mijmharfts Marktberichten. Draagt owe DRDIWERK-OBDERS aan ons op verstopping Omdat de gemeenterekening loopt over een1 kalenderjaar en liet belasting jaar van 1 Mei tot 30 April, bepaalt art. 9 der Rekeningsvoorschriften dat in de rekening van eenig jaar moet. worden verantwoord a. hetgeen van liet in liet dienstjaar aanvangende belastingjaar van, liet Rijk vóór de sluiting van den dienst (d.i. vóór 30 Juni van 't vol gende jaar wordt ontvangen tot 'n maximum van 2/3 der bij het vast- noot van de keurige uitvoering der verschillende koren. „Tavenu" gaf Zondag en Maan dagavond een reprise van de onlangs met zooveel succes opgevoerde Opera- comique „De Dochter van Madame Angol". Het viel te betreuren dat Zondag avond het bezoek niet drukker was. Ook Maandagavond waren er nog verschillende plaatsen open. Men zou hieruit moeten concludeeren dat een stellen van den vermenigvuldi- vijftal opvoeringen van één stuk, hoe— b. gingsfactor geraamde opbrengst; het verschil tusschen het door het Rijkj in totaal uitgekeerde bedrag betreffende het in het dienstjaar eindigende belastingjaar, en het van dat belastingjaar reeds in het zeer dit overigens bij lederen bezoeker In den smaak valt, voor een plaats als de onze te veel wordt. Het geheel was als altijd tot in de puntjes verzorgd. De solisten, het koor, de Sympho vorige dienstjaar verantwoorde nie alles was uitnemend voor zijn taak bedrag. berekend en het publiek waardeerde Ook; op de begrooting is de opbrengst een en ander door een luid applaus. Een gezellig bal der G.I.B. dan ook gesplitst in 2 on- j derdeelen, n.l.: 2/3 der geraamde opbrengst G.I.B. over het belastingjaar, aanvangen de in het begrootingsjaar; het restant van de opbrengst dier belasting over het belastingjaar, eindigende in het begrootingsjaar. Valt de opbrengst der belasting over a. eenig belastingjaar nu mee, dan komt dag te komen. vormde beide avonden een vroolijk slot. De grootste attractie was echter het geeostumeerd bal van Dinsdagavond waarvoor zeer groote belangstelling bestond en waarvoor men zich alle moeite gegeven had om met een zoo komisch-, zoo potsierlijk-, of zoo ori gineel- mogelijk costuum voor den het meerdere overeenkomstig de reke ningsvoorschriften alleen ten goede aan het rekmmgsjmr, waarin het res tant der opbrengst, van het belasting jaar wordt verantwoord. Zou, om een voorbeeld te noemen, van. de opbrengst Inkomstenbelasting 19271928 ver wacht zijn 120.000—, dan zou de raming op de begrooting 1927 en 1928 moeten zijnvoor 1927 2/3 van ƒ120.000 of ƒ80000,— en voor 1928 1/3 van ƒ120000 of ƒ40000,—. Wan neer nu achteraf blijkt dat de op brengst liooger is geweest dan 120000 dan kan volgens de Rekeningvoor schriften op de rekening 1927 toch Lledertafel Oefening en Vermaak1' en „7avenu". Onze Liedertafel en haar operette- gezelschap hebben er voor gezorgd dat met de Vastenavonddagen ook hier ontspanning op verschillend ge bied was te vinden en vooral het slot het geeostumeerd bal van gisteravond heeft wel bewezen dat men niet naar elders behoeft te gaan om in uitgela ten vroolijkheid echt carnaval te vieren. Op het matinée door de Lledertafel Zondagmiddag in „Musls" gegeven was als gewoonlijk veel publiek aan wezig dat in gezellige stemming ge— Deze nieuwigheid, kort geleden door WSC voor het eerst ingevoerd, schijnt hierwel bijzonder ingang te vinden en vooral voor carnavalsfeest waarop ieder welhaast behoefte schijnt te hebben om even „nen aandere meensch" te zijn en zich mal en uit gelaten aan pret en jool te wijden, is zoo'n geeostumeerd ba( wei speciaal geschikt. Er was een enorme verscheidenheid van costuums te bewonderen, waar onder zeer origineele en oer-komlsche. Het kan er in 't hartje van Oeteldonk niet bonter hebben uitgezien en zeker niet gezelliger zijn toegegaan dan in het stampvolle „Musis" waar dansen haast niet meer mogelijk was en alles in uitgelaten vroolijkheid dooreen krioelde. Wedstrijden voor verschillende dan sen, serpentine—wals, mooiste com binatie costuums, enz., verhoogden nog de pret. Neen, men behoeft heusch niet zoo ver te gaan om vroolijk car naval te vieren als men het hier zóó kan. Te spoedig was het 12 uur en daarmede het einde van het bal. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 22 Febr. '28. Onderling Kunstgenot. De Tooneelvereeniging „Onderling Kunstgenot" gaf Zondagavond inEup- honia een goed geslaagde tooneel- avond voor een druk bezochte zaal. Als eerste nummer werd gegeven „Fernand de Speler" waarin de heeren H. Sips als Ferr.and,de Gebr. v. Rooij als Octavio de heer G. Lips als Ar- mand en vooral de heer W. Span als Henry goed spel speelden. Het komische kluchtspel „Mijn haan zal koning kraaien" sloeg danig in. Er werd gelachen om de oer-komiscbe kiucht, die op oer-komische wijze werd vertolkt. Vooral de heeren Valk en Moreval typeerden hun rollen uitmuntend. Nog meer succes had het komisch terzet „Leer om Leer", Molleke v. d. Heijden speelde voortreffelijk als Dikkop. De heer H. Sips wist uitstekend Snuffel te treffen, terwijl E. Hollanis een ge- knipten officier van Justitie uitbeeldde. O.K. mag met eere op Zondag vastenavond terugzien. Euphonia. Tot sluiting van het vastenavond programma gaf de Kon. Eik Harmonie „Euphonia" een concert met mede werking van het gunsüg bekend staan- de duo Smink uit Rotterdam Nimmer troffen we een concert, dat zoo druk bezet was als de uitvoering van Dins dagavond. De keuze van 't bestuur van Euphonia op duo Smink is een uitstekende geweest. Meermalen trad dit tweetal reeds in Kaatsheuvel op, steeds met enorm succes, doch een bijval als Dinsdagavond is ongekend Elk nummertje was een trede hooger naar 't toppunt van een succesvollen avond. Karakterestiek, komisch, be schaafd, geheel nieuw, kon als motto voor ieder nummer gelden. Het talrijke publiek h^eft genoten, applaudiseerde na elk optreden en wachtte reikhalzend 'n volgend schermophalen af. Daarbij weet Smink met zijn ega op voortref felijke wijze de stemming in de zaal te brengen en te houden. De harmonie speelde'n gedeelte van 't programma, waaronder „de Zigeu nerin" van Baife. Waren de hoofdpar tijen en 't solowerk uitstekend verzorgd, in de tusschenpartijen kwam zoowel stemming als samenzang op menig punt in gevaar. Vacature. Daar bij de laatste toelating van kinderen tot de le klasse der O. L. School in de Schoolstraat alhier, een groot getal kinderen wegens plaatsge brek moesten geweigerd worden, die den leeftijd waarop zij leerplichtig worden, reeds bereikt hadden, is be sloten een nieuwe toelating var. leer. lingen open te stellen op 1 Maart a.s. Een 9e leerkracht zal alsdan aan de school benoemd worden. Op de voor dracht deze vacature staand de heeren Marks en Verwiel, beiden wachtgelders te Waalwijk. Voetbal. Kaatsheuvel ontving Zondag een telegram van Good—Luck uit Geer- truidenberg, die alhier een competi tiewedstrijd moest komen spelen voor de 3e klasse N V.B.„Komen niet. Good—Luck". Waar wedstrijden alleen door het Bestuur van den N.V.B. of de Consuls kunnen worden afgelast, verscheen het elftal Kaatsheuvel met scheidsrechter en supporters toch op tijd op het ter rein. Evenwel, „Good—Luck" kwam niet, zoodat voor velen de wandeling naar den Horst tevergeefs was. Schadepost. Toen bakker P. v. Dun Maandag circa 5 uur met de broodkar in de Hoofdstraat was tegenover het Patro- naat,kreeg zijn prachtigen karhond onverwachts een aanval van beroerte of iets dergelijks. Het dier ging ge weldig te keer en toen na geruimen tijd wachten geen beterschap was te bespeuren, werd besloten het beest af te maken. Reeds kwamen meerdere dergelijke gevallen ook bij andere honden voor, zoodat het toch niet ongewenscht voorkomt eens een onderzoek naar deze vreemde ver schijnselen in te stellen. Aanbesteding. Uitslag van de gehouden aanbeste ding voor het bouwen van een maga zijn met garage voor den heer J. v. d. Wee alhier, onder leiding van architect H. J. v. d. Heuvel: H. A. Molenschot, K'heuvel f4450 W. Molenschot, f4325 L. Luxemburg f4298 C. Michael, Vrijh.Capelle f4277 J. F. Cornelissen, K'heuvel f4257 jacq. Brekelmans, f3827 Gegund aan Jacq Brekelmans. Vondel. Wat we verwacht hadclcn is gebeurd. „Vondel" heeft andermaal reuzensuc- ces kunnen boeken. Tot in de uiterste hoeken was de zaal bezet en waar schijnlijk voor de laatste maal werd hierdoor gedemonstreerd, dat de con certzaal van Euphonia te weinig ruim te biedt. De steeds groeiende belang stelling die de artisten van Bolsius hier mogen ondervinden, is een gevolg van hun steeds toenemend succes en van hunne schitterende prestatie. Wie deze eenvoudige Tilburgsche menschen eenmaal heeft zien spelen, komt absoluut 'n volgende maal terug. Hun spel ademt volle toewijding en hooge ernst, een onderworpen volg zaamheid en een enthousiast respect voor den energieken leider, een waar- digen eenvoud en een passend bravour voor lnin werk. Het succes in Breda be haald is hiervan de publieke erkenning geweest. De groote belangstelling die de Tilburgers Zondag mochten genieten, mogen zij beschouwen als een huldi ging van hunne vereerders in Kaats heuvel zich sympathiek bij de huldi ging van 't bestuur van het Kon. Mu ziekgezelschap „Euphonia" aanslui tend. Gegeven werd 't. drama „Wroeters" van Palmire Putman 'n stuk vol schrij nend levensleed met waardigen vader plicht en opofferende kinderliefde ge dragen. De heer H. Bertens speelde zooals we dat van hem gewoon zijn, op schitterende wijze "de rol van Roels, den zwaar beproefden, door 't noodlot achtervolgden vader, die echter deugd en eerlijkheid boven alles stelt. „Clara" werd als liefdevolle dochter, wie niets te zwaar is voor haar wroetende vader en zieke moeder, prachtig uitgebeeld door mej. Lize Hoeze. Bolsius zelf speelde karakteristiek de rol van Gust, zoon van den Opziener Bolsius, en wist als steeds subtiel fijn het ka rakter te vertoonen dat de schrijver zich in zijn werk voorstelt. Karakter uitbeelding is de kracht van Bolsius, is de kracht van de geheele Tilburgsche Tooneelvereeniging Vondel. Ook de heer Jan Jansen, gaf zich uitstekend in de rol van Vermeulen, terwijl ook de andere rollen goed ver tolkt werden. Tusschen het 2e en 3e bedrijf werd het gezelschap bij monde van den heer J. van Kemenade door 't bestuur van 't Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" gehuldigd. De heer M. Nieuwstadt was door fhmilüe-omstandighteden verhin derd. Toen we uit de nieuwsbladen, aldus spreker, uw succes in Breda ver namen, hebben we ons gehaast U tele grafisch te complimenteeren. We stel len het echter op hoogen prijs thans eene gelegenheid te hebben om onze in weinige woorden toegezonden felicita tie te kunnen aanvullen. Namens het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" bieden wij U dan andermaal onze fe licitaties met het behaalde succes. We mogen het van nationale beteekenis noemen wat Vondel in Breda gepres teerd heeft, immers met de beste ver- eenigingen uit den lande hebt ge U moeten meten en met eere zijt ge uit 't strijdperk te voorschijn gekomen. Nog grooter is de beteekenis van uw suc ces, waar ge naast den lsten algemee- nen prijs ook beslag wist te leggen op den eersten prijs voor de beste uit spraak. 't Is een succes geweest voor uwe vereeniging, doch niet minder voor U, mijnheer Bolsius, de energieke leider van Vondel, die hiervoor nog on ze speciale felicitatie gelieve te aan vaarden. Het zij mij veroorloofd tevens Mej. van Berkel te complimenteeren, die op den eersten prijs als beste speel ster wist beslag te leggen. Na wat we van U in „Het hoogste recht" hier te zien kregen, was het ons geen verras sing dat gij als eerste in Breda hebt uitgeblonken, het was ons slechts eene bevestiging van onze vaste overtuiging, dat uw kinderlijk naief spel volmaakt was. Als stoffelijk huldeblijk gelieve Von del dit bloemstuk te aanvaarden, dat we als blijk van waardeering en sjun- patliie aanbieden, in de hoop de Till). Tooneelvereen. nog meermalen voor ons gezelschap te zien optreden. Met een sympathiek applaus stemde de overvolle zaal met de woorden van spreker in. De heer Bolsius dankte in korte, har telijke woorden namens Vondel. Als slot werd gegeven „De gebroken spiegel", 'n oerkomische scène, die de zaal van 't lachen deed daveren. Weel was 't Bolsius, die leuk den gladden oppasser typeerde. Jansen speelde voortreffelijk den katterigen luitenant en Mej. Marcellus zeer naief het lieve dienstmeisje. Vondel en Euphonia hebben Zondag een succesvolle avond gehad. GEMENGD NIEUWS. De gemeenteraad van Dongen heeft met algemeene stemmen den gemeentesecretaris A. E. voor 4 weken geschorst met behoud van salaris. B. en W. hadden geconstateerd, dat hij aan de gemeente toebehoorende gel den in afzonderlijke, slecht geadmini streerde kassen bewaarde, niettegen staande hij op de aanmaning om alle gelden aan den ontvanger af te dra gen beweerde niel meer onder zijn oerusting te hebben. Hij weigert alle inlichtingen en even eens mede te werken om tot een regelmatige administratie te komen. Van daar de schorsing. Er is een raadscommissie benoemd om 'n on derzoek naar de handelingen van den gemeentesecretaris in te stellen. Maandagavond zeven uur is de gemeentesecretaris van de gemeente Lieshout, de heer J. Coppens, met 'n motorrijwiel nabij die plaats overeen nond gereden. Ten gevolge daarvan kwam hij zoo ernstig te vallen, dat hij met een ga pende hoofdwonde in een naburige woning in bewusteloozen toestand moest worden binnengedragen. Even later werd hij naar het zieken huis te Helmond overgebracht, alwaar oij aankomst bleek, dat hij reeds over leden was. Noodlottige aanrijding met een motor met duozitting. Een doode en twee gekwetsten. Een noodlottige aanrijding had Maandagavond omstreeks 7 uur plaats up den Vuchtscheri weg tegenover de marechausséekazerne. Drie personen wonende te Vucht, gingen te voet huiswaarts en wilaen aan de andere zijde van den weg gaan ioopen juist toen een motorrijtuig uit de rienting Den Bosch kwam, met iemand op de duozitting. Een aan lijding was onvermijdelijk en als een Kluwen lagen in een oogenblik de mannen over den weg te rolien. Ongelukkiger wijze kwam op het zelfde moment een auto, bestuurd door den heer Th. Linsen uit Vucnt, uit de richting Den Bosch met snelle vaart aangereden, Doordat ook van tegenovergestelde richting een auto Kwam, die volle lichten op had, moest deze zijne lichten kleiner stellen. Tengevolge hiervan kon hij een moment niets zien en bevond zich opeens tegenover 't kluwen menschen. De heer L. hield zooveel hij kon nog links aan, doch doordat aan weerszij- den van den weg veel menschen stonden, kon hij echter niet voldoende uitwijken met het gevolg dat hij een der aangeredenen, zekere van Berkel, voermansknecht te Vucht, over het onderlichaam reed. De heer L. stopte onmiddellijk en verleende alle mogelijke hulp en bracht ook den gewonde van B. met zijn auto naar het Protestantsch Zie kenhuis waarheen ook later de motor rijders, de heeren jac. en Joh. van Boxtel, moesten vervoerd worden. Dr. Diamant, die spoedig ter plaatse was, constateerde dat van B. er ernstig aan toe was en liet ook onmiddellijk geestelijke hulp inroepen de gewonde werd door kapelaan Beijet uit de parochie van St. Catharina voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. Door de Vughtsche politie werd de vrouw van den ongelukkige van het ongeval in kennis gesteld. Deze lag ziek te bed en moest in dezen toestand aan het stervensbed komen van haar man, want al spoeoig was het te zien dat deze het leven er bij in zou schie ten. Tegen den morgen is de man dan ook onder hevige pijnen overleden. Hij was vader van 5 kinderen. De marechaussée, die het onderzoek in deze zaak leidt, heeft het lijk in beslag genomen. De motorrijders werden ook ernstig gewond, vooral de oudste der twee Jac. van B. deze is eveneens voorzien van de H.H. Sacramenten. Direct levensgevaar bestaat echter niet. De tram heeft met het ongeval niets uit te staan, zooals gister-avond Hil versum en heden Vaz Dias draadloos mededeelde, want deze kwam aanrij- tabletten tegen Doos 60 et. Bij Apoih.en Drogisten. den toen de personen al op den grond lagen. Ook van drankmisbruik bij de motorrijders en den autobestuurder is geen sprake. Prov. Ct. De vergiftiging van Kapitein Quecki Naar de „Leeuw. Courant" verneemt, is het gratieverzoek van den vroege- ren rnojoor dr. G die veroordeeld werd iotl5 jaar gevangenisstraf wegens moord op den kapitein Queck te Den Haag, afgewezen. Hij werd gisteren door de militaire politie naar de bijzondere strafgevan genis te Leeuwarden overgebracht. Door de politie te Utrecht Ts Zaterdagmiddag aangehouden de 26- jarige H. N. KiKkert, die verdacht wordt den 78 jarigen looper van de firma Matthes en Co. op het Singel te Amsterdam van zijn tasch met 135 000 te hebben berooid. Des avonds werd hij naar Amsterdam overgebracht en op het bureau Singel in bewaring ge steld. Bij fouilleering bleek, dat hij onge veer geen geld meer bij zich had. De politie vermoedde dat zijn medeplich tige Veldhuyzen die nog niet is aan gehouden, in het bezit zal zijn van net overgebleven geld. - In het kleine stadje Wilrijck nabij Antwerpen stapte Zaterdagavond rond 8 uur een circa 25-jarig persoon een kruidenierswinkel binnen. De weduwe Op de Beeck haar g.huwde zoon en diens vrouw bevonden zich op dat Ujüsiip alle drie ln den win kel. De man verzocht om een pakje sigaretten en betaalde dit. Na eenige oogenblikken aarzelen haalde hij een bankbiljet van 1ÜÜÜ fr. te voorschijn en vroeg of het mogelijk was dit te wisselen. De schoondochter begaf zich daarop naar de bovenkamer en kwam weinige oogenblikken later met wisselgeld terug oat de weduwe neer- lelde op de toog. De vreemdeling reikte hierna het brielje, dat geplooid was, over, doch niet zoodra had de vrouw dit bemerkt of zij zag tot haar ontsteltenis dat het een vaisch biljet was, met op de achterzijde een recla me-annonce. Zich ontmaskerd ziende ijlde de man naar de deur, doch de zoon, die bij de toog bezig was en van het gebeurde getuige was, sprong hem achterna en greep hem aan. Een ge vecht ontstond en met geweld werd de bedrieger door de ruit gedrukt. Plotseling haalde deze toen een browning uit zijn jaszak en vuurde snel achtereen twtmaal op zijn aan valler, die doodeiijk getroffen neer stortte. Beide vrouwen, die radeloos van schrik, om hulp wilde roepen werden daarop door den bandiet on- der vuur genomen. De weduwe kreeg twee kogeis in den arm, terwijl haar schoondochter door een kogel in den hals werd getroffen. Op zijn fiets, welke hij buiten had laten staan, nam de moordenaar daarop snel de vlucht onmiddellijk achtervolgd door de ontstelde buren, die op het geluid der schoten waren toegesneld. De bandiet gilde zelf uit alle macht „Houdt den diet!" om aldus de aan dacht van zijn persoon af te leiden. In een ommezien was hij uit het ge zicht verdwenen en tot nu toe heeft men hem nog niet te pakken kunnen krijgen. De zoon der weduwe, die door de schoten onmiddellijkwerd gedood, laat twee jeugdige kinderen achter; zijn vrouw is eveneens doodeiijk getroffen, de geneesheeren geven geen hoop op herstel. De toestand der weduwe zelf is bevredigend. De politie heeft de gekwetsten ver schillende foto's getoond en op een daarvan, dat van zekeren Arthur W., te Wilrijck woonachtig, herkenden beiden onmiddellijk den dader .Tegen hem zijn bij de justitie reeds belang rijke aanwijzingen en bezwarende feiten aan het licht gekomen. Men hoopt hem spoedig achter slot en grendel te hebben. Nader meldt men dat de dader is aangehouden. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 23 FEBR. 192S Een ervaring en een vertrouwen van 50 jareneen inrichting van den modernen tijd, waarborgen U PRIMA WERK aan B1LL1|KEN PRIJS WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ b. om of slechts 80.000 worden verantwoord, en komt liet meerdere pelieel ten bate van de rekening 1928. Bedroeg die opbrengst. 1>U een voorbeeld te blijven, 150.000 30.000 meer dan de raming, dan zou moe ten worden verantwoord in de rekening 1927 80.000, gelijk aan de raming, en m die over 1928 70.000 In- plaats van 40.000 zoonis geraamd was. De Inspecteur zegt in zijn ingezonden stuk- ,de Burgemeester bedoelde te bereke nen wat in 192T werd geïnd, onverschillig op welk belastingjaar de ontvangsten betrek king hadden". j De Inspecteur heeft echter de bedoeling van den voorzitter geheel misverstaan. Deze heeft aangetoond, dat de rekening 1927 op de belnstingposten een overschot moet geven van 30.910. nl. 26.610 aan hoogere be. lastingopbrengst en 10.300 aan mindere kwade posten. Onjuist is ook de opvatting van den Inspecteur dat de berekening van het totaal der kohieren op een verkeerden grondslag berust. De berekening van den Voorzitter klopt precies met de eQfers van den Inspecteur. HfJ berekende immers bot totaal der kohieren 19261927 op rond 201.510.en, de Inspecteur heeft deze op brengst in zfln stuk gesteld op ƒ201.512.49. De Inspecteur heeft aangegeven wat de gemeente in bet kalenderjaar 1927 ontving. Deze cijfers hebben echter geen waarde voor de berekening van het bedrag, dat in de re kening 1927 is te verantwoorden. Zoo komt het door hem vermelde bedrag ad 14445.93 van bet kohier 1925—1926 in het geheel niet in de rekening 1927 en de door hen^ ad 48.000 en 96.000 vermelde uitkeeeringen van de kohieren 1926—1927 en 1927—1928 tot geheel andere bedragen. Dat bij als over. schot inplaats van 26.610 een cijfer krijgt van 28.302. Is geheel toevallig en mist voor de beoordeeling van de mededeeling in ons praeadvies, dat de ïekening 1927 een be langrijk overschot zal opleveren, elke betee- kenis, omdat niet de Voorzitter, doch de Inspecteur van een verkeerden grondslag is uitgegaan. Uit het bovenstaande zal U dus duidelijk zijn geworden dat de door den Voorzitter ge geven cijfers de eenige juiste zijn voor het bewijs, dat de inkomstenbelasting in de re kening 1927 het door ons aangegeven gun. stig saldo zal opleveren. Vragen van hot raadslid van der Woerden. 1. Is het naar de meening van B. en W. ju/ist, om het standpunt ingenomen doorhit Hoofdbestuur van den Nederlaudschen Roomsch Katholieken Bouwvakarbeiders bond „Sint Joseph" te Utrecht, en dus ook door den betreffenden werkelooze: „dat een werkelooze van de lijst niet verplicht kan worden werk te verrichten voor 1.per dag, als het normale loon van een opperman 0.50 per uur is en hij bovendien als werkelooze 44 dagen recht heeft op een uitkeering van 1.70 per dag, voor welke uitkeering hij zelf als vakveree- nigingslid trouw bijgedragen heeft en wel ke uitkeering met het aannemen van werk, onafhankelijk van de belooning komt te ver vallen," te besluiten, dat deze werkman liever uit de openbare kas wil plufkken dan te werken. 2. Zoo neen. zijn B. en W. niet met mij van meening, dat deze in het openbaar, in de Raadsvergadering van 25 November, door den Voorzitter geuite beschuldiging te betreuren is. Antwoord van B. en TF. In antwoord op de vragen, gesteld; bij Uw ongedagteekend schrijven door ons ontvan. gen 7 Februari 1928, deelen wij U mede dat vraag 1 uitgaat van een gegeven dat niet overeenstemt met de feiten, die de Voorzit ter van den Raad op het oog had, zoodat het antwoord op deze en de tweede vraag naar onze meening achterwege kan blijven. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 21 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 220 paarden, 1038 magere run deren, 947 vette runderen, 153 vette kalveren, 1952 nuchtere kalveren, 00 graskalveren, 137 scha pen of lammeren, 100 biggen, 15 bokken of gei ten en 54 overloopers. Prijzen per i kilo: koeien 27J—35} c., 4144 c., 48—50 c., ossen 38 c., 40—12 c., 40—19 c., stieren 30 c., 40 c., 4244 c., kalveren 00—05 c., 75—80 c., 87 i—90 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 190400, kalfkoeien 200405, stieren 110—175, pinken 120150, graskalvercn 00—100, vaarzen F75225, paarden 200325, slachtpaarden 100 200, hitten 150—200, biggen 814, per weck 1,20—1,40, overloopers 1030, fok nuchtere kal veren 12—20, slacht nuchtere kalveren 58.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6