HULHGH STOOiRIBJ ANTOQN HELEN Marktberichten. aao 008 op INRICHTING VOOR DE VERVAARDIGING VAN tenties voor het „Kerk klokje" voortaan in ons bezit moeten zijn vóór Vrijdag morgen 9 uur. "nieuws luiden der klokken. Aldaar werd door de Concreganisten een treurlied ge zongen ter afscheid en een kort ge bed verricht, waarna allen onder den indruk het kerkhof verlieten. HAARSTEEG. De vergadering van den Gemeenteraad, die tegen Maandag 26 Maart was uitgeschreven, is uitge steld tot a.s. Maandag 2 April des nam. te 5 uur, wegens ongesteldheid van den burgemeester. GEERTRUIDENBERG. Woensdag 21 Maart, hield de K. E. Symphonie en Zangvereenlging .Cecilia" haar jaarlijksche Algemeene Vergadering in hotel .Santbergen" waarop werd voor zien in de vacature, ontstaan door het overlijden van haren voorzitter den heer S. G. Meyers, wiens lang jarige toewijding voor de vereeniging in eenige treffende woorden door den vice-voorzitter, den heer A. de Kroon J. Z., werd herdacht. Uitslag van de daarop gehouden stemming wa3, dat de heer A. C. ter Berg tot voorzitter gekozen werd, die zich bereid verklaarde de functie te aanvaarden. Nog werden gekozen wegens perio dieke aftreding voor de functies van 2e secretaris de heer I. Mayers en Bibliothecaris, de heer F. de Wit. Op de vergadering werd verder definitief besloten ook de zangafdee ling te laten optreden, waardoor het programma van de vereeniging voor taan zal bestaan uit muziek en zang. Een krachtige aansporing werd tot de werkende leden gericht om de repetitiefs geregeld bij te wonen, en wanneer deze raad wordt opgevolgd, twijfelen wij niet, of de vereeniging zal wederom mooie nummers ten gehoore brengen. Moge dit aanleiding zijn dat allen zich als lid zullen opgeven, waartoe ten allen tijde gelegenheid bestaat bij een der bestuurleden. (Hsgz.) ZEVENBERGEN. Alhier zal met October a s, eene nieuwe R. K. Kerk worden gebouwd, geheel ingericht naar de eischen des tijds, en een plaatsruimte biedend voor ongeveer 2000 zitplaatsen. Het terrein hiervoor is reeds eenige jaren geleden aangekocht. OUDENBOSCH. Wijlen Mevrouw wed. H. Berends alhier, heeft gele gateerd aan de volgende instellingen aldaar St. Elisabethsgesiicht f 30 000. R K. parochie der H H. Agatha en Barbara f 60,000. Mij. tot verbetering der maatschappelijke en zedelijke belan gen der bewoners van St. Willibrord (Rucphen) f 10 000, St. Vincenttus en St. Elisabethsvereenlging elk f 2000, harmonie Eendracht f 1000. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen behoorlijk, stroe ve handel, zoodat de prijzen van giste ren niet konden gehandhaafd blijven. Een puik beste spoelingkoe ging nog tot 3 cent boven noteering en een pri ma Paaschbeest tot 5 cent en iets hoo- ger boven noteering. Stieren tamelijk ter markt met ma tigen handel en nauwelijks prijshou dend. Vette kalveren met gewonen aanvoer, slechten handel en lage prijzen. Een enkel puik best kalf werd nog tot 5 cent boven noteering verkocht. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien goed. De han del zeer matig en ongeveer de oude prijzen. Jongvee matig aangevoerd, stille handel en weinig verandering in de prijzen. Graskalveren onbeduidend aange voerd, weinig handel en geen noteering Nuchtere fok- en slachtkalveren zeer ruim aangevoerd. Voor den dood zeer trage handel en lage prijzen, terwijl er voor het leven tamelijk vlugge handel was tot hoogere prijzen. Werk- en slachtpaarden, hitten en veulens, matig aangevoerd. De handel was redelijk en de prijzen bleven sta tionair. Bij uitzondering werd voor een uitgelezen slachtpaard nog wel tot 25 gulden boven noteering bedongen. Biggen met matigen aanvoer, zeer luien handel en vrijwel de oude prij zen. Overloopers weinig ter markt, kalme handel en geen verandering in de prij zen. ""'KEmCNIEUWS. Ned-. R. K. Kolonie in Canada. Naar wij vernemen zal Pastoor W. Cox, stichter van de Eerste Ned. Paro chie te Plumas (Man) op 28 Maart in Nederland aankomen. De Zeereerw. Heer W. Cox zal voor belangstellenden van 28 Maart tot 7 April te spreken zijn ten huize van den heer C. Cox, Nieuwstraat 44, 's Herlo- genhosch. Personen die een onderhoud met Pastoor W. Cox wenschen, worden echter verzocht vooraf even bericht van hunnen komst te zenden. De brochure, waarin alle bijzonder heden omtrent de te stichten kolonie nauwkeurig zijn omschreven, wordt op aanvraag aan belangstellenden gratis toegezonden. AGENDA'S, WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Algem. vergade ring van het Wit-Gele Kruis in den R K Gildenbond. Donderdag 8 10 uur Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8'/auur.Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Zaterdag 3'/a uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 8 uur vervroegde bestuurs vergadering Liedertafel Oefening en Vermaak". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Veilirigvereen. „De Langstraat" Drunen. Prijzen op 27 Maart. Appelen 0.06-15 P- KG Spinazie 0.23-25 Witlof 0.13—21 Juin 0.14-16 Wortelen 0.02-8 Sla per stuk 0 10-12 II 0.06-8 Keelen per bos 0.02—3 Radijs per bos 002i_3i Prij II per bos 0.12-16 VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 27 Maart. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 204 paarden, 1424 magere runderen, 852 vette runderen, 189 vette kalveren, 255 nuchtere kalveren, 140 graskalveren, 105 schapen of lammeren, 129 biggen, 8 bokken of geiten en 21 overloopers. Prijzen per half K.G.: koeien 303272, 41—44, 48—50 ct., ossen 39, 41—44, 48 50 ct., stieren 35, 39, 4345 ct., kal veren 58—6272, 7272—7772, 90—95 ct. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien ƒ190ƒ390, stieren 120—490, paarden 200—350, slachtpaarden 100—200, hitten 150 ƒ200, fok nuchtere kalveren ƒ18 28, slacht nuchtere kalveren 811, kalfkoeien 200400, pinken 90 ƒ130, vaarzen ƒ175ƒ225, biggen ƒ7 13, per week 1,25, overloopers 15. geacht wordt en volgens gehouden en- GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Herpt, gehouden 23 Maart '28. Voorzitter de Burgemeester, secre taris F. A. -T. v. Liempt. Aanwezig alle leden. De Notulen der vergadering van 4 December worden goedgekeurd. Ingekomen stukken, a. 2 processen-verbaal van kasopname van 6 December 1927 en 27 Februari 1928, waaruit blijkt, dat alles in orde bevonden is. b. Koninklijk Besluit inzake onge grond verklaring beroep tegen de be slissing van Ged. Staten, inzake goed keuring der opheffing van de Openba re Lagere School. c. Van Ged. Staten inzake goed keuring gem. begrooting '1928. d. Van Ged. Staten inzake wijzi ging reglement van Bestuur. e. Verzoekschrift bijenhouders wordt afwijzend beschikt. f. Van liet Polderbestuur, inzake overeenkomst om den veldwachter dienst te laten doen als polderbode te gen een minimum bijdrage van ƒ250 wordt goedgekeurd. 2. Wijziging gemeente begrooting 1927—192S. De dienst 1927 behoeft voor verze kering-ongevallen-rente 3 centen, voor brandbluschmiddelen 49.3272, persi- oenbijdragen ƒ4.154, voor de Openbare School gem. Heusden 30.voor kwade posten ƒ138.66. 1928, inzake heining hij de Openbare School, die volgens aanwijzing van het lid van den Broek, goedkooper is uitgevallen dan was voorgesteld, 100.Wordt goedgekeurd. 3. Vaststelling der vergoeding in de exploitatiekosten der R.K. Bijzon dere School over 1926. Er is bij drie gemeenten opgave gevraagd eveneens uit de 8e klas, voor de personeele be lasting, Nieuwkuik, Dinteloord en Oud-Gastel. Dinteloord 6.35, Nieuw kuik ƒ4.644, Oud-Gastel ƒ4.34. Het gemiddelde is ƒ5.14. Als het Schoolbe stuur er niet mede komen kan, moet liet zelf bijleggen. Voorschot van 80% hiervan wordt ongeveer ƒ4. 4. Voorstel van B. en W. tot op zegging van de huur der onderwijzers woning. Daar zit een lieele geschiedenis aan vast. Bij het vrij komen der Openbare School is gedacht 0111 er een bewaar school in te krijgen, die zeer gewenscht -ƒ 30. I quête is er genoeg belangstelling voor, waarop liet is overgegeven, volgens den aangewezen weg aan het Kerkbestuur. Daar van het Kerkbestuur niets verno men werd, is er een officieel schrijven gericht d.d. 6 Maart, waarop nog geen antwoord is ingekomen, waaruit men moet opmaken, dat er heel weinig of geen animo voor is.Aangezien er nog geen mededeeling is en er van uitgaan de dat er van bijzonder onderwijs niets kan komen, kan dit de gemeente toch niet ter hand neinen vanwege de kos ten. Nu is er de gedachte geweest er een veldwachterswoning van te maken, maar omdat de kosten daarvoor nogal belangrijk zijn, heeft men dit idee la ten varen, te meer ook daar de heer de Man minder op buren gesteld zal zijn en er weinig op gesteld zal zijn van zijn tuin le missen. De toestand van de woning van den veldwachter is echter dusdanig, dat er verandering moet komen. Aan de wo ning is de laatste jaren niets gedaan. Men kan dien man niet in een slechte woning laten zitten. In de gegeven om standigheden moest men den heer de Man opzeggen en den veldwachter in de woning van den heer de Man zet ten. Met nadruk verklaart de Voorzit ter niets onaangenaams van liet Kerk bestuur te willen zeggen, maar 't. Kerk bestuur laat niets aan de woning doen en laat ze invallen om ze voor afbraak te kunnen verkoopen en liet. kan niet anders, de veldwachter moet een ge schikte woning hebben. Er is een con tract met het Kerkbestuur en de ge meente heeft het recht de huur 3 mud. voor ieder huurjaar, ingaand 15 -Tfili, op Ie zeggen. Het is de bedoeling niet den heer de Man op straat te zetten, maar de gemeente wil de macht hebben om de buur op te zeggen. Buys vraagt naar de huur van het schoolhuis. Voorzitter. De veldwachter en do on derwijzer ieder 2.25. Buys. Hebt u 't schoolhuis bezocht? Voorzitter. Ï11 langen tijd niet. Het lid van Herpt (tevens lid van 't R.K. Kerkbestuur) begint met het ge zegde van den Voorzitter te weerleg gen. Ten eerste kan bij medèdeelen dat de kwestie der bewaarschool de volle aandacht heeft van liet Kerkbestuur en dat er met bekwamen spoed ge werkt wordt 0111 de bewaarschool tot stand te brengen, maar hiervoor is geld noodig en dat is zoo gauw niet bijeen. Dan wat betreft de woning van den veldwachter. Spreker weet niet dat er klachten zijn ingekomen. Daar hij gaar ne een en ander wil onderzoeken stelt bij voor dit punt van de agenda af te voeren tot de volgende vergadering, bij kan dan, een en ander onderzoeken. De Voorzitter zegt. dat dit niet kan, omdat de limiropzegging moet geschied zijn 3 maanden voor liet eindigen van elk huurjaar en dat is 1 Juli, dus voor 1 April moet opgezegd zijn, anders zit ten wij weer een jaar vast. Toen ontstond een lange discussie tusschen den Voorzitter en het lid'van Herpt, wat tot slot liad dat 't voorstel van B. en W. in omvraag werd ge bracht, met dien verstande dat, wan neer het Kerkbestuur de veldwachters woning zal herstellen, er vanwege liet, gemeentebestuur geen gebruik zal wor den gemaakt van hot. recht 0111 de huur te doen eindigen op 1 Juli a.s. 't Voor stel werd met 6 togen 1 stem aange nomen. Tegen stemde het lid v. Herpt. Punt 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van liet - vermenigvuldi- gingscijfer der gemeente-inkomstenbe lasting dienst 1928—1929. De Voorzitter zegt, dat dit wordt voorgesteld te brengen op 44. Vorig jaar was liet 34, maar daar met 1 Mei een der grootste belastingbetalers de gemeente verlaat en daar Ged. Staten de gemeente-begrooting niet meer goed keuren of de eindsaldo's moeten klop pend zijn, wordt thans 4| voor gesteld. Er wordt volgens voorstel van B. en W. besloten. Punt. 6. Aanwijzing van de uitoe fening van liet stemrecht der Gemeente in waterschappen. Wordt 11a gehouden stemming de Voorzitter aangewezen 0111 liet stemrecht uit te oefenen. Daar voor de rondvraag niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. GEMENGD NIEUWS. Te Nijmegen in de St. Annastraat, ter hoogte van de Houtlaan, is Dins dagmiddag, tegen 5 uur, de 55-jarige pianostemmer P. H. Frenzen, die per fiets op weg was van Malden naar Nij megen, bij het voorbijrijden van een in zijn richting rijdenden fietser, dooi den auto van den heer S., die van den zelfden kant kwam, aangereden. Hij was op slag dood. Aardbeving in Italië. Dinsdagmorgen ongeveer half tien heeft in de provincie Venetië een ern stige aardbeving plaats gehad. Het cen trum1 bevond zich waarschijnlijk nabij Cavaccano, waar drie dooden te be treuren zijn. Te Tolmezzo werden van talrijke huizen de daken afgeslagen. Verscheidene huizen vertoonen gevaar lijke scheuren en dreigen eveneens, in puin te zullen vallen. De aangerichte schade is zeer aanzienlijk. Sterke red dingsbrigades en troepenafdeelingen zijn naar hel getroffen gebied gezon den. Nadere bijzonderheden ontbreken, daar alle telefoon- en telegraafverbin dingen verbroken zijn. Nader wordt uit Milaan gemeld, dat ook te Cavazzo Carnico, Caneva en Tol mezzo door de aardbeving ernstige on gevallen zijn veroorzaakt. Vijftien doo den en vijftig ten deele ernstig gewon den zijn geborgen. Te Caneva moesten de troepen uit een instortende kazerne vluchten. Te San Stefano, T ar vis en Pontebba zijn tal van huizen ingestort, waarbij verscheidene personen gedood zijn. Ook uit Udine zijn twee reddings brigades gezonden. De aardbeving is in geheel Oosten rijk waargenomen, terwijl verschillen de ethnografen in Duitschland den schok eveneens hebben geregistreerd. Aan Heeren Adverteerders in 'f „Kerkklokje' Wij deelcn mede, dat 3ClVGr° Een ervaring en een vertrouwen van 50 jareneen inrichting van den modernen tijd, waarborgen U PRIMA WERK aan BILLIJKEN PRIJS WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON T1ELEN. Justitioneele inval in de Communistische Koloniete Best. Drie gestolen koeien en een gestolen paard in beslag genomen. In de maand October van het vori ge jaar werden op brutale wijze vier koeien ontvreemd, welke in de weide liepen van den landbouwer Scheepers onder Eindhoven, ter plaatse Soeter- beek. Onmiddellijk werd door de gemeen tepolitie een uitgebreid onderzoekin- gesteld tot zelfs buiten de grenzen des lands, daar niet het minste spoor in de omgeving van de plaats waar de diefstal was gepleegd kon worden verkregen. Ofschoon dan ook dat onderzoek op niets uitliep, bleef de recherche voortdurend werkzaam in deze zaak. Zoo kwam haar ter oore, dat op de communistische nederzetting De Ploeg te Best waar men aanvankelijk siechts één koe had, plotseling verschillende koeien waren opgedoken. Niemand wist waar deze vandaan kwamen. Dit v/as aanleiding dat Zaterdag 'n inval plaats vond op de terreinen van de Ploeg, hetgeen geschiedde door den Officier van Justitie te's-Hertogen- bosch met den rechtercommissaris en den griffier, den commissaris van po litie te Eindhoyen, den districtscom mandant der marechaussée, terwijl verder een groot aanial politiemannen aanwezig was, dat het terrein afzetle. In een schuur, staande achter op 't terrein werden indeidaad drie koeien aangetroffen, welke door den eigen- naar onmiddellijk als de zijne herkend werden. Zij waren echter geschoren geweest, doch voor den eigenaar toch nog gemakkelijk te herkennen, temeer nog daar er een koe bij was die slechts drie spenen had. Buiten liep nog een paard en gezien het resultaat met de koeien achtte de districtscommandant der marechaussée het niet onmogelijk dat dit het paard was dat circa V/2 jaar terug te Nue- nen was ontvreemd In allerijl werd de eigenaar gehaald en deze herken de dan ook onmiddellijk het paard als zijn eigendom. De koeien en het paard zijn In beslag genomen. Als verdacht van diefstal van dit vee is aldaar aange houden zekere A M verblijvende op De Ploeg". Deze communistische bevolking van De Ploeg", die in het „Volk" destijds als zeer vreedzaam en onschuldig werd voorgesteld, vertoont zich nu in haar ware gedaante. Deze ontmaskering zal niet nagelaten hebben indruk te maken op de bevolking, vooral op de land bouwers, wier vee in hun buurt niet meer veilig blijkt te zijn. Destijds heeft deze kolonie ook ai asyl verleend aan een jongmensch dat verdacht werd van diefstal en poging tot doodslag in een plaatsje in Noord- Holland. M. M. Meneer (dicteerend)„Ik weiger absoluut die inkomstenbelasting te betalen. Ik beschouw u als een door trapten schurk, boef en schobbejak. Ze moesten u aan boord van een schip in een zak naaien en overboord gooien. Ik hoop dat u jong sterft." Hebt u dat? Typiste (zenuwachtig): J ja. Meneer: Goed verscheur dien brief nou maar. Dat dicteeren heeft me opgelucht. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 27 Maart '28. Aanbesteding. Door den Gem.-Architect den lieer '1 irion, werd aanbesteed het bouwen van een noodslachthuis aan de terrei nen ten Westen der Gem.-Gasfabriek. Uitslag: C. Mutsaers, Loonopzand 5175. A. Zwaans, Kaatsheuvel 4910. A. Stalpers, Loonopzand 4885. P. Michaël, Kaatsheuvel 4325.— C. Michaël Z11., Vrijh.- Gappel 4297.— Begrooting 4500.—. Gegund aan den laagsten inschrijver. Euphomg. Het verbouwen van de concertzaal van het K011. Muziekgezelschap „Eup- honia" volgens gewijzigd bestek cn tee- kening en bij onderhandsdie aaubeste- ding gegund aan de firma Gebr. Coo- len te Tilburg» voor ƒ3715.—. De heer A. Zwaans stond aan ƒ4109.Dhr. de aanbesteding zijn de schilderspost, loodgieterspost, ijzerpost en mastieke daken. Gegund. Bij onderhandsche aanbesteding is liet bouwen van een woonhuis in de Schoolstraat voor rekeing van dhr. de Jong, opgedragen aan de firma Ge broeders -I. en O. v. d. Hoven alhier. ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft OPGERICHT 1872. van de meest gewone tot de fijnste kunst- drukwerken, handelsdrukwerk, couranten, vereenigingsorganen, periodieken, boekwer- ken.catalogienz. Uitgebreid personeel. Nieuwste machines. Mooie lettersorteerlng. Vraagt offerten of Reizigersbezoek. Agent te Kaatsheuvel: A. VAN DER WEE-COOLS, Schoolstraat. n m n f) n n a HUE DRUKWERKEN. f

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6