ilDomsctioenemaDri ft. H. van Sci JET WITTE KUTHOEII Vidë Schoenfabriek Oterlemniiiler en Biitoiiier. Aanbesteding. Als estipcil gedragen door Mil! Hl H. DE SHMff t SI'S. Ml js nu en IOS. DE FÖTE8 K0ÖLS. Markt, WAALWIJK- Marktberichten. Good-Year Neuzen Zwikker. Beste Trekhond, Transportfiets, Burger-Woonhuis, Notaris van Ham publiek verkoopen; Notaris van Ham publiek verkoopen; aanbesteden Het uitbreiden der bestaande fabriek. Velours, Mougette, Gordijnstoffen, Matrasdamasten, Vloerkleeden, enz. S. Mfceeren vooral op den rechtervleu- .1 doch Jan v. Bladel toont zich L'en middag in een extra vorm en eft z'n tegensiander3 geen schijn van kans. Nog tien minuten speeltijd, er heerscht een geweldige spanning, nan een corner op het Pope doel voor de zooveelste maai. Pot plaatst den bal mooi hoog voor doel, Toon van Hilst stormt toe, hij kopt schitte- end in den rechterbovenhoek, ieder- een denkt aan een doelpunt, doch op onnavolgbare wijze brengt Zeeier nog redding. Hierna een heftige aanval van Pope» Nachtzaam kanjert tegen den paal en Dorus werkt de bal verder ■veg En als Quick weer volop bezig js op het Pope—doel, fluit scheids rechter van Eggelen af en de stand is nog 1—1. Nu verlenging 1 Tweemaal zeven en een halve mi nuut zal voorloopig worden doorge- SPVan'den aftrap af weer een Quick- aanval, welke niets oplevert. Dan for- ceeren de Limburgers een corner welke Heijnen hoog overschiet. Even later is het draaien. Reeds in de eerste minuut valt Quick heftig aan, de bal belandt bij W. Pot, deze geeft een scherpen voorzet welke den bal vlak bij de doellijn brengt, doelman Zeeier vangt het leder in z'n handen op, de bal ontglipt hem echter en valt tusschen zijn beenen, juist als hij zich bukt om den bal op te rapen is v. d. Beek bij hem, deze tipt den bal onder den keeper weg en zet dan kalm in het leege Pope—doel 2—1. Scheidsrechter van Eggelen, welke dezen wedstrijd keurig leidde fluit voor doelpunt en voor inrukken tesamen, de strijd is beslecht en een luid ge- juich stijgt op onder de talrijk aan wezige Waalwijkers Pope teekende na afloop nog pro test aan tegen het laatste doelpunt, wegens ongeoorloofd aanvallen van den keeper. O. i. zal dit echter onherroepelijk worden afgewezen, daar èn de scheids, rechter èn de neutrale grensrechters alle drie als hun meening verklaarden dat het een zuiver doelpunt was En zoo eindigde deze strijd en brengen wij alle spelers nog onze hulde voor hun buitengewoon zwaar werk dat zij Zondag hebben verricht. Aanvoerder van Hilst met Uw man- nen proficiat en nu het volgende sei zoen, wat harder werken, en ook en vooral wat meer geluk! Feestavond H E. C. Op de feestvergadering welke was gehouden, daags na het behaalde Kampioenschap van het le Elftal der voetbalver. H.E C. werd een feestcom missie benoemd om het le Elftal met zijne leden, donateurs en genoodigden een feestavond aan te bieden. Deze commissie heeft besloten, om een bal te organiseeren, en op dten avond zal aan de vereeniging een geschenk worden aangeboden. Ook zullen er op dien avond eenige komische nummers en duetten ten gehoore worden ge bracht, wat de gezelligheid op dien avond wel zal verhoogen Door de commissie zijn ook prachtige prijzen beschikbaar gesteld die op dezen avond gratis bij verschillende attracties wor den uitgeloofd. Daar de leden reeds lang uitzagen naar een gezellig feest heeft de commissie dit feest wegens den vastentijd niet eerder kunnen aanbieden. Zij hebben besloten om, als het le Elftal den daarop volgenden Zondag geen promotie-wedstrijd moet spelen, op Zaterdag 14 April in de concertzaal de „Lindeboom" dezen feestavond te houden. De H. E C.-supporters welke nog niet zijn uitgenoodigd, worden verzocht zich op te geven bij den Secretaris Penningmeester den heer Jos. H. Hornes. Zondagvoormiddag om half twaalf zal er een photo gemaakt worden van de geheele vereeniging H.E.C. Allé leden worden verzocht om uiterst half twaalf bij Oudkerk tegenwoordig te zijn, mocht het slecht weer zijn dan wordt het uitgesteld tot Maandag 2en Paaschdag. BINNENLAND. Naar het „Volk" verneemt heeft de Regeering besloten geen subsidie te verstrekken voor den bouw van d^e tien locomotieven door „Werkspoor", te Amsterdam. Men herinnert zich, dat de bedoelde door „Werkspoor" te bouwen tien locomotieven bestemd zouden zijn voor de Nederlandsche Spoorwegen. Oor spronkelijk bestond bij dit semi-over heidsbedrijf het plan, de opdracht te geven aan een Duitsche fabriek, die voor een lageren pi ijs had aangeboden 1 te leveren. De commissie voor werkverruiming hield zich toen met het geval bezig en j besprekingen leidden er toe, dat een j oplossing zou worden gevonden, be-1 staande in het verleenen van een sub sidie door het rijk en de gemeente Amsterdam, terwijl verder financiecle tegemoetkoming zou worden betoond zoowel wan de zijde van „Werkspoor" als van die der Nederlandsche Spoor wegen.Tot het verleenen van gemeente subsidie groot f 30,000. was in ge heime raadszitting reeds besloten. Daar aan deze subsidie de voorwaarde was verbonden, dat ook het rijk steunde, wordt het door de beslissing der Re geering thans zeer onwaarschijnlijk, dat een regeling tot stand komt, zoo dat de locomotieven wel niet door „Werkspoor" zullen worden gebouwd. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/2 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Van 5'/i— 7uur voor de leden BG.V. Zaterdag 8 uur. Flora Bioscoop, „De Zoon van Napoleon". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Opstanding". Zondag 12 uur, Volksmatinée der Liedertafcl „Oefening en Vermaak". Toegang vrij. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 872uur. Witte Bioscoop. „Opstanding". Zondagóen 8'/2 uur Flora Bioscoop, „De Zoon van Napoleon". Maandag 5'/, uur, Flora Bioscoop, „De Apache van Parijs". Maandag 6 en 87a uur, Witte Bios coop, „Een Weduwe van Perry". Maandag 8 uur, Concert Liedertafel Oefening en Vermaak, Musis Sacrum. Dinsdag GEEN repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging. Woensdag 8 uur. Repetitie voor de adspiranten en leden van .Kunst en Kracht". Waalwijk, 6 April 1928. eieren 5—6 cent. varkens 8 11 gld. 's Hertogenbosch, 4 April 1928. Op de markt van heden waren aangevoerd 2111 stuks. 75 Kalveren. 1115 stuks hoornvee. 808 biggen. 50 xeugen. 63 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 185—f 340 p. st. Kalfvaarzen van f 180—f290] P- st. Magere ossen en koeien van f 130 f 225. Vette ossen en koeien van f 0.52 p p le kw Vette ossen en koeien van 10.46 p p2e kw Pinken van f 110—f 175 per stuk. Zeugen van f 55f 90 per stuk. Biggen van f 1.40—f 1-60 per week. Schapen van f 22 f 35 per stuk. Lammeren van f 17—f24 p. stuk. Handel vet vee, jong fokvee vlugkaltvee en varkens traag. Uit de schoenindustrie. Nieuw collectief contract. De federatie van schoenfabrikanten 1 heeft aan de arbeidersorganisaties het i ontwerp doen toekomen voor een 1 nieuw collectief contract. De hoofd bepalingen zijn de volgende Minimumloon voor mannen van 15 tot 2072 jaar f 6 18.50, voor vrouwen van 15 tot 21 jaar^enjouder f5—12 2. deze loonen worden voor^de steden met 5 pCt. verhoogd 3. tweemaal per jaar periodieke verhoogingen. 4. minimum weekloonen voor va lide mannelijke arbeiders van 21 tot 60 jaar (3 klassen) f 19-23.75in de steden f 20—25; 5 stukwerkersverdienei! tenminste 10 pet. meet. 6. bij slapte wordtn de minimum- loonen geheel uitgekeerd 7. bestaande hoogtre loonen blij ven gehandhaafd; 8. kindertoeslag 75 cents per kind van het derde af 9. een werktijd van 87a uur Per dag. Zaterdags 5'/2 uur; 10. bij seizoendrukte is e en werktijd verschuiving toegestaan, waardoor ge durende ten hoogste 13 weken 97a uur per dag en 53 uur per week ge arbeid wordt 11. 6 verlofdagen met behoud van vol loon 12. doorbetaling van loon op Nieuw jaarsdag, 2e Paaschdag, Hemelvaarts dag, 2e Pinksterdag, Maria Hemelvaart, Allerheiligen en de twee Kerstdagen voor zoover deze niet op Zondag vallen 13. behoud van loon bij huwelijk of sterfgeval; 14. uitbetaling bij ziekte gedurende 26 weken van 80 pet. van het loon en bij ongeval als bedoeld in de On gevallenwet 1901 een voorschot van 70 pet., vermeerderd met 30 pet. van het loon. Gevraagd: 40342 voor directe indiensttreding EEN BEKWAAM met kar en tuig te Koop. Te bevragen bij: ANT. SMITS HOEFNAGEL, 40340 's CAPELLE. Wegens overcompleet te koop een zoo goed als nieuwe Prijs slechts f 35.—. Te bevragen bij:1 40338 A. VERSTER-DUQUESNOIJ Grossier in Rook artikelen. Grootestraat 191. Waalwijk Te Koop gezocht: voor klein gezin, vrij gelegen, te Waalwijk of Drunen. Brieven met opgaaf van prijs en ligging, onder no. der advert. Bureau van dit Blad. 40339 PLANNEN NIEUW RAADHUIS. In verschillende bladen wordt bericht dat door den beer Cousin te Nijmegen, architect van 't slachthuis alhier en van tal van grocte werkei- elders, aan hetj Gemeentebestuur een ontwerp voor een monumentaal Raadhuis zou zijn aangeboden. Van bevoegde zijde deelt men ons mede dat de heer Coursin eigener be weging een paar schetsen ontworpen heeft en aan het gemeentebestuur) heeft getoond, zooals trouwens verschillende andere personen bezig zijn hun la-ach ten op dit onderwerp te'beproeven, na tuurlijk geheel vrijwillig, zonder eeni ge opdracht van B. en W. FOKKERIJ J. TUERLINGS, Kaatsheuvel. Deensche W L.-W,L.Eng.Tent.-t. W. Wyand. Ancona's. LOONBROEDEN. Prima resultaten. te Kaatsheuvel, 40330 zal ten verzoeke en ten huize van de kinderen WOUT. VAN BEERS aan de Molenstraat te Loonopzand. Dinsdag 17 April 1928, voorm half 10 uur, Werkpaard, 7 gevende en dragen de Koeien, 2 Kalveren, 40 Kippen waarvan 20 broed 1927, Goed gekeurde Trekhond met kar en tuig. Hooge Kar, 2 Lage karren, Dorschmachine met kruismanage, Maaimachine merk Lanz, Ijzeren Egge en Ploeg, Bietensnijder, Schoffelmachine, Trijzelmolen, Bascule, Beerkist, 8 Melkbussen met teems, Waschmachine mer wringer merk Velo, Waschfornuis inhoud 100 liter, 2 stel Kar- reepen met huiven, Paardentuig, Zaad- en Bloemzeven, 2 Bak troggen, Snijbak, Haverkisten, Koebakken, Zaadkorven, Slijp steen, Waschtobben. Kuipen, Zichten, Zeis, Hooi. Rogge- en Haverstroo, partij Rogge en Haver, Spurriezaad, Voederbieten, Aardappels, Stalmest, pariij Sparren, Weidepalen, Mutserds, Brandhout. Kabinet, 2 Winter- kachels, Trapnaaimachine, Toon bank met buffet, enz. Posten van f5 en minder en de ongelden contant en het overige 1 Oct. 1928 te voldoen. Soliede borgstelling vereischt. te Kaatsheuvel, zal ten verzoeke van den Heer W. TH. VAN STAPPERSHOEF. wegens vertrek, 17 April en 1 Mei 1928, 's avonds 7 uur. (tegelijk met de veiling voor den Heer J. A. Vloemans) resp. bij Mej. Wed. SMIT en den Heer J. VAN DUN, Een goed Huis met erf en tuin bij de Vaart te Kaats heuvel, sectie B nrs. 4835 en 5183. groot 18,76 aren. Te aanvaarden bij de betaling van den koopprijs. De toename onzer advertentie rubriek bewijst de groote waarde van publiciteit in ons blad. ADVERTENTIëN. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Installatie Bioscoopcommissie. De plaatselijke Bioscoopcommissie bestaande uit Weth. Eibers, (Voorz.), Mevr. Mühlnickel. pastoor van Riel, H. Wiesman, Fr. Passier, L. Hartog en P. Broos (leden), zal Woensdag 11 April a.s. door den Burgemeester ten Raadhuize alhier worden geïnstalleerd. Ongeval. Gistermiddag werd een fietsjongen door een auto aangereden. Hij werd door eenige voorbijgangers opgenomen, en hoewel 't ongeval zich nogal ernstig liet aanzien, liep het ten zijnen op zichte goed af. De fiets daarentegen werd r.ogal beschadigd en de boodschappen rolden de straat over, zoodat ook hier eenige schade veroorzaakt werd. Voor de Missie-Tentoonstelling. Dezer dagen zagen we in de etalage van den heer Oudkerk een teekening van Mej. Elsa Rubbens. Wij vernemen thans, dal d^ze teekening voorstellende een kinderhoofdje met ijle expressie, ('t doet héél even denken aan 't ver- geestelijke, fijn-lijmige Madonnakindje van Toorop), door mej Rubbens aan de MissieL ntoor.stellingis geschonken. Deze sympathieke daad wordt natuur lijk door het bestuur zeer geappre cieerd. Wanneer straks de artistieke teekening, gevat in een mooi lijstje, op de tentoonstelling geveild zal wor den, dan tropen wij dat 't een fiink bedrag opbrengt. vraagt 40344 tegen flink loon bekwaam Het Technisch Bureau MAR TENS KRAMER, Architecten te Oosterhout, zal namens de Coöp. Stoomzuivelfabriek „DE TOEKOMST" te Capelle, op Zaterdag 14 April 1928, n m. 3 uur ten kantore der Coöpera tie Bestek en teekening zijn tegen betaling van f3.00 per stel ver- krijgbaar ten kantore der archi tecten. Inlichtingen volgens bestek. 6-cylinder motor met geventileerd carter om den wagen een langeren levensduur te verzekeren. Chryslers', beroemde krukas op 7 lagers voor snelle geruischlooze acceleratie. Chryslers' beroemde hydraulische remmen, voor zachte, onmiddellijke, krachtige wer- king. Op hoogste versnelling van wandelgang tot 100 K M. per uur. Ziet de Chrysler 62 in onze Showroom en beproeft haar wonder baarlijk comfort en hare geweldige prestatie op den weg, zonder kosten of verplichting om te koopen. Chryslers in prijzen vanaf 12900.— DISTRICT DEALERS Telefoon: WAALWIJK No. 194. MEEUWEN No. 1. Zoo juist ontvangen de nieuwste Stalencollectie van: VRAAGT STALEN OP ZICHT. 38500 Voor het vernieuwen aan bovengenoemde artikelen PAARDENTUIGEN en AUTO'S is dit sinds jaren JE ADRES ook voor KOFFERS, TASSCHEN en HONDEN-ARTIKELEN. Bezoeht de NissleteAonstelli MM 14, is, ie en 11

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 11