Hoest, Keelpijn Aanbieding huldeblijk aan H. M. de Koningin—Moeder. Naar wij vernemen is door Mevr Moonen—Sassen op 4 April e.k. eene bijeenkomst uitgeschreven met de ecnigenooten der burgemeesters in den aangewezen kring, om de plaat selijke actie voor het beoogde doe in te leiden. Onder den kring zijn begrepen de volgende gemeentenWaalwijk, Dru nen, Oudneusden, Hedikhuizen, Herpt Heusden, Veen, Wijk, Eethen, Dussen Almkerk, Andel, Giessen, Rijswijk Woudrichem, de Werken, Werkendam en Sprang—Capelle. Daarna zal voor Waalwijk een plaatselijk dames—comiié worden samengesteld, hetwelk de weikzaam heden voor de inzameling en wat daarmee verband houdt, zal regelen Benoemingen. De onlangs alhier benoemde, doe nog niet in tunctie getreden ontvanger der registratie, de heer B. H. Vaags is thans benoemd tot inspecteur der registratie en domeinen te Meppel. De heer C. C. Paehlig, ontvanger der registratie te Rotterdam, is be noemd tot inspecteur der registratie te Amsterdam. Den heer A. Zonnevylle, inspecteur der registratie en domeinen buiten dienst, is thans met ingang van 1 Mei 1928 eervol ontslag verleend. Beide laatsten stonden vroeger te Waalwijk. De nieuwe A.T.O.—diensten. Een belangrijke verbinding. In dit nummer vinden onze lezers de dienstregeling van den nieuwen busdienst der A.T.O., die Dinsdag a.s. aanvangt op de lijnen Gorlnchem— Waalwijk Kaatsheuvel Dongen Qilze—Rijen en Dongen—Waspik Geertruidenberg. Waar deze nieuwe verbinding een feit is van zeer groote beteekenis voor plaats en streek, willen wij er dan ook gaarne een speciaal woord aan wijden Wat heeft onze industrie al jaren en jaren gehoopt op een verbinding met Dongen en Rijenwat deed onze middenstand al pogingen om een ver binding te krijgen van Waalwijk met het Land van Aitena, met Eethen, Meeuwen, Dussen enz. De nieuwe dienst, die de A.T.O a.s. Dinsdag opent, verschaft ons deze zoolang verbeide communicaties en opent voor industrie en handel, en niet 't minst voor 't winkelbedrij nieuwe perspectieven. De diensten der A.T.O. worden naar wij vernemen met uitstekend materiaal, goed personeel en alle verdere zorgen behandeld, zoodat wij vertrouwen kunnen dat deze belang rijke diensten de noodlge waardeering bij 't publiek zullen vinden, zoodat zij strekken zullen tot heil van plaats en streek en tot voldoening der onderneming. Men zal goed doen deze dienstre geling uit te knippen en te bewaren. Waalwijks Belang. De algemeene vergadering van Waalwijks Belang, die door omstan digheden moest worden uitgesteld, is nader bepaald op de laatste week van April. R. K. Bewaarschool. Het Kerkbestuur van de parochie van St. Antonius heeft de plannen en begrooting voorden bouw eener R.K. Bewaarschool aan de St. Crispijnstraat, ontworpen door den gemeente-architect den heer G. van Huiten, goedgekeurd. De onderhandsche aanbesteding on der R.K. aannemers heeft plaats Maan dag 16 April. De aanbesteding van de Bijz, R.K. Meisjesschool in de St. Antonius - parochie zal direct geschieden na goed keuring der plannen door den Inspec teur van 'i Bouwkundig Schooltoezicht. Gemeentebedrijven. Naar wij vernemen zullen de beide wethouders met secretaris en gemeente opzichter a.s. Zaterdag een bezoek brengen aan de Hoogovenbedrijven te IJmuiden, waar de nieuw—benoemde directeur werkzaam is, om daar het gasbedrijf, speciaal de productie der nevenbedrijven en daarmee in verband staanden wegenaanleg enz. in oogen- schouw te nemen. Pastoor van Riel. Naar wij van onzen Z Eerw. heer pastoor vernemen, is zijn toestand zeer goed vooruitgaande. Dank zij klimaat en rustkuur is zijne stem weer helder. Het voornaamste werk moet nu nog komen, nl het aansterken van de stembanden. Wij hopen gaarne dat de verdere kuur ook in dit opzicht een volledig succes moge opleveren. Letterkundig Comité. Wij vernemen, dat komende week door het Letterkundig Comité circu laires worden verzonden waarin de plannen voor a.s. Winter besproken 2. 3. 4. 5. 6. zijn zullen worden en waarbij tevens voor belanghebbenden de gelegenheid word geboden zich als lid op te geven Wanneer er zich minstens vijftig personen laten inschrijven, eno.i.kan Groot—Waalwijk dit kleine aantal toch gemakkelijk opbrengen, dan zul len de plannen vooras, seizoen zeker verwezenlijkt kunnen worden. Wij komen hierop nog nader terug Uitvoering Liedertafel. Op 2en Paaschdag a.s. zal de Liedertafel „Oetening en Vermaak het concertseizoen sluiten met een uitvoering, waarop o.m. zal worden ten gehoore gebracht het meesterweik van Hol „Het Woud", door de heeren Govaerts en Rietjens onlangs aan de vereeniging geschonken. De soliste wier medewerking op dit concert was toegezegd, moest cioor onvoorziene omstandigheden haar optreden tot later verschuiven. Alzoo een geduchte tegenvaller voor de Liedenatel, die zoo vast en zeker daarop gerekend had. Niettemin zal getracht worden zoowel door eigen solisten, kwartel als door medewerking van Tavenu, dit gemis zooveel mogelijk te vergoe den, terwijl een gezellig bal, gelijk wij zulks in Musis gewend zijn, de uit voering besluiten zal. Matinée Liedertafel. Naar wij vernemen zal op 't bekend Voiksmaiiiiée der Liedertafel „Oetening en Vermaak" met Paschen in Musis Sacrum de jeugdige pianiste Manetje de Ruijter alhier, leerlinge van den neer Jonan Verhoeven, hare medewer king verleeuen. Programma en nadere bijzonder heden worden in ons blad van vol gende week Zaterdag bekend gemaakt Ned R.K. Fabrieksarbeiders(sters)bond „St. Wiltebrordus",ajd. Waaiwijk. Jaarvergadering op Maandag 2 April des avonds 8 uur in de groote zaal van den R.K. Werkliedenbond. Agenda 1. Opening. Notulen. Jaarverslag secretaris. penningmeester. Verslag Controlecommissie. Bestuursverkiezing. Altredend de heeren Nic. van Gorcum en Adr. Stokwielder. 7. Mededeelmgen. 8. Rondvraag en sluiting. /os. Groenen. |os Groenen heeft over zijn optreden als Wotan in Walkure in de Vlaamsche opera te Antwerpen een uitstekende pers. Zoo schrijft „Het Handelsblad van Antwerpen" Het optreden van Mr. |os. Groenen als Wotan in Wagner's Waiküre, had den toeloop van den ban en den achterban der Antwerpsche fijnproe vers naar onze Vlaamsche Opera verwekt. Deze welgekende baryton uit den Schouwburg van Hamburg, belichaam de zijn rol met de overieverings getrouwe stijl der beste Wagneriaan- sche vertolkers. Zijn statige, rustige en diep gevoelde zang, zonder over dreven kracht—tffecien en zijn uit- drukkingsrijk en smaakvoi akteeren, dwongen de bewondering van alle toehoorders af. Zijn talent deed ons ïerinneren aan dat van den grooten Van Rooy. We hoorden nogmaals met 't zelfde genoegen Mevr. Briffaux, Plato, Hou gaerts, M. Steinmetz (deze toch niet al te zeer bij stem) en M. Wouters. Het orkest van M. Schrey betoonde zich als ten volle waardig van zijn terecht verdienden goeden faam. Kortom een heerlijke kunstavond. JUSTUS. „Le Matin" zegt o.m.: Wij hadden reeds vroeger gelegen- tieid iets te zeggen over de opera te rlamburg. De directie der Vlaamsche opera, ditmaal goed ingélicht, heeft ons gisteren de gelegenheid verschaft een der eerste artisten van deze be langrijke Duitsche opera, onder ons toe te juichen. De tegenwoordigheid van deze ster gaf aan de voorstelling van gisteravond een succes en een welslagen, die de middelmatige Wag- neriaansche prestaties van dit seizoen van het Vlaamsche Bayreuth niet in staat waren te verschaffen. De zaal was goed bezet en vanaf de verschijning van den fameuzen Wolan Mr. Groenen in de tweede acte, stond de avond op een werkelijk hooger peil Maar deze Wotan, een werkelijk mythologische God, van indrukwek ^ende gestalte, met krachtige stem, vol imponeerende statigheid, be— heerschte met zijn talent de geheele uitvoering, en zijn Hopen wij dat zij er hun voordeel mee zullen doen. De laatste acte ge leek werkelijk op een apotheose met zijn meesleependen inzet, met zijn zeld zame bravour, zijn vaarwel zoo vol va? indrukw.kkende emotie. Er werd herhaaldelijk teruggeroepen met een persoonlijke ovatie voor den heer Groenen, die hoewel hij in het Duitsch zingt van Hollandsche natio naliteit is als Urlus en mevr. Pool man— Meissner. En wij droomden gisteren van een zeer bijzondere op voering van dit Wagneriaansch mees terwerk, die men zou kunnen geven met dit drietal Poolman—Urlus— Groenen. Welke bijzondere gebeurtenis zal ons het genot verschaffen hen te- saam eens te kunnen toejuichen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. bovengenoemd gezelschap werd opge waaruit 6 pCt. dividend betaald kan licht in hel café van den heer J. van worden .(vorig jaar nihil). V.v.d S. Hclvoirt, 'ui si raat alhier, waar hel Naar verluIdt heeft de directie thans nog gevestigd is. van Schuhfabrik Herz A O. te Frank- Vanwege den Vastentijd is de her- (or( a d M voorgesteld, de fabriek denking van dit feit tot nader te hep;, stop ,e zet(en De6 redenen daarvoor len datum uitgesteld. zijn nog niet bekend, maar vermoed Toch is er reeds besloten en door i wordt da, de reo anisatie van het den Bond „Onderlinge Samenwerking bedrijf in het voornemen !igt. ,ntus_ goedgekeurd, om op 23 en 24 Juni van schen zu„en dan 43() °erkUeden dit jaar een groot Nationaal Concours! werkloos zijnV v cl S Mijnhardt's Hoesltabletten Doos 30 ct. Mijnhardi's Kcelpijotabletien, 60 eo 30 ct. Bij Apoth eo Drogisten. Gemeente-Teekenschool. te organiseeren, waarvoor bereids een commissie is samengesteld om dit zoo grootsch en goed mogelijk te doen sla gen. Met de werkzaamheden voor het con cours is reeds door de commissie een aanvang gemaakt en naar we vernc men heeft het gezelschap van verschil lende zijden reeds vele toezeggingen ontvangen van vereenigingen en parti culieren, welke een prijs zullen schen leen voor dit jubileum-concours. Als we nog even memoreeren hel schitterend geslaagd concours, hetwelk bovengenoemd gezelschap ter gelegen heid van haar 121/»-jarig bestaan heeft gehouden, dan kunnen we ook thans haar met 't aanstaande concours weer een groot succes en een flinke deelna- Uitslag prijsteekenen cursus 1927me voorspellen. 1928I Er zal alles in het werk gesteld wor- le klasse I ('en om deelnemende gezelschap- Ie prijs: Thomas Fijan, Waalwijk. Pen zoo gezellig en aangenaam moge- 2e prijs: Jan van Heesch, Kaats heuvel. Diploma: Cornelis Blom, Waalwijk. Diploma Hendr. de Leur, Waalwijk. 2e klas bouwkunde: le prijs: Adrianus Luijpen, Drunen. 2e prijs: Machiel Hoefnagel, Vrijh.- Capelle. Diploma: Hendrik Quirijns, Sprang. 3e klas bouwkunde: le prijs: Adrianus v. d. Ven, Waal wijk. 2e prijs: Jos. de Bont, Nieuwkuik. Diploma: Abr. Ivonings, Capelle. 4e klas bouwkunde: le prijs: Hubertus Werther, Was pik 5e klas bouwkunde: lijk te maken, waarvoor de naam „Nooit Gedacht" een voldoende borg stelling biedt. De nieuwe Ford. De firma N.V. A. de Graaff en Co's Automobielhandel en Ford-dealers al hier, die aan een uitstekend geoutil leerd bedrijf 't voordeel van modern koopmanschap paart, noodigde ons gisteren uit een proefrit mee te maken in de nieuwe Ford „Tudor Sedan". Wanneer men in dezen nieuwen Ford rijdt, dan moet men inderdaad met zijn geniale» maker getuigen dat niet alleen uit 't oude T-moriel een slanke, even-wichiige en moderne wagen gegroeid is, maar een geheel nieuwe W i wagen vanaf den radiateurdop tot en le pr.: Jacobus Raaymakers, Waal- met achterbrue. W|jk- De rijproeven die men ons met deze le prijs: Marms Nïeuwenhmzen, njeuW2 automobiel te zien gaf, waren Capelle. schitterend. Over de meest hobbelige Diploma: Arie Quinjns, Capelle. wegen werd gereden met een snelheid 2e klas liandteekenen: van 80-90 KM met groote soepel le prijs: Jan Venrooy, Drunen beid en zonder dat de wagen ook maar 2e prijs: Johannes Vesters, Waal- jüts scfookte. De mechanisatie is in wijk. Diploma: Norbertus de Wit Drunen. Diploma: Johannes Mol, Waalwijk. 3e klas liandteekenen: Diploma: Theodorus Schapendonk, Waalwijk. 4e klas liandteekenen: le prijs: Nico V. Dongen, Waalwijk. 2e prijs: Albert Kooien, Waalwijk. 5e klas liandteekenen: le prijs: Lambertus Hamers, Loon- opzand. alle opzichten tot in de perfectie en 't resultaat van een veel jarige ervaring op het gebied der automobiel-con structie. Als standaard uitvoering zijn de wagens voorzien van mechanische remmen op de vier wielen, van speciaal ontwerp en hydraulische schokdem pers. De versnellingsbak is van het normale „selectieve" type met drie versnellingen voor- en één achteruit. Op zeer ongunstige wegen zagen we hoe gemakkelijk deze nieuwe Ford te 2e prijsPieler v. Huiten, Waalwijk. besturen is en bij een groote snelheid nog buitengewoon vast op den v/eg ligt, ontzettend vlug optrekt en stopt zonder eenigen schok of afwijking. Ook de uitwendige lijnen, de ruime zittingen, de inwendige aankleeding, de nikkel versieringen enz, dat alles is schitterend te noemen, zoodat het terecht is een wagen die voldoet aan de vooruitstrevende opvattingen op het gebied van modern economisch transport. De firma de Graaff zal hiermede ongetwijfeld succes hebben Ongeval. Toen de heer C. M. alhier dezer da gen soldeerwerkzaamheden verrichtte, Einddiploma Jacobus Raaymakers, Waalwijk. Arie Quirijns, Capelle. Marius Nieuwenhuizen, Capelle. Nico de Bont, Nieuwkuik. Lambertus van Loon, Waalwijk. Lambertus Hamers, Loonopzand. Pieter van Huiten, Waalwijk. Marius Krielaars, Waalwijk. Willem Oostdijk, Vrijh.-Capelle. Cornelis van Rijen, Waalwijk. De prijs-uitreiking en sluiting van den cursus had Vrijdagavond plaats. Klyberg-Pernot's Schoenfabriek „Hollandia". In de buitengewone algemeene ver gadering van aandeelhouders van de 01lfp'°ftC plotseling een benzinebout. E. W. Klijberg-Pernot's Schoenfabriek wa3«door hij aan gelaat en handen Hollandia" te Waalwijk op 26 dezer ernstige orandwonden bekwam, werd het voorstel tot verkoop der B- „Kroonrijwielkaart" abriek, dat als eenig punt op de agen- 1 Door de firma R. S. Stokvis en da voorkwam, aangenomen. Zonen, Rotterdam, fabrikanten der N.V. Schoen- en Lederjaarbeurs. ^kendeNederlandSCheKroonrJwielen, worden voor het publiek gratis rijwiel- De heeren H. Mannaerls, voorzitter kaarten beschikbaar gesteld voor het en L. S. Gompen, secr.-penn. der N.V. centrum van ons land, dat jaarlijks Schoen- en Lederjaarbeurs te Am- duizenden fietsers trekt. De kaarten sterdam, hebben per circulaire d.d. 22 zijn bizonder duidelijk, in kleurendruk dezer aan aandeelhouders medege- en van een handig formaat, deeld, dat het in de bedoeling ligt, in Bifttenlandsche firma's. den loop van Mei een algemeene ver-1 gadering te houden, waarop de vraag onder de oogen gezien zal worden of het al dan niet wenschelijk is, in dit jaar en ook in de toekomst weder een jaarbeurs te houden. Het bestuur vraagt tevens, reeds vooraf te worden ingelicht over de bij eiken aandeel houder lieerschende meening omtrent die aangelegenheid, zoomede over de motieven van die meening en over de meest wenschelijk geachte maand voor het houden eener eventueele beurs. V ertegenwoordiging. The Lima Cord Sole Heel Co. te Lima (Ohio) U. S. A. heeft den alleen- 4 laatste acte zal verkoop van hare „Gro-cord" rubber blijven behooren tot ae besie, mtesl ihakken en zolen met koudinplanting volmaakte uitingen cue wij in de opgedragen aan de fa. A. van Helvoirt- Vlaamsche Lyriek hebben meegemaakt. Opnieuw kwam deze Duitsche zan- gei een les in uitspraak en zangkunst geven aan zijn Vlaamsche collega's. de Nijs te Waalwijk. Kruisbooggezelschap „Nooit Gedacht". 30 Maart was het 15 jaar geleden dat Failliete of insolvente schoenfabrie ken in Duitschland zijn vrij talrijk, o a.August Metzger. Pirmasecs (pas sief ruim 36 000 Mk., actief ruim 19 000 Mk.), Victor Faber, Pirmasens (biedt 40 pCt), Jacob Bohrer, Pirma sens (pass. ca. 32.000 Mk., biedt 30 's BOSCH. Een merkwaardig eeuwfeest. Op 12 April a.s.. zal liet 100 jaar ge leden zijn dat te 's-Hertogenbosch werd opgericht de „Maatschappij tot verzachting van liet lot, van behoeftige kraamvrouwen en hare pasgeboren kin deren" in de provincie Noord-Brabant met goedkeuring en onder bescherming van den Koning. Dit liefdewerk voor moeders van al le gezindten, is in onzen tijd meer he kend onder den naam van De Moe- derlijke Weldadigheid". Volgens den wenscli van den gróoten keizer Napoleon werd reeds in 1806 door diens gemalin, Keizerin Marie Louise, het initiatief tot stichting der Maatschappij genomen, die op 12 April 182S tot stand kwam. Op dien datum werd, in de vergadering van het Hoofd bestuur te 's-Hertogenbosch liet regle ment vastgesteld en fungeerde de burg gravin Van der Fosse, geb. gravin d' Affagtalli et de Gristelles, als presi dente. Beschermvrouwe was do Burggravin v. d. Fosse, echtgen. van den Gouver neur der provincie Noord-Brabant. Het liefdewerk der „Moederlijke Wel dadigheid" is steeds door het Vorste lijk Huis begunstigd geworden. Het geniet uog ieder jaar een subsidie van H.M. de Koningin, terwijl H.M. de Ko ningin-Moeder thans de hooge Be schermvrouwe is van het liefdewerk, waarvan de leiding is toevertrouwd aan Vrouwe Baronnesse v. Voorst tot Voorst, echtgenoote van den Commis saris der Koningin in Noord-Brabant. Volgens het jaarverslag van 1927 werd verleden jaar aan 210 moeders hulp verleend en de bekende pakjes uitge reikt. Op 11 April a.s. zal in het Gouver nementsgebouw te 's-Hertogenbosch 't 100-jarig bestaan der Stichting, plech tig worden herdacht. GEERTRUIDENBERG. Wij verne men, dat de heer Tak lid van den gemeenteraad naar Egypte za! ver trekken. In de hedenmiddag gehouden raadsvergadering herdacht de raad staande de nagedachtenis van wijlen den heer Meijers. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 31 Maart 1928. Het voorloopig comité inzake de electrificatie van Heusden is omgezet in een definitief en aan de reeds zit ting hebbende leden Joh. de Mol. J. Roza, P. Vergouw en Joh. Vos zijn toegevoegd de heeren A. Dankers, Meijnders en A. Stap. De opperwachtm. commandant van onze brigade der Maréchaussée, de heer van der Plas, is tijdelijk ge detacheerd naar Wassenaar. Het aantal kiezers volgens de op 22 j.l. Maart vastgestel de kiezerslijst bedraagt voor de Staten-Generaal 1020; Voor de Prov. Staten 1007 en voor den Gemeenteraad 961. Het stembureau in het district Heusden voor de op 17 April a.§. te houden stemming ter verkiezing van één lid van de afdeeling: „Kleinbe drijf der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat" is samengesteld als volgt: Mr. Ruitinga 'voorz.); J. Zonneveld (plaatsvery. voorz.); J. de Mol, J. H. Roza en I. Smits (leden) en A. van der Pol, D* Roukema en P. Vergouw (pl. verv. eden). BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Johanna M. d.v. G. M. van Zeist en E. Boer. Cornelis M. zv J A v Breu- gel en M. A. Schellekens. Antonelta J M d.v. A C Vermeer en J M de Leijer. pCt.), Walter Flügel, Berlijn (pass Leonardus z.v. C. Varossieau en A. ca. 15 000 Mkbiedt 30 pCt.), Leo Lindemann, Berlijn (pass. ca. 40.000 Mk.). Gustav Rahm, bekende pantof- feltabriek te Berlijn (pass. ruim 120 000 Mk. act. ca. 85.000 Mk ).Curt Sievers, Bernau (pass. ca, 73.000, act. ca. 6000 Mk C. O. Schulze Co., Frankenberg i. Sa. (Onlangs afgebrand, pass. 66.000, act. 40.000 Mk., biedt 50 pet.). V.v.d.S. De Vereinigte Schuhfabriken Berneis-Wessels A. G. te Augsburg— Neurenberg maakte op een omzet van 22.5 millioen Mark een bruto winst van 3.23 millioen (incl. effectenwinst) en een netto winst van 0.48 millioen van Heijst. Overleden Adriana C. Lansman 92 jaar wed. v. J. A. Papenhoven. Johanna Rosen- brand, 83 jaar, wed. v. P. Kuijsten. Ingekomen: G. J. A. Arentzen van Hilversum. A. van der Schoot van Nijmegen. G. Th A Kroot van Drunen H C van d Berk van Empel Weerwijk, J. Houben en gezin van Tilburg. Vertrokken B. Stevens naar Eindhoven. H. M. J. van den Broek naar 's Bosch. J. C. Bosch naar Rotterdam. P. Smiggels naar Losser.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10