét exemplaar van zijn toom Barne velders (hen, oud) ook uit op de dezer dagen te Den Haag gehouden groote Intern. Tentoonstelling der Kon. Ned Vereen. „Avicultura", waar dit exem plaar wederom bekroond werd. Als men weet dat deze tentoonstel ling de grootste is op dit gebied en er niet alleen uit geheel ons land. doch ook uit tal van andere landen steeds enorm groote deelname is, dan mag een bekroning caar behaald ook wel een bijzonderheid worden ge noemd. Procesverbaal. Tegen slager K alhier werd door de politie procesverbaal opgemaakt wegens het slachten van een varken zonder voorafgaande bedwelming. Mishandeling. Zekere L. v. G. heeft B. v. R. op den Winterdijk met een scherp voor werp bloedend verwond Door de politie is tegen v. G. pro cesverbaal opgemaakt. Ongeval. Zondag werd op den hoek van Hotel Riche te Tilburg een bus van de H. B. S. aangereden door een luxe auto uit Goirle. Beide kregen heel wat averij. De bus, die vooral aan de voor kant, lantaarns, spatborden, ernstig beschadigd was, werd door een tractoi naar de herstelplaats te Drunen ge sleept. Kruisboogsport. Zondagmiddag ten 2 uur had de aangekondigde vergadering plaats i het Café van den heer A. M. v. Ven te Vlijmen, van afgevaardigden van Kruisboogbonden en -gezelschap pen uit geheel westelijk Noord-Bra bant, ten einde te komen tot oprich- gadering van het Wit Gele Kruis is Ljng van een belangenvereeniging, om tot kraamverpleegster benoemd Zuster Josephine van Baal. Uit de Schoenindustrie. Men deelt ons uit goede bron mede dat het bericht in de „Volkskrant", waarbij wordt medegedeeld dat binnen zeer korten tijd tusscher. het Hoofd bestuur van den Ned. R K. F^brieks arbeidersbond en het bestuur der Federatie van Schoenfabrikanten een bespreking zal plaats vinden over de afsluiting van een collectieve Arbeids overeenkomst. onjuist is. Voor derge lijke conferentie zijn zelfs geen voor bereidende stappen gedaan of be sprekingen in het federatie-bestuur gehouden, 't welk ook nog slechts een voorloopig is. Verkeersregelen. Naar rtien ons mededeelt worden door den Hoofdagent van Politie, den heer Houben, de leerlingen der hoogste klassen van alle scholen in deze ge meente onderwezen in de regelen van het verkeer. Waar 't snelverkeer in onze plaats eiken dag toeneemt, lijkt ons genoemde voorlichting zeer nuttig. Biljartwedstrijd. Uitslag biljartwedstrijd tusschen „de Waalwijksche Biljartclub" en „Amu sement", gespeeld Zaterdag 14 Januari Het voorloopig bestuur werd als volgt samengesteld: K. v. Raamsdonk, 's-Busch voor verspreide gezelschap pen; I Kiuissen, Tilburg voor den Tiiburgscnen Bond; A. Samuëls, Nieuwkuik voor tien Langslraatschen Bond; H. v. d. Veerendonk, Oss voor den Osscnen Bond en j. Duts, Vucht voor den Vucmschen Bond. Deze commissie zal op 29 Januari wederom een vergadering nuuden tol het onderling verüeclen der functies en het vaststellen der datums voor de Nationale concoursen. De aa ïgesloten gezelschappen hebben tot dien datum nog tijd om zich op te geven voor een concours. De Langstraaische Bind stelde daarna nog voor om na het b. ëmdigen an het seizoen een kampioenswed strijd te houden uitsluitend voor de aangesloten gezelschappen, hetwelk nog in nader uitzicht wordt gesteld Nog stelt dezelfde Bond voor om bij een Nationaal concours alle daar aan deelnemende gezelschappen van te voien daarvan aan het coi.cours- gezelschap bericht te doen zenden *an hunne deelname, hetwelk nog werd aangehouden, maar tevens werd er door den afgevaardigde gevraagd zooveel mogelijk hieraan dit jaar reeds te voldoen. Door den Voorzitter werd in zijn slotwoord nog hulde gebracht aan de vereeniging „Godfried van Bouljon uit Vucht, welke de initiatief neem ster is geweest om te komen tot oprichting van dezen grooten Be langenbond. welke als naam zal dragen „Onderlinge Samenwerking" tevens dankte hij alle aanwezigen welke 41 gezelschappen vertegen woordigden, voor hunne medewerking en prettige gedachtenwisseling, welke hij hedenmiddag van hun heelt mogen ondervinden en sprak den wensch uit dat deze Bond nog veel in het belang van de Kruisboogsport in het algemeen en voor de aangesloten ge zeischappen in het bizonder moge tot stand brengen. De heer C. Joozen te Elshout, Voorzitter van den Langstraatschen Bond van Kruisboogschuttersgezel sshappen „D E S V." heeft als zoo danig ontslag genomen, na ongeveer 4 jaar deze functie bekleed te hebben. De overbrugging bij Keizersveer. Wij hebben medegedeeld dat door verschillende gemeentebesturen indeze omgeving een adres was gericht aan Hare Majesteit de Koningin inzake de overbrugging van de Bergsche Maas bij Keizersveer. Dit adres luidt als volgt Geven met verschuldigden eerbied te kennen J. j H Snijders, burgemeester van Dussen; P. Bergmeijer, burgemeester van Almkerk; W Beukenkamp, bur gemeester van Werk i.dam en De Werken en Sleeuwijk J.vanderLely burgemeester van Woudrichem A. D van der Schans, burgemeester van Andel, Giesen en RijswijkD F. Brune, burgemeester van Ecihen A. J W. M M.rons, burgemeester van Riamsdonk; J. L F H. Bianchi. bur gemeester van Geertruidenberg F M A J Ridder de van der Scnueren burgemeester van Oosteihoui P N Dekkers, burgemeester van Waspik; C. G H. H Meijer, burgemeester van Sprang Capelle D. Smils. burge meester van 'sGravemoer en Mr Dr W. G. A. van Sonsbeeck, burgemeester van Breda dat rt questranten met groote vol doening en dankbaarheid hebben ver nomen. dat de overbrugging van de Bergsche Maas te Keizersveer en van de Merwede tegenover Gorinchem in het Rijkswegenplan zijn opgenomen; dat toch bij de totstandkoming van deze werken zal worden voldaan, een deels aan den wensch door hen, namens hunne betrokken gemeenten, aan Uwe M-tjesteit uitgedrukt bij hunne gedocumenteerde rtquester in dato's 11 September 1911 en Juli 1916 waar van afdrukken hiernevens gaan. en anderdeels de brug over de Merwede dat zij echter thans, nu bij het Rijks wegenplan de bouw van meerdere bruggen wordt in het vooruitzicht gesteld de verwachting durven koeste ren, dat de aanleg van de zoozeer verlangde vaste verbinding over de j Bergsche Maas te Keizersveer, het eerst zal worden ter hand genomen, i afgescheiden van de uitvoering van de overbrugging van de Merwede; dat adressanten er hierbij beleefde lijk de aandacht op vestigen, dat de spoedige uitvoerirg der overbrugging van de Bergsche Maas te Keizersveer n<et zooals veelal elders door een belangenstrijd of andere om standigheden zal worden belemmerd; dat toch omtrent de plaats, waar deze overbrugging moet worden ge legd. geen verschil van gevoelen be staat dat ook voor de uitvoering van dit werk geene of geen noemenswaardige onteigening zal worden geelscht; dat bovendien bij eene spoedige tot standkoming dezer overbrugging het ter plaatse aanwezige personeel en pontveermateriaal vrijkomt en daar mede in elders bestaande behoeften kan worden voorzien Weshalve requestranten in aanslui ting met hunne vroegere requesten Uwe M jes'teil met den meesten aan drang in het belang van deze aan «ienlijke,waardevolle doch door Isolatie te lang verwaarloosde landstreek met vertrouwen durven verzoeken te willen bevorderen, de spoedige tot stand koming van een vaste verbinding over de Bergsche Maas te Keizersveer van zoodanige constructie en stevigheid dat zij beantwoordt aan de hooge eischen van het moderne verkeer en zoodra mogelijk de vaste verbinding met Holland te Gorinchem. 't Welk doende enz. Tooneelvereeniging „O. O. G De tooneelvereeniging „O. O. G gevestigd bij den heer van Sebille die voor eenige weken het mooie tooneelwerk „De Aap" van Grosveld voor 't voetlicht bracht, heeft j I Zondag wederom dit stuk opgevoerd. Waar we omtrent 't sluk en spel reeds eerder een beoordeeling gaven, achten wij dit thans overbodig Voor de vereeniging is 't jammer dat ook Zondag weinig belangstelling was. De Waalwijksche Radio-Centrale. Zooals we reeds eerder mededeelden werd aan de firma Ridderhof van Dijk, vergunning verleend tot oprich ting en inrichting van een Radio-Cen trale. Wij vernemen thans dat aan de plan nen uitvoering zal worden gegeven. Het zal nu mogelijk zijn dat iedereen op goedkoope wijze van de radio kan genieten, zonder zelf een toestel aan te schaffen. Bovengenoemde firma zal hier een prima voedingstoestel bouwen, waar van honderden kunnen profiteeren. Men behoeft alleen een luidspreker of koptelefoon aan te schaffen. De bediening is heel eenvoudig. Men behoeft slechts den stekker van de luidspreker in het stopcontact te bren gen. Behalve bij atmosferische storingen is men steeds van een goede ontvangst verzekerd.. Met onderhoudskosten, die radio nogal duur maken, heeft men hier ook niets te maken. Dus geen pech met ac cu's, annodebatterijen, lampen en an dere technische onderdeelen, welke voor den leek een aparte studie vragen. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de vertegenwoordig ster, firma Borstrok Stooji, Stations- straat, alhier. Waalwijksche Kegelclub. In hotel „de Twee Kolommen", hield de Waalwijksche Kegelclub gisteren avond de jaarlijksche feestvergadering. Na een gezellig samenzijn en een uit stekend diner, werd met het onderling prijskegelen aangevangen met tot be sluit het gooien om den Koningstitel, j Waar niet alle partijen konden wor den uitgespeeld, kon men het Koning schap nog niet definitief toekennen aan den heer L. van Adelberg, die tot een noodwendige schakel zal vormen nog toe >t j100gste aantal punten wist in het internationaal verkeer Amster- te behalen. dam—Utrecht— Parijs dat de in nevengemelde afdrukken geschetsten toestand nog steeds on gewijzigd vooribestaat en adressanten het thans overbodig achten in eene nadere beschouwing te treden van de groote locale belangen, die bij de spoedige totstandkoming eener vaste verbinding over de Bergsche Maas te Keizersveer zijn betrokken voor hunne zoowel ten Noorden als ten Zuiden van die rivier gelegen gemepnten dat ook door Uwe M^jesteits regee ring de noodzakelijkheid van de laatst- j bedoelde overbrugging te Keizersveer 't Was van 't begin tot het einde een jjrettige feestavond. Zondagavond omstreeks 7 uur be merkten eenige buren dat er een begin van brand moest zijn ontstaan in een der bovenkamers van 't huis, bewoond door den coiffeur W. v. R. alhier. Daal de bewoners uitstedig waren, werden spoedig maatregelen getroffen en toog men op onderzoek uit, vanwaar het fladderend licht op een der kamers vandaan kwam. Van alle kanten werd gepoogd zich toegang tot de woning te verschaffen, maar 't mocht niet baten alle deuren en ramen waren voorzien van afsluitingen. Toen werd een poging gedaan om De u,inslag is als volgt U.T.E.L. Ons Genoegen, joh. Pullens 75 M. Leijtens 62 Fr. v. Kelvoirt 75 H. Pullens H Pullens 57 Fr. v. Helvoirt 75 Fr. Schilders 75 P. de Vries 75 Dit jaar hebben er reeds vier plaats, n.l. in Mei „Vriendschap onder Ons" Tilburg 50-jarig bestaan; 29 April „Rozenjacht" Vlijmen 30-jarig bestaan; Mei „De Eendracht" Waalwijk 20- jarig bestaan 8 Juli „Nooit Gedacht" Waalwijk 15-jarig bestaan. Den Bosch maakte de opmerking hoe of het gaat, wanneer het aanial aanvragen voor een Nationaal concours heel groot zal zijn. Waarop ae Voorzitter antwoordde, de concoursen over ditrayon te regelen. Ten ongeveer 2 uur riep de Voor zitter dezer vergadering, den heer P. Bertens, Eerevoorzitter van den I il- burgschen Bond en Voorzitter aan de vereeniging „De Geest desTijds", de talrijke aanwezigen een hartelijk wel kom toe' wenschte hun op de eerste plaats een gelukkig Nieuwjaar en sprak daarna een korte inleiding uit beiref- fende het doel dezer bijeenkomst, n.l. het regelen der Bonds- en Nationale- concoursen. Nadat door enkele aanwezigen vra gen waren gesteld welke naar genoe gen werden beantwoord door den Voorzitter werd besloten om den eersten Zondag aan elke maand vrij te houden voor de Bondsconcoursen en de overige Zondagen voor Jubileum- en Nationale concoursen, werd tevens goedgevonden dat er niet meer dan een Nationaal-concours op denzelfden Zondag zal plaats vinden. Mochten er gezelschappen zijn die denzelfden datum voor hun concours opgeven als een ander dan zal er ge loot worden welke eerst of laatst zal gehouden worden. De Jubileurnconcoursen zullen zoo veel mogelijk op den datum gehouden worden welke de vereenigingen aan vragen. üe twee of driejaar een concours mag geven en er dus geen gevaar bestaat dat er in een jaar te veel zullen komen. In zijn openingswoord zeide de Voorzitter dat men vandaag eigenlijk drie vergadorin. gen zou kunnen houden. nJ. de gewone jaar vergadering, een feestvergadering en een jubileumvergadering. Op dit laatste wil spr. eenige toelichting geven. Vandaag herdenkt men n.l. het 10-jarig bestaan van den Bond. 't Bestuur heeft ge. meend dit feit een beetje feestelijk te moe ten vieren. Gaarne had men gezien, dat deze feestviering zich had geuit in een grootere opkomst. Spr. wil hierop echter niet al te zeer den nadruk leggen, maar een korte be schouwing geven over 't afgeloopen decenni. urn. Waar spr. nog slechts kort in deze afd. is, kan hfl geen lange opsomming van werkzaam, heden geven, maar voornamelijk den huldigen toestand beschouwen. Spr. vraagt of er mee leven is met de organisatie. Ten opzichte van andere Bonden en afdeelingen meent spr. te mogen zeggen, dat er. percentsgewijz, over het algemeen nog wel sympathie is voor den Bond. De organisaties, zegt spr.. maken momenteel een slechten tijd door. De Bonden kan men beschouwen als een weerspiegeling van het gewone alledaagsche leven. Als er enthousiasme was ln den dienst, dan zou zich deze ook in den Bond openbaren. Nu» is 't enthousnasme wel een beetje zoek. Als men de vraag opwerpt, wat kan onze Bond vandaag doen, dan moeten we zeggen niets. We kunnen voor 't oogenbllk niets an. ders doen dan „erger" tegenhouden. Spr. spoort aan om 't nieuwe tijdperk met vertrouwen in te gaan en een krachtige, op wekkende propaganda te voeren. Met deze inleiding heette de Yoorz. allen welkom, in 't bijzonder den eerw. adviseur, kapelaan Martens en het Hoofdbestuurslid v. d. Wiel uit Den Haag. Door den secretaris, dhr. de Lange, werd daarop 't volgende jaarverslag uitgebracht: In 't kort zal ik trachten den toestand en de werking onzer afd. over 't afgeloopen jaar bekend te maken. Vooreerst dan den stand van ons leden tal. 1 Jan. 1927 telde onze afdeeling 35 le. den, in 't afgeloopen jaar heeft één lid be dankt, doch hebben wij er twee nieuwe bij gekregen on wel van 't middelbaar perso neel. Voorwaar een mooie aanwinst, zoodat onze afd. op heden 3G leden telt. Alhoewel er niet veel meer te winnen is. moeten v-U toch trachten om al het R.K. P.T.T..perso- neel uit dezen omtrek tot onzen Bond te krijgen. Veel is er gecorrespondeerd met B.B. en ook is er nog al gebruik gemaakt van de nuttige instelling onzer vragenbus, welke als naar gewoonte altijd zeer vlug beant woord werden, waarvoor een woord van dank aan den heer Waterborg. Ook mochten wij de Autografische mede- deelingen van C. en O trouw ontvangen. Wij hebben in 't afgeloopen jaar 4 leden, vergaderingen gehouden, waarvan één te Raamsdonksvoer. Over 't algemeen werden deze vergaderingen goed bezocht; aan al deze vergaderingen was vooraf bestuurs vergadering. Tevens hebben wfl als kleine afd. getoond ook met den grooten bond mede te leven en wel door deelneming aan den landdag en onzen afgevaardigde te zenden naar de groote protestvergadering te Utrecht. Wat bier ook wel vermeld mag worden is, dat wij in 't afgeloopen-jaar een succes to boeken hebben, dat door werking van den bond en 't afd.-bstuur en niet minder ons oud-bestuurslid, de heer v. Huiten, ons lid I.Tpelanr een aardig pensioen is toegekend als ontslagen hulpbesteller, te meer mag dat naar voren gebracht worden voor degenen, die denken den bond niet noodig te hébben en voor hen die altijd zuchten: de bonden doen toch niets. Ilier is duidelijk merkbaar dat, als men alleen staat, men toch zekev niets kan bereiken. Na mijn liartelijken dank gebracht te bob ben aan den Eerw. Adviseur, mijne mede bestuurders en leden voor lmnne medewer king, sluit ik met den wensch dat R.R. met alle kracht zal strijden, opdat wij, weekloo- De aansluitingskosten bedragen J 10 ners, allen zonder uitzondering weer onder en 't abonnement 0.60 per week of 2.50 per maand. Post., Telegraaf- en Telefoonpcrs. „St. Jan". Door de afd. Waalwijk cn Omstreken van den R.K. Bond van Post-, Telegraaf- cn Te. lefoonpersoneel ,St. Jan" werd j.l. Zondag in 't lokaal van P. van Cromvoirt te voorin. Baardwijk een feestvergadering gehouden, die zich niet in een overgroote belangstel, ling mocht verheugen. Tegenwoordig woren ook de WelEerw. heer Martens, geestelijk adviseur-dezer af deeling en de heer* v. d. Wiel uit Den Haag, lid van het Hoofdbestuur. Te ongeveer half vijf opende de Voorzit ter, de heer De Beer, Raamsdonksveer, de vergadering met <len Clir. groet. de jaarloonen worden gebracht en ook dat er een einde komt aan de groote onbillijkheid der classificatie. Daarom allen aangesloten als één man. opdat wij dit resultaat eens mogen bereiken. De voorzitter dankt den secretaris voor 't keurige jaarverslag. De verkiezing van een secretaris kan re glementair niet doorgaan. In April zal nu een vergadering worden gehouden, waarop tevens door den penningmeester een finan. tieel overzicht zal worden gegeven. Hierna krijgt de heer v. d. Wiel het woord om te spraken over den huldigen toestand. Spr. schetst de werkzaamheden door den Bond in 't afgeloopen jaar gedaan en meent daaruit te mogen afleiden, dat men met ver trouwen de toekomst kan ingaan. Maar een rustelooze werkzaamheid is nog geboden. Spr. bespreekt de reeds genoemde actie te gen de houding der Regeering en duidt 'le gevoerde politiek tegen de ambtenaren aan als een bittertafel.politiek. De actie heeft volgens spr. zjjne uitwer king op de R.K. Fractie niet gemist. De hou. ding der Regeering heeft niet de onverdeel. de instemming der Roomsclie Kamerfractie. Spr. spoort, aan om een onverzwakte pro paganda te blijven voeren. Na dit zakelijk gedeelte der vergadering werd de meer prettige zijde der agenda af gehandeld. Nog eenige uiren bleef men gezellig bijeen, afgewisseld door muziek, zang en voordraeb. ten. De humorist v. d. Griendt gaf eenige koddige voordrachten, die de pret niet wei nig verhoogden. De heer De Beer verzorgde den geheelen avond het muzikale gedeelte. Brandalarm. IamM kai dolt Knl,.n» feAM&f

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5