Officieel Adresboek overwerkte zenuwen Verschenen Jfynfixiridts zmimfalMtm Draagt uwe F a. A. v. d.Wee-Cools aan ons op. RECHTZAKEN. De openbare veiligheid. H. P. A chaaff ar te Kaatsheuvel kwam op 12 Nov. 1927 met zijn voer tuig in veel te snelle zoekelooze vaart op een autobus uit Meeuwen inge reden. 't Gebeurde op den weg onder Deuteren en boeweler zich geen persoon lijke ongelukken voordeden, sloeg de bus over den kop en bekwam ge- duchfe averij. Ik kon niet zien door den stoom van de tram, aldus verontschuldigde verdachte zich. Dan had je moeten stoppenzeide de president. Verdachte die de schade vergoed had, werd veroordeeld tot f 50 boete. Vonnis bevestigd. Het gerechtshof uitspraak doende bevestigde het vonnis tegen fabrieks arbeider te Drunen. Verdachte stond voor de Rb. alhier terecht ter zake. dat hij den 7den Augustus 1927 te Vught opzettelijk mishandeld J. Verspeek met een mes heeft gestoken en dezen pijnlijk heeft getroffen en bloedend verwond. Verdachte werd te dier zake ver oordeeld tot 3 mnd. gev. str. VOOR DE NEDERLANDSCHE LEDER EN SCHOENINDUSTRIE MET AANVERWANTE BEDRIJVEN. EERSTE JAARGANG 1928. Een volledig adresboek van Schoen fabrikanten, Grossiers, Agenten, Four- niturenhandelaars, Lederfabrikanien, Handelaren in Looistoffen, Lederwaren, Makelaars, Schoenwinkeliers, Schoenmakerspairoons, enz. PRIJS f 5.— - Voorabonné s op,,De Schoen" PRIJS 1 3.50. Verkrijgbaar bij WAALWIJKSCUE STOOMDRUKKERIJ ANT00N HELEN. DRUNEN. In ons verslag van het solisten—concours vergaten wij te vermelden, dat de heer J. Verhoeven bij de uitvoering der solisten zich als accompagnateur zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Ongeveer 50 solisten heeft hij op voortreffelijke wijze aan de piano begeleid, waarvoor hem zeker een woord van dank toekomt. Zijn uitstekend accompagnement ook onder de moeilijkste omstandig heden heeft veel tot het welslagen van 't concours bijgedragen. Zaterdagavond hield de pot— vereeniging „Krasnapolski" haar jaar lijkschen teeravond in hotel Vissers. Als steeds heerschte een gezellige Stemming en werd 't feest besloten met een uitstekend diner. Zaterdag a s, houdt de harmonie „De Volharding" haar jaarlijkschen feestdag. In verband met de ln de laatste dagen behaalde hooge onder scheidingen, zal dit jaar niet aan het gewone programma worden gehouden, doch zal op grootscher wijze worden feest gevierd. Op dien dag zullen ook de prijswinnaars worden gehuldigd. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang.) A.s. Zondag des voorm. half tien en des nam. half drie hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. de With van 's Hertogenbosch ln de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt des nam. twee uur op te treden Ds. v. d. Vlugt van Drunen. Tot onderwijzeres aan de Chr. School alhier, is benoemd Mej. van Os te Gorinchem, thans als zoodanig te Nieuwland. Tot kweekeling met acte aan de Chr. School alhier is benoemd de heer C. Haverhals. De afd. Sprang van den Ned Chr, Fabrieksarbeidersbond komt a.s. Dinsdag 24 jan. des avonds half acht in de zaal van de Chr. Volksbond alhier in 11e jaarvergadering bijeen AgendaOpening,Notulen,Verslagen Secr. en Penningmeester, Bestuursver kiezing, Bespreking Jaarfeest,Sluiting Jaarvergadering der Hulpkas, verbonden aan de afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium op a.s. Zaterdag 21 Jan. des avonds half acht in de zaal v. d. Chr. Volks bond. Agenda: Opening, Notulen, Inge komen Stukken, jaarverslagen Secr. en Penningmeester Behandeling bestuurs voorstel(Doktersonderzoek voor nieuwe leden), Bestuursverkiezing, aftr. zijn de heeren J. C, de Roon en C. Schiedon, Rondvraag en sluiting. - Gezien de minder goede weers gesteldheid was de Ned. Herv. Ge meente j 1. Donderdagavond toch in flinke getale opgekomen om Dr. Severijn van Dordrecht te beluisteren, welke zou spreken in het belang van den Geret. Zciidingsbond. Na een inleidend woord deed Zijn Ecrw. dit naar aan leiding van Jesaja 55.11. Door spr. werden nieroij de navolgende gedach ten nader toegelicht; le De zending des Woords, 2e Het behagen des Woords, 3e Voorspoed des Woords. ln een gloedvolle predikatie werden deze gedachien nader toegelicht. De collecte voor dit doei bracht ca. i 30.— op. CAPELLE. J1. Woensdagavond, 18 dezer weiden de bewoners van den Loonschendyk opgeschrikt door een orand, die uitgeoroken was in de schuur van den veekoopman M. P. aldaar. Binnen korten tijd was de schuur geheel door het vuur vernield, terwijl het woonhuis gespaard bleef. Een pariijtje hooi en eenige kippen werden ten prooi der vlammen. Oor zaak onbekend. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk a/d Loonschen- dijk optreden Ds. Anker uit'sGraven- moer. Bij de j.l. Dinsdagavond in het café van den heer J. Quirijns alhier ten overstaan van notaris Middelkoop gehouden toeslag van de onroerende goederen voor de erven van den heer J. M. Boezer werd het dubbel woon- nuis aan den Winterdijk alhier gekocht door den heer J. Michael. Ds. J. H. Koster, eertijds pre dikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, thans te Monltoort, is beroepen bij de Ned. Herv. gem. te St. Maartens dijk. Vorig jaar bij het spitten verloor de tuinder A. D. op zijn tuinderij aan aan den Vaarlkant een portemonaie met inhoud, welke hij deze week op toevallige wijze bij het bewerken van zijn tuinderij weder terugvond. J.l. Woensdagmiddag had de metselaar J. v. d. B. uit Waspik onder zijn werkzaamheden het ongeluk van net dak van de woning van mej. A. V. in de Kom alhier te vallen. Genees kundige hulp van Dr. Könler werd ingeroepen, waarna het slachtoffer per auto naai zijn woonplaaats werd vervoerd' Tot predikant bij de Ned. Herv gem. te dezer plaatse is beroepen Ds. R. Steenbeek te Wapenveld. J.l. Woensdagavond werd in het caié van den heer H. P. Mes aan de naven een bioscoop en vané.é voor stelling gegeven door de bioscoop .Moderne" uit 's-Gravenhage. Vertoond werden de bekende film „Moeder" en eenige komische fiims. De verschil lende acten werden afgewisseld door optreden van ariisten, goochelaar en aihleet. Het aantal belangstellenden was heel wat grooter dan vorige keer. Des nam. 2 uur werd een kinder voorstelling gegeven. Voor de Ned. Herv. gem. alhier hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. Ewoldt uit Raamsdonk en wel des nam. half drie uur. Dinsdag avond 17 dezer hield de Ned. Hev. jongelingsver. „immanuel" in het kerkgebouw der Ned. Herv. gem. te dezer plaatse haar 3e jaar vergadering welke een uitstekend ver loop had. Ten 7 uur werd deze bijeen komst door den heer M. de Rooij, leider der jongelingsvereeniging op de gebruikelijke wijze geopend. De jaarverslagen van Secretaris en pen ningmeester, die nog al eenigen tijd in beslag namen, werden door deze functionarissen uitgebracht en gaven olijk, dat de vereeniging zich in voort darenden bloei mag verheugen. De avond werd verder aangevuld met samenspraken, voordrachten en opstel len door de leden, die alle op uitste kende wijze werden voorgedragen. Onder hetgrootaantal belangstellenden dat in het kerkgebouw aanwezig was, waren afgevaardigden van verschillen de jongelingsvereenigingen uit de naburige gemeenten, die de vereeni ging met haar derde jaaifeestcompli menteerden. Wegens overlading van agenda moesten eenige voordrachten worden afgevoerd, waarna de bijeen komst met dankzegging gesloten werd. Een collecte tijdens de vergadering gehouden bracht f 13,40 op. J.l. Dinsdag. 17 dezer hield de Afd. Capelle van den Ned. Chr. Bouw- arbeidersbond in consitorie der Geref. kerk alhier een vergadering, waar als spreker optrad de Bondssecretaris, de heer Schaafsma. In zijn helder betoog schetste spreker de toestanden in het bedrijf hier en elders en hij drong er sterk op aan de afdeeling te versterken door vooral onder de jongere bouwarbeiders de propaganda stevig aan te pakken. Naar aanleiding van het gesprokene besloot de afdee ling een circulaire aan de bouwvak patroons te richten, teneinde samen werking te verklijgen tusschen werk gevers en en werknemers, om een betere regeling te krijgen in het bouw bedrijf. Getracht zal worden een ge meenschappelijke vergadering te be leggen, ter bereiking van dit doel. Ook zal er naar gestreefd worden in nauwer contact te komen met patroons en werklieden der R.K. organisatie. Hierna werd de vergadering met een woord van dank aan den speker en de belangstellenden door den voorzit ter gesloten. WASPIK. De rekening dezer ge meente over het dienstjaar 1926 is door Gedeputeerde vastgesteld als als volgt; Gewone dienst. Ontvangsten f 75.447 405 Uitgaven f 87 813 58 Nadeelig slot f 12.366 175 Kapitaaldienst. Ontvangsten f 38 103.95 Uitgaven f 35.553 95 Batig slot f 2 530.— In het afgeloopen jaar kwamen ln de beide havens binnen 158 sche pen met een gezamenlijken inhoud van 9996 ton. ln het afgeloopen jaar kwamen in deze gemeente 13 gevallen van be smettelijke ziekten voor, waarvan 5 van roodvonk en 8 van dyphteritis. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem. zal Zondag om half tien op 't Veer optreden Ds. Ewoldt, des middags twee uur zal er leesdienst zijn. Ds. v. d. Velden hoopt Zondag om half tien en om drie uur op te treden in de Gerf. kerk. MADE. De vergadering van den Bond van groote Gezinnen waarin ae van Nelle film vertoond wordt werd niet op 18 Jan. gehouden, maar is uitgesteld lot Dinsdag 7 Februari e.k. Zondag 22 jan. zal Ds. J. Steen huizen des v.m. 10 uur in ae Herv. Kerk te Made voorgaan tevens den H. Doop bedienen, des nam. 21 2 uur zal hij te Dongen een vacaturebeurt hebben te vervullen. Zondag 22 jan. des v.m. 10 uur zal Ds. Vink te Drimmelen in de Herv. kerk den Godsdienst leiden. DUSSEN. De Rijksveldwachters be keurden zekere W. D, alhier voor hel mollenvangen. Hij had maar één zoo n diertje machtig kunnen worüen, het welk in beslag werd genomen. Een duur molletje. Door de fanfare „Wilhelmina alhier is een wedstrijd uitgeschreven in komische soli te houden op Za terdag 28 Januari en 4 Februari a.s ln het Hotel van den heerJ. Leemans bij de R K. kerk te Dussen. De prijzen hieraan verbonden be dragen le prijs f 15, 2e prijs f 10, 3e prijs f7.50. Tevens eiken avond een publieksprijs. Naar wij vernemen zal er nog al deelname zijn. MEEUWEN. Maandagmiddag brak brand uit in de boerenwoning van A. v. d. B. te Babtloniënbroek. De vlam men grepen zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet meer te den ken viel. ln een oogwenk stond het met riet gedekte gebouw in lichte laaie. Met moeite kon nog bijtijds het vee uit den stal worden gered en eenig huisraad naar buiten worden gedragen. De ijlings voor den dag gehaaide brandspuit bleek niet le werken, ook met de brandspuit van Eethen was niets uit te voeren. In- middelsbestonder groot gevaar voor de belendende, eveneens met riet gedekte oerceelen, zoodat de brandklok werd geluid om meerdere hulp. Door met vereende krachten water in emmers aan te voeren, wist men de omlig gende perceelen nogte behouden. Ter elfder ure arriveerde in razenden galop de spuit van Meeuwen, die onmiddel lijk in werking gesteld, direct met eenige krachtige stralen het vuur aan tastte. Aan het brandende perceel was niets meer te redden, zoodat men zich bepaalde tot het brandvrij houden van de naastgelegen woningen. Te half 3 uur was de brand bedwongen en kon den spuiten en spuitgasten inrukken Oorzaak van den brand schijnt te zijn het vlamvatten van een pot kokende pek. Verzekering dekt slechts gedeel telijk de schade. Bij het in grooten getale aanwezige publiek heerschte groote ontevredenheid over den slech ten staat waarin het brandbluschma teriaal verkeerde. Mogen de vroede vaderen daaraan in de eerste plaats hun aandacht wijden! NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 21 Jan.'28. Kegelconcours. Zondagavond eindigde het Kegel concours der Kegelclub „Houdt de Plank" voor de niet kegelaars. Met een toepasselijk woordje wer den de prijzen aan de winnaars uit- grijpelijk. Uit den onderstaanden stand blijkt dat ook door de leektn in de kegel- sport, aardig wat hout geworpen is. De uitslag was als volgt: 1 Hugo van Esch 45, 2 Jan de Vries 2x44, 3 C. van den Hoven 44, 4 jan Vloemans 43, 5 R. van Best 2x42, 6 G. de Beer 42-40, 7 G. van Wezel 42—40 2x39, 8 J. van Helsland 41- 40 2x 39. 9 A. van den Dungen 41 40 36-35, 10 Jos Reij nen 41, 11 Jos bchalKen 40 39 38 37, 13 A. Houymayers 40—39—38, 14 J Teuriings 2 x39,15 Th. Ligtvoei 39—38, 16 P. G ooiswagers 39 36. 17 Jac* Smit 38 2x35, 18 W. Kol steren 38. Drieënprijs Jan Schraauwen 2x 3 en 1x3. Karapioensprijs J. de Vries 65. Woensdagavond 1.1. werd op Baan A afgeworpen. De Kegelclub „Amoe- niias" en de pas opgerichte ciub in Loonopzand zullen' trachten be slag te leggen op de geldprijzen aan deze baan uitgeloofd Woensdagavond eindigde het Kegelconcours- door de Kegclclub „Houdt de Plank" gegeven, voor de afdeeling Kegelaars. Dezen laatsten avond waren de Kegelclub „Loonopzand" en „Amoeni- tas" op bezoek. Er is gedurende heel den avond druk gegooid. Behalve den kamploensprijs, die de heer C v. d Linden met een mooie 76 behaalde moesten de ouderen de prijzen allen aan de jongeren laten. Uitslag: Kampioen A, C. v. d. Linden 76 Vrije baan A: le pr. G. v. Boxel 3 x 45, 2e prijs j. Kemmeren 2 x 45. 4 x 44, 3e prijs G. Boom 2 x 45, 4e prijs J. Schellekens 1 x 45, 3x44, 5e prijs J. Frederiks, 1 x 45, 2 x 44 6e prijs Theo v. d. Hoven 1 x 45, 1 x 44, 7e prijs Sjet van Beurden 1 x 45. Met 'n toepasselijk woordje werden de prijzen overgereikt en 't concours gesioten, dat wederom voor „Houd de Plank" 'n succes geweest is. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Onze agent voor Kaatsheuvel c.a. is SCHOOLSTRAAT Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TIELbN. Geslaagd. De heer J Gubbens is geslaagd voor het diploma Fransche Handels-corres pondentie van de Ver. van Leeraren. Electriciteit. Het verbruik van Electriciteit neemt regelmatig toe. In 1926 verbruikte Kaaisheuvel 229600 K W U., in 1927 steeg dit tot 264190 K.W U. Loon-op Zand nam in 1926 99629 K.W.U. af tegen 122905 K.W.U. in 1927. Dienstplicht. De lotellngen voor den dienstplicht lichting 1929, die zich tot heden nog niet ter Secretarie lieten inschrijven, worden er bij dezen aan herinnerd, dat deze inschrijving reeds had moeten geschieden en alleen nog deze maand open staat. Industrie. Bij de tot standkoming der groote uitbreiding, die de fabriek der firma P. H. Vloemans momenteel ondergaai zal deze firma de benoodigde electricl leit voortaan rechtstreeks van de PNEM betrekken, evenals de N V. Neerlandia te Loonopzand. Brand. "Woensdagavond omstreeks half acht brak brand uit in het boerderijtje van den heer Vos, bakker te Sprang Capelle bewoond door Mar. Paans en staande vooraan op den 2en Loonschen Dijk. ln minder dan geen tijd stond huis en' stalling, alle met riet gedekt in volle vlam. Het huisraad en de eenige koe werden gered. Hooi en stroo, landbouwwerktuigen, een veertigtal kippen en een geslacht varken werden een prooi van 't vuur. De brandspuil bleef lang weg. Ijverig werd mei emmers water gewerkt en alzoo de belendende daken nat gehouden en uitbreiding van 't vuur voorkomen Inboedel en huis zijn laag door ver zekering gedekt. De brand is ver moedelijk ontstaan doordat vonken vuur door een scheur in den schoor steen met hooi of stroo in aanraking zijn gekomen. Boerenbond. Donderdagmorgen hield de afdeeling Kaatsheuvel van de N. C. B. jaarver gadering. De heer M. v. d. Wee President der St. Vincentius-vereeni ging zette de plannen uiteen door de Vlncentius vereenigirg betrefferdp een „erejkt i spijskokerij voor de winter 1928— Dat 'er de stemming in zat is be- j 1929 gemaakt. Hij sprak de hoop uit dat net Oeroep, dal nij deed op de bekende milddadigheid dei boeren, niet onbeantwoord zou blijven. Alle gifien in naiuia als aaidappelen, wortelen, kool, rogge, etc. zullen dank baar aanvaaid woruen. De geest. Adviseur kap. Sanders sprak 'n kort woordje tot opwekking. Als bestuursleden werden hcikozen de heeren F. Vugis en B. ljpelaar. Spijskokerij. Door de Vereeniging van den H. Vincenlius a Paulo zijn plannen be raamd in onze paiochie te komen tot de oprichting eener spijskokeiij, die len doel heeit gedurende de winter maanden de kinderen vijf dagen per week van warm eten te voorzien. Nadat op verschillende plaatsen inlichtingen zijn Ingewonnen is het besiuur met de organisatie begonnen. Aan de diverse vereenigingen van meer algemeenen aard ais Wil-Gele Kruis e.a. zal een subsidie gevraagd worden. Aan het besiuur van den Boerenbond is om medewerking ver zocht om gaven in naiura ais aard appelen, rogge, wortelen, kool, eic te verkrijgen. Verondersteld wordt dat de kosten van aanschaffing vanmaterialen zullen kunnen gedekt worden door een schaaicollecie. Met de stelligste zekerheid kan worden verondersteld, dat de Eerw. Zusters zich met de keuken en de uitdeelir.g willen be lasten. Het ligt in de bedoeling den eerst komenden winter met de uit- deeiing te beginnen. De plannen der St. Vincenlius vereeniging zullen alge meen sympathiek ontvangen en ge steund worden. Uitvoering. Zondag j.l. werd in de zaal van den heer Tn. van Boxtel, Kaatsheuvel uitvoering gegeven door de alom be kende artisten Jean en Lucien uit Qent. De zaal was tot in het nokje oezet, doordat er vele aanwezig wa ren welke reeds meerdere malen deze artisten hadden gehoord, waren er anderen die kwamen op den roep, die van deze artisten uitging. Ik geloof en ben er trouwens van overtuigd, dat allen zich geamu seerd nebben, dat bewees wel het donderend applaus 't welk zich tel kens deed hooren, Vooral de dramatische nummers waren pakkend, hoewel de komische nummers de lachspieren eveneens danig deden werken. Wij hopen dan ook dat we deze sympathieke artisten spoedig mo gen weerzien. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 19 |an. '28. De kunstavond, georganiseerd door de vereeniging „Heusdensch Mannenkoor", wordt gegeven op 15 ebr. e k. In de gehouden vergadering der Heusdensche Hengelsport vereeniging werden de gewijzigde statuten gelezen en goedgekeurd, terwijl zoo spoedig mogelijk de Kon. goedkeuring wordt gevraagd. Tevens werd besloten te trachten vischwater te pachten. Zondagavond a.s. geeft de fanfare der H. Familie haar 2e groot winter- concert. Op het programma staan o.m. de soli en het kwartet, waarmee enkele leden op het concours te Drunen uit kwamen. Bovendien zullen ter afwis seling enkele komische voordrachten worden gegeven. De heer H Merkx slaagde o.m. ook voor het diploma Engelsche han delscorrespondentie (Mercurius). Een ervaring en een vertrouwen ati 50 jareneen inrichting van den modernen lijd, waarborgen U PRIMA WERK aan BILLl|KEN PRIJS. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TlELEN. ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft kalmeeren en worden gester kt door BuiSjO 75ci Bij Apoth en Drogisten

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7