worden tegen eiken prijs van de hand gedaan. Firma Th. van Wijck. Waalwijk. net Mnn te verriclten. bekwame Stiksters Atgettitene Vergadering STAAT TER DEKKINQ id on io ol is repareeren yan Heeren-, Dies- bemest Weiland ieii Mal 'ij bekwame Stikster. ML C. PULLES-HEESBEEN ie Uiaaiuiijh, Ecne parti], waarvan slechts 2, 3, 4 en 5 stuks van elk model voorhanden zi]n, NETTE MEISJES Goudvos Hengst Notaris van Ham Gevraagd vraagt TE HUUR Gevraagd BOONSTRA. met de geboorte van een drieling (2 jongens en 1 meisje) Moeder met kinderen maken het, naar omstandig heden, zeer goed. Door mej. P. K is aan Burg en Weth. het verzoek gericht om verlof van den verkoop van alcohol houdenden drank, anderen dan sterken drank, in het perceel wijk B No. 38 Het aantal leerlingen aan de RK. Bijz. Jongensschool bedroeg op 1 April 204. aan de R K. Bijz. Meis jesschool 177 en aan de Chr. Bijz. School 67. RAAMSDONK. De melkprijzen wer den alhier in deze week met 2 cent per Liter verlaagd en gebracht op 12 cent. RAAMSDONKSVEER. Zondag om half tien zal er in de Veersche Herv. Kerk leestdienst zijn, terwijl des nam. om twee uur in de Dorpsche Kerk Ds. Anker optreedt. Ds. de Vries treedt om 9l/a en om 5 uur op in de Ger. Kerk. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 20 April '28. Plaatsborden. Voor een 14-tal dagen mochten we berichten dat de A.N.W.B. op een drietal punten bij den ingang der gemeente groote emaille borden had laten plaatsen met den naam onzer plaats. >e De borden zagen er keurig uit. Wat we voor een andere plaats baldadig noemden, moesten we intussct'en dezer dagen ook hier consiateeren. De lieve jeugd heeft zich onledig gehouden met het beschadigen dezer borden.'t Ware gewenscht dat de ouders en 't publiek zelf zich hiermede eens bemoeiden om verdere beschadiging te voorkomen. Bouwterrein Gemeente. Het bouwterrein der Gemeente naast de woning van Dr. Vercauteren Is Dinsdag j.l ten overslaan van Notaris van Ham ingezet op 1600 gulden. Hei woonhuis met erf van den heer G. Vluemans op f5000. Honden. Dezer dagen kreeg de Inspecteur van Politie alhier bezoek van een Belgische dame, speciaal kenster van ruwharige Belg. Herders. De bekende reu van den Insp. alhier noemde zij een eenig dier onder zijn ras. De dame bood tot f 350.—. om het beest machtig te worden, waarop echter de eigenaar, voor wien het dier als ge- certificeerden politiehond onschatbare waarde heeft niet kon ingaan. Kuikenster f te. Wederom hoorden we op diverse plaatsen van kuikensterfte. De meeste oorzaken zijn witte diarrhee en corriodoxs. Beide ziekten ontstaan gemakkelijk op besmetten bodem, waar eerst andere kippen hebben geloopen. De hoogst mogelijke zindelijkheid met minstens om de 4 dagen een bodem- verversching is 't eenige doeltreffende middel. Patronen-tentoonstelling. Op 15 April werd alhier een pa tronen-tentoonstelling gehouden met toekenning der prijzen aan de deel nemers aan den cursus in het patronen- maken voor de schoenmakerij, van de afdeeling Vakopleiding der R. K. Vakorganisatie van Lederbewerkers. Het tentoongestelde werk trof men aan in het R K. Volksgebouw. Was de belangstelling vorige jaren goed te noemen blijkens het bezoek dezer tentoonstelling, heden was die buiten- gewoonigroot Met genoegen vermelden wij, dat naast een deputatie van het gemeentebestuur, met name de wet houder, de heer v. d. Horst en de secre.aris, de heer v d. Wee, zoo mede de plaatselijke heeren geeste lijken, ook menig schoenfabrikant van belangstelling deed blijken. Gezien het gepresteerde, moet erkend, dat de vorderingen der deelnemers aan dezen cursus in één woord goed zijn te noemen. Er past hier een dankbaar woord aan de leerlingen, den leeraar, den heer C. Brands, doch eveneens aan het Bestuur der R K. arbeiders organisatie ter plaatse, voor den ijver en den steun aan deze voor industrie en volk zoo nuttige vakopleiding. Vermelden we nu nog den uitslag der behaalde prijzen, toegekend door den bekwamen keurmeester, den heer Ant. Torians, een der vennooten der schoenfabriek „Oceana* te Loon op Zand. Eerste prijzen: C. Kroot met lof, I. de Brouwer, uitmuntendheid, J. Muizelaar Jr., H. Nellen, H. v. Mierlo, B. v. Rijzewljk, C. v. d Heijden, A. Oerlemans, P. van Woensel, M van Woensel, jo. Roestenberg, J. van Laarhoven, J. Emmeren C. v. Gulk. Tweede prijzen; A. Kops, B. van Gooi, J Leening. Derde prijs: Th Muizelaar. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 19 April. Vrijdagavond heeft in 't Wapen van Amsterdam des avonds om 8 uur een bijeenkomst plaats, waarop een vertegenwoordiger van de P.N.E.M. door het betrokken comité is uitgenoo- digd, om te komen spreken over de electrificatie der stad. Zaterdagmiddag zal langs de huizen gecollecteerd worden voor het huldeblijk van H M. Koningin-Moeder en wel door een comité van dames, bestaande uit mej J Verhoeven, J Reas, El. de Mol, S. M Kramer, R. Keunen, A de Haan, L. van Gendt en M. Duljster. A s. Zondag zal alhier een visch- wedstrljd plaats hebben onder de auspiciën van de Hengelssportvereen die daarvoor 20 fraaie pi ijzen beschik- baar stelt. Gevangen mogen worden alle visschen behalve baars, snoek en paling. Ter vervanging op het Post en Telegraafkantoor is alhier tijdelijk gestationeerd de heer Messing, ambte naar bij de P en T te Eindhoven. BURGER IJJKtTsTAND. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, te houden op Vrijdag 27 April 1928, des namiddags 7 uur op het Raadhuis. Aan de orde 1. Ingekomen stukken; a. goedgekeurde raadsbesluiten tot verhuring van woningen aan R. van Mil, I. van Haren en C. J. Snijders; b. idem tot verkoop van bouw terrein aan J. G. Trompen en het Kerkbestuur van de R.K. Parochie van den H. Antonius c. goedgekeurde raadsbesluiten tot wijziging van de reglementen van de Burgerlijke Armbesturen d. verslagen over 1927: 1. van den toestand der gemeente, 2. van de Gas-, Electriciteits- en Waterleidingbedrijven. 3. van de Commissie tot wering van schoolverzuim, 4. van hetgeen is verricht in het belang van de verbetering der volks huisvesting, e. verzoek van belanghebbenden om nog dit jaar de haven uit te baggeren, 2. Voorstel tot vaststelling der ver- goeding voor de bijzondere scholen ex art. 101 der Lager Onderwijswet over 1926 en tot vaststelling van het voorschot op die vergoeding over 19 8. 3. Voorstel om aan de firma Gebrs. Teurlings nog een terreintje ten zuiden van hare fabriek in erfpacht af te staan. 4. Voorstel om het terrein, af komstig van L. van den Hoven, als bouwterrein te koop te stellen en vaststelling van den verkoopprijs. 5. Voorstel tot wijziging van het plan van aflossing der geldleeningen ad f88.000 en f333.000. 6. Voorstel tot wijziging der Alge- meene Politieverordening in verband met de inwerkingtreding der Bioscoop wet (intrekking van het besluit van 24 Februari 1927). 7. Benoeming van een lid van het R.K. Burgerlijk Gasthuis (vacature P. J. van Loon). Dr. Schaepman-fonds. Eere-Comité. Alsnog is als lid van't Eere Comité toegetreden de heer J. van Iersel- Holtus. Parochiale Comilé's. Parochie St. Jan. C. Witlox voorzitter, K. Verwiel secretaris, jac. Frar.ssen, penning meester, Weijers—Hoffmans. van Hees been, J. van Eikelenburg. J. Leijten- van Loon, Teurlings, Hopstaken, Norb. van Loon, M van Loon, Hoffmans-van Hesteren, W Eibers, J. Verwiel de Greeff, W. Hens, A. van Eijck, J. van Delft, Adr. Jansen, L. van Drunen, Ziegenhorn, J. Wiesman, C. van Wijck. Parochie St. Antonius. W. Teurlings voorzitter, C. Wouters secretaris, J. W. Brok penningmeester, G. Vrinte. J. van Daelen, W Pennings, F. Smolders, A. Pullens, P Hornman, M Elshout, J. de Graaff, J. van der Geld, H. van Beurden L. de Rouw, J. Trimbach, J. Koehorst. Parochie H. Maria Onb. Ontvangen, F. Rox voorzitter, P. H Broos secre taris, W. de Graaff penningmeester. J. v. d. Aa, M. Bakkers. A. C. Brans. Adr. Dtjquesnoy. W Henkelman Alb. Holtzer, Jac. van Leyden, N. van Loon, G. Maas, J v. d. Meijs, H. Muller, M. L. Verhagen, P. IJpelaar, Joh. Ver- stijnen, Jos. Musters, F. Dalleu. Parochie St. Clemens. Kapelaan Thomassen voorzitter, H. Pullens secretaris, Adr. v. Mierlo Azn penningmeester, J Kooien, C v d. Hooven, Adr. v. Mierlo, P. v. Brun schot, E. v. Beijnen, L. v. d Geld, C. Pullens, C. v. Haren, Ant. Lom- barts, W. de Bont, Jos Lotff, Fr. Schilders, C. Mol. Concours hippique. In de gisteravond gehouden ver gadering van het Concours hippique- comité is besloten dit te houden op Donderdag 21 Juni a s. Voor dit concours, waarvoor alle medewerking der desbetreffende auto riteiten is verkregen en waarvoor als grootste attractie-nummer geldt een /oorproef voor de Olympische spelen van een zware hindernis-wedstrijd, wordt eene prachtige overdekte tri bune van pl.m. 1000 zitplaatsen op gesteld. Het gebeurde na de wedstrijd Quick— V.V.V. In verband met de misdragingen van het publiek tegenover den scheids rechter van den op 5 Febr. j.l. ge speelden wedstrijd Waalwijk—V.V.V. en het niet nemen van maatregelen ter beveiliging van den scheidsrechter door het bestuur der vereeniging Waalwijk, werd deze vereeniging met ingang van 12 April II. door de straf- commissie van den N.V.B gestraft, door haar te verbieden bij de eerste drie thuiswedstrijden van haar eerste elftal voor de competitie van den N.V.B. of drie andere wedstrijden, waarvoor toestoestemming door den N V B. is verleend, publiek toe te laten. Door den N.V.B werden met ingang van 12 April 1928 voor den duur van één jaar geschorst, wegens gebleken nalatigheid trn aanzien van maatrege len ter beveiliging van den scheids rechter, na afloop van den wedstrijd Waalwijk V.V.V., de volgende be stuursleden der vereeniging Waalwijk H van Engelen, Th van der Grlendl, H S'mons, H van Hilst, J J van den Berg en tot 1 januari 1929 de leden P. Verhelst en C. Beerens. ADVERTENTIëN. Flinke bijverdienste. 14—18 jaar welke niet naar fabriek gaan, om thuis Wordt aan huis geleerd. STOOMSCHOENFABRIEK GEBR. PULLENS Baardwijk. 40403 Firma WED. J. P. VAN BOMMEL Schoenfabriek Moergestel tegen hoog loon. Liefst geheel huisgezin, waarbij ook mannelijke arbeiders kunnen zijn. 40407 Prachtige woning beschikbaar. KON. ST00MSCH0ENENFABR1EK A. H. VAN SCHIJNDEL WAALWIJK. van Aandeelhouders op Woensdag 2 Mei a.s., des voormiddags 11 uur ten kan tore der vennootschap. Houders van aandeelen, die van hun stemrecht wenschen ge bruik te maken, moeten hunne aandeelen minstens 5 dagen te voren deponeeren ten kantore der vennootschap. De beroemde Stamboek en Premie- 4 maal bekroond met eersten prijs, Zoon van Oranje de Mullem, volle Broer van Claron de Mul lem, de beroemde hengst van den Zevenbergschen Hoek, komt Dinsdag te beginnen 24 April van 10 tot 12 uur bij MATHIJS VAN HAL DER en dan naar de WED. VAN THU1JL tot Donderdagmiddag en gaat dan weer naar VAN HALDER van 1 tot 3 uur en dan weer naar huis. 40400 Dekgeld Duurt tot ongeveer Augustus. Beleefd aanbevelend, W. v. d. Langenberg-Esch. te Kaatsheuvel, zal Dinsdag 1 Mei 1928, 's avonds 7 uur bij den heer J. VAN DUN aldaar, Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het solied en netjes. Ook gelegen heid tot het opstikken van stukjes. Aanbevelend, J. B MAAIJWEE Groenstceg No. 11 40402 bij de Nieuwstraat. 2, 3 Of 4 H. A. in de Moer. onder Loon*op-Zand. Te bevragen bij: 40408 A. TIMMERMANS te Raamsdonk(dorp de 17 April j.l. ingezette on roerende goederen te Kaats heuvel, staande 1. Huis met schoenfabriek, inrij, erf en tuin aan de Gasthuis straat op 13850.— 2. Bouwterrein er naast op 1760 3. Massa van 1 en 2 op 15010. Alles eigendom van den Heer J. A. Vloemans te 's Gravenhage. 4. Huis. erf en tuin bij de Vaart op 1700 eigendom van de Heeren van Stappershoef en van der Lee en 5. Bouwterrein van de Ge meente Loonopzand, naast de Gemeentelijke dokterswoning op 11600 Diverse machineriëen in ge melde schoenfabriek worden be vorens om 6 uur in café VAN DUN bij opbod verkocht, met recht van naasting door den kooper der fabriek tegen voldoe ning van 5 °/0. Publicaties op aanvrage ver krijgbaar. 40399 ONDER RljKSTOEZlCHT. 40407 voor Amsterdam Vast geld. Hoog loon. Voor kost en inwoning kan eventueel gezorgd worden Brieven onder letter B. Bureau van dit blad. 40405 De Directeur van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen brengt ter kennis van be langhebbenden, dat de Heer onder controle van het Station staat, wat betreft den verkoop van zijn brood en beschuit en dat uit het onderzoek van monsters MELKBROOD. WATER BROOD (gebuild en ongebuild), ROGGEBROOD en BESCHUIT gedurende de maanden October 1927 tot en met Maart 1928, blijkt dat deze aan de eischen, daarvoor door het Station aangenomen, hebben voldaan. Afnemers hebben recht op gratis onderzoek van monsters brood en beschuit. Aan belanghebbenden worden dienaangaande gaarne inlichtingen verstrekt. WAGENINGEN, 5 April 1928. De Directeur voornoemd, 40410 Vierde D'ijs: H Hoe*/enaars. WAALWIJK. Geboren Johannes V V zv F P A van Huiten en P P Korthout Johannes Fr. zv P van Delft en M A Le\jtens Johanna 11 Fr. dv J van Nuenen en J A Pulles Caroius J zv F J van Oostrnm en A M Jansen. Cornelia N dv J Hoogers en H AT. de Munnik. Adria- na W dv Th. C Trimbach en A J Homber gen Jaeoba M dv Th. C. Trimbach en A. J. Hombergen. Overleéen Arnold.is G. van Belkom, 71 jaar, wed. van Adr. Versteynen Cornells J. van Gorcum, 76 jaar, wed. van Th. M. van der Lenr. HuweHiks-aangifren Franciseus van Haaien, 28 jaar en Maria S. Maas, 26 jaar Franciscus P. Smolders, 28 jaar en Adriana van der Leur, 26 jaar. Gehuwd Johannes M. Leyien9. 26 jaar en Hendri- ka L. Retierm.in, 21 jaar Oliristlanus J. Passier. 2f jaar en Maria van Vuuren, 25 jaar Adrianus P. Brok. 26 jaar en Adri ana J. C. van Baardwijk, 27 jaar Petrus A. Musters. 28 jaar en Adriana J. Kroot, 28 jaar. Ingekomen iiersonen J. van Baal, van Breda H. E. van Dis seldorp. echtgen. van H. Th. G. (.'a9telijns, van 's Bosch) W. H. J. A. Goosseus en ge zin van Vnght M. Thiel, van Heinsberg H. van der Bjjl, van Dordrecht A. Breuer van Bad-Neuenahr. Vertrekken personen B. E. J. Jvlijberg naar Lichtenvoorde A. G.. A. Oirriwacliter, naar 's Bosch P. B. van der Vis, naar Loon-op-Zand C. C. van der Vis, naar Loon-op-Zand J. F. L'. M. Moekn en gezin naar Amsterdam. J. M. Janssen, naar Amsterdam. M. v. Schyu- del, naar Loon-op-Zand.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7