HetWiegekmd PUROL I DOE HET NU! GEDENKBOEK SCHOEN- El UIEIIIIISÏ1IE Prijsopgaaf vragen voor Uw geheele Meubileering, F a. A. v. d.Wee-CooIs overgenomen heeft, aangezien de Chi- neesche autoriteiten niet in staat waren de orde te handhaven. Oeneraal Foe- koeda heeft den bevelhebbers der Zuidelijke Chineesche iegers doen weten, dat de doortocht, maar niet het verblijf, den nationalistischen troe pen zou toegestaan worden, mits de Chineesche bevelhebbers eerst aan de vier eischen hadden voldaan, die Ja pan gisteren heeft gesteld, naar aan leiding van de plunderingen en den moord op Japansche onderdanen. BINNENLAND. Gezant te Weenen. Bij K. B. is benoemd tot gezant te Weenen Jhr. F. E. M. H. Michiels van Verduynen, vroeger Nederlandsch gezant te Buenos Aires (Argentinië,) Rijksmiddelen. De rijksmiddelen hebben in April f42.454.800 opgebracht of f346.700 meer dan verleden jaar. Sedert 1 Jan. was de opbrengst f 162.463.000, zijnde nagenoeg f828.000 minder, terwijl de inkomsten ten bate van het leenings- fonds f 7.782 000 bij verleden jaa ten achter bleven. (Oec. en Fin. Med. Opbrengst der Rijwielbelasting. De rijwielbelasting heeft over de maan April j.I opgebracht f 383.460 tegen f434.142 over April 1927. De opbrengst over de eerste vier maan den van dit jaar bedraagt f 5.349.867.50, Olympisch Hockeytournooi. Het programma van heden. Het programma der Olympische hockey-wedstrijden, welke gisteren een aanvang namen luidde voor Donderdag als volgt Nieuwe Stadion: 3 15 n m. Neder land Frankrijk.Scheidsrechters, Licgois (België)en de Cindric (Cechoslovakije). Oude Stadion, 3.30 n.m., Dene- marken— Zwitserland, scheidsrechters Reimberg (Duitschland) en v. d.Kerck- hove (België). Oude Stadion, 5 00 n.m. Britsch- Indië-Oostenrijk. Scheidsrechters, Schiff (Nederland) en Roux (Frankrijk). Nieuwe Stadion, 7 30 n.m. Duitsch land-Spanje. Scheidsrechters, maj. Rickatts (Britsch-Indië) en Regibo (België). Nederland won met 5 1 van Frankrijk. De tocht van Van Lear Black. Geijsendoiffer seint uit Athene: Wij zijn vertrokken uit Brindisi om 9 uur, arriveerden te Athene 1 *.14. Hadden met sterken tegenwind te kampen. Zijn over verwoest Corinthe gevlogen. Maken het alien wel. Morgen gaan wij naar Caïro. Wegens beleediging veroordeeld. De Vierde Kamer der rechtbank alhier, heeft héden uitspraak gedaan in de zaak tegen den heéf A. van der Stel. den vroegeren directeur van de gasfabriek te Schoten. Zooals men weet, had de heer Van der Siel in het dagblad .Het Volk" van 9 Augustus 11. een artikel ge publiceerd, waarin hij ook den naam had betrokken van den heer M. Qeesink. den op wachtgeld gestelden directeur van de voormalige gasfabriek te Sloten. In verband daarmede diende laatstgenoemde heer een aanklacht wegens beleediging in. De rechtbank veroordeelde den heer herders met hun kudden naar het dal. De dieren werden naar hun stallen ge bracht en de herders kwamen na het nuttigen van hun sober avondmaal te samen hij de vrouwen en meisjes, die met het spinnewiel in de hand zich in groepen hadden neergezet op het zachte gras onder de bescherming der liooge hoornen en weldra klonken dan hun aller reine stemmen te samen omhoog om God te danken voor den heerlijken dag. Na 't danklied kwamen hun volks gezangen. Deze vroolijke kinderlijke zangen even rein als het water van de beek in hun nabijheid. Schaterend en lachend van levenslust, en hoven hen allen uit klonk Jalomitza, de lieve, de schoone Jalomitza. Haar naam was steeds op aller lippen. Wie kon zoo mooi als zij het linnen weven? Geen enkel meisje kon met haar wedijveren in hel borduren der wit linnen hemden. Jalomitza had vele talenten. Maar het schoonste van alles was toch haar stem. Wanneer Jalomitza zong zwegen zelfs de vogels en de herten die aan de bron kwamen drinken bleven luisterend staan. Nu op dezen avond wordt er na het danklied niet meer gezongen. De vlijti ge jonge handen doen het spinnewiel niet snorren. Neen aller oogen hangen aan de lippen van Miros, den ouden herder. Over eenige dagen wordt het oogstfeest gevierd en nu wordt alles in gereedheid gebracht. De voorraadschu ren zijn gevuld. De kudden zijn groo- ter geworden. De meisjes hebben hun nieuwe kleedingstukken gereed ge maakt, en zij hooren reeds de loftui- gingen van vader, broeders en vrien den over de geborduurde hemden die Van der Stel tot f50 boete, subs. 20 dagen hechtenis. Het O.M. had f20 boete, subs. 10 dagen hechtenis gevorderd. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Hendrika W. d.v. H. B. Steenbergen en H. M. Dijks. Maria E. H d.v. H. J. van Hulten en M. A van Bladel. Hendrikus J. z.v. H. L. van Vugt en P. M. Timmers. Theodora M. C. d.v. P. Chr. IJpelaar en A. E Mutsacrts. Adrianus z.v. M. Leijtens en C. M. Klij- berg. Jeltq E. z.v. R. Hofman en J. Offringa. Overleden Albertus A. M. van Es, oud 22 jaren. Johanna M. van Corstanje oud 8 maanden. Franciscus Pennings oud 71 jaren echtg. van J. de Graaff. Huwel. Aangiften: Henricus J. M. M. Moonen oud 29 ja ren en Adriana J. van Schijndel oud 20 jaren. Gehuwd Joseph van Baal 33 jaren en Antonia M. Bürgermeister 31 jaren. Ingekomen personen: M. van Helvoirt van Nieuwkuik. L. C. v. d. Pennen en gezin van Drunen. W. P. M. Klerkx van H. en L. Zwa- Iuwe. Vertrokken personen W. E. van Woensel naar 's Bosch. G. J. Wijkmans naar Rotterdam. F. H. de Haan naar Capelle. Th. v. d. Heide naar Maashees M. Ooijens naar Oud-Heusden. RAAMSDONK. Van 115 Mei. Geboren: Willem A. z.v. Cornelis van der Beek en Anna J. Molewijk. Frans G. P. z.v. Johannes A. van den Heuvel en Adelaide A. L. Verkuijl. Huberta W. d.v. Frederik W. Gerritsen en Maria H. van Keulen. Cornelis A. z.v. Adri anus C. van der Kuijp en Maria J. A. Akkerman. Johannes A. z.v. Johan nes Bernardus Fens en Antonetta H. Schipperen. Adrianus W. z.v. Wil helmus A. Zijlmans en Adriana A. M. de Bruijn. Antoinette P. M. d.v. Hen- dricus J. Verschure en Maria C. A. Verstappen. Petrus G. z.v. Johannes N. van der Plas en Anna H. Kuijsters. Cornelis E. z.v. Gerardus A. Niiij en Larina C. Schelle. Antonius A. z.v. Adrianus A. van Seeters en Pietronel- de meisjes voor hen hebben gemaakt. Eindelijk is de groole dag aangebroken. Zooeven is de kerkdienst geëindigd. De dag is begonnen met God. Nu eerst naar huis, waar de feestelijk versierde tafels klaar staan om haar gasten te ontvangen. Zoo straks zal de feeststoet opgesteld worden waarin de jongelin gen en meisjes ieder hun plaats inne men. Ziet daar is reeds een zegewagen, ge trokken door met bloemen versierde ossen, waarop het goudgele koren hoog opgestapeld ligt en tusschen de gele aren komen de vroolijke gezichten van maaiers en bindsters kijken. Dan vol gen de herders met hun mooiste ossen en koeien, allen versierd met bloem kransen. Ziet hoe dartel en vroolijk de kalfjes om de moeder heen springen. Het is alsof zij weten dat het feest is, 'n feest voor hen. Een tweede zegewa gen trekt voorbij, heiaden met de mooi ste vruchten die de aarde geven kan. Verleidelijk liggen zij in zachtgroene bladeren schitterend in den gouden zonneglans. Hoort, klinkt daar niet de alpen hoorn dep schaapherders? Daar komen zij reeds met hun schapen en geiten. Ziet met hoeveel zwier zij hun groote hoeden zwaaien, versierd met alpen- bloemen. Tusschen hen in gaat Jalo- mitza's broeder, fier en trots met zijn lievelingsschaapje op den arm. Wel mag hij trotsch zijn dezen dag. Draagt hij niet de schoonste kleeren van hen allen? Zijn mooie kleeren door Jalo mitza vervaardigd. Doch hoort! Fluit spel en harpgetokkel komt nader en heldere meisjesstemmen klinken luid. Luko en zijn fluitspelers gaan voorbij la Zopfi. Antonie z.v. Hendricus C. Fijneman en Maria van Stcijn. Cor nelis M. z.v. Marinus C. A. Baijens en Petronella M. Maton. Dina A. M. d.v. Cornelis A. Blom en Maria A. Ivornel. Christiaan z.v. Jacobus H. van Bie zen en Johanna van Wanrooij. Getrouwd Johannes B. Fens 23 jaar en Anto netta H. Schipperen 21 jaar. Petrus J. Joore 31 jaar en Antonia A. v. Meeu wen 29 jaar. Adrianus P. de Ruijter 23 jaar en Lucia van Toren 20 jaar. Hendrikus P. de Gussem 25 jaar en Adriana M. van Helvert 22 jaar. Martinus A. Adriaansen 20 jaar en Adriana J. Leeggangers 23 j. Adria nus H. Fens 30 j. en Anna M. de Ruij ter 29 jaar. Marinus A. de Ruijter 24 jaar en Catharina Klavers 23 jaar. Pieter J. K. Groenewegen 24 jaar en Gerdina M. de Borst 22 jaar. Ondertrouwd: Petrus J. Verschuren 25 j. en Petro nella H. Broeders 24 j. Marinus J. Vissers 35 j. en Petronella W. Waas 26 j. Johannes P. Fijneman 28 j. en Jo hanna H. Adriaansen 24 j. Tennis W. H. Bossers 24 j. en Wilhelmina P. Pruijsers 22 j. Overleden Johanna Timmermans, echtg. van Wouter A. van Beek 62 jaar. Petro nella M. Fens wed. van Jacobus Zijl mans 59 jaar. Adriana J. van der Pluijin wed. van Johannes Weterings 80 jaar. Hendrik van Strien 6 jaar. Dingeman Riool 74 jaar. Antonie van Seeters wed. van Maria Broeders 79 jaar. Adriaan Kieboom wed. van Dingena Bakx 81 jaar. Christiaan Ribbens 13 jaar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Moeders nemen voorde roode, gesmette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat is KANTONGERECHT. en achter hen komt Jalomitza met hare gezellinnen. De blonde krullende in de zon goudglanzende haren los en vrij over de schouders golvend, op 't hoofd bijeengehouden door een diadeem van rood fluweel, paarlen en flonkerende steentjes. Zoo schrijden de meisjes voort, fier en gelukkig. Wat steken de helderroode keurslijfjes doorweven met gouddraad helder af tegen de sneeuw witte rokjes. De kleine voetjes zijn in zacht geel lederen schoentjes gestoken. Zij vormen groepen en rijen, gaan te rug en zweven vooruit en dat alles op de maat der zachte, zoete muziek en Jalomitza's heerlijke stem. De stoet wordt besloten met een groep ernstige gemzenjagers. Het is een heerlijk slot deze ernstige mannen met heerlijk slot deze ernstige mannen in hun groene, nauwsluitende kleeren, de buksen op den schouder; hun ernstige oogen en veerkrachtigen tred. De stoet trekt door het dorpje, waar gelukkige ouders, jongere broertjes en zusjes en oude mannen en vrouwen toekijken. Ziet de moeders, zij wijzen vol trotsch op haar meisjes, de vaders wijzen vol fierheid op hun zoons; de kinderen kij ken opgetogen naar al die pracht. De ouderen zien dat alles glimlachend aan en zij denken aan de vervlogen dagen der jeugd, toen ook zij medeliepen in den feeststoet. De dprpelingen volgen den stoet als deze bij het kerkje komt, waar de priester staat met zegenende hand. want daardoor koopt ge zooveel voordeeliger en ervaart ge teven6 dat alleen Mag. „DE ZON" te KAATSHEUVEL U economisch, practisch en goedkoop installeert. Overgordijnen woiden gratis ge hangen. Vloerzeil wordt gratis gelegd. Cocostapijt en Loopers worden gratis gemeten en omboord. (Wordt vervolgd). SPORT. Seriewedstrijden „Quick". Verleden Zondag werden de eerste drie wedstrijden van deze serie gespeeld. Als eerste ontmoeting vond plaats de wedstiijd Quick 2—HEC 2, welke niet zoo spannend was als we dat gewend zijn, hetgeen grootendeels kwam doordat de HEC'ers vanwege den zeer voornamen wedstrijd, welke hun le elftal moest spelen niet op volle sterkte konden deelnemen. Met 2—0 werd deze ontmoeting door de Qulckers gewonnen. Hierna vond plaats de wedstrijd Brabantial Waspik—PSV 1 Waalwijk. Dit was een zeer spannende strijd, welke door beide partijen zeer ernstig werd opgenomen Aanvankelijk leek het nf Waspik toch wel zou winnen, doch de PairofiaslITienschen weerden zich zoo geducht dat zij deiï tot het einde gelijk hielden en toen ook in de verlenging niet werd ge doelpunt moest het kt beslissen. Daarbij bleek dat Brabantia de ge lukkigste was en kwamen deze dan ook in de volgende ronde. Als laatste wedstrijd vond plaats de ontmoeting RWB 2—Baardwijk 2, welke eveneens een geestdriftige mooie strijd werd. Ook hier bleef de stand gelijk en moest wederom het lot be slissen. Het geluk was toen aan de zijde der RWB'ers, zoodat ook zij om de prijzen zullen medekampen. Morgen zal worden uitgemaakl welke clubs de prijzen zullen mee nemen. De eerste ontmoeting vindt plaats tusschen RWB 2—Brabantia, welke elftallen wel tot het uiterste zuilen strijden om een plaats in de finale. De tweede wedstrijd is een afmattingswedstrijd voor Quick 2 en zal PSV 1 wederom als tegenpartij het de Qulckers lastig genoeg maken en zullen de Blauw-Witten zich ge ducht moeten inspannen willen ze winnen, dan zal de finale gaan tus schen Quick 2 en den winnaar van den eersten wedstrijd, welke in elk geval ook weer een spannende strijd zal geven. Indien het .weer zich goed houdt kan er nog aardig wat belangstelling zijn meer nog dan den eersten Zondag. Wij hopen dat ditmaal niet geloot behoeft te worden, doch op het veld de strijd beslist wordt. De eerste wedstrijd vangt aan om 1 uur. VOOR DE W. DONKER Pzn. ingenaaid slechts f 1,50, in prachtband slechts i 2,50. Uitsluitend verkrijgbaar WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1ELEN. W.S.C. Donderdagmiddag vond op het terrein van WSC een ontmoeting p aats tusschen WSC 2 HEC2, welke wedstrijd na een forsch spel, waar- tegen de scheidsrechter niet voldoende optrad, in een 3—2 overwinning voor WSC eindigde. WSC verscheen met een paar in vallers, wat alras bleek een handicap voor de geelzwarten te zijn. Niettemin wisten zij een voorsprong te behalen van 2— 0, terwijl HEC nog voor de rust een tegengoal maakte, zoodat met 2—0 gedraaid moest worden. De tweede helft gaf een allesbe halve spannende strijd te zien, doch toen HEC den stand gelijk had gebracht kwam er meer vuur in de geel zwarten en wisten zij tenslotte met 3—2 te zegevieren Hierdoor komt WSC 2 a.s. Zondag in de tweede ronde en krijgt daarvoor „Zigo" uit Tilburg op bezoek, welke vereeniging een zeer goede plaats op de ranglijst inneemt. De wedstrijd vangt aan om 2 uur en vertrouwen wij dat vele voetbal liefhebbers van dezen spannenden strijd zullen komen genieten. Tevens wordt door het 3e elftal van WSC om 4 uur een huldigings wedstrijd gespeeld voor het behaalde kampioenschap, waarbij het ook niet aan belangstelling zal ontbreken. HET WEDSTRIJDPROGRAMMA. Zondag 20 Mei 1928. 3e Klasse C. HelmondiaR.W.B. Prom. Comp. 3e Klasse. HoensbroekV.T.V. ChèvremontV.T.V. Prom. Comp. Res. 2e klasse. Tegelen IIN.O.A.D. II. Bleijerheide IIL.O.N.G.A. II. BRAB. VOETBALBOND. OLYMPISCHE PUNTJES. a. De aanvoerder van het Ned. Elf- lal, de heer Ir. Harry Denis, is aange wezen, bij de opening der Olympische Spelen, op Zaterdag 20 Juli a.s., den Olympischen Eed af te leggen, namens de deelnemers aan deze spelen. b. De Hollandschc tekst van dezen eed luidt als volgt: „Wij zweren, dat wij naar de „Olympische Spelen gekomen zijn als „loyale mededingers, in acht zullen „nemGE de reglementen, waaronder „zij zullen worden gehouden en ver-- „langend er aan deel te nemen in een „ridderlijken geest voor de eer van „onze landen en de glorie van de sport." c. Bulgarije en Joegoslavië zullen niet deelnemen aan 't Olympisch Voet- haltournooi, zoodat het aantal deelne mende landen is teruggebracht tot 18 (zie „Ons Zuiden" no. 43 van 25 April '28). d. De loting voor het Olympisch Voetbaltournooi zal geschieden op Don derdag 17 dezer (Hemelvaartsdag). e. De seini-officieele opening dei- spelen heeft plaats op Donderdag 17 dezer. Alsdan vangt het hockey-tour- nooi aan, dat op Zaterdag 26 dezer ein- digt.Nederland speelt 17 dezer tegen Frankrijk, op 19 Mei tegen Duitschland en op 23 Mei tegen Spanje. f. Het Olympisch voetbalgezelscliap uit Chili is thans ook. te Amsterdam gearriveerd. Dg Mexicaansche voetbal- Onze agent voor Kaatsheuvel c.a. is SCHOOLSTRAAT Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N HELEN. KAïnO, DE HOOFDSTAD VAN EGYPTE. Moskee (Mohammedaansch bedehuis). EEN KIJKJE IN HET OUDE ROME. Doos 30en 60 ct. Tube 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten WAALWIJK. Uitspraken van 10 Mei 1928. G. G. A. K. te Waalwijk overtr. pol. verord. 3 ol' 1 week tuchtschool. N. J. B. te alsvoor straat schenderij 12 of 1 week tuchtschool. G. C. M. d. J. Ie Kaatsheuvel overtr. mot. en rijw. regit, 2 of 1 weck tuchtschool. W. B. te 's Bosch, G. T., A. v. G., A. V. te Waalwijk, W. A. v. E. te Nieuw- kuijk, M. K. te Sprang, T. E., J. A. v. R., J. V. te Drunen, overtr. mot. en rijw. wet ieder 5 of 3 dagen. A. A. H. te Waalwijk, A. V. te Uden- hout, W. II. M. te Kaatsheuvel, J. M. V. te Drunen, G. S. te Woudriehem, overtr. alsvoor, ieder 3 of 2 dagen. A. K. te R'dnm, G. J. K. te Waalwijk, A. v. d. G. te Vlijmen, overtr. pol. verord. ieder 3 of 2 dagen. G. L. te Nijmegen, M. M. v. d. li. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, ieder f 1 of 1 dag. G. v. B. te Drunen, overtr. alsvoor 8 of 4 dagen. A. L. K. te Kaatsheuvel, dier noode- loos pijn veroorzaken 15 of 10 dagen. L. J. S. te Waalwijk, overtr. alsvoor 5 of 3 dagen. C. A. S. te Sprang-Capelle, M. V. te Kaatsheuvel, overtr. mot. en rijw. regit, ieder 5 of 3 dagen.. M. J. V. te Sprang-Capelle, J. W. C. v. B. te 's Bosch overtr. alsvoor ieder 2 of 2 dagen. J. C. W. te Nieuwkuijk overtr. alsvoor 3 of 2 da gen. G. v. d. H. te Capelle overtr. prov. pol. regit, 3 of 2 dagen. J. S. te Waalwijk, overtr. arbeidswet 5 x 1 of 5 x 1 dag. J. D. H. v. d. H. te alsvoor, overtr. alsvoor 2 x 5 of 2 x 3 da gen. H. v. d. P. te Vlijmen, overtr. veldpol. 5 ol" 3 dagen. P. S. te Waalwijk overtr. algem. veiligheidswet 15 of 10 dagen. J. S. G. d. C. te Tilburg, overtr. alsvoor 10 of 5 dagen; G. v. W. te Eethen, J. v. d. W. te Kaatsheuvel, dron kenschap, ieder 10 of 5 dagen, A. v. G. te Waalwijk overtr. alsv. 15 of 10 dagen. DOOR of COM PET ITI EAT IT KL AO RN 13 Mei 1928. Afdeeling 4. 2e klasse. Waalwijk 3Baardwijk 3, 33. COM PETI TI E-PROGRA M MA 20 MEI 1928. Afdeeliug 4. 2e klasse. Vlijm. Boys 2Baardwijk 3, .T. Hornes.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6