VERLAGING COKESPRIJZEN. RECHTZAKEN. V\\ ta De Directie. door in de gelegenheid waren een steentje by te dragen aan dit nieuwe noodzakelijke gebouw. ,TOT LIEDERTAFEL BLOEI DER TOONKUNST' A.s. Zondagavond zal de liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" alhier, in het café van den heer P. v. Cromvoirt eene uitvoering geven. Wij vernamen reeds dat het groote koorwerk met ac compagnement en soli „Het Woud" van Richard Hol, op het programma zal komen en dat een humorist van naam zijne medewerking zal verleenen. In ons volgend nummer hierover nader. Progagandavergadering van den R. K. Fabr.arbeidersbond St. Willebrordus. De afdeeling Baardwijk van hoven- genoemden bond hield Maandagavond in het patronaatsgebouw eene propa- ganda-vergadering. Al voldeed de opkomst ook geens zins aan de verwachting, voor zoo'n kleine afdeeling mocht ze toch ook niet zoo gering genoemd worden. Nadat de voorzitter, de heer Buys, met den Christel, groet en een kort welkomstwoord de bijeenkomst ge opend had, gaf hij het woord aan den spreker van dien avond, het hoofdbe stuurslid, de heer Mulder. Spr. begint met uiteen te zetten hoe door het opheffen van den Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten, het tus- schen deze organisatie en den R. K. Fabrieksarbeidershond gesloten con tract is komen te vervallen. De arbei dersorganisatie heeft nog zooveel mo gelijk getracht de eindjes aan elkaar te knoopen, door met de schoenfabrikan ten individueel of in een kring over eenkomsten te sluiten, zooals ook is geschied in kring Eindhoven, Valkens- waard, Veldhoven, Nijmegen, Groen- lo, enz., doch dat zij dit niet overal kan doen ligt aan de onmacht der or ganisatie, doordat nog zoovelen zich niet hierbij hebben aangesloten. Het beste bewijs wat organisatie vermag zagen we nog voor kort in Hi 1 varen beek. Ook daar werd hel met de ar beidsvoorwaarden 'al maar slechter en de werkgevers wilden bij de on derhandelingen met ons, ook tegen over den rijksbemiddelaar Minister Aalberse, niet toegeven aan onze recht matige eischen. Daar konden de ar beiders niet langer genoegen mee ne men en een staking van 4 weken is er het gevolg van geweest, totdat door middel van een voonloopig bestuur vfcn een nieuw opgerichte federatie van schoenfabrikanten, een voorloopi- ge overeenkomst met onze organisatie tot stand is gekomen. Is het niet opvallend dat direct na dat conflict te Hilvarenbeek weer een nieuwe federatie van schoenfabrikan ten tot stand kwam, nadat ze eerst zoo ver van elkaar stonden, dat de vroege re bond niet kon blijven bestaan? Al zal er nog wel een heelen tijd verloo- pen eer het zoover is, toch is de moge lijkheid niet uitgesloten, dat een fabri kantenorganisatie voor 't geheeleland met ons als bond in onderhandeling zal kunnen treden over een collectief contract voor geheel de schoenindu strie. Wil men ook voor deze plaats en streek met de fabrikanten gaan onder handelen over een arbeidscontract dat aan redelijke eischen voldoet, dan moet het bondsbestuur weten dat het een sterke organisatie vertegenwoordigt, anders weet het tevoren dat het on- verrichterzake naar huis kan. Als het A gezegd heeft, moet het ook B kun nen zeggende fabrikanten moeten we ten, dat ze met onze organisatie hebben rekening te houden. Maar dan zal het noodig zijn, dat hier de organisatie krachtig toeneemt. Zeker, er valt weer eenige opbloei te constateeren, doch wij hebben het ge tal van enkele jaren geleden nog niet terug en dat is toch op z'n minst noo dig. Willen de ongeorganiseerden na de gebeurtenissen die ook hier hebben plaatsgegrepen, dan nog niet inzien dat ze in de organisatie thuis liooren. Moeten ze het eerst nog meer aan den lijve voelen, dat zij door hun ongeor ganiseerd zijn naar willekeur door hunnd werkgevers kunnen worden be handeld. De meeste schoenfabrikanten de goede niet te na gesproken, hebben reeds verschillende sociale bepalingen uitgelicht. De plaatselijke fa'brikanten- vereeniging heeft hier aan de arbeiders een nieuwe overeenkomst ter onder- teekening voorgelegd en velen van hen hebben deze ook g,eteekend, omdat zij niet weigeren dur'fden, bevreesd als zij terecht waren, da.t zij dan bij slapte of misschien al weJ eerder ontslagen zou den worden. Is het niet treurig dat zoo iets kan gebeurren, door de schuld van de ongeorganj seerden. Was de organi satie sterk geveest, dan zou die er voor gewaakt h ebben dat een dergelijk „vodje pap ie»r" nooit geteekend was. Maar nu moet het onze zorg zijn dat deze contracten zoo spoedig mogelijk baan komen en door hetere ren zonder betaling van loon, en zij hebben thans de arbeiders door de on- derteekening van dat nieuwe contract afstand laten teekenen van elk recht op uitkeering bij werkloosheid. Zij blij ven ze dus maar naar de wcrklopzen- kas sturen, zonder dat ze zelf ook maar iets in die kas willen bijdragen. De fabrikanten willen de schoenindu strie meer als een seizoenbedrijf doen beschouwen. Zij vragen onze medewer king tot het bekomen van overwerk- vergunningen, om in sommige perio den 10 uur daags en in andere weer veel minder to laten werken. Wij zijn niet tegen ovcrwerkvergun- ning, doch wij wenschen daartegenover ook eenige waarborg, dat men ze in slappe tijden niet naar willekeur naar huis stuurt, zonder eenige vergoeding. Waarom konden andere fabrikanten wel 70 pCt. uitkeering aan ons garan deeren en hier in Waalwijk niet? Juist hier in Waalwijk, het centrum der schoenindustrie, hadden we sterk ge noeg moeten staan met onze organisa tie om behoorlijke arbeidsvoorwaarden te bedingen, want overal elders waar wij thans trachten overeenkomsten met de fabrikanten te sluiten, verwijst men ons naar Waalwijk, dat toch het cen trum is en waar toch geen contract tot stand, komt. Spr. schetste nog verschillende wan toestanden, als het vervangen van ar beiders die reeds tientallen jaren het bedrijf hebben gediend, door jongere, goedkoopere krachten; het tot het ui terste uitbuiten van de arbeidspresta tie. Hij schilderde een geval van een arbeider die, toen hij wegens slapte ge deeltelijk werkloos was en om uitbe taling vroeg waarop hij volgens de wet recht had, zijn ontslag kreeg en zijn patroon zelfs wist te bewerken dat hij nergens meer onder kon komen. Spr. hoopte dat de georganiseerden hun plicht zouden begrijpen en hun on georganiseerde collega's op den ernst van de tijden zouden wijzen, opdat ze niet eerst allerlei verslechteringen zou den laten doorzieken om dan tenslotte tot het uiterste gedreven pas naar de organisatie te komen. Hij spoorde de leden aan met het afdeelingsbestuur op huisbezoek te gaan om spoedig tot een krachtige organisatie te komen, die aan haar redelijke eischen kracht kan bijzetten. Een langdurig applaus vertolkte de instemming der vergadering. Na een dankwoord van den voorzit ter en een korte gedachtenwisseling werd deze vergadering gesloten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Schrijnende na de wasch Handen verzacht en geneest men spoedig met PUROL jaar, ge- INGEZONDEN STUKKEN (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) BEDENKELIJKE PROPAGANDA. In een artikel in de „R.K. Fabrieks arbeider" van 21 Januari 1928, Orgaan van den Algemeenen R. K. Fabrieks- arbeidersbond „Sl. Willibrordus", heeft de redactie getracht aan te toonen, dat door eenige Waalwijksche Schoenfa brikanten eene verslechtering van ar beidsvoorwaarden werd toegepast. Ja, met de belangen der arbeiders is we derom gespeeld", zoo heet het in het onderhavige artikel. En wat nu zijn de feiten? Van welke „Verslechtering" zijn de Waalwijksche arbeiders de dupe geworden? Door de leden der Vereeniging van Waalwijksche Schoenfabrikanten is einde 1927 aan alle in hunne onderne ming werkzame arbeiders eene indivi- dueele arbeidsovereenkomst ter teeke- ning voorgelegd, waarin overeenkom stig de in die artikelen toegestane be voegdheid de Art. 1038c en d van het Burgerlijk Wetboek'zijn uitgeschakeld. In 1638c. zijn bepaalde gevallen ge noemd, waarin de arbeider zijn aan spraak behoudt op het naar tijdruimte vastgestelde loon voor een betrekkelijk korten tijd, zonder dat arbeid verricht wordt. Deze gevallen doen zich voor: I. Indien de arbeider ten gevolge van ziekte of ongeval verhinderd is ge weest den bedongen arbeid te verrich ten. II. Indien de arbeider ten gevolge van de vervulling eener door wet of overheid zonder geldelijke vergoeding opgelegde verplichting, die niet in zijn vrijen tijd kan geschieden, verhinderd is geweest zijn arheid te verrichten (bijv. uitoefening kiesbevoegdheid). III. Indien de arbeider verhinderd is geweest zijn arbeid te verrichten in verband met de bevalling van de echt- genoote van den arbeider, zoomede het overlijden en de begrafenis van een zijner huisgenooten of van een zijner bloed- of aanverwanten in de rechte linie onbepaald en in den tweeden graad der zijlinie. Beteekent nu deze uilscfhakeling van Art. 1038c dat in de hierboven genoem de drie gevallen geen loon wordt uitbe taald aan de arbeiders werkzaam bij de Waalwijksche Schoenfabrikanten, zooals St. Willibrordus meent te moe ten doen voorkomen? Neen! Integen deel! De Waalwijksche Schoenfabri kanten, leden onzer Vereeniging, die het bewuste en betichte arbeidscontract ter teekening hebben aangeboden aan op het arbeidscon- hunne arbeiders zijn ten gunste en be trad zijn de werkgevers verplicht loon ring op hunne fabrieken ingevoerd, krachtens welke de arbeiders bij ziekte niet slechts „één week", doch tot gedu rende „26 weken" per jaar eene uitkee ring van 70 pCt. van 't gemiddeld ver diend weekloon genieten. De kosten worden voor de helft door den werk gever en voor de helft door de arbei ders gedragen. Dit is een absoluut vrij willige bijdrage van werkgeverszijde, welke aan de „eenige Waalwijksche Schoenfabrikanten" niet minder dan 5000.per jaar kost!! Ten aanzien van geval II zij opge merkt, dat in de praktijk verzuim wei nig of niet voorkomt. De uitoefening der kiesbevoegdheid en andere door de wet of overheid, zonder geldelijke ver goeding, opgelegde verplichtingen kun nen in de meeste gevallen in de schaft tijden (middaguren) vervuld worden, te meer waar deze uniform op Vis uur zijn gesteld. Wat geval III aangaat, komt het ons meer dan voldoende voor hieronder te laten volgen de bepalingen van Art. 5 der Regeling der Arbeidsvoorwaarden van Januari 1928 der Vereeniging van Waalwijksche Schoenfabrikanten be- treftende „Loon bij Verzuim." Hierin wordt namelijk gezegd, dal geen loon verschuldigd is gedurende den tijd waarin niet wordt gewerkt, UITGE ZONDERD: 1. bij overlijden der echtgenoote, vader, moeder of eigen kinderen van 7 jaar of ouder, gedurende één! dag; 2. bij begrafenis der echtgenoote, gedurende één dag; 3. bij begrafenis van vader, moeder of eigen kinderen van 7 jaar of ouder, gedurende een halven dag; 4. bij overlijden van broer, zuster, of eigen kinderen beneden 7 jaar, ge durende een halven dag; 5. bij begrafenis van broer, zuster of eigen kinderen beneden 7 durende een hal ven dag; 0. bij bevalling der echtgenoote, ge durende één dag; 7. bij huwelijk van den werkne mer zelf, gedurende één dag. In al. deze 7 gevallen volgt uitbeta ling volgens de minimum-loonen van de Collectieve Arbeidsovereenkomst in de Schoenindustrie 1925. De practijk is dus hier ook BELANGRIJK GUN STIGER dan dJe eischen van Art 1638c. Wat hebben de Waalwijksche Schoenfabrikanten, die de contracten hebben doen teekenen, hiermede dan beoogd? De beantwoording dezer vraag is vrij eenvoudig. Doordat elders meer <lan voldaan is aan de bepalingen van Art. 1638c had handhaving van dit ar tikel uiteraard geen zin en mogelijke verwarring wordt thans voorkomen. Wordt in 1638c de duur waarover uit betaling van loon volgt zonder dat ar beid verricht wordt, min of meer aan de willekeur van den werkgever over gelaten, dbor de Vereeniging van Waal wijksche Schoenfabrikanten is er naar gestreefd in de regeling der Ziektever zekering, zoowel als in de regeling der Arbeidsvoorwaarden, uniformiteit te bereiken voor alle bij de Vereeniging aangesloten fabrieken. De verschillen de gevallen waarin loon betaald wordt zondter dat dit verschuldigd is, zijn dan ook specifiek opgenomen in, de Arbeids voorwaarden. Artikel 1638d. bepaalt, dat de arbei der zijn aanspraak op het naar tijd ruimte vastgesteld loon behoudt, in dien hij bereid was den bedongen ar beid te verrichten, doch de werkgever daarvan geen gebruik lieeft gemaakt, hetzij door eigen schuld of zelfs tenge volge van, hem persoonlijk betreffende, toevallige verhindering. Dit artikel stelt dus den werkgever voor de keuze ófwel onbeperkt en on verminderd loon door te betalen aan den werkloozen arbeider, ófwel de ar beiders bij slapte direct te ontslaan. Het kan toch bezwaarlijk worden verlangd, dat, indien wegens slapte in het bedrijf een gedeelte der arbeiders werkloos gesteld moet. worden, een der gelijke toch reeds in minder gunstigen toestand aan door valsclie voorstelling van za ken het publiek te misleiden en zand in de oogen te strooien om mogelijk langs dezen weg tot versterking der vakorganisatie te geraken? Dat de persoonlijke overtuiging om trent de arbeidsvoorwaarden te Waal wijk van de vrijgestelden van St. Wil librordus anders is, bewijst de nog kort geleden gedane mededeeling van den Voorzitter der Afdeeling Lederbewer kers aan onzen Voorzitter, toen eerst genoemde Heer zeide „De praoflijlc is bij U zelfs beter] dan de leer". En dat geenszins „gespeeld" is met de belangen der arbeiders, noch „na- deelen" aan de Waalwijksche werkne mers in de schoenindustrie werden toe gebracht, is door bovenstaande weer- 1 egg in gen duidelijk genoeg. Dat ten slotte de toegepaste wijze van propa ganda van St.. Willibrordus niet, de juiste is, behoeft evenmin nader com mentaar Het Bestuur der Vereen, van Waalwijksche Schoenfabrikanten. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zag ik opname van het volgende Ondergeteekende erkent in het ge sprokene met betrekking tot den heer v. d. Dobbelsteen in de laatst ge houden vergadering van den Raad der Gemeente Eethen te verte zijn gegaan en neemt deze woorden terug. D. VAN BUUREN. Meeuwen, Februari 1928. ging van een lijk tot acht jaar gevan genisstraf. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 7'/2 uur. Algemeene ver gadering van den R.K. Vrouwenbond in den R K. Gildenbond. Woensdag 7'/2 uur. Repetitie Ballet Tavenu. Woensdag 8 uur. Repetitie Tavenu met Symphonie. Donderdag 77a uur. Repetitie voor de adspiranten en 87a uur voor de leden van .Kunst en Kracht". Donderdag 87, uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag 8 uur. Repetitie Tavenu met Symphonie. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel .Oefening en Vermaak', Mannenkoor. HEEREN ADVERTEERDERS. In navolging van andere bladen en ten gerieve onzer adverteerders en onze eigen administratie, zal voortaan maan delijks over geplaatste advertenties worden beschikt. Administratie „De Echo van het Zuiden". De rechtbank te 's Hage behan delde de zaak betreffende het lijk dat in een duivenhok in de Maas te Rot- terdam werd gevonden, dat afkomstig was uit de woning in 't hofje aan de Van Limburg Stirumstraat te Den Haag en een 20 jarige Duitsche dienst bode bleek te zijn. Tegen den koopman M. werd 3 mnd. geëischt. Tegen K. drie jaar en tegen de vrouw 2 jaar. Moeder en Zoon. Onder de landloopers verscheen voor de rechtbank M. S., een type uit Raamsdonk's dorp, thané gedetineerd. Hij liep in Waspik zonder middelen van bestaan en werd ingepikt. De rechtbank kende de geschiede nis van dezen landlooper. Je moeder wii je niet meer thuis hebben, is 't niet vroeg de president Daar kan ik niks aandoen, ant woordde de donkere man met hei ruige gezicht. Dat zal toch zeker wel een reden hebben? informeerde de president verder. De landlooper liet niet veel los en deed het voorkomen als was z'n moe der onverschillig voor hem. Zoo zijn moeders over 't algemeen niet, aldus de president. 't Bleek verder dat verdachte wel werk kon krijgen, maar 't haalt alles niet veel met hem uit. De eisch luidde hechtenisstraf en opzending naar 's Rijks-Krententuin te Veenhuijzen. Vonnis bekrachtigd. Het gerechtshof, uitspraak doende in hooger beroep veroordeelde met bevestiging van het vonnis der recht bank W. A. P. mandenmaker te Vlij men, tot 14 dagen gevangenisstrat wegens mishandeling op G. de Jong. Vrijgesproken. W. A. E. te Udenhout, student te Wageningen werd door de rechtbank vrijgesproken van de aanklacht wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet. Verdachte had op den Helvoirtschen weg met zijn auto het motorrijtuig van den heer J. P. M. Brands te Til burg aangereden en was deswege door den kantonrechter veroordeeld tot f 50,— boete met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. De doodslag te Capelle a.\d. Ij set. De rechtbank te Rotterdam heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 19 iarigen B. M., tegen wien 18 jaar gevangenisstraf werd geëischt BURGERLIJKE STAND. DUSSEN. Burgerlijke Stand van Dus sen over de maand Januari. Geboren: Aria Cornelia Geertruida dv A. Thur en G. Koops Elisabeth Maria dv J J F A M Ruijgrok en L Rietra Antonius Johannes zv P C Rihbers en C Q S van Tilborg Ame- rentia Johanna dv H Vetjens en A Pen- nix Geri'it, zv B van Daalen en T Schouten Gerardus Petrus zv G van Dijk en M A de Wit Antonius Pe trus zv J Schalken en Cath. Jonkers Go ver t z.v. C. Schouten en M. Kant. Overleden J van Deursen, 71 jaar, wed. vanH. Verbunt; A. van der Pluim 82 j., echtgen. van P. van' der Pluijni G. Lensveldt 69 j.„ echtg. van A. Hui- gens A. Stael, wedtiwe van P. A. van der Pluijm S. van der Pluijm, 17 j., -r- E. A. MG. Theunis,> 9 maanden. DRUNEN. Geboren Adrianus G. z.v. Robert v. Drunen-Peters Adriana J. d.v. Willem v. Kuik-v. d. Wiel Cornelia J. z.v. Willem J. HofmanOssenwaar- de Mjaria. J. A. d.v. Johannes M. v. Delft-v. Schijndlel Adriana A. d.v. Ger. Muskens-vap der Ven Adria nus C. z.v. Adrianusj v. d. Geld-Klerks; Petrus Fr. z.v. Peter v. Son-v. d. San- den Lamberta M. dlv. Adrianus F. Berens-Klerks Johanna M. d.v. Joh. v. Wijk-v. d. Lee Maria J. d.v. Pe trus Biekens-Klerks Johannes z.v. Hendr. Liefting-Smits Petrus A. z. v. Marinus C. Aerts-Coenraad Hen- drika A. d.v. Mart. C. Smits-v. Hel- vert Catharina H. d.v. Robertus Robben-v. Roor. Ov#rleden Adrianus de Wit, echtg. van Johanna van Loon,64 j. Johan na v. d. Wiel, echtgen. van Gijsb. van Loon, 57 j. Petronella v. Ansbergen, wed. van Mich. Mandagers, 82 j. Johannes L. v. Leijden, echtgen. van Elisabeth E. Kroot, 80 jaar. Gehuwd A. J. Krol, 27 j. en Cath. J. ]\L Kleijberg, 21 j. J Jac. C. v. d. Pennen, 24 j. en Maria v. d. Ven, 24 j. van de voorwa ardet vervangen. Volgens de wet op In uit te keerei i zoolang hel dienstverband bes,laat. AJleen dienst-opzegging met een termijn i van 8 dagen kan hen van die verplichting ontslaan. Maar dat laatste koit it hen niet goed uit. Zy wil len toch steeds"zoo noodig over de ar beiders kunnen beschikken en hen naar wiUejceur naar huls kunnen stu- loonbetaliiig doet geschieden, zonder dat arbeid verricht wordt. Art. 1638d gaat dan ook) ten eenen male te ver en menige onderneming, zoo niet alle, zouden bij het niet-ver breken van het dienstverband met bun werklooze ar beiders, in zeer korten tijd totaal ge ruïneerd zijn. Door uitschakeling van Artikel 1368d is het nu mogelijk het dienstverband onverminderd te doen voortbestaan zonder dat op het bedrijf nieuwe las ten' worden gelegd. De ervaringen in 't verleden hebben voldoende geleerd, dat zich nog andere gevallen kunnen voor doen waarin het den werkgever, zelfs met den besten wil, absoluut onmoge lijk is gebruik te maken van de dien sten der arbeiders. Zulke gevallen zijn bepaalde bedrijfsstoringen, brand en langrijk ten gunste ten d.eze afgeweken. dergelijke. erd bij handhaving van Art. 1638c Uit. het boven staande volgt duide lijk, dat er niet de minste reden be staat te spreken van „Verslechtering". Integendeel, door de leden der Vereeni- in verband met den doodslag op den ,erkeerende onderneming I 61-jarigen rentenier Dekker, gepleegd 27 Aug; van het vorig jaar te Capelle a/d. IJseJ. De rechtbank veroordeelde verdachte wegens doodslag, diefstal en verber- Vanaf 13 FEBRUARI zullen de Cokesprijzen zijn als volgt: Grove cokes afgehaald aan de fabriek 70 ct .per H,L. in geval 1 voor een „betrekkelijk kor ten tijd", in de wandel ing gelijk te stel len met den opzegtermijn, dus prak tisch voor acht dagen aanspraak op loon behouden, die Waalwijksche Schoenfabrikanten hebben sedert 1 Ju li 1927 eene Unifoi •me Ziekteverzeke- ging van Waalwijksche Schoenfabri kanten is in vele opzichten „Belang rijk ten gunste afgeweken" van Arti kel 1638c en het gaat dan toch niet Geklopte cokes Parel cokes Voor thuisbezorgen berekend. wordt 80 Cta tf 80 Ct. 10 ct. per H.L. 40010 MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 14 Februari. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 174 paarden, 1253 magere run deren, 802 vette runderen, 210 kalveren, 1907 nuch tere kalveren, 65 graskalveren, 138 schapen of lamineren, 76 biggen, 8 bokken of gelten, 13 over- loopers. Prijzen per K.G. Koeien 27$ a 32$ c., 40 i» 43$ c., 47J a 50 c.; ossen 38 c., 40 a 42 c., 4G ii 19 c.,; stieren 36 c., 40 c., 12 k 44 c.; kalveren 60 k 65 c., 75 a 80 c., 87$ k 92$ c. Prijzen per stuk van mager veeMelkkoeien 200400, stieren 120407, graskalveren 60100, paarden 200 325, slachtpaarden 100—200, hitten 125— 200, veulens 80—/ 120, fok nuchtere kalveren 16—25, slacht nuchtere kalveren 812, kalf- koeien 200—/ 405, pinken 120—/ 150, vaarzen 175—225, biggen 9—14, dito per week 1,20 1,40, overloopers 16—30. De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt was aanmerkelijk minder dan de vorige week. De handel was gewoon. De prijzen vooral in de goede kwaliteiten waren iets hooger. Een enkel beste spoelingkoe ging nog tot 3 cent boven note®- ring. Bejaarde vette koeien gingen vanaf 37$ c. Biggen waren weinig ter markt. De handel bleef flauw, met vrijwel de oude prijzen. Overloopers zeer weinig ter markt, weinig han del en prijshoudend. Oasialtrielt Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6