w. s. c. I R\AMSDONK. Te Lelden slaagde voor semi-arts onze dorpsgenoot, dhr. P. van lersel. Mej. A. van Oizenoort, sinds enkele jaren als onderwijzeres ver. boalen aan de R K bijzondere Meisjes» school alhier, werd met ingang van heden benoemd in gelijke betrekking aan de Si. Theresiaschool op het Veer. Bij het correspondentschap der arbeidsbemiddeling staan slechts als werkzoekend ingeschreven 5 gedeelte lijk werklooze grondwerkers. DU3SEN. Dezer dagen kreeg G. van Oist oij het lossen van sluisdeu ren een zwaar stuk op zijn hiel en kreeg een gapende wonde. Hij had veel bloedverlies. Na huiswaarts gedragen, te zijn, werd hij oider geneeskundige behan deling gesteld. Dezer dagen hield het „St. Ro chus—ziekenfonds" alhier een leden vergadering. Bij ia alle leden waren present. Drie bestuursleden waren aftredend en werden met meerderheid van stemmen gekozen, n.l. de heeren P van Mierlo voorzitter, G van Oist 2e voorzitter en M. J. v. d. Noort pen ningmeester. Kas en boeken werden in orde bevonden. Verder werden de belangen van het Ziekenfonds besproken. NIEUWS UIT MEUSDEN. Heusden, 8 Maart 1927 ln het eere-comiié voor het Natio naal tevens Bondsfestivai op 29 en 30 Juni en 1 Juli e k. heoben alsnog zitting genomen de foeerénA de Haan, Hub. Verhoeven. Mr. C. van Ommeren, N J. A. Wouters (deken), P. Maas (kapelaan), de Mol. F. Schreuder. G Carpty, M. J van Riei, P. Schmiehusen. Mr L. Vernoeven. Dr R Verhoeven, Dr. van Gulik, Dr Otto, L. van Gendt, J. R >za, Mr. J Sens, H. Prinsen (Vlijmen), terwijl aan het uitvoerend comné zijn toe gevoegd de heeren A. Bax. J Deur loo, J v. d P >1, A. van Delft. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den secretaris Joh. van Laarho ven. Maandag 12 Maart herdenkt D Kamerman zijn 25 jarige dienstvervul ling in de werkplaats van de firma L. Veerman. De heer J. Straver, oud-hoofd der Mulo—school alhier en sedert 1 Jan. wachtgelder is benoemd tol Hoofd der Openbare School te Wil iemstad. Blijkens het jaarverslag der com missie tot wering van schoolverzuim behoefde deze in het afgeloopen jaar slechts 3 keer te vergaderen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. '28. Ir Kaatsheuvel worden ook Week abonné's aangenomen. van spreker den kleinen kippenhouder de baby kunstmoeder aanbeveelt die nog minder kost dan een kloek, niet eet, niet verslijt en steeds voor 't gebruik klaar is. Voor grootere kip penhouders zijn diverse grooiere kunstmoeders in den handel. Meteen geanimeerde gratis verloting werd de gezell ge vergadering gesloten. De Internationale Unie van Don Bosco. Kaatsheuvel. 9 Maart Ongeval. De heer M Snijers architect brak gistermiddag aan den fabrieksbouw der firma P H. Vloeimans. doordai hij van een der ijzeren balken viel een been. Na verbonden te zijn werd hij per auto huiswaarts vervoerd Korfbal. Alhier is op iniatief vsr Mej Krab bendam opgericht een dames Korf balclub. Het bestuur is gevormd uit de dames Krabbendam, v. Oomvoirt, Dieltjens, Dekkers en Kemmeren Reeds binnen enkele dagen wordt met oefeningen begonnen. Hoenderclub. De Hoenderclub Kaatsheuvel hield gisterenavond een druk bezette ver gadering. De voorz. mocht beginnen met een welkom aan een twaalftal nieuwe leden, waarna een causerie gehouden werd over de dringende noodzakelijkheid vooral te zorgen de kuikens op tijd te broeden. Degroote oorzaak, dat nog veel te weinig win tereieren geraapt worden is dat er veel te laat gebroed worden. Voor zware rassen hebben we nog plm. 3 weken, voor lichte rassen nog plm 5 weken, Wie aangewezen is op kloe ken komtevenalsandere jaren natuurlijk te laat. Het daarop blijven wachten is een risico, dat zich absoluut zeker zal wreken. Met de machine broeden of eendagskuikens koopen is het middel om tijdig klaar te zijn. Voor wie hiertoe niet over kunnen gaan is er gelegenheid om loon te broeden waarvoor gewoonlijk 10 ct. per el gerekend wordt. Ook bij den voor zitter is hiervoor in de groot Hydre?firi machine gelegenheid bij tijdige aan vrage. Voorts werd met verschillende ku^ttTi^PrWs prpHpmonstrpprrl waar Inwoners van Kaatsheuvel abonneert U op dit blad. Eenige jaren geleden schreven wij in de bladen eenige arukelen over den persoon van Don Bosco en zijn Siichieiingen, meer in 'i bijzonder over de Sitcnting van zijn Internatio nale Unie van Medewerkers der Saieslanen. Zij werden gevolgd door particuliere circulaires en door het gu istig oeant woorden daarvan toonde Katholiek Nederland het werk van Don Bosco ie begrijpen en er mee te sympaihl- seeren. Letterlijk uit alle rangen en standen traden oificieei medewerkers tot de Internationale Unie toe, waarvoor zij nun diploma omvingen, maar ook velen toonden zien medewerkers in den gewonen zin van het woord door hun fi lancieelen e a. steun. Door omstandigheden mede door net ontbreken van plaatselijke centra - is de jaarlijksche uitnoodigbg om de naar vermogen vrijwillige bijdrage (zooals die in het Reglement der Unie staat aangegeven) te voldoen, achterwege gebleven, ofschoon vele Unie leden ook zonder die uitnoodi- ging, jaarlijks of zelfs meermalen per jaar de zaak van Don Bosco her dachten. Reeds 25 jaar geleden werd de wensch geuit dat de eerste volge lingen van Don Bosc de Sales! anen (g noerad naar den H Franciscus van Sales, dien Don Bosco bijzonder vereerde en tot zijn voorbeeld koos) zich ook ln ons land zouden vestigen; nu pas in 1928 zal die wensch in vervulling gaan door 1e definitieve vestiging te Nieuwen hag°n, een nieuw mijndorp in Zuid Limburg. Deze nederzetting in Nederland, alsmede het feit dat wij in 1928 hei afsterven van den grooten Eerbied waardige herdenken f 1888 juist 40 jaar geleden moge voor vele katholieke landgenooten een spoorslag zijn door te gaan met hun medeleven met en hun steun aan Don Bosco's werk. Dezer dagen zal aan al de leden der Unie over geheel Nederland ver spreid een circulaire verzonden wor den; ook aan tal van belangstellenden in het werk der Salesianen. Verder zal voortaan een soort .Bulletin Salesien" in Nederland ver schijnen en aan bovengenoemde per sonen gratis worden toegezonden (voorlooplg nog niet maandelijks) ook aan hen, die de Salesiaanscne berichten in een vreemde taal ont vangen. (Wij maken er de leden op atteni dat zij in elks gewenschie taal hei iljdschriit graiis kunnen verkrijgen 1) Het administratief Centrum van de Internationale Unie is voor de Neder landsche Afdeeling: Het secretariaat .Don Bosco" te Made, waar ook hel orachtwerkje .Een Apostel van O tzen Tijd". Leven en Opvoedingssysteem van Don Bosco h slechts f 0 75 ver krljgbaar is franco per post, alsmede de brochure .Don Bosco en zijn werken" a <0.20 Gildzendingen uitgezonderd die voor bovenstaande werkjes gelieve men uitsluitend te zenden aan de Procuur van Don Bosco, Dr. Kuyoer straat 12. Den Haag, postgiro 114821 Nederlandsche Katholieken, gij doei een bij uitstek sociaal en charitatief werk door lid te worden van de Internationale Unie of door op andere wijze Don Bosco's werken te steunen. Bijzonder ook voor onderwijzers en leeraien als opvoeders van het toe komstig geslacht Is er plaats in de Unie, een stichting van den grootsten opvoeder dien de 19e eeuw aan schouwde: Don Bosco. Reglementen der Unie zijn aan genoemd secretariaat kosteloos ver krijgbaar voor leden en niet-leden, die van de Vereeniging willen kennis nemen. Ook Inschrijven van nieuwe leden, welke dan een diploma ontvangen en het geven van verdere Inlichtingen geschiedt door genoemd secretariaat. Waalwijk. P. J MENNE. zijn, was letterlijk geen meubel meer te vinden en zoowel de vrouw als de kinderen waren ln een staat van verre gaande ondervoeding. Wicnmaun, die evenals zijn vrouw van goeden huize was, is vijl jaar ge leden bij de sporen ontslagen wegens verduistering. Tevergttls tutti hy later geiractit er zien weer bovenop te wer ken. De begane misstap sloot alle deuren voor ncm en zoo was hij ten stoite provisie-reiziger gewoidtn, doch hij was voor dat Oaanlje nieigescniki en verdiende zoo goed ais niets. Zoowel hij als zijn vrouw waren te irolscn om bij de armenzorg aan te kloppen en zoo verhuisde allengs de gthecie inboedel naar de bank van iceuing. Een nagelaten brief bewijst dat de man zijn yrouw met naar toestemming neefi gedood. Na de daad necfl Wich- matin net nuis verlaten en de politie beeti nog geen spoor van hem kunnen onldckKen. zijn huisdier de kanarie. „Deze kanarie worden en 2ullen duizenden hunner GEMENGD NIEUWS. Uit de nasporingen van de politie te Frankfort a. d M is gebleken dat de gewezen spoorwegambtenaar Fried rich Wichmann. die Zondag zijn vrouw en drie kinderen heeft geworgd in de uiterste wanhoop heeft gehandeld ln de woning, waar de lijken gevonden Een inwoner van Retranchement was i t het oezit van een f xnondje wcik diertje, zooals 't wei meer voor komt, wel 'ns enkele dagen van huis weg liep Eenige dagen geleden was dit weer net gevat geweest en kwam de hond met een blikken bus aan den staart gebonden weer thuis. De eigenaar dacni hier te doen te hebben met een gewone kw^jongenssireek. Dezer dagen evenwel kwam de hond bij hem terug en toen bemeikie de eigenaar tot zijn afschuw dat men het dier den siaart had afgesne den en dit licnaamsdeel met een touwtje op den rug van het dier had bevestigd, terwijl eergisteren de hond (butskwam en beide ooren bleken te zijn afgesneden. De politie steit naar den bedrijver van deze onmerischelijke handelingen een onderzoek in. Een inspecteur van 't onderwijs in de Vereenigde Staten stelde aan 682 knapen uit Belleville (New JerstyJ de volgende vraag Wal zoudt ge willen wezen, als ge n zelf niet waart En de antwooidtn luidden Lindbergh 363, Coolidge 110 Ford 66. Edison 28. gouverneur Smiih 16 generaal Pershing 15. de bokser Tun- ney 13, Rockefeller 12, Demp*y 11. Mussolini 2 en mijn vader .2 Nat Pinkerton en Buffalo Bill zijn dus wel degelijk van den tand. Maar de beschamende staart positie van papa geeft over het ouderlijke gezag over there" heel wat ie denken. Uit Rabat in Marokko wordt ge meld, dat in de streek van Tazatwee militaire vliegers een buiiengewone prestatie hebben verricht. Bij 't trans port van een zieke werd de machine boven vijandelijk gebied, onklaar, zoodat de piloot het toestel niet langer in evenwicht kon houden. De monteur klom op een der vleugels en wist het toestel gedurende 3 kwartier in evenwicht te houden. Inmiddels had de piloot zijn motor hersteld en kon de reis naar Taza worden voort gezet. Een afschuwwekkend verhaal wordt door de New York Herald uit Indiana Harbor gemeld. Onder de oogen van hun vader, die rustig bleet toezien, zijn daar twee jongens, aan elkaar gebonden, in het kanaal ge sprongen, nadat hun vader hun verteld had, dat zij op deze wijze in zouden slagen hun grootmoeder, die in Enge land woont, te zien. De man was gescheiden van zijn vrouw, maar leefde met een andere vrouw samen. De twee jongens uit 'i eerste huwelijk waren hem tot last en hij zon op een middel om zich van hen te ontdoen. De gruwelijke gelegenheid daartoe kreeg hij. toen de jongens hem herhaaldelijk zeiden, dat ze zoo graag hun grootmoeder in Engeland eens zouden willen bezoe ken. Eerst uit scherts, maar later in ernst, zei de man toen. dat ze dan maar samen in het kanaal moesten springen. De jongens in hun kinderlijk ver trouwen, geloofden hun vader en be sloten op een dag naar grootmoeder te gaan. De vader liep mee naar hei kanaal en zag het aan hoe zijn beide kinderen zich argeloos aan elkaar bonden en toen in het kanaal spron gen, waar ze verdronk» n Daarna keerde de man naar hu s terug. Toen hij, nadat de lijkjes gedregd waren, gearresteerd was. deelde hij de politie mede. dat hij na het ge beurde eiken nacht naar de plek van de misdaad was gegaan, om op deze wijze een eind aan zijn leven te maken, maar de moed ontbrak hem Een kanarie is als hoofdgetuige opgetreden in een echtscheidingspro ces voor de rechtbank te Munchen De man verklaarde dat zijn vrouw ham vaak afranselde, een betichting waar deze hef'ig tegen op kwam. Daarop verleide dema^ den rechter dat de eenige maar beslissende ge tuige die hij kon aanbrengen was wist altijd precies" zelde hij „wanneer mijn vrouw mij ging slaan, en als zij op mij af kwam vloog het dterije als wanhoopig door zijn kooi en trachtte er uit te komen om mij te helpen." De kanarie werd in de zittingzaal gebracht en de rechter verlangde dat de vrouw haar man zou naderen en doen alsof zij hem ging slaan. Toen zij dat deed werd de kanarie bijkans dol van opwinding, vloog tegen de tralies van de kooi inct zuik een ge weld, dat hij de helft van zijn veer tjes verloor en viel ten slotteuitgeput neer. De vrouw was dermate getroffen door de kracht der bewijslevering van den gevederden getuige, dat zij snikkend op haar bank neerviel en haar buitensporig gedrag bekende. De echtscheiding werd daarop uitgespro ken. Een watervliegtvig van de mari. ne, dat van Livorno onderweg was naar Taranto heeft bij Monte beiino een nooddaitng moeten ondernemen Het toestel kwam in de boomen te recht en sloeg over den kopbeide vliegers kwamen om. In de streek van Luogosano in de provincie Avellino in de Campania hadden de gebroeders Paolo, Crescen zo en Vincenzo Kica met hun nee! Antonio Ricca een twist over grond bezit, die al herhaaldelijk tot vecht partijen had geleid. Verleden week kreeg het viertal het weer te kwaad met elkaar. Amonio Ricca werd bij gestaan door zijn 17-jarigen zoon en zijn vrouw. De dribroers bediendtn zich bij het gevecht van bijlen. Een hunner spleet daarmee zijn neef den schedel, waardoor de man bijna op slag dood was Zijn vrouw en zoon werden ernstig gewond en zijn naar het ziekenhuis te Napels overgebracht De drie broers zijn voortvluchtig. Verleden week hebben inbrekers een bezoek gebracht aan de vrijstaan de villa van de weduwe Gallottini in de viale Lombardia te Milaan. Terwijl de familie beneden aan tafel zal h-rbben zij op de eerste verdieping op de slaapkamer van mevrouw voor een waarde van 250 000 lire aan juwee len gestolen. Door een toeval had deze vergeten haar andere juwelen, ter waarde van 600 000 lire in haar bijouteriekistje te bergen. Zij lagen in een open lade. doch de dieven hebben ze over het hoofd gezien. Pensionhoudster: En wou u de kamer maar voor veertien dagen heb ben AnarchistJa, dat is wel genoeg Daarna laat ik de heele stad in de lucht vliegen. De meneer (razend)Kelner, nou wacht ik al een half uur op die biefstuk 1 Kellner (bedaard): Zeker, meneer, ik weet het, meneer, we zouden geen leven hebben, meneer, als er geen menschen waren, die zoo geduldig zijn als u. Buurman (tot fuifnummer, thuis ge komen met een kapotten kop): Wat is er met jouw hoofd gebeurd Fuifnummer: Hik zal me gebeten hebbe, oue jonge. Buurman: Maar je kunt toch niet bovenin je hoofd bijten. Fuifnummer: Dan zal ik op een stoel hebben gestaan Bruigom (na de plechtigheid, tot den Ietwat traag registreererden gees telijke): Opschieten meneer I Giestelijke: Moet u den trein halen Bruigom; Nee, lk mot naar de voet balmatch. Model: Wat hebt u m'n teint goed getroffen 1 Schilder: Ja. 't gezicht heb ik met rouge geschilderd. Zenuwachtige oud^, dame (op den 'luchtheuvel)Goddank daar kom' iemand, ik sta hier al den heelen dag alleen. SPORT. QUICK—HELMOND. Zal Helmond morgen kampioen zijn? Ziedaar een vraag, welke speciaal door de groote schare van Helmond aanhangers dezer dagen wel eens geop perd zal zijn. Doch ook voor de Quic ker* met hun aanhangers is het ant woord op deze vraag van veel belang. En er is dit seizoen nog geen enkele wedstrijd door onze blauw-witten ge speeld, welke van zoo'n gewicht was, als juisl deze, morgen tegen de leiders, i Winnen de geel zwart gasten morgen aan den watertoren, dan isi het aloude Helmond kampioen en zal hun terug keer uit de Langstraat een triomftocht stadgenooten zich opmaken voor een glorievolle ontvangst. Zij zullen dan de Quickers achterlaten met alleen nog 't pijnlijke afwachten wat „Pope" zal doen. Nog hebben de Waalwijkers hun lot in eigen handen. Hun taak van mor gen is echter ontzettend zwaar, immers dan alleen, als morgen van Helmond wordt gewonnen, hebben zij zelve het degradatiespook verjaagd. De tegen partij echter komt naar Waalwijk met den vasten wil als kaïnpioen terug kee- reji en zouden zij verliezen, dan bestaat er kans dat Tegelen met hen nog gelijk komt. Een en ander is dus oorzaak dat de wedstrijd van morgen door duizen den met spanning wordt tegemoet ge zien en men kan er van overtuigd zijn, dat het een geweldige strijd zal worden en dat beide ploegen zich tot het uiter ste zv'len inspannen om te winnen. Kort geleden nog, in Helmond, wonnen de leiders na een vinnigen strijd met 20 en toen spraken de Helmondsche bladen, dat het een der mooiste wed strijden was van het geheele seizoen. De Waalwijkers speelden toen met ver- schillende invallers, o.a. ook voor doel man Trimhach, zoodat men wel kan begrijpen, dat de Helmonders nu juist n.et gerust zijn op den uitslag. Terwijl we dit schrijven, is het Quick-elftal nog niet geheel opgesteld, doch we kun nen nu reeds melden, dat nog enkele wijzigingen zijn aangebracht en onze blauw-witten een elftal in het veld brengen, dat zeer waarschijnlijk het sterkste is wat heeft gespeeld van het heele seizoen. Indien het weer mede werkt, kan men van een groote belang. •Stelling overtuigd zijn en zal het onze spelers aan aanmoediging wel niet ont breken. Wij vertrouwen dan ook, dat zij die zullen worden aangewezen de blauw-witte kleuren morgen te verde digen, allen tesamen als één man zul len strijden vol elan en enthousiasme voor de zoo noodige puntjes. Deze wed strijd vangt aan om half drie en staat onder de zeer kundige leiding van den le klas scheidsrechter, den heer A. H. v. d. Wijgerd uit Breda. Quick II speelt heden, Zaterdag, om 4 uur een competitiewedstrijd tegen R.W.B, II op het terrein van Quick. Quick III speelt Zondag om 12 uur tegen Baardwijk III. JULIANA. Zondag a.s. moet het le elftal een competitiewedstrijd gaan spelen in Z.- Bommel. Een zware wedstrijd staat onze geel zwarten te wachten, daar Z.- Bommel op eigen terrein een sterke te genstander is, gezien hunne groote over winningen in de laatste wedstrijden behaald. De eerste ontmoeting alhier eindigde met een gelijk spel. Wij ver trouwen dat onze geel-zwarten zich van het begin tot het einde met volle geest drift in den strijd zullen werpen, dan kan er misschien succes behaald wor den. Juliana 3, welke Zondag j.l. na een spannenden wedstrijd een 2-1 overwin ning behaalde op B.V.V. 5, moet nu Zondag a.s. een wedstrijd spelen tegen Quick 3j om 12 uur op 't Quickterrein. Voor morgen staat voor de vereeni ging W.S.C. slechts één wedstrijd vast gesteld en wel voor het derde elftal te gen B.W.R. 3. De W.S.C.-juniores ste venen recht op het kampioenschap aan en ingeval morgen gewonnen zou wor den, is men weder een stap nader bij den titel. Velen zullen wellicht eens kennis willen maken met het vlugge samenspel van dit elftal. Om 2 uur zal de ontmoeting W.S.C. 3R.W.B. 3 aanvangen. R. W. B. Het laat zich aanzien dat R. W. B. 1 toch eindelijk weer eens kan spelen, zoodat de wedstrijd tegen Kaatsheuvel waarschijnlijk wel zal doorgaan. Het sinds 11 Dec. dat de laatste wedstrijd gespeeld werd, zoodat velen er wel naar zullen verlangen weer eens een wedstrijd te zien. Ouder gewoonte kan het een zeer spannende wedstrijd wor den. Het is tijdens de feestelijke her denking van het 20-jarig bestaan van R.W.B. daadwerkelijk gebleken dat er nog voldoende belangstelling voor R. WB is, wij vertrouwen dat dit ook Zon dag en de volgende wedstrijden zal blijken, bovendien is de wedstrijd van a.s. Zondag een bezoek zeker waard. De nationaal gestreepten willen we er op wijzen vooral den moed niet te laten zakken, ook al is er een achterstand. Met eendrachtige samenwerking is er mogelijk wel succes te behalen. Aanvang half 3 terrein R.W.B. R.W.B. 3 zal om 12 uur H.E.C. 3 ontvangen. Ingezonden Mededeelingen. ermd vaTschinq tegen ver Apoth. en Drogisten Prijs 75/tOen 2.5ct.|

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7