GRATIS L GESCHENKEN! L O liet. 11 et. De Voorzitter zegt dat alles nog niet in orde is. De heer van Buuren bestrijdt zulks, onder de verklaring dat de voorzitter er absoluut niets van weet. 't Laatste onderzoek heeft reeds lang plaats ge had. De uitvoering wacht alleen op B. en W. Besloten wordt de voorgestelde weg- verbetering spoedig te doen uitvoeren. Van Buuren. Waarom hebben wij zoo'n prullig reglement van orde ge kregen? Voorzitter. Vanwege de bezuiniging. Ik dacht dat U wel een woord van lof zou hebben voor de secretarie-ambte naren, die zooveel uren op dat stuk hebben zitten typen. Van Buuren. Ik vind 'teen zeer on geschikt ding en zal prijsopgave vra gen wat een handig formaat kost. Hierna komt de heer van Buuren te rug op punt 8 der vorige notulen. De Voorzitter verklaart dat deze kwestie heeft afgedaan. De notulen zijn goedgekeurd. De heer Vos vraagt verbetering van den toren der Herv. Kerk te Babilo- niënbroek. 't Uurwerk is nu aan alle weer blootgesteld. De Voorzitter zegt spoedige verbete ring toe. Vos. En dan mag er wel eens gezien worden naar 't openbaar lijkenhuisje. Dat ziet er allertreurigst uit. Voorzitter. Wat is er aan? Vos. Daar moet 't Dagel. Bestuur zelf maar eens naar kijken. Van Buuren. Goed en dan kunnen ze meteen eens kijken naar 't Kerkpad naar de Herv. Kerk. Hierna ging de raad in geheime zit ting. BINNENLAND. De heer van Lear Black en de K.L.M. Plannen en voorbereiding. Vrijdag 13 April is de heer van Lear Black met het K LM. vliegtuig H.—N.A D.P. van Londen naar Rotter dam overgevlogen en heelt zich naar den Haag begeven, ten einde zijn vlucht naar Azië met de directie van de K. L. M. te bespreken. Zooals reeds is medegedeeld, was de heer van Lear Black voornemens om zijn terugreis van Kaapsiad niet naar Amsterdam door te vliegen, maar een nieuwe groote wereldvlucht aan zijn Afrika-reis te verbinden,.Er is thans besloten, dat het vliegtuig de driemotorige Fokker, welke juist dezer dagen is gereedgekomen van Kaapstad terugkomend, te Cairo ge heel zal worden nagezien, en dat de motoren zullen worden vervangen door drie nieuwe, welke geheel zijn nagezien. Van Cairo zal de heer van Lear Black naar Tokio vliegen over de volgende route: Bagdad—Bender Abbas Karachi —Calcutta—Bangkok Hanoi—Hongkong—Shanghai in dien mogelijk Peking of anders via Port Arthur naar Moekden—Tang- mal Tokio. De mogelijkheid wordt overwogen om naar Europa terug te keeren door Siberië en Rusland, waarbij de volgen de route gekozen zal worden Charbin Tschita—Irkutsk—Krasnojarks— Tomsk—Omsk—Kurgan—Samara— Moskou—Koningsbergen—Berlijn— Amsterdam. Indien dit niet mogelijk mocht blijken door onvoldoende vliegvelden 'en onzekere benzinevoorziening, dan zal de heer van Lear Black van Tokio terugkeeren naar Caïro en vandaar naar Amsterdam. De datum van vertrek was oor spronkelijk bepaald op 1 Meidaar echter de dochter, schoonzoon en kleindochter van den heer van Lear Black met de Maurelania uit New- York op 7 Mei in Londevn verwacht worden en hij nog omstreeks een week met zijn familie wil doorbrengen is het vertrek eenige weken uitgesteld De driemotorige Fokker is gisteren op Waalhaven gevlogen dooróeysen dorffer en daarna door Scholte, in tegenwoordigheid van den heer van Lear Black. Het toestel vertoonde zeer goede vliegeigenschappen wat betreft snelheid en stijgvermogen, terwijl de motoren zeer soepel liepen. Deze proefvluchten zullen thans regel matig worden voortgezet door de beide vliegers. De heer Van Lear Black vertrok gistermiddag weer met een K.L.M vliegtuig naar Londen. Minister de Geer contra de Telegraaf Ook retourcommissies van orgaan van van der Stel en Nöthorn aan rijksambtenaren. Naar Het Volk verneemt heeft de minister van financiën aan de dlrec teuren der directe belastingen, enz en der registratie en domeinen de volgende circulaire gezonden Het is mij gebleken, dat 't dagblad De Telegraaf onder meer aan deur waarders der directe belastingen een korting verleent van twintig procen der kosten van advertenties, welke PDAT mijn geachte begunstigers de groote waarde zullen waardeeren van de gratis geschenken, die ik geef voor de bij mijn ADAM AS Sigaretten verpakte coupons, doe ik de volgende belangrijke aanbieding: Na ontvangst van den door U ingevulden bon, welke hieronder is afgedrukt, zal ik U mijn geïllustreerden gratis catalogus van ge schenken en tevens vijf vrije Coupons doen toekomen. tegenwoordig de fijnste en mildste Egyptische sigaret 10 stuks met één heele coupon 20 stuks met twee heele coupons BON (te posten in open enveloppe, porto 1 J cent) Aan de FIRMA ALEX. S. MAVRIDES, Postbua 716, AMSTERDAM A dra: Stad: Gelieve mij gratis en franco toe te zenden Uw catalogus van geschenken met VIJF VRIJE COUPONS. Q0 Van éénzelfde adre» zal slechts één van deze bons geaccepteerd worden. door deze ambtenaren uit hoofde van hun werkzaamheden moeten worden geplaatst. Hierbij wordt het uitdrukkelijk voorbehoud gemaakt, dat die korting niet geheel of gedeeltelijk aan anderen wordt afgestaan. In verband hiermede bepaal ik, dat door ambtenaren geen advertenties van welken aard ook, meer aan bovengenoemd dagblad ter plaatsing mogen worden aangeboden. Ik verzoek u het vorenstaande ter kennis te brengen van de hoofden van bureaux en kantoren in uwe directie, waartoe een voldoend aantal afdrukken dezer hierbij gaat. De hierbedoelde advertenties hebben vermoedelijk betrekking op executo riale verkoopingen De .anderen," aan wie volgens het uitdrukkelijk ge- maakte voorbehoud de korting niet geheel of gedeeltelijk mocht worden afgestaan, zijn het rijk (dat de adver tenties betaalt) of de belanghebbenden (uit de opbrengst van wier inboedel die kosten door het rijk weer worden verhaald). Dedeurwaarders der directe belastingen zijn niet anders dan ambtenaren Zij werken dus niet voor eigen rekening en hebben ook eigen lijk een anderen titel. n.l. die van assistent of commies, belast met de functie van deurwaarder. Zij schijnen volgens vermelden eisch van De Telegraaf het blad waarin lange stukken van en over de „kampioenen" tegen het gascorruptie van der Stel en Nöthorn voorkwamen met hun portret erbij niet eens te hebben mogen handelen als diegenen onder de gasdirecteuren, die de hun ver leende retourcommissies plichtmatig in de kas der gemeente stortten, want deze assistenten of commiezen deur waarders mochten de kortingen van De Telegraaf niet aan het rijk, c.q. de belanghebbenden afstaan. NRCt. DORUS RIJKERS f. In den ouderdom van 81 jaren is heden morgen te Den Helder Dorus Rykers over leden. Dorus Rykers, die in 1847 te Den Helder werd geboren, heeft zich 'n wereldvermaard heid verworven op het gebied van het red den van schipbreukelingen. Van 1872 tot 1911 was hy schipper op de Heldersche red dingsboot, welke onder zyn leiding tiental len malen, storm en noodweer trotseerend, uitvoer. In totaal heeft hy aan 38 reddingen deelgenomen, waarby niet minder dan 487 menschcnlevens in veiligheid werden ge bracht. De Regeering beloonde zyn verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de orde van den Nederlandselien Leeuw, terwyl hy vor der drager was van tallooze binnen- en bui- tonlandsclie onderscheidingen. De laatste jaren woonde hy als rustig burger te Den Helder, al heeft in dezen tyd zyn naam misschien het meest bekendheid gekregen, vooral door de actie ten bate van het Helden-der-Zee-fonds, dat aan hem zyn naam ontleent. Bossche Diocesane Drankbestrijding. De Algemeene Vergadering van den Bosschen Diocesanen Drankbestrijders- bond zal dit jaar worden gehouden te 's-Htrtogenbosch op Zondag 3 Juni a. s. Qaarne had het Hoofdbestuur vast gehouden aan de traditie, de Jaarver gadering te houden op den 2enPlnk sterdag. Omdat tijdens de a.s. Pink sterdagen te Maastricht de 4e groote Nederlandsche Katholiekendag wordt gehouden, meende het Hoofdbestuur, om meerdere redenen, de Jaarverga dering te moeten verzetten, en bepalen op den eersten Zondag nè Pinksteren, d.i. 3 Juni a.s. De Algemeene Vergadering van den Bosschen Diocesanen Mariabond, welke jaarlijks in de maand Mei te's-Bosch wordt gehouden, werd om zeer bijzon dere redenen uitgesteld tot de maand Juli. Zoo mogelijk zal deze Algemeene Vergadering worden gehouden op één der Octaafdagen van het feest der Zoete Lieve Vrouw van den Bosch. Het Diocesaan Bureau der Bossche Dioc. Drankbestrijdersbonden. Ambte naar de heer Joh Benn dat vanaf 1 September 1921 was gevestigd in het Sobriëlasgebouw te Helmond, werd met ingang van 1 April j. I. overgeplaatst naar Vught, Klooster straat 13. KERKNIEUWS. De R.K. Kolonie in Canada. Hiermede wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat het gezelschap R K landbouwers, dat op 4 Mei 1928 met pastoor W. Cox naar de Eerste Nederlandsche Parochie to Plumas (Man Canada zal vertrek ken, nagenoeg compleet is. Personen, die nog plan mochten hebben met het gezelschap te vertrek ken, kunnen zich vanaf heden tot 30 Aprli as voor inlichtingen wenden tot den Zeereerwaarden Heer W. Cox, p/a Firma v. d. Beid, Nieuwe Markt 13, Deventer. GEMENGD NIEUWS. De 75 jarige juffrouw W. Hen driks, is gisterenavond om kwart voor negen te Gemert door de stoomtram gegrepen en onmiddellijk gedood. Het ongeval is veroorzaakt, doordat zij uitweek voor een automobiel en de onmiddellijk achter haar komende tram niet heeft gezien. Gisteravond omstreeks tien uur is een ongeveer 45-jarige man op de Martelaarsgracnt te Amsterdam bij het springen van een motorwagen van lijn 3 komen te vallen en onder den bijwagen terecht gekomen. Hij wa» onmiddellijk dood. Het lijk is naar het Binnengasthuis vervoerd. De 78 jarige T. P te Hevenkes. die bij zijn dochter inwoonde, is op het hootd :n den kelder gevallen en tengevolge van een schedelbreuk overleden. De vorige week Dinsdag is de 24-jarige klcermakersleeilmg H W. te 's Herlogenbosch, in dienst te Si. Mtchiels Gestel, per rijwiel uitgegaan. Sedert cRen heeft men niets meer van ftcm vernomen. Men vreest dat hem een ongeluk ts overkomen. De 18 jarige dienstbode van den kantoorhouder der posterijen te Rijen, die dezer aagen bij het stoken van een waschlornuls in brand geraakte, is In het ziekenhuis te Breda aan de öekomen brandwonden overleden. Volgens een statistiek van de speelbank te Monte Cario, heobcn de spelers, die verleden jaar hun geluk aan de groene tafels hebben oeproefd, daaraan 154 milhoen frank verloren. De Moderne Phileas Fogg teruggekeerd. Een reis om de wereld in 44 dagen. Sinds Jules Verne in 1873 zijn be roemd bock uilgat „ben reis om de wereld in 80 dagen", sindsdien gere geid door de jeugd in alle landen als net ware verslonden, is er op dat gebied wel heel veel veranderd, schrijn het Hbl. Mannen als Costes en Lebrix draaien er hun hand niet voor om, om de geheeie wereld rond te vliegen de Kranige Nederlander Geysendoiffer verwezenlijkte reeds herhaaldelijk de stoutste droomen van den Fianschen theoreticus en trekt met den wereld reiziger Mr. Black erop uit, waa.heen diens fantasie dezen maar lokt. Dat de onsterfelijke Jules Verne Dlijtt inspireeren en zijn genie telkens weer nieuwe padvindcis kweekt, Dltjki opnieuw uit het experiment van den vijftienjarigen üeenscheri scnouijongtn Palle Hurtd, de eenlgen tijd geleuen door het Copenhaagsche blad „Poliu- ken" in staat werd gesteld als een echte Phileas Fogg een reis om de wereld te maken, en daardoor den Franschen schrijver op wel zeer ori gineels wijze te huldigen. De jeugdige globetrotter heeft zijn reis (via Enge land, Schotland, Canada, Japan, Mand- sjoerije, Siberië en Rusland in 44 dagen volbracht. Hij is Zaterdagmorgen te Berlijn aangekomen en feestelijk ingehaald, waarna hij naar Copenhagen is door gereisd, terecht fier op zijn record. Voor zijn vertrek uit de üuitsche hoofdstad heeft hij nog aan journa listen het een en ander van zijn ervaringen verteld. Voor zijn vertrek heeft „Politiken" hem 1000 dollar gegeven. Daarvan had hij nog een aardig duitje overgehouden. Op zijn geheeie reis door drie werelddeelen heeft hij geen enkelen nacht in een hotel doorgebracht. Steeds sliep hij in slaapwagens of in scheepskajuiten. Al had hij met de grootste snelheid gereisd, zoo had hij toch alle steden met haar voornaamste bezienswaar digheden kunnen bekijken. Gro< te avonturen had hij niet be leefd. Slechts eens, voor van Vancou ver was zijn schip door een hevigen storm overvallen, waarbij het vaartuig een schroef verloor. Maar angst had hij geen oogenbitk gehad. In Canada had hij in een stad zijn trein gemist, omdat hij te lang had staan babbelen met drie alleraardigste meisjes, die hem voor een wandeling hadden uitgenoodigd. Gelukkig had hij met een extra trein voor landverhuizers kunnen meereizen, zoodat hij de scha weer had ingehaald Van alle bezochte landen had hij Japan het mooiste en interessantste gevonden. Men had hem daar buiten gewoon vriendelijk ontvangen Zeer goed was hij te spreken over de nauwgezetheid die op den Siberischen spoorweg heerschtdeze rijdt alleen een beetje te langzaam. De reinheid liet ook veel te wenschen. De Sovjet autoriteiten hadden al het mogelijke gedaan om hem behulpzaam te zijn Dinsdag verlaat hij Copenhagen alweer Dan trekt hij over Engeland naar Frankrijk, om een krans te leggen op het graf van Jules Verne. De 16 jarige C. V. uit de Eerste Carnissestraat heeft aangifte gedaan dat hij in den Vogelenzang alhier, is geraakt onder den sleeperswagen van J. P. K uit de Pijperstraat en dat hem daarbij het linkeroor is afgerukt. De pl.m. 25 jarige dochter van den aannemer, J. Dik te Stadskanaal (W.), die Maandagmiddag in de vaart s gevallen, is thans aan de gevolgen van dit ongeval overleden. Gistermiddag tegen 12 uur werd op de 361 M. hooge verdieping van de staatsmijn Maunts zwaar gewond gevonden de 20 jarige ongehuwde H. J. Vreuls uit Maastricht De getroffene, die een dubbele schedelbreuk had werd naar het hospitaal te Siitard vervoerd alwaar hij Woensdagavond uur is overleden. De oorzaak van zijn ongeluk is onbekend. De heer met de soep (doelend op 't orkestje): Dat wordt draadloos uit gezonden, meneer. De ander: Zoo 1 Ik dacht al, waarom eet u zoo hardop (London Opinion). Mevrouw En wat je uitgangsavon den betreft, ben ik volkomen bereid, e wat tegemoet te komen. Nieuwe dienstbode: Graag me vrouw. Ik vind 't 'n beetje naar, in het donker alleen naar huis te gaan. (Humorist). O. ma, ik wist dadelijk, dat u visite had. Hoe dan, liefje? U gebruikt uw visite stem. (Sondagsnisse Strix) Vannacht heeft te Joure een groote brand gewoed. Kort na mid dernacht ontdekte een motorrijder, die de olietabneken van de fiima E. A. de Boer en Zoon aan den Slachtersdijk aldaar passeerde, dat in deze fabriek brand was uitgebroken. Hij waar schuwde de autoriteiten, doch toen de brandweer ter plaatse verscheen, stond het geheeie gebouw reeds in lichte laaie. De felle wind wakkerde net vuur aan en het duurde niet lang, of het vuur sloeg over naar twee aangrenzende woonhuizen De brand weer was tegen het vuur niet opge wassen. Nog grootere uttbreiding kreeg de Orand, toen het vuur over sloeg naar de fabrieksgebouwen van de N.V. Zijlstra's Meubelfabrieken, eveneen aan den Slachtersdijk gele gen. De beide fabrieksgebouwen en de woonhuizen, benevens nog een aan grenzende veeMal van den heer Hos- per, brandden gi hiel uit. De machines van oeide fabrieken en veel materiaal gingen veiloitn. Ernstig gevaar bestond voor de laoaksidbntken van de firma Louwe Egberis, doch gelukkig veranderde de windrichting, zoodat het vuur niet naar deze fabrieken oversloeg. De brandweer, die later hulp kreeg van de brandweer uit Heerenveen, werkte den geheelen nacht door om ie voorkomen, dat nog meer gebou wen werden aangetast. De schade is zeer aanzienlijk. De oorzaak van den brand is onbe kend. In de fabriek der firma Zijlstra werkten zeventig arbeiders, die ten gevolge van den brand werkloos zijn geworden. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des v.m. half tien en des nam. half zes hoopt in de Geref Kerk alhier op te treden Prof. Honig van Kampen. In de Ned. Herv. Kerk hoopt des nam. 2 uur op te treden Ds. Jonker van Waspik. Door B. en W. van Sprang Capeile is tot omroeper van v m. Sprang benoemd de heer J. Vos, zulks in de vacature ontstaan door 't over lijden van den heer B. v. Oosterhout. CAPELLE. A.s. Zondag des nam. halt drie zal voor de Ned. Herv Gem. alhier optreden Ds. Slemper uit Waal wijk. Bij de j.l. Zaterdag gehouden aanbesteding van de uitbreiding der Coöperatieve Stoomzuiveifabriek „De Toekomst" alhier, onder architectuur van het Technische Bureau Martens en Kramer te Oosterhout, werd ais volgt ingeschreven: Fa. H. Michael en Zoon, Kaatsheuvel f 7075 J. Quirijns, Capeile f6900 C. Michael, Vrijh—Capeile f6648 Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Naar men ons mededeelt zal het muziekgezelschap „Sirena" alhier deel nemen aan het concours, hetwelk den 2en Pinksterdag zal worden gehouden te Dordrecht. A.s. Zondag des voorm. 9'/iUur en des nam. 2 uur zal voor de Ned. Herv. Gem. a. d. Loonschendijk op treden de heer Hak, godsdienstonder wijzer te Vriezenveen. WASPIK Het gezin van den heer G. Z. werd Woensdag vermeerderd ADAMAS A'aam

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6