GRATIS k GESCHENKEN! O fffcvi c Marktberichten. E T 6 GEMENGD NIEUWS. Gisterochtend reed de fourage- handelaar B. uit Bodegraven met zijn leegen vrachtauto over de Ziendeweg aldaar. Door tot dusver onbekende oorzaak reed de wagen plotseling van den hoogen dijk en kwam in de vaart terecht. Men trachtte den bestuurder, die bekneld zat, uit zijn benarde positie te bevrijden, doch alle pogingen faal den. Eerst na een half uur kon men het lijk ophalen. Vermoedelijk Is de man op slag dood geweestzijn borst kas was althans door de stuurstang geheel ingedrukt. Gisteravond om 10 uur heeft zich op den Mithenesserdijk te Rotterdam een drama afgespeeld, dat een nog onbekende vrouw het leven heeft gekost. De 67-jarige havenarbeider J. Gr. heeft daar de vrouw met wie hij jaren heeft samen geleefd (naar schatting is zij ruim 50 jaar oud) met een mes zoo ernstig aan denhalsverwond.dat zij kort daarna ter plaatse is overledfen. Daarna heeft hij zichzelf eveneens aan den hals verwond. In err.stigen toe stand is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Voor zijn leven wordt gevreesd. Naar het „Soerabajiasch Han delsblad" meldt is de 30 jarige alge meen ontvanger te Bangkalan, A M N., met zijn echtgenoote gearresteerd na dat een kastekort was ontdekt van t 121 000. Heb je tenslotte een nieuwe keu kenmeid gevonden Ik weet het niet. We hadden er een toen ik twee uur geleden mijn huis verliet. De man met de pijp't Spijt me wel, maar ik heb die grasrol en die hark die je wou leenen, verkocht; ik fok nou kippen, zie je Kampioen-leenerGoed dat je 't zegt, we krijgen vanmiddag bezoek, zou je me misschien 'n paar eieren kunnen leenen? (Passing Show). Waarom hebt u niet geprobeerd uit de gevangenis te blijven? Ik heb 't geprobeerd, mevrouw en toen kreeg ik nog twee maanden d'r bovenop wegens verzet tegen de politie. (Life). Wolf seint uit Berlijn: Naar de bladen uit Hamburg ver nemen is daar een kantoorbediende in hechtenis eennmen, die aan kleine bedragen 180 000 mark verduisterd had, die hij voor weddenschappen bij bookmakers gebruikte. De politie onderzoekt nu ook in hoeverre de bookmakers schuld hebben Tegen een van hen is een aanklacht ingediend, dat hij niet alleen wist, waar de gelden vandaan kwamen, maar met de kantoorbediende een overeenkomst had gesloten, nullen weg te laten van de verschillende be dragen, teneinde op die manier de belasting te ontduiken. Verdacht van moord op het 15- jar'ge Hollandsche melkmeisje S is nabij Kleef gearresteerd de 17 jarige boerenknecht S., eveneens uit Holland afkomstig. Beiden waren werkzaam bij 'n vee houler in Bijlerward Nadat de jongen naar hier was overgebracht bekende hij den moord te hebben gepleegd. Op een stil punt had hij het meisje opgewacht en na een korte woordenwisseling 'n schot op haar gelost dat haar in de borst trof. Daarna had hij haar met een mes den hals afgesneden. Door de weiden was hij daarop naar huis gewandeld. Gisteravond, toen de vrouw van A. Scheepers te Eindhoven een kachel zou aanmaken, hebben haar kleeren vlam gevat De vrouw kreeg ernstige brandwonden, waaraan zij kort daar na is overleden. De elfjarige S. V. te Amersfoort is Dinsdagochtend door een vracht auto aangereden en vanochtend aan de gevolgen daarvan overleden. In de Vroolijkstraat te Amster dam is gisterenavond een 12 jarig meisje door een autobus van lijn E overreden. Zij had den rechterarm gebroken en een bloedende hoofd wonde gekregenook bloedde zij uit de ooren. Zij werd per auto van den geneeskundigen dienst naar het O L. Vrouwe Gasthuis vervoerd, waar zij dadelijk na aankomst is overleden Bij onderzoek bleken de remmen van de autobus in orde te zijn. De heer Koster, die gisterenavond bij den brand in zijn hotelletje aan de Hoefkade te Den Haag, ernstig werd gewond, is vannacht in het Ziekenhuis aan de bekomen brand wonden overleden. Russische eieren. 8 harde eieren. 100 Gr. (1 ons) garnalen (ook te vervangen door een gelijke hoeveelheid kreeft uit blik). PDAT mijn geachte begunstigers de groote waarde zullen waardeeren van de gratis geschenken, die ik geef voor de bij mijn ADAM AS Sigaretten verpakte coupons, doe ik de volgende belangrijke aanbieding: Na ontvangst van den door U ingevulden bon, welke hieronder is afgedrukt, zal ik U mijn geïllustreerden gratis catalogus van ge schenken en tevens vijf vrije Coupons doen toekomen. r' - tegenwoordig de fijnsteen mildste Egyptische sigaret 10 stuks 15 cents met één heele coupon coupons 20 30 twee BON (tc posten in open enveloppe, porto 1 i cent) Gelieve mij gratis en franco toe te zenden Uw catalogus van geschenken met VIJF VRIJE COUPONS. 99 1 eetlepel fijngehikte peterselie. 2 eetlepels dikke mayonaise. 4 ansjovissen. 1 theelepel Maggi's Aroma. Pel de eierensnijd van 't breedste gedeelte een plakje af, zoodat de eieren stevig kunnen staan. Neem van de punt 'n vrij dik kapje eiwit weg, zoodat de dooier zichtbaar wordt; neem er dien voorzichtig uit, wrijf hem fijn en maak er met de mayonnaise en de helft van de garna len of de kreeft (iets stuk gesneden) een gelijkmatig mengsel van; maak dit op smaak af met de Maggi's Aroma, wat peper en zout en misschien nog een ietsje azijn. Vul de leege eiwitbakjes hoog op met dit mengsel, maak elk gevuld ei af met een opgerolde ansjovis helft en strooi daarover wat gehakte peter selie. Spreid op den bodem van een schaaltje wat frissche kropsla blaad jes (of wat tuinkers), schik er dan de gevulde eieren op en leg hier en daar nog wat van de overgehouden garnalen of kreeft. Gisterenmiddag is door 'n post beambte in de nabijheid van 't Itali aansche kerkhof te G Isenkirchen een griezelige vondst gedaan. De beambte vond in krantenpapier verpakte li- chaamsdeelen. Men brengt deze vondst in verband met een moord, die dezer dagen te Gladbach heeft plaats gehad De politie stelt een onderzoek in. Gisterenmiddag is in de binnen stad te Warschau een in aanbouw zijnd huis van vijf verdiepingen, dat bijna voltooid was. ingestort. Verschei dene arbeiders werden onder de puinhoopen begraven. Tot nu toe zijn 8 lijken geborgen, terwijl verscheidene arbeiders gewond werden waarvan 5 ernstig De bouwondernemer en de uit voerder zijn in hechtenis genomen, daar zij van nalatigheid worden ver dacht. Naar uit Frankfort a. d. Oder gemeld word, is daar in de buurt 'n mast omgevallen van het hoogspan ningsnet. Drie arbeiders werden hier door getroffen. Eén hunner werd on middellijk gedood; de beide anderen verkeeren in levensgevaar. RECHTZAKEN. Zedenmisdrijf en roof Terecht stond G C. v. B 25 jaar schoenmaker te Kaatsheuvel, gedeti neerd, die zich ernstig vergrepen had tegenover eenige dames uit Waalwijk, die op de wandeling waren nabij Roestelberg (de zaak is genoegzaam bekend) en door verdachte werden overvallen, terwijl hij ten nadeele van W van den B. een tasch mee nam, waarin een armband, een medaille, een armband-horloge en ketting. Als getuigen werden gehoord W. v. d.B., E. Z. te Wialwijk en de Inspecteur van politie te Kaatsheuvel. Verdachte, die eerst aan de politie den diefstal bekend had, wist voor de rechtbank niet meer wat voor bedoe ling hij bij het wegnemen van voor melde voorwerpen heeft gehad. Hij had alles onder bladeren en vuil ver borgen Getuige W v. d. B. verklaarde met een 3 tal dames zich te hebben neer gezet aan een berg. Twee ervan gin gen naar een nabij gelegen café. Ver dachte kwam op verdachte wijze tegen den berg opgekropen en de twee vrouwen namen toen van schrik de vlucht. Toen zij terug kwamen, was alles verdwenen wat zij hadden ach tergelaten. Verdachte had zich ook misdragen op een manier, die het noodig maakte dat deswege tegen hem een strafzaak met gesloten deuren werd bthandeld en die aan de strafzaak wegens dief stal voorafging De eisch was deswege 4 maanden gevangenisstraf, De eisch van het O M luidde we gens diefstal 6 maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Verdachte loopt altijd langs den weg. verkoopt siertakken en zoo meer. Verdachte begon bij het hooren van den eisch te schreien. De verdediger pleitte clementie. Uitspraak 12 April a s. Zware mishandeling. Terecht stond B. P. v. R te Vught die in den Carnavalsnacht het meisje M Crombach te den Bosch een mes steek in de zijde toebracht. Verdachte heeft f 80 schadevergoe ding voldaan en had veel spijt van zijn misdrijf. Eisch 10 maanden gevangenisstraf. Als verdediger trad op Mr. E. van Zinnicq Bergmann. den Bosch. Mishandeling op politie. W. B opperman 's Bosch had zich te verantwoorden ter zake, dat hij op 20 Februari 1928 te 's Bosch opzette lijk mishandelend den in politiedienst zijnden marechaussée van Nosterura heeft gestompt en hem daardoor pijn lijk heeft getroffen. Vanwege 't O.M.waren3 getuigen gedagvaard. Eisch 1 maand gev. str. Het mes H. v. E. fabrieksarbeider, SchijndH stond terecht ter zake, dat hij op 19 Februari 1928 te 's.B »sch opzettelijk mishandelend D Couwmberg met een mes heeft gesneden en geslagen en daardoor bloedend heeft verwond. 't Gebeurde met carnaval toen ver dachte een meisje hinderde Vanwege het O.M waren 4 getuigen gedagvaard. De eisch luidde 8 maanden gevan genisstraf CAP-LLE De herschatting van de paarden der Vereeniging van Paarden- houders .Ons Belang", gevestigd te Capeile. zal plaats hebben op Donder dag 5 April 1928. Te Sprang van 8 30 tot 9 30 uur Oostzijde Molenbosch Van 9 30 tot 10 30 uur Westzijde Molenbosch. Aan de Loonschendijksche kerk van 1 tot 2 30 uur. Aan he: station Capelle-Nieuwevaart van 3 tot 4 uur. As Zondagmiddag 2 uur zal voor de Ned Herv. gemeente aan den Loonschendijk optreden Ds. Jonkers uit Waspik Bij de j I. Donderdag gehouden aanbesteding van het bouwen van een woon- en winkelhuis met smederij voor den heer Adr. Cové alhier, werd als volgt ingeschreven Adr. R >zenbrand. Capeile f5234 C P. Treffers, Capeile f5095 Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier, hoopt a s. Zondag des namid dags op te treden Ds. v. d. Vlugt uit Drunen Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een woonhuis voor den heer J. van der Schans opgedra gen aan den heer J. Qulrijns, aanne mer alhier. J 1. Woensdagavond werd in de zaai van den heer H. P Mes door de bioscope „Moderne" uit 'sGravenhage een filmvoorstelling gegeven, met als hoofdnummer „De Voddenraper van Parijs", terwijl het programma verder aangevuld werd met eenige komische nummers. Het geheele programma vol deed uiistekend. Jammer dat het aan tal bezoekers niet wat grooter was. Des middags werd een kindervoor stelling gegeven Het In 1885 te dezer plaatse door den heer A L Sneep gestichte en wijd en zijd gunstig bekend staande bedrijf, de meelfabriek „De Hoop", is omgezet in een Naamlooze Vennoot schap, onder den naam N.V. Meelfa briek „Oe Hoop", voorheen A. L Sneep Co, Het doel der vennoot schap is de voortzetting van de zaken en het bedrijf, n 1. den handel in gra nen, meel en aanverwante artikelen, alsmede het exoloiteeren van de brood- en klelngoedbakkerij, tot op heden door den heer A. L. Sneep uitgeoe fend Het maatschappelijk kapitaal be draagt f 100 000. Tot bestuursleden der Gar Meis- jesvereeniging zijn herkozen de dames |ac Vos en D. Smits. WASPIK. Door Dr. Wijffels is ten huize van den heer C. S. een geval van besmettelijke ziekte „Dyphteritis" geconstateerd. Op den 2en Paaschdag zal in de Ha^moniezaal van den Heer H. v. lersel eene uitvoering worden gegeven door de tooneelvereeniging „Kunstna Arbeid" uit 's-Hertogenbosch Opge voerd wordt het drama in vier bedrij ven „Wat niet sterven kon". De Missietentoonsteliing zal dit jaar in den loop der maand juli wor den gehouden in het Patronaatsge bouw. Aan de jongens van het Patro- naat zal na de Paaschdagen een voet balterrein in gebruik worden gegeven. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem zal Zondag om twee uur leesdienst worden gehouden In de Veersche kerk. en om half tien treedt in de Dorpsche kerk op ds Ewoldt. Zondag zal het voor de Geref. kerk alhier een blijde dag zijn. De vacuture toch ontstaan door het over lijden van ds. Koopmans, zal worden vervuld door de overkomst van den Eerw. heer de Vries, die des avonds om zes uur zijn intrede hoopt te hou den Na des morgens bevestigd te zijn door ds. Schiller, eveneens van Oest- geest. MADE. Terwijl het Zondag in den laten avond vrij rumoerig toeging, barstte de bom tenslotte in een twist, die overging in een vechtpartij. Een ze kere G. ontving van zijn tegenpartij een zeer lange en diepe snede in zijn wang. De gewonde bad zeer veel bloedverlies. Dokter Haupst verleende hem genees kundige hulp. In den Brielseben polder alhier, heeft zich een groote zwerm z.g. wildj AD"V kalkoenen nedergezet. Deze alhier zeldzame vogel heeft een vlucht en g& lijkenis van de zwaan. Zij hebben vee» bekijks. Ouden van dagen beweren, zulk 'n vogel nimmer te hebben gezienfcgfraagc Twee burgerwoonhuizen met tuinen en bergplaatsen v. den heer Th Roovers zijn resp. ingezet op 1100.-0or heele en 1150.Bij den toeslag zijn zq g& c'ntendure combineerd en brachten de som op vai ƒ2305.Kooper was de heer v. d Qeudel te Made. Zondag 1 April zal v.m. 10 uur ij de H.V. Kerk alhier door Ds. Steen huizen worden voorgegaan, teven zal hij voorbereiding van het H. Avond maal houden. Ingevolge het prcekbeurtenlijstje zal op Zondag 1 April des v.m. 10 uui in de Herv. Kerk te Hooge-Zwaluwf door den Ring-predikant, Ds. Bosch, d« godsdienst geleid worden in een vaca turebeurt. £tch aar TR A AT jnsdag a.i en do voor PA Aï Fijn g Gevulc verder Adres tionsst ST JOACHIMSMOER. Deze week is de cursus in knippen, naaien en borduren van de E N S A I D., gegeven door de dames Pessers en Emmersi, grëindigd. Van de 16 deelnemers bel haalden 13 het diploma n.l de dames] J. Klijn de Bie, M. Klijn, C v. d Ho ven. M. v Beek C Wijgerde v Loon, P. Kemmeren. C Vrienten.E. Beerens, A. Broeders, C. Sup, A. de Kok, Vrienten, P Kennekens E«*n mooi succes voorwaar, vooral als van de opgedane kennis practisch nut getrok ken wordt. DRUNEN Vrijdag 30 Maart her dacht de heer G Kuipers het feit dat hij gedurende 25 jaren onafgebroken in dienst was bij de Maatschappij M#yL//, ten ver VLOEM j inzet er April er [S avonds Mejuffr bij den atsheuvt ,,De Hollandsche Buurtspoorwegen 's Morgens werd de jubilaris gehul digd door het personeel, waarbij de Heer Hooymaayer hem in welgekozen woorden complimenteerde en hen schetste als een ijverig nauwgezet en humaan man, voor wien én directie én mede beambten alle achltng koes teren. Als blijvend blijk van sympathie werd den heer Kuipers een fraai cadeau aangeboden, terwijl de directie hem naast hare schriftelijke geluk wenschen tevens een gesloten envel ioppe met inhoud deed overhandigen. De jubilaris dankte voor de hem gebrachte hulde en gaf de verzekering, dat hij ook in de toekomst zijn beste krachten zal wijden aan de belangen der Maatschappij Hij h)opte verder, als steeds, aller steun 1 vinden. 's Avonds werden allen door den uJvaa! jubilaris ontvangen en werd dit feestf )1J f in gezeiligen kring besloten. HERPT De Coop Stoomzufvelfa briek St. Isidorus", Luttel-Herp vergaderde 27 Maart, des nam, 7 uur in café „de Ploeg" te Herpt. Aan de balans over 1927 ontleenen wij de volgende cijWs Bezittingen f4121868 Schulden tot een gelijk bedrag. Exploitatie O ttvangen 2 886 654 K G. melk afgeleverd 38b 192 idem Tot boter verwerkt 2.500 462 K G. melk gemiddeld vetgehalte 3 15 pet. uitbetaald voor melk f 195 973 65 Boterproductie 905 56 K G Opbrengst totaal f 183.438 51 netto. Witlwijk, 30 Maart 1928. eieren 5—6 cent. varkens 9 13 gld. Handel druk. Veilingvereen. „De Langstraat" Drunen. Prijzen op 29 Maart. Chi l zoc pa 0 18-21 0 16 16 0 14-17 0 06 -12 0 06-9 0 07 - 9 0.15—21 0 06 12 0 08 - 9i 003-5 0.20-271 p. KG Bellefleuren id id II Koningsrood id id II Zoete Bell- fl :uren Huismans Witlof II Wortelen Knolraap Spinazie Sla per stuk 0 06—10 Selderij II 0 08-10 Keelen per bos 0 02—3 Radijs 0 02—2* Preij 0 09-14 's Hertogenbosch, 28 Mrt. 1928. Op de markt van heden waren aangevoerd 2020 stuks. 54 Kalveren. 1062 stuks hoornvee. st. st. VE Gl >'v' Aan de FIRMA ALEX. S. MAVRIDES. Postbus 716, AMSTERDAM Naam Adres: Stad: Van éénzelfde adres zat slechts één van deze bons geaccepteerd worden. ....-to ..„o..»' 'Ulf'fV V IV4 771 biggen. 68 zeugen. 65 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien van f 185f 340 p Kalfvaarzen van f 180—f 290 p Magere ossen en koeien van f 120—f 220. Vette ossen en koeien van f 0.51 p p le kW Vette ossen en koeien van f0 45 p p2ekw Pinken van f 105—f 160 per stuk. Zeugen van f 55—f 90 oer stuk. Biggen van f 1 50—f 1 75 per week. Schapen van f 22—f35 per stuk. Lammeren van f 17f 24 p. stuk. Handel vet vee iets minder, overigens lui prijshoudend.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6