dubbel Heerenhuis ERFHUIS. Notaris Middelkoop ïl FLORA BIOSCOOP WAALWtl8. Duts, Huismoeders vat Kaatsheuvel DEMONSTRATIE mei de „SPEED" de sier der Eleciriscne Machines Biurlaaph-v. d. Heijden - Iaalwijk. publiek ver koop en SOLIED PERSOON Wij leveren voor Bovensmering. Het behoud voor uw motor. „ALLES VOOR MOEDER." KOMT ALLEN ZIEN.= De Speed verdrijft alle leed. Uit de hand te koop GROOTE BtJVERDIENSTE. komt Dinsdag 1 Mei naar de zien, in de zaal van den heer Smit, Peperstraat. Verder expositie van Mandwasch- machines en Wringmachines. nen leven hebben afgesmeekt, sterk en strijdvaardig zijn in den kamp, waaruit nu eenmaal elk men- schen bestaan is saamgevoegd, want gij bezit de liefde tot elkander, de liefde door God U in het harte ge stort en echt katholieke overtuiging, kostbaar erfdeel uwer voorvaderen, geheiligd en geschraagd. Voorzeker zal dan ook op U van toepassing worden het woord van de dichter: Waar werd oprechter trouw, dan tusschen man en vrouw op aarde ooit gevonden twee zielen gloeiend aan een gesmeed of saam geklonken en verbonden in lief en leed. Moogt gij in uw huwelijk uw levens- bestaan nog verrijken op een wijze zooals gij dat tot dusverre deed Gode ter eere U zeiven en zooveel anderen ten heil. Uwen raad met den ontvanger U hulde en dank brengend voor wat U steeds voor ons wist te zijn, heeft spontaan besloten U een be wijs van erkentelijkheid bij deze ge legenheid aan te bieden, vertrouwend dat dit U en uwe geachte Bruid aan genaam zal zijn en zal strekken tot versterking en bestendiging van de goede verstandhouding die tusschen U en ons bestaat. Geve de goede God U nog vele jaren de gelegenheid er een aangenaam gebruik van te maken. En daar wij ter gelegenertijd en plaats den Gever aller gaven zullen vragen de verwezenlijking van deze wenschen, noodig ik thans mijn medeleden uit om met mij in te stem men in eere. Lang leve Bruid en Bruidegom. Hiermede stemde de raad in, De Voorzitter dankt mede namens zijne bruid voor 't fraai cadeau, dat door hem op hoogen prijs wordt gesteld, juist omdat 't van den Raad komt. De keuze van 't cadeau vindt spr. zeer gelukkig, 't Zal hem eiken dag doen herinneren aan de schenkers. Dankbaar is spr. voor de sympathieke woorden van den heer Pijnenborg van hem en zijne aanstaande ech ge- noote. Spr. heeft de overtuiging, dat zijne bruid niet alleen ingezetene zal worden, maar ook zal mee leven met de belangen der gemeente. Hiermede sloot de Voorzitter de vergadering met den Chr. groet. BINNENLAND. In den loop van 1929 en begin 1930 zullen 12 maandelijksche vlieg toctiien Nederland lndtë en terug worden georganiseerd. Eenigen tijd geleden had de directie der N derlandsche Spoor wegen aan den Minister van Water staat ter goedkeuring voorgelegd de ontwerp -zomerdienstregeling, welke zich onderscheidde van die van het vorige jaar, doordat het aantal op Zondag loopende treinen uitgebreid was. Naar wij thans vernemen, heeft het departement zijn goedkeuring aan dit ontwerp onthouden, zoodat net aantal Zondagstreinen dit jaar niet grooter zal zijn dan vorigen zomer. (Hdbl Antoon Jurgens Vereenigde Fabriek De winst over 'tafgeloopen jaar der Margarine Fabrieken Jurgens bedraagt f 21 014 244, Dividend 10°/0 Ondanks de groote concurrentie zijn tevreden stellende resultaten bereikt. Men heeft goede verwachtingen van de fusie met Van den Bergh. Zuider—Hypotheekbank. De Zuider-Hypotheekbank te Breda behaalde over 1927 een winst van f 239 710, Dividend 30°/0. Uitstaande hyoothaken 21.963 243 Pandbrieven f 21 286 300 KANTONGERECHT. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. HERPT. KERKNIEUWS. Priesterjubilea. Daags voor Pinksteren zal het 4C jaar geleden zijn dat o m. werdei priester gewijd de ZeerEerw. heeren Hendrikus. Johannes Berkelman in 1862 te Oisterwijk geboren, assis «ent Ooijen Persineen 1889 1891 kapelaan Someren 1891 1902, kape taan te Erp 1902—1908. pastoor te Lnijksgestel 1908 - 1917, sinds 1 Jul 1917 pastoor te Raamsdonksveer. Augustinus Petrus Eras, in 1864 te Tilburg (Goirke) geboren, in 1889 Rector Clarissenklooster Tilburg, in 1891 kapelaan Raamsdonksveer tot eind November 1907, toen de benoe oiing volgde als pastoor St. Anna te Tilburg. Adrianus Petrus Kuijpers, in 1862 te Oisterwijk geboren, kapelaan te Leeuwen in 1889, in Waalwijk van 1895 tot 1902, toen hij werd benoemd -ot pastoor stichter der parochie van St. Antonius van Padua te Waalwijk De Eerw. Paters Cherubinus en Seraphinus (in de wereld Henr en Franc. Lenssen) ord. Cist. Ref. te Tilburg, zullen Donderdag den dag herdenken waarop zij voor 12'/* jaar tot priesters werden gewijd. Op dien gedenkwaardigen da£ is het tevens 25 jaren, dat zij hun intrede in het klooster deden. Als bijzonderheic mogen we nog vermelden dat de Gebrs. Lenssen tweelingen zijn. Het zal deze onafscheidbare broeders op dezen dag wel niet aan hartelijke belangstelling ontbreken. GEMENGD NIEUWS. Naar Reuter uit Melbourne meldt, is de heer Van Keulen, eerste fficier van het Nederlandsche stoom schip Almkerk met een metgezel ge- dood. doordat de auto, waarmede zij zich van Geelong naar Melbourne begaven, met 'n vrachtauto in botsing s gekomen. Een derde passagier van den auto werd zwaar gewond bij net ongeluk. De politie van Ruinen heeft zekeren G G. gearresteerd die in Pesse een koe uit de weide stal en op de veemarkt te Zwolle voor f 180 verkoent aan een Ruiner koopman. Hij heeft bekend. Op verzoek van den commissaris van politie te Tilburg is in den Haag aangehouden de chef der Electrolux te Tilbuig. die f 1200 verduisterd moet heboen ten nadeele van deze maatschappij. In Februari heeft uit de kapel van Slot Kadolsburg (Frankenland D.) een inbreker, hiertoe uitgelokt door de kunsthandelaars Liff nann, Mtyer en Schmidt, een schtlderij gestolen dat aan G ünewald of Cranach wordt toegeschreven. Liffmann en Mtyer werden spoedig gearresteerd, doch Schmidt werd niet gevonden. Nu is deze echter in Amsterdam aangehou- ien. Hij heeft ook eenige andere iilectenop zijn geweten. In den afgeloopen nacht zijn tfama en de kust van de Zwarte Zee geteisterd door een hevige aardbeving Door reusachtige vloedgolven werd groote schade aangericht. Mer. vreest lat Varna hetzelfde lot zal treffen als 3hillippopel. Door het op hol slaan van een oaard kreeg de 58 jarige arbeider Osinga te Sneek gisteren een mest wagen over zich heen. De man werd zoo ernstig gewond, dat hij heden- norgen in het ziekenhuis te Sneek aan de bekomen verwondingen is overleden. Gisterenmiddag werd op de Gnschedeesche Straat bij de Twent— sche Kalkzandsteenfabriek, nabij 01 lenzaal de ongeveer 30 jarige voerman J. Arends, door een auto aangereden De auto werd bestuurd door een zoon van den eigenaar S uit Ensche ié, die het chauff uren blijkbaar wilde eeren. De voerman werd tegen een boom gedrukt, zwaar gewond opge— tomen en naar het R K. Ziekenhuis Oldenzaal gebracht. Bij aankomst bleek de ongelukkige reeds te zijn verleden. A. laat een vrouw en een idnd achter. Per auto van den Geneeskun digen dienst is naar het Binnengast huis te Amsterdam vervoerd het lijk van een 35 jirigen man, die in een jerceel aan den Amstel tengevolge /an het uit elkaar springen van eer •lectrisch gedreven slijpmachine doo lelijk was geiuffen. Op een in aanbouw zijnde kerk an den Linraeushof te A nsterdam is een 51 jarige man door een losschie- end voorwerp in den rug getroffen en overleden. Eenige kleine jongens waren )insdagavond aan de sluis te Leid -chendam aan het verstoppertje spelen waarbij de 9 jarige Oudshoorn zich achter een pilaar van de brug had 'erstopt. Voor het uitlaten van sche oen werd op hetzelfde oogenblik de orug opgehaald, hetgeen de kleine klaarblijkelijk niet heeft opgemerkt, zoodat het ven'je door de windstui ler brug als het ware verpletterd werd Onmiddellijk heeft men hem naar dr. van Zeeland vervoerd, doch hulp mocht helaas niet meer baten, binnen enkele minuten trad de dood in. Naar uit een ingezonden stuk van Claas Sweer is in de Geldermal ser van gisteren blijkt, heeft Sweerls (die, zooals men zich herinnert, vrij gesproken is van het hem ten laste gelegde inzake den Culemborgschen moord), bij de justitie te Tiel een klacht ingediend tegen den burge meester van Tricht. wegens het vast houden van goederen, die in April 1926 ten huize van Sweeris in beslag zijn genomen. Sweeris merkl in dit stuk op, dat in het arrest van het Arnhemsche hof, waarbij hij is vrijgesproken, is bepaald, dat alle bij hem in beslag genomen goederen aan hem terugge geven zullen worden. Gistermiddag is op de Eem te Baarn een ernstig ongeluk gebeurd. Drie leerlingen van het lyceum had den een zeilbootje gehuurd om op de rivier te zeilen. Ter hoogte van de uitspanning van Kuyer sloeg, vermoe delijk door een rukwind, het bootjr om. Twee der knapen wisten zich zwemmende te redden, doch de derde, de ongeveer 15 jarige zoon van jhr de Beaufort uit Amersfoort, zonk in de diepte. Spoedig werd hij door een visscher uit Bunschoten opgehaald, doch de pogingen van de politie om hem met zuurstofapparaten en toepas sing van de kunstmatige ademhaling bij te brengen mochten niet meer baten. Dr. Doyer, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Het lijk van den jongen is naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd. Uit Melbourne wordt gemeld, dat de overstroomingen in Queensland omvangrijker zijn dan de eerste be richten deden veronderstellen. Van de bewoners van het Dawson districi zijn sedert 2 dagen geen berichten ontvangen. Voor zoover tot nu toe vastgesteld, zijn 7 personen verdronken, doch men vreest, dat er nog meer slachtoffers te betreuren zullen zijn In het gebied van Rockhamplon is de laatste dagen een regenval van 1 Meter geregistreerd. in een dorpje bij Stettin heeft vanmorgen een op heeterdaad betrapt inbreker Krohm. den rechercheur Pioch doodgeschoten en is daarna gevlucht Bij de achtervolging kwam de moordenaar voor het hek van een brug waarop hij zich, voor andere politiemannen hem bereiken konden een kogel door het hoofd schoot. ADVERTENTIëN. terstond te aanvaarden etn naar de laatste eischen des tijds ingericht in het mooiste gedeelte van Waalwijk. Brieven onder No der adv. bureau van dit blad. 40454 WOON IN UW EIGEN HUIS! Jonge menschen, die pas getrouwd zijn of voornemens zijn te trou wen, moeten ons beslist eens om inlichtingen vra gen hoe zij in het bezit kunnen komen van een eigen huis. want anders blijven ze maar huren, en worden nooit eigenaar. Gratis en vrijbliivend inlich tingen, Bijkantoor der - harus- bank, Oranje Nassaulaan 12, 'S-HERTOGENBOSCH. 40439 te Capelle, zal op Vrijdag 4 Mei as. des voormiadags om 10 uur, ten verzoeke van den heer A. RUT- TERS te CAPELLE (Nieuwevaart) aan diens woning, om contant geld Kasten, leuningstoelen, stoelen, tafels, vulkachel, matten en klee- den, naaimachir.etafelije, vazen, spiegels, glas-en aardewerk, zeil, petroleumlamp, bloementafeltjes, petroleumstel, kinderwagentje, wieg, filter, potten en pannen, inmaakpotten, warmwaterstoven, koffers, ganglantaarn, parapluie- standaard, waterketels, tobben, spekkuip, kuikenkooi, kunstmoe der, droogrek, kleerbak, vliegen kast, gordijnlatten, waschstoel, waschmachine, waschfornuis ce menten varkensbak. beertobbe, kettingen, musterd, palen, plan ken, brandhout en wat meer zal worden aangeboden. 40455 MANUFACTURENZAAK welke speciaal verkoopt op crediet, vraagt (gehuwd) om ter plaatse bij PARTICULIEREN te ver- koopen op WEKEL1JKSCHE AFBETALING. Hooge provisie. Vereischte, goed bekend met het publiek. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 40431 In elk genre het beste is ons motto, en al hebben wij wel niet den naam wij hebben toch de daad want wij I brengen U de allermooiste moedeifilm die ooit gemaakt is en gemaakt kan worden. Een heerlijke film. Het realisme der armoede. Het realisme der moederliefde. Onze film behandelt de geschiedenis van bij uitzondering brave kinderen. Kinderen die hun blinde moeder niet I vergeten, die hun moeder niet in kommer en ellende achterlaten. De titel van onze film «ALLES VOOR MOEDER" I zegt genoeg. Deze buitengewone prachtfilm weio 14 óaeen geleden in den schouwburg te Tilburg voor meer dan 18000 j bezoekers vertoond en zal ook wel bij ons een buitenge- I woon groot succes hebben. Dit prachtwerk brengen wij U Zaterdag 5, Zondag 6 en Maandag 7 Mei. Tekstboekjes verkrijgbaar bij de Wed. v. d. Broek van Ree en Kolsteren La Garde a 15 cent. Ouders spoort uwe kinderen aan Kinderen spoort uwe ouders aan deze film te komen zien. HET IS IETS ZELDZAAMS. Zie adv. a.s. Woensdag DE DIRECTIE. Beleefd aanbevelend. hoor liet bewijs tegen verdachte geleverd werd. De eiscli luidde 4 maanden gevangenisstraf. Verdachte bleef ontkennen. Uitspraak 10 Mei a.s. WAALWIJK. Uitspraken van 26 April 1928. W. A. C. en H. G. M. D. te Waalwijk, straat schenderij, beiden teruggave aan ouders zonder toepassing van straf., P. G. v. S. te Druncn overtr. trekhondenwet, boete nisvoor. P. W. d. K. te Kaatsheuvel, vuur aangelegd, 1 of 1 week tuchtschool. W. de G. te Waalwijk, W. v. D. en B. v. R. te Kaatsheuvel, dronkenschap, ieder 10 of 5 dagen. G. v. D. te Kaatsheuvel overtr. nlsv, 10 of 5 dagen.'Dezelfde, overtr. en boete als- voor. W. B. v. d. W. te Kantsheuvel, overtr. alsvoor 15 of 10 dagen. G. M. te Waalwijk, overtr. nlsv. 100 of 50 dagen. H. C. B. te Dru- nen, overtr. arbeidswet 3 x 2 of 3 x 1 dag. C. A. S. te Kaatsheuvel, overtr. alsv. 2 x 5 of 2x3 dagen. C. B. C. M. v. E. te alsv., overtr. alsv. 3 of 2 dagen. X. P. te Loonopzand, P. M. te Aalburg, J. V. te Eethen, H. J. K. en H. L. J. P. Waalwijk, W. v. d. M. te Tilburg, M. I.. C. .1. K. te Elshout, overtr. mot. en rijw.-wet, ieder 3 of 2 dagen. H. P. M. te Sprang-Capelle, overtr. nisvoor, 10 of 5 dagen. M. v. E. te Waalwijk, overtr. alsv. 2 of 2 dagen. G. v. el. V. te Kantsheuvel, overtr. nlgem. veiligheidswet 15 of 10 dagen. W. v. V. te Besoijcn, overtr. nlsv. 5 of 3 dagen. H. v. B. en A. J. v. H. te Waalwijk, M. V., J. A. d. W. en H. B. te Vlijmen. G. W. C. G. te Tilburg, overtr. pol. vcrord. ieder 3 of 2 dagen. A. M. v. B. en H. K. te Knats- licuvel, J. P. de R. te Sprnng-Capcllet, overtr. trek hondenwet, ieder 3 of 2 dagen. T. v. V. te VlMmen, overtr. nlsv. 4 x 2 of 4x2 dagen. J. W. te Kaatsheuvel, overtr. nlsv. 2 x gepleegd. 2 x 3 of 2 x 2 dagen. I.. K. te alsvoor, overtr. mollenwet 3 of 2 dagen. G. d. G. en J. v. cl. H. te Druilen, overtr. mot. en rijw. regl. leder 2 of 2 dagen. A. W. te alsvoor, te veel perso nen in autobus 5 of 3 dagen. VERDUISTERING. De rechtbank veroordeelde A. dc B., colporteur, Den Bosch, gedetineerd, wegens verduistering van een rijwiel, dat hij in Waalwijk had gehuurd, tot 3 maanden gevangenisstraf. IX DEN BOSCH CARNAVAL GEHOUDEN. J. v. G., arbeider te Udenhout, stond terecht ter zake dat hij op Zondag 19 Februari 1928 te Den Bosch in de St. Jorisstraat, hij café „Pnlelsziclit" opzettelijk mishandelend den agent van politic .1. Broeders, die daar op surveillance was, niet een mes lieeft gestoken, waardoor deze bloedend werd verwond. Getuige J. Broeders, agent van politie, verklaar de. dat hij in café „Paleiszicht" vrouwenstemmen hoorde. Ze gilden en het rumoer scheen een ruzie te zijn. 't Was kwart voor elf 's-avonds. Meteen kwam een persoon naar buiten en vervolgens (le rest van de twistenden. De agent trad toe en met een gaf de een, zijnde verdachte, door getuige goed herkend, den agent met een mes een steek in de hand. Getuige v. d. Leijgraaf, agent van politic, zag verdachte er van door gaan. Hij werd tot aan de Keizerstraat nageloopcn, doch hij wist den po litiemannen te ontkomen, De kastelein, A. v. d. Berg, had op informatie der agenten den naam van verdachte opgegeven Voor de rechtbank wist hij er niet veel van en kon niet met zekerheid zeggen of J. v. G. dc per soon in kwestie was. Bij het weifelen van getuige waarschuwde hem de president, de waarheid te zeggen. Kom toch voor de waarheid uit, vermaande ook de officier. Laat liet toch niet om je café. Getuige Haarens, caféhouder, Vughterdijk, als getuige i» décharge gehoord, verklaarde dat ver dachte omstreeks elf uur in zijn café was geweest Dat kan zijn, aldus de president tot verdachte Je bent immers in de richting van de Vughter- straat geloopen. Verdachte ontkende. Heb je op de klok gekeken, toen hij binnen kwam? vroeg de president aan getuige Haarens Het gaat toch niet per uur in je café, dat je zoo op (Ie minuut af weet, wie er in je herberg komt? Getuige hield vol het precies te weten, hoe laat 't toen was. Als getuige werd nog gehoord P. C. Smits, 20 jaar, uit Udenhout,, een die met verdachte uit was en een verhaal deed over het herbergbezoek met carnaval. Deze getuige had do mishandeling niét gezien. Dat is dan de zooveelstc zaak over de vechtpar tijen met Carnaval, aldus de officier, die uit het feitenmateriaal het bewijs voor het misdrijf con strueerde. Sur. wees er daarbij op, hoe moeiliik liet in strafzaken is, van kasteleins de waarheid te kunnen vernemen. Zoo ook in deze zaak. De cene herbergier weet precies hoe laat in dc Cnma valsdrukte een bezoeker binnen komt en een au der weet juist omdat liet zoo druk was, niets van den tijd af. Ten slotte concludeerde het O. M. dat in liet ver WAALWIJK. Geboren Adrianus J. z.v. A. van Well en C. M. Kroot. Cecilia M. Th. d.v. H. W. van Laarhoven en J. G. Meulkens. Johannes M. F. z.v. P. J. Schalken en J. C. Kooien. Adrianus A. z.v. M. H. Pullens en J. M. Bnijens. Maria A. d.v. C. G. Maas en H. Smolders. Johanna A. d.v. J. G. v. (1. Mecrnkker en A. Th. van Schnvk. Hcnricus A. z.v. J. Kooien en \V. M. van Hulten. Aris z.v. Buddingh en L. G. Bouwman. Anna C.hr. d.v. A. A. Leijtens en J. C. Konlngs. Overleden Johannes G. van dcr Geld 71 jaar. Hnwel. aangiften: Mart inns Sulsters 27 jaar en Johanna vail Gor- kuni 19 jaar. Johannes N. Gerssen 25 jaar en Petronella A. (le Vries 27 jaar. Ingekomen personen: B. E. J. Klilberg van Lichtenvoorde. A. de Kok van 's Bosch. J. Füg van Utfort. P. G van Vliet en gezin van Velsen. M. A. van Hest van l.oon on Zand. Vertrokken personen: A. II. v. (1. Hoven naar Den Haag. J. M. C. Snnncns naar Niiniegen. B. N. van H»lden naar Wiik c.n. A. J. M. C. Zijlmans naar Tilburg. J. M. C. v. d. Heijden naar Amsterdam. J. M. Bergmans naar Den Haag. J. M. Hombouts naar Grave. F. Schrijnwerkers naar Losser. Over liet le Trimester 1928. Geboren Adriann M. C. d.v. C. J. van Grevenbroek-van den Brandt. Laurentius A. J. z.v. J. A. van Berge Henegouwcn-v. il. Sterren. Jan z.v. Jo hannes Klnnin-v. d. Zalm. Lonis A. J. z.v C.hr. Seuntjes-Seeren. Johannes z.v. P. de Boer-Peters, Mfi'dnns Cornelis z.v. NV. Kuijs-Vcrbunt. Overleden llcndrikus .Tolis. z.v. Joh. I.. van Beijnen-N er- hoeven. DUSSEN. Geboren Jacobus z.v. J. Kieft en G. Heikoop. Anna Maria d.v. A. (1c Bodt en A. M. Stcenhnaen. Petrus Hendrikus Josephus z.v. P. II. van Gennin en M. C. Co'-nclissen. Franciinn I.eonarda Maria d.v. I,. F. Wintermans en C. Olislagers. Fran- eisca Alberta llenrica (l.v. V. G. van Gennip en M II. Wermclink. Louisa Gcrarda Antonin d.v. C Leemans cn E. van Veltlioven. Leonardus Jo hannes z.v. C. W. Schalken en G. A. (le Gast. Overleden: C. A. Verhoeven 18 jaar, eclitg. van E. Ruderfer MADE. Geboren: A. z.v. Th. Maas-Franse. C. L. d.v. G. Jans- sen-Roelands. P. J. d.v. A. den Exter-van Bragt Overleden: J. Heneurs 56 jaar. wed. vail A. v. (1. Korfnut B. v. d. Veeken 09 jaar echtg. van C. Vcrkooijeu Gehuwd; 1> A. van Dongen 20 jaar en B. ermeeren 24 jaar. J. Iiuigens 20 jaar en C. Godschalk 30 j Ondertrouwd: 1> J. van Al-hen 28 jaar en C. Quirnnen 29 jaar J. v. (I. Korfput 25 jaar en A. Janssen 21 jaar P. van Leest 29 jaar en C. Tliijssen 20 jaar. C de Wijs 24 jaar en E. Flinsen 23 jaar. M van Amersfoort 20 jaar en A. H. Raaijmakers 28 j 1 N.V. Wanen Waal* I

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7