Heden geexposeerd Fa. t, zijn Wegens eerirek te hoon Alleen bil Mag. „De Zon", Kaatsheuvel. Uitsluitend bij Mag. „De Zon", Kaatsheuvel, Nergens goedkooperdan bil Mag. „De Zon", Kaatsheuvel. Marktberichten. sportT" Notaris Middelkoop verkoopen STEUNT HAAR WERKEN door Uw ruime gift aan bet Dr. Sctaaep manfonds. Met het graafwerk, zoowel als dat van 't Wijkgebouw Groene Kruis is ook reeds een aanvang gemaakt zoo dat in de bouwbedrijven aardig wat drukie heerscht o. a. met den bouw der gasfabriek, uitbreiding lederfa- briek „DeAmstel".den bouw vaneen R. K. Bewaarschool, een dubbel huis aan den Parallelweg, een huis met kantoor voor den heer Millenaar, het bouwen van huizen in deSt Crispijn- straat, verbouwing der Hanzebank, enz. enz. Herbenoemd De heer M. J. H. Denteneer te Til burg is herbenoemd tot secretaris van den Voogdijraad aldaar. Waalwüks Gemengde Zangvereeniging Naar wij vernemen, zal de Wiener Walzavond, die Waalwijks Gemeng de Zangvereeniging Zaterdag 28 April organiseert, een zeer bijzonder cachet hebben. De inrichting en versiering der zaal zal Wienerisch zijn. Een buitengewoon goed strijkje zal veel Wiener Walzen spelen. Het koor zingt, de prachtige vierstemmige „An der Schonen blauen Donau" Ook 'i opdienen der consumptie zal zijn zooals in Wien. Daarbij worden een geheele reeks attracties georganiseerd Omdat deze echter nog niet alle vast bepaald zijn, zullen wij in ons a s. nummer een volledig programma pu bliceeren. Introductiekaarten zijn bij all.e leden van de Zangvereeniging verkrijgbaar zoomede in het sigarenmagazijn van Wed. Th. Pulles, alhier. Eindeexamen R. H. H. S. Naar wij vernemen zijn de eind examens der Hoogere Handelsschool bepaald als volgt Schriftelijke examens op: 30 Mei— 9 Juni. Mondelinge examensop 15—2b Juni. VEDEHOVA Lezingen der Singer—Maatschappij. Zooals reeds gedeeltelik uit de uit gezonden uitnoodigingen bekend is, is het ons gelukt de Singer—Maat schappij over te halen een serie van 4 lezingen voor ons te houden over de naaimachine, speciaal met betrek king tot de Schoen-industrie, Hierbij noodigen wij verdere be langstellenden uit tot het bijwonen van deze interressante voordrachten. De eerste dezer iezingen getiteld „De geschiedenis der Naai machine", zal plaats vinden Donderdag 26 April, 's avonds 8 uur, in hotel Verwiei te Waalwijk. Hel is algemeen bekend welk een rol de naaimachine in het bedrijf speelt. "Dit is een buitengewone gelegen heid voor elkeen, die zijn kennis er van wil verrijken, zoo ook voor hem die wil zien hoe zij het doelmatigst toegepast kan worden. Wij hopen dat ook ditmaal weer een talrijk gehoor buiten de Rijks vakschool deze lezing zal opluisteren. Federatie van Schoenfabrikanten Wij vernemen dat binnenkort eene algemeene ledenvergadering der Fede ratie van Schoenfabrikanten te Tilburg zal worden gehouden. Een leerrijk bezoek. Daartoe uitgenoodigd door de di rectle der Waveem, alhier, brachten Donderdag 1.1. de inspecteur van po litie de heer Letschert en de hoofd agent de heer Houben een bezoek aan de Chevrolet—fabriek der General Motors te Antwerpen. Hierbij zat speciaal voor de bedoe ling, een beter inzicht te verkrijgen van het functionneeren der remmen en stuurorganen van de moderne auto's, wat van groot belang geacht kan worden bij eventueele beoordee ling, van de rij—vaardigheid, betrouw baarheid van auto's in verband met het zich steeds uitbreidende verkeer, en bij onderzoek naar eventueele schuldvraag enz. Daar in deze fabriek het bouwen van een auto gevolgd kan worden vanaf het begin tot aan de complete automobiel, en dus het construeeren der diverse bestuurs—organen in alle finesses kon gevolgd worden was dit bezoek voor hen zeer belangwekkend en leerzaam. Degenen die belangstellen in 't be zichtigen dezer giootsche fabrieken, kunnen zich aanmelden by de „N V. Waveem" alhier. Kloosterjubileum. Maandag 23 Mei a s zal de eerw. Zuster Sabine (de muziekzuster) in het St. Theresia-gesticht haar 25-jarig professiefeest herdenken. Athletiek. De R.K. Gymnastiekvereen. „Kunst en Kracht" alhier zal zich in de a s. zomermaanden bijzonder op de be oefening der zomersport bij uitnemend heid, n.l. op de athletiek. gaan tóeleggen. Het is vooral in sportkringen alge meen bekend dat onder deze ver- eenlging zeer goede athleten schuilen, dat is reeds op menigen wedstrijd bewezen en laatstelijk op dengroolen Bondswedstrijd in 's Bosch wist Salonameublement 4 Stoelen met 2 clubfauteuils moquette. Ovale Salontafel Moderne zeer zware Salonkast Modern Thee dressoir MODERN" massief eiken. f 125.00 t 16 50 f 115 f 31 50 Totaal f 288 - Zeer zwaar massief eiken Slaapkamer, bestaande uit: 2-pers. degelijk Ledikant, 2 pers. Waschcommode, marmer-blad en opzet. Ovale Spiegel. Groote drie-deursche kast met ovale Spiegel ter grootte der middeldeur. Nachtkasije met marmerblad. 2 Stoelen Totaal voor den spotprijs van f 245 Complete Slaapkamers vanaf f 94.50. Reclame-ameublement. 4 stoelen en 2 fauteuils, prima pluchette f Massief eiken dressoirf Grooten eiken spiegelf Massief eiken Theekasten vanaf f 7.75-9 50-11.75-12.50 enz. Aanbevelenswaardige Theekasten f Massief eiken tafel met kruispooten f 45- 54.— 12.75 11.75 13 75 Totaal f 137 25 Laat ons bij U ontbieden voor het maken van begrootingen voor Vitrages en Overgordijnen. Onze sorteering is in een woord „af". Van de goedkoopste tot de beste soorten. Tapijten leveren wij in elke gewenschte maat en kwaliteit aan de scherpste concurrentie-prijzen. Zeer uitgebreide Serteering in geschilderde Ledikanten en Kasten. ff Combinatie Homo Borus. 184 zaken in Nederland. de hoogste onder- afdeeling athletiek „Kunst en Kracht scheiding in de te behalen. Het is nu de bedoeling gedurende de zomermaanden, aanvangende half Mei, dus bij het invoeren van den zomertijd, een athietiek-cursus ie organiseeren, waarbij behalve de eigen leden ook andete sportliefhebbers zich kunnen aansluiten, tegen betaling van een zeer luttele contributie. Vooral voor voetballers is deze sport in den zomer zeer aan te bevelen en het bestuur der V. V „Juliana" heeft dan ook reeds te kennen ge- geven dat van die vereeniging een flink aantal leden zich als de-Jnemers zullen aanmelden. Vermoedelijk zullen nog verschillende jongelui worden aangezocht om dezen cursus te volgen, doch intusschen kan iedereen die zulks wenscht, zich reeds voor deelname bij een der bestuursleden van „Kunst en Kracht" opgeven. De cursus zal onder hoofdleiding staan van den heer L. v. Druntn, die op dit gebied in sportkringen evenmin een onbekende is, en vermoedelijk op het Julianaterrein worden gehouden. Bij minder gunstige weersgesteld heid zal in het tumlokaal geoefend worden, zoodat men er steeds op rekenen kan dat op den vastgestelden dag de oefeningen doorgaan. Verder bestaat het plan om gedu rende of bij afloop van den cursus een athletiek—wedstrijd te organi seeren. Het bestuur van „Kunst en Kracht" vertrouwt dat zeer velen van deze mooie gelegenheid zullen gebruik maken en deze gezonde sport—in de-open lucht mede komen beoefenen. Rösle. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de uitvoering heden Zaterdagavond, te geven door het Waalwijksche Revue gezelschap „Onderling Kunstgenot" in de zaal Musis Sacrum De soiree wordt besloten met het zangspel „Kösle" of Roosje, waarvan wij in ons vorig nummer een kort overzicht gaven. Dit werk, dat iets meer dan een uur duurt, staat zoowel uit een letterkundig als uit een muzikaal oogpunt beschouwd, heel hoog. Het boeit van het begin tot het einde. Aan costumes en de noodige tooneelversiering ontbreekt het ook hierbij niet. De rol van den Molenaar wordt vervuld door den heer Tom Burmanje, als Roosje treedt op Mej Verdurmen Botermans, als schilder Jos. de Bont, als woekeraar Joh Sars, terwijl joh. v. d. Broek optreedt als vader vari Hein Binder. Verder ireden nog op de heeren A de Vaan, afgezant des Konings, F. v. d. Heijden als Hein, Koren bij het begin van het slot. Na afloop groot bal met volledigeJasz-Band Plaatsen te bespreken Zaterdagna middag van half vijf tot half zes aan het loket van Musis. De muzikale begeleiding isin handen van de heeren G.Knepflé, P. Vekemans en |os. de Folter. Aangehouden. Door de politie is alhier aangehou den 't minderjarjg meisje O uil Uit geest, die de ouderlijke woning was ontvlucht, zij bevond zich hier in ge zelschap van een „heer". Biljartsport. Dinsdag 17 April had een vriend schappelijke wedstrijd plaats in het café van den heer J. Wingels, tus- schen de Biljartclub A K. B geves tigd aldaar en de biljartclub amuse ment gevestigd bij den heer Nic. van Loon. Hoogste serie A. K. B., H. van de Grind 31, hoogste gemiddelde H. K B. H. de Ruyter 6. Hoogste serie Amusement 47, hoogste gemiddelde 10, beiden behaald door B. v. d. Linden. De verdere partijen hadden een vlot verloop en er werd een gezellige avond doorgebracht. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Verra-aak". Zaterdag 4—5'/2 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Van 5'/2— 71/, uur voor de leden BG.V. Zaterdag 8 uur. Grooi soiree door Waalwijks Revue gezelschap „Onder ling Kunstgenot", Musts Sacrum. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De Zeecadet". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 er. 81/* uur. Witte Bioscoop, „De Zeecadet". Zondag 6 en 8'/a uur. Flora Bioscoop, „De dolle Lola". Maandag 8 uur Propaganda-verga- dering voor het 'Dr. Schaepmanfonds in den RK Gildenbond. Spreker Prof Dr. Jan Wttlox. Dinsdag 8'/4 uur. Repetitie Waal wijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel Verwiei. Woensdag 8 uur. Repetitie voor de adspiranten en leden van „Kunst en Kracht". Waalwijk. 20 April 1928. Eieren 5—6 cent. Varkens f 8 - 13. Handel druk. R. W. 6. Wegens afkeuring van het terrein van Oranje—Wit behoefde R W. B.l I.1. Zondag weer niet te spelen. De R. W B. juniors herstelden zich van de laatste nederlagen. Tegen B. V. V.' werd weer eens zeer goed gespeeld, R.W B 3 won dan ook zeer verdiend met 5—1. Zondag 22 April moeten R.W.B 1 en R W Ö.3 beiden naar Sportvereeniging te 's Bosch. Op het R.W B-terrein moesten onze nationaal gestreepien zich met een gelijk spel tevreden stellen, waarmede wij nu echter voldaan zullen zijn, hetgeen ook wel te bereiken is. Voor het 3e elftal zal het niet ge makkelijk gaan om tegen Sportver. 2 succes te behalen, doch ze hebben 1.1. Zondag toch wel laten zien dat ze het kunnen. JULIANA. Zondag speelt Juliana II een Com petitiewedstrijd tegen H E C 11 het welk een spannende wedstrijd belo ft te worden, daar voor de H. E. C reserves, willenzij hun kampioenskans behouden, van den uitslag van den wedstrijd vee! afhangt. De eerste ontmoeting op het H. E. C.-terrein eindigde in een overwinning voor de luliana-reserves en komt H. E. C. natuurlijk om te trachten revanche te nemen. Daar van beide vereenigingen de le elftallen vrij zijn van competitie wedstrijd komen de reserves zoo sterk mogelijk tegen elkaar, en zal het bij deze ontmoeting niet aan belangstelling ontbreken. Aanvang om 2 uur, Juliana3 speelt een competitie wed strijd tegen W. S. C.3 op het terrein van W S C. Verslag H.E.C.-bal volgend nummer. KAATSHEUVEL. Daar de wedstrijd Oranje Blauw W. S C.1 wegens het slechte weer niet is doorgegaan, is die wedstrijd vastgesteld a. s. Zondag. Wij ver wachten voor dezen wedMrijd veel belangstelling daar een 3e klas N. V B.'er speelt tegen een le klasser van den R K. V B. en zien den uitslag met veel belangstelling tegemoet. Deze wedstrijd zal opgeluisterd worden door de Harmonie. Aanvang 3 15 MADE. Zondagmiddag om 2 uur zal op het Madesche voetbalterrein MVV spelen tegen Oosterhoutsche Boys. Korfbalsport. SPRANG. Onze Korfbal vereeniging NEO speelt a s. Zaterdagmiddag op het terrein alhier een comp —wedstrijd voor den N. B. K. B. tegen de Korfbalvereeni- ging WEK uit Waalwijk. Het raadhuis te Raamsdonk. Het Rijksbureau voor de Monu mentenzorg te s Gravenhage heeft het gemeentebestuur verzocht, het oude raadhuis, dat binnenkort aan zijn bestemming onttrokken wordt, niet af te breken. De directeur schrijd o. m. „Dit aardige l8de-eeuwsche gebouw, met zijn fraai hardsteenen bordes en portaal, bekroond door wapenschilden in Louis XV-stijl en justitiebeeld, gelegen aan het einde van den op de schoone 15de-eeuwsche kerk. met haar zoo juist gerestaureerenden toren, toeloopenden weg, dat een dier zeld zaam geworden typen vormt, waar naar men zich bij den bouw van tal van latere raadhuizen in Noord-Bra bant heeft gericht, is een karakteri stiek monument, waarvan de verdwij ning zeer zou zijn te betreuren." De raad heeft besloten, het gebouw te laten restaureeren in den bestaan- den stijl. HERPT. Tot onderwijzer aan de R. K. school is benoemd de Heer van Helmond uit Vucht. GEMENGD NIEUWS. Uit Philippopel wordt gemeld, dat de aardbeving in het bijzonder de laag gelegen gedeelten van de stad heeft geteisterd, vooral de in het noorden en zuiden gelegen wijken. Verscheidene opslagplaatsen van tabak zijn ingestort, waaibij verscheidene personen onder de pijinhoopen wer den bedolven. De opruimings- en reddingswerkzaamheden worden met kracht voortgezet. Het stationsgebouw en de afficiers-cocietet zijn gedeeltelijk ingestort en vele huizen ernstig be schadigd. In verschillende gedeelten van de stad is brand uitgebroken. Gedurende den afgeioopen nacht zijn tot 30 aardschokken waargenomen. Het aantal slachitffcis in de stad is echter geringer dan aanvankelijk werd vermoed en wordt thans op 15 dooden en 80 gewonden geschat. Het station van Paspali, dat op 25 K M. ten zuid oosten van Philippopel is gelegen, werd verwoest. Ook de school voor Landbouwkunde te Sado- wa, de brug over de Maritza nabij Paspali en 't station van Philippowo zijn ernstig beschadigd. Nabij Paspali is de spoorweg over een lengte van twee kilometer meer dan twee meter verzakt. Aangenomen wordt, dat het centrum *an de aardbeving tusschen Paspali en Sadowa I 'g. De aardschokken, die m neger, uu cLs avonds begonnen, n» bben tot iw-e uur des morgens aangehoudeiDt eerste en de laatste tardsch k waitn het hevigst. Te Tsjupan was de paniek onder de bevolking zoo groot, dat verschei dene personen krankzinnig werden. Door de aardbeving in Bulgarije is o.m. het dorp Paspali nabij Philip popel met den grond gelijk gemaakt. Tot dusver zijn reeds 64 lijken van slachtoffers der ramp geborgen. LAATSTE BERICHTEN. SPRANG-CAPELLE. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 24 April 1928, des nam. ten half drie uur. ADVERTENTIëN. GEBOREN Cecilia, dochter van H. VAN LAARHOVEN en J. VAN LAARHOVEN— Meulkens. Waalwijk, 20 April 1928. Een badkuip metgeijser, ingebouwde waschtafel, W C. Fonteintje, Kolenkisten, Schommel, Markies, Tuinbank. Te bevragen B. KL1JBERG-SWEENS Mr. v. Cooihstr. 26 C. Op Donderdagen 3 en 10 Mei 1928, telkens des avonds om 6 uur in het te verkoopen pand zal te Capelle, ten verzoeke van den Weled. Heer A. J Oomen c.s. te Den Hout, in het openbaar veilen en Het van ouds bekende koffiehuis „Het Middenhuis" te Waspik, met erf, tuin, boom gaard, weiland en water, ter gezamenlijke grootte van 1,14,28 H.A. in twee koopen, waarvan combinatie bij den toeslag. Koop 1. Het koffiehuis met erf, tuin, boomgaard en water, omvattende de kadastrale num mers Waspik, Sectie D 1405. huis en erf. groot 7 aren, 1413 water groot 16 aren 18 centiaren, be nevens hei Nomde ijk gedeelte van nr. 1349 "»•- ke"d als weiland en geheel gmot 71 aren, op hst midden var sl ot at. die tuin en b >«»mgaard van het weiland scheidt. Koop 2. Het weiland gelegen achter koop 1, omvattende het Zuidelijk gedeelte van Waspik, Sectie D nr. 1349. hierboven omschreven, benevens nummer 1400, groot 20 aren 10 centiaren. Koop 1 is te aanvaarden 15 Juni 1928, koop 2 is in huur bij J. C. A de Bont tot en met 1929 voor f85.— per jaar. N.B. Twee-derden der koop som kan onder hypothecair ver band op het goed gevestigd blijven. 40411 DUIVENSPORT. Wedvlucht vanuit Lier van de Combinatie gevestigd bij den heer J. van Dun van Maan dag 1G April. De uitslag is als volgt 1 G. van dei; Ven; 2 J. Emmers; 3 G. van der Ven; 4 A. Emmers; 5 J. Emmers; 6 J. Cou wen berg; 7 Bert. Remmeren; 8 A. Em mers; 9 P. Stokkermans; 10 F. Damen11 .T. Oppermans12 G. van der Ven13 A. v. d. Ven; 14 C. van Wanrooy; 15 G. van Wan- rooy; 16 en 17 G. v. d. Ven; 18 Couwenberg; 19 20 en21 Fr. v. d. Assem; 22 A. Em mers; 23 P. Remmeren; 24 J. Corstanje; 25 Bert. Remmeren26 Couwenberg27 Bert. Remmeren28 Mosselveld29 Brokke30 Assem31 G. van Wanrooy32 A. van Don gen33 Brokke; 34 Assem; 35 Vrinten; 36 Vrinten; 37 C. van Wanrooy; 38 M. Damen 39 Mosselveld; 40 P. Stokkermans; 41 Py- nenburg42 Vrinten; 43 Fr. Damen; 44 P. van Es45 Opi>erman46 J. Remmeren4ï Assem48 Zacht49 J. Remmeren50 C. van Wanrooy en 51 P. Remmeren.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10