R.K. Dienstbode, Ranbesteding. is De Vereenigde Schouwspelers". „DE ROZENKRANS Een verrassend hooge waarde 1 nooit te voren bereikt! N.V. WAVËEM - WAALWIJK. CHEVROLET Notaris Jansen HET ZUIDEN A. P. C. Reothaert aan te besteden HOLL ANDIA vraagt 40422 Maandag 30 April a.s. 8 uur RECHTZAKEN. verkoopen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ongelegen komt bij den schralen voedselvoorraad. Onder vroolijke stemming trok onze hengelvereeniging j.l. Zondag morgen er op uit om hun le concours te houden. Om 9 uur s' morgens had de af tocht plaats in het café van A. van Dijk. Hier werden de leden opgesteld en ordelijk vertrokken de visschers in de hoop op goede vangst naar de groote brug, waar de wedstrijd plaats had. Door 't ongunstige weer en de reeds ver gevorderden tijd werd er zeer weinig gevangen. Gedurende twee uur werd de vischkunst be oefend waarna men weer in nette orde naar café van Dijk terugkeerde. Hier had de uitslag en de prijsuit- deeling plaats, waarna men nog eenlgen tijd gezellig bijeen bleef, zoodat allen hoogst voldaan naar huis keerden. Den Voorzitter en het bestuur zij hulde gebracht voor hun correcte leiding en mogen hun eersten wed strijd schitterend geslaagd noemen. Nog zij medegedeeld, dat de extra- prijs door Mr. van Ommeren uitge loofd voor 't grootst aantal visschen, behaald werd door G. van Hemert alhier. KERKNIEUWS. Diocesane Synode. Hedenmorgen is met een pontificale H. Mis in St. Jan de Diocesane Sy node door Mgr. Diepen geopend. De Diocesane Synode, de eerste volledige die na 1867 'plaats had onder Mgr. Zwijsen; dient om onder voorzitterschap van den bisschop te beraadslagen over de bijzondere be langen van de geestelijkheid en 't volk van het Bisdom, speciaal met het oog op de nooden en behoeften der tijden. Hier aan nemen deel behalve de Bisschop en de Kanunniken van het Kathedraal Kapittel, de wereldlijke geestelijken, alle Dekens, alle Pastoors der Bisschopstad, uit ieder Dekenaat één Pastoor, die daar door de Gees telijkheid als hun afgevaardigde is gekozen, eindelijk eenige andere Gees telijken, die weer als deskundigen voor bepaalde zaken speciaal zijn uitgenoodigd door den Bisschop. Ook de kloosterorde, die in ons Diocees gevestigd zijn, zenden hunne vertegenwoordigers. Wij noemen o.a. de HoogEerw. heer Deken Wouters uit Heusden en v. d. Ven uit Geertruidenberg, Mgr Völker uit Kaatsheuvel, pastoor Van Aken uit Vlijmen. Te 's Gravenhage wordt gehou den het eerste R. K. internationale Bioscoopcongres. De Kindermoord te Zevenbergen. Het gerechtshof deed uitspraak in hooger beroep in de strafzaak tegen vrouw Magielse geboren Robkes te Zevenbergen, gedetineerd, door de rechtbank te Breda veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf wegens moord door verstikking op het pas geboren kind van hare ongehuwde dochter. De adv. gen. eischte 8 jaar gevan genisstraf. Het gerechtshof overwoog, dat aan verdachte een elementaire straf behoort te worden opgelegd, omdat zij haar misdrijf pleegde onder angst en vrees voor haar man. De uitspraak luidde vijf jaar gevan genisstraf. Verduistering. de R. colporteur, Den Bosch stond terecht wegens verduistering van een bedrag van f 75 29 ten nadeele van de firma De Gruyter, Den Bosch. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Diefstal en he/ling. Voor de politierechtbank werd de strafzaak voortgezet tegen het meisje M. S. en haar vader W. S. te Den Bosch. Het meisje had in dienstbetrekking bij de firma H. Cooijmans, Den Bosch voor haar vader meermalen dranken ontvreemd. Tegen het meisje luidde de eisch wegens diefstal 2 maanden gevangenis straf voorwaardelijk uitspraak 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk. Eisch tegen den vader W. S. wegens heling f 200 boete, uitspraak f 150 boete subs 4 maanden hechtenis. Politierechtbank. J. P. K., koopman te Kaatsheuve werd wegens diefstal veroordeeld to f 3 boete subs 3 d. hechtenis. W. S., schoenmaker, G. L. koop man en J. Sschoenmaker, allen te Kaatsheuvel werden ieder wegens overtreding der hondenbelasting ver oordeeld.tot f 3 boete. GEMENGD NIEUWS. Gisterennacht om ongeveer hal een is de 25 jarige T. Stork, wonende Neuweg te Hilversum, bij het probeeren van een motorfiets op de Groest bij de Heerenstraat aldaar, met een wiel rijder in aanraking gekomen en van den motor geslagen. Hij was onmid dellijk dood. Een verschrikkelijke vondst in de Schelde Men meldt uit Antwerpen aan de N. R. Ct. in de Schelde, nabij de geul ge - naamd Hollands Werk zag gisteren rond den middag 'n Zondagsvisscher uit Antwerpen een hootd op 't water drijven. Denkende met iemand te doen te hebben, die aan het verdrinken was, begaf hij zich gekleed door de schorren te water en wilde zoo den drenkeling op het droge trekken. Ondanks de grootste krachtinspanning gelukte hem dit niet en wist hg slechts het zware lichaam langs den kant te trekken. Toen zag hg tot zijn groote schrik, dat het een jonge vrouw was die nog twee kleine kinderen aan zich vastgebonden had. Oogenschijn- lijk was de vrouw reeds dood. Op de Schelde passeerde juist 'n politie- bootje op surveillance. Door geroep maakte de visscher alarm, waarop de inzittenden der boot oogenblikkeüjk landden en door het slib en het net ter plaatse snelden. Daarop haalde men de drie aaneengebonden lijken op Het bleek dat oe kieinen met een dun koord aaneengebonden waren en dit koord aan het middel der vrouw was vastgemaakt. Ondanks krachtige pogingen hen bij te brengen, gelukte dat niet. Alle drie waren dood, noch tans slechts kort. Eenig identiteits bewijs was op geen der lijken te vinden. De kleeding was eenvoudig en netjes, blijkbaar waren het leaen uit een arbeidersgezin. Door de politie werden de lijken naar het Antwerpschee lijkenhuis vervoerd en werd alom het signale ment der vrouw en twee kinderen verspreid. Het inmiddels ingestelde onderzoek der politie bracht enkel aan het licht dat in den morgen om 7 uur een verkooper van kaartjes voor den overzetboot op Sint Anneke, eenige tickets had verkocht aan een jonge vrouw vergezeld van twee kinderen De prijs daarvan was drie franc, doch de vrouw betaalde met een biljet van 20 fr. Toen de man haar wilde terug betalen weigerde zij zeggendeHoud dat geld, ik heb 't niet meer noodig lk ga me verdrinken, een der kinde ren, een jongen van circa 7 jaar begon hierop luid te weenen. Deze kaartjesverkooper werd geconfronteerd met de gevonden lijken, die hij her kende als te zijn van de bewuste vrouw en kinderen. in den avond laat is een man op een der politiebureaux van Antwerpen gekomen om hoogelijks ongerust aangifte te doen van de verdwijning van zijn vrouw en kinderen. Een der aanwezige inspecteurs gaf hem het signalement der gevonden lijken Doodelijk ontsteld herkende de man daaruit zijn vrouw, zijn zoontje van 7 en dochtertje van 4 jaar. De vrouw heette Joanna Hoebrechts 32 jaar oud echtgenoote van Pierre Derben en woonde H. Geeststraat. In 't dooden huis speelde zich een verschrikkelijke scène af. De man was als krankzinnig toen hij de lijken van vrouw en kinderen zag. Het bleek dat zij in den morgen na de kleinen en zich zelf op z'n Zondagsch te hebben aangekleed, het huis verlaten had om de vroegmis bi, te wonen. Voor het huis te verlaten gaf zi haren man een kus en liet ook de kleinen hun vader een kus geven Vermoedelijk is zij in den voormiddag blijven ronddwalen voor zij haar wanhoopsdaad heeft uitgevoerd. Uit tal van verklaringen, die de politie thans krijgt blijkt, dat de vrouw den laatsten tijd sporen van geestesgekrenktheid toonde. De man zelf, die steeds van huis op zijn werk was, is daarvan onkundig gebleven De ontsteltenis en deernis met den ongelukkigen man en vader is alge meen. De 70 jarige weduwe Peetsma is in haar woning nabij Klazienaveen verbrand gevonden. Vermoedelijk had den haar kleeren vlam gevat door een stoof. Toen Zondagavond de heerjonk te Purmerend naar' bed wou gaan zag hij door de naden van de boven verdieping rook komen. Hij snelde naar boven en vond daar het bedje van zijn kind geheel verbrand. Dade lijk ging hij naar een aangrenzende kamer om er de ramen open te werpen. Hier vond hij zijn zoontje dwars over een ander bed liggen Het kind was reeds gestorven. Men vermoedt, dat het jongetje door het spelen met lucifers den brand in het bedje veroorzaakt heeft Gistermiddag is onder Alphen bz Thiel nabij het veer de auto van den heer de Winter, manufacturier te 's-Bosch, door nog niet opgehel derde oorzaak eenige malen over den kop geslagen, waarbij de inzittenden letsel hebben opgeloopen. De neer I. de Winter brak een pols, de heer J. de Winter brak een arm en mej. E. de Winter kreeg eenige schrammen. Na voorloopig verbonden te zijn, zijn de patiënten naar den Bosch vervoerd. De auto was nog maar een j dag in gebruik geweest. Zaterdag is de millionnair Carl Sherritt te The Pas in den staat Manitoba met een nieuw vliegtuig, dat hij zich kort geleden had aange schaft, van een hoogte van 100 meter gevallen en gedood. Zijn me'gezel werd ernstig gewond en in hopeloo- zen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. De heer Sherritt was vroeger pels- ager en ontdekte de mijnen in Noord- Manitoba, welke zijn naam dragen. Hij was een der grootste aandeel houders van de Sheritt-Gordon mijn- bouwmaatschappijen. Gisteren is in de fabriek der irma ter Kuyle Zn. aan den Lagen Bothof te Enschede de 17 jarige S. tusschen de liften den.liftkoker be kneld geraakt en ernstig gewond. In een ziekenhuis is hij aan de gevolgen overleden. Betreffende het ernstig misdrijf, dat door krachtig optreden van de politie te Middelburg Zaterdag aan iet licht is gekomen kunnen nog de volgende bijzonderheden worden me- gedeeld De 27-jarige vrouw W. A. de J. geboren B., die bekend heeft haar man te hebben vergiftigd, is als 18- jarig meisje reeds met het slachtoffer gehuwd en had toen reeds een minder goede reputatie. Zij kwam inwonen bij den blinden man, met wien zij in 't huwelijk trad. Ook de moeder van de Jonge nam intrek in de woning aan den Segeersingel. Uit het huwe lijk werden drie kinderen geboren, van wie er twee ruim 3 jaar geleden tijdens een ziekte (zware hoest) zijn overleden. Ook is kort na dien de moeder van de Jonge, met wie de vrouw op zeer gespannen voet leefde gestorven en ook toen werd reeds gefluisterd, dat dit overlijden niet natuurlijk zou zijn geweest. Verleden week werd de man ongesteld. Don derdag overleed hij. De gemeente geneesheer, die een onderzoek instelde, kon geen sporen van uiterlijk geweld vaststellen, maar evenmin de ziekte, waaraan de J. zou zijn overleden. Zooals gemeld, werd toen het lijk in beslag genomen en werd bij de sectie dood door vergiftiging geconstateerd. Niet werd een doosje van Rodent, rattenvergif, bij huiszoeking aange troffen, maar wel heeft de vrouw, toen haar zulk een doosje werd ge toond, bekend den inhoud van een gelijksoortig doosje te hebben gedaan in de pap van haar man. Het voortgezet onderzoek heeft nog niet uitgemaakt dat de vrouw ook te maken heeft met het overlijden van de beide kinderen en haar schoon- moeder. Gevraagd, liefst spoedig, EEN FLINKE boven 20 jaar, zelfstandig kunnende werken, eenigszins bekend met koken. 40427 Mevr. SIEMER, Mr. v. Cooth- straat 14, Waalwijk. te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Erven van Mej. Ida Verhoeven in het openbaar Een in goeden staat zijud perceel Hooi- of Weiland te Baardwijk, Sectie A 398, groot 1.76.30 hectare, gelegen ten Noorden van het Oude Maasje nabij het Stoomge maal. Aanvaarding bij de betaling uiterlijk 8 Juni a s. 40381 Grondlasten van 1 Jan. 1.1. voor kooper. Vrij van polderlasten. Inzet op Donderdag (Markt dag) 26 Aprlfl 1928 en toeslag op Vrijdag 4 Mei daarna telkens voorm. ll'/a uur precies in het café van W. v. HELVOIRT te Waalwijk (v.m. Baardwijk). Stoombiljartfabriek TILBURG, 38. Op Woensdag 9 Mei a.s., des voormiddags te 11.30 uur in het Raadhuis der Gemeente SPRANG CAPELLE, zullen ondergeteekenden namens het College van Burgemeester en Wethouders der Gemeente SPRANG CAPELLE trachten Het afbreken eener beitaan- de en het maken van een nieuwe beschoeiing met bij- behoorende werken langs de Capelsche haven ter lengte van pl.m. 100 M. Bestek en teekening zijn vanaf 25 April te verkrijgen bij onder geteekenden a 15.—, waarvan bij inlevering van ongeschonden exemplaren op den dag der aanbesteding f2,50 zal worden terugbetaald. 40426 Architecten- en Ingenieursbureau K. C. SUYLING ZONEN 's Hertogenbosch, Markt 73 ADVERTEERT van 14 jaar om opgeleid te worden in de afdeeling Snijderij. Dir. PIERRE MOLS. HET ONGEËVENAARDE SUCCES door A. BISSON, naar FLOR. BARCLAY'S wereidberoemden liefdes-roman. 40415 'r SPEL VAN LIEFDE met 'n LACH en 'n TRAAN. Hoofdrollen Enny de Leeuwe, Minny v. Ollefen, J. Obdam, Pierre Mols, Hans Brunlng, John Timroth, J. Joha, e.a. Het publiek is enthousiast!!! De Pers is een parig in haar lof over de voortreffelijke voorstelling van dit schitterende stuk. 'n Stuk voor IEDEREEN Prijzen der plaatsen: le rang f 1.25, 2e rang f 1.% 3e rang f 0,60. plus belasting en 10 pCt. Auteursrecht. Plaatsbespreking ais naar gewoonte. CHEVROLET LANDAU SEDAN P r i j z e n Sport Cabriolet Sedan 2 deuren Sedan 4 deuren Landau Sedan ^jROOTER, ruimer, langer, fraaier Nieuwe Fisher carrosseriëen, naar eigen f 2590— f2300- f2475- f 2800- smaak uit te kiezen, gegarneerd en bekleed door een bekend kunstenaar - nooit tevoren is zooveel waarde in een automobiel dezer prijsklasse vertegenwoordigd geweest all in de kleine Chevrolet 1928. NIEUWE KENMERKEN: Hoogere, smallere radiateurzwaardere banden, dieper frame, vierwielremmen, zelf-schokbrekende veeren, zuigers van Invar- aluminium en vele andere opmerkelijke verfijningen. besent vervdlschwg 75,40 en 25ct.| roeit RATTEN en MUIZEN radicaal uit. Doosjes o. 50 cenl en f Bil alle Drogisten flinke Jongen H I» 99 i

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3