SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). J.I. Zondag had alhier een ongeval plaats, 't welk gelukkig nog goed is algeloopen. Door verkeerd uitwijken kwam de 19 jarige mej. v. B. alhier met haar fieis onder een auto terecht waardoor de fiets totaal werd vernield. Mej. v. B. kwam er met kleine ver wondingen af. Door krachtig remmen van den chauffeur werd de auto spoedig tot stilstand gebracht, waar door dit ongeval ook zeker zoo goed is atgeloopen. Bij den landbouwer J. T. alhier bracht een geit dezer dagen vijf jongen ter wereld. Voorzeker een zeldzaam heid. WASPIK. Op den 2en Paaschdag werd in de Harmoniezaal van den Heer H. van Iersel eene uitvoering gegeven door de Tooneelvereeniging .Kunst na Arbeid" uit 's Hertogenbosch kampioen van den Nederlandschen R.K Tooneelbond 1925/26. Opgevoerd werd het Tooneelspel in 4 bedrijven .Wat niet sterven kon". Waren de verwachtingen omtrent deze uitvoering hoog gespannen de Bossche Tooneel - vereeniging, dit het stuk reeds voor de 15e maal opvoerde, heeft het ver trouwen niet beschaamd. Een derge lijk tooneelspel werd alhier nog niet vertoond. De rollen waren zonder onderscheid in goede handen, zoodat na afloop van elk bedrijf een dank baar applaus den spelers ten deel viel. Na afloop der uitvoering werd door den Heer J. van Velthoven een woord van hulde gebracht aan .Kunst na Arbeid" voor haar schitterend spel, waarop de Heer J. Grosveld, spelleider der vereeniging het aanwezige publiek dank bracht voor de aandacht waar mede het spel gevolgd was. Maandagmorgen half negen werd in de Parochiekerk alhier eene recol lectie gehouden voor de oud-retraitan- ten. De oefening werd geleid door den Weleerwaarden Heer Kapelaan Damen. In de opgave betreffende het behalen van het landbouwdiploma is de naam van nog een cursist abusie velijk overgeslagen n.l. de Heer A. Smeur, die eveneens met goed suc ces den tweejarigen cursus heeft gevolgd. Dezer dagen ontstond een begin van brand in de woning van den Heer A. v. G. Met behulp van eenige emmers water was men den brand spoedig meester en werd grooter onheil voorkomen. De echtgenoote van den Heer J. V. had het ongeluk te vallen, zij bekwam een ernstige hoofdwonde en kneuzing van eenige ribben. De toe stand is thans goed te noemen. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. DUSSEN. Woensdag j 1. hield de Eiervereen. Drongelen en Omstreken des avonds ten half zeven hare jaar vergadering in hotel Heesels te Dussen. De waarnemend voorzitter de heer G Branderhorst te Eethen opende deze buitengewoon drukke vergadering en maakte bekend dat de voorzitter ver hinderd was te komen. Spr. zei dat het wel wat gewaagd was zoo ver buiten het centrum te vergaderen, doch daar Dussen tegenwoordig zoo vele leden telt was men hiertoe over gegaan en 't deed spr. genoegen te zien dat de opkomst zoo groot was Spr. heette allen hartelijk welkom, vooral de dames, en ook die van ver komen. Spr. heet den spreker den heer Boshouwers uit Lent van harte welkom. Hierna worden de notulen onveran derd goedgekeurd, eveneens de reke ning over 1927, welke sluit met een nadeelig slot van f29.35. Dan volgt 't jaarverslag over 1927 De secretaris deelt mede, dat het een verblijdend teeken is dat hoewel geen grooter aantal leden er toch aan merkelijk meer eieren zijn verzonden. We voerden aan ter veiling Rotterdam, kipeieren 637.200. eendeneieren 39.000, ganzeneieren 1663, kalkoeneieren 337, welke in totaal hebben opgebracht f 41.720.36 De voorzitter wijst er op dat de eieren vooral helder en netjes afgele verd moeten worden. De afdeeling Drongelen levert gemiddeld '/io van het totale op deze veiling. v. Wijk vraagt welke veiling het meest opbrengt in doorsnee, Rotter dam of Venlo? waarop de voorzitter zegt dat dit vrijwel gelijk blijft. De voorzitter brengt een woord van lof aan den eierophaler, den heer van Hemert, over wien men zeer tevredenis, alsook aan den secretaris voor zijn activiteit en correcte handelwijze. Hierna wordt de heer J. A. v. d. Schans bij acclamatie herkozen als besiuuisiia. Dan Komt het woord aan den heer Bosnouwers. Spr. zegt aai ae winst van kippen in nootüzaak moet komen van üe wintereieren, aus moei vooral op de huisvesting gelei woiaen, aaar een kip meer aan ae helft van haar leven in haar hok doorbrengt, en ook vooral dient gezorgd te worden voor de goede temperaiuur. Hei hok moei mei ie groot zijn en niet te klein, te groot is te koud en te klein te be nauwd. 1 M2 voor 4 kippen voor dag- en nachihok is voldoende. Verder be- spretki iiy de inneming der doel matige hokken van binnen en van buiten en wijst er op vooral op tijd schoon te maken- en zindelijk te hou den. Spr. zegt dat 80 pCt. der hokken te laag zijn en de daken te vlak, waardoor de hokken vochtig worden. Riet met pannen noemt spr. de beste dakbedekking. Een hok behoett niet zoo duur te zijn. Het kan komen vol gens goed model op 1250 a 1300 voor een 100 kippen. Verder bespreekt hij diphiinius en andere ziekten, waar bij opruimen het beste is, het voeren enz. en verder nog het broeden en opfokken van kuikens. Dan worden de verschillende kunstmoeders be sproken en ziekten onder de kuikens. Een luid applaus bewees dat men zeer ingenomen was met de lezing. De voorzitter dankt den heer Bos houwers voor diens leerrijke lezing, die nog eenige vragen beantwoordde. Daarna gaat men tot de verloting over. De heer Boshouwers stelt nog een broedsel Witte Leghorns beschik baar, welke gecontroleerd 225 eieren hebben gelegd. De heer Merison stelt ook nog 5 broedsels eieren Witte Leghorn ter beschikking, zoodat thans in 't geheel worden verloot oneer de leden 56 broedsels eieren, 2 kunstmoeders en 5 koppel jonge hennen van 5 stuks. De prijzen vielen ten deel aan W. Salus, Eethen 1 broedsel. J. v. d Stelt, Nic. Schilders, (v. Merison) A. v. Wijk, 1 broedsel. A. Kramer, St. de Haan, Meeuwen 1 kunstm. Joh. Burghout, 1 broedsel. M. de Raad, 5 j. hennen. Joh. de Raad, 1 broedsel. H. Redeker, M. Burghout, M Verbaan, w A. v. Boxel, Dussen w C. Schalken, B Fr. Meijers, w A. Heessels, w n Adr. Verhoeven, 5 j. hennen. J. Verhoeven, 1 broedsel. P. A. Dekker, |oh. de Peuter, w Wed. Raams, Jan v. Vork, Adr. v. d. Pluljm, W. Wijtvliet, n 5 j. hennen. P. Heijmans, 1 broedsel. A. Verhoeven, smid L. Middelkoop, G. v. d. Beek Gzn., M de Fijter, Meeuwen 5 j. hennen. J. Muskens, 1 broedsel. Wed. P. Lankhaar, (v. Merison) C. Schelle, 1 broedsel. A. VOS, m n Jac. Heijmans, W. de Graaf, B n (v. Boshouwers) C. Lankhaar Wzn., 1 broedsel. C. Lankhaar, A. H. Mlllenaar, P. Vosjohzn., Genderen 1 broedsel. H. v. d. Heuvel Jzn., B 5 j. hennen. Joh. Splinters, 1 broedsel. J. Vos jacszn., J. v. d. Heuvel, Ant. Uithoven, C. Heijstek, B |oh, Thur Mzn., Merison, Joh. Struik, Th. Colet, P. Vos, Andrzn., L v. d. Beek, H. Kleinloog, Jac. Branderhorst, m K. J. A. Walraven, 1 kunstm. G. v. d Beek, 1 broedsel. Joh. Thur Jzn., w (v. Merison) Blees Versteeg, 1 broedsel. Wed. A. Splinters. A van Wijnen, G Branderhorst, Jac. Burghout, Wed. C. Verdoorn, A. Arendse, W. Combé, - Hierna werd deze vergadering ge sloten. MADE. Door den landbouwer W. v. Gils, is zijn boerenhoeve gelegen in den Boerehoek alhier, bij onder- handschen verkoop, overgedaan aan J. Vermeeren. Op Zondag 15 April des avonds 6 uur zal in het calé Centrum, een jaarvergadering van den Vaikensbond worden gehouden ter verkiezing van de aftredende bestuursleden en andere huishoudelijke zaken. Vanwege den dijkgraaf den heer Ca- ners te Ravenstijn, ontving de firma Verhagen te Made, opdracht voor net bouwen van een Elecirisch Gemaal te Grave, voor de som van f 101.850 met inbegrip van grondbemaiing. De 74-jarige werkman J. Ver hagen, had het ongeluk een kan ko kende koffie over zijn been te krijgen hetwelk vrij ernstig gebrand werd en medische hulp ontboden moest wor den. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 10 April. Op de scheepstimmerwerf kreeg de werkman J. D. een slag met een ijzeren harner tegen het vooihoofd, waarbij hij een vreeselijke verwonding opliep en zich onder medische behandeling moest stellen. Een wonder is het dat hij het er betrekkelijk nog zoo goed afbracht. Op den hoek der Wittebroodstraat reden de bus N.ab.o. en een rijtuigje elkander aan met het gevolg, dat de inzittenden van het laatste op de straal werden geslingerd en een paar dames bewusteloos lagen. Door geneeskun dige hulp waren zij betrekkelijk spoedig weer op streek, zoodat de reis terug naar Haarsteeg met ongeveer V/2uui vertraging kon worden ondernomen. Woensdagavond vergadert de Hengelsportvereeniging. In deze bij eenkomst wordt rekening en verant woording gedaan over 't afgeioopen jaar, terwijl de verkiezing plaatsheeft van 3 bestuurslede?-, 12 April komt hier op bezoek prof. Winando, telepaat fascinateur, met zijn medicus Carona. Reeds vroeger gaf hij hier een séance, die' zeer in den smaak viel. SPORT. JULIANA. 2en Paaschdag speelde het 2e Elftal van Juliana op de seriewedstrijden te Wijk en Aalburg. De eerste wed strijd tegen Wapen van Heusden ein digde met een 1—0 overwinning voor onze reserves. In den eindstrijd kwa men zij tegen H. V. V. Haarsteeg Na een spannenden wedstrijd kwam Juliana met een 3—0 overwinning uit den strijd, zoodat zij in het bezit kwam van den len Prijs een prachtigen Beker. Biljartclub nDe Twee Kolommen" Roodbroekcn. Een vriendschappelijk voetbalpar- tijije werd tusschen de 2 genoemde elftallen, 2en Paaschdag gespeeld. De Roodbroeken een zomercombi- natie ven WSC gaven hun eersten wedstrijd met groot enthousiasme, waardoor succes niet is uitgebleven. Een achterstand van 4—1 werd in een 6—5 overwinning omgezet. Voor den aanvang van de match werd een foto van de nieuwe combinatie ge maakt en werd de aanvoerder van de biljartclub, de heer C. Vissenberg, gehuldigd. De heer Vissenberg dankte en stelde voor den wedstrijd bovenal amicaal te spelen. De heer Bergmans, vice-voorzltter, voerde nog 't woord speciaal tot de Roodbroeken, om de komende maan den vooral veel en goed te trainen voor de a s. competitie. De biljartclub brengt 't volgende elftal in het veld: J. Kools, J. Beerens, M. Klein; Collart, P. van Eethen, L. Moonen; A. Mombers, J. Eibers, J. Klerx, C. Vissenberg, J. Moonen. Van den aftrap neemt de biljartclub al aanstonds de leiding. De Rood broeken laten zich niet onbetuigd en maken gelijk. De queumenschen too- nen het voetballen niet verleerd te zijn, want de stand wordt gelei delijk opgevoerd tot 4- 1. Ondanks het goede werk der Rood- broeken-voorhoede. liepen de aanval len tengevolge der rotsvast verdedi gende tegenpartij op niets uit. Voor de rust wordt de stand nog 4—2. Enkele vingerwijzingen brachten de Roodbroeken na de rust op het goede spoor, zoodat bij het einde de stand 4—4 was. Een verlenging van 15 minuten om den winnenden goal werd goed ge vonden. De Roodbroeken hadden nog tweemaal succes, de Biljarters een maal, zoodat het einde een welver- diende overwinning voor de jeugdige WSC'ers bracht. De voorhoede vooral was op dreef, wat niet wegneemt dat na de rust de achterhoede, aardig werk leverde. DRUNEN. 2en Paaschdag werd op het terrein der Voetbalver. .Sporters" een serie- wedstrijd gehouden, waaraan werd deelgenomen door „Vlijmensche Boys" te Vlijmen .Quick" Waalwijk, „Dosko" 's Bosch en „P. S. V." Baardwijk. Vlijmensche Boys winnen van Quick met eindstand 3—1. P. S. V. wint van Dosko met 21. in de finale komen Vlijmensche Boys uit tegen P. S.V. en winnen met 2—1. Derhalve werden Vlijmensche Boys winnaars van den eersten prijs en P. S. V. van den 2en prijs. De wedstrijden hadden een mooi verloop, er is goed gespeeld en er was nogal belangstelling van 't publiek. HEUSDEN. Wijk-Aalburg. De uitslag van den Maandag gespeelden seriewedstrijd is als volgt D.V.U. Haarsteeg—Wilhelmina II Wijk 1—0Juliana Baardwijk—Juliana Heusden 1—0; Dussensche Boys H. V.V. Haarsteeg 1 4; Velox Gorcum —Wilhelmina I Wijk 1—2. In de beslissing won Juliana Baard wijk van H.V.V. Haarsteeg met 4—0, zoodat de eerste den uitgeloofden zil veren beker won. WAALWIJK. Korfbal. A.s. Zaterdag beginnen de door den Brabantschen Kortbalbond uitgeschre ven competitie—wedstrijden, waaraan ook onze korfbalclub zal deelnemen. De eerste match zal plaats hebben op eigen terrein en wet tegen VOLT uit Tilburg. Aanvang 4 uur. Scheidsrechter de heer Horneman uit Eindhoven. Korf balver eeniging N.E.O.Sprang. Tweeden Paaschdag speelde onze korfbaivereeniging N.E.O. een vriend- schappelijken wedstrijd te Gorinchem tegen de 2e klasse N.K.B.-club .Paars- Wit\ Beide twaalftallen komen met enkele invallers in het veld. Na den uitworp ontwikkelen de gastheeren direct een zeer mooi spel en komt het N.E.O.— doel al gauw een paar maal in gevaar, doch de verdediging der onzen werkt schitterend en grijpt telkens op het juiste moment in. Dan beginnen onze spelers zich be ter aan het spel der Gorcummers aan te passen en het wordt een zeer aan- trekkelqke wedstrijd. Vliegensvlug gaat de bal van doel tot doel. N.E.O. heeft het eerst succes, als een der aanvallers uit samenspel een mooi doelpunt maakt, doch dit wordt niet toegekend, aangezien de scheidsrechter een over treding had geconstateerd. Direct hier na is de bal weer bij het N.E.O. doel en P. W. weet met een schitterend schot de leiding te nemen, 1—0, doch lang mogen ze deze niet behouden, want bij een goed opgezetten aanval maakt N E.O. gelijk, 1—1. Met dezen stand breekt de rust aan. De N.E.O.-spelers schijnen voor rust te veel van hun krachten te hebben gevergd, want na rust treedt er een merkbare verslapping op, in welke periode P.W. drie doelpunten maakt, alzoo den stand op 4—1 brengend. Dit is N.E.O. te kras en thans ont- wikkelt zich een spel, nog vluggeren beter dan voor rust. Herhaaldelijk wordt den bal mooi opgebracht naar de P.W.- korf en wij zien enkele malen den bal vanuit den korf in het veld terugsprin gen desniettegenstaande blijven de aanvallen aan beide zijden zeer ge vaarlijk. N.EO. ziet eindelijk kans met een paar goede doelpunten den ach terstand tot 4—3 te verkleinen, doch even later is het weer P.W. die den voorsprong vergroot, 5—3 en, denken velen, dat de kans op een gelijk spel of overwinning aan NEO is ontnomen. De spelers zelve denken er echter anders over. Er zijn nog slechts 10 minuten te spelen en wie weet; wat de talrijke Sprangsche supporters hoopten, ge schiedde. Door verwoed aan te vallen smaakte N.EO. het genoegen gelijk te maken, 5—5 Er wordt door beide clubs nog even vinnig om de leiding gestre den, doch doelpunten blijven uit. zoo dat het eindresultaat een gelijk spel is- Voorzeker een fraaie prestatie, welke moed geeft voor de aanstaande com petitie. Het was een geanimeerde en schitterend gespeelde wedstrijd. Allen hebben zich tot het uiterste ingespan nen en zijn voor hun volharding be loond. Hondententoonstelling te Breda op Zondag 22 April 1928. De inschrijving voor de te houden Hondententoonstelling op Zondag 22 April 1928. is verlengd tot Zaterdag 14 April 1928. Inschrijfbiljetten worden op aanvra- ge direct toegezonden, zoodat hierdoor nog ieder in de gelegenheid wordt gesteld alsnog te Breda te exposeeren. Het secretariaat is gevestigd te Breda Vredenburchstraat 18. Olympische Spelen. De juiste data der Olympische Spe len zijn als volgt De eigenlijke Olympische Spelen duren van 28 Juli—12 Augustus. Als voorspel worden er van 17—26 Mei hockey-wedstrijden gehouden, terwijl van 27 Mei—15 Juni voetbalwedstrij den plaats vinden. De groote tentoonstelling te Rotter dam te dezer gelegenheid georgani seerd en Nyto genaamd, begint 1 Juni en duurt tot 15 September. De inschrijving voor de Hockey wedstrijden is gesloten. De volgende landen hebben zich aangemeld België, Britsch—Indië, Denemarken, Duitschland, Frankrijk, Nederland, Oostenrijk, Spanje, Tschecho Slowa kije en Zwitserland. INGEZONDEN STUKKEN Nu de vragen door „Waalwijker" in uw blad aan den heer van derWaer- den gesteld tot heden toe onbeant woord zijn gebleven en Waalwijker zijn gestelde vragen nogmaals ver dedigt in uw blad van 1.1. Zaterdag, zoo geven deze vragen mij toch de volgende opmerkingen in den pen, die ik, nu de heer v. d. Waerden niet op deze vragen schijnt te reageeren, hierbij neerschrijf. De vraag of het aan den heer v. d. Waerden wel bekend is, dat er voor den bouw van een nieuw Raadhuis een leening op langen termijn gesloten wordt, vind ik wel erg gek geachte Waalwijker omdat voor zoover mij bekend juist deze gedachte in de Raad huiskwestie het eerste door den heer v. d. Waerden zelf uitgesproken is. Hoewel wij het natuurlijk in alles lang niet eens met elkander behoeven te zijn, mag dit toch niet een reden zijn, dat we elkander de eer niet zou den geven waar we recht op hebben. Zoo ben ik het ook niet eens met u wat uw 3e vraag betreft inzake de te maken winst van de Gemeente-bedrij ven. U zoudt blijkens deze vraag er niet tegen opzien om de Gemeente bedrijven er voor te spannen. Dit is naar mijne meening geachte Waal wijker een klein kunstje, maar een groote fout.' Als er winst gemaakt wordt die niet voor 't bedijf gereser veerd behoeft te worden, moeten eerst de prijzen van de verschillende pro ducten dezer inrichtingen omlaag. Hoewel de gasprljs wel pas afgezet is, is o.a. deze prijs ook nog thans van dien aard dat het naar mijne meening niet aan zou gaan eventueel behaalde winst uit deze bedrijven aan te wenden voor het stoppen van an dere gaten in de gemeentehuishou ding laat staan met deze winst re kening te gaan houden in het opmaken van een exploitatie rekening voor een te bouwen Raadhuis. Het zou niet in mij opgekomen zijn geachte Waalwijker om den gasprijs bij het bouwen van een Raadhuis te sleepen zoo uwe vragen er mij niet toe noodzaakten. U mijnheer de Redac teur dank voor de opname. Hoogachtend X. Geachte Redactie. Gedurende de oorlogsjaren verleen de U mij steeds gastvrijheid in uw blad. Mag ik, hoewel de laatste jaren 14,15,16 Gil17 (Bulten vertuit woordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 2