SCHOEN- El LEDERINDUSTRIE GEDENKBOEK Het ligt In de bedoeling van dit comité om de Harmonie en de Lie dertafel te v.m. Baardwijk uit te noo- digen om dit feest mede op te luis teren, alsmede een paar sprekers. Ook de HoogEerw. Heer Fransen, Deken en pastoor te Veghel, destijds kapelaan te v.m. Baardwijk en oprich ter van het Ziekenfonds zal worden uitgenoodigd bij hel feest tegenwoor dig te zijn. Aan den jubileerenden Secretaris- penningmeester zal een stoffelijk blijk van erkentelijkheid worden aangeboden terwijl ook de overige bestuursleden van het Ziekenfonds voor hunne ver diensten zullen gehuldigd worden. Uitvoeriger bijzonderheden over de oprichting en de heilzame werking van het fonds en de juiste regeling van den op handen zijnden feestdag hopen wij nog nader mede te deeien, doch vast staat wel reeds dat dit dubbele jubilé op waardige wijze en onder algemeene belangstelling zal worden herdacht. Doodelijk ongeval. Toen Dinsdagmorgen omstreeks half twaalf de 19 jarige bakker H de Boer te Vlijmen op z'n fiets reed met op 't stuur een zware zak. waardoor hij niet in staat was met z'n arm signaal te geven, welken weg hij wilde inslaan, werd hij op den ingang van de Akker straat door een autobus van de Cito op weg van Den Bosch naar Waal wijk tegen den grond gereden, zoodat een wiel hem over 't hoofd ging en de jongeman oogenblikkelijk een lijk was. De politie heeft het lijk in beslag genomen en naar 't gasthuis overge bracht. De chauffeur, wien naar men ons mededeelt geen schuld treft, werd in verhoor genomen, doch later in vrijheid gesteld. Politic-bericht. De C. v. P. te Nijmegen verzoekt opsporing van twee bankbiljetten, elk groot f 100, resp. genummerd A. Q. 050655 cn A H. 032066. Overneming van dit bericht in de nieuwsbladen wordt mede verzocht. De Burgemeester van Leersum geeft, namens de familie, f 50 be- looning aan diegene, die zoodanige aanwijzingen of inlichtingen aan hem of de politie kan verstrekken, die dienen kunnen tot opsporing ot vin ding van Evert van Maurik, geboren te Leersum 27 Juli 1878, arbeider, wonende aldaar. Signalementlang ongeveer 1.70 M dik rond gezicht; gekleed met zwart pak, zwarte pet, zwarte hooge rijg schoenen, blauw overhemd, grijze kousen, eigengebreide grijze borstrok en onderbroek, alles ongemerkt. Bij zond :re kenteekenen: knipt erg met zijn oogen, schudt dan tevens met zijn hoofd. Bedoelde van Maurik Is Zondag 25 Maart 1928 van zijn woning vertrok ken, zeggende, dat hij naar Doorn ging, doch is daar niet geweest en is tot op heden niet teruggekeerd Is in het bezit van een rijwiel, een bruine portemonnaie en linnen geld beursje, inhoud onbekend, doch heeft doorloopend omstreeks f 100 bij zich. Vermoed wordt dat hem een ongeluk is overkomen of dat hij beroofd is. De Burgemeester van Leersum ver zoekt opsporing en bij vinding draad- bericht. Verzoeke overneming in de nieuws bladen. DRUNEN. Maandag, 2e Paaschdag, werd door 3 leden der harmonie der Jongelingen-Congregatie deelgenomen aan het solisten-concours te Zaltbom- mel, waarbij hun de volgende onder scheidingen ten deel vielen: J. v. d. Hoven, 2e prijs, eere-afdee- ling, le Piston met „Carnaval de Ve nice" 104 punten. J. Merkx, le prijs, afd. uitmuntend heid, le Baryton met „Concert van Da vid", 129 punten. J. de Munnik, 2e prijs, 2e afdeeling, Es-clarinette, met „La Somnabule", 110 punten. Wij wenschen deze hecren proficiat met het behaalde succes. Gezien de zwa re nummers die zijn uitgevoerd en de overgroote deelname van leden der bes. te gezelschappen, hebben zij alle lof verdiend. Door de R.K. Werkliedenvereeni- ging werd gisteren een vergadering ge houden in de zaal der Jongelingen-Con gregatie. De Voorzitter opende de ver gadering en heette de aanwezigen wel kom. Na voorlezing der notulen werd verslag uitgebracht door den secretaris. Hieruit blijkt dal de inkomsten bedroe gen 145.56, de uitgaven 97.68, alzoo een batig saldo van 47,88. De be stuursleden werden bij acclamatie her kozen; ook werd goedgekeurd 5 bij te dragen aan het zilveren feest van den Bosschen Diocesanen Bond. Verder werd besloten op 6 Mei een bloempjesdag le organiseeren voor H. L.; ook werd medegedeeld door den Voorzitter dat dit jaar 291,60 is uit betaald voor reductie op de broodprij zen. Door den voorzitter werd er op ge wezen om zooveel mogelijk deel te ne men aan de groote manifestatie ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van den bond, waarvoor de reiskosten zul len warden betaald uit de plaatselijke kas. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter onder dank de vergade ring met den gebruikelijken groet. DRUNEN. Op Maandag j.l. hield de Boerenleenbank van Drunen en Elshout een Algemeene Jaarvergadering In de zaal der Meisjes Congregatie. De Voorzitter Jos. Klijn opende deze drukbezochte bijeenkomst met den gebruikelijken groet en heette allen en ook in het bizonder den Geeste- lijken Adviseur van harte welkom. Als secretaris werd aangewezen de kassier die daarna de notulen voorlas en ook tevens de gewijzigde artikelen van de statuten. Een en ander werd onver anderd goedgekeurd. Aan het verslag van den kassier ontleenen wij het volgende Het ledental bedroeg op 31 Dcc. 1927 totaal 303. Op 4 Maart overleed F. Robben, president van den Raad van Toezicht en werd in zijn plaats gekozen C v. Huiten, oud burgemeester, Op 25 Nov. overleed J. Muskens, eveneens lid van dtn Raad van Toezicht; in diens plaats werd gekozen M. Muskens Jzn. te Elshout. Op 31 Dec. j.l. waren bij de leenbank in omloop 463 spaarboekjes, 45 de positoboekjes, 164 voorschotboekjes en 34 loopende rekening boekjes Totale ontvangsten f 836228.58 Uitgaven f 827120 88 9107 70 In kas op 31 Dec. 1927 f Spaargelden. Op 31 Dec. 1926 bedroeg hetsaldo der spaargelden f 362795 11 In 1927 werd ingelegd direct opvorderbare spaargelden f 200721.73 ln 1927 werd ingelegd Deposito op één jaar f 10200 Totaal f 573716 84 ln 1927 werd terug betaald f 215960 51 Op 31 Dec. 1927 was dus het saldo der spaar gelden f 357756.33 Voorschotten. Op 31 Dec. 1926 had de leenbank te goed wegens gegeven voorschotten f 156535 56 In 1927 werd uitgegeven aan voorschotten f 30450 Totaal f 186985 56 Terugbetaalde voor schotten in 1927 f 24452 60 Saldo der voorschotten op 31 Dec. 1927 f 162532 96 Loopende rekening Op 31 Dec. 1926 had de leenbank te goed in loopende rekening f 256061 65 In 1927 heeft de leen bank uitgegeven in loo pende rekening f 205897 04 Totaal te goed f 461958 69 Op 31 Dec. 1926 was de leenbank schuldig Inloopende rekening f 54503 75 ln 1927 heeft de leenbank ontvangen in loopende rekening f 218624 82 Totaal schuldig f 273128.57 Op 31 Dec. 1927 had de leenbank te goed in loopende rekening f 241945.11 Op 31 Dec. 1927 had de leenbank schuld in loopende rekening f 53114.99 De buitengewonen inkomsten be droegen over 1927 f 42.40 De buitengewone uitgaven bedroegen over 1927 f 1375 02 Wij meenen vooral de aandacht te mogen vestigen op het feit, dat het reservefonds met de winst over 1927 is gestegen toi f 42000, zoodat alle risico van de ingelegde spaargelden is uitgesloten. De Voorzitter bracht dank aan den kassier van zijn accuraat verslag en beheer der boerenleenbank. Daarna had de verkiezing plaats van 3 bestuursleden aftredende leden zijn: A Robben. H. Pelders. ln de vacature wegens bedanken van den Edelachtbaar heer F. v. Liempt, burge meester Elshout werd door het bestuur voorgedragen j. Brok Jz. te Elshout, allen werd met groote meerderheid van stemmen herkozen. Aftr. lid van den Raad van Toezicht was Arn. Brok uitgebracht 124 stemmen, waarvan 121 op A. Brok, zoodat ook deze met vol strekte meerderheid is herkozen. Veilingvereen. „De Langstraat" Drunen. Prijzen op 10 April. Appelen III 0.09-12 p. KG Spinazie 0.13—17 Slavellen 0.05—9 Bloemkool II p st. 0 20—24 ld III 0 05-14 Sla per stuk 0 08—10'/2 Sla II 0 04-7 Radijs per bos 0 02'/2—3'/a Keelen 0 01'/2 3 Rabarber 0.05-8 NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 10 April 1928 Openbare Raadsvergadering Openbare vergadering van den Gemeenteraad, te houden op Zater dag 14 April a.s. des namiddags ten 3 ure, ter behandeling van: 1. Bepaling heffingsfactor voor de gemeentelijke inkomstenbelasting. 2. Voorstel bezoldiging secretarie- personeel, 3. Adres A. Vermeer te Kaatsheuvel inzake verkoop van bier en limonade aan den Roestelberg. 4. Behandeling Bouwverordening. 5 Reclames Belastingen. R K. Werkliedenvereeniging. Op den 2en Paaschdag hield de R,K. Werkliedenvereeniging in combi natie met hare diverse onderafdeelingen jaar- en propaganda-vergadering ln de groote Patronaatszaal. Na een H. Mis, waaronder alge meene H. Communie en een toespraak van' den talentvollen redenaar den Zeer Eerw. Pater Venanfius O. C. M. werd de dag ingezet. De groote ver gadering om half twaalf had slechts matige belangstelling. Voor velen is vermoedelijk de 13 punten lange agenda een rede geweest de vergade ring niet te bezoeken Na de opening door den Voorzitter gaf de Secretaris een verslag en den Penningmeester een financieel overzicht. Vervolgens weid een verslag gc geven van de Piaaiselijke Commissie van „Herwonnen Levenskracht" van de R. K. Leesbibliotheek, van de Centrale Volksbank, van de Levens- verzekering „Concordia", van de ver- eeniging „Eigen Huis" en van het Rechtskundig Adviezen Bureau. Het R K. Ziekenfonds sloot meteen saldo van f 103.75, waardoor de reserve stijgt tot f 1450.77. Het Doktersfonds hield f 13 43 over. De aftredende leden van de R K. Werkliedenvereeniging de herren J. van Wezenbeek, C Roestenberg, J. v. d. Besselaar werden herkozen. In het Ziekenfonds werd A. Haver man herkozen. De vacature H Klijn werd aangevuld met de verkiezing van G Verharen - Om half zeven werd in 't patronaat een groote feestvergadering gehouden, waaebij andermaal Pater Venantius als spreker optrad Met gloed en over tuiging behandelde hij 't onderwerp: „De Kerk en de Arbeiders" en schetste met de hem eigen welsprekenheid wat de kerk vanaf haar stichting alle eeuwen door tot op heden gedaan heeft van het stoffelijk en geestelijk welzijn der arbeiders. Met een aan sporing tot R K. organisatie sloot spreker. De tooneelclub van het Kruisver- bond kwam op de planken met het blijspel in twee bedrijven „Jochem Stumpei als Koning Herodes" of „Wanneer men zich met studenten inlaat". Niet alleen de hoofdrollen, doch ook de kleine partijen werden goed gespeeld en met toe wijding vertolkt. De jongens hadden met hun werk groot succes. Kerkmeesters Tot Kerkmeesters der Parochie „St Jan" zijn herbenoemd de heeren A. de Kort, J. de Bondt en J v. d. Hoven. Overgeplaatst. De heer K. Engelsman is overge plaatst van Kaatsheuvel naarWoudri- chem als Commies lie klasse. Geestbeschaving. Zondag 15 April treedt de Rede: rijkerskamer „Geestbeschaving" uit Oosterhout in de „Apolio" zaal op met de groote klucht in 4 bedrijven „Vrouwenlist" onder leiding van den heer Joh. Sparrenburg. Het stuk Is een oerkomisch werk dat volop ge legenheid zal geven tot lachen. Het Oosterhouts Symphonie-Orkest werkt welwillend voor deze uitvoering mede. CORRESPONDENTIE. Het ingezonden artikel „Midden standswinkelier en Warenhuis" van D. C. R., vindt plaats in liet volgend num mer. Red. biggen, 8 bokken of geiten. Koeien 20 35 ct., 43 a 47 et. 50 si 52} et.ossen 40 ct. 42 st 45 ct., 48 st 50 j ct.stieren 36 et. 41 ct. 44 si 46 ct.kal veren 50 st 55 ct. 07st 724 ct. 82} st 87} ct.; schapen 28 st 34 ct.lammeren 20 st 40 per stukvarkens 30 ct. 30} ct. 31 ct.Prijzen per stuk van mager vee. Melkkoeien ƒ195ƒ390; Stieren 120500paarden 200325, slachtpaarden !()()-ƒ 170hitten ƒ100 ƒ180 fok nuchtere kalveren ƒ15 20. slacht nuchtere kalveren 8-ƒ12. Heden was de aanvoer van koeien en ossen op de vette markt vrij goed. T)e handel was redelijk en de prijzen waren met een zeer klein verschil als vorige week. Een enkel best spoeling beest ging nog tot 2} ct. boven notee ring. Stieren waren goed aangevoerd, met redelijken handel en iets vastere prij zen. Vette kalveren met ruimen aanvoer, handel, slécht en lagere prijzen; een enkel puikbest. exemplaar ging nog van 2.1 tot 5 cent hoven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalf koeien groot met. meer vraag en prijzen ongeveer als vo rige week. Jongvee ruimer aangevoerd, de han del was nog lui en de prijzen bleven vrijwel op dezelfde hoogte. De aanvoer van graskalveren was van geen beteekenis en weinig handel, zoodat geen noteering wordt gegeven, nuchtere lok- en slachtkalveren met grooten aanvoer en stuggen handel. De prijzen waren iets flauwer. Werk- en slachtpaarden, hitten en veulens met gewonen aanvoer, flauwen handel en iets lagere prijzen. De aanvoer van varkens was redelijk met iets betere prijzen, als gevolg van de mindere aanvoer. De handel was lui. Zouters gingen tot 29 cent. Biggen met zeer matigen aanvoer, stroeven handel en iets betere prijzen. De aanvoer van schapen en lamme ren was gering, met sleependen handel en onveranderde prijzen. AGENDA». WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8'/aUur.Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Zaterdag 3l/a uur Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. MARKTBERICHTEN. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 10 April. Ter vee markt waren heden aangevoerd 209 paarden, 1905 magere runderen, 895 vette runderen. 340 vette kalveren, 2154 nuchtere kalveren, 47 graskalveren, 184 schapen of lammeren, 964 varkens, 38 GEMENGD NIEUWS. Maandagmiddag geraakte een auto, waarin vier jongelui waren gezeten, bij Nieuw-Amsterdam in volle vaart te water. Het bleken te zijn een zoon van den autoverhuurder Loutinga te Klazienaveen met drie vrienden, allen van Klazienaveen. Met vereende krachten wist men de drenkelingen spoedig op het droge te krijgen. Het bleek, dat behalve kleine schrammen geen een der inzittenden letsel had gekregen. De oorzaak schijnt gelegen te zijn in het breken van de stuur stang. Te Venlo is gistermorgen een met paard bespannen kar, bestuurd door den 25 jarigen landbouwersknecht Th. L., op den onbewaakten overweg aan den Goltenweg door een trein gegrepen. De kar werd een 25 meter meegesleurd, en de voerman was op slag dood. Het paard kreeg geen let sel. Gisteravond is in haar woning, Julianalaan 32 te Zeist, vermoord gevonden, door messteken, de pension houdster mej J. W. Stom. De inspecteur van politie Van Geen te Zeist heeft als verdacht van dezen moord in de ouderlijke woning te Utrecht aangehouden W. K oud 20 jaar, volontair op een kweekerij, die vroeger bij mej. Stomp in pension is geweest en daar thans de Paasdagen had doorgebracht Verdachtte heeft bekend. Hij zeide, tot d» misdaad te zijn aangezet door een inwendige stem De moord moet omstreeks halfacht zijn geschied. In een driewieligen auto gezeten was een gezelschap van zes persoren twee echtparen elk met een baby, op eersten Paaschdag uit Glasgow naar Dumbarton onderweg, toen een auto bus met 1* passagiers naderde. Het schijnt, dat de bestuurder van den driewieligen auto nog voor de j autobus heen wilde rijden om een zijweg op te gaan. In plaats daarvan echter reed hij tegen de autobus aan en zijn wagen vloog in stukken. De bestuurder van den driewielligen auto, alsmede één der dames en de twee babies werden gedood. De tweede mannelijke inzittende werd bewusteloos naar het ziekenhuis vervoerd. De bestuurder van de autobus raakte het meesterschap over zijn wagen kwijt, die op den vochtigen weg slipte, doch, dank zij een paar boomen, ge- Iukkig op den rand van een 25 voet hooge dijkhelling tot staan kwam. Wolff seint uit Salzburg: Gedurende de beide Paaschdagen is het gelukt twee der drie nog ver miste slachtoffers van het groote luwine—ongeluk op den Sonnblick als lijken te bergen. Ook het derde lijk zou heden in den loop van den dag geborgen worden. Men meldt uit Berlijn: In de nabijheid van Ockerhausen bij Marburg aan de Lahn werd op tweeden Paaschdag een 68-jarige vrouw, die alleen woonde, vermoord in haar vrij afgelegen huisje gevonden. De moordenaar kon spoedig worden gearresteerd. Het was de 17-jarige zoon, die in een verbeteringsgesticht is opgesloten geweest en een bezoek aan zijn moeder had gebracht. Maandag is in een der steenkool mijnen van Foesfoen een waterkeering doorgebroken, waardoor een deel der mijn onder water kwam te staan. Vijf honderd Chineesche mijnwerkers zijn hierbij verdronken. Hedenochtend werden in het centraal station van Zurich zes weg werkers door een trein verrast. Drie van hen konden niet tijdig uitwijken en werden door de electrische loco motief gegrepen en op slag gedood. W. DONKER Pzn. ingenaaid slechts f 1,50, jn prachtband slechts f 2,50. Uitsluitend verkrijgbaar WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1ELEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Langhelwfgsdorf (district Bolkenhain) een op ongeveer tien minuten afstand gelegen boerderij af gebrand. Vier ki deren, in den ouder dom van vijt tot tien jaar zijn in de vlammen omgekomen. Men vermoedt dat de brand opzettelijk is gesticht. Maandagnacht is bij Langhel- wigsdorf een herberg afgebrand. Vier kinderen van 5 tot 10 jaar zijn in de vlammen omgekomen. Als oorzaak van den brand wordt kwaadwilligheid aan genomen. Gisternacht is een automobiel, bestuurd door den heer Jansen uil Hul onder Boxtel op den Helvoirt— schen weg in aanraking gekomen met twee personen, die daar op den weg lagen. Een hunner, de heer T. werd ernstig gewond en per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Een motorrijwiel, bestuurd door den broer van den heer f., die voor den auto Teed, was deze beide juist rakelings gepasseerd voordat de aanrijding plaats had. Gistermiddag Is de dienstbode van den kantoorhouder der posterijen te Rijen, bij het aanmaken van een gasfornuis in brand geraakt. Met ernstige brandwonden overdekt, werd zij naar het Ziekenhuis te Breda ver voerd. Haar toestand is ernstig. Doodsla y. Eergisteravond omstreeks 11 uur had op het; kruis te Hoogeveen een ern stige vechtpartij plaats, waarbij druk gebruik gemaakt is van het mes. De 17- jarige Jan Otto Boertien te Zuiderop- gaande is met een mes geraakt in den halsslagader. Hij kon zich nog een eind voorsleepen. doch hij de brug in 't. Haagje zakte hij ineen en bleef op de plaats, door verbloeding, dood. De hulp van den inmiddels ontboden geneesheer dr. P. Kooiman kon niet meer baten. De dader blijkt te zijn de 18-jarige B. H. nit. Zuidwolde. Hij beeft een bekentenis afgelegd. Onderstaand bericht is reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opge nomen. PLANNEN NIEUW RAADHUIS. In verschillende bladen wordt bericht dat door den heer Cousin te Nijmegen,, architect van 't slachthuis alhier en van tal van groote werken elders, aan hetf Gemeentebestuur een ontwerp voor een monumentaal Raadhuis zou zijn. aangeboden. Van bevoegde zijde deelt men ons mede dat de lieer Cousin eigener be weging een paar schetsen ontworpen heeft en aan het gemeentebestuur heeft getoond, zooals trouwens verschillende andere personen bezig zijn hun krach ten op dit onderwerp te beproeven, na tuurlijk geheel vrijwillig,zonder eeni- ge opdracht van B. en W. VOOR DE DOOR

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6