(intusschen was reeds een groote me nigte saamgestroomd). Terwijl men daarin slaagde, kwam de brandmeester S. met een groote ladder eiij begaf zich naar de bovenverdieping en tol zijn groote verbazing en tevens groote ge ruststelling constateerde hij, dat het fladderend licht van eenWaxine lichtje was. Spoedig verspreidde zich nu de nieuwsgierige menigte en kon men met den ondernemenden brandweerman ge rustgesteld huiswaarts keeren. Het conjtict te Htivurenbeek. Bij de uitsluiting en staking in de schoenindustrie te Hilvarenbeek heeft de firma Bressers. in strijd met de afspraak, de uitsluiting niet geprocla meerd. Nu door den RK Fabrieksarbeiders- bond .St. Willebrordus" met de fabrikanten een contract is afgesloten, weigert de heer Bressers dit contract te teekenen. Het hoofdbestuur van den Fabrieks- arbeidersbond heeft nu besloten om. wanneer de heer Bressers in zijn houding blijft volharden, met ingang van 23 Januari bij dat bedrijf de staking te proclameeren. Het bedrijf omvat ongeveer 30 arbeiders. D.v.N. Het Dr Schaepmanfonds De landelijke actie voor het Dr Schaepmanfonds zal, zooals gemeld in 17 Rijkskieskringen door kringcomité's geleid worden. Deze 2ijn in Noord- Brabant samengesteld als volgt; 's-Hertogenbosch. M. van Hout. burgemeester van Helmond, voorzitter; P. J C Strik Stiphout bij Helmond, secretaris pen- ningmees'er, postrekening 87874; J J Belien, Oirschot; F. Q Caners. Raven stein J. C. L van der Qeld. Waalwijk; Mr. Dr. A van Rijckevorsel.'s-G-aven- hage Mr. Frans Teulings,'s-Herto genbosch. Tilburg. Mr. T I Verschuur, Breda, voorz. postrekening 123224, R. J. Rood Boerhavestraat 49. Tilburg, secretaris; J. van Rijzewijk, Tilburg Mr. H. van de Biesen, Breda; Mr. Houben. Breda; A. Edelbroek, Dongen; j. G. Nollen, Zevenbergen Drs. J. L. R Smits, Bergen-op-ZoomDr. P A. van Ginneken, Bergen op Zoom J. J. Ruberf, Hoogerheide, penningmeester posfr. 123224 (zie Mr. Verschuur) A. J, Prins, Tilburg. N1EUWKUIJK. Zaterdagavond had in het calé van der Geld de jaarlijk- sche prijsuitdeeling plaats van de plaatselijke Burgerwacht, De Burge meester, die voor deze gelegenheid was uitgenoodigd, moest tot zijn spijl berlcnt van verhinderingtot bijwoning dezer vergadering doen inkomen. Door den heer A. van den Oord werden de volgende prijzen, bestaande uit mooie huishoudelijke artikelen, uitgereikt le prijs H. Harmeling, 2e prijs Adr Heijmans, 3e prijs Aug. Meesters, 4e prijs Lamb, van Speijk, 5e prijs Ivo van Buul, 6e prijs And. van den Oord, 7e prijs L. Roestenburg, 8e prijs Th. van der Geld, 9e prijs Th. Moster- mans, lOe prijs Arn. Roestenburg, lie prijs Joh. de Bont, 12 prijs Arn. Mostermans, 13e prijs Joh. Siegers Hzn., 14e prijs Jac. Mostermans, 15e prijs H van Wijk. 16e pr. H. Roesten burg, 17e prijs M. van de Water Gzn. 18e prijs Lamb, van Dommelen, 19e prijs Andr. van Dommelen, 20e prijs Joh Hegers. Besproken werd om ook hier ter piaatse de zooveel besproken propa ganda füm der Burgerwachten te doen vertoonen. Men zal pogingen in het werk stellen dit te verkrijgen. Aan den te houden Landdag voor Burger- wachten gedurenden dezen zomer in den Haag; zal ook door onze vereeni- ging met een of meer zestallen worden deelgenomen. Door den heer Siegers is aan B. en W. vergunning gevraagd tot ver koop van sterken drank in 't klein Naar we met zekerheid vernemen ligt het in zijn bedoeling, om in het door hem betrokken pand t. o. de R K Kerk, benevens een kruidenierszaak, ook een naar de eischen des tijds in gericht café te openen. Den onder nemer het beste succes. Tot verkoopmeester in het pak huis van den N C B. alhier werd aan gesteld H. Elshout inplaats van J Wilgprs. HERPT. Vanwege het ziekteverlof van Mej. Verhoeven, onderwijzeres aan de R.K. Bijzondere School alhier is als tijdelijk werkzaam gesteld Mej. Duijsters uit Heusden. De Harmonie „De Eendracht" alhier gaf in café J. Verhoeven een goed geslaagde uitvoering. Alle nummers werden op bijzondere lofwaardige wijze ten gehoore gebracht. Een opgevoerd blijspel viel bijzonder in den smaak. De burgemeester gaf door zijne tegenwoordigheid blijken van belang stelling. Wij meenen mede te kunnen deelen, dat de opheffing der openbare school definitief van kracht is gewor den. En bestaan thans plannen om tot oprichting eener bewaarschool te komen. Bevolking 31 December 1926: 332 m en 308 vr. totaal 640 In 1927 geboren 9 m. en 8 vr. totaal 17, overleden 6 m. en 6 vr. totaal 12, meer geboren dan overleden 3 m. en 2 vr., ingekomen 17 m. en 17 vr. totaal 34. vertrokken 32 m. en 33 vr. totaal 65. meer vertrokken dan inge komen 15 m. en 16 vr. totaal 31. Bevolking op 31 Dec. 1927320 m. en 294 vr. totaal 614, vermindering van 12 m. en 14 vr. totale verminde ring 26. WASPIK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 20 Januari 1928 des namiddags zes uur. Aan de orde is 1 Mededeelingen. 2. Beë.-diging Armmeester. 3. Machtiging tot het houden van verpachtigingen. 4. Aanvaarding schenking. 5. Benoeming commissie tot wering van schoolverzuim. 6 Wijziging reglement op het Bur gerlijk Armbestuur. 7. Wijziging verordening keurings dienst 8 Subsidie sluis Hooge Brug. 9. Wijziging subsidie Wit-Gele Kruis. 10 Vaststelling begrooting burgerlijk armbestuur. 11 S'raatverlichting Scharlo. 12. Vaststelling percentage plaatse lijke inkomstenbelasting 1928—1929. 13. Adres 2 raadsleden tot niet goed keuring der subsidie aan de St. The- resiakerk. 14 Begrooting wegenplan. RAAMSDONKSVEER. De overtocht Keizersveer Raamsdonksveer, de groote verbindingsweg met het Zuiden, is sedert gisterochtend negen uur gestaakt. De sioompont Keizersveer 11. welke gedurende de vacantieperiode dienst deed aan het veer Moerdijk - Willems dorp, werd na terugkomst naar Dor drecht gezonden om van een stoom- stuurinrichting te worden voorzien. De pont schijnt nimmer in alle opzich ten goed gefunctioneerd te hebben. Gisterochtend brak op een gegeven oogenblik het quadrant, met het ge volg, dat de boot stuurloos op de Maas kwam te liggen. Met veel moeite slaagde men erin het vaartuig in de haven te brengen. De reserve-pont Keizersveer I lag voor reparatie aan de werf van de firma Ruytenberg te Raamsdonksveer. Deze boot voer reeds geruimen tijd met een lek in den bodem. Men hoopte de reserveboot gister avond zoo ver te krijgen, dat heden de dienst kon worden overgezet met de rooiboot terwijl voertuigen moesten rijden over Kapelle, een omweg van verscheidene kilomtters. GEERTRUIDFNBERG. De stoker J G. te Oosterhout die bij het ran geeren op het terrein der Zuider Stoomtram Mij tusschen de buffers bekneld geraakte Is spoedig daarna in het ziekenhuis aan de gevolgen over- leden. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 17 jan. '28. M. C. v. d. Ven. De heer M. C v. d. Ven wordt op 18 Januari a s. 80 jaar. Nagenoeg 50 van zijn beste levens jaren heefi hij het bijzonder onder wijs gediend, waarvan 40 jaren als hoofd der R K. Jongensschool ie Heus den Zijn werkzaamheid in deze ge meente is ongetwijfeld bij velen nog in dankbare herinnering, want alson- derwijzer genoot hij een uitstekende reputatie. De kundigheden waarover hij beschikt en die niet alleen zijn af te leiden uit de vele bevoegdheden, welke in den vorm van acten op zijn staat van dienst mogen worden ver meld, heeft hij zich ook weten dienst baar te maken bulten de school. In de „Tijd" en verschillende katholieke vakbladen verschenen verschillende artikelen van zijn hand Verscheidene jaren was hij secretaris der R.K Kies vereeniging in het voormalig hoofd kiesdistrict Waalwijk. Als zijn dagtaak in de school ten einde was, begon voor hem een andere, n 1. die van het geven van privaatles sen, en deze waren legio. Hij had vooral een gunstige reputatie in zake de opleiding v-»or examens voor sur numerair en klerk bij de posterijen en telegrafiie, zeer velen danken aan de bij hem genoten voorbereiding, een schitterende maatschappelijke positie. Wanneer men bovendien weet, dat de heer van der Ven gedurende ver scheidene jaren 's winters een cursus gaf In rechilijnig en handteekenen; dat hij als goed musicus ook hierin voor velen een gezocht leermeester was en dat hij zich daarbij voor verschillende plaatselijke belangen interesseerde, dan moet men inderdaad eerbied h-b ben voor de buitengewone werkkracht en werklust in dezen man. Zijne verdiensten werden gewaar deerd door de toekenning van het Pauselijk eere kruis „Pro Ecclesia et Pontifice" en de Koninklijke onder scheiding van ridder der Oranje Nas sau orde. Na zijn ontslag vestigde de heer v. d Ven zich te's Hertogenbosch, doch blijkbaar niet om daar absoluut rust te nemen, want al heel spoedig wer den iederen dag eenige uren in beslag genomen door privaatlessen, voorna melijk voor examens in Fransche, Duiische en Engelsche handelscorres pondentie en nog steeds is hij voor de opleiding tot deze txamens de ge zochte man, die met zijn candidaten schitterend succes heeft. Wanneer men nu dezen 80 jarige, nog kerngezond naar lichaam en geest, zijn gewone levenswijze met opge wektheid en levendige belangstelling in hetgeen er om hem heen gebeurt, ziet volgen, dan. bestaat er zeker alle aanleiding hem een „ad muitos annos" toe te wenschen. Wat wij dan ook van ganscher harte doen. De heer L. C Verschuren slaag de voor het diploma Engelsche Han delscorrespondentie. De simultaan-scéance (dammen) te geven door den heer H. Vogelaar uit Andel, heeft plaats 20 |an 7'/2 uur n.m. in „Het Wapen van Amster dam". Het schip „de Drie Kronen" uit Venlo liep met groote vaart tegen het remmingswerk der draaibrug; de schade daaraan wordt op f 1600 ge raamd, terwijl het schip nagenoeg ongedeerd bleef. Uit het jaarverslag van den Vlecschkeuringsdienst blijkt.dat werden uitgegeven 2249 stuks, waarvan 34 noodslachtingen en 464 gestorven dieren, 470 siuks werden geheel en 303 gedeeltelijk afgekeurd en vernie tigd. T. B. C werd 16 keer vastgesteld, 13 maal had een bacteriologisch onderzoek plaats en 3 keer werd procesverbaal opgemaakt. Op het concours j I Zondag gehouden vanwege de jongenscon gregatie behaalden de volgende leden onzer R. K Fanfare een prijs met hun soli le afd le prijs J. van Helvoirt, sax sopr., 2e afd 2e p> ijs J. Toethuis (piston), idem L. van der Staal (piston), en een 3e prijs A. van Bladel (trom bone). Bovendien behaalden een 2den pr. het kwartet J. van Helvoirt, J Toet 1 huis. P. van Beers en A. vae Bladel, (sax.—sopr., piston, alt, trombone). Zondagnacht overkwam een auto uit Oud—Heusden op den draai Wittebroodstraat—Burchtstraat een ongeval, doordat er een as brak Nadat men het voertuig op een vei lige plaats gebracht had, waar het tot den volgenden morgen bleef liggen, moesten de passagiers te voet huis waarts. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur Het zij mij vergund door middel van uw geacht blad de politie te ver zoeken een oogje in 't zeil te houden op de Markt, na 't uitgaan der scholen. Wanneer de jeugd losgelaten wordt om zich huiswaarts te begeven, dan moet het de kiosk, dan moeten hei de auto's die op de Markt staan ont gelden, Ze worden overal heengereden, beschreven, bewerkt, enz zelfs zware voertuigen zijn niet veilig, zoodat ongelukken niet uitgesloten zijn. Een kwartiertje toezicht, tot de jeugd zich naar de verschillende windstreken verspreid heeft, zou al voldoende zijn en ons veel onaange naams of schadelijks besparen en ook voor vreemdelingen maakt het zulk een ongunstigen indruk. U dankend voor de gelegenheid. Hoogachtend, Een Marktbewoner deur gewezen zijn, terwijl er op dat moment in 't centrum der gemeente geen andere gelegenheid beschikbaar v/as. Dat de belangen van Sprang Capelle aliijd zooveel mogelijk in 't oog wor den gehouden, blijkt wel uit 't feil dat, en de Heidebloem en Sirena er uitvoering hebben gegeven (wat toch 't voornaamste is voor 't publiek). Dat men dit op 'n andere plaatsdeeü als vroeger, behoeft geen betoog, indien men voorgenoemde omstandig heden in aanmerking neemt. Overigens heb ik gehoord, dat beide vereenigingen zich verzetten tegen oefening in 'n calé, om zeer logische redenen. Zou dan ook den toegang tot de school ontzegd worden, dan geloot ik, dat de dagen van de bloem en de muziekgodin geleld zijn. 't Ge meentebelang zou hiermede in 'l ge- heel niet gediend zijn en ik meen toch, dat 't gemeentebelang boven Öat van 'n enkel persoon gaat. Ik hoop dan ook dat B. en W. van Loon op Zand geen gehoor zullen verieenen aan klachten, die alle grond van bestaan missen. AAijnheer de Redacteur, ik dank U voor de verleende plaatsruimte. 'n Voorstander van Zang en Muziek SPORT. Mijnheer de Redacteur. Zooals bekend is. repeteeren de vereenigingen „de Heidebloem" en „Sirena" in de Openbare School op den Loonschendijk. Dil is op zichzelf niels bizonders, ware 't niet, dat de omstandigheden, die tot dien toestand geleid hebben 'n eigenaardig karakter dragen. Er is, wat men noemt „ge kuipt". Jammer genoeg is 't verwachte resultaat n.l. het bouwen van een nieuwe zaal uitgebleven. De pogingen daartoe verdienden meer en krachtige medewerking. 't Gebrek aan een goed ingerichte concertzaal, tevens geschikt voor repetitie, is zeer fnuikend, vooral bij uitvoeringen. Men moet zich ver buiten 't centrum van de gemeente begeven, waardoor de belangstelling er niet beter op wordt. Wat de repetities betreft, is men voorloopig gered, dank zij de wel wlllendheid van B en W. van Loon op Zand. Toch schijnen er personen te zijn die bovengenoemde vereeni gingen hun onderdak berijden of zich er door benadeeld- gevoelen. Ik heb n I vernomen, dat bij 't Dage- lijksch Bestuur van L. actie is gevoerd om de Heidebloem en Sirena uit de school te sturen, op grond van hel feit dat een of enkele personen (het juiste aantal is mij onbekend) uit de eigen gemeente (d i, Sprang-Capelle) „'t brood uit den mond wordt ge nomen" (of misschien omdat 'n heide bloempje en 'n muziekgodin niet in 'n school passen). De onwaardipheid van deze manier van optreden valt in 't oog. wanneer men bedenkt, dat genoemde vereeni gingen geheel buiten hun schuld de GEMEENTERAAD. GEERTRUIDENBERG. Vergadering van den Raad de'' ge meente Gcertruidenberg, gehouden len Raadhuize op Maandag 16 Januari j.l. des nam. 2 uur. Voorzitter: Ed.achtb. heer Bianchie. Afwezig wegens ziekte dhr. Meijers. Alvorens met de agenda te beginnen wenscht de voorzitter alle leden een gelukkig en zalig nieuwjaar. 'tAfgeloopen jaar, zegt de Voorzit ter bracht ons een nieuwen Raad. Het spijt me, den heer Meijers nog niet in ons midden te zien, maar ik hoop, dal hij spoedig in staat zal zijn wederom onze vergaderingen te kun nen bijwonen. Overzicht bevolking 1927 Geboren 84, overleden 42, ingekomen 197, vertrokken 267, huwelijken 21. Bevolking op 1 Jan. 1927, 2683, op 1 Jan. 1928, 2655, alzoo een verminde ring van 28. De finantieele toestand eischt nog steeds alle zorg, zoodat veranderingen en verbeteringen niet kunnen geschie den in zoo'n tempo als men wel gaarne wenscht. Ook de werkloosheid eischt nog alle aandacht. Spr. noemt 't treurig, dat in een industrieele gemeente als deze zul ke toestanden bestaan. Personen uit uit andere gemeenten vinden hier wel werk. Spr. besluit met de hoop, dat in 1928 onder Gods zegen deze gemeente moge vooruitgaan. Namens den Raad dankt Wethouder Kroon voor de goede wenschen en hoopt, dat 1928 voor den voorz. en z'n gezin een zegenrijk jaar moge zijn. De Voorzitter dankt. Hierna werden door den Secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen. Deze worden onveranderd goedge keurd en vastgesteld. Sassen. Omtrent den toestand dezer gemeente zou ik gaarne een algemeene beschouwing willen houden. Kan ik dat nu doen of vindt u beter bij de rondvraag. Voorzitter. We zullen eerst de agen da afhandelen. 1. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger gemaakt door B. en W. d.d. 16 Dec., waaruit blijkt, dat alles in orde is bevonden. 2. Voorstel om B. en W. te mach tigen tot het houden der gebruikelijke verkoopingen, verpachtingen en aan bestedingen in 1928. De gevraagde machtiging wordt ver leend. 3. Voorstel tot het doen rooien en verkoopen van iepenboomen in ver band met opgave van Staatsboschbe heer. De Voorzitter zegt dat wederom 33 hoornen zoodanig door de iepenzickte zijn aangetast, dat het noodig wordt geacht om ze te doen rooien en ver koopen. Tevens kan men dan de bij den jongsten storm ontwortelde hoo rnen in den verkoop opnemen. De heer Timmermans vraagt of het de bedoeling is, ook aanplantingen te doen. Voorzitter. Dat is een van de condi ties die 't Staatsboschbeheer ons stelt. Plaatsen waar een paar hoornen ge rooid zijn, worden natuurlijk niet aan geplant. Alleen groote hiaten komen voor aanplanting in aanmerking. Op 't advies van 't Staatsboschbeheer zul len wij voor 't station niet herplanten, opdat 't gezicht op 't station vrij blijft. Hiermede kan de Raad zich vereeni- 8en- 4. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het reglement der Sted. Gods huizen, wat betreft uitbesteden van personen, overeenkomstig schrijven v. d. Minister van Binnenlandsche Zaken. De heer Timmermans meent, dat de bepaling wel iels aan duidelijkheid te wenschen óverlaat. De Voorzitter bestrijdt zulks en leest het schrijven nog eens voor. De heer Wiegemans vindt de gegeven redactie overduidelijk. De Raad kan zich met de voorgestel de wijziging vereenigen. 5. Voorstel B. en W. tot het intrek ken van een verleende vergunning aan de voetbalvereeniging „Geertruiden- berg". (Gebruik maken terrein achter de Veernestraat). Voorzitter, 't Is al jaren geleden dat wij die vergunning hebben gegeven aan de voetbalvereeniging „Geertrui- denberg", tegen een recognitie van 0.50 per jaar. Nu men kwam om 't geld te innen, bleek de vereeniging niet meer te be slaan; er werd althans niet betaald. Dat gaat hier zoo; als men iets noo dig heeft, dan weet men zich wel tot 't goede adres te richten. De Raad gaat met 't voorstel accoord. 6. Benoeming leden Commissie tot wering van schoolverzuim, wegens pe riodieke aftreding. De Voorzitter zegt dat de heer Meijer wettelijk niet meer herkiesbaar is. Spr. dankt den lieer Meijer voor de door hem in 't belang van het onderwijs ver richte diensten. Overeenkomstig de aanbeveling van B. en W. werden de volgende personen gekozen: G. J. Dupont, A. Boom, W. Mulders, G. J. Offermans en A. J. Bel- hard. 7. Benoeming lid van de Commissie voor Plaatselijk Schooltoezicht. Het aftredend lid J. P. Stal, werd m. a.s. herkozen. 8. Ingekomen stukken. Goedkeuring van Ged. Staten op de Gemeenterekening 1926 en de Begroo ting 1928; eenige goedkeuringsbesluiten van Ged. Staten, op in vorige vergaderingen genomen raadsbesluiten; Koninklijke goedkeuring op de ver ordening tot heffing van 55 opc. op de personeele belasting; goedkeuring van Ged. Staten tot wij ziging der Vleeschkeuringsverorde- ning; Schrijven van Dr. Jaspers, dat hij zijne benoeming tot gemeentearts aan neemt Schrijven v. 't Groene Kruis, Raams donksveer, houdende dankbetuiging voor ontvangen subsidie; Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Wordt vervolgd. LAATSTE BERICHTEN. Ontploffing. Hedenmiddag ten 12 uur werd in onze gemeente een zware doffe slag gehoord. Het bleek dat in de smederij der fi ma Wed. Verhulst een ontploffing had p aats gehad. De ontploffing was ontslaan bij het autogenisch lassen van een benzine- vater schijnen zich gassen gevormd te hebben, die ontbrandden toen vuur in de nabijheid kwam. De luchtdruk was zoo hevig dat zeer vele ruiten in de werkplaatsen sprongen Persoonlijke ongelukken (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) HEUSDEN. Zondag werd voor 't eerst gespeeld op het nieuwe terrein en Juliana I wist te winnen van Wilhelmina uit Kaatsheuvel met 20. De wed strijd Vlljmensche BoysJuliana II kon niet door gaan. DRUNEN. Zondag J.l. speelde onze voetbalvereeniging Sporters op eigen terrein tegen Zwart-Wit, den Bosch. Eindstand 22. Het 2e elftal van Sporters kreeg S.D.O. uit Nieuwkuijk op bezoek en speelde eveneens gelijk met eindstand 33. WAALWIJK. H. E. C. WSC zette de eerste wedstrijd in het nieuwe Jaar niet onverdienstelijk in en kwam met een mooie 7 —1 overwinning op het Wapen van Breda terug. De langdurige rust was van geenerlei in vloed op de spelers, evenwel hadden deze veel meer last van het bar slechte en ongelijke speel veld en ging er geruimen tijd mede heen, alvo rens de spelers zich hierop eenigszins thuis be gonnen te voelen. Behoudens enkele oogenblikkcn behield WSC tot aan het einde de overhand, dank zij de krachtige verdediging, welke zich dezen middag van hare beste zijde liet zien. Reeds bij rust werd met 3—0 geleid. In de tweede helft vlotte het nog beter en werd het offensief krach tig voortgezet, zoodat reeds na een half uur de stand tot 5—0 werd opgevoerd. Bij een uitval wist de tegenpartij een doelpunt te maken, doch was daarmede totaal uitgespeeld. De laatste 10 minu ten kwam WSC nogmaals sterk opzetten, in wel ke periode nog twee doelpunten ontstonden en eindigde deze prettig gespeelde ontmoeting in ecne 71 overwinning voor WSC. In do voorhoede was cene kleine wijziging ge bracht, door het wder opnemen van Jacq. Moonen als linksbuiten, hetgeen cene aanmerkelijke ver betering bleek. A.s. Zondag moet WSC wederom naar Breda, de laatste uitwedstrijd, ditmaal tegen Hero. H. E. C. H.E.C. maakte -j.l. Zondag haar reis naar Hel mond niet tevergeefsch. Met 3—2 bleven zij de meerderen van „Helmondia", zoodat zi.i nu in twaalf wedstrijden 23 punten hebben behaald. Het begin was niet erg bemoedigend, door een misverstand In de achterhoede was na 5 min. de stand al 10 voor Helmondia. De HEC'ers her stellen zich en brengen voor de rust de partijen op gelijken voet, 11. Na de hervatting wordt ei- dooi- de HEC'ers beter gespeeld als daarvoor. Al- bert en Dorus brengen den stand op 3—1. Dan komt Helmondia weer opzetten en verkleinen den achterstand, 3—2. Hoewel er door beide partijen nog hard wordt gewerkt, komt in dezen stand geen verandering meer. HEC II versloeg Brabantia met 5—1. HEC III speelde gelijk 1-1 tegen de Sportclub II. A.s. Zondag weer een belangrijken thuiswed strijd. n.l. HEC—Zaltbommel. MARKTBERICHTEN. •Vee en Paarden. ROTTERDAM, 17 Jan. Ter veemarkt waren he- don aangevoerd: 100 paarden, 13 veulens, 1 ezel, 813 magere runderen, 894 vette runderen, 190 vet te kalveren, 732 nuchtere kalveren, 125 graskal veren, 107 schapen of lammeren, 00 biggen, 15 hokken of geiten en 12 overloopers. Prijzen per 1 K.G.: Koeien 27—32, 40—43, IC— 19 ct.; ossen 37, 40—424, 40—49 et.; stieren 30, 10, 42445 ct.; kalveren 5500, 7075, 85—90 ct. Prijzen per stuk van mager Vee. Melkkoeien 200 110, kalfkoeien 200115, stieren 110—100, pin ken 120150, graskalveren 00110, vaarzen f 175—225, paarden 250—350, biggen 6—12, per week 1.101.40, slachtpaarden 100180, hitten 150200, veulens 80—120, fok nuchtere kalve ren 1825; slacht nuchtere kalveren ƒ1110. Op de vette markt was de aanvoer van koeii n en ossen niet zoo groot als de vorige week. l)e handel was nog traag, doch iets beter dan giste- ren. Dc prijzen voor le en 2e kwaliteit waren dan ook heter. Een enkele puikbeste spoelingkoe ging nog tot 3Ï cent boven noteering. Stieren met kleinen aanvoer en flauwen handel n ongeveer de prijzen van de vorige week. Vette kalveren waren tamelijk ruim ter markt met eenigszins flauwen handel, maar dc prijzen bic- ven gehandhaafd. Een prima best kalf werd nog tot 5 cent hoven noteering verhandeld. Op de magere markt was de aanvoer van melk en kalfkoeien nog behoorlijk, stillen handel en ongeveer de oude prijzen. Jongvee was matig aan gevoerd, eveneens stille handel, zoodat de oude 1 prijzen moeilijk bedongen konden worden. Gras- 1 kalveren matig ter markt, stroeve handel en niet prijshoudend. Nuchtere fok- en slaclitkalveren waren tamelijk aangevoerd. De handel was traag en vrijwel de prijzen van de vorige week.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6