nieuws"" HERPT. Aan de R K. Jongensschool te Den Dungen is als tijdelijk onder wijzer in dienst gesteld onze dorps genoot de heer van den Broek. TlLÖURG. Door de Eiectrolux. Til burg, werd gisteren een nieuwe chow- room, Heuvel 35, geopend, waarbij met de nieuwste eiectrolux stofzuiger, vloerwrijver en koelkast werd gede monstreerd. De show-room is naar de eischen des tijds ingericht en geeft een aan- genamen indruk. UIT KAATSHEUVEL. Kaaisneuvei. 2U Maan '28. „bel Canlou. Zaterdagavond hield de zangver- eemging „Btl Canto" een algcmcent ledenvergadering. De Voorzitter van 't voorloupig bestuur de heer P. van Boxiel opende de zeer geanimeerde vergadering, verder de leiding op dragend aan den Directeur der ver eeniging de heer j. Tuerlings. Deze zette net doel der vergadering uiteen en wees op den ernst der zaak waai het hier ging een definitie! besiuui voor de vereemging te kiezen. Mei een goed bestuur valt of staal vaak een vereemging en spreker hoopit dit door de .leden bij de keuze, die zij te maken hadden zou worden in acnt genomen. Als bestuursleden buiten de werken de leden werden met aigemeene stemmen gekozen de heeren Chr. Vesters, J. Fredcnks en C. Snoeren. Als bestuursleden uit de welkende leden de heeren P. van Boxtel, Jos. Vrlnten en C. de Groot, terwijl dt heer Tuerlings ais Directeur tevens zitting In 't bestuur heeft. Defunctie's werden nadien ais volgt verdeeld: P. van BuX.el, Voorzitter, Chr. Vesters, Vice Voorzitter, C. Snoeren, le Sccr.-PennirigmC. de Groot. 2e Secr.-Penningm., J. Fredenks en Jos. Vrinten, Commissarissen. Na de vergadering werd het reperiolre der jeugdige vereeniging nog even doorloopcn, waaruit bleek dat „Be! Canto" in de voorbije maan den niet gerust, doch met stagen ernsi gestudeerd heeft, zoudat er zoowei in slem ais loonvorming, in klank gehalte als nuanceering, veel bereiki is. Met de ambitie die er in de ver eeniging heerscht gaat „Bel Canto" een mooie toekomst te gemoet. Aanbesteding. Uitslag gehouden aanbesteding tol verbouwing van een leerlooierij lot 4 woonhuizen aan den Horst alhier, vooi rekening der Levensverzekering Maat schappij „N jord Braband" te Waalwijk onder architectuur van den heer H. J. v. d Heuvel, alhier. J. den Teultng, Waalwijk f 8888.— H. Maas, Waalwijk 8550.— Firma Wed. A. Aarts en Zn. Waalwijk 8400 C. v. Hest, Loonopzand 8237 P L v. Meer, Oosierhout 8üU0 C B Timmermans, Sprang 7647 J. F. Cornelissen, Kaaish 7389 C. Micnael,V.-ijh. Capelle „7.98 J. v d. Ven. Tilburg 6989 Gunning volgens bestek. Gunning. Het verbouwen van de concertzaal van het Kon. Muziekgezelschap „Eupho ma" alhier, onder leiding van architeci N. Snijers te Raamsdonksveer is ge gund aan de firma Gcbr. Coolen uit Tilourg. Arm gebroken. De heer Montee kwam Maandag in 't losse zand met de fiets te vallenen brak daarbij de hand. Een ongeluk ligt vaak op 'n klein plaatsje. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 21 Maart '28. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Heusden op Maandag den 19 Maart 1928 des avonds ten 71/, uur. Aan de orde 1. Notulen der vorige vergadering 2. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 3. Vaststelling van het kohier der rioolbelasting over 1928. 4. Vaststelling van het vermenig- vuldigingsgetal der plaatselijke in komstenbelasting voor het dienstjaar 1928/29. 5. Brief van de Directie der Gas fabriek betreffende voorgenomen her stellingen aan de fabriek in verband met de thans geldende concessie met voorstel van B. en W. 6. Voorstel van B. en W. tot ver nieuwing van keibestrating. 7. Rekeningen over 1926 en begroo tingen voor 1928 van de Godshuizen. 8. Voorstel van B en W. tot wijzi. ging der gemeentebegrootirg 1927. Tot directeur der Nutsteeken- school is benoemd de heer W. Knoop ter vervanging van den heer A. J. Leenhouts, die de gemeente gaai ver laten. In de jongste bijeenkomst der Pluimveevereeniging trad als spreker op de Directeur der eiervelling te Gaidermalsen, die met het voorbeeld zijner eigen veiling het groote nut daarvan aantoor.de. Aanstonds gaven zich meerdere leden op. om hun eieren te leveren te Geldermalsen, terwijl de heer L. v. Ballegooijen te Wijk werd aangewezen voor 't vervoer. Zondagavond weid in het R.K. Vereeiiigingaiukaal door aen Leiw. Paiei Caputiju Dtsidciius, geholpen door den Eciw. Biocuer WcuCcSlaus, een Heusdcnaar, die lyatlijk mei ver lui uil de MiSaie nier ie lanue vcrlocti, tal van licnioeeiden op nel doek orachi beiiLffciidc hun Mi&sie op au- f.iü. De zeer (alrijke bezoekers zullen zien bun avond mei beklaagd neoDeu, oaar Pdicr Desidenus een noogsi aan genaam causeur bleek. Van de wert der fa. De Haan en Üerlemans liep ie water hel stalen Kijuscnip „üreia, melende 67 M., bij 9,aU M. bij 2,31 M. mei een laadver mogen van 1U20 ton en mgerichi naar de eischen des itjds. Tevens weid de kiel gelegd voor een 1370 ions Kucln- Hernekanaalscmp. Gisteren ontving onze stad een bezoek van de Waaiwijkscne visch- club: „Viscnlusi", die naar nier was gekomen voor een onderling concours. Na afljop niervan trok men met nei vaandel voorop en geëscorteeid door net bestuur onzer veiecniging in op tocht door de siad. Zaterdag hield de Heusdensche Fanfare haar cersien muzikalcn rond gang door de siad, by welke gelegen- nein het nieuwe vaandel werd oni plooid, ten geschenk van de ingeze tenen, dat er weikelijk keurig uiuiei. Door het ontsiagnemen van den neer A. j. Leenhouts als raadslid komi volgens de lijsi als opvolger in aan- meiking de heer J H. Tupxer. Maandag is een ooievaar op de Prot. kerk alhier weergekeerd, waar schijnlijk alleen, omdat verleden jaar een paar dagen voor 't vertrek een der twee aldaar nestelenden werd dood geschoten, wat hier aller verontwaar diging wekte. KERKNIEUWS. bisscfijpnvjding Mgr. C, /urgens. Zondagmorgen had in de rijk ver sierde Kerk van den H. Antonius van Padua. parochie Groenestraat, ie Nijme gen de piccnuge oisscnupswijuing plaats van Mgr. Constant L. Juigens, aisschop van Tueguegaras op de Pniuppijnen.waar de nieuwe bisschop als missionaris meer dan 20 jaar ge weest is op het eiland Luzon. Om 9 uur ving de wijdingsplechtigheid aan en trok onder plecnng klokgelui een schitterende sioet bisschoppen en priesters in vol liturgisch ornaat en voorafgegaan door 60 in het wit ge- kleede koorknapen van de pastorie Joor den tuin naar de kerk. Voor de plechtige wijding werd de Pauselijke lastbrief (bulla), waarbij de bisschop oenoemd werd atgekonoigd en voor gelezen door den ZeeiEcrw. Heer J. Rutten. Na de plechtigheid had in 't Mgr Hamer-Missiehuis een officieele recep (ie plaats. Het ftlicitauealbum werd o.m. geteekend door Mgr. Diepen, Mgr. Th. Hopthans en door de pro- tessoren der R K. Universiteit Dr. van Wely. Dr. Bellon, Dr N Pompen O F M Dr. G. Brom, als vertegen woordigers der academische Senaat, door den burgemeester van Nijmegen en de weihouders A. Krooijes en Verhty, de eerste Kamerleden P. Uobbeimann en j. v. d. Lande, verder door den Senaat van de Studenten- vereeniging „Caroius Magi.us", de oud Minister Harte van Teckelenburg en en W. van Oss. Mgr. C. Jurgens reed na de plech tige bisschopswijding per auto naar het Keizer Karelplein, waar Z. D. H in gezelschap van den hoogeerw. pater J Ruften, generaaloverste der Congre gatie uit Scheut bij Brussel en van Mgr, De Bseck, mede wijbisschop en medebroeder uit den Congo uit naam der geheele congregatie een krans met linten neerlegde aan de voeten van het Mgr. Hamerbeeld. Naarwordtvernomenzal door de vroe gere klasgenooten van Mgr. C Jurgens die met hem studeerden op het klein en Grootseminarie van het Bisdom Den Bosch, aan den nieuwen Missie bisschop het gouden Bisschopskruis worden geschonken. Door de familie te Nijmegen zal de kostbare bisschopsstaf worden aange- boden. SPORT. WAALWIJK. Door wijziging in het wedstrijd- programma is voora s Zondag vastge steld de wedstrijd Quick I Helmond I. Een zeer belangrijke wedstrijd voor de Quickers welke voor een groot deel zal beslissen of Quick degradatiewed strijden zal moeien spelen. In het nummer van Zaterdag komen wij nog nader hierop terug. W.S.C. j.i. Zondag hech het le elital van W.b.C. naar laaisicn cumpciiue-weu- suyü gespeeld van hel seizoen i9z7/z8 tu wei legen de veieeulgiug „öueiuieci" uil bitda, Welke wcdsiilju niclicgen- siaanüc een voorsprong van 3 i loch cüiuiguc mei een siand van 3—4 ia nei vooiuctl van Bucimeer. Wij uauden gemeend dal heteeiStc cltiai er alits op zou zenen om dezen idaisien Wcddlujd lol een goed einde ie Oiciigen, doen er weid vaak zeer unbciiUiJig gespeeld en zal dezen zomci ook zeer veel geoetend moeien worden om voor hei volgend seisoen een cluai in hel veld ie kunnen Diengen, waar mede succes Ocnaald kan worden, Vuur a.s. Zondag hceü op hei W. S. C.leritin de wedsuijd piaais W.bC. tl— Waalwijk li welken hei aan Oclangsieiiing niet zal ontbreken, daar deze wcusuijd van groul Oclang is voor nei kampioenschap in die al dceiiüg. Wij komen hierop a.s. Zaterdag nog nader leiug. P. S. V. Zondag l'i. speelde P.S.V. haariaatsfen comp.-wedsuijd legen „Uno Animo'' uil Loonopzand en wisi mei 4i de overwinning ie Ocnaicn. Over den wedsuijd net volgende; Ais schciosiechtci v. d. Brand oc- gtnrien Diaasi sicii P.S.V. zich op mei 2 invallcis, ecu voor hun middcnnali en een voor den rcchisDuilen, lerwiji Uno Animo ook 2 invalids hctii. P.b.V. speelt legen den sief ken wind in, wal al dncci zeer hinderlijk vooi nel spel Diijtu ie zijn, en waardoor zij geen goed siuiiend samenspel Kunnen voimcn, waardoor de ha.fLnie van U. A. sieeds gemakkelijk kan ingrijpen cn mei verre nappen naar vooinocde aan het werk zd. Hel is dan ook voornamelijk de snijd tusschen de U. A. vooihocde en dc P.b.V. naiflmlc die men hel eersie hal! uur ie zien kiijgl. Dit gdal ae PS.V. achterhoede nici slcchi ai daar zij de U. A. vour- waariscnen siccus de baas blij.en, vooiai de iinksna.t Klein speelde van uaag een van z'n Oesie wedstrijden. Hij is vooral de man geweest die de meeste gevaien op uuslekcnde wijze geweerd necit. Als 'l spel ongeveer een '2 uur oud is zieljhr. Vcrheijuen de kans langs de iinkshail heen ie glippen en zendi een keihard scnoi in, dat dooi den keeper mei voldoende woidiweg gewerkt en door den aanstormenden recnisDinnen van U. A. in een doel punt wordt omgezel 0 1. Dan komen de P b V.'ers overdon derend opzeilen en zijn zij niet meer van de U. A. speeihelli weg te krijgen, toen kunnen zij nog mei direct den siand gelijk maken. Dan komt on verwachi de gelijkmaker. Als er ver schillende goede kansen veiloren zijn gegaan en de oal ongeveer op midden- hein is, kujgl de linkaDinnen, C. Boom, den bal goed aangespeeld en ziet de kans schoon 'n Soloren te ondernemen, hij passeert alles, en schiet naasi den uiigeloopen keeper zuiver In 1 1. Mei dezen stand komt de rust. Na de rust speeli P. S. V. met het voordeel van den wind, waardoor zij direct voor het U. A. doel zitten. Van Mierlo lost zeer onverwacht een flinken kanjer echter juist tegen de lat, waar door 'i U A.doti zeertortuinlijk aan een doorboring ontkomt, dan gaan de pariljen een tijdje gelijk op. Toch kan men direct zien dat PS.V. niet met een gelijk spel tevreden is, ze beginnen zeer enthousiast aan te vallen en even later scoort de centervoor door een laag schot, geheel buiten bereik van den keeper, 2—1. Hierdoor nog meer aangemoedigd zit P.S.V, weer direct voor doel en pim. 10 minuten later is het weer van Mierlo die voor No. 3 zorgt 3 1. Daarna komt U. A. weer eens aan 't woord en wordt het spel naar het middenveld verplaatst. Dan komt er zeer onverwacht een doorbraak van Jhr. Veiheijden, recht op doel af tot ongeveer 3 meter van den keeper, lost een van zijn bekende harde kanjers doch.... over de lat, zoodat het gevaar geweken is. Daarna is het metU. A. gedaan en weet P.S V. nog 2 maal te doelpunten beide door van Mierlo waarvan er een geannuleerd wordt wegens buitenspel. Met 4 1 komt het einde van deze zeer vriendschappe lijk gespeelden wedstrijd. Hierdoor is P S.V. met V.I O S no. 4 van de ranglijst geworden daar zij beiden 13 punten hebben en beiden uitgespeeld zijn, zoodat P.S V. waar schijnlijk nog een wedsuijd krijgt te spelen op onzijdig terrein tegen boven genoemde vereeniging. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. V^fbescherma vervalschmg JULIANA. Het is Zondag j.I. juliana gelukt na een prachtig gespeelden wedstrijd een 3—2 overwinning te behalenopOranie- Wit Tilburg. 1 Direct na aftrap ontwikkelt zich een vlug spel met om beunen beide doe len tn gevaar maar de verdedigingen blijken tn goeden vorm te zijn, en met blanken stand 0—0 komt rust Na de rust wordt de wedsirijd nog spannender en beide elftallen geven zich geheel. Na een kwartier wordi Dij een Oranje Wit aanval prachtig voor doel geplaatst en onhoudoaar neemt Oranje Wit de leiding. Nu komt Juliana in Oen aanval, uit een mooien voorzet van den rechtsbuiten, maakt de centervoor met een prachtigen kopbal gelijk. Even later een misverstand in de Juliana achterhoede en Oranje Wit nerneemt de leiding. Dit zet onze geelzwarten nog tot harder werken dan en het is de rechtsbuiten die met een prachtig schot de partijen weer op gelijken voet brengt. Hard wordt nu gestreden om de winnende goal, Juliana is nu steeds in de meerderheid. Eindelijk wordt het harde weiken ocloond als de rechtsbuiten met een onhoudbaar schot den stand op 3—2 brengt. Even later komt het einde en hebben onze geelzwarten een ver diende overwinning behaald. Juliana II verloor met 2- 1 van een sterk reserve elfial van R. W. B. Ook de 3e entailers kregen in 's Bosch een sterk elftal tegenover zich en verloren mede door het geheel uit vorm zijn van hun keeper mei 6— van B. V.V. 5. Onze reserve's speelden 1.1. Zondag tegen Baardwijk 2 hun laatsten uit wedstrijd welke door hen met 2—1 gewonnen werd. Het is wel opvallend dat RWB 2 uit beter speelt dan thuis, aithans van de uitwedstrijden zijn er 5 gewonnen, 1 gelijk en slechts 1 verloren. RWB 3 verloor van WSL 3 met 4-1. Zondag as. RWB—Baardwijk en RWB 3—Baardwijk 3. KORFBAL. Zaterdag 1.1. had een vriendschap pelijke ontmoeting plaats tusschen O. N. A. uit Tilburg en W. E. K. alhier. Onmiddellijk na het begin gaven beide elubs een vlot spel te zien. Al zeer spoedig wist W.E.K. het eerste doel punt te maken, dat echter al even spoedig gevolgd werd door den gelijk maker. Hoewel verschillende leden van W.E.K. uitstekend speelden en blijk gaven van een goed inzicht in het spel, mocht het toch niet geluk ken, de thuisclub een overwinning te bezorgen. Het veel oudere O.N.A. won met 8-4. Het moet erkend worden, dat W.E.K. goede krachten bezit, die on der volle medewerking der overige leden, nog dit jaar wel een klein succesje zullen weten te behalen. Dan dient er natuurlijk geregeld en ernstig geoefend te worden. En waarom is het damesta! nog niet compleet Komt, dames te Waalwijk, zet nu eens alle vooroordeelen of overige overwegingen op zijsluit U aan bij de W.E.K. en houdt op deze wijze mede den naam van Waalwijk hoog. En stelt het publiek geen belang in de mooie korfbalsport Bij een volgenden wed strijd blijke duidelijk het tegendeel. AGENDA'®, WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur Gymnastiek voor de leden B GV. Donderdag8'/a uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Zaterdag 3l/2 uur. Verplichte oefe- ning voor de leden der korfbalclub W.EK. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. RECHTZAKEN. De zaak Mullenbruch te Roermond-. Het gerechtshof te Den Bosch, uit spraak doende in hooger beroep beves tigde geheel het vonnis der rechtbank te Roermond, waarbij Gerard Jean Hu- bert Maria Mullenbruch, 36 jaar, coif feur te Roermond, gedetineerd te Den Bosch, wegens moord op zijne echtge- noote en brandstichting om het mis drijf van moord te verbergen, veroor deeld werd tot twintig jaar gevange nisstraf. LAATSTE BERICHTEN. Aangehouden. Door de Marechaussée werd alhier hedenmorgen aangehouden zekere de B., geboortig uit Haarlem, thans zon der vaste woonplaats. Deze persoon maakt zich den laat sten tijd schuldig aan diefstal van rij wielen. Zoo leende hij op 4 Febr. j.I. bij den rijwielhandelaar M. te voorm. Be- soijen een fiets, onder valsclien naam. Mijnheer moest eventjes naar Tilburg maar keerde niet meer terug. Thans blijkt, dat hij 'trijwtel in Den Bosch heeft verkocht. De fiets is intusschen opgespoord en in beslag genomen. Morgen zal de B. voor den Officier van Justitie te 's Bosch worden geleid. MARKTBERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. Gistermiddag omstreeks halt vijf is het 2 jarig knaapje F. Roost, aan het Binnendamsterdtep te Groningen Dij het plotseling oversteken van de straat door een vrachtauto gegrepen en gedood. Te Tilburg is de 7-jarige A. H., toen hij achter een wagen heen liep, door een juist passeerenden auto ge grepen en korten tijd later overleden. Dokter: Klaagt uw man over dorst? Vrouw van een patiënt: Eerst wel. maar toen ik hem 'n paar maal water nad aangeboden, hield hij gauw op. (Passing Show). In een hotel in de Charenton- straat te Parijs was men bezig met het desinfecteeren van kamers. Het desintectie-middel schijnt nog al kras te zijn geweest, want een schoonmaak ster is tengevolge van het inademen der giftige gassen gestorven en een hotel-knecht is stervend naai een ziekenhuis gebracht. Te Salfords (graafschap Surrey) heeft, een noodlottige brand gewoed. De brand brak uit in een pesionaat. terwijl daar een 50 tal kinderen van 4 tot 10 jaar in diepe rust lagen. In korten tijd waren de bovenver diepingen van het gebouw door de vlammen omringd en vulden de slaap zalen zich met rook. Verschrikkelijke angsttooneelen speel den zich in het nachtelijk uur onder de uit hun slaap gewekte kinderen af en de onderwijzeressen hadden al haar moed en geestkracht noodig om de jeugdige pensionairen nog zooveel mogelijk onder bedwang te houden. Een j inge onderwijzeres, miss Yong geheeten, legde grooten moed en een weergalooze toewijding aan den dag. De vlammen en den rook trolsee- rende, die het heele gebouw vervul den, drong ze dapper verschillende kamers op de bovenverdieping binnen en wist verscheidene kinderen, die reeds bewusteloos waren, aan den greep van den dreigenden dood te ontrukken. Spoedig verloor ze echter het be wustzijn en liep zware brandwonden op, Ondanks alle pogingen tot redding kwatnen helaas vijf kinderen In de vlammen om. -- Een ernstig ongeluk is gister avond te Geleen gebeurd Een groote autobus, eigenaar de heer Baggan, was met mijnwerkers op weg naar de mijn „Maurits". Op den hoofdweg wilden opeens drie jongens vóór de bus de straat oversteken. Zij werden door het zware voertuig gegrepen en overreden Twee van hen kregen ern stige beenbreuken. Zij zijn in het ziekenhuis te Sittard opgenomen. De andere knaap kreeg een schedelbreuk Hij werd dood bij zijn ouders binnen gedragen. De marechaussee heeft de autobus in beslag genomen. De heer Baggers, die zelf reed, zou geen schuld treffen. ADVERTENTIëN. Wegens vertrek te koop een partij prachtige Struikrozen, Stamrozen, Palm elc. Alies 1ste qualiteit. B. KLIJBERG-SWEENS» Mr. v. Coothstraat C 26. t VOETBAL. QUICK. R. W. B. VEE eu PAARDEN. ROTTERDAM, 20 Maart, Ter veemarkt wnreu lieden aangevoerd 202 paarden, 1 veulen, 1215 magere runderen, 340 vette runderen, 200 vette kalveren, 2373 nuchtere kalveren, 77 graskalvereu, 104 schapen of lammeren, 142 biggen, 8 bokken of gelten. 0 overloopers. Prijzen per Kilo Koeien 30—34, 42J— 45, 49—51 ct.Ossen 39, 4114, 47*—50 ct. Stieren 30 c., 40 c., 43—45 ct.Kalveren 00 65 c., 7580 c., 9095 cent. Prijzen per stuk van mager vee Melk koeien ƒ190—390; Stieren 120-180; Paar den ƒ200—300; Slachtpnarden ƒ100—200; Hitten ƒ150—200; Veulens 100-160; Kalf- koeien ƒ200100; Pinken ƒ100—130; Vaar zen 175225. Biggen 013, per week 1.25, overloopers 10—30Fok nuchtere kalveren IS25Slacht nuchtere kalve ren 8—13.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7