PUROL Handwondjes Notaris RIETRA w.s.c. DRUNEN. Door de Harmonie „De Volharding" gevesügd bij den heer Th. Eisnout, werd Zondagavond een uitvoering gegeven voor H. H. Hono raire leden. De zaal was lol in de uiterste hoeken bezet. Het programma werd geopend met „Groet aan Kaatsheuvel", Marche, van P. tfisseling. Daarna sprak de Voor zitter de aanwezigen toe met een hartelijK welkom. Vervolgens werden de diverse muzieknummers onder leiding van den bekwamen dirigent A. v. riulten keurig ten gehoore gebracht. Ook werd net kwartet uitgevoerd door de neeren Gebr. v. Wezel en Gebr. Eis- Jiout, waarmede deze tweemaal achter eenvolgens bekroond zijn met lol der jury te ürunen en St. Üedenrode. riet glanspunt van den avond was wel net optreden van den heer Damen welke de lachspieren telkens in be weging bracht, met zijn komische voordrachten. Mej. Vekemans uit Waalwijk wist op uitstekende wijze de voordrachten te begeleiden, aan wie dan ook een woord van lol toekomt. Dezen avond had ook de huldiging plaats van Jac. v. Wezel, welke 25 jaar als lid van de harmonie zijn beste krachten hieraan heelt gewijd. De heer j. Verdiezen sprak namens de vereeniging woorden van tevreden heid, wcnschte hem geluk met zijn zilveren leest en sprak den wensch uit dat hij nog vele jaren als lid der Harmonie moge werkzaam zijn. De juoiiaris dankte het bestuur, leden en donateurs der narmonie voor alles wat ze voor hem hebben gedaan. Gisterenavond gal de tooneel vereeniging der Jongelingen Congre gatie een uitvoering. Opgevoerd werd het kluchtspel „Het Vaische Etiquet" van G. Nielen. Er is gelachen om de oerkomische klucht, die op oerkomische wijze werd voorgedragen. Samson J. IJpelaar als geldschieter was eenig. Maati J. Merks zijn knecht onverbeterlijk, Vrouw Radder, Theodoru3 v. d. Wiel gal mooi spel, ook de andere spelers waren goed. Ook werd opgevoerd het tooneel- stuk „De Eeuwige Strijd", in 3 be drijven van Stephanus v. Cuijk, een stuk, waarin zonder opschroeving wordt aangetoond aan welke gevaren de jongelui in een Universiteitstad bloot staan en tot welke verleiding die vaak leiden. Erkent moet worden dat de dilettanten zich4 meesterlijk van hun taak hebben gekweten. Vooral J. Merks, Th. v. d. Wiel. J Sambeek en J. de Munnik speelden hun rol uitstekend,daarbij op waardige wijze gevolgd door ri. de Wit, M. van Drunen, C. van Spijk en J. Stevens. Ook J. IJpelaar als detectieve gat best spel, zoodat onze vereeniging haar ouden roem wederom heeft weten te handhaven. Een woord van dank brengen wij tevensaanden onvermoeiden Regisseur den heer S. Pijnenburg, een woord van lof voor het zeer passend en kunstige tooneel decor, ook aan den heer Scheefhals voor zijn keurige grime. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. BIJ Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten* 's BOSCH. De carnaval die Den Bosch drie dagen in Oeteldonk om toovert heeft dit jaar een bezoek ge had als nooit tevoren, waartoe radio enz. het hunne zeker bijgedragen heb ben en niet minder het mooie weer. Zondagmiddag de ontvangst van den Prins, Maandag de groote optocht en Dinsdag de rijtoer. Het was des avonds in Casino, Concertgebouw, Lohengrin en andere lokalen stampvol met een zeer vroolijke stemming. De carnavalspret werd Maandag door verschillende vechtpartijen ver stoord. Het ergst was er aan toe zekere van Meurs uit Rosmalen, die bij een vechtpartij in de Tolbrugstraat ernstig in den hals werd gesneden. De politie bracht hem over naar het ziekenhuis, waar de toestand levens gevaarlijk bleek en hem de laatste H H. Sacramenten werden toegediend. De vermoedelijke dader is aange houden. Bij een vechtpartij in de St jorisstraat liep een politieagent een snede over de hand op In een café aan de Orthenstraat werd de voerman Couwenberg uit Deuteren door den 22—jarigen v. E. uit Schijndel ernstig met een mes in het gezicht toegetakeld. De man is aangehouden. In het ziekenhuis werden nog zes minder ernstig verwonden bij vecht partijen verbonden. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De Kring Vrijh.Capeile van den Geref. Bond van Metsjesvereenigingen houdt a s. Donderdag 23 Febr. in de Geref. Kerk te Sprang eene vergade ring. De agenda vermeld Onderwerp in te leiden door de vereeniging van 's Gravenmoer, getiteld „Saamhoorig- held"; Onderwerp in te leiden door de vereeniging Vrijh.—Capeile, geti teld „Maria Magdalena" en Voor dracht door de vereeniging van Sprang. Donderdag 8 Maart a.s. hoopt in de Geref. Kerk alhier op uitnoodi- ging der Geref. Jongelingsvereeniging „Timotheua" in openbare vergadering op te treden de WelEd. Heer C. B. v. d. Wal van 's Hertogenbosch, met het onderwerp: „Paulus op den Areopagus". Deze vergadering, welke reeds elders op vroegeren datum was aangekondigd, is door omstandigheden tot 8 Maart moeten worden uitgesteld. CAPELLE. Vorige week werd de kar van den petroleumhandeiaar A., toen hij in de Nieuwstraat alhier aan het olieslijten was, aangereden door een passeerenden auto. Behoudens vrij groote materieele schade liep dit ongeval betrekkelijk goed af. J.l. Vrijdagmiddag is de Buiten polder, die reeds gedeeltelijk blank stond, geheel overstroomd. Doordat de Kerksteeg ook onder water staai is de verbinding voorrij en voertuigen met het Land van Heusden en Aliena gestremd. De Veerpad is droog, zoodat men te voet of per rijwiel wel het Capelsche veer kan bereiken. Op Woensdag 29 Febr. e.k. des avonds 7 uur hoopt de te dezer plaatse bestaande eiervereeniging haar jaarvergadering te houden in het café van J. T. alhier. Nadat de verslagen van secretaris en penningmeester zijn voorgelezen en vastgesteld, zal de heer Teurlings uit Kaatsheuvel een lezing houden het pluimveevraagstuk betreffende, terwijl men na afloop van een en ander verder een gezelligen avond hoopt te maken. Oqk zal er een loterij plaats hebben. WASPIK. De St Theresiakerk te Waspik-boven is verrijkt met een nie- we communiebank, geleverd door de bekende meubelfabriek „K E.M.I. (Firma Th. van Wijck) uit Waalwijk. De communiebank is een waar sie raad voor de kerk en strekt den leve rancier tot aanbeveling. Zondagavond werd in het café van den heer Chr. Montens een uit voering gegeven met medewerking van het trio De Winkel uit Rotterdam. Maandagavond trad in de Harmonie zaal van den heer H. van lersel de Rederijkerskamer „Geestbeschaving voor het voetlicht met het blijspel in vier bedrijven „Vrouwenlist". De rollen waren in goede handen zoodat na afloop van elk bedrijf een dankbaar applaus den spelers ten deel viel. Vrijdagmiddag half vijf zal in het café van den heer Chr. Montens een vergadering worden gehouden van de Waspiksche Tuindersvereeni ging. waarbij ais spreker zal optreden de heer J. D. de Kok uit Loosduinen met het onderwerp „Vlascultuur". De vergadering is ook voor niet—leden toegankelijk. Bij besluit van Gedeputeerde Staten is de recbterberm aan den weg van Waspik naar Raamsdonk tot rij wielpad aangeduid. RAAMSDONK. Zondagavond, circa 8 uur, werd het Dorp plots opge schrikt door den schellen toon van een brandhoorn. In korten tijd v/as eeii groote menigte op de been, temeer daar juist in het Leogebouw een tooneelavond werd gegeven, waar, op het onvoorzichtig geroep van brand, nog bijna een paniek ontstond. Reeds hoog laaiden de vlammen op uit het rietdak van de woning van C. van S. op de Bergen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was. slaagde er in korten tijd in, haar slangen op de waterleiding aan te sluiten, waarna onder hoogen druk water kon worden gegeven. Inmiddels was ook de bur gemeester op het terrein van den brand aangekomen. Den vuurhaard bereiken was niet meer mogelijkmen had zich noodzakelijk te beperken tot de aan gebouwde schuur, welke, daar deze met pannen was gedekt, kon blijven behouden, hoewel veel waterschade werd geleden. Tengevolge van den dichten vonken regen was het ook noodig de met riet gedekte schuur van landbouwer K. goed nat te houden, terwijl even eens de aandacht van de actieve brandweer had. het belendend perceel van L., waarvan de dakgoot reeds brandde. Na een uur was men den brand meester. De oorzaak er van is nog onbekend. MADE. De Mannen-zangvereeniging alhier die nog slechts kort bestaat en gevestigd is bij den heer J van Alter y. d Steen op het Marktplein alhier, gaf haar eerste Winteruitvoe- ring met begeleiding van piano en viool, onder directie van den heer B. van Riel alhier. Op de heden alhier gehouden veemarkt, waren 62 Hoornvee. 38 Biggen aangevoerd. De prijzen waren als volgt: Vet vee f0.95. k tl.— per K.G., Kalfkoeien f350 a f425 KalfAaarzen f300 k f350 Mun- tigen f 180.— a f210 Hokkelingen f80.a f 100.Kalveren f60.a f75.-, Biggen f 12.— A f 16 per stuk. Handel vrij goed. ST. JOACHIMSMOER. Maandag 20 Februari gaf de tooneelclub „T O G." haar Vastenavonduitvoering Er was gezorgd voor een afwisselend pro gramma. Tweeen driestemmige liederen, zangcoupletten, een komische scène, een blijspel, 't werd alles vlot voorgedragen. Ónder de zangers schui len wel goede krachten, die met meer oefening beter toonvast zullen worden 't blijspel „De Nieuwe Dokter" werd best gespeeld, vooral de hoofdrol Jan werd goed vertolkt, maar ook de Dokter, v. Groenendaal, Zanikers, van Schreeuw en Hein,leverden goed spel. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden. 22 Febr. 1928, Morgen (Donderdag) is door het Nut een Kunsiavond georganiseerd De vermaarde voordrachtkunstenaar, de heer Frits Bouwmeester treedt alsdan In Concordia op en zal o m. doen hooren Hamlet van Shakespeare en werken van Peerke den Belg en Cha- rivarius. Donderdagavond vereenigden zich de werkende leden van het Heus- densche Mannenkoor in feestelijke bijeenkomst in hun verenigingsge bouw „'t Wapen van Amsterdam" zooals gewoonlijk maakten meerderen zich verdienstelijk door de anderen aangenaam bezig te houden, zoodat men, toen het uur van scheiden sloeg, zich niet over zijn avond beklaagd zal hebben. Zaterdagavond gaf de Heus- densche Fanfare haar 2de groote winteruitvoering. Wat de muzieknum mers betreft, daarover waren allen vol lof, terwijl het tooneelstukje: „het Visitekaartje", verdienstelijk gespeeld, een aardige afwisseling gaf. Als naar gewoonte bal na. Hier werd opgericht een dam club: „De vereenigde Dammers", die iederen Vrijdagavond in „'t Wapen van Amsterdam" zal komen oefenen. Tot voori bestuur werden aangewezen W. A C. van den Steenhoven (pres Adr. de Graag (secr.); G.Jonker (alg. adjunct) en M Vos (Penningm ter wijl nog geen commissarissen zijn aangewezen. Het water in ée Maas valt flink. Gaat het zoo door, dan zal de rivier binnen een paar dagen weertusschen de oevers teruggekeerd zijn, zoodat de toestand langs de rivier dan weer normaal is. Zondag heeft de tooneelvereeni- ging: „Kunst en Vermaak" een tegen bezoek gebracht aan: „Kunst na Arbeid" te Nieuwkuijk en daarbij op gevoerd het bekende tooneelstuk: „Wat niet sterven kon" van Nielen en wel des middags voor de Dames en des avonds voor de Heeren. Hoewel, zooals begrijpelijk is. de taak van „K.e. V een zware was. hebben zij er zich loffelijk van gekweten, zoodat ze beide keeren een buitengewoon succes hadden. gaande Zondag door de thuisclub wederom vlot gespeeld en was de overwinning thans volkomen verdiend. Toch blijft de voorhoede nog het zwakke deel van het elftal en vooral het zwakke schieten, speciaal van linksbinnen en middenvoor mag nog veel verbeterd worden en hieraan mo- gen deze spelers wei hun bijzondere aandacht schenken. De bezoekers gaven anders uitste kend partij en zooals j 1. Zondag door deze Bredasche speleis gespeeld was, kwam het ons onbegrijpelijk voor, dat deze vereeniging zoo'n lage plaats op de ranglijst inneemt. Doorgaans belicht WSC gedurende den geheelen wedstrijd het beste van het spel, in het veld werd aardig ge speeld en het spel werd goed open gehouden. Toch namen de bezoekers in eene periode van overwicht van WSC on verwacht de leiding uit een talmen van den links—achterspeler. Niet lang daarna bracht Hens Jr., die dezen middag wederom een sublieme partij op de linksbinnen plaats speelde, uit een ver boogschot den stand op 1 1. WSC blijft domlneeren, uit een hoek schop geeft v. d. Pennen met een prachtigen kopbal zijne vereeniging de leiding en niet lang daarna ont slaat het derde doelpunt. Bij een der aanvallen der bezoekers krijgt het Wapen van Breda uit een talmen van een der WSC-achterspe— Iers gelegenheid tegen te scoren 3 2. De WSC achterspelers mogen er vooral aan denken, onmiddellijk den ba1 naar voren te plaatsen en niet wach ten, totdat een tegenstander gele genheid krijgt deze te ontnemen. Na rust, welke met 3—2 ingaat blijft WSC eveneens in de meerder heid, doch dank zij het schitterend werk var. den Bredaschen doelman, gelukte het WSC slechts eenmaal te doelpunten, zonder dat de bezoekers tegen kunnen scoren. Met een 4—2 overwinning voor WSC eindigt deze ontmoeting. Ook het derde Elftal wist zich te handhaven en klopte HEC 3 met 9—1, en gaat nog ongeslagen aan het hoofd. WSCHERO. (Breda). ^Deze thuis wedstrijd staat voor a.s. Zondag op het programma. Zooals wellicht bekend maakt de oud-WSC-speler. H. Vfnk, momenteel deel uit in het'elftal van HERO. door de Sporters werd gewonnen na een spannende strijd. Sportersl houdt moed. Het tweede elftal verloor met 10-2 van PVC Baardwijk in een vriend schappelijk gespeelde match. Roode Duivels—De Zwaluwen. De Maandag te Brussel gespeelde voetbalwedstrijd tusschen de Belgi sche Roode Duivels en de Zwaluwen is door de Hollanders met 2—1 ge wonnen. Korfbal. SPRANG. Onze Korfbalvereniging „NE.O." speelt Zaterdagmiddag een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Korf balclub „ONA" uit Tilburg. Deze wedstrijd zal worden gespeeld op het nieuwe terrein van NEO. ge- legen achter de woning van den heer P. van Balkom aan het Oosteind alhier. De wedstrijd kan tevens een mooie oefenwedstrijd zijn voor onze club tegen de a.s. competitie, wat na enkele maanden rust ook wel zal blijken noodig te zijn. ONA is voor onze club een sterke tegenstander, zoodat onze club zich geheel zal moeten geven van het be gin tot het einde om met eereuitden strijd te komen. BRAB. VOETBALBOND. BINNENLAND. De redding van de opvarenden der Shonga. Door een reddingsboot uit Wijk en de stoomreddingsboot Dorus Rijkers uit Nieuwediep, zijn alle opvarenden van het doormiddengebroken Engel- sche stoomschip „Shonga", 42 man gered. Dit is weer een kranig stuk werk geweest van onze wakkere zeelui. Kardinaal van Rossum. De toestand van Rardinaal van Rossum is steeds vooruitgaande. Jaarbeurs. De 18e Ned. Jaarbeurs is Maandag te Utrecht geopend. Er zijn 1068 deelnemers. De jaarbeursgebouwen werden aanzienlijk uitgebreid. De be grooting dezer uitbreiding is f 750.000 Kleermakers-uitsluiting. De Kleermakers uitsluiting omvat op 't oogenblik pl m. 580 georgani seerden. Een ruim even groot getal, ongeorganiseerden is nog aan het werk. SPORT. Ook bij den return—wedstrijd op eigen terrein tegen het Wapen van Breda wist WSC zich j.l. Zondag met eene 4—2 overwinning op deze Bre dasche vereeniging te zegevieren, in tegenstelling met den vooraf- H.E.C. kampioen. Onder bijwoning van 'n groot aanial supporters heeft H.E C. j.l. Zondag over Oranje—Wit gezegevierd met 5—3 en daardoor den kampioenstitel behaald. Het is een spannenden strijd geweest, welke rijk was aan mooie momenten. Het begin was voor Oranje—Wit. De H E.C.ers hadden blijkbaar een beetje last van zenuwen. Oranje—Wit daarentegen, dat niets te verliezen had, ontplooide een mooi vurig spel. Vooral hun rechtervleugel was actief. Als het spel circa 10 min. oud is lost Oranje-Wit een hoog schot, hetwelk van de deklat terug springt. De centervoor stormt toe en schiet in. 1-0 Van nu af pakken de H.E C.ers eerst flink aan. Zij onder nemen prachtige aanvallen, waarvan succes niet uitblijft. Albert zorgt voor den gelijkmaker, terwijl Han nog voor de rust de leiding neeml. Verschil lende malen ontkomt het O.W.—doel nog aan doorboring als den bal tegen de lat ketst. Ook voor het H.E C doel ontstonden verschillende hache lijke momenten. De achterhoede houd! echter de watervlugge Oranje—Witten van het lijf Na de rust is het eerst weer Oranje-Wit aan de beurt. Zij zwoe gen om den gelijkmaker. Als de H.E C. —achterhoede een flater begaat, profiteert de linksbinnen ervan om den stand gelijk te maken. Doch de H.E C.ers zien het gevaar in en komen nu voorgoed los. Onweerstaanbaar dringen zij naar voren en het is weer Albert die de leiding neemt. Bij een volgenden aanval schiet Koos Ver- hoofstad onhoudbaar in. Voor no. 5 zorgt Han, terwijl er nog 2 doelpunten worden geannuleerd wegens buitenspel Toch zat Oranje—Wit in dien tijd niet stil. Bij een harer aanvallen plaatst een der H.E.C ers zelf den bal In het doel. 5—3. Het loopt tegen 't einde en de H.E C ers zijn binnen. Er komt geen verandering meer. zoodat H E C. verdient wint. Het tweede elftal had een slechte dag en verloor van Baardwijk II met 2 0. weiswaar met een invaller voor den keeper. DRUNEN. Zondag 19 Febr. speelde onze voet balvereniging Sporters I een compe titiewedstrijd tegen Dosko 's Bosch, en won dezen match welverdiend met 3 1, waardoor zij zich niet naar de tweede klasse verwezen zien. Dit is dan ook de eerste van de 13 gespeelde competitiewedstrijden, die V.O.S.—v.v.v. Tegelcnde Valk. G.U.D.O.K.—Pope. WaalwijkBoxtel. SittardHelmond. 3e Klasse B. W.S.C.—Hero. De Muggen—Wapen v. Breda. 3e Klasse C. Sportver. 1907—R.W.B. ZaltbommelKaatsheuvel. BaardwijkHclmondia. AGENDA'®. WAALWIJK, Donderdag 7'/4 uur. Ontwikkelings avond in den R K. Gildenbond. Spreker de heer W. de Natris uit Helmond. Onderwerp; „De IJzerindustrie" (met lichtbeelden). Donderdag 7'/2 uur. Repetitie voor de adspiranten en 81/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur. Bestuursverga dering Tavenu. Donderdag 8'/2 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak', Mannenkoor. ADVERTENTIëN. Woonhuizen, boomgaard en Wlndkorenmolen TE HEUSDEN. te Dussen, zal te Heusden, Zaterdag 3 Maart 1928 in Hotel „CEN TRAL" bij inzet en Zaterdag 17 Maart 1928 in Hotel „HET WAPEN VAN AMSTERDAM" bij toeslag, telkens namiddags 4 uur De zeer gunstig gelegen, sterk gebouwde, makkelijk ingerichte en goed onderhouden Heeren huizen met tuinen en boomgaard en de alombekende steenen wind- korenmolen, met druk be- klante en uitgebreide maalderij en graanhandel bij de Herptsche poort te Heusden, Kadaster Sectie A nummers 1177, 1176 en 568, groot 77,38 aren, in 3 koopen en massa's. Betaling en aanvaarding 1 Mei 1928. Breed bij biljetten. 40086 WEDSTRIJDPROGRAMMA 20 Februari 1928. Afdeeling 4. lste klasse A. Brabantia 1—Baardwijk 2. F. Slaats Waalwijk 2IIEC 2. 12 uur P. Greebe. 2de klasse. Vlijm. Boys 2—Baardwijk 3. M. v. Vugt, Besoflen. V. v. Heusden 2—HEC 3. M. de Folter. B\ V r>—Waalwyk 3. 12 uur. N. Glaudemans. Sportverg. 1907 2—RWB 3. M. Ivwaks. WEDSTRIJD-UITSLAGEN 19 Febr. 1928. Afdeeling 4. lste klasse A. HEC 2Baardwijk 2. O2. W. v. Heusden 1Brabantia 1, O3. 2de klasse. Waalwijk 3W. v. Heusden 2, 81 WSC 3—HEC 3, 9—1. HET WEDSTRIJDPROGRAMMA. Ie Klasse: M.V.V.Eindhoven. N.A.C.Willem II. N.O.A.D.Wilhelmina. B.V.V.P.S.V. L.O.N.G.A.Roermond. 2e Klasse B:

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3