o 4-Lamps Mio-taltl, Salon-ameublement illD E.N. S. Ill HHI ZUlüHN 106 Nalaris Middelkoop TrauwkaarleD al Traonbrieveo Te Koop Witte Bioscoop. boven 14 jaar. Marktberichten. verpachten Het beste adres TE KOOP A. P C. Reothaert W. VAN RAAK veilen en verkoop en Mahonie-houten onder no. biljetten vóór 1 April Inzenden. Naar wij vernemen bestaan er plan nen bij net Uitvoerend Comiié, om dit grootsche muziekfeest te doen sluiten met een sciiiiterend vuurwerk. DRUNEN. Dezer dagen hield het besiuur der Handöoogschutterij „Con- stanua" een vergadering ter bespre king van het 50 jarig bestaan der vereeniging. Een comné, hiervan is reeds samengesteldPelders, voor zitter, L. Sikkers, secretaris, H. Smiis, penningmeester, M. v. Huiten, 2de secretaris, W. Luijben, ondervoorzitter, Comm Ant. v. Hulten, M. IJpelaar, L. v. Oers, Molenaar, O Verhoeven Ingezonden Mededeelingen. onder geneeskundig hulp moeten stel len. Aangenomen door J. Smits Mr. Schilder te Made het verf en glaswerk, voor 14 woningen gelegen te Schiedam voor f 300 gegund. -- Gisteren werd in café Razenberg bij inschrijving aanbesteed een woon Op deze vergadering werd besloten op huis met bergplaats voor rekening van 17 en 24 juni een groot National- W. v. d. Made. Hoogste inschrijver Concours te geven. Deze week had de sluiting plaats van den tweejarigen Landbouwcurcus, Welke werd gegeven door den heer J. P. v. Rouij. H. d. School-en Land bouwonderwijzer alhier. De Landbouw- Consulent Huijzinga was wegens bi- zondere omsiandigheden niet aan wezig. Aan 13 leerlingen werd het diploma toegekend n 1. aan Arn. Klerks, H. de Kruit, Üer.Knippels, Ant. Klerks, Adr. v. Drunen, Lamb. Klerks, Corn. Pulles, Hend. v. Hulten, Adr. Pijnen borg, Ant. Knippels, O. der Kinderen, Adr. Klerks, Corn. v. d. Wiel. Ook werd dezen winter een curcus gegeven door den heer v.Rooij in varkenskennis, welke tamelijk bezocht werd. Bij de publhke verkooping van het woonhuis van Adr. Klerks werd dit gekocht door den heer L. Musch, wegwerker der provinciale wegen voor den prijs van f 3050. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van de Wed. P. v Venrooij is opgedragen aan den heer Kooien uit Nieuwkuik. LLSHOUT. Op Dinsdag 13 Maart a.s. zal in de zaal der jongelingen- Congregatie voor de leden van den Jongenooerenstand van Drunen en Elsnout een lezing met Itcntbeelden worden gegeven overkunstmesitabrie- ken en de behandeling van Kunstmest NIEUWKUlK. Dinsdagavond halt zeven had in net öondsgebouw eene propaganda vergadering plaats van de burgerwaent alhier. De Voorzitter, de heer W. van der Leede opende deze vergadering mei den Chr. groet, met een welkomst groet aan aden. Hierna gaf hij 't woord aan den heer Tonnet, Generaal majoor b.d. Deze besprak in 'n gloedvolle rede voering de noodzakelijkheid en 't be staansrecht van hel instituut der Burgei wacht. Na eerst in breede trek ken te hebben aangetoond, waarom het bestaan eener Burgerwacht noodig is, het verschil van Burgerwacht en Bijz. Vrijwiliigen Landstorm enz komi hij tot de ontwikkeling der ideeën van onzen tijd, de idetën vooral van socia lisme en communisme. Hierna bedankte de Voorzitter den heer Tonnet voor zijn rede. De burgemeester zegde zijn moree- len en fi.iantieelen steun aan de bur- gerwacht toe. Bij den heer J. de Bont word1 zijn timmerwinkel geheel machtnaa1 en naar de eischen des ttjds ingericht voor elecirische drijfkracht. CAPELLE. Op 13 Maart a.s., 's avonds om 7 uur zal er bij J. Treffers te Vrijh.-Capelle een film avond, het landbouwbedrijf betreffende gegeven worden voor de leden der Landbouwvereeniging en wel voor die leden woonachtig in Vrijhoeve en Sprang. 16 Maart d.a.v. zal de zelfde filmavond gehouden worden om 7 uur 's-avonds bij L. F. van Dongen te Capelle voor de leden uit Capelle en Loonschendijk c.a. MADE Bij den landbouwer Segeren viel een best paard dat de geheelen dag gewerkthad, plotseling dood neer. Voorwaar een groote schadepost daar het dier niet i9 verzekerd. Mej. de wed. R. alhier beving een duizeling. Ze hield zich aan de kachelroede vast, doch kwam te vallen de kachel met zich mede trekkend waardoor zij ernstige brandwonde bekwam. Onmiddellijk werd genees kundige hulp ingeroepen. Op Zondag 11 Maart, zal ds. Steenhuizen van Made des v. m. 10 uur in de H.V.K. te H. Zwaluwe een vacature beurt vervullen, en des n.m, 2 uur in zijn eigen gemeente voorgaan. Op Zondag 11 Maart zal ds. Vink des v.m. 10 uur in de H.V.K. te Dongen, een vacatunre beurt ver vullen. Op Zondag 11 Maart, zal des v.m. 10 uur te Drimmelen, in de H.V.K. de godsdienst worden geleid door een candidaat den heer: Prisis van Weijngaarden uit Utrecht. De rietsnijder J. v. Schendel had gisteren het ongeluk, met de rietsikkel in zijn hand te hakken, waardoor hij drie vingers zeer ernstig verwondde bij heeft zich onmiddellijk was in massa Gebr. Hessels voor f2625, laagste A. v. Beek voor f2439. Gunning aangehouden. GEMENGD NIEUWS. De Haagsche rechtbank heeft heden behandeld de strafzaak tegen de vier Indonesische studenten, die in September j.l. van het vorig jaar zijn gearresteerd als verdacht van opruiing. Eisch was 3, 2'/2 en 2 jaar. Toen Mark Twain nog redacteur van een dagblad was in Missouri, schreef hem een abonné, dat hij,bij het openvouwen van zijn blad een spin gevonden had. en dat hij niet wist, of dat geluk of pech beteekende. Per omgaanden brief antwoordde de humorist, dat dit 't een noch 't ander beteekende. De spin had zich alleen willen overtuigen, of de abonné ook ijverig adverteerde. Daar dit niet het geval was, werd het voor de spin hoogste tijd om haar net te spinnen voor de deur van den briefschrijver, omdat de spin dan zeker wist, dat zij in haar bedrijf niet gestoord werd. (Schelde.) Gisterennacht heeft de gemeen tepolitie van Veenendaal drie perso nen van hun bed gelicht en in arrest gesteld, in verband met een aldaar gepleegden moordaanslag. Gistermiddag omstreeks 1 uur Het plotseling een groote steen los uit den wand van een der onderaard sche gangen, 250 meter diep, van de mijn Oranje Nassau I te Heerlen. De 21 jarige arbeider L. Elstbergen, uit Schffisberg, die op dat punt bezig was met het zetten van een nieuwe betimmering, werd door den steen getroffen en op slag gedood. De man was gehuwd doch laat geen kinderen na. Een ernstig moterongeiuk had Zondag plaats op den Breda*che weg ie Tilburg. De motorrijder G B. uit Oosterhout reed, met een meisje op de duozitting, op tegen een ander motor rijwiel, dat aan den kant van den weg was geplaatst ter reparatie R. kwam daarbij zoodanig te vallen, dat hij bewusteloos werd opgenomen en onmiddellijk per zieken brancard naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Zijn toestand is hoogst ernstig Men vreest voor zijn leven. Nader wordt nog gemeld, dat de motorrijder overleden is. H.B.S.-bussen voor 6 diensten. Beide maatschappijen zijn in beroep geko men, met het resultaat dat de con cessie van de Cito op de lijn Den Bosch-Waalwijk Tilburg geheel is ingetrokken. VEEN (N. Br) De ingevolge artikel 131 der gemeentewet benoemde com missie heeft zich met algemeene stem men uilgesproken voor vereenigtng van deze gemeente met de gemeente Wijk en Aalbure. AGENDAS. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Van 5'/,— 7'/j uur voor de leden BG.V. Zaterdag 8 uur. Flora Bioscoop, „De Schande van het Regiment". Zaterdag 9 uur Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur. Algemeene vergade ring der Liedertafel „Oefening en Ver maak" daarna repetitie. Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „Buffalo Bill en de Buffeljagers". Zondag 6 en 8'/2 uur Flora Bioscoop, „De Schande van het Regiment". Dinsdag 8'/4 uur. Repetitie Waal- wijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel Verwiel. Woensdag 8 uur. Repetitie voor de adspiranten en leden van .Kunst en Kracht". (merk Pathé) in prima staat, met Loudspeaker, Accu, enz. geheel compleet. Prijs f 100.- Waar, zegt de Uitgever. Een prachtig, uitstekend on derhouden, geheel compleet, (stijle Empire), alles in prima staat Brieven onder No. der advert. Bureau van dit blad. 40177 Oe Voorstellingen deze week zijn toegankelijk voor per sonen VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Biljartmatch. Donderdagavond had in Hotel Ver- wiel een vriendschappelijke wed strijd plaats tusschen de aldaar ge vestigde Biljartclub en de Vereeniging „Onder Ons" uit Tilburg. Het verloop van den wedstrijd was als volgt: Hotel Verwiel Spapens 92 Broek 62 van Mierlo 91 v. d. Sanden 100 Langermans 56 v. Roessel 100 501 Onder Ons Hollands 100 P. v. Beurden 150 M. v Beurden 100 Jansen 93 Eras 100 Hoefnagels 94 Totaal 637 Waalwijk, 9 Maart. 1928 eieren 472-5'/i cent. varkens f 8 f 10 's Hertogenbosch, 7 Mrt. 1927. Op de markt van heden waren aangevoerd 1894 stuks. 70 Kalveren. 961 stuks hoornvee. BURGERLIJKE STAND. Op eene vooraanstaande Schoen fabriek te Waalwijk is vacant de betrekking van 40155 Alleen zij die netjes en vooral accuraat kunnen werken, admini stratief onderlegd zijn. niet ouder dan 35 jaar en voorzien zijn van goede getuigschriften gelieve te soiliciteeren met opgave van verlang salaris. Zij die met de moderne talen en het schoenenvak min of meer bekend zijn genieten de voorkeur. Brieven onder No. der adv. aan het bur. van dit blad. De Tilburgsche Biljartclub heeft dus met een flinken voorsprong ge wonnen, vooral de heer P van Beur- den van deze gezellige vereeniging leverde keurig spel. Cito. Naar aanleiding van 't bericht van onzen Kaatsheuvelschen correspon dent in ons vorig nummer betreffende het verdwijnen van den autobusdienst der Cito vernemen wij thans het vol gende „in afwijking met het advies van de afdeeling voor de geschillen van het bestuur van den Raad van State, heeft de Kroon de concessie tot ex ploitatie van de autobuslijn der „Cito" Tilburg—Waalwijk—den Bosch inge trokken". Zooals bekend zal zijn, werd door Ged. Staten aan de Cito concessie gegeven voor 4 diensten en aan de SPRANG-CAPELLE. Over de maand Februari 1928. Geboren Adriana d.v. P. C. van Suylekoin en H. Brand. Antonius Cornelis z.v. J. A. Verweijmeren en M. A. Bruijsten. Gijsbert z.v. A. Millenaar en J. A. van den Heuvel. Elisabeth Margare- tha Hendrika d.v. P. C. de Rooij en A. L. van der Schans. Antonetta Jo hanna d.v. C. Merkx en E. van Spijk. Pieter Cornelis z.v. J. A Kuijsten en P Brasoenning. Johannes Dirk z.v. A. E. de Rooij en J. Verhagen. Anna Johanna d.v. P. H. Schiedon en A. J. Frings. Huwelijken: M. Karelse oud 24 jaar en J. H. van Peer. A. C. van Zeist oud 25 jaar en H. Quirijns oud 21 jaar. Overlijden: A. J. van Dongen oud 7 mnd. d.v. J. van Dongen en D. Ramsteijn. P. Pruisten oud 67 jaar echtg. van C. Mi chael. M. de Rooij 81 jaar wed. van B. van Baardwijk. W. Ophorst oud 3 mnd. z.v. C. Ophorst en S. J. Ockers. G. van Oosterhoul oud 20 jaar dv. L. van Oosterhout en W. van Zeist. B. Pols oud 65 jaar echtg. van F. Fijne man. J. Kuipers oud 83 jaar wedn. van A. Lankbaar. Burgemeester en Wet houders van WAALWIJK zullen op Vrijdag 16 Haart a.s. des voorm. 11 uur in het openbaar Het driesland aan den Meer- dijk, in drie perceelen en in massa. De perceelen zijn op het terrein afgebakend. Tevens zullen dan verkocht worden 10 koopen gehakt hout aan de Putstraat en de Meer- dijk. De koopen zijn gemerkt van 1 tot en met 10. 40185. te BAARDWIJK In de zaal van W. v. Helvoirt, Caié, Laag einde 138; te BESOI|EN ir. de zaal van Nic. v. Loon, Café „Hof van Hol- land. Bezoekt de demonstratie, te Baardwijk op Woensdag 14 Maart a.s. van 5 tot 61/2 uur; te Besoijen op Woensdag 14 Maart a.s. vanaf 7 tot 8'/2 uur. In dezen cursus wordt geleerd lo. Het knippen van alle voor komende kledingstukken. 2o. Grondig naaionderricht. 3o Het garneeren en borduren. 4o. Het maken van eenvoudige kinderhoeden. Alles is voor groot en klein gemakkelijk te begrijpen. Duur van den Cursus 25 weken. Prijs per les f 1.— Profiteert nu van de gelegenheid. Inlichtingen gratis, ook voor opleiding Coupeuse. Ook genegen privaat lessen te geven. De lessen worden gegeven door Mej EMMERS cn Mej PESSERS, Gediplomeerd Leerares Ensaid. Stoombiljartfabriek TILBURG, 38. Dames- en Heerenkapper GROOTESTR. 86. Op Dinsdagen 20 en 27 Maart 1928telkens des avonds om 6 uur ten herberge van C VER- HAGEN aan de Hoogevaart te Capelle, zal aldaar, in het openbaar A. Voor de Kinderen M. A. Oerlemans. Onder Loonopzand. Koop 1. Een perceel weiland aan de Lage Zandschel, Srctie A nrs 1913 en 2818, groot 46 aren en 70 centiaren. In huur bij C. Oerlemans te Capelle tot en met 1928 voor 167.50 per jaar. Koop 2 Een perceel bouw land aan den Loonschendijk, sectie A nr. 593. groot 50 aren. In huur: het voorste gedeelte aan den Loonschendijk tot en met 1928 bij C Oerlemans voor f35 ptr jaar, het achterste gedeelte aan de Lage Zandschel bij Arn. van Campen tot en met 1930 voor f20 per jaar. B. Voor Mej. N. A. de Roon te Capelle. Onder Capelle. Koop 3. Een zgn. Breede Aanwas op de Kleine Oude Straat, Sectie C nr. 28 hooiland, groot 2 Hectaren 15 aren 90 centiaren met de onverdeelde helft in het daarvoor gelegen per ceel hooiland genaamd „Ezel", Sectie C nr. 31, groot geheel 90 aren 20 centiaren. In huur bij Adr. Wagemakers tot einde 1929 voor f260 p. j. Koop 4. Een perceel weiland aan de Westzijde der W. van Gendsvaart, nabij Jac Rosen- brand, Sectie G nrs 278 en 279, groot 37 aren 40 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Koop 5. Een perceel weiland aan de Oostzijde der W. van Gendsvaart. genaamd „Ommer- schans", Sectie G nrs 351 en 352, groot 83 aren 50 centiaren. In huur tot en met 1929 bij J. C. Vos voor 158 p. j. C Voor de heeren Ant. Verhagen en M. A. Oerlemans cs. Onder Capelle: Koop 6. Een zgn. Breede Aanwasop de Kleine Oude Straat, Sectie C nr. 33 hooiland, groot 1 Hectare 13 aren 60 centiaren met de onverdeelde helft in het daarvoor gelegen perceel hooiland genaamd „Ezel". Seciie Cnr. 31, groot geheel 90 aren 20 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Onder Vrijhoeve-Capelle: Koop 7 EeR buitendel Sectie A nr 411 hooiland, groot 96 aren 50 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. 40184 gewone. Oud-Holiandsche enz,, zeer ruim gesorteerd, zoowel in kwaliteiten, modellen, als prijzen. Voor Kaatsheuvel Fa. .van der IVee-Cools en voorts bij de Agenten. ADVERTENTIEN. 723 biggen. 76 zc ugen. 64 schapen—lammeren. De pi ijzen waren als volgt: Kalfkoeien yan f 185—f 340 p. st. Kalfvaarzen van f 180—f 290 p. st. Magere ossen en koeien van f 120—f 220. Vette ossen en koeien van f 0.49 p p le kw Vette ossen en koeien van f042p p 2e kw Pinken van f 100—f 160 per stuk. Zeugen van f 50—f 85 t>er stuk. Biggen van f 1.50—f175 per week. Schapen van f 22—f35 per stuk. Lammeren van f 17—f 24 p. stuk. Vet vee lui prijshoudend. Kalfvee lager. WAALWIJK. Geboren Johanna IJ. d.v. P. P. Brokken en F. Ver hoeven Johanna «l.v. M. J. Faro en E. Bambacht Adriana J. d.v. M. Kleingeld en C. M. van Disseldorp Wilhelmina J. d.v. E. van Spaandonk en A. M. van Loon Catharina J. d.v. M. van Gelder en D. K. van den Heuvel Wilhelmina J. H. d.v. A. van Wezenbeek en J. C. Heescli. Overleden X. Beerèns, oud 5l jaar. echt gen. van M. Didden. Gehuwd Hendrik W. Dekkers, oud 37 j.. en S. Mau- rits, oud 32 jaar. Vertrokken personen W. do Man en echtgen. naar Loon-op- Zand J. J. van Sangen, naar Berlicum P. C. Smolders naar Amsterdam J. F. M. Lambremont naar 's-Boseh H. M. Lafont naar Sassenhelm M. P. Verstege naar Woensdrecht A. "A. C. Beckers naar Waal- re C. F. J. Kunen naar Dordrecht J. P. Heflbroek naar Amsterdam. Ingekomen personen A. Burgemeister van Groesbeek H. Cornelissen en J. B. Cornelissen van Rot terdam A. van der Groenendaal en J. M. Kouwenberg van 's-Boseh S. van der Schans van Loon-op-Zand E. J. M. Schol- te van Engelen G. van Benthem van Schaarbeek.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10