SIMEI- El ItlEIIIHSIRIE BRABANTSCHE ILLUSTRATIE Calé „Berg ea Bal" Troawbaarleo oi Trouwbrieven gevraagd IJl Hl Ie Paascheieren ij GEDENKBOEK Roestelberg. Het beste adres De Brabantsche Illustratie De Humorist van de Week Brabantsche Illustratie Groote keuze WERKMAN, HEROPENING Gratis Ongelukken-Verzekering RECHTZAKEN. blieke opinies moet prijsgeven, want ik kan hem slechts condoleeren, daar hij met geen enkel feit voor den dag komt en zich met een „Jantje van Leiden" denkt terug te trekken, door heel sim pel te schrijven, dat hij op verdere stuk ken van mij, niet zal reageeren. Een reuzenprestatie en 't spijt me werkelijk geducht, dat ik hem „beleefd heidshalve" een schrijven zond, om zijn, aan onzen gemeenteraad gerichte onbetamelijke woorden, openlijk te herroepen. Een goedheid mijnerzijds. Dergelijke lui dienen direct onderhan den genomen te worden. Wat kan men ook anders verwachten van iemand, die, als hij zijn zin niet krijgt als een kind gaat zeuren, „Jantje of Pietje" (in casu Haarsteeg) krijgt dit of dat wel, (volledige gemeente raadsverslagen). Waarlijk, Mr. Herman, ik zou U gaarne eens kok gemaakt hebben (in figuurlijken zin natuurlijk), om U ge stoven of gebraden aan het publiek op te disschen, dat dan eens heerlijk had kunnen smullen En hierbij zou het geduchte, lang scherp mes, mij terdege geholpen hebben. En wat nu het „Echt Dobbelsteen- sche" betreft, dat velen een doorn in het oog is. Geloof me vrij, Mr. Herman, wanneer in gemeenten waar eenzelfde toestand heerschte als ln Haarsteeg-Hedikhuij- zen „Echt Dobbelsteensch" was opge treden, in 99 van de 100 de gemeen schap er wel bij gevaren zou zijn. Gewoonlijk bestaat een dorpsgemeen teraad evenwel uit leden, die diverse Heeren naar de oogen moeten zien en die huiverig zijn, tegen beter-weten in, daadwerkelijk op te treden en wil ik hiermede besluiten met het bekende spreekwoord: „Wien de schoen past, trekke hem aan." Haarsteeg, 5 April 1928. J. v .d. DOBBELSTEEN. Rectificatie: Waarschuwing. Door de firma M. Hopstaken, Druk kerij, Wagenhoek 258, Oudenbosch, wordt aan ondergeteekende gemeld dat zij niets heeft uit te staan met de z. g. Theresia-onderneming, Ginnekenstraat 122a, Breda, en dat de firma H. Hopsta ken Zonen sinds ruim 2 jaar niet meer beslaat te Oudenbosch. Geheel buiten onze schuld is bovenbedoelde firma te Oudenbosch in deze onaangename zaak betrokken. De onderneming van de Theresiabode is er niet voor terugge schrokken om brieven te zenden met het opschrift: M. Hopstaken Zonen, Stoomdrukkerij Oudenbosch, afd. Bre da. We moesten dus wel denken, dat die drukkerij in Oudenbosch was. De beetnemerij wordt er dus nog erger door, omdat ook onschuldigen er door geblameerd zouden worden. Men zij dus dubbel op zijn hoede voor de St. Theresia bode, die voorgeeft arme ker ken te steunen en dat niet doet. Bladen, die de waarschuwing hebben opgenomen, wordt vriendelijk verzocht ook dit stukje over te nemen. Prof. B. F. OVERMAAT, Gr. Seminarie Driebergen Postrekening 40889. BURGERLIJKE STAND. E. d.v. Jud. v. d. Steen-v. Wezel. Maria F. d. v. Gijsb. Verhoeven-v. We zel. Christiaan. J. z. v. Hendr. A. v. Delft-Trommelen. Cornelis H. z. v. Corn. v. Spijk-v. Rooij. Martinus z. v. Mich iel de Hart-v. Logten. SPRANG-CAPELLE. Geboren Cornelia d.v. A. Smits en L. v. Don gen Cornelia Adriana d.v. H. Tim- mers en J. v. d. Put Pieter z.v. J. W. Molegraaf en P. J. Rutters Ma ria Machielia d.v. M. H. Sprangers en S. M. Molegraaf Johanna Geertrui- da d.v. A. J. de Roon en D. A. Rozen- braiul Johanna Adriana d.v. J. Vos en N. A. Timmermans Pieternella d.v. J. Molegraaf en H. J. Rozenbrand Justiena Antonia Teresia d.v. B. J. H. Kamp en J. A. Leemans Adri- aan z.v. T. v. d. Kolk en M. v. Enkhui zen. Getrouwd Geene. Overleden A. Hoffman, oud 75 j., echtgen. van J. P. de Jong W. Kuipers, oud 54 j., z.v. J. Kuipers en A. Lankkaar Catliarina Spuvbroek, oud 81 j., wed. van P. Sprangers B. v. Oosterhout, oud 77 j., echtgen. v. L. A. de Jong. LOONOPZAXD-KAATSHEUVEL. Van 1631 Maart. Geboren Cornelius Petrus z. v. J. Verboven en A. J. van Laarhoven. W7illielmus Antonius z. v. J. H. van der Put en M. W. Esch. Adrianus Wilhelmus z. v. J. Damen en C. M. Labée. Hen- rica Petronella d.v. J. van Wanrooy en C. Clemens. Theodora Maria Jo- sepha d. v. F. J. Dingeraans en J. M. van Dongen. Walterus Joseph Ma ria z. v. W. Damen en G. M. J. Els- hout. Willebrordus Franciscus Jo- sephus z.v. P. J. Elshout en Th. Dore- raans Petrus Wilhelmus Josephus z.v. J. W. v. d. Velden en A. M. H. Brands Henricus z.v. Fr. Klis en J. van Dongen Martinus z.v. G. Kuis en M. Herman Theresia Antonia d. v. F. van Loon en J. M. van der Lee Andreas Henricus Maria z.v. E. M. Kemmeren en M. van de Wiel Jaco- ba Maria d.v. L. van Boxtel en J. Da men Franciscus Waltherus Josep hus z.v. C. M. Moolenschot en A. C. Moreval Allegonda WUhelmina Jo- sephina d.v. H. P. Akkermans en M. C. de Poot Cornelia Maria d.v. D. A. Balvers en M. A. P. Beerens Hen ricus z.v. E. Damen en J. M. Damen Marinus Joannes z.v. A. Broeders en G. van der Velden Martinus Cor nelis Adelheid z.v. C. van Loon en M. van der Ven Rudolf Franciscus Jo hannes z.v. H. M. Rombouts en C. Hol- lants Adriana Francisca Cornelia d.v. J.1 de Nijs en M. van Riel Adri anus Gerardus z.v. L. J. Mutzers en M. H. van Dijk. Overleden Pieter de Rooy, oud 28 jaren Jo hannes de Nijs, oud 46 jaren Corne lis Berzeveld, oud 73 jaren Johan na Maria Roestenberg, echtgen. van Waltherus van den Houdt, oud 71 jaar. RAAMSDONK. re en Francljna M. van Hoor«i. Cretrouwd Johannes C. Ophorst, 23 j. en Jo hanna Verduijn, 22 jaar. Overleden Engelina Dingemans, wed. van Adri- aan Kamp, 84 j. Sija Boer, echtgen. van Antonie Rosenbrand Adriana Hooijmaijers, wed. van Lambertus v. Erp, 79 j. Margaretha H. Joosen, 11 maanden. W. DON HER Pzn. ingenaaid slechts f 1,50, in prachtband slechts f 2,50. Uitsluitend verkrijgbaar WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. In de eerste week van April vangt aan de TWEEDE JAARGANG van de Geïllustreerd Weekblad voor de Provincie Noord-Brabant. Voor slechts 0.121/a per week of I.62V2 per kwartaal. MADE. Geboren: F. Adv A de Visser Musterd L. A. zv W. Prince van DongenA. F. zv A. van Dongen v. d- Ven. Overleden: D. Musterd, 81 jaar wed. van A. Meijbergen W Maas 43 j^ar echtgen. van Joh. Biemans W. Prir.ce, 41 jaar, echtgen. van A van Dongen. OndertrouwdJ Segeren. 52 jaar C. van der Lrijde, 53 jaar P. A. van Dongen, 26 jaar en B. H Vermeeren. 24 jaar. Mishandeling op politie. J. v. G., arbeider te Udenliout, was mot Carnaval in Den Bosch zoodanig dronken, dat de politie er aan te pas kwam. Verdachte stak den politiebe ambte met een mes in de hand. De caféhouder, als getuige gehoord, kwam terug op de verklaringen, door hem reeds bij de politie afgelegd. De zaak kwam voor de rechtbank niet tot klaarheid en werd voor verde re behandeling tot nader uitgesteld. Diefstal. S. J. v. G., dienstbode te Waalwijk, kwam aldaar in dienst hij H. V. M. Zij was pas drie dagen iu betrekking toen bleek dat het meisje lakens, sloo- pen, pantalons, enz. had ontvreemd. In afwachting op het reclasseerings- rapport werd de verdere behandeling der zaak uitgesteld tot 16 April a.s. ADVERTENTIëN. GEBOREN JAN, Zoon van A. J. VERHOEVEN en J, J. VERHOEVEN Elankers Vrijh.-Capelle, 3 April 19.8. Van 16—31 Maart 1928. WAALWIJK. Geboren Jacoba L. A. J. d. v. P. van der Vel den en C. F. M. Kleijberg. Adrianus J. z. v. A. C. Hombergen en J. M. van Moergestel. Adrianus I'. J. z. v. H. A. J. van Mil en A. J. van Sprang. Gerardina A. M. d. v. A. M. Keiler en W. Slaghekke. Adriana G. J. d. v. F. A. Klerx en M. J. van Daelen. Catliarina L. M. d.v. H. N. v.d. Grieudt en A. M. van Bladel. Overleden Franciscus J. Schuurmaus 2 w. Jacoba de Werd 62 j. echtg. van J. Pennings. Huwelijks-Aangiften P. A. Musters 28 j. eu A. J. Kroot 28 j. A. P. Brok 26 j. en A. J. C. van Baardwijk 27 j. A. J. Heusen 30 j. en M. van Balkom 23 j. Ingekomen personen: W. van Vugt van Tilburg. L. en H. van Boxtel van Loonopzand. C. E. M. Arnts van Nijmegen. A. P. Litzroth van Breda. M. Damen van Loonopzand. J. van Ravenstcin van Moergestel. C. J. Snijders en gez. van 's-Bosch. A. M. van Drunen van Drunen. A. S. C. Rombout van Til burg. Vertrokken personen L. A. C. M. Klijberg naar Vlijmen. E. H. van de Graaf naar Oss. J. M. H. Kouwenberg naar Drunen. J. van Vugt naar Drunen. 1 J. M. W. Dekker en gez. naar Amsterdam. DRUNEN. Burgelijke Stand over de maand Maart Geboren Lambertus W. J. z.v. J. v. d. Putten- Kleiberg Henricus L. J. z.v. Michiel van Dommelen-Verdijk Lamberta Geboren Johanna J. d. y. Hendrik J. Wuijten en Adriana Vos. Zwaantje d. van Jannes Zwikker en Petronella J. Ver meulen. Engelmonda C. J. d. van Adrianus H. de Ruijter en Johanna Oomen. Pieter J. z. v. Hendrik Hoogerwaard en Sara M. Pruijssers. Theodora J. d.v. Wilhelmus Broe ders en Johanna van den Berk Jo hannes A. z.v. Gerardus A. de Ruijter en Cornelia J. Jongh Vrnoklus L. z.v. Johannes C. Verschuren en Ma ria A. Luijbregts Johannes zv.' Ja cobus E. Pruijssers en Hendrika Ro senbrand. Overleden Johannes M. G. de Ruijter, 9 mud. Clasina Sneijers, wed. van Willem Verhoeven, 83 j. Pieter A. Dorrem boom, wed. van Huijbertje J.. Sagt, 77 j. Maria C. Heijne, 38 j Adrianus van Dongen, echtgen. van Johanna Faro, 63"jaar. Getrouwd Huibert Pruijssers, 28 j. en Geer- truida J. Heijblom, 20 jaar. Ondertrouwd Simon C. Berendse, 22 j. en Alida A. Ilmer, 18 jaar. WASPIK. Burgerlijke Staiul over de maand Maart. Geboren Nicola Engelina, d.v. Wilhelmus H. Zijlmans en Cornelia A. M. de Jong Govardus Josephus, z.v. Huibertus Kemmeren en Maria P. Brenders Florus z.v. Pieter J. de Graaf en Adri ana Melsen Tonia Theodora d..v. Petrus J. Kantors en Tlieuntje v. Eer- sel Maria Adriana d.v. Adrianus de Klijn en Cornelia A. C. Zwaans Johannes Alphonsus z.v. Marinus J. Verschure en Maria P. de Jong Ma ria Theresia d.v. Adrianus J. Verschu- vertrouwd met de meeste hoofd- machines in de Onderwerk— ifdeeling eener Schoenfabriek, venschitc veranderen van patroon. 40334 Brieven onder no. der adveit. »an het Bureau v. d. Blad. /an P. VAN EEUW1JK Fransen aan den Heerlijk, gezond onispannings- •ord. Pilma consumptie aan billijke prijzen. NB. Met de A. T. O -bussen kunnen bezoekers van h<er en elders tot aan Café Trompen rijden, vanwaar een tiaaie wandelweg U binnen een kwartier naar den Roestel berg voert. 40336 gewone. Oud- Hollandsche enz,, 'eer ruim gesorteerd, zoowel in kwaliteiten, modellen, als prijzen. bevat elke week niet minder dan 16 pagina's (groot formaat). Uitgevoerd in den bekenden fraaien ko perdiepdruk met talrgke illustraties, romans, schet sen, anecdoten, enz., enz., geeft elk nummer den lezer naast de bijzonder mooie plaatjes, een schat van boeiende lectuur. Bovendien ontvangen de abonné's iedere week Een tijdschrift van 24 bladzijden, vol gezonden hu mor, waarin bovendien opgenomen het RADIOPROGRAM. Aan het abonnement is verbonden een met uitkeeringen van 2000.600.— en 300. De Directie van de BRABANTSCHE ILLUSTRATIE kon reeds tijdens den eersten jaargang niet minder dan driemaal een droevig getroffen gezin vrijwaren voor oogenblikkelijke finantieele zorgen. Bij het ge noegen en de ontspanning is het Uw belang geabon neerd te zijn op de BRABANTSCHE ILLUSTRATIE. Sluit U aan bij de reeds 14.000 abonné's in de Pro vincie Noord-Brabant, en geeft U zich nog heden op bij onze agenten, of rechtstreeks bij de Administra tie van Orthenstraat 45 VHertogenbo^ch INTEEKENBILJET. Ondergeteekende verklaart hiermede zich te abonnee- ren op de „BRABANTSCHE ILLUSTRATIE" a 0.12Vj per week 1) a '1.62V2 per drie maanden Naam: Adres: door de Vaste werkkring, vergoeding reiskosten. 40328 B BBBBBHBBBBBBBBBBfflBBBBBB aan fabrieksprijzen. Uitsluitend eigen fabrikaat. TELEFOON 99. VOOR DE DOOR 1) Doorhalen wat niet verlangd wordt. Dit inteekenbiljet s.v.p. na Invnlling aan ome agenten of rechtstreek» per post in open enveloppe met postzegel van 1} ct. gefrankeerd aan de Adm. BRABANTSCHE ILLUSTRATIE Orthenstraat 45 's-Bosch. Jongens en Meisjes i

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7