Maison Meregger, Exposeert MODELHOEDEN. Louis v. Adel berg Het Confectiehuis SROOTE MET. KLEINE WINST Louis van Adelberg, Maandag 13 Februari in Hotel VERWIEL een Woonhuis oi Winkelhuis verhuren: veilen en verkoopen: Merkt 2 Waalwijk Notaris Middelkoop te Capelle aan het ho@fd van de geheele Langstraat. Te Huur gevraagd IS en BLIJFT nergens goedkooper kan slagen. een bijdrage van f6510, 2 ongevallen met f8305 onkosten. De ziekteverze kering met 2 deelnemers en 3 verze kerde personen kreeg f967 provisie en 1 ziekteongeval met f 568 onkosten. De slachtverzekering had 165 ver zekerde varkens voor 18275 en f750 ontvangste voor een afgekeurd varken uitgaven f82 en f570 vergoeding en rijskosten alzoo een batig slot van f255. Het lid A. Buijs Jzn. wilde een kunstmeststrooier aanschaffen, dat naar zijn meening voor diealinHerpt is te veel huur gevraagd werd. Ook een zaaimachine werd aangevraagd, het bestuur nam deze voorstellen direct over en de vergadering gaf er hare goedkeuring aan. Een kloek besluit wat we hopen dat zal zijn tot heil der afdeeling. Hiermede was de vergadering afgeloopen en werd zij gesloten. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „De levensloop van een Revue girl." Zaterdag 8 uur. Flora Bioscoop. .0, die brave Majoor", „Gevangene No. 51". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „De levensloop van een Revue girl." Zondag 6 en 8'/8uur. Flora Bioscoop, „O, die brave Majoor", „Gevangene No. 51". Dinsdag 8'/4 uur. Repetitie Waal- wijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel Verwiel. Woensdag 7'/2 uur. Algemeene ver gadering van den R.K. Vrouwenbond in den R.K. Gildenbond. BINNENLAND. De actie voor het Partij-Bureau. Hoe staan de zaken Hoe is het plan ontvangen Het is begrijpelijk, dat Katholiek Nederland belangstellend Is naar den stand der actie van het Dr. Schaep- manfonds. Het Comité van Actie achtte het daarom gewenscht eenige mededeelin- gen dienaangaande te doen. Ongetwijfeld zou het een ideaal geweest zijn, wanneer op den 13den Januari j.l., den dag waarop het Partijbestuur door zijne algemeene aankondiging van het Partijbureau- plan geheel Katholiek Nederland heeft opgeroepen over het geheele land de plaatselijke besturen en propagan disten gereed hadden gestaan om den stormloop te beginnen. Door de uit gebreidheid van het arbeidsveld was dit onmogelijk. De Kringcomité leiders, die tot taak hebben in hun Kieskring de lokale pariijinstanties in beweging te zetten, waren eenstemmig van oor deel, dat dit eerst dan kans van sla gen zou hebben, wanneer het groot- sche plan krachtig was aangekondigd en daardoor allen waren wakker ge schud. Dit is inderdaad juist gebleken. Overal ondervindende Kringcomité's de grootste medewerking, de levendig ste belangstelling. De R.K. Pers heeft over geheel de linie hare volle medewerking geboden, en heeft het plan enthousiast begroet en aanbevolen. Geen oogenblik wordt of werd het nut en de mogelijkheid onzer Partij bureau—plannen in twijfel getrokken. Integendeel, eenieder beseft hetgroote belang der ondernomen zaak, en men is alom bereidwillig en krachtig aan der» arbeid getogen. De geest, de mentaliteit is in geheel het land uitmuntend gebleken. Het spreekt van zelf, dat in dit sta dium de activiteit der Kringleiders geheel wordt in beslag genomen, door de organisatie der actie in de plaatse lijke afdeelingen. Dit vordert nood wendig eenigen tijd, te meer omdat alles vrijwilligerswerk is. Van alle kieskringen, één kleine uitgezonderd, werd dan ook bericht ontvangen, dat men met deze voort- gezette voorbereiding druk doende is. In een tweetal is dit werk reeds gereed, en is het propagandamateriaal aan de locale instanties bereids ver zonden. In eenige grootere Kringen is men reeds gedeeltijk daarmede klaar. Niet alle besturen zijn even vlug I Wanneer dan ook. gelijk geschied is, de vraag wordt gesteld, waar en hoe kan ik mijn bijdrage storten, dan is daarop het antwoordde plaat selijke actie zal binnen korten tijd ook U bereiken en U In de gelegenheid stellen met milde hand het Dr. Schaep- manfonds te steunen. Wilt gij echter onmiddellijk afwer kener zijn van die naturen, die van „afwerken" houden dan is uw adres de seeretaris-penningmeester van Uw Kringcomité. Wij laten hieronder die adressen met hun gironummer nog eens volgen. Kieskring's Hertoger.bosch P. J. C. Strik, Stiphout bij Helmond. Post rekening 87874. Kieskring Tilburg: R. J. de Groot, Boerhavestraat 49, Tilburg (Postreke ning 123224 van Mr. T. J. Verschuur, Breda). Kieskring Arnhem—Nijmegen :J. M. H. M. Meijer, Apeldoornscheweg 58, Arnhem. Postrekening 135477. Kieskring Rotterdam H. J. Hensen, Hoflaan 133, Rotterdam. Postrekening 136538. Kieskring 's üravenhageMr. F. P. J. Perquin, Frankenslag 34, Den Haag. Postrekening 130500. Kieskring Leiden A. C. v. Berkel, Karnemelksloot 58, Gouda. Postreke ning 135792. Kieskring Amsterdam Chr. Veraart, Singel 38. Amsterdam. Postrekening 122486. Kieskring HelderG. Barnhoorn, Assendelit (N--H.), Postrek. 135839. Kieskring Haarlem; J. J. Brinkman, Annegang 19, Haarlem. Postrekening 135737. Kieskring Middelburg: G. M. Mes, Langedelft A 96, Middelburg. Postre kening 135422. Kieskring Utrecht: J. H. Taeunis- sen, Haarzuilen bij Utrecht, Postreke ning 135350. Kieskring LeeuwardenPastoor W. F. A. Overmeer, Heeg 241 (Fr.) Post rekening 67946 Sncek. Kieskring ZwolleMr. G. R. Baron van Voorst tot Voorst, Weezenland 5, Zwolle. Postrekening 25234 (rekening Twcntsche Bank, Zwolle). Kieskring Groningen: A. A. Hoge- ma, Heerebinnensingcl 3, Groningen, Postrekening 105793. Kieskring Drente :J: B. Hemel, Tuin dorp 72; Coevorden. Postrek. 107556. Kieskring LimburgK. Geelen Tong ersche weg 7, Maastricht. Postrekening 41983. Kieskring Dordrecht: A. J. v. Rest, Poeldijk. Postrekening 120278. Een uitvoerige sprekerslijst van per sonen, die op ultnoodlging van ons Comité zich bereid verklaarden zonder vergoeding van een honorarium spreek beurten te vervullen ten bate der Par tij bur: au-actie, is opgesteld en de Kringcomité's toegezonden. Deze zen den ze wederom door naar de plaatse lijke Comité's. Voor ieüeren kring is een afzonderlijke aanvullende lijst op gesteld van sprekers, die speciaal voor dien Kring zich bereid verklaarden. Uit deze sprekerslijst blijkt weder om met overgroote duidelijkheid, hoe algemeen de medewerking en de be reidvaardige. belangstelling voor onze actie is. Personen uil lederen kring onzer Katholieke samenleving, zoowel geestelijken als leeken, werken in prach tige eendracht samen voor het groote doeihet Dr. Schaepmanfonds van 700.000 gulden. Hoe ver de stand der ontvangen bijdragen is, kan op dit oogenbiik niet worden medegedeeld. Den Kring-Comité's Is verzocht ,Maandagrapportenu in te zenden, volgens verstrekte formulieren. Deze rapporten worden voor 't eerst einde dezer maand ingewacht. Inmiddels is ook de individueele bewerking begonnen. En reeds kan getuigd, dat de resultaten schitterend zijn. In ons eerstvolgend rapport vertrou wen wij meer concrete gegevens te kunnen vermelden. Thans zij het vol doende als groote „bate" te boeken de uitnemende geest en de algemeene spontane medewerking, welke is los geslagen. Met bijzondere dankbaarheid ver meldt het Comité de milde gift van Z. D. H. Mgr. Callier, Bisschop van Haarlem, ten bedrage van duizend gulden. Haarlem's grijze Kerkvorst geeft hiermede een prachtig voorbeeld aan Katholiek Nederland, bewijst er mede, dat het Partijbureau als een gewichtig Katholiek belang meet wor den beschouwd en toont door deze daad ten volle vertrouwen te stellen in de toekomst onzer groote Katho lieke Staatspartij en in hare hechte éénheid, welke door het Partijbureau zoo krachtig zal worden versfeviga. Het Comité van Aciie, RUYS DE BEERENBROUCK, Voorzitter. FRANS TEUL1NGS, Gedelegeerd Lid. Hi KOLFSCHOTEN. Secretaris Penningmeester. Frankenslag 8, Den Haag. Postrekening 132750. voorgedragen, dat 't ten slotte sleur wordt. Gelukkig maakt Frits Bouwmeester in deze een groote uitzondering, dank zij zijn frisch talent en groote bezie ling die zich weer telkens weet te ver nieuwen. Daaraan paart hij dan nog een volkomen beheerschte techniek en een sterk beeldend vermogen. Met dit goede materiaal gaf Bouw meester ons allereerst eenige sterk bewogen fragmenten uit „Koning Richard II" van Shakespeare. De atmosfeer, die Bouwmeester hierin schiep (alleen scheppend ver mogen kan zoo'n uitbeelding berei- ken) was zóó machtig, dat hij reeds terstond de sterke spannning, hiervoor noodig, tusschen „speler" en toehoor der (schouwer) tot stand wist te bren gen. Vóór de pauze droeg Bouwmeester nog verzen voor van Karei van den Oever, Marnix Gijsen, Henri Bruning, Jac. Scheurs en Anton v. Duinkerken, Na de pauze gaf Bouwmeester een humoristisch program, dat hem ook zeer gced lag. Een bijzonder succes had hij met de snedige en rappe rijmen van Cha- rivarius. Er kwam tenslotte een op gewekte stemming. Na het aanhou dend applaus gaf Bouwmeester nog 'n „Ruize rijm" van Charivarius, dat speciaal betrekking had op vrijgezel len. 't Was een avond van fijn kunstge not met een hartelijken lach tot slot. R.K. Kiesvereeniging. Het Bestuur der R.K. Kiesvereeni ging kwam gisterenavond wederom in vergadering bijeen ter bespreking van de actie voor het partijbureau der R.K. Staatspartij en in verband hiermede, het houden van een Dr. Schaepman-avond. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd besloten, in afwijking van het besluit der vorige vergadering, niet direct tot uitvoering over te gaan, doch een en ander te verschuiven tot eenige weken na Paschen. De voorbereiding van parochiale comité's, comité voor den Schaepman- avond en eere-comité kan dan met meer zorg geschieden, om zoodoende het grootste resultaat te bereiken. Uitsluiting Kteedingbedrijf. Zooals we reeds eerder schreven heeft de Bond van Kleermakers patroons besloten, de georganiseerde werknemers, in dienst van maat- patroons, met ingang van 18 Febr. den dienst op te zeggen, zulks als gevolg van de mislukking der gevoerde onderhandelingen inzake de arbeids voorwaarden. Men herinnert zich, dat de eisehen der werknemers in hoofd zaak neerkwamen op 5 ets. per uur loonsverhooging, voorts voor de thuis werkers een vacaritieregeling en 10 pCt. vergoeding van hun bedrijfsonkosten. Wij vernemen, dat er alhier bij de firma de Greefï-Verwiel van de 40 werknemers een twintigtal georgani- seerden bij het conflict zijn betrokken. Zoo dus vóór genoemden datum beide partijen niet tot overeenstemming ge raken, zullen de georganiseerden wor den uitgesloten. Een gift voor het Wijkgebouw. Notaris Schaap ontving gisteren middag van een onbekenden gever een gift van f 300 voor het Wijkgebouw van het Algemeen Groene Kruis. Voorwaar weer een milde gift, waar voor het bestuur zeker dankbaar is. Groot Zieken-Gasthuis 's-Bosch. Inplaats van Dr. van Moorsel, die 1 April ontslag heeft gevraagd, zijn op de voordracht geplaatst Als eerste geneesheer, specialist internist 1. L. A. M. v. d. Spek, 's-Bosch. 2. E. Wijers, Amsterdam. Als specialist-chirurg 1. Dr. W. P. J. Hoogveld,'s:Bosch. 2. Dr. G. B. Lauwers, Helmond. ADVERTENTIëN. SPORT. DRUNEN. A s. Zondag is voor onze voet balvereen. „Sporters" geen wedstrijd aangewezen. Zij zal een onderlingeri match organiseeren op eigen terrein. LAATSTE BERICHTEN. Frits Bouwmeester. De sympathieke voordrachtkunste naar Frits Bouwmeester uit Amsterdam, gaf gisterenavond in hotel Verwiel een voordrachtavond die uitnemend is ge slaagd. Frits Bouwmeester bewees weer eens welk een speciale en hooge eischen een goed declamator worden gesteld. In zijn verzamelde opstellen geeft Acket een fijn doorvoelde beschou wing over literatuur als leer-vak. Hij zegt dan o.a. dat literatuur toch o zoo weinig leervak is en wijst vooral op 't moeilijke voor den leeraar om tel kens weer proza en poëzie voor te dragen met geest en ziel, zóó dat er iets van uit oplicht voor z'n hoorders. Inderdaad loopt men 't gevaar nadat men meermalen eenzelfde vers heeft Vughterstrasf 11 'S-HERTOGÜNBOSCM. met ruimte voor magazijn te Waalwijk Brieven onder no. der adv. aan het bureau van dit blad. 39968 zal ir. het openbaar 1. Op Woensdag 15 Februari a.s., des avonds om 7 uur in het calé HOFFMAN te Sprang, voor het Algemeen Armbestuur van Sprang. Voor 4 jaren, 1929 tot en met 1932. Onder SPRANG. II.A.cA. 1,33,30 0,33,80 0,28,40 0,52,40 0.61,40 1,13.60 Laatste huurders. Bouwland in de Oude Straat H. de Bie. dito ten Zuiden van de NieuwstraatA. Kruijf. dito op de Hooges Dezelfde, dito ten Noorden v. d. NieuwstraatJan de Boon. M. v. Baardwijk. T. v. Baardwijk. Jac. de Bie Jz. Arend Smits. W. van Zeist. C. Cortier. D. Vos Gz. Weiland in den Vogelenzang- In de Oude Straat in 2 perceelen a. ten Zuiden der spoorlijn b. ten Noorden der spoorlijn Onder BESOLJEN. 0,62,52 Weiland 0,58,80 Weiland 0,31,26 Weiland „Horstee" 0,46,91 Weiland in den Meerdijk Onder CAPELLE. 1,48,70 Hooiland op de Groote Oude Straat, genaamd „Kleine Heuvel"Jac. ue Bie Jz. 2. Op rij dag 17 Februari a.s., des avonds om 7 uur, in het Café C. v ERHAGEN, aan de Hoogevaart te Capelle, voor den heer Jo hannes Ockers te Breda: Voor 4 jaren, 1928 tot en met 1931. Onder CAPELLE. 0.90,00 Weiland in de Heistraat over de spoorlijn achter A. Broeks Mare. Wagemakers. 0,60,00 aldaar over de Kruisvaart Chr. de Rooij. 0,46,00 aldaar p. Boeser. Onder VRIJHOEVECAPELLE. Weiland aan Labbegat van den dijkstal tot den waterloop A. Verhagen Dz. 3. Op Maandag 20 Februari a.s., des voormiddags om 10 uur, ten herberge van C. VERHAGEN, aan de Hoogevaart te Capelle, voor de kinderen G. van den Hoek: Voor 2 jaren, 1928 en 1929, om uitsluitend te beweiden. Onder VRIJHOEVECAPELLE. 1,22,00 dries aan de Vrij hoeven sche Oude 1,16,00 Straat •Joost Snijders. daarnaast Wd C. F. v.d. Hoeven 0.99,00 daarnaast C. v. d. Hoeven. 1,27,40 dries naast de kasteeldreef Peter Snijders. 0,75,00 weiland naast het voormalig raad- huis P. Wagemakers. Nieuwenhuijzen. Heijmans. Onder CAPELLE. 2,57,00 weiland op de Kleine Oude Straat afk. van den heer A. J. OerlemansAndr. v. <T Hoeven. 1,53,00 dijkland binnen de Oude Straat A. Verhagen Az. 1.50,10 dito aldaar W. Mandemakers'. Onder BESOMEN. 1.70,20 dijkland C. van Os. 4. Op Donderdag, 23 Februari a.s., des v.m. om half elf precies, in het HOTEL VERWIEL te Waalwijk, voor de kinderen G. van den Hoek: 'v oor het seizoen 1928 om te weiden van half April tot 1 November. Onder DRONGELEX. Een perceel in den Rooischen pol der genaamd „Achttien Hout" E. Een dito perceel naast het vorige, genaamd „Vier en dertig Hout" W. Onder EETHEN. Een perceel, genaamd „De vijf Morgen" ter plaatse Oude Weide, groot 3,34,90 II.A. P. van Beek. Op Donderdagen 16" en 23 Februari 1928, telkens des avonds om 6 uur, ten herberge van H. P. MES te Capelle, voor Mejuffrouw Molewijk-Konings, aldaar: ONDER CAPELLE. Een net burgerwoonhuis in de kom aan den Westelijken Vaartkant, met aangrenzend ruim terrein, Sectie H nrs. 470 en 471, groot 12,30 aren. Te aanvaarden 2 April a.s. N.B. Twee/derden der koopsom kan onder hypothecair verband op het goed gevestigd blijven voor 10 jaren vast. is dit jaar door keus en prijzen niet te evenaarden. Dit jaar zal het Amerikaansch systeem toegepast worden 40042 zoodat men MARKT WAALWIJK SSB&KËEEOnSHBHnBBSflMBBMI

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10