Gesprongen handen Draagt owe DRDKWEBK-OBDËBS aan ons op Sen menéc/ienlee/Q/d garantie ruwe huid schrale lippen Dhr. S. viel van een steiger en brak daardoor een zijner beenen. Dhr. Joh. Ruijtenberg werd ge- kozenTtot Bestuurslid Qroene Kruis. Voor de Herv. Gem. treedt Zon- dag om half tien op in de Dorpsche Kerk en om 2 uur in de Veersche Kerk Ds. Ewoldt; om 9 en om 3 uur treedt in de Ger. Kerk op de WelEerw. heer v. Genhoven, Cand. tot de H. Dienst. vulling van een vacature van kanton rechter te Amsterdam. GEMENGD NIEUWS. Ernstig auto ongeluk bij Leiden Twee dooden MADE. Op Zondag 18 Maartas- hoopt Ds. Steenhuizen te Made, des v.m. 10 uur in de H.v. K alhier voortegaan. Op Zondag 18 Maart zal Ds Vink te Drimmelen des v.m. 10 uur. in de H.v. K. aldaar de godsdienst leiden en des n m. 2 30 te Hooge Zwaluwe een vacature beurtvervullen Op Zondag 11 Maart hield de R K. Bond voor groote gezinnen In de vergaderzaal een vergadering, die vrij druk bezocht werd. Opening door Voorzitter omstreeks ll'/j uur met Chr. groet. Verslag penningmeester over het jaar 1927 vanaf 3/4 de ontvangsten waren f 1,32, de uitgaven 64,90. Batig saldo f 67,09. Staande de ver gadering traden 6 leden toe. tevens werd opgericht een propagande club waarvoor zich 7 personen opgaven het bestuur bleef ongewijzigd. ELSHOUT. In de groote zaal van het Jongenspatronaat alhier, werd Dinsdagavond een vergadering ge houden door de leden van den R K. Jongeboerenstand, waarbij verschillen de leden van den NC.B. uit andere plaatsen tegenwoordig waren. Om 7 uur was de zaal stampvol. De ZeerEerw. Heer Pastoor Willems opende de vergadering met den Christelijken Groet en gaf zijn tevreden heid te kennen over de opkomst. Daarna hield de heer Vos, Amster dam, een lezing. Spr. begon met uit een te zetten hoe tegenwoordig veel gewerkt wordt met stikstofbemesting. Aan de hand van verschillende foto's liet spr. zien de groote fabrieken in Dultschland, alwaar leder jaar voor millioenen en mlllioenen kunstmest wordt vervaardigd. Na afloop werden nog enkele vragen gesteld door den heer Willems over de verschillende meststoffen. De heer Willems dankte spr voor zijn nuttige lessen, dankte den Zeer Eerw. Heer Pastoor voor hetgeen deze tot hem en zijne leerlingen ge sproken heeft. Daarna dankte de Voorzitter den heer Vos voor diens leerzame rede. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 17 Maart '28. Dinsdagavond werd in Hötel „Con cordia" het nieuwe vaandel uitgereikt aan de Heusdensche Fanfare, waarbij hartelijke woorden werden gesproken door den Beschermheer, den Ed achtb. heer Burgemeester en den Voorzitter der vereeniging. Ook werd tegelijker tijd een foto gemaakt der vereeniging. Gezellig bleef men nog een tijd bijeen, waarbij de Fanfare verschillende Nos. uitvoerde, terwijl men gelegenheid had zich te verlustigen met dansen. A s. Zaterdag zal het vaandel bij gunstig weer voor het eerst dienst doen bij gelegenheid van een muzikale wandeling door de stad. P. F., die met Vastenavond hier zoo werd toegetakeld, dat hij in het St. Antoniusgesticht moest worden opgenomen in zeer zorgwekkenden toestand, heeft gisteren die inrichting verlaten, hoewel nog niet geheel her steld. Toch zal alles wel terecht komen, al kan het nog een poos aanloopen. Mr. C. W. van Ommeren, kan tonrechter te Heusden, belast met de werkzaamheden van kantonrechter te Gorinchem, komt voor op de alpha betische lijst van aanbeveling ter ver- Daar de deken van Delft, de H Eerw. heer B. Höppener en de kapelaans P. Th. van Diest en W. P. J. Janus een vergadering te Warmond wilden bijwonen, zijn zij Donderdagmiddag met een auto, bestuurd door den heer Van Zon uit Delft, vendaar ver trokken. Te Leiden zijn zij echter de juiste richting kwijt geraakt toen zij zich bevonden, te ongeveer half vijf, op den weg naar Leiderdorp. Op dezen weg, die Jangs den Ouden Rijn loopt was de heer G. Groenendijk uit Leiderdorp bezig een paal van den N A.W.B. te plaatsen, toen de auto uit Delft daar aankwam de inzitten den vroegen den weg naar Warmond. De heer G. beduidde den bestuurder dat hij daarvoor moest omkeeren. Ter linkerzijde van den weg bevindt zich de villa van den heer P. Boot srwiens woning met den weg ver bonden is, De auto reed deze brug op en wilde daar van richting veran deren, dit geschiedde echter op dusda nige wijze, dat de wagen eenige keeren heen en weer reed en toen van den tamelijk hoogen weg in het water terecht kwam, waarbij de auto opzi kwam te liggen. Zoowel genoemde Groenendijk als de heer J. Duy^etter uit Leiden, die ter plaatse aanwezig waren, schoten onmiddellijk te hulp. Met een bootje trachtten zij den auto te bereiken en met medewerking van omwonenden werd de kap van den auto t portier was niet open te krijgen) stuk gehakt. Het gelukte door de opening kapelaan janus en den heer Van Zor^naar buiten te krijgen. Ze waren niet ern stig door de glasscherven gewond en zijn naar het Sint Elisabetgesticht te Leiden gebracht. Minder resultaat bereikte men met den deken Höppener en met kapelaan Van Diest. De eerste stak zijn zwaar gewonde hand naar buiten, maar het gelukte niet, hem tijdig uit zijn be narden toestand te verlossen. Toen men hem en kapelaan van Diest bevrijd had, bleken zij reeds overleden te zijn. Zij werden in de woning van den heer Boot binnengadragen, waar men meer dan een uur kunstmatige adem haling heeft toegepast, echter zonder succes. Eenige leden van de Leidsche reddingsbrigade waaronder dr. Ver schoor van den eersten hulpdienst verleenden daarbij hulp. De lijken zijn. in overleg met het parket uit Den Haag dat was overge komen, naar het St. Elisabethgest cht overgebracht. De heer Höppener bereikte den leeftijd van 54 jaar Hij was eerst ge durende twee maanden in Delft, ra vele jaren docent te zijn geweest aan de Bisschoppelijke kweekschool te Beverwijk. Tevoren was hij o.a. pastoor te Dortrecjpt. Kapelaan van Diest was 39 jaar, West vergezeld wordt door miss Elsie Mackay, dochter van Lord Inchcape, die met zijn echtgenoote momenteel in Egypte verblijft. De vlieger Gordon Sinclair is niet mede, hij heeft wel bijgedragen tot de maatregelen, die het vertrek van de vliegmachine en de vrouwelijke passagier moesten geheimhouden. Het toestel van Hinchllffe heet de «Endeavour" en is voorzien van een motor van 200 paardekracht. Aan boord zijn levensmiddelen, voor drie dagen toereikend, terwijl de machine een voorraad benzine heeft die voldoende is voor ongeveer 52 uur vliegen. Het toestel is niet voorzien van een draadlooze sein of ontvang inrich ting. Men meent dat het de bedoeling van Hichliffe was zooveel mogelijk Noordelijk aan te houden en naar Philadelphia te vliegen. Verschillende geruchten worden ge meld dat een vliegtuig boven New Foundland of nabij Hollywood zou gesignaleerd zijn. Steeds echter ont breekt de zekerheid dat het de „Endea vour" geweest is. Zoo seint Reuter d d. 14 Maart, dat volgens een tele gram uit New Foundland iemand om 18.33 uur het vliegtuig zag passeeren op 60 mijl ten N.W. van St Johns. Een telegram uit St. Johns (New Foundland) van gisterenavond meldt echter: „Hinchliffe is nu zes uur over tijd en geen enkel bericht is binnen gekomen. Verschillende berichten uit New Foundland zeggen, dat het vlieg tuig gehoord is, maar een vergelijking van plaatsen en tijden maakt deze berichten te onwaarschijnlijk om juist te zijn". Ingezonden Mededeelingen. I Poos 50»60-90ciBij Apoth.en Drogisten directie van het vliegveld Michelfield op Long Island bevel had gegeven de landingsschijnwerper dea geheelen nacht te doen branden. De vlieg-olfi- cieren echter hadden weinig hoop. dat Hinchliffe zou aankomen. Volgens de berekeningen zou de machine tot ongeveer 7 uur gisterenavond in de lucht kunnen blijven. Een H. N.-telegram van hedenmor gen uit Londen meldt: Omtrent het lot van Hinchliffe zijn geen nadere berichten meer ontvangen. Geruchten waarvan in Telegrammen uit New-York melding werd gemaakt, volgens welke kapitein Hinchliffe zou zijn geland, zijn bij nader onderzoek niet bevestigd. Aangezien Hinchliffe thans 36 uur over tijd is, maakt men zich ernstig over zijn lot bezorgd. In kringen van deskundigen en weerkundigen beschouwt men de vlucht als een onverantwoordelijke waaghalzerij, te meer daar boven het midden van den Oceaan een storm- gebied ligt, terwijl de vochtige nevels bij New Foundland het gevaar met zich brengen, dat het vliegtuig met een sterke ijskorst kon worden bedekt, wat, naar men vermoedt, ook voor Nungesser en Colli noodlottig is ge- geword n. Er is geen nieuws van Hinchliffe en zijn metgezelle, zoodat alle hoop vrijwel voorbij is. S5M Kapelaan Janus en de bestuurder van den auto geen beroepschauffeur die Donderdag bij het noodlottig auto—ongeval ook te watergeraakten en naar het Elizabethgesticht werden vervoerd, hebben gistermorgen de inrichting verlaten, Zij zijn naar Delft terruggekeerd. Deskundigen die een kijkje namen op de plaats van het ongeval, meenen dat het niet van roekeloosheid is vrij te pleiten op dezen betrekkelijk smalien weg, met een diep vaarwater er naast, met een auto te keeren. De tocht van Hinchliffe. Nog geen nieuws van de „Endeavour". Thans is bekend geworden, dat kapitein W. G. R Hinchliffe op zijn tocht over den Oceaan van Oost naar aan de slaven van haar vader uit deelde. En nu werd alles goed en blij en schoon, en het leven een geestelijk genot voor kleine mooie Odrada. Maar nog eindigt hier het verhaal niet van de kronijk, noch het boven- menschelljke in het leven van Odrada Het is allemaal zoo zacht en zoo teer als een avondsprookje en de menschen- ziel die het begrijpt schroomt deze schoonheid uit voorbije eeuwen aan te raken om haar niet te bezoedelen door ongewijd gedacht, evenals onze ruwe menschenvingeren de gele ver dorde bladeren niet beroeren durven, die we vinden in oude boeken, waar ze gedoken werden door bevende handen en bestreeld door trillende lippen van menschenkinderen, lang vóór wij er waren. Het is teer en zacht als een zachte ballade uit vroegere dagen, die weet van ridders en jonkvrouwen en ster ven, en eeuwige, eeuwige liefde, en vaag en onbepaald als de gepeinzen van de oude vrouw, 's avonds, als ze bij lamplicht terugdenkt aan de dingen van haar jeugd. En gij die dit leest, zoo ge wel glimlacht om dit kinderlijk verhaal, en ongeloovig blijft en het hoofd schudt, ik bid u, doe dit niet; doe dit niet, evenmin ais ge glimlachen zoudt en 't hoofd schudden om 't verhaal van een oude vrouw, 's avonds, als ze bij lampelicht terugdenkt aan de dingen van haar jeugd en vertelt van lang voorbije tijden. In den oranjerooden avond kwam mijn vriend de Dood over de oneindige purpere hei gevaren. Maanden gele den reeds was m'n andere vriend, de engel der Ziekte, over de hei naar het kasteel van Scheps gekomen. Zonder dralen was hij het slot binnen gegaan en den trap opgeklommen naar de kleine witte kamer waar Odrada sliep hij had zijn warme vochtige hand op haar wit voorhoofd gelegd, en even z'n adem over haar laten gaan. Toen was hij zwijgend naast het bed gaan zitten van kleine mooie Odrada En sinds week de Ziekte niet van haar lederen dag was het sedert dien een stoet geweest van armen en heibe- woners, van slaven uit de hutten en kolenbranders in de donkere dennen- bosschenvan bedelaars en dolers, Odrada's vrienden, die kwamen ver nemen naar hun zieke beschermster en weldoenster. En als Odrada dit hoorde lachte ze gelukkig, en ze zond een dienaresse met veel vriendelijke woorden en geld en kleeren naar haar vrienden, en ze liet hen verzoeken te bidden voor haar en voor haar ouders. En nu, dezen oranjerooden avond, ging m'n vriend de Dood eveneens Hoe langer posititieve tijdingen uitblijven, des te ongeruster men natuurlijk wordt over het lot van den vlieger en zijn tochtgen.oote Men hoopt intusschen dat hij New Found land gepasseerd is, doch dat men hem door den mist niet heeft kunnen waarnemen, i Reuter seint uit Atlantic Cily d d. heden: De berichten uit verschillende plaatsen van Nieuw-Engeland, mel dende dat men een vliegtuig de kust heeft zien passeeren dat de „Endea vour" van Hinchliffe zou kunnen zijn, worden door de autoriteiten van den luchtdienst in New York met grooten twijfel ontvangen. Geer. enkele tijding schijnt op reëelen grondslag te be rusten. Wolff seint uit New-York, dat de over de oneindige purpere hei naar het slot van den heer graaf Hugo. Veel werk had m'n vriend dezen dag reeds gedaanin de rust van de don- kere, eeuwigruischende dennenbos- schen was hij de hutten der armen en der kolenbranders binnen getreden hier had hij een schamel kindje uil de handen van moeder genomen en met eerbied den vredezoen gegeven daar had hij een moegestreden felge- pijnde vrouw de hand tot eeuwige hulp gereikt; verder had hij een doler langs de baan den stillen kus der liefde op den mond gelegd. Menige abdij was hij binnengegaan, en menige witte cel was hij ingetreden om daar zijn grootsch priesterwerk als offeraar ie doen. En allen, één voor één, waren deze menschen hun oogen toegegaan met diepen zucht hadden ze den wit ten zoen ontvangen, en één voor één waren ze wit geworden als witte hosties, en schoon als verschgeplukte veldbloemen. Kinderen en zij die nog zuiver wa ren wisten dat m'n Vriend in aan tocht wasze voelden zijn bijzijn en 's avonds zagen zij z'n witte gestalte glijden over de purpere hei, naar het kasteel toe waar kleine mooie Odrada te bed lag, en naast haar de engel der Ziekte. En toen m'n Vriend bij haar kwam SPORT. H. E. C. Het eerste elftal heeft morgen nog geen wedstrijd. Voor het tweede elftal staat er morgen een zeer belangrijke thuiswedstrijd op het program, n.l. H EC 2—Waalwijk2. Het kan er morgen tusschen deze twee, die el- kaar het kampioenschap betwisten, nog geducht spannen. De HEC. reserves, die natuurlijk graag, evenals de eerste elftal Iers, den eeretitel zou den bemachtigen, zullen zich lot het uiterste geven Maar ook deQuickers die de leiding hebben zullen a les in het werk stellen om deze te behou den. Wie dezen wedstrijd wint, doet een goeden gooi naar het begeerde kampioenschap. Het is dus geen won der, dat er voor deze ontmoeting veel belangstelling bestaat. Daar de eerste elftallen van beide vereenigingen vrij zijn, komen twee sterke elftallen tegen elkaar. We zijn benieuwd naar den uitslag. Aanvang 2 uur terrein H.E.C. Het derde elftal gaat de Vlij - mensche Boys bekampen. R.W.B. De voor a.s. Zondag vastgestelde wedstrijd Sportvereeniging—RWB is op verzoek van Soortver. wegens herdenking van haar 20—jarig bestaan uitgesteld. RWB2 speelt haar laatsten uitwed strijd tegen Baardwijk2 om 12 uur terrein Baardwijk. RWB3 gaat op bezoek bij WSC3 deze wedstrijd wordt op ons verzoek a.s. Zaterdag gespeeldaanvang 3 uur. JULIANA. Zondag a.s. komt Oranje—Wit uit Tilburg een competitie wedstrijd spe len tegen Juliana hetwelk een span nende wedstrijd belooft te worden daar Oranje—Wit een van de sterkste vereenigingen uit de afdeeling is en de 2e plaats inneemt. Juliana staat dus weer een zware wedstrijd te wachten. De eerste ont moeting In Tilburg eindigde na een prachtig gespeelden wedsuijd meteen 5-4 overwinning voor Oranje—Wit. Onze geel—zwarten vertoonen tegen sterke tegensianders gewoonlijk hun j beste spel. Wij vertrouwen dat vele supporters aanwezig zullen zijn om onze geel—zwarten aan te moedigen. Het publiek wordt er aan herinnerd, dat deze wedstrijd om 2'la uur aan- vangt. Juliana 2 speelt om 12 uur een thuiswedsirijd tegen R W B. 2. Juliana 3 moet een wedstrijd gaan spelen tegen B.V.V. 5 in 's-Bosch P.S.V. Zondag a.s. staat er voor P.S.V. de laatste competitie-wedstrijd op het programma en wel tegen helzeer sterke Uno Animo uit Loonopzand, welke wedstrijd voor P.S.V. van zeer veel belang is. Eenieder, die de competitiestanden van de le klas R.K.B.V.B. heeft gevolgd zal begrijpen wat voor belang P.S.V. er bij hecit om Uno Animo a.s. Zon dag een nederlaag toe te brengen, hierdoor krijgen zij zeer veel kansom ais 4e op de ranglijsi te eindigen, waar zeer grooie gevolgen aan verbonden zullen zijn. Wij vertrouwen dan ook, dat de P.S.Vers zich Zondag geheel en al aan het spel zullen geven, dan zijn wij er van overtuigd, dat wij een zeer goed resultaat zuilen bereiken. Speel daarom met veel enthousias me, anders zou Uno Animo u de puntjes wel eens afsnoepen, zooals zij dat gedaan hebben in Loonopzand, waar P S.V. wat te laksch en niet doortastend genoeg was en met een 4—1 nederlaag naar huis weid gezon den doch toen was P S V. niet vol ledig terwyi Zondag a.s. P.S.V. met het volgende elftal in het veld komt. H. Pullens P. v. Ravenstein H. v. Mierlo G. Klerx M v. Beijnen A. Klein J. Schoenmakers, A. Schoenmakers, J. v. Mierlo, G. v. Mierlo, J. Pullens en mag hierbij vermeld worden dat met deze opsielling nog geen enkele wedstrijd verloren is. Uno Animo zal van zijn kant ook alles in het werk stellen om ons nu op eigen veld te kloppen, zoodat er voor de voetballiefhebbers a.s. Zondag een zeer spannende wedstrijd te wachten staat. Aanvang van den wedstrijd 2 uur. zette hij zich zwijgend naast het bed. Geruischloos ging de engel der Ziekte toen heen. ik weet niet of gij die deze regelen leest, ooit wel een mensch zaagi sterven. Weet: geen gebeuren in het schamele menschenieven is zoo ont zettend, en tevens zoo schoon en blij. Het is het moegepijnde lichaam dat met de beangstigde ziel den strijd aangaat tegen de onzichtbare Dood. Want pijn doet elke scheiding, en grooter pijn nog de strijd die een breken is van harmonie. Want de mensch voelt hoe de ziel die met duizende draden aan het lichaam ge bonden is, en samen met het lichaam met duizend andere draden aan het leven, langzaam, langzaam losge rukt wordt. En dan begint hetvreese- lijke: mn Vriend buigt zich over den mensch. En één draad breekt: het groote Werk is reeds begonnen: het is reeds te laat. En sterker nog dan vroeger hecht het lichaam zich aan de ziel. En een tweede draad breekt, en nog een, en nog een deze van de liefde tot broeders en zusters en ouders en kinderen evenveel draden en het genot van rijke zomeravon- den en stille sterrenachten twee dradenen dan de liefde tot het ongewijde vleesch ai, wie zal deze draden tellen? en de draden van BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Adriana Th. d, v, M.Vugts en M. W. van Loon Josef A. M. z. v. A. C P. Speekenbrink en C. H. J. Kniobeler Oveileden Cornells van Dommelen 57 j., wedn. van J. van Dongen echtgen. v. B. N. van Heiden Ingekomen personen: M. A. Kool, echig. G. J B. Coltn, van A'dam G C. C. van Sommeren van Helmond W. C. Orth, van Nijmegen A. van Boxtel van Lith J. G. Orth van Nijmegen G. Spelt en echtg. van Wouarichem W.J.A. Zonderman van Geertruidenberg G. van Delft, van Oudheusden L. A. C. van der Geer van 's Bosch J. M. Bergmans van Tilburg. Vertrokken personen M. Captain naar Zevenaar M. M. Lensen naar Bennebroek W. Meewis naar Eindhoven A.M. Vermeulen naar 's Bosch A. de Rooij naar Sprang- Capeile M. P. Palstra naar Leeuwarden J. Vugts en gezin naar Rotterdam. Een ervaring en een vertrouwen van 50 jareneen inrichting van den modernen tijd, waarborgen U PRIMA WERK aan BILLIJKEN PRIJS WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON HELEN. den onvolbrachten arbeid en de illu sies van de jeugd, en de begeerte, veel, ach hoe ontzettend veel kwaads goed te maken; en dan het besef van ongedane boete, en de zorg voor begonnen arbeid, en de eerzucht, en de eigenliefde, en de hoovaardlgheid, en hoeveel andere draden nog. En één voor één breken deze duizende draden, en één voor één breken de begeerten van de moegepijnde zielen de begeerten van het ongetemde lichaam. Zie, zoo was niet het sterven van kleine mooie Odrada, Los was haar lichaam van elk ijdel begeeren en lang reeds wachtte zij op het bezoek van de Dood. En gelukkig was zij als ze den engel der Ziekte, den bode van m'n Vriend ontving in haar vleesch en zijn adem voelde over zich. En nu, dezen oranjerooden avond wist zij de Dood in aantocht vanuit de donkere vredige dennenbosschen over de koninklijke hei. Langzaam brak ze zelf met witte dunne handen de draden die haar bonden aan het leven. En toen m'n zachte Vriend bij haar kwam, strekte ze blij-gelukkig de armen naar Hem uit en zalig en glimlachend ontving ze den witten vredekus van de Dood. (Slot volgt.) i iL GERÖ ZILVER o| SC

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6