Uw Zenuwen ■'Ij INGEZONDEN STUKKEN NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. GEMENGD NIEUWS. NIEUWS UIT HEUSDEN. RECHTZAKEN. BRAB. VOETBALBOND. SPORT. sten zoo laag mogelijk gehouden, om de risico tot een minimum te beperken. Voor rente hypotheek heeft men ge rekend op 5 pCU maar alle zekerheid bestaat er dat er voor dit doel wel te gen 4 pCt. gelden kunnen worden op genomen. De heer Lackamp bepleit toch meer dere voorzichtigheid en versterking van liet stamkapitaal. Dan wijst spr. er op, dat 't gemeentebestuur bij de jongste gift, niet zonder redenen twee bezwarende bepalingen heeft gemaakt. De houding van hel bestuur betreffen de de verhuring van de woning vindt spr. ook te optimistisch. Spr. vraagt of een huurder 'twel prettig zal vinden naast een ziekenhuis te wonen. Dit zal z.i. op den huurprijs van invloed zijn. Nogmaals waarschuwt spr. tegen de plannen met de huidige middelen, daar z.i. 't gevaar niet denkbeeldig is, dat men in de toekomst in de Mr. van Coothstraat dan een tweede steen des aanstoots krijgt. De voorzitter zegt dat de plannen uit verschillend oogpunt goed zijn over wogen. Wordt de raming overschreden, dan zal het Bestuur vanzelf een ander plan moeten ontwerpen. Spr. stelt tot uilvoering der plannen voor en 0111 aan de bestaande commissie nog twee leden uit de vergadering toe te voegen. De heer Schaap verklaart ook pessi mistisch te staan tegenover de finan- cieelc zijde van het plan. De voorzitter zegt dat de heer Schaap 't eenige bestuurslid is welke zich nog niet met 't ontwerp kan vereenigen. Do heer Mortier meent, dat met een enkel wijkgebouw alle bezwaren zullen ondervangen kunnen wprden. De voorzitter zegt dat men ook dat overwogen heeft, doch tot de conclusie kwam, dat een dubbel meer rendabel is. Een enkel pand beloopt eerder kans een steen des aanstoots te worden. Spr. vindt het heel goed van den Burgemees ter aan de subsidie eenige voorwaar den te hebben verbonden, 't Voorzich tig beleid van het Gemeentebestuur is te verklaren uit de ondervinding met de kliniek van 't Wit-Gele Kruis. De heer Blokhuis acht een wijkge bouw nog niet zoozeer urgent. Boven dien heeft spr. eenige opmerkingen omtrent 't ontwerp zelf. Spr. mist b.v. een wachtkamer, een kleedkamer; een badkamer wil spr. dan nog tot luxe rekenen. Wil men dit nog in 't plan opnemen, dan wordt de raming nog hooger. Spr. komt ook tot de conclusie dat de plannen voor uitvoering nog niet rijp zijn. Een commissie benoe men en 't plan tegelijk uitvoeren, noemt spr. 't paard achter den wagen spannen. 4 De voorzitter merkt op, dat de heer Blokhuis zich tegenspreekt. Eerst vindt hij een wijkgebouw niet urgent en dan acht hij de plannen nog niet volledig genoeg. De heer Lackamp zegt dat men voor. alles zich de vraag heeft te stellen: Kan 't Groene Kruis de meerdere las ten dragen? Volgens spr. becijferingen niet. Een Motie. In verband daarmede stelt de heer Lackamp de volgende motie voor: De Algemeene Vergadering van Het Groene Kruis, op 30 Januari 1928 bij een; gehoord de verklaring van het Be stuur en de meening daartegenover van verschillende aanwezige leden; besluit het tot stand komen van een Wijkgebouw in het belang van de ver- eeniging te achten, doch de plannen daartoe uit te stellen totdat de finan- tiën toelaten dit geheel of grootendeels uit eigen middelen te bouwen. De heer Hartog onderschrijft dit laatste. De voorzitter zegt, dat de uitvoering practisch aan de leden ten goede moet komen. Spr. wil echter aan de zaak een ein de maken en de motie in stemming brengen. De voorzitter leest dan de motie voor. De heer v. d. Waerden merkt nog op, dat momenteel de gelegenheid gunstig is. De gemeente draagt 1000 in den grondprijs hij. Als de schenking nu niet wordt aanvaard, acht spr. de mo gelijkheid niet uitgesloten, dat de Raad dit intrekt en er niet op terugkomt. De motie verworpen. In stemming gebracht wordt de mo tie van den heer Lackamp verworpen met 34 tegen 17 stemmen. De voorzitter stelt dan voor om aan de commissie nog twee leden toe te voegen en vraagt of de heer Lackamp zich hiervoor beschikbaar wil stellen. De heer Lackamp maakt eenig be zwaar. De voorzitter zegt, dat, nu 't besluit der meerderheid is gevallen, hij hoopt dat men zal samenwerken. De heer Lackamp neemt daarop de benoeming aan onder beding dat 't be stuur er nota van neemt, dat hij zich niet met de finantieele zijde van 't plan kan vereenigen. Vervolgens wordt de heer van Vuu- ren nog als lid in de commissie opge nomen. Aan de orde komt dan de publieke verkooping van de overgebleven prij zen van de jongste verloting. Hierin bevonden zich o.a. een com pleet radiotoestel en een heerenrijwiel, welke bij opbod werden verkocht voor respectievelijk ƒ125 en 55. De voorzitter deelt mede, dat men, zoo men wil, voor de diensten van de zuster een vergoeding kan storten in de kas der vereeniging en wel naar een tarief, dat echter geheel vrijwillig is; b.v. hij 14 dagen hulp van de zuster (lx per dag een bezoek) 5 en 7,50 als de zuster gedurende 14 dagen 2 x per dag de(n) patient(e) komt bezoe ken. Verkiezing bestuurslid, in verband met de periodieke aftreding van den heer Versteeg. De voorzitter stelt voor den heer Versteeg, die vanaf de oprichting lid der vereeniging is, bij acclamatie te herbenoemen. Wordt goedgevonden. Bij de rondvraag bepleit de heer Lackamp reglementswijziging in dier voege, dat elk jaar 3 bestuursleden van de 9 aftreden. Voorts brengt spr. de wenschelijkheid onder 't oog om ko mend jaar ook een begrooting op te maken. De Voorzitter vindt deze opmerkin gen zeer goed en zegt, dat er komend jaar uitvoering aan zal worden gege ven. Met een woord van dank sloot de voorzitter hierna te half twaalf de ver gadering. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. komen tot rust en worden gesterkt door Mijnhard!'s Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Voorzitter. Ik beschouw dit als een wantrouwen tegen de leiding van het Bestuur, waarmede onze activiteit en die der leden wordt gebroken. De finantieele cijfers vallen binnen 't raam der begrooting van de vereeni ging. Hierop ontstaat in de vergadering eenige beweging, terwijl de voorzitter wat heftig hamert. Lackamp. U wilt door Uw opwin ding de vergadering onder hypnose brengen. De voorzitter protesteert hamerend. Mevr. Lackamp merkt den voorzitter op, dat men niet is gekomen om met elkaar te debatteeren, maar de zaken rustig te overwegen. Spr. sluit zich aan bij de becijferingen van den heer Lac kamp. De heer v. d. Waerden stelt daar te genover het finantieele plan van Be stuur en Commissie. Spr. licht een en ander toe en zegt, dat men altijd nog de beschikking heeft over een reserve- bedrag, groot ƒ700, aangezien men zich nog met één verpleegster heeft we ten te behelpen. Dan wijst spr. er op, dat het magazijn thans is onderge- bracht op een wijze die niet goed is en verandering behoeft. Spr. besluit met de mededeeling dat alle waarborgen voor een goede exploitatie aanwezig zijn en er menschelijker wijze gespro ken geen risico aan verbonden is. De heer v. d. Hammen merkt op, dat er door 't Bestuur gesproken wordt alsot door hem 't magazijn werd ver waarloosd. Volgens spr. heeft er nooit eén bestuurslid naar omgezien. De voorzitter bestrijdt zulks. Hij heelt er eens een kijkje genomen, maar vond de zaak verre Van overzichtelijk. De ruimte voldoet niet. De heer Hartog vraagt toelichting omtrent de consultatie-bureaux. De voorzitter zegt, dat dit pro me- j morie op de begrooing staat, 't Bedrag dat men nu uitgeeft heeft practisch geen nut, omdat de leden geen gebruik maken van het consultatiebureau; ook al weer door een zekere mentaliteit, omdat men op een terrein komt, waar men zich niet kan bewegen zooals men wel wil. Mijnheer de Redacteur, In de laat9te Raadsvergadering, waarin ook de kwestie van 't nieuwe Raadhuis be sproken is, heeft de uitgesproken rede van den Voorzitter inzake deze kwestie voors. hands zeer zeker de onstuimige baren voor een groot gedeelte tot stilte gebracht. Toch ben ik het, en met mij meerderen, liet met één uitgesproken gedachte in die vergade ring inzake deze kwestie by monde van den heer van der Waerden eens, dat, al slaat Waalwyk niet ztjn belastingen geen slecht figuur, de belastingen toch zeer hoog zijn. Voor vele gezinnen is de periode waarin de belastingen betaald moeten worden, een periode van groote zorg en gaat deze lieta- ling vaak ten ko9te van eerste levensbe hoeften. De eenige ingetreden verlichting in de Ryksbelastingen doet werkeiyk weldadig aan. Maar nu wordt o. a. in het verslag van de Kamer van Koophandel alhier over 1926 medegedeeld dat er zeer groote kans is dat deze verlichting van belastingdruk zich zal gaan wreken in de personeele belasting daardoor de belastingbetaler van den regen in den drop zal raken. Nu lieerschte in de laatste Raadsvergade ring ook de gedachte, die trouwens ook uit gesproken is, dat het Raadhuis gerust ge. bouwd kon worden, als de belastingen er maar niet door stygen zouden. Maar ik zou ons geacht Gemeentebestuur willen toeroe pen, en ik weet heel zeker dat ik daarin lang niet alleen sta Bouw gerust, mits het de milddadige belastingverlaging niet in den weg staat. De belastingen zyn, hoe wel niet hooger als elders, toch te hoog en te drukkend. En nu er ook in onze gemeente eenige verlichting er van in uitzicht is ge. steld, laat nu die verlichting zyn weldadige doorwerking hebben, daar wordt vooral in veel gezinnen reikhalzend naar uitgezien, veel meer als naar een nieuw Raadhuis. Kan voortsclirydende belastingverlaging en een nieuw Raadhuis hand in hand gaan, nu, des te beter. Kan dit niet, dan hoop ik dat de Raad zal kunnen besluiten voorloopig de volgende volgorde aan te houden: Belastingverlaging No. 1. Nieuw Raadhu/is No. 2. Met groote belangstelling zien wy het verloop van deze zaak verder tegemoet, wy vertrouwen echter ook ten volle, dat, wan neer eventueel uit officieelen mond de over tuiging wordt uitgesproken, dat belasting, verlaging en het bouwen van een nieuw Raadhuis hand in hand zullen gaan, dit ook voor 99.9 Z0(> zeker is als een paal boven water staat. U Mynh. de Red. hartelijk dank voor de opname, Hoogachtend, X. Waalwyk, 29 Jan. 1928. Mijnheer do Redacteur, Gaarne wilde ik van Uwe kolommen ge bruik maken tot het rechtzetten van eenige opmerkingen, die ik in het in Uw blad van gisteren voorkomende verslag der gemeente raadszitting las aangaande de opbrengst der gemeentelyke inkomstenbelasting over het jaar 1927. Voorop wil ik, stellen, dat wegens gemeen, telyke inkomstenbelasting op het kohier werd gebracht: l (Verme- nigvul- digings. factor) Voor het belastingj. 1924/25 171057.55 (3J) Voor het belastingj. '25/26 144409.34 (2.8) Voor het belastingj. '26/27 ƒ201512.49 (3.8) Voor het belastingj. '27/28 159191.53 (3.4) Voor dit laatste belastingjaar moeten nog enkele aanslagen worden vastgesteld, zoo dat ik taxeer dat het totale kohierbedrag voor dit belastingjaar zal worden 163000. (maximum). Als bekend mag worden verondersteld, dat het belastingjaar der inkomstenbelasting loopt van 1 Mei tot 30 April en dat de admi nistratie der ryksbelastingen zorgt voor vaststelling en billing van deze bedragen. Hoe wordt de gemeente nu in het bezit ge steld van het haar toekomende? Do wyze van uitkeering door het Rijk aan de gemeente geeft de Burgemeester juist aan doch de berekening wordt onjuist uitgevoerd Jaarlflks in de maand Juni maak ik een raming van het kohierbedrag voor het ko. mende belastingjaar, nil daarover zoo noo- dig inlichtingen te hebben gevraagd aan het Gemeentebestuur. Zoo werd do opbrengst der belastingen geraamd voor: 1924/25 op 140000.— 1925/26 op 120000.— 1926/27 op 160000. 1927/28 op 160000.— In de maanden Jufli tot en met Maart van het belastingjaar krygt de gemeente telkens 1/10 van dit geraamde bedrag uitgekeerd. In Augustus na afloop van het belastingjaar (wanneer alle aanslagen zyn vastgesteld) wordt nagegaan of en méér op het kohier is gekomen dan geraamd was en wordt het verschil tusschen 9/10 van het kohierbedrag en 9/10c van het geraamde bedrag uitge keerd. De gemeente heeft dan 9/10e van h«t haar toekomende gehad en krygt het res. teerende l/10e in April d.a.v. uitgekeerd. Met al deze wetenschap kan eenieder be rekenen wat de gemeente b.v. in 1927 aan gemeentelyke inkomstenbelasting ontving In Januari, Februari en Maart. 1927 tel kens l/10e van het voor 1926/27 geraamde bedrag of 3 x 16000.is 48000. In April l/10e van het kohier, bedrag 1925/26 of 14440.93 In Aug.. 9/10e van 201512.49 9/10e van' 160000.— is 9/10e x 41512.49 37361.24 zynde de verschilutftkeering van het belastingjaar 1926/27. In Juli t./m. Dec. telkens l/10e van het voor 1927/28 ge raamde bedrag of 6 x 16000.96000. 195802.17 Zynde totaal Dit Iiedrag. dat in 1927 ontvangen werd, geeft echter niet het totaal der kohieren aan, doch bestaat uit gemeentebelasting van 3 verschillende belastingjaren. De door den Burgemeester gemaakte be rekening van het totaal der kohieren berust dan ook op een verkeerden grondslag, ter. wyi het overschot in de begrooting over 1927 afgezien van het voordeel uit te liooge raming der kwade posten gelyk is aan het verschil tusschen de door my becy- ferde 195802.17 en het in de begrooting van 1927 opgenomen bedrag, dat volgens de opmerkingen van den heer van der "Waerden 167500.was. Dit overschot zon dan niet 26610.beloopen. zooals de Burgemees ter becyfert, doch 195802.167500.— is 28302. Ook kan eenieder nu becyferen gemeente in 1926 ontving. 3 x 12000 (voorl. uitk. 1925/26) j 1/1 Oe kohierbedrag 1924/25 6 x 16000 (voorl. uitk.'1926/27) j In Au'g. verschiluitkeering 1925/26 wat de 30000.— 17105.75 96000.— 21968.41 Totaal 171074.16 Zooals uit het verslag van de raadszitting blykt, becyferde de heer van der Waerden precies, wat de gemeente over 1927 aan ge. meentebelasting toekomt, terwijl de Burge meester bedoelde, te berekenen wat in 1927 werd geïnd, onverschillig op welk belasting jaar de ontvangsten betrekking hadden. De laatste becyfering zal ongetwyfekl strooken mjet de inrichting der begrooting. Tot slot wil ik nog opmerken, dat de op. brengst over het belastingjaar 1926/'27 gun. stig is beïnvloed door een bedrag van 18400.aan navorderingsaanslagcn over vroegere belastingjaren met daarop toege paste boete, zoodat de opbrengst aan wer. kelijke belasting 1926/27 183000.— be droeg. Let men hierbij op den vermenigvul digingsfactor der verschillende belastingja ren. dan blykt dat het gezamenlyk belast baar inkomen in de gemeente de laatste 4 jaren vry stabiel is. Rekening houdend met de in uitzicht gestelde verlaging van het vermenigvuldigingscyfer voor het belasting jaar 1928/29 zal de opbrengst der gemeente, belasting voor dat belastingjaar op 145000.kunnen worden getaxeerd, zoo dat de gemeente over 1928 vermoedeiyk zal toucheeren 3 x 16000 (voorl. uitk. 1927/28) 48000.— l/10e kohierbedrag 1926/27 20151.25 6 X 14500 (voorl. uitk. 1928/29 87000.— Versehiluitk. 1927/'2S in Aug. 2700. Totaal 157851.25 Door het geven van deze cyfers en bere keningen hoop ik eenig licht in deze voor den leek vaak duistere en onbegi-ypeiyke materie te hebben gebracht. Met beleefden dank voor Uwe welwillend, held, teeken ik Hoogachtend, STEEGMANS. Inspecteur der Directe Belastingen, enz. M. de R. Men vestigt er onze aandacht op dat het misbruik van onderstandi vragen door kinde ren met en zonder briefjes, hier voortdurend toeneemt en een echte plaag begint te wor den, vooral als dat geschiedt door mensclien waarvan de man een goed stuk brood ver. dient en die dan daarbuiten nog door Arm bestuur, Vincentius worden ondersteund. Ik zou de inwoners willen aanmanen goed toe te zien en te informeeren aan wie men geeft. My zyn vroutwen bekend, die een of twee kinderen hebben, die een fatsoenlyk inko men hebben en steeds de mensclien lastig vallen. Met dank voor de opname. Hoogachtend. X. Kaatsheuvel, 27 Jan. '28. W. van Nieuwstadt. door onzen pastoor W. Volker. Filmvoorstelling. De firma de Erven de Wed. J. v. Nelle, geeft Donderdagnamiddag om 3 uur in ons R.K. Jongenspatronaat een filmvoorstelling, die gratis voor de. dames toegankelijk is. Vooral de Theefilm der firma van Nelle moet een zeer interessante opname zyn. In de pauze wordt het publiek getracteerd op van Nelle's koffie en thee met gebak, 't Zal aan belangstelling niet ontbreken. Vergadering. Dinsdagavond werd in Euphonia een ver gadering gehouden van alle fabrikanten en handelaren uit Kaatsheuvel en Loonop Zand. Naast nagenoeg alle genoodigden, wa ren mede tegenwoordig Burgemeester. Wet houder en Secretaris der gemeente en het Bestuur der vereeniging K. B., de firma Gooi en diens vertegenwoordiger. De vergadering was belegd met de firma Gooi en Co., de Uitgevers van het Standaardwerk „Noord- Brabant". Door bespreking tot de overtui ging gekomen dat onze gemeente ,het groot ste centrum is in de schoenwereld, heeft deze firma, geen moeite willen sparen, om onze plaats in haar werk een plaats in te ruimen deze beteekenis waardig. Nadat de Voorz. der Ver. K. B. met een kort woord had geopend, sprak de heer Strengers, vertegenwoordiger der fa. Gooi een woord van dank aan B. en W. voor de geiegenheid hem geboden om alzoo in con nectie te komen met de verschillende indu. strieelen en zette in duidelyke woorden het doel van 't werk uiteen. De Engelsche taal is gekozen omdat deze taal mag beschouwd worden; als voor den handel en industrie de meest gekende. Het werk moet een beeld geven van de in dustrie in Noord-Brabant in het algemeen en die van de verschillende plaatsen uit de provincie in het by zonder. Het kan dit doen, <U>or in een artikel de plaatselyke industrie naar voren te brengen en dit artikel te ver luchten met een groote massa cliché's van ex- en interieurs van fabrieken, magazynen, kantoren, etc., terwyi dit artikel besloten inoet worden met een zoo volledig mogeiyke lyst van alle fabrikanten en handeldryven. den uit de plaats. Foto's van bezienswaar digheden van gebouwen en natuuropnamen uit de omgeving worden, met het oog op het vreemdelingenverkeer, mede gaarne opgeno men. De zakeiyke uiteenzetting van don heer Strenger had een belangstellend gehoor en lokte een aangename gedachtenwisseling uit, waaruit bleek, dat allen het belang van dit werk ten volle respecteerden. Omtrent de grootè kosten volgde hierna een discussie, die tot gevolg had, dat de firma de meest voorkomende tegemoetkoming toezegde. Een commissie van 7 personen werd benoemd, die ieder ter plaatse de zaak dezer dag-m zal voorbereiden om dan ten spoedigste met dei firma af te handelen. Voor Loon-op.Zand werden benoemd de heeren v. Loosdrecht, Baeten en Maas, voor Kaatsheuvel de hoe ren v. d. Horst, Vesten en v. d. Hoven, ter. wyl de heer M. v. d. Wee, als Voorz. vUn, K. B. en Secr. der Gem. voor een artikel zal zorgen dat van de beide industrieën een zoo duideiyk mogelyk beeld1 zal geven. Zaterdagvoormiddag om 10 uur is onder overgroote belangstelling de WelEd. heer W. van Nieuwstadt begraven. De Harmonie van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia, waarvan de overledene eere.president was. trok met omfloerst vaandel en sclielleboomen treurmarsehen spelend voorop. De groote stoet van arbeiders der fabriek volgde. De kist was met bloemen bedekt. Een lange ry van bloedverwanten, vrienden en kennissen volgde het stoffeiyk overschot naar zyn laatste rustplaats. De solemneele H. Mis werd opgedragen I van Ue mijn S-iwjraso, waar, naai Aneta gemeld heelt, een hevige brano uitgebroken is en 35 menschen omge Komen zijn. is een onderdeel van eer steenkolenmijnencomplex van Sawah loento, een onderafdeeling van Tanab Üatar, in de residentie Sumatra'* Westkust. De exploitatie geschied! door gouvernementsingenieurs, terwijl de mijnwerkers grootendeels dwang arbeiders zijn. In de vallei der Ombi- lienrivier bevinden zich vrij uitge strekte steenkolenlagen, die uitmun tende kolen leveren. Bij het begin der exploitatie werd de capaciteit van het complex getaxeerd op ongeveer 200 millioen ton. Er werken in totaal bijna 5000 man. De mijnen schepen af op Emmahaven Een tunnel van ruim 800 meter geeft Sawahloento een spoorwegverbinding met de Emmahaven, De dwangarbeiders zijn onderge bracht in verschillende gevangenissen Niettemin behoort deze gouvernements exploitatie niet tot de best loonende Het aantal mijnrampen, dat sedert het begin der exploitatie in 1892 plaats had, is betrekkelijk gering te noemen. —De heer Reders,kapper te Workum ontving dezer dagen een pakje dat uit Almelo was gezonden Bij opening bleek het vijf taartjes te bevatten. Na het gebruik er van werd de heer R. onwel. Een Ingesteld schei kundig onderzoek bracht aan 't lich' dat het gebak vergiftigd was. De politie stelt een onderzoek in naai den afzender, doch tot nu toe tast men nog in het duister. Naar uit Sydney geseind word' zijn er te Bundaberg in Queensland elf kinderen overleden en verkeerer er zes in levensgevaar, nadat ze met serum, afkomstig van den gezond feidsdienst der regeering waren inge ënt tegen dipheritis. Zondagmiddag omstreeks half 3 in de Hollandia-fabrieken vai Kattenburg en Co. aan den Valken- weg te Amsterdam een ernstig onge val gebeurd. Bij het lossen van buizei der electrische verwarming Is een zuurstofapparaat uit elkaar gesprongen waarbij de 30 jarige lasser Jules Lers es, wonende ln de Edammerstraat 6 ernstig gewond werd Er werkten nog drie arbeiders in defabriek, die, hevig ontsteld door den ontzettenden knal naar het nieuwe gedeelte van de fa briek, waar de ontploffing was ge schied, waren gesneld. Een vrij ernstige verwoesting was daar aange richt. De ruiten waren gesprongen Sr was geen brand veroorzaakt,door de ontploffing. Het slachtoffer was er erg aan toe. Een der ribben ls in de longen gedrongeu. Hij is naar het Gasthuis vervoerd. De onderzeeër S 3. een zuster schip van de S 4, is Zaterdag tijdens een storm van een eskader afgedwaald Het eskader was onderweg van Hamptonroads naar de manoeuvres bij Guantaname op Cuba. Onderzee ërs en andere vaartuigen zoeken de omgeving af. De onderzeeër is het laatst gezien ongeveer 100 mijl ten Zuiden van Kaap Hatteras. Sir Leslie Scot, een van de J Engelsche advocaten, die deneeretitel Kings Counsel en de daarmee verbonden zijden toga dragen, ls on langs naar Britsch Indfë vertrokken om den Indische Staten en vorsten van advies te dienen aangaande hun juridische en constitutioneele posities tegenover de commissie voor de nieuwe bestuursregeling en is daar door. 3 maanden uit zijn gewone prak tijk. Maar hij behoeft hier niet rouwig om te zijn. want hij heeft zich een honararium van in het geheel 53 000 pd. st. (636,000 gulden) hiervoor be- dongen, plus een refresher van 200 Pd' st. daags. Een refresher of op- frissertje is in het Engelsche juridische jargon een extra honorarium voor 'n advocaat ter bespoediging van een zaak van bijzonder langen duur, hoe wel argelooze menschen misschien zullen denken dat zulk een refresher eer het omgekeerde van een bespoe diging tengevolge zou hebben. Aangezien deze reis Sir Leslie alles bij elkaar ongeveer 70 000 pd, st. of bijna 8'/2 ton op zal brengen, geniet hij het hoogste honorarium dat ooit aan een Engelsch rechtsgeleerd raads man betaald is. Een ander King's Counsel. Barrington ward, die in 1921 naar Bagdad ging om daar met succes een koopman te verdedigen, wien aanstichting van moord ten laste ge legd was, kreeg hiervoor „slechts" 10 500 pd st. honorarium. Heusden, 31 Jan. 1928. r>0. °Phrengst van den bloempjesverkoop op j.l. Zaterdag ten bato van liet T.B.C. verpleegfonds bedraagt 57.28c. De heer Visser uit Apeldoorn -af in gebouw der Clir. Bewaarschool op ver zoek der Ohr. .Tengeltogsvereeniging -n yr«I ng een tweetal film ver toon in gen om viif uur voor de jeugd om half acht voor de ou deren. Beide keereü viel hem een druk be. zoek ten deel en was men ten zeerste vol daan over de verschillende films, waaronder uitmuntte de Bunjan-film en de Wees. Nabij de Herptsche Poort botste de 2hï W- Uit Haarste*g door een de. fat aan tstuur tegen de hoornen. De beide inzittenden bekwamen slechts lichte kwet suren, terwyi er nog al schade aan de auto werd toegebracht. Tot R.K. Kerkmeester benoemde Z.D.H. de Bisschop van 's Bosch, den heer J. de Mol. I Maandagavond hield de Raad dezer ge meente eene openbare vergadering. Verslag volgend nummer. DE MOORD TE SCHR1EYRRSREIDE. De rechtbank te Maastricht veroordeelde Dinsdag den 28.jarigen mijnwerker K. de V. gel), te Sneek, die op 28 Aug. j.l. den mijn werker R. re Schrieversheide. Heerlen, met wiens dochter liy wilde trouwen, wat R. niet wenschte, met een browning neerschoot, we gens opzettelyken doodslag tot 10 jaar ge vangenisstraf. De rechtbank nam niet aan, dat verd met voorbedachten rade gehandeld had. Het O.M. dat levenslang had geëischt, we gens moord, teekende direct appèl aan. MOORD TE CAPELLE a.d. IJSSEL. Tegen de 19-jarige jongen, die te Capehe a.d, IJssel een 60-jarig rentenier vermoordde en in het water wierp, werd 18 jaar gevan genisstraf geëischt. M.V.V.N.A.C. N.O.A.D.Eindhoven. Willem IIRoermond. P.S.V.—L.O.N.G.A. 2e Klasse A: ZeelandiaD.O.S.K.O. BredaniaT.A.C. DongenBreda. AllianceVlissingen. 2e Klasse B: V.O.S.Helmond. Pope—De Valk. WaalwijkV.V.V. SittardBoxtel. 2e Klasse C: BleijerheideStm. Emma. PalemigM.Z.M. V.T.V.—M.V.V. II. JulianaHeerlen Sport. Stm. HendrikA.A.C. 3e Klasse A: HulstGoes. WalcherenVlissingen II. Zierikzee—Middelburg II. 3e Klasse B. De MuggenHero. Wapen v. BredaH.K.I. W.S.C.Boeimeer. M.E.V.O.T.S.C. 3e Klasse C. RW.B.Baardwijk. HelmondiaSportver. 1907. Oranje WitZaltbommel. Kaatsheuvel—H.E.C. 3e Klasse D: HoensbroekWaubach. BocholtzSittardsche Boys. HeerBeersdalia. MirandaExpresse. Stm. MauritsVaals. Res. Ie Klasse: N.A.C. II—P.S.V. II. De Valk IIEindhoven II. Willem II 2Wilhelmina II. Res. 2e Klasse A: D.O.S.K.O. IIBredania II. Res. 2e Klasse B: Helmond III—B.V.V. III. Tegelen IIWilhelmina III. Eindhoven III—P.S.V. III. Res. 2e Klasse C: Bleijerheide II—A.A.C. II. Heerlen Sport II—Juliana II. M.V.V. IIIRoermond II. WEDSTRIJDPROGRAMMA ZONDAG 5 FEBRUARI 1928. Afdeeling 4. lste klasse A. Baardwyk 2Brabantia 1, J. Hornes. Waalwyk 2—WSC 2, 12 uur, F. M. Vugts. Kaatsheuvel 2—W. van Heusden 1, 12 uur, F. Siaats. 2de klasse. Wapen van Heusden 2—Vlym. Boys 2, P. v. Drongelen. Sportvereen. 1907 2—Baardwyk 3, C. v.Raamsdonk. HEO 3—Waalwyk 3, M. Vu'gt. WAALWIJK. W. S. O. „Het gaat wel langzaam traditioneel worden, dat WSC, ln al hare diverse gespeelde wedstrijden tegen 1SC uit Oosterhout, nog nimmer verloren heeft en ooh j.l. Zondag werd deze traditie be vestigd, want ook thans bleef WSC met .'5—1 over winnaar, een uitslag, welke wel niemand ver moed zal hebben. Voor TSC, dat zoo'n mooie kans op liet kampioenschap maakte, eene onaangena- me dag, aan de andere zijde voor MEVO een evenzoo groote welkome verrassing. WSC, dat in I deze ontmoeting niets te verliezen had, kon met alle gerustheid van wal steken. I)it laatste is clan ook door de spelers gedaan. WSC liep hard van stapel en reeds vrij spoedig werd een vrijen schop buiten het strafschopgebied, onberispelijk door /eckendorf in een doelpunt omgezet. WSC bleef dominccren en zat onophoudelijk voor het doel dergastcn met als resultaat, dat reeds binnen het half uur een 30 voorsprong verkregen werd. De Oosterhouters, die toch niet reeds op hun ge mak speelden, raakten door dezen achterstand nog meer van streek en ware de WSC-voorliocde door tastender geweest, dan hadden er meer doelpun ten gevallen. Met dezen stand werd gedraaid. Gedachtig aan de gevoelige les tegen MEVO liet WSC zich ditmaal do winstkans niet ontnemen en werd voor de goede orde de achterhoede versterkt. Oosterhout trachtte thans uit alle macht den ach terstand in te halen en de spelers gooiden zich met vol enthousiasme in den strijd, zoodat de scheidsrechter zoo nu en dan zich genoodzaakt zag, de spelers te kalmeeren. Evenwel stuitten de aanvallen der gasten op de hechte WSC-verdedl- glng. Het eenige tcgenpunt ontstond een twintig minuten voor het einde uit een strafsehop. TSC gaf echter niet op, thans kreeg de WSC-achter-» hoede het hard te verantwoorden: diverse hache lijke momenten ontstonden voor het W.S.C.-doel, doch tot doelpunten kreeg T.S.C. geen gelegen lieid meer en toen het einde daar was, kon W.S.C. een verdiende, doch wel eenigszins geflatteerde overwinning boeken op haren ouden tegenstander. Een groot publiek, waaronder een groótc schare T.S.C.-aanhangers, woonde bovenstaande ontmoe ting bij. W.S.C.—BOEIMEER Breda. Thans volgt a.s. Zondag de derde thuiswedstrijd ditmaal komt de Bredaschc vereeniging „Boei meer" hier op bezoek. W. S. C. In verband met het gecostumeerde bal op a.s. Zaterdag half 8 in de zaal Musis Sacrum, geor ganiseerd door de bovengenoemde vereeniging, wordt aan de liefhebbers(stcrs) medegedeeld dat geen toegang tot de zaai zullen verkrijgen. De gelegenheid voor opgave wordt alsnog open degenen. die niet op de lijst voorkomen, beslist gesteld tot morgen, Donderdag en kan men zich tot dien datum schriftelijk opgeven bij den heer Frans Bataille. H. 1$. C. H.E.C. ging j.l. Zondag op het pad der overwin ning voort door Good Luck te kloppen. Toch heb ben zij, zooals wij trouwens wel verwachtten, nog herttgen tegenstand geboden. Het was een rilnke vlug gespeelde wedstrijd, met vooral voor de rust spannende momenten. In het begin loopt Good Luck, gesteund door den sterken wind, hard van stapel. Als H.E.C. na circa 10 minuten spelen ten aanval trekt, lost Albert een schuiver die doel treft. Nu komt Good Luck geweldig opzetten en scoort tweemaal kort achtereen. Dit is de H.E.C.' ers te bar. Onweerstaanbaar komen zij naar voren en het is Han die den gelijkmaker inkopt. In deze periode demonstreert H.E.C. haar kunnen en met de rust is de stand tot 12 opgevoerd. Na de thee krijgt H.E.C. den wind in den rug en verwachten we eeii groote H.E.C. overwinning, maar de gasten verdedigen zich taai. Slechts eenmaal weet Albert den keeper nog te verschalken. De H.E.C.'ers voe len zich nu veilig, zoodat in dezen stand geen ver andering meer komt en zeer verdienstelijk de der tiende overwinning in de wacht werd gesleept. De wedstrijden voor het tweede en derde elftal gingen wegens tcrrcinafkeuring niet door. Toch kwamen ook de reserves aan liet hoofd van de afdeeling, doordat Quick 2 in Kaatsheuvel verloor. DRUNEN. Het 2e elftal van onze voetbalvereeniging „Spor ters" is op bezoek geweest bij „D.V.O." ie Haar steeg. „Sporters" won met eindstand 53. HEUSDEN. Juliana 1, die Zondag op bezoek ging te Was pik. verloor aldaar met 3—1, terwijl Juliana 2, die alhier speelde tegen Juliana 3 uit Baardwijk, evenzoo klop kreeg en wel met -11. MADE. Zondag j.l. speelde de voetbalclub W. v. M. te Made tegen de Veersche Boys uit Raamsdonksvcer. Itust 10. Stand 20. Alhier op 't Haveneind terrein. WEDSTRIJD-UITSLAGEN ZONDAG 29 JANUARI 1928. Afdeeling 4. lste klasse A. Brabantia 1W. van Heusden 1, 31. HEC 2—WSC 3, 2—1. Kaatsheuvel 2—Waalwijk 2, 3—0. lste klasse B. W. van Heusden/ 2Baardwyk 2, 14. Waalwyk 3—Sportvereen. 1907 2, 2—3. Het N.V.B.-wedstrijdprogramma voor het Zuidelijk District luidt op Zondag 5 Februari a.s. als volgt: volgt: le Klasse: WilhelminaB.V.V. Zuiderbond van Postduiven- liefhebbers, In het lokaal van den heer S. Gail- !ard, v/h. wed. Marinus, te Tilburg vond Zondagmiddag te 1 uur de jaarver gadering plaats met afgevaardigden der aangesloten vereenigingen onder leiding van den heer P, Claassen. Tilburg. Vertegenwoordigd waren 134 vereenigingen. Den heer v. Dortmond die aftrad als vice-voorzitter werd dank gebracht voor de betoonde prestatieswaarna appel werd gehouden. Breda, Ginneken. Pcincenhage, Ui- venhout, Tilburg, Bergen op Zoom, Teterfngen, Oss, Wagenberg Oister- wijk, Waalwijk, Vlissingen, 's Bosch, Golrle, Zevenbergen. Leur, Dongen. Middelburg, Rosmalen. Vucht, Gilze, Hilvarenbeek, Eindhoven, Bergeijk, Geldrop. Valkenswaard. Helmond, Heeze, Reuzel, Vlijmen. Bokstel. Best, Gestel. Bladel, Stratum, Woensel, Mierlo-Hout, Gennep, en Tongeren waren aanwezig. Op voorstel van den heer Smulders Oss, kascontroleur werd decharge verleend. - j Het verslag van den ringenadmir.1 strateur en den convoyeur vverde goedgekeurd. De totale financiën van den Bond bedragen f3570 69. tfreda en Oss werden als controleurs voor 1928 aangewezen. Besloten werd den secretaris op kosten der vereenigir gS> telefonisch, aan te sluiten. Een voorste! Oss om Zuidoostelijk te vliegen, werd aangehouden, tot de behandeling van het vliegprogram- ma. De oude ring blijft bij besluit ge handhaafd. Inzake het kassaldo wordt het be stuur gemachtigd naar goed inden te handelen Besloten werd aan de klok kencommissie een renteloos voorschot van f 200 te verleenen. Na de pauze, die te 6'/2 uurplaats vond, werd de contributieverhoogirg a 50 cent per lid en per jaar, zoo mede bet vliegprogramma voor 1928 vastgesteld, terwijl benoemingen wer den gedaan. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 7'/2 uur. Repetitie voor de adsplranten en 8'/2 uur voor de leden van .Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur. Repetitie W.G V ymnastieklokaal. Donderdag 8 uur repetitie Tavenu. Vrijdag 8 uur. Witte Bioscoop, Ben Hur".

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6