HOE HOUDT HEN ZUN SCHOENEN MOOI en DE SCHOENREKENING LAAG RADIO REDEN VAN DEN HEER FRED H. HOEK. vleesch werd voor de consumptie afge keurd. Dit is nu reeds het tweede geval in den loop van 14 dagen. Voorwaar een groote schadepost voor den betrok kene. In de Rijkspostspaarbank alhier werd in de maand Febr. ingelegd 64S2.0G en terugbetaald 4072.93. Het aantal inlagen bedroeg 66, dat der terugbetalingen 33. Naar men ons mededeelt, werd jl. Woensdag de veehandelaar V. d. L. door een auto aangereden. Zijn kleeren werden daardoor aan flarden ge scheurd, terwijl hij bovendien eenige verwondingen opliep. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk optreden Ds. Louwe Kooimans uit Waalwijk. WASPIK. Door de Gedeputeerde Staten van Noord Brabant is de goedkeuring aan de gemeentebegro ting voor het diensijiar 1928 onthou- den. wijl de raad dezer gemeente het helfi ïgspercentage voor de plaatselijke inkomstenbelasting voor hel belasting jaar 1928 -1929 niet wil vasisieller. overeenkomstig den wensch van Ged. Staten. Door de tooneelvereen. „Entre Nous" is in principe besloten bij gelegenheid van haar 20 -jarig bestaan in het najaar een concours te geven voor tooneelgezelschappen. In de afgeloopen maand werden ter gemeente —secretarie voor den Vleeschkeuringsdlenst aangegeven 21 varkens en 6 runderen. RXAMSDONKSVEER Ds. Ewoldt treedt Zondag om halt tien op in de Dorpsche Herv. Kerk en om 2 uur in de kerk op 't Veer. De heeren J. M Kieboom, L Verschure, C. H. J de Bont, D. Ko nings Azn en G J Knaap IGzn.wer den gekozen tot lid van de C >mmissie van Arbitrage voor de E N. M. V. Zieken hu is ver pleging De heer Nijhof uit Meppel trad Donderdag in functie als onderwijzer aan de Cnr. School op 't Veer. Tot secretaris van de Commissie tot wering van Schoolverzuim werd gekozen de heer Modderaar. Het winkelhuis van wijlen dhr v. Alphen werd ingezet voor f2600 door dhr. J. B. Elemans. RAAMSDONK Bij het vee van den landbouwer A C. T is mond- en klauwzeer geconsiateerd. De keuring van ingeschrevenen voor den dienstplicht der lichting 1929 zal worden gehouden op Vrijdag 20 en Mundag 23 A jril in net Henricus- gebouw op het Veer. MADE Maandagmorgen arriveerde om haif acht de eerste ingelegde amo bus Gorkum Breda, uitgaande van de N S.S. De bussen zulien vijfmaal per dag v.v. die ritten maken. Als stopplaats is hier aangewezen het hotel de „Korenbeurs". De verkoop van haf bloempje voor verpleegfonds voor T B.C. Iijderï- heeft alhier f47 05 opgebracht. Uit het jaarvertdag van het Wit Gele K uis blijkt o.a dat de Vereent- ging 395 leden telt. dat de verpleeg sier 3456 bezoeken aflegde, dat uit het magazijn 228 voorwerpen in bruik leen waren afgestaan en dat een li^hal voor TBC.- lijders werd aangeschaft Het gemeentebrs'uur verleende een subsidie van f300 Het verslag van den penningmeester wees een batig saldo aan van f 295 Tot bestuurslid werd gekozen den heer J Vermeulen inplaais van wijlen den heer A. van Elshout, en herkozen de heeren Dr. Klein en P de B «k. respectievelijk als voorzitfer en secretaris. Gisteren werd door Notaris Haf- t ng van Ark een winkelhuis m-« er» en tuin gelegen in de Nieuwstra* alhier en bewoond door den heer N in het hotel de „Koienbeurs" ingeze voor f2100 door den heer W. Diep straaten. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 2 Maart '28. Raadsvergadering. Vergadering van den gemeenteraad op Maandag 5 Maart a s. des nam. ten 6 uur, ter behandeling van 1. Nota van Ged. Staten inzake de gemeentebegrooting voor het dienst jaar 19-8 2. Schrijven van Ged Staten inzake de verordening op de exploitatie der drainagevelden. 3. Vaststelling exploitatievergoe ding over 19.6 voor de besturen der Bijzondere Lagere Scholen. 4. Voorstel tot het verleenen van een voorschot op deze vergoeding ✓oor 1928. 5. Voorstel verpachting gronden liggende in de cultuur van den heer ✓an Opstal te Loonopzand en machti ging aan Burgemeester en Wethouders om tot verpachting van andere gron den over te gaan. 6. Voorstel verkoop bouwterrein naast de woning van Dr. Vercauteren te Kaatsheuvel. 7. Voorstel verbouwing openbare Lagere School te Kaatsheuvel in ver» oand met aanstelling van een 9e en bij invoering van het verplicht 7e leerjaar van een 10d leerkracht. 8 Benoeming van een onderwij zer aan de openbare lagere school te Kaatsheuvel wegens invoeging van een paralldklasse. 9. Voorstel bezoldiging secretarie- personeel in verband met de wijziging door het vertrek van den heer J. van Besouw ontstaan. 10 Verslag der Commissie tot wering van schoolverzuim. 11. Voorstel verhuring bovenlokaal van het voormalig gemeentehuis aan de Bankassociatie te Tilburg. 12 Adres verbruikers van electric! teit te Loonopzand in verband met de stroomvoorziening aldaar. 13 Adres L N Teunissen, direc teur der Lichtbedrijven te Kaatsheuvel met betrekking tot den bouw van het noodslachthuis ten Zuiden van zijn woning.. 14. Voorstel voorziening brandwe- zen in de buitenwijken (Berkdijk en L'»onschendljk). 15. Voorstel aankoop van school banken ten behoeve van de R K Jongensschool te Loonopzand 16 Wijziging begrooting 1927. 17 Bespreking gasverzienir g Loon opzand en het voteeren van de daar toe noodlge gelden. 18. Reclame belastingen. Aanbesteding. Uilslag gehouden aanbesteding op Woensdag 29 Febr. 1928 van een woonhuis voor rekening van den heer G W. Molenschot te Kaatsheuvel: M. Molenschot, Kaatsheuvel massa f 6415 L. v. Luxemburg, Kaatsheuvel massa f6363 J. F. Cornelissen, Kaafsheuvtl massa f6262 Jacq. Brekelmans. Kaat heuvel metselpost f3236 C. Michael, Vrijh Capelle massa f5997 T. Engel, Tilburg, metselpost f 3159 timmerpost f2835 massa f5994 Gunning volgens bestek. LUISTERT NAAR DE PADIO REDE FRED.H. HOEK MAANDAG 5 MAART «h™-8uu» huizem De golflengte van Huizen is in de cliché's fout, deze is niet 1960, doch 1950. Biljarten. Bij den onderling gehouden biljart- wedstrijd van de K B C. en de biljart- vereeniging De Lindeboom te Tilburg, werden de volgende punten behaald K B C. De Lindeboom. Ie speelavond 477 433 2e 446 435 3e 561 468 4e 568 410 Totaal 2052 1746 zoodat K.B.C. met 306 winstpunten den zilveren beker heeft gewonnen. Een prestatie waarmede we onze club mogen feliciteeren. Baldadige jeugd. Zoo nu en dan moei de jeugd hare lusten eens bot vieren. Vorige week werden door eenige kwajongens in de Telefoonsiraat de porseleinen potjes der telefoonpalen vernielddezer dagen werden verschillende jonge boompjes door schoppen beschadigd, terwijl tevens de leegstaande woningen op alle mogelijke manieren bescha digd worden. De politie is met 'teen en ander op de hoogte en stelt een onderzoek in naar de daders, die ongetwijfeld gestraft zullen worden NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 1 Maart '28 As. Zateidag viert de Chr. Jon- gelingsvereenigir g in de Chr. Bewaar school haar jaarfeest, waarbij hel niet aan de noodlge gezelligheid zal ont breken. Maandagavond 5 Maart treedt in Concordia voor de leden van 't Nut op. Mevr. Frtdy Faber Groneman, luit.-zangeres, mei een zeer afwisse- lend programma van 24 nummers, waaronder oud Hollandsche en inter nationale liederen voorkomen. De wagen, die in de diepe gracht terecht kwam. is daaruit opgehaald. Van de lading kali was niets meer over, terwijl het slakkenmeel onbruik baar was geworden. Onder leiding van Dr. v. Gulick is hier eeen cursus „Eerste Hu'p bij O gelukken" begonnen met 30 leer lingen, waaronder 5 vrouwelijke. SPORT. WAALWIJK. JULIANA. Zondag a.s. is het le elftal vrij van comp.-wedstrijd; het 2e en 3e elftal spelen beide een thuiswedstrijd. Juliana 2 speelt tegen het sterke W SC 2, hetwelk een spannende wedstrijd beloofd te worden; aanvang 2 uur. Juliana 3 ontvangt om 12 uur BW 5, 's Bosch. Ook onzen 3e elftallers wacht een zware wedstrijd. Wij ver trouwen echter dat zij hunne over winningenreeks zullen voortzetten. R.W.B. Voor den wedstrijd RWB 2HEC 2 bestaat reeds veel belangstelling, voor al nu van beide vereenigingen de eerste elftallen vrij zijn en de reserve-elftal len wel sterk opgesteld zullen zijn. Aanvang 2 uur, terrein RWB. RWB 3—VVSC 3, 12 uur. QUICK. Morgen aanvaarden de Quickers hun laatsten uitwedstrijd van dit seizoen en wel naar Vos in Venlo. Het zal niet ge makkelijk vallen om de „Vossen" een punt te ontnemen, daar deze Venlona- ren den laatsten tijd geweldig op dreef zijn en verleden week zelfs met een al oude traditie braken door van VVV te winnen. Zou het de Waalwijkers ech ter gelukken gelijk te spelen, dan is het degradatie-gevaar geweken. Dit zou eveneens het geval zijn als Pope van Sittard verloor, dus is het zeer wel mo gelijk dat de Quickers morgen „safe" voor de 2e klasse uit Limburg terug- keeren. In elk geval dienen zij met al le kracht aan te pakken om het lot in eigen handen te houden. Wij vertrou wen dan ook dat de blauw-witten allen hup uiterste best zullen doen, voor een eervol resultaat. Quick II dat momenteel bovenaan staat, kan zich morgen ook handhaven, als zij tenminste met wat meer elan spelen dan verleden Zondag. Zij krij gen n.l. bezoek van „Brabantia" I uit Waspik. Dus reserves, zorgt er voor dat ge deze tegenpartij niet onderschat en zorgt door hard werken voor de over winning. De Quick-aanhangers hebben een mooie gelegenheid om nu de blauw witten eens met een bezoek te vereeren. Wij verwachten dan ook een flink aan tal supporters om onze jongens aan te moedigen. Aanvang van dezen wed strijd om 2 uur. Quick III speelt om 12 uur tegen haar plaatsgenoote HEC III. W.S.C. De wedstrijd WSCde Muggen, Roo sendaal, welke morgen op het WSC- terrein staat aangegeven, is de zesde achtereenvolgende thuiswedstrijd. Tot op heden wist WSC bijna al hare thuis wedstrijden met succes te beëindigen en zal het ons benieuwen, hoe de zwart- hemden zich morgen tegen deze Roo- sendaalcshe vereeniging zullen houden. Wordt er gewonnen, dan blijft WSC zich boven Hero handhaven op de ranglijst, doch laat het eerst zoo ver zijn. De bezoekers zullen voor eenieder in onze plaats wel geheel onbekenden zijn. De eerste kennismaking destijds in Roosendaal, waar 11 gelijk gespeeld werd, was al zeer prettig. De tegen partij bestaat uit een ploeg van jonge, aangename spelers, die een vlugge par tij spelen en inenigen tegenstander ver rast hebben. Laten de WSC-spelers hier mede rekening houden en wederkeerig morgen fel van zich afbijten, wil er ten minste succes behaald worden. Evenals vorige week, zal wederom om half drie aangevangen worden. HEUSDEN. Juliana II gaat Zondag naar Vlij men, om zich aldaar te meten tegen Vlijmensche Boys II. DKUNEN. Wijl de competitie wedstrijden voor onze vereeniging geëindigd zijn en ✓an geen andere club een uitnoodi- ging is ontvangen, zal a.s Zondag •en onderliige wedstrijd worütn ge- >rganiseerd. Aanvarg 2 uur. België Nederland. Voor de wedstrijd België—Nederland >p 1 April te Antwerpen te spelen, zijn ot op heden reeds twaalf duizend zitplaatsen meer aangevraagd dan er oeschtkbaar zijn. Het Be'gische elftal. Gisteravond heeft de Belgische elftalcommissie het Belgische team, lat op II dezer te Amsterdam tegen Nederland zal spelm als volgt samen gesteld: d >el Caudron. (C. S Ardrr- lecht)Swartenbroecks. (Daring C B n Hinytonckx (8erchem Sport); nidden Pierre Braine. (Beerschot A C) van Halme, (C. S. Brugge) en Boes- mai. (A. A Gantoise)voor: Eist, (B er«chotA C de Vos. (S C. Brugee) Raimond Braine. (Beerschot A. C.) Moeschalck, (R C Brussel) en Did- dens (R D. Mechelen). Invallers: de Bie, (R C. Brussel) Lavlnge (R. C Brussel), van Ave»beke (Beerschot AC). Despae (A<?A. Gan toise,) en Heyse, (A A. Gantoise). KORFBAL. SPRANG. Onze Korfbalvereen. N.E.O. speelt Zaterdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Korfbalvereeniging V.O.L.T. uit Tilburg, op het terrein al hier. Waar onze club het seizoen j.l. Za terdag zoo mooi heeft ingezet, verwach ten we ook a.s. Zaterdag weer een spannende wedstrijd. Volt is een sterke vereeniging, zoodat het ook nu weer een zware wedstrijd voor N.E.O. zal worden. Wordt door N.E.O. echter met dezelfde geestdrift gespeeld als j.l. Za terdag, dan zien wij den uitslag met vertrouwen tegemoet. Aanvang half vier. GEMENGD N IE UT/S. Gisteravond te ongeveer 10 uur heeft zich op den Scboterweg te Haar lem een echtelijk drama afgespeeld. De veertigjarige vrouw A. R. werd daar bij ernstig gewond; de bij haar inwo nende 17-jarige zoon en 15-jarige doch ter kregen lichte verwondingen. De vrouw leefde gescheiden van baar man, zekeren E. v. O., die zich gisteravond laat bij haar aanmeldde. De man wil de haar overhalen weer bij hem te ko men wonen, maar de vrouw wilde daar blijkbaar niets van weten. Een woor denwisseling volgde en v. D. wond zich zoo op, dat hij een knipmes nam en daarmede als een bezetene om zich heen sloeg. De vrouw kreeg tal van ernstige snij- wonden, waaronder één aan den hals. De kinderen liepen ook verschillende verwondingen op, die echter van min der ernstigen aard bleken. De vrouw werd door burgers, die op het lawaai kwamen toeloopen, naar den politie post aan de Generaal Cronjéstraat ver voerd, waar inmiddels gewaarschuwde doktoren de eerste hulp verleenden. De kinderen werden door leden van den ongevallendienst behandeld. Per auto en den lagen zwaren toren iets be houden hadden van de zonnekleuren en de muren wat van het purper van den avond. Het kasteel leek één ge worden met de hei Die strekte haar koninklijke kleur uit naar al de ein ders, alleen wat opglooiend naar den N Ahedijk waar 's avonds de zon weg dook en alles nog één opperste mo ment in de vlammen zette. Zóó was het adelijk kasteel van gradt Hugo van Schepsen daar ge beurde ook wat ik verhalen ga van de mooie kleine OJrada, graaf Hugo's kind. Het is als een sprookje dat de oude vrouwen vertellen onder de schouw bij stormachtige winteravon den, waar het groote menschen na denken doet en de kleine kinders groote oogen openzetten en wondere fantaziën droomen, 's avonds als ze alleen zijn in het donker. 'Ei kleine brokjes daarvan wilde ik hier ook wel vertellen, om u te doen nadenken en wondere fantaziën droo men, 's avonds als ge alleen zljt alleen met uzelf. Nu, hoor dan. Er ging een klokkegedans over de hei. Al van 's morgens in d'eerste vroegte Ze buitelden dooreen zoo licht en vlug dat ge ze niet onder scheiden kost; ze wiegden op den wind, dreven wat kalmer over de dennekoppen, speelden dan weer los dooreen en huppelden verder en verder over de wijde purpere hei. Van alie kanten kwamen ze bijeen de groote van de abdij van Miilegem en de mindere van de kerken en kas teden en kloosters van uren in den ronde. Daar was het fijnklinkend klokske van Baelen dat van de curia van Scheps; de grootere van de abdij der Zeven Kruisjes en van Onze Lieve Vrouw ten Woude, en vele andere nog Elk zong z'n eigen klokkelied, fijn en licht of zwaarder en gonzend. Gansch de heide trilde van klokke gedans en daverend zonnelicht. En door de heide trokken de ne- derigen en de eenvoudigen en de armen westwaarts naar de mooie kerk van Onze Lieve Vrouw te Mdlegem Wie zou er ook niet gaan? 't was feest: hoor de klokken, zie de hei. voel de zon. voel uw eigen hart. Weet dat het half Oogst is en vandaag plech tig de Lieve Vrouw zal vereerd wor. den te Millegem, met veel gezang van prela'en en priesters, metg-flkker van gouden koorgewaden en branden de waskaarsen, met veel gedrang van biddende en boete-doende pelgrims. En door de heide trekken de armen en de eenvoudigen en de stoeten van de edelen en de rijken blinken in de zon en daarover dansen de wie gende klokken hun feesidijken dans. Maar nu, luister. in het kasteel van Scheps waren graaf Hugo en de edele vrouwe Aide- gunde klaar voor den tochi. Op het binnenplein stonden hun beide raven zwarte paarden gezadeld, en ook deze van de hofjonkers en edelvrouwen die meereden naar Millegem toe. En wanneer de edele graaf buiten kwam en de mooie vrouwe Aldegunde in het zadel hielp kwam de kleine Odrada buiten. Kijk, ze had geen fl iweelen mantel aan of geen zijden kleed; geen fijne roze sandalen en geen malve kousen met gele weer schijnsels. Niets dan een armoedig overkleed zonder hermelijn of kant; bloothoofds was ze, met de weelde van haar bruine haren los om haar madonna hoofdje. Haar fijne roze voe ten staken in lompe meidensandalen. Gij schudt het hoofd? Luister: Want Odrada. de mooie kleine lieve Odrada ging naar haar vader toe. „En mag ik niet meerijden naar Millegem, vaderke Mag ik niet mee naar de kerk van Ons Lieve Vrouwe Toe, laat me meegaan Ik zal te voet achteraan loopen. Toe, vaderke 1" Ja, dat zegde de kleine mooie Odrada De heer Graaf keek streng een moment. Odrada was zonder zijn toe lating buiten gekomen. En vooral was hij niet bizonder geneigd iets toe te staan zonder goedkeuring van z'n vrouw. „Toe, bad Odrada, laat me mee gaan, vaderke 1" En ja, graaf Hugo keek minder kwaad als hij z'n kind zoo zag, met haar mooie groote bruine oogen en haar smeekend gezich'je. Hij be dacht opeens dat Odrada zijn kind was en dat van z'n overleden eerste vrouw; dat het verkeerd was van hem zóó lijn dochter te behandelen, terwijl ze veeleer verdiende ge» ë'd te worden als de eenige afstammelinge van z'n huis en op 'n prachtig paard naast hem naar het kerkfeest te rijden En duidelijk zag hij in hoezeer hij mis deed met z'n vrouw vrij te laten zijn kind te mishandelen en hoe laf het van hem was dat zwijgend te laten ge beuren. Ja, dat bedacht de edele graaf Hugo en hij was bijna zinnens z'n kind op te h-ffen en het een kus op 't voor hoofd te geven, toen z'n vrouw zich plots omkeerde op haar ravenzwarte hakkenei en kwaad uitschoot: „Hoe, met uw vuile lompen en uw boersche meidenmanieren I Durft ge vragen met ons mee te rijden naar Millegem? Ze zouden weldenken.dat ge een schooister zljt En grinnikend reed ze de zware poort onderdoor en wat verder draaide ze zich nog nog eens om: „Als ge mee ter beevaart wilt rijden, haal dan een rijdier in 't Peerden- b^ch!" Graaf Hugo dierf geen woord meer spreken. Zwijgend boog hij zich. drukte vlug een kus op het voorhoofd van de kleine Odrada en reed dan door zonder te durven omzien. En langzaam reed de sloetvan den heer graaf Hugo van Scheps de poort uit ter bedevaart naar Onze Lieve Vrouw. Wordt vervolgd. OUDERS, LEZEN OOK UWE KINDE DEREN ONS JEUGDHOEKJE? HOOFDLEERAAR AAM DE RUKSVOORLICHTINGENDIENST VAN DE SCHOENMAKERIJ WAALW'JK

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6