j Bij Scheren Herder?", gezongen door Geertje Man- dëmakers. Nu werden door enkele andere kinderen stukjes voorgedragen n.l. Rinus Bogers, Sybr. Kuipers, Mar tina de Rooy, Alie Meulman en Jetje Meulman, die alle schier onberispelijk ten gehoore werden gebracht en een mooi .Wiegeliedje" met orgelbegelei ding gezongen door Mientje van Om meren, terwijl onder leiding van het hoofd der school enkele liederen ten beste werden gegeven .door het kin derkoor. Deze werden op een mooie wijze uitgevoerd. Een woord van lof aan den heer Rijken is hier dan ook wel op zijn plaats voor de uitnemende manier waarop hij dit kinderkoor leidt. Hierop trad de pauze in, waarin eenige ververschingen werden aangeboden Na de pauze gaf de heer Rijken een lezing over „De strijd om een school met den Bijbel in het jaar 1878" en „Het ontstaan der unie-collecte", waaruit we weer konden hooren, hoe grooter strijd, hoe grooter overwinning, hoe meer tegenkanting, hoe meer op bloei. Spr. behandelde een van de mooiste momenten uit onzen grooten 80 jarigen schoolstrijd, waarbij de strijd die op het oogenblik plaatselijk wordt gestreden, slechts een schaduw is van een halve eeuw terug, toen Cappijne, de Liberaal, stond tegtnover Kuyper, de A-R. Als laatste punt op de agenda stond: Referaat door Mej. v Koeve ringe over „Het begin", de moeilijk heden die men ondervindt en de resul- tater die men bereikt met den kleuter die voor het eerst op school komt en aan het begin staat van een nieuwe levensperiode. In zijn slotwoord dankt de Voorzitter alle aanwezigen en zij die hebben medegewerkt aan het wel slagen van dezen avond, waarna hij liet zingen Psalm 72:11 en den heer Verhagen uitnoodigt met dankgebed te eindigen. Blijkens ontvangen bericht van de P.N.E.M. zal met ingang van 1 April a.s. de prijs van het electrisch licht worden gebracht van 45 op 40 cent per K.W U. Zooals we indertijd gemeld heb ben had de firma A. L. Sneep Co. alhier, het voornemen haar stoom meelfabriek belangrijk uit te breiden. Thans kunnen we mededeelen dat deze uitbreiding nog dit jaar haa beslag krijgt, In den loop van d volgende week zal de aanbestedin, van deze vergrooting reeds plaatsheb ben. Dezer dagen had de visscher J R. te dezer plaatse weer eens het o luk een prachtigen vischotter te van gen, welk dier, naar men ons mede deelt, door hem werd verkocht voo f 32 50. De j.l. Zondag gehouden collect^ voor de Chr. School a.d. Loonsche dijk heeft f20.— opgebracht WASPIK. Zaterdagavond werd i het Café van den Heer H. van Iers» een biljart séance gegeven door de_ beroemden biljartmeester Soliën. Ge speeld werd 500 punten kader, voor gift 400 punten. De partij werd dooL den Heer Soliën gewonnen. In 14 beurten wist hij 535 punten te behalen. De grootste serie bedroeg 209 punten. Zondagmiddag werd in het pa tronaatsgebouw eene uitvoering ge geven door de leden van den R.K. Meisjesbond, voor de leden der Maria- vereeniging en andere belangstellende dames. Opgevoerd werd het drama „De wraak eener Moeder" en het blij spel „De verjaardag van Mama". Zondagavond 7 uur hield de vereeniging „Het Wit—Gele Kruis" hare jaarvergadering in het.patronaats- gebouw. De Voorzitter de Heer A. F. Maas, opende de vergadering met den Chris- telijken groet en sprak een woord van welkom tot de talrijke Banwezigenen in het bijzonder tot den ZeerEerw. Heer Pastoor, den ZeerEerw Heer Rector, den Weleerw. Heer Kapelaan Damen, geestelijk adviseur der ver eeniging en den Weleerw. Pater Ca- nisius, die zoo bereidwillig was ge weest de gebruikelijke rede te houden. Overgegaan tot het geven van eenige beschouwingen van den toestand der vereeniging over het afgeloopen jaar, kon de Voorzitter met genoegen con- stateeren, dat het jaar 1927 redenen tot tevredenheid heeft gegeven, Wat echter de finantieele toestand betreft, deelde Spreker mede, dat deze minder gunstig was en over het afgeloopen jaar met een nadeelig slot moest wor den gesloten. Een groote aanwinst der vereeniging mag wel de aanschaffing eener hoogtezon genoemd worden, door het gebruik waarvan vele ziekten konden genezen of voorkomen worden. Aan't overleden bestuurslid, den Heer W. C. Klaassen werden eenige woor den van nagedachtenis gewijd. Het aantal leden is over het afgeloopen jaar vrijwel stationnair gebleven. Aan de orde werd daarna gesteld de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1927 en de begrooting voor het dienstjaar 1928. EERSTE BOOMPLANTDAG TE WAALWIJK. O In een keurig gestileerd verslag deed de Secretaris-Penningmeester, de Heer A. de Groot voorlezing van de voornaamste gebeurtenissen, welke over het afgeloopen jaar in de ver eeniging hadden plaats gehad en daarna van den finantieelen toestand der vereeniging. Het batig slot voor de gewone ver pleging bedraagt f 20,46 en het na deelig slot voor de tuberculosebestrij ding f 77.10, zoodat de vereeniging een nadeelig slot van totaal f 65,645 heeft te boeken. De begrooting voor het dienstjaar 1928 werd aangeboden in ontvangst en uitgaaf op f 751,60s. Door een lid der vereeniging werd voorgesteld de contributie voor de hospitantleden, welke thans f 2,— bedraagt, te veihoogen. De Voorzitter antwoordt, dat de vereeniging jaarlijks uit de armenkas een subsidie geniet van f 700,— en uit de gemeentekas van f 300,—.Wijl door de openbare kassen zulk een groot bedrag aan subsidie wordt betaald, acht spreker het niet noodig de con- De Voorzitter brengt een woord van dank aan den WelEerw. Pater Canisius .voor zijne mooie rede en hoopt de leden het gesprokene in toepassing zullen brengen. De WelEerw. Heer Damen, nieuw benoemd geestelijk adviseur der ver eeniging zeide de belangen der ver eeniging, zooveel in zijn vermogen was, te zullen behartigen. Geen der leden meer het woord verlangende, werd de vergadering do jr den Voorzitter met den Christelijken groet gesloten. RAAMSDONK. Tot voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur is voor het jaar 1928 aangewezen de heer J. B. Zijlmans. Naar we vernemen zal door het Wit-Gele Kruis in deze gemeente een tweede wijkverpleegster worden aan gesteld. I |De thans in functie zijnde verpleeg ster wordt uitsluitend belast met de verpleging van kraamvrouwen. In een gisterenavond in hotel „De Witte Leeuw" gehouden bijeen komst van enkele nersnnpn u/PrH ho sloten tot oprichting van een biljart gen. In de eerstvolgende bestuurs vergadering zal dit onderwerp echter aan de orde worden gesteld. De. rekening en verantwoording over het dienstjaar 1927 en de be grooting voor het dienstjaar 1928 werden daarna vastgesteld, onder dankbetuiging aan den Secretaris- Penningmeester voor het keurig uit gebrachte verslag en voor de accurate wijze, waarop hij zijne werkzaamheden over het afgeloopen jaar heeft verricht! Een bijzonder woord van dank werd door den Voorzitter ook gebracht aan het gemeente- en armbestuur voor de toegekende subsidie, alsmede aan den Dokter en de Zuster wijkverpleegster voor de vele diensten die zij aan de vereeniging hadden bewezen. De aftredende bestuursleden de heeren A. F. Maas, A. J. Brokx-Jacobs en G. W. Zijlmans werden bij accla matie herkozen. Vervolgens trad als spreker op de WelEerw. Pater Canisius van de St. Theresiakerk te Waspik—Boven, die eene rede hield over hygiene in het huisgezin. In een vaak met humor doorkruide rede toonde de bekende redenaar aan, dat niettegenstaande het' den wil van God is dat de menschen met lijden zouden worden bezocht, de menschen toch pogingen mochten aanwenden om dat lijden te verzach ten, waartoe in de eerste plaats de inroeping van den geneesheer beslist noodzakelijk is. Spreker spoorde ver volgens de leden aan door hunne milde bijdragen de vereeniging te steunen, opdat velen haren zegenrijken arbeid mogen ondervinden. Door den landbouwer C. D. were de gemeentepolitie in kennis gesteld, dat zijn knecht, een 18 jarige jongen, sinds 2 dagen wordt vermist. GEERTRU1DENBERG. In memoriam S. G. Meijers. Zondagmiddag over leed na een langdurig ziekbed de heer S. G. Meijers. Met hem is heen gegaan iemand die lange jaren zijn beste krachten heeft gewijd aan het welzijn van onze gemeente. Vele jaren Is de heer Meijers lid van den ge meenteraad geweest. Ook bij de verkiezingen van het vorige jaar werd hij weer tot lid ge kozen, maar mocht wegens zijn ziekte niet meer den nieuwen gemeenteraad meemaken. Veertig jaren lang is hij lid geweest van het parochiaal zangkoor, waarvan verschillende jaren als Directeur. Bovendien was de heer Meijers President van de K. E. Symphonie- en Zangvereeniging „Cecilia" en lid van de Commissie voor verzorging voor de zomerconcerten. Hij ruste in vrede. Het verbouwen van het „St. Agnesgesticht. alhier, is gegund aan de Gebr. de Ponl, alhier. Zondagavond gaf de R.K. Meis- jeszangvereeniging in de Militaire Vereeniging een goed geslaagde too- neelnitvoering. Opgevoerd werd het prachtige drama „De Kapel in 't Bosch*. Ook werden door de meisjes nog ver schillende zang- en gymnastieknum- mers ten beste gegeven. MADE. Woensdag 8 Februari des voorm. 9'/2 uur zal de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen komen. Zondag 5 Februari j.l. kondigde Ds. Vink, Herv. Predikant te Drimmelen van den kansel af, dat hij een beroep van toezegging had ontvangen naar Bolsward. Door de pluimveevereeniging „Ons Belang" alhier, gevestigd bij den heer A. v. d. Zanden, werd dezer dagen een vergadering gehouden in het café „Centrum*. Het jaarverslag vermeldde o.a. dat de totale aanvoer van eieren in 1927 bedroeg 58033. hiervan waren 56095 kippeneieren, 1091 eendeneieren, plus tientallen ganzen en kalkoeneleren. Het dochtertje van J. V. trok een pan kokend water van de kachel, waardoor zij ernstig werd verwond! Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zaterdag omstreeks 11 uur brandde de arbeiderswoning van W v. d. Made tot den grond toe af. Niets kon worden gered en hoewel het gezin uit man en vrouw en 15 kinderen bestaat, zijn er geen onge lukken te betreuren. Vermoedelijke oorzaak is, dat kinderen met lucifers hebben gespeeld. LOON-OP-ZAND. Een treurig onge val heeft zich Vrijdagmorgen in de lederfabriek van de fa. Baeten—Mi- chielsen voorgedaan. De knecht v. B. raakte met zijn rechterhand onder de uitzetmachine en zal waarschijnlijk de vingers alle en wellicht de hand moe ten missen. Dr. Schmal was er spoe-* dig bij, heeft hem voorloopig verbon den en daarna naar het Gasthuis te Tilburg vervoerd. TILBURG. Naar de Nieuwe Tilb. Crt. meldt, is het landgoed De Bosch aan den straatweg van Tilburg naar Goirle aangekocht door de N.V. Ne- derlandscke Pelsindustrie, die zich toelegt op de fokkerij van pelsdieren en de bewerking van verschillende pelssoorten. Ten voordeele van het partij bureau der R.K. Staatspartij zal deze week bij de parochianen een collecte worden gehouden. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 6 Febr. '28. J.l. Zaterdag konden de inwij- ding van het nieuwe vaandel der Heusdensche Harmonie alsook de mu zikale rondgang door de gemeente, wegens omstandigheden niet plaats lebben en zijn daarom eenigen tiid uitgesteld. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 7 Febr. 1928. Bel Canto. Zondagmorgen hield de vereeniging „Bel Canto" een algemeene vergadering in haar vereenigingsgebouw hij den heer Jan van Dun. De vergadering was druk bezocht. De heer Tuerlings leid de op verzoek van den heer P. v. Box- lel, voorzitter van 't voorloopig bestuur, de vergadering. Hij heette de leden welkom en zette het doel der bijeen komst uiteen, n.l. de behandeling van statuten en reglementen der vereeni ging. Het voorloopig bestuur had hier voor in vergadering een concept sa mengesteld aan de hand van statuten en reglementen van bestaande vereeni- gingen met hetzelfde doel. Hij stelde voor het concept artikelsgewijs te be handelen, de gelegenheid biedend voor stellen voor wijzigingen of aanvullin gen te doen. Met enkele kleine wijzi gingen werd het concept met algemee ne stemmen goedgekeurd. Voorts werd besloten deze week al degenen die zich voor de vereeniging opgaven, doch geen voldoende blijk van belangstelling toonden, door de re- petitie's niet geregeld bij te wonen, te bezoeken om hun definitieve beslissing aangaande hun lidmaatschap te verne men. De belangstelling en medewer king tot heden ondervonden, is van dien aard, dat duidelijk gebleken is, dat een zangvereeniging hier alle reden van bestaan heeft en met allen grond verwacht kan worden, dat zij zich tot een degelijk mannenkoor zal ontwik kelen. Samen uit en..-, niet samen thuis. Donderdagavond waren ze samen op stap, K. en C. de Fr. Ze kwamen uit de richting Waalwijk en gingen in de rich ting Loonsch Hoekje huiswaarts. De stemming was zeer kameraadschappe lijk, waarom de Fr. voorstelde onder weg 'n pintje te drinken, wat de Fr. voor zijn rekening nam. 't Was nog on der den rook van Waalwijk. Na zich aan 't gerstenat gelaafd te hebben, ging de tocht in nog gezelliger gemoedstem ming verder; de Fr. voelde zich ge drongen nogmaals op de vriendschap Ie klinken en inleen volgend Rachus- kapelletje tract eerde de Fr. nogmaals zijn biervriend op een glaasje. Nadien schijnt de goedé stemming te zijn ver keerd. De I r. werd bont en blauw geslagen, met onkenbaren bcbloeden kop op dén weg gevonden en zegt dit te danken te hebben aan K. als dank voor zijn tractatie. De dokter had heel was werk 't zaakje op te knappen. De Marechaus see s hebben het zaakje in onderzoek. R. K. Patronaat. °"s ,R K- Jongenspatronaat „St. Jan biedt Zondagavond een tooneel- avond aan zijne donateurs. Na een openingswoord van den Eerw. Direc teur, zal een jongenskoor onder leiding van den ZeerEerw. heer Goyaarts een zangnummer uitvoeren. De tooneelver- eeniging St. Christophorus zal onder leiding van den heer P. Remmeren het drama opvoeren: „Franciscus of de Martelaar Van het H. Sacrament." Het stuk speelt in drie bedrijven in de eer ste eeuwen in de Romeinsche Hoofd stad. Naar we vernemen is zoowel de regie als het decor uitmuntend ver- zorgd, zoodat we op iets goeds mogen rekenen. Onder regie van den heer W van Nieuwstadt zal daarna een blijspel in één bedrijf gegeven worden, getiteld: .Johan als Rentenier". Liefhebbers van tooneel kunnen dus Zondagavond profiteeren. Rijkspostspaarbank. Aan liet postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulpkan toren, werd gedurende de maand Janu ari 1928 ingelegd 1(5987,90, terugbe taald 119,{2.02. Uitgegeven werden 20 nieuwe hoekjes. Heden werd in de zaal van den heer P. Wagenmakers, alhier, onder groote belangstelling een tooneelver- eeniging opgericht, onder den naam van „Juliana." Een 15-tal leden gaven zich op. Als voorzitter werd gekozen dhr. Jo- sephus Verhoven; Secr.-penn. P. Goin- iners; Commissarissen P. van Gulik en Th. Musters. Reeds dienzelfden avond werd be gonnen met het kluchtspel „De Keizer komt." De repetitie's zullen gehouden wor den op Donderdagavond. Ingezonden Mededeelingen. géén Pijn en naschrijnen of stuk gaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardopper- vlakte inwrijft met Doos 3O, Tube 80 ct. PUROL trihutie der hnsnllantleHen te vprhon. Men schrijft ons uit Bussen WEDSTRIJDEN IN KOMISCHE SOLO'S, geliouden te Bussen op den 28 Jan. en 4 Febr. j.l. in de zalen van Hotel Leemans. Zalen vol. Prettige stemming. Vergenoeg de, vroolijke gezichten. Het licht van de electrische kroonlaiup speelt lustig over liet kristal, waarin parelt en vonkt niet gouden stroom de dranken in liooge bokalen. Rechts aan tafel, rustig gezeten, het Be. stuur van onze fanfare „Wilhelmina", wachtend op de groote dingen die stonden te gebeuren. Links zit. de „jury", gewapend niet: één of meer potlooden. oor hun blank en schoon papier, waarop zij met vaste band zouden schrijven het vonnis voor diegenen, die oventueel: niet in aanmerking zouden komen voor een prijs. Tonen gleden zachtkens melodieus door de ruimte, die door den lieer C. Viugerhoets, Directeur der fanfare „Wilhelmina" met vaardige en rustige bandon aan de piano werden yntlokt. Naast hem één der deelnemers, die even zijn te zingen nummer zong. Ban gaat de bel, sein van opkomst van den lieer W. Kufls uit Herpt Men luistert j met aandacht, genietend van zijn mooi en prachtig spel. Jury maakt aanteekeningen. I itslag: le prijs. Onder daverend gelach af. No. 2 komt voor het. voetlicht. Bel gaat. .Aaiitoekoningon. Lachsalvo. Voor mooi inge. studeerde rol 2e prijs voor I,. II. de Bruine uit Waalwijk, ."{e en 4c pi'ijswïnners gevei jgoed spel. Stemming buitengewoon. Tevreden gezich. en. Vee' gelach. Veel rook. Van den toren dijden weg in den muandoorfrilden nacht waalf slagen: dan nnar huis Slapen. Löstdag. 2c avond. Febr. 4. Zalen voller. Stemming netiigcr. Voél staanplaatsen. Meer rook. IWeer leuke vroolijke gezichten Pianist peelt nntar. soms weemoedig, dan weer met i rissche stuwingen, zuiver van gebonden heid. Humoristen zingen. Publiek kijkt. Be. |stuur kijkt. Jury maakt aanteekeningen. >1» tooneel I'. Brokken uit Waalwijk. Ie pr. "ooi zuiver spel; zang goed verzorgd Men acht, giert, hoera-geroep. Bel gaat. Op het oonccl A. v. d. rdenhout uit Zevenbergen, ■e prijs, rol prachtig weergegeven. Bel trilt >P tooneel v. d. Velden uit Waalwijk'. oed spel. zang mooi, 3e prijs. Lachsalvo, tel gaat. oor liet voetlicht I'. J. Ypelaar |ul Waalwijk. Spel eenvoudig eu rustig. c prijs. Lachsalvo Waalwijk goed vertegenwoordigd; gemoo- elijk volk; stoere werkers; nemen tijd ook •oor geestelijk voedsel; zorgen voor ont. panning. Bravo; wisten dén gang er in te loudenbrachten lachspieren in beweging. 1 'v"rt> D'ooi slotwoord van den lieer J H Jongbloets, voorzitter; weer vallen twaalf slagen rond den toren. Naar liuis. Buitengewoon tevreden. Aangename her inneringen met dankbaarheid in hun hart. Broomen over: volgenden keer weer zoo kunstgevoel vergrooteu; hooger opvoeren; Voldoening; dan rustdagovermorgen: fverken... werken BESSEN. De heer A. L. alhier had het Jnigeluk nabij "Geertruidenberg, komende «van Zevenbergen, te vullen met zijn rijwiel en daarbij een enkel te breken. Hij moest por auto worden thuisgebracht. Br. de Boer al. lner achtte overbrenging naar het Zieken huis te s.Hertogenbosch noodzakelijk.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3