de Jubilaris hoogwaardeerde en waar voor hij zijn Desten dank betuigde. Beide dagen zullen Dij de «Sophia's- vereeniging in hoogst aangename herinnering blijven. Zateruagavond 1.1. had de opening plaats van de nieuwe kegel-societeit #L)e Vriendenkring", waarvoor de heer Coomans een nieuw gebouw heeft geplaatst. Het bestuur is saamgesteld als volgt De heeren H. v. d. Wildenberg, voorzitter; Jac. v. Loosdrecht, vice voorzitter; J. Tn. v. Rooij, secretaris A. Tooriaans, 2e secretaris en G. v. d. Hoven, penningmeester. Tegenwoordig waren o.m. de Edel- achtb. heer Burgemeester, leden van den Tiiourgschen Kegelbond en van de Kaaisheuvelsche Kegelclubs. De Voorzitter hield een uitstekende en hartelijke iede, terwijl de burge meester de baan met een hartelijk woord opende. De harmonie .Concordia" luisterde de gezellige bijeenkomst op zeer ver dienstelijke wijze op, zoodat het een zeer prettige avond was. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 15 Fcbr. '28. Zekere A. P., in een bootje werk zaam aan het roer van een schip aan de werf, had het ongeluk in de Maas te vallen. Gelukkig was iemand bij de hand, die hem spoedig te pakken had, zoodat hij het er met den schrik en een bad gelukkig afbracht. De EdelAchtb. heer Burgemees ter is benoemd totEere-voorzitter van het Eere comité, van het einde Juni altlier te houden groot nationaal en tevens bondsfestival en heeft die functie welwillend aanvaard. in 't Wapen van Amsterdam werd Vrijdag onder zeer veel belangstelling door den heer A. de Graag een simul taan partij dammen gespeeld. Hij heeft zich kranig geweerd, daar hij er van de 18 dertien won en slecnts twee verloor; drie partijen eindigden met remise. Zondagavond trad op verzoek in het R.K. Vereenigingsgebouw als gast op de tooneelver.«Kunst na Arbeid" uit Nieuwkuijk met „Arumugum, de standvastige Prins", tooneelspel in 5 bedrijven, 't Stuk, dat werd toegelicht door den Eerw. Kapelaan uit Nieuw kuijk werd zeer verdienstelijk opge voerd, waartoe de schoone zang niet weinig bijdroeg. De club had werke lijk succes en werd dan ook namens de voile zaal aan 't einde hartelijk gelukgewenscht en dank gezegd door den HoogEerw. heer Deken. Hierna werden nog een viertal Oer- Komische voordrachten door de gasten ten beste gegeven en men had wer kelijk spijt dat het uur van scheiden sloeg. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 14 Fcbr. '28. Patronaat mSt. Jan". De aangekondigde tooneel-uitvoe- ringen van ons R.K. Jongens-Patro naat .St. Jan" zijn een groot succes geweest. Zoowel de middag uitvoering voor de dames, als de avond-uitvoering voor de heeren kregen een goed bezette zaal en beide keeren een dankbaar gehoor. De laatste tooneel- uitvoering van ons patronaat mocht vooral niet in alle opzichten' onze goedkeuring wegdragen. Onze recensie bevatte alstoen naast een algemeen woord van hulde voor de prestatie der spelers een zakelijke critiek over verschillende onderdeelen van 'tspel. 't ls ons zeer begrijpelijk dat critiek op 't werk minder aangenaam is dan een onverdeelde hulde aan 't gepres teerde gebracht en 't verwonderde ons daarom niet dat sommige der spelers die de volle overtuiging hadden, al hun kunnen en kennen naar best vermogen te hebben gegeven in onze recensie een teleurstelling vonden. 't Heeft ons echter verblijd later eensluidend te hebben mogen ver nemen, dat onze bemerkingen ge grond en adrem waren en nog meer verheugt het ons thans te kunnen getuigen, dat het werk van Zondag j.l, het bewijs geleverd heeft, dat volhardende ijver en goede leiding zelfs in korten tijd veel kunnen ver beteren en vervolmaken. Gaarne brengen we daarom een woord van hulde aan de spelers en niet minder aan de regisseurs de heeren P. Kern meren en W. v. Nieuwstadt voor wat hun tooneelvereen. „St. Christophorus" Zondag j.l. ten tooneel bracht. Nadat de WelEerwaarde Directeur Kapelaan Goyaarts met een kort woord van welkom aan de aanwezigen en een dankwoord voor den Ijver van 't patronaatsbestuur en de tooneel- vereeniging geopend had, zong het jongenskoor onder leiding van den patronaats-directeur een 4-stemmig .Pange Lingua" van Mich Hallen, dat voor een eerste optreden der kleine zangers niet onverdienstelijk was. Dc Tantum Ergo na het Tooneelspel gezongen had zelfs verschillende zeer goede momenten. Het groote tooneelwerk „Tarcisius" of de kleine martelaar van het H. Sa crament, werd hierna met zeer veel toewijding en zeer gevoelvol gespeeld. Vooral de kleine M. v. Nieuwstadt speelde met volle overtuiging en waar- digheid de groote titelrol. Zijn vriendje Caecilius, de heer F. Schraauwers was ntet minder gelukkig in de vertolking van zijn rol. Priester Sextus werd door W. Brands, Turycles door J Corne- lissen, Julius door A Schalken en Valens door G. v. d. Hoven op cor recte wijze gespeeld. P. v. Nieuwstadt was schitterend in zijn rol van Fulvius. terwijl ook de verschillende kleinere rollen in goede handen waren. Aan dictie en articulatie was zeer veel ge wonnen. De rollen waren goed geleerd en -werden kalm en goed in stijl ge speeld. Het décor vooral in le en 3e bednjf was schitterend. De costumes in goede overeenstemming met den tijd waarin 't stuk speelt. De grime goed verzorgd, het gebaar vooral niet over dreven, hier en daar zelf iets te pover. Onder regie van den heer W. v. Nieuwstadt speelde daarna het koddige blijspel „Johan als Rentenier". Als acteur hebben we meermalen de heer W. v. Nieuwstadt met succes werkzaam gezien. Dat hij als regisseur iets pres teert heeft hij Zondag j.l. bewezen. De oer-komische klucht werd op oer komische wijze, vlot en gemakkelijk gespee d. De heer G. v. d. Hoven speelde zeer goed als ServatiusKruger. De heer J. Cornelissen had alle succes als Johan, zoo mogelijk nog overtroffen door den grapjas B. v. Gooi in zijn rol van Antoon, Gubbens als postbode, Priems als Heijmans, Brok als Wieringa en Vloeimans als agent van politie, waren ieder voor zich en allen met elkaar voor 't stuk als geknipt. Zoowel „Tarcisius" als tooneelspel als „Johan de Rentenier" als klucht is een succes geweest voor onze patro naatsjongens, waarvan honderden dank baar hebben genoten. Rest ons nog te vermelden dat de firma Frederiks Magazijn „De Zon" de geheele aankleeding en meubilee ring van het tooneel in 't blijspel gratis voor zijn rekening nam. Van een lasterpraatje en een flink meisje. Voor eenige weken deed het gerucht hardnekkig de ronde als zou de aan- nemer A. Z. alhier wegens verduiste ring van geiden van zijn vroeger meisje C. K. door de maréchaussée gearres teerd zijn. Er werd ons zelf met ver wondering gevraagd waarom wij dat bericht niet in den courant hadden laten plaatsen. Toen we van het bericht hoorden hebben we het direct in twijfel ge trokken en dit onomwonden aan ge- interesseerden medegedeeld. Dit als eerste reden waarom we het nieuwtje nfet ter plaatsing aanboden, en als tweede reden direct bijvoegende dat onze plaats met wereldkundigmaken van schandaaltjes niet gebaat is. Het verheugde ons nu des temeer, dezer dagen van de meest gezag hebbende zijde, de volste tegenspraak der geruchten te moge vernemen met het verzoek dit door middel van onze courant publiek te maken. We beloofden gaarne aan dit sym- phatiek verzoek te zullen voldoen en verklaren daarom namens mej. C. K de vroegere verloofde van genoemden aannemer A. Z. dat Z. nooit of nimmer geld in welken vorm ook van haar ontvangen heeft, haar niets in welken vorm ook schuldig is en het geheele praatje, niets dan laster en leugen is Zij die meewerkten bovengenoemd lasterpraatje te helpen rondstrooien zul len goed doen ook 't hunne bij te dragen om het weder uit de wereld te helpen We maken Mej. K, ons compliment over de ferme wijze waarop zij zonder eigenbelang de laster tracht tegen te gaan. Vastenavond. Het Koninklijk Muziekgezelschap Euphonia heefttwee van de drie vasten avond-avonden met een uitvoering bezet. Zondag a.s. komt de gelauwerde tooneelvereeniging .Vondel" uit Til burg haar 4den tooneelavond van dit seizoen in de zaal geven. We mogen niet nalaten hier even 't succes te memoreeren dat deze kranige dillet tantenclub in den grooten nationalen tooneelwedstrijd te Breda dit seizoen behaalden. In concurrentie met acht tooneel- gezelschappen van naam, waaronder die van de Studenten der Hoogeschool uit Delft, wisten deze Tilburgsche jongens den eersten prijs te behalen. Tevens verwierven ze den len prijs voor de beste uitspraak en den len en 2en prijs voor de beste speelster of speler. Een succes dat nietgrooter had kunnen zijn en dat het gezelschap tot welverdienden en blijvenden roem zal strekken. Dat we deze vereeniging geen verdere aanbeveling behoeven te geven na zulk een succes begrijpt ledereen, trouwens de vorige opvoe ringen hebben ons gelegenheid ge geven met Vondel kennis te maken op een wijze die een ieder dwingt 'n volgend optreden met zijn tegen woordigheid te vereeren. Voor Zondag staat er op 't pro gramma .Wroeters" van Palmier Pitman, een drama in drie bedrijven en „De gebroken Spiegel" een sensatie klucht, die reusachtig inslaat. Dinsdagavond om 8 uur krijgen we een groot Harmonieconcert, waarbij tevens optreedt het ook hier gunstig bekend staande duo Schmink uit Rotterdam. In de Apollo zaal bij den heer Joh. Smit treedt Zondagavond de tooneel vereeniging „Onderling Kunstgenot" op met het groote tooneel werk„Femand de Speler". „Onderling Kunstgenot" oefent met veel ambitie en ijver en had met zijn eerste optreden niet weinig succes. We zijn er van overtuigd dat ook Zondag de zaal van den heer Joh. Smit druk bezet zal zijn, daar O K. vele aanbidders telt, die niet zullen verzuimen deze opvoering mede te maken. SPORT. W.S.C. De wedstrijd W.S.C.—H.K.I. heeft niet dat gegeven, zooals wij ons voor gesteld hadden en stelde WSC ons j.l. Zondag ©enigszins teleur. Er werd vooral door de voorhoede slordig ge speeld en bovendien was deze linie zeer onproductief. Het mag toch niet voor komen, dat er bijna (Me kwartier aan één stuk voor het doel der tegenpartij gespeeld wordt, zonder een enkel doel punt te produceerenzeer zeker had den de spelers enorm veel last van het zware en gladde terrein, waarop men zich moeilijk staande wist te houden, niettemin is het wel teekenend, ten minste zooals dit j.l. Zondag naar vo ren kwam. Ook HKI gaf zwakken tegen stand en in de eerste speclhelft werd hoofdzakelijk door de bezoekers verde digd, waardoor uitsluitend voor 't doel van HKI gestreden werd, zonder (lat de thuisclub dit, in, doelpunten kon uit drukken. Eerst in de tweede helft kwam er meer vuur bij de bezoekers in en werd het spel thans meer verdeeld. Over en weer werden diverse gemakkelijke kan sen gemist en eerst eenige min. vóór 't einde gelukte het nog onverwachts aan WSC het eenige doelpunt in deze ont moeting te maken. HKI verdiende voor liet harde werken zeer zeker! een tegen- punt en een 21 uitslag voor WSC zou de verhouding beter weergeven hebben. Ook de beide lagere Elftallen wis ten hunne beide uitwedstrijden te win nen. Het 2e elftal met 3van Kaats heuvel 2, terwijl het 3e elftal Heusden met 42 overwon. W.S.C.W. v. Breda. Deze wedstrijd staat voor a.s. Zondag aangegeven op het terrein alhier. JULIANA. Zondag j.l. speelde Juliana een com petitiewedstrijd in Tilburg tegen Oran je-Wit en hoewel met 2 invallers, speelde Juliana één van haar beste wedstrijden en had met 'n weinig geluk gewonnen kunnen worden, waar nu met 54 werd verloren. Direct na aftrap treedt Juliana aan vallend op en het Tilburgsche doel komt enkele malen in gevaar, waar met. alle geluk doelpunten worden voorkomen. Ook de Oranje-Wit-voorhoede brengt het Julia na-doel in gevaar, maar ook hier wordt alles teruggezonden. Als bij een volgende aanval de Juliana-keeper wordt aangeloopen, neemt Oranje-Wit de leiding, waarmede rust komt. Na rust komt Juliana flink opzetten en de linksbinnen maakt met 'n prach- tigen kopbal gelijk, terwijl na 5 min. dezelfde speler den stand op 21 brengt, terwijl na enkele minuten de centervoor met een onhoudbaar schot 31 maakt. Nu komt Oranje-Wit op zetten en als op doel wordt geschoten, trapt een achterspeler in eigen doel, waarna even later de gelijkmaker komt. Nu is het weder de Juliana-voor- lioede welke komt opzetten, en weder is het de linksbinnen welke het 3e doel punt voor zijn rekening neemt en den stand op 43 brengt en na enkele min. komt uit een prachtig genomen corner voor Oranje-Wit de gelijkmaker. Als bij een Tilburgsclien aanval een Jul ia- na-speler wil wegwerken, springt de ef fectbal weg en Oranje-Wit neemt de leiding. Juliana zet er nog alles op om gelijk te maken maar niets wil meer lukken en met 54 komt het einde en hebben onze geel zwarten onverdiend verloren. Zondag- a.s. de plaatselijke ontmoe ting JulianaR.W.B. HEUSDEN. De wedstrijd van Zondag alhier tus- schen WSC 2 en Juliana 2 werd dooi de eerste gewonnen met 42. BRAB. VOETBALBOND. le Klasse: Geen wedstrijden. 2e Klasse A: BredaniaBreda. MiddelburgVlissingen. AllianceD.O.S.K.O. 2e Klasse B: PopeBoxtel. G.U.D.O.K.—V.V.V. 2e Klasse C: M.Z.M.Bleijerlieide. IverkradeSt.m.Hendrik. MV.V. 2Chévremont. 3e Klasse A: HulstZeelandia 2. Vlissingen 2Zierikzee. GoesMiddelburg 2. WalcherenS.I.NO.T.O. 3e Klasse B. H.K.I.Hero. W.S.C.W. v. Breda. 3e Klasse C. BaardwijkR.W.B. ZaltbommelSportver. 1907. KaatsheuvelGood-Luck. Oranje-Wit—H.E.C. 3e Klasse D: HoensbroekVaals. St.m. MauritsHeer. ExpresseWaubacli. Res. le Klasse: Helmond 2Eindhoven 2. Res. 2e Klasse B: Tegelen 2—P.S.V. 3. Res. 2e Klasse C: A.A.C. 2—M.Z.M. 2. M.V.V. 3Heerlen Sport 2. NEDERLAND—BELGIë. Voor den op 11 Maart a.s. te Amster dam te spelen wedstrijd Nederland België bestaat weer eene ongekende be langstelling. De wedstrijd zal weder worden voor afgegaan door een gemeenschapszang, terwijl de heer Van Bel is aangezocht, gedurende de pauze tusschen den zang en die tusschen den zang en den aan vang van den wedstrijd, eene causerie te houden voor het publiek. De firma Philips zal, door het aanbrengen van extra-sterke geluid-weergevers, zorgen, dat het gesprokene door alle toeschou wers kan worden gehoord. Een Engelsch scheidsrechter zal den wedstrijd leiden, terwijl de Zuide lijke scheidsrechter, de heer M. M. A. A. Janssen te Breda, als grensrechter voor Nederland zal fungeeren. GEMENGD NIEUWS. Bij politieke twisten hebben tot nu toe onbekende daders te Wilna 'n zekeren Israël Szwargoje op onmen schelijke wijze vermoord. Den ver moorde zijn beide ooren en lippen af gesneden. Verder werden op het lijk niet minder dan 22 steekwonden ge vonden, waarvan er 2 doodelijk waren Twee verdachten zijn gearresteerd. Gisterenmorgen 7 uur is op de rivier de „Nieuwe Maas" te Ridder kerk, de sleepboot „Zwolle" van P Smit Jr. in aanvaring geweest met een motorvrachtboot. De machinist van de sleepboot, P Ruys is over boord geslagen en verdronken. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. Het lijk is nog niet gevonden. De heer H. uit Kotten is wegens een defect aan de stuurinrichting mei zijn auto te Winterswijk tegen een boom gereden. De heer H. en een monteur van de A P. C. werden ernstig aan hoofd en handen gewond Belden zijn in het ziekenhuis opge nomen. De arbeider Joh. van de Dungen uit Gemande is in het hospitaal Joan nes te Deo te 's-Hertogenbosch, over leden, tengevolge van verwondingen bekomen, toen hij dezer dagen in zijn woonplaats onder een neerstor tende muur bedolven werd. Te Algiers heeft in een kappers salon een wraakmisdaad plaatsgevon den, die men zich alleen in zijn stout ste verbeelding kan voorstellen. Een tramconducteur, Mostagalini Taier had in een stoel plaats genomen en liet zijn haar knippen. Daarna verzocht hij den bediende, Mary genaamd, hem ook te scheren. De bediende zeepte den klant naar behooren in, maar toen hij het scheermes ter hand had geno men, sneed hij hem met één haal de keel af. De ongelukkige Taier kon nog opspringen en naar buiten loopen maar op het trottoir zakte hij ineen en hij stierf na enkele seconden. De moordenaar is kort daarop ge arresteerd. Hij verklaarde eerst dat Taier hem bestolen had, daarna dat de conducteur schuld was aan den dood van zijn broeder, die in de ge vangenis is gestorven, eindelijk zei hij dat hij hem voor een ideaal had ge dood. De dader moet in een aanval van plotselinge krankzinnigheid heb ben gehandeld. Bij den storm van Zaterdag j.l. zijn dertien personen om het leven gekomn. De meeste slachtoffers vielen op het land door het omvallen van boomen. Op het strand van Mersey strandde evenwel een schip. De be manning van zes personen wordt vermist. De lijken zijn nog niet ge vonden. Alle hoop op redding van de dertien bedolven slacntuffers bij de mijnramp te Whitehaven is opgegeven. In een oficieel communiqué wordt medegedeeld, dat het onmogelijk is gebleken de plek te bereiken, waar de vermisten zich moeten bevinden. Acht personen konden in bijna uiige- putten toestand gered worden. Zij bevonden zich op driekwart mijl af stand van de plek waar de ontploifing heeft plaats gevonden. Al hun lampen op één na gingen uit. Met behulp daarvan vonden zij den weg naar de schacht. Doordat zij fnssche lucht kregen, konden zij, door op den grond te gaan liggen, in leven bujven, totdat zij aan de oppervlakte werden gebracht. Zaterdagmiddag omstreeks half vijf werd in de gymnastiekzaal van van de bijzondeie school te Budel, voor eenige jongelui die werden op geleid voor de vooroefeningen, onder leiding van een sergant-majoor en 'n sergeant, een mitrailleuse gedemon streerd. Bij de proefneming met deze mitrailleuse, die, naar men meende met losse patronen was geladen, ging een scherpe patroon at en trot den jongeman, die voor de mitailleuse stond. De kogel ging door zijn linker- arm. Achter hem siond de 19 jarige jongeman W. Rooyakkers, die den kogel in de borst kreeg. Hij overleed kort daarna. De andere jongeman werd naar het Liefdehuis vervoeiden kon na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. De marechaussée heeti 't lijk in beslag genomen. De sergeant- majoor en de sergant zijn in arrest gesteld. In het huisgezin van den Duit- schen mijnwerker W. Flecken te Bleijerheide bestond sedert geruimen lijd oneenigheid tusschen de beide echtelieden. Hij werkte een tijdje ais los werkman in dienst der gemeente Kerkrade en was thans werkzaam in le Duiische mijn Voccant, even over de grens gelegen. Er was armoede in iiet huisgezin. Naar verluidt moet Vrijdag j.l. Flecken gepoogd hebben zich beide polsen door te snijden dien dag is hij dan ook naar het hospitaal te Bardenberg overgebracht. Zaterdag zeide vrouw Flecken aan de naaste buurlui Sangen, dat ze zich wou begeven naar de gehuwde zuster over de grens wonende, om er een dorpsfeest bij te wonen. Doch Zondag ochtend begon het kleinste kindje der vrouw, 9 maanden oud, zoo luide te schreeuwen, zonder ophouden, dat de familie S. familieleden van Fl. ging waarschuwen eveneens te Bleijer heide woonachtig. Zij openden de deur en vonden toen vrouw Fl. met hare twee kinde ren te bed liggen; de vrouw was be wusteloos evenals haar oudste kind. In een ander bed lag een knaapje van 'n jaar of zes van haar gehuwde zuster, eveneens zonder bewustzijn. Dit jongetje kwam weer langzamer hand tot bewustzijn en verklaarde dat tante hem uit een fleschje had laten drinken. Een ontboden geneesheer, dr. Winters, was dra ter plaatse en op zijn last zijn allen naar het hospitaal te Bardenberg gebracht. Het onderzoek wordt voortgezet. Aangenomen wordt dat de vrouw zich zelf en de kinderen heeft wilfen vergiftigen. Op 3 Februari ls de 26 jarige houwer M. Ojstreck, uit Tsjecho— Slowakije afkomstig en wonende te Brunsum, in de 537 meter verdieping van staatsmijn Hendrik onder vallend gesteente geraakt. Hij kreeg een schedelbassisbreuk, waaraan hij Zater dag in het ziekenhuis te Heerlen is overleden. De man was ongehnwd. Gistermiddag is de 6 jarige G. van M uit de Hoogstraat te Hilversum, bij het oversteken van deEmmastraat aldaar gegrepen door een auto, be- stuurd door den chauffeur H. G., te Hilversum. Het kind kreeg een voor wiel over het lichaam en was op slag dood. WEDSTRIJDPROGRAMMA 19 FEBRUARI 192S. Afdeeling 4. lste klasse. E C. 2Baardwijk 2. F Slants. W. v. HeuSden 1—Brabantia 1, J. de Kok. •.W.B. 3Waalwijk 2, H. J. v. d. Leur. 2e klasse. .W.B. 3Baardwijk 3. 12 uur, E. Simous. Waalwijk 3—W.v. Heusden 2, M. Vugt. WSC 3HECI 3, J. Hornes. WEDSTRIJD-UITSLAGEN 5 FEBRUARI 1928. Afdeeling 4, le klasse A. Kaatsheuvel 2—-WSC 2, 0—3. !e klasse. W. van Heusden 2—WSC 3, 2—4. Het N.V.B.-wedstrijdprogr. voor het Zuidelijk District luidt 19 Februari a.s. als volgt

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3