GRATIS GESCHENKEN! L O Fietsen GEMENGD NIEUWS. Zaterdag had hei zuonije vai R. te Eindhoven 'n doosje lucifers be mactitigd; tijdens de afwezigheid der m>eder verbrandde zich het knaapje zojdanig, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was Daar is het verfije kort daarop na hevige pijn overleden. Een correspondent uit Parijs meldt De Matin verneemt, dat een Neder lander, .ongeveer dertig jaar oud, ge naamd Kauffman te Kenl door een Duiischen gendarme is doodgeschoten nadat hij. om papieren gevraagd, naar Frankrijk had willen ontkomen en naar de gevangenis geleid, weer pro bee'de te ontvluchten. De gendarme meende te doen te hebben met een Dultsrher, die zich in het vreemde lingeolegioen wilde laten inschrijven Op den doode was geen enkel papier gevonden. In den afgeloopen nacht om streeks vier uur werd brand ontdekt In de timmeifabriek van de heeren Vis en jacobsen aan de Buiskade 49 te Amsterdam. Deze fabriek is een gebouw van twee verdiepingen en ge- heti van hout opgetrokken Het vuur had al zeer groote afme tingen aangenomen toen de brandweer kwam. Het geheele gebouw was in 'n minimum van tijd een vlammenzee. Met acht slangen op drie motorspuilen werd water gegeven. Op een gegeven oogenblik hoorde men een hevig ge kraak en viel de voorgevel van het gebouw voorover. Drie brandwacht» kwamen onder den muur terecht Zij kregen alle drie brandwonden. Twee van hen werden ter plaatse verbonden en per ziekenauto naar buis gebracht de derde, A. de jong. werd naar het Wilhelminagasthuis vervoerd en daar verbonden. Ook hij kon later naar huis gaan. De fabriek is geheel uitgebrand De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting. De schade wordt door verzekering gedekt. Gistermiddag is een negentien jarig meisje in de Sarphatiestraat bij de Muiderpoort te Amsterdam door een wielrijder aangereden Juist op 't oogenblik dat het meisje door de aanrijding op straat viel kwam etn met zand beladen auto aanrijden, waarvan een der wielen over't slacht offer heen gtng. Het meisje is naar 't O ize Lieve Vrouwengasihuis vervoerd waar zij bij aankomst overleden bleek te zijn. Te Woldendorp is gisteren de voddenkoopman Bollengraaf uit Win schoten door de stoomtram Oostclljk- Qroningen aangereden en gedood. De stuurman H. Walters uit Oude Pekela is ter hoogte van Ter schelling van het motorschip „Jantje G ii'eveld" over boord geslagen en verdronken. Gisterenmiddag is uit deVrou wenvaart te Zouterwoude opgehaald het lijk van den 24 jarigen A K uit Leiden, die sinds 10 Maart werd vermist. Qisterenmorgen is het zoontje van den heer Klein uit Assendelft, die per fi;ts op weg was naar Krom menie. onder een passeerenden auto geraakt en overreden. Het ventje was bijna onmiddellijk dood. Den chauffeur treft geen schuld. Ongeveer veertien dagen geleden maakten wij melding van eer» inbraak In een leegstaand landhuis te Oister- wijk. Een der bedrijvers van dezen inbraak kon door de politie reeds I PDAT mijn geachte begunstigers de groote waarde zullen waardeeren van de gratis geschenken, die ik geef voor de bij mijn ADAM AS Sigaretten verpakte coupons, doe ik de volgende belangrijke aanbieding: Na ontvangst van den door U ingevulden bon, welke hieronder is afgedrukt, zal ik U mijn geïllustreerden gratis catalogus van ge schenken en tevens vijf vrije Coupons doen toekomen. tegenwoordig de fijnste en mildste Egyptische sigaret 10 stuks 15 cents met één heele coupon coupons 20 30 twee BON (te posteD in open enveloppe, porto 1 y cent) Gelieve mij gratis en franco toe te zenden Uw catalogus van geschenken met VIJF VRIJE COUPONS. 90 dadelijk worden opgesloten. Met den anderen, zekeren D., vroeger te Den Bosch, d >ch den laatsten tijd te Amsterdam woonachtig, wasdepolitie niet zoo fortuinlijk. Men zal zich herinneren, dat deze D. weliswaar reeds vrij spoedig door de Amster- damsche recherche aldaar kon worden gearresteerd, doch tijdens zijn over brenging naar Oisterwijk wist hij bij een oponthoud op 't station te Boxtel op seniattoneele wijze aan zijn gelei- ders te ontsnappen. Sindsdien werd ijverig naar hem gezocht, doch men slaagde er niet in het gladde heer schap op te sporen. Naar het N v. h. Z. thans verneemt isgenoemde D thans opnieuw door de Amsterdamsche recherche geknipt. De kerel had Amsterdam blijkbaar weer weten te bereiken De aanleiding tot zijn arrestatie werd een brief, die hij naar de „dames" schreef, met wie hij de opbrengst van het gestolene had opgemaakt. Deze vrouwen zijn met dit schrijven bij de politie gekomen, en deze had toen spoedig de schuilplaats van den man uitgevonden. Zaterdag is D dus voor de tweede maal maar nu natuurlijk zwaar ge boeid en speciaal bewaakt, naar Oisterwijk overgebracht om daar op de plaats van het misdrijf te worden geconfronteerd. Later is hij naar het Huis van bewaring overgebracht, waar hij nu veilig zit opgeborgen. Enkele dagen geleden begaf mefuffrouw Juliette Thonnard. 30 jaar. en onderwijzeres van beroep, zich als naar gewoonte naar hare school van Paifve, een klein dorpje van Haspen gouw. Te Villers-Juprelle moest zij over een overweg en de bewaakster daarvan had reeds een gedeelte ge. sloten. De onderwijzeres, die daar geen aandacht aan gaf waagde zich op den spoorweg op het oogenblik dat de locomotief kwam aangestoomd die haar meesleepte. Op het ge schreeuw der baanwachtster haastte de machinist zich te stoppen, doch het was te laat Het lijk van de onder wijzeres die te Sllns woonachtig was. zat vooraan de locomotief vastgedrukt. Het hoofd was vreeselijk verminkt en een der beenen vermorzeld. In de nabijheid van Lemberg heeft gisternacht een 20 jarige slagers gezel In een aanval van woede zijn gansche familie vermoord. Eerst ging hij met een bijl zijn moeder te lijf en sloeg haar den schedel in, de onge lukkige was op slag dood Vervo'gens gaf hij zijn vader een paar bijlslagen op het hoofd en tenslotte sloeg hij zijn negenjarig zusje neer De beide laatste slacht< ffers werden In hopeioozen toestand naar het ziekenhuis te Lemberg gebracht, waar de vader reeds Is overleden. De moordenaar vluchtte In de bosschen en kon tot nu toe niet worden gevon den. Ongeveer een vierde gedeelte van Smyrna schijnt bij de aardbeving van Zaterdag te zijn verwoest. Te Smyrna zeil kwamen 55 personen om het leven, terwijl een paar honderd zwaar werden gewond. In de omstre ken der stad is het aantalslachtcffers nog veel grooter, in alle fabrieken moest de arbeid worden neergelegd, daar de inrichtingen zwaar werden beschadigd, vele schoorsteenen der fabrieken zijn omgevallen. De eerste schok werd om half drie 's ochtends waargenomen, een halt uur later volgde de tweede, terwijl de derde schok om zes uur 's avonds gevoeld werd. De eerste zou niet min der dan een minuut hebben geduurd, de bevolking vluchtte uit de huizen, een havenmuur te Smy na is gebarsten, een klokketoren is ingestort Alle z«e- kenhuizen liggen vol gewonden. Het ergste heeft het dorp Toibali op 50 K M. afstand van Smyrna te lijden gehad, daar zijn bijna 200 huizen in gestort. in een ander dorp nabij Smyrna zijn 50 dooden te betreuren. Een ander bericht meldt, dat in twaalf uur tijds twintig schokken ge voeld zijn. gelukkig geen een zéér ernstig. De heele streek, waardoor de spoorweg ligt. Is ernstig getroffen. Volgens de laatste raming zijn er 40 dooden, 60 zwaar- en vele lichtge wonden. In Smyrna zelf zijn 40 ge bouwen ingestort en meer dan vier honderd beschadigd ln Toerbale en Tepekuy is nauwelijks een huis staan de gebleven. De aardbeving, welke Smyrna ge teisterd heeft, is ook gevoeld op Sa- mos, Naxos en Cerigo. Naar „El debate" d d. 28 Maart uit New-York verneemt, zijn wederom twee priesters door de Mtxicaansche kerkvervolgers vermoord. Het zijn pater Mendez, pastoor van Armadillo in het diocees San Luis de Potosi en pater Menes van de Augustijnen, die In den staat Guanajota als zielzorger werkzaam was. heeft de politie in de stad Mexico in verband met de plechtigheden der Qoede Week haar waakzaamheid ver dubbeld, om mogelijke overtredingen i van anti godsdienstige wetten te ont dekken. Reeds Zondag zijn te Oyoacan, een voorstad van M^x co, 68 Katholieken, onder wie drie pnesteis. gearresteerd, onder beschuldiging, dat ze in een particulier huis de H. Mis hadden opgedragen of gehoord In de stad Mcx co zijn de kerken dagelijks vol menschen, die van God het etude van de vervolging afsmeeken. Vrijdag werd aan de grens door commiezen ten bekende smokkelaars anto gesignaleerd. Een der commiezen volgde den auto en zag hem later te Tilburg in de Vogelstraat staan. Men was toen bezig sterken drank uit den auto le ladtn Toen de commies zich bij den auto voegde kwam een der smokkelaars op hem af en pakte hem bij de keel De commies trok zijn revolver en schoot op den man. die in de borst werd getroffen. Hij is in het ziekenhuis te Tilburg aan de bekomen verwondingen over leden. Het slachtoffer is S P. Verhagen genaamd, 34 jaar oud en gthuwd, Hij stond ongunstig en als smokke laar bekend. Een kleine keeshond, waarvan de eigenaar, een winkelier uit Clect horpes bij Grimsby, nog pas met de gedachte rondliep het dier te laten afmaken omdat het altijd maar blafte, heeft met zijn blaffen vier levens ge red Zijn baas hoorde Zondagmorgen vroeg den hond blaff.n, maar nam er nauwelijks notitie van. Het blaffen hield ech er zóó hardnekkig aan, dai de man niet meer slapen kon Hij ging toen de trap af en zag dat zijn winkel in vlammen stond. Hij snelde weer naar boven en bracht zijn vrouw en zijn beide jonge kinderen in veilig heid. De winkel zoowel als de slaap kamers brandden totaal uit. Oeen wonder dat de baas het dood vonnis over zijn hond voorgoed heefi opgeschort. Te Dzialoszin in het wojdode- schao Lodz is door een aetheront ploffmg een huis in de luch' gevlogen. Vier menschen werden op slag gedood eenige andere zwaar gewond. Op den naar Coionnowsko in S'lezié leidenden straatweg reed gis ttrmorgen een aannemer op zijn mo toifiets met zuik een snelheid in een bocht dat hij op een biug een fi t senden postbode aanreed, die over d» leuning van de brug in de vaart stortte en verdronk. De aannemer be kwam een schedelbreuk en andere ernstige verwondingen en is in een ziekenhuis overleden. In het Eu>ypiische dorp Kavire- lamr in het district Menufiia is een hevige brand uitgebroken, waarbij 4 menschen gedood werden en 7 ge wond Een groot aantal hulzen werd vernield. Berlijn werd den laatsten tijd onveilig gemaakt door een gauwdief die zich toegang tot de woningen van welgestelde burgers verschafte door zich uit te geven voor controleur van het electriciteitsbed'ijf en eenmaal binnen met ongeloi fl jke brutaliteiten handigheid zijn slag wist te staan. Zoo h^eft hij uit het Chineesche en Zuid—Slavische gezantschap kost baarheden meegenomen en uit een villa in de Regemenstrasse voor 100 000 mark aan juweelen ontvreemd De dief en zijn helper zijn nu ln handen van de politie gevallen. Hei zijn de 30 jarige monteur Beckmann en de 25jtrige koetsier Baumann beiden beruchte Individuen. Een juweliertje uit de Friedrich strasse, die de gestolen juweelen ter waaide van 100 000 M. voor 800 M. van Boumann had overgenomen, is ook ingerekend, verdacht van heling. Hij ontkent echter de kostbaarheden te hebben gekocht en bij een huis zoeking is ook niets in zijn zaak ge vonden. Te Chambery is een afschuwe- lijke misdaad aan het licht gekomen Buren van de weduwe Martinet, wier man tijdens den oorlog gevallen was, zijn tijdens haar afwezigheid haar wo ning binnengedrongen vonden daar in een k< ffer de lijken van 5 kinderen De vrouw had 6 kinderen waarvan er 5 sedert eenlgen tijd verdwenen waren. Men vermoedt, dat de in den koffer gevonden lijken die der kinde ren zijn en de vrouw de kinderen op zetlelijk van 't leven heeft beroofd. De vrouw is gearresteerd INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. -Naar de .Times" nog meldt, 1 Doos30,Tube80ct. Doo'zitten bt! wielrijden verzacht en geneest men met PUROL Uit Madrid wordt gemeld, dat daar in een der hoofdstraten een auto op het troittoir is gekomen met hef gevolg, dat 4 kinderen gedood werden, terwijl nog verschillende personen ge- wond zijn. Eieren in vormpjes. 0 eieren 60 Gr. (3 afgestreken eetlepels) bo ter, peper, zout. 1 theelepel Maggi's Aroma. 6 cirkelvormige stukjes brood. Smelt de boter en vermeng ze met de Maggi's Aroma en wat peper en zout; gebruik een gedeelte er van om 6 kleine soufflé-vormpjes (kleine vuur vaste bakjes) mee in te smeren. Breek in elk vormpje een ei en drup pel op ieder ei ongeveer een theelepel van het nog overgehouden boter meng sel. Steek met een ring (of een glas) 6 cirkels oud brood uit van niet meer dan c.M. dikte en iets grooter dan de oppervlakte der soufflé-vormpjes. Besmeer het brood met de nog overge bleven boter (aan beide kanten) en bak het in de koekenpan goudbruin. Zet intusschen de gevulde vormpjes in een braadslee met kokend water en laat ze daarin ongeveer 6 minuten op een zacht vuur staan, tot n.l. de eieren gestold zyn. Maak de eieren uit hun vormpjes los en laat elk ei op 'n stukje gebakken brood glijden. Schik de 6 croütons dan op een gevouwen vinger doekje op een verwarmden schotel en versier het gerecht met hier en daar een paar takjes frissche krulpeterselie. INGEZONDEN STUKKEN Die mijnheer v. H. is wel een raar man. Hij maakt een ander min of meer een verwijt, dat hij anoniem schrijft, terwijl hij zelf schuil gaat ach ter de geheimzinnige initialen v. H. Hoe die mijnheer eenigerlei invitatie wil verwachten is mij een raadsel. Men moet toch een adres weten, als men wil inviteeren. Wat verder de bedoeling is van dit goedkoop geconstrueerde stukje, is voor mij nog steeds een probleem, schoon ik er verschillende menschen naar gevraagd heb. Alleen kan ik er uit opmaken, dat de heer, v. H. verwacht, dat de oplossing der raadhuiskwestie beheerscht zal worden door discussie in de kiesver- eeniging. Deze veronderstelling zal echter wel in de fantaisie des heeren v. H.'s vin dingrijk brein blijven berusten. Dankend voor de opname, MATH. VAN LOON. Geachte Redactie, Die v. H. spreekt over scribent, als dit beteekent iets schrijven waar geen touw aan vast te knoopen is, dan hoort hij beslist tot deze gilde! Hij lacht met de door mij gestelde vragen, maar nog eens, zijn deze niet terzake? En gaat het aan te schrijven over uitgaven der gemeente, als men daartegenover slechts een gedeelte der inkomsten zet en goochelt met toe- komst-cijfers, die men niet kent! Neen, waarde v. H. U weet wel dat 't geen ik schreef juist is; U kunt ge rust tegen 't raadhuis zijn en onzen af- gevaardigden kwalijk nemen dat zij er voor zijn, maar wees dan onbevangen en eerlijk en verlang niet dat ze zich verantwoorden voor de kiesvereeni- ging over alle kwesties in den raad en hun stemmen voor of tegen. Aan 't eind der zittingsperiode kunt U de balans opmaken en daarnaar loo- nen of straffen. WAALWIJKER. Wie kaatst, moet den bal verwachten. Geachte Redactie, Vergun me nog even te antwoorden op het ingezonden stuk „van F oks, die lange messen dragen", van dtn heer Hermans, gemeenteraadslid te Dussen, in Uw blad van Woensdag 2 April j.l. Bij voorbaat besten dank. In aangehaald stuk, doet de heer Eerman mij de eer aan, mij te promo- veeren tot promotor in het klaarmaken van gerechten voor loslippige raadsle den. Gaarne aanvaard ik deze promotie evenwel op conditie, dat deze gerechten klaargemaakt moeten worden voor raadsleden, die zich onbetamelijke los lippigheid veroorloven, ten opzichte van onzen gemeenteraad. Dit nu deed de heer Herman op 14 Maart j.l. in de gemeenteraadsvergade ring der gemeente Dussen en zou ik een waar kostelijk gerecht aangericht hebben, wanneer hij aan mijn verzoek, om de schandalen van onzen gemeen teraad te noemen, had voldaan. Ik bood zelfs aan hem te feliciteeren, zoo hij dit kon. 't Spijt me, dat ik hem nu aan de pu bekeek bet aan alle kanten en ze! toen: Het la al heel lang geleden, dat ik ons oude graan voor het laatst zag. ny bracht den korrel naar zyn mond en beet er een stuk af, terwyi htJ nauwkeurig proefde. Ja, ik heb geiyk, dit is werkeiyk een korrel uit rnfln jeugd. Vertel my dan een», vervolgde de vorst, waar verboutwde men dit graan? Heb je het zelf gezaaid? Waar heb je het vroeger ge kocht? In myn tyd, antwoordde de oude, oogst te men dit graan overal. Ik heb er zelf al- tyd van gegeten en er anderen van laten mee-eten. Maar waar heb je het wel eens ge kocht? vroeg de vorst verder. I)e grysaard glimlachte medeiydend. In myn tyd zou niemand graan hebben willen en durven verkoopen. wy wisten niet, wat geld was. Iedereen verbouwde zoo veel koren, als hy noodig had, niemand be hoefde er van te verkoopen of te koopen... Ik zelf heb genoeg van dit graan verbouwd, geoogst, gedorscht, gemalen....... Maar waar zaaide Je het koren? Waar lagen je akkers? Myn akker, antwoordde de oude man plechtig, was het land ons door God geschon ken... Waar ik den grond bebouwde, waren myn akkers. D« aarde was vry. ieder noem de een deel het zyne, iedereen vorderde slechts de vruchten van zyn arbeid voor zich op. De vorst begreep de les en hy heeft dit ongewone Pnaschei in het Ityksmuseum ge plaatst. liy heeft belastingwetten laten ma ken, waarby het oude vergetene weer in eere werd hersteld. Nu oogst men in zyn land weer groote graankorrels. Zyn volk vierde waardig Paschen, het werd vernieuwd in elk opzicht en was gelukkig. Kuma f Aan de FIRMA ALEX. S. MAVRIDES. Postbu» 716. AMSTERDAM Naaml Adres t Stad: Van éénzelfde adres zal slechts één van deze bons geaccepteerd worden. (Button verantvroordeiykbeld der Redactie.) Mijnheer de Redacteur.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6