Accountantskantoor: M. A. M. Ollermans Koopt nu een Foto-toestel. A. OUDBERK - FotOMEl - WAALWIJK. i tenties voor het „Kerk klokje" voortaan in ons bezit moeten zijn vóór Vrijdag morgen 9 uur. Alle Accountantswerkzaamheden Aan Heeren Adverteerders in 't „Kerkklokje". Iers zijn 12 dezer van New-York ver trokken en worden 19 of 20 dezer te Amsterdam verwacht. N.-Nederland—N.-Duitschland. De Noordelijke Elftal Commis sie stelde het Noordelijk elftal, dat Zondag a s. tegen Noord-Duitschland zal spelen, als volgt samen Doel: de Jonge (Velocitas); achter: Luppes (Q.V AV.): en Knol (Veloci tas); midden: Kaufman (Achilles); Zuiddma en Vos (Velocitas); voor: Nyooer (Hoogezand); Meulema (Velo citas); Brink (Friesland)Compaan (O.V.V.); Dekker (G.V A.V.). Frankrijk7 sjecho Slowakije Zondag heeft het TsjechoSlo- waaksche elftal het Fransche te Parijs met 2—0 geslagdn. Kampioenschap van Zwitserland. Zondag bij den wedstrijd om het Zwitsersche voetbalkampioenschap te Ziirich heeft de kampioensclub van Oost Zwitserland Qrashoppers den kampioen van midden-Zwitserland Nordstem met 2-1 geslagen. De Nederiandsche voetballers. De Technische Commissie heeft uit de voorloopig aangewezen 22 spelers eenigen vervangen, zoodat de Hjst thans bestaat uitDe Boer, v. Boxtel, Buitenweg, Denis, Elfring, B. Freeze, Qehring, v. d. Griendt, v. Heel, v. Kol, Kools, Krom, Massy, v. d. Meulen, v. Run, Schipper, Schreurs, Sweerts. Tap, Vis. Weber en v. d. Zalm. Duivensport. Zondag 5 Mei hield de Concours- bond te Waalwijk een wedvlucht van uit Lier. De prijzen werden verdiend als volgt; J. v. d. Houdt 1, P. Schoemans 2, 15, Am. v. Ree 3, S. Heijmans 4, 10, 11, 12, 13. Adr. Stokwielder 5, 8, j. C. Muskens 6, 19, J. C. Pulles 7, Joh. Allessie 9 en eerste overduif, H. Mul- ders 14, C. Verhulst 16, J Treffers 17, Alb. v. Eeten 18. Vermist jonge duif Holl. 1 28 27205 H. Broumels. Door den Waalwijkschen Concours- bond werd op Zondag 13 Mei eene wed vlucht gehouden van Pont St. Maxence, afstand 317 K.M. Eerste duif om 11.32.35. Laatste 12.22.11. M. Ley tens 1, 21, 22; J. v. d. Houdt 2; L. Heijmans 3; P. v. d. Houdt 4, 23, 33; Arn. van Ree 5, 24; A. Stam 6; P. L. Pullens 7; J. van Beek 8, 12, 39; Joh. Verhagen 9, 15; Jos. van Bladel 10, 19; J. Kipping 11, 18, 25, 27, 36; Gebr. van Gelder 13, 40; C. Verhuist 14, 20, 28; Th. Bakkers 16; M. van Veldhoven 17; W. van Muilekom 26, 37; A. Stokwiel der 29; J. C. Pullens 30; K. Broumels 31; Alb. v. Eeten 32; J. C. Muskens 34; A. van Eijck 35; Fr. Schoemans 38. Wedvlucht Halle, 122 K.M. Eerste duif 10.53.42; laatste dui' 11.42.29. L. Heijmans 1, 14; A. v. d. Houdt 2, 3; J. C. Muskens 4; J. Allessie 5; L. Verhoeven 6; J. Kippings 7, 9, 11; Jos. van Huiten 8; K. Broumels 10; Th. v. d. Geld 12; L. Moonen 13; Th. de Ron de 15; P. Schoemans 16, 20; A. Stok wielder 17; A. van Ree 18; J. van Veld hoven 19. Ie overduif J. C. Muskens. ELSHOUT. De Postduivenvereniging „de Sne - vliegers" hield Zondag een wedvlucht van uit Pont St. Maxence (Frankrijk) afstand 328 KM.Prijzen werden be haald 1, 2, 3, 4, 6, G Slulmers; 5de prijs A. Duisters; 7de prijs M.v.Hu ten. Eerste duif werd geconstateerd om 12—25—30. NIEUWKUIK. Zondag j.l. hield de postduivenvereeniging „G. V. V." een wedvlucht vanuit Eijsden. De prijzen werden als volgt behaald Th. v. d. Geld 1, Th van Eethen 2 3 8, H. Kiviets 4, C. Coolen 5. A. Coolen 6. H. de Bont 7. Ie get. Th. v. d. Geld, le Koningspoule Th. v. d. Geld, 2e Koningspoule Th. van Eethen. e KAATSHEUVEL. Uitslag wedvlucht Hall, van de Combinatie, gevestigd bij den heer J. van Dun. P. Stokkermans 1, 9, 20, 37, 39; J. Emmers 2, 5; J. Corstanje 3, 18: A. v. d. Ven 4, 11, 17, 34; Mosselveld 6, 26; J. van Riel 7; F. Dame 8; M. Zacht 10; Mosselveld 12; Brokken 13; G. v. d. Ven 14, 32; A. van Dongen 15; W. Oomens 16, 40, P. Hees 19, 20, C. W an- rooij 22, 31; Vloemans 23; Brokken 24; Hugo Esch 25; H. v. Dongen 27H. Da- men 28, 30; A. de Leeuw 29, 33, 36; A. Emmers 35; Jos. Vrinten 38. (Lid van het Ned. Inst. van Accountants) Koningsweg 7 PEN BOSCH. Telef. 1107. als: inrichten, omwerken, controleeren van boek houdingen, onderzoek op administratief en finantieel gebied. - Balanscontrole. 40511 Speciale afdeeling. - Belastingadviezen. pioenschap is, zal W.E.K. een zware dobber hebben. Voor korfballiefheb bers de gelegenheid om van deze mooie sport te genieten. Dat het terrein dan ook vol van belangstellenden ls. mede om W. E. K. aan te moedigen. Aanvang kwart voor vijf. Biljarten. Het wereldkampioenschap 1928 De 21e wedstrijd om het wereld- ampioenschap zal, zooals reeds eer er werd medegedeeld, van 30 Mei ot 5 Juni te Amsterdam gehouden worden in het gebouw van den Wer kenden Stand aan de Kloveniers- jurgwal. De wedstrijden staan onder directe leiding van denNederl Biljart bond. Het zal de eerste maal zijn, dat in een internationalen biljartwedstrijd, zeven verschillende landen vertegen woordigd zijn. De deelnemers zijn Th. Moons (België) wereldkampioen 1927 Fr. Appleby, kampioen van Ame rika; G. van Belle, kampioen van België; M. Cbasserai, kampioen van Jrankrijk K. Foerster, kampioen van DuitschiBnd J. P. Martenet. kampioen van Zwitserland; H. J. Robijns, kam pioen van Nederland; Ed Sousa, kampioen van Egypte. Er zal alleen des avonds gespeeld worden,n.l. lederen avond vier partijen. GEMENGD NIEUWS. Korfbalsport. W. E. K. De voor verleden Zaterdag aange kondigde match W.E.K. contra Quick, Tilburg, is tot nader datum uitgesteld, wegens verhindering van W. E. K. A.s. Zaterdag komt Philips uit Eind hoven op bezoek. Waar deze vereen, een ernstige pretendent naar het kam- Men meldt uit Berlijn Een ernstig ongeluk heeft gister middag plaats gehad, op het vliegveld Berlijn—Tempelhof. Het postvliegtuig 200 besiuurd door den vlieger Streck- mann, was enkele mir uten voor een uur opgestegen om naar Keulen te gaan. Toen het vliegtuig, dat zich met vrij veel moeite van den grond had verheven, een hoogte van twee honderd meter had bereikt, bemerkte de bestuurder, dat er iets haperde, waarop hij klaarblijkelijk besloot on middellijk een noodlanding te maken. Het toestel kwam terecht in een nabij het vliegveld gelegen tuin en botste tegen een prieel aan, waarin zich de eigenaar van den tuin bevond. Deze bleef als door een wonder ongedeerd. Het vliegtuig werd echter bij de landing zwaar beschadigd de schroef was geheel verbrijzeld. De piloot werd bewusteloos onder het toestel uitgehaald, zijn kaakbeen was gebro ken, bovendien had hij al zijn bene den tanden verloren. Hij werd naar een ziekenhuis vervoerd. De postzen- dingen, die zich in het toestel bevon den werden terstond overgeladen in een ander vliegtuig, dat daarop naar Keulen vertrok. Gisteravond was de toestand van den verongelukten vlieger bevredigend. Omtrent de te Leiden plaats gehad hebbende arrestatie van den heer B, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan verduistering van ruim t 200 000, ten nadeele van een onder neming in indië, vernemen wij nader dat genoemde heer B. door deze onder- uèïïilng dit bedrag was uitgezon- den tot het uitbetalen vati Steekpen ningen aan verschillende personen in ons land. De heer B. moet deze pen ningen echter niet hebben afgedragen maar voor zich zelf hebben behouden Het ligt in de bedoeling van de Haagsche justitie, dat de heer B. reeds deze of anders de komende week van het hoofdbureau van politie te 's Gravenhage naar Medan zal worden overgebracht. Pogingen om zijn voorloopige invrijheidstelling te verkrijgen zijn tot dusver niet gelukt, De Officier van Justitie te Medan, die het verzoek tot aanhouding van den heer B. aan de Nederiandsche justitioneels autoriteiten deed mr. Lieftink, bevindt zich, op het oogen- blik. met verlof in ons land. Naar wij vernemen heeft de heer B de behartiging zijner belangen op gedragen aan mr. J. Weyl. Te Amsterdam heeft de politie bij een huiszoeking in de woning van den man, die er van verdacht wordt, een 50 jarige vrouw aan den Omval te water geworpen te hebben, f500 gevonden. Vermoed wordt, dat dit de helft is van het bedrag, dat de vrouw hem heeft ter hand gesteld om effecten te koopen. Nader is gebleken, dat zij hem de f 1000 had gegeven op Donderdag morgen. Hij bracht op Vrijdagavond de beloofde effecten niet mede en vermoedelijk is dit de oorzaak van den aanslag geweest. De wisseling van het geld kan dus ook op Donder dag hebben plaats gehad en niet alleen op Vrijdag. Uit Hongkong wordtgemeld.dat Chineesche roovers den Italiaanschen priester Lator hebben ontvoerd. Zij eischen voor zijn vrijlating 20000 dollar. Reeds bij de eerste trekking van de vijfde klasse der Staatsloterij is j.l. Maandag de honderdduizend ge vallen op no. 12287. Toen een ambtenaar van de crimineele politie gisteren den 25- jarigen Alfred Schuldt In een huls in de Elbestrasse te Hamburg wilde arresteeren, daar hij voor eenigen tijd uit een gevangenis was ontvlucht, ging deze, daarbij geholpen door zijn hulsgenooten, den politieman te lijf. Deze kreeg spoedig hulp van eenige collega's en toen ontwikkelde zich een geregeld gevecht. Daarbij stelde Schuldt twee politiemannen buiten gevecht en drukte een derden tegen het venster van de op de derde ver dieping gelegen woning, om hem naar buiten te werpen. Op dit gevaarlijke oogenbllk loste een der politie beambten een schot op Schuldt, dat hem in den rug trof en waardoor hij gedwongen werd den polttieman los te laten. De gewonde misdadiger werd naar het ziekenhuis gebracht. De radicaal socialistische activist Jef van Extergem, die op slechts 17- jarigen leeftijd door het Belgisch ge recht tot 20 jaar dwangarbeid werd veroordeeld, zal 18 Juni a s. vrijkomen. Zijn Vlaamsch nationalistische vrien den zullen hem bij deze gelegenheid op 24 juni te Antwerpen huldigen voor zijn gehechtheid aan en zijn lijden voor het Vlaamsch Ideaal. Van Extergem, die in de gevangenis tijd had om na te denken over het vooze der socialistische theorieën, die hij tot dan toe had aangehangen, heeft zich in zijn kerker tot het Katholicisme bekeerd. Gistermiddag waren drie jonge lui in een zijschacht van de bij Dort mund gelegen mijn Lucas, waarin al geruimen tijd niet meer gewerkt wordt, gekropen. Een van hen rookte een pijp en daardoor ontplofte het mijn- gas dat zich in de schacht had ver zameld. De ontploffing was zoo hevig dat het betonnen deksel, waarmee de hoofdingang van de mijn dichtgemet seld was, hoog de lucht in werd ge slingerd. Van de drie jongelui heeft slechts één met zware brandwonden zich weten te redden. De andere twee zijn gisteravond door een reddings ploeg van de mijn Kaiserstuhl dood gevonden. Het vliegtuig, waarmede Pelletier d'Oisy de vlucht Parijs—Tokio onder neemt, is bij Akyab omlaag gestort. Pelletier d'Oisy zelf werd niet noemenswaard gewondzijn beide tochtgenooten Gavin en Carol moesten echter In het hospitaal worden opge nomen. Het vliegtuig is totaal vernield. KERKNIEUWS. Gistermorgen heeft te Eischwei- ler een directeur van een spaarbank zijn 28 jarige vrouw met 'n revolver gedood en daarna het wapen op zich zeli gericht. De man is met'n ernstige hoofdwond naar het ziekenhuis ge bracht. De oorzaak van het tragische geval is niet bekend, maar waarschijn lijk zijn er verduisteringen gepleegd. Maandagmorgen had te Wolvega bij de brug over de Linde een ernstige aanrijding plaats. De 18 jarige J. Poyst te Heerenveen ging per rijwiel naar zijn patroon te Oldemarkt Hij werd ingehaald door een luxe auto, die met groote snelheid reed. Deze werd bestuurd door een dochter van notaris Kar uit Heerenveen, die echter het stuur had overgedragen aan een logé, een zoon van notaris Brouwer uit Apeldoorn. Van tegenovergestelde richting naderde een auto en een motorrijwiel, die beiden ook zeer snel reden. De heer B. schijnt zenuwachtig geworden te zijn en gaf, in plaats van te remmen, vol gas. Hij was het stuur niet meer meester en reed met groote vaart tegen een boom en vervolgens tegen genoemden J, Poyst, waarna de auto in de sloot schoot. Het vreeselijk verminkte lijk van het slachtoffer werd naar het gemeente huis te wulvsga vervoerd Het slachtoffer reed rechts van den weg. De inzittenden van den auto kregen geen letsel. De Duitsche rijksminister Strese man is ernstig ongesteld. Hij lijdt aan nier aandoening. Naar verluidt wil de ex kroonprins van Roemenië Carol zlch^ In België vestigen, voorloopig in 't Chateau d'Ardennes. Of hij er blijven kan, zal van zijn houding afhangen, In Eupen (aangewonnen gebied door België) heeft men een Burge meester gekozen, die menjiiet wil. Men protesteerde bij de Belgische regeering en wil niet met hem ver gaderen. Duitsche journalisten bezoeken op het oogenblik Antwerpen en worden daar met alle honneurs ontvangen. De Pressa te Keulen is geopend, maar nog lang niet gereed. In de gevangenis te Cherbourg heeft de Duitsche koopman K., die daar verleden jaar was aangehouden, en die door de Argentijnsche en Hol- landsche politie gezocht werd wegens ernstige verduistering, zelfmoord ge pleegd. Gisteravond omstreeks half vijf is de 9-jarige M. van G. gewoond hebbende aan de Schiestraat te Rotterdam, op de Schiekade door 'n auto overreden. Het meisje was onmiddellijk dood. Het lijkje is naar het joodsch ziekenhuis aldaar overge bracht. Gisterochtend is op de Laakbrug in Den Haag een ernstig ongeluk gebeurd. Sinds eenige dagen is aan de brug aan het werk de schilder J. R. uit de Obrechtstraat. Om half elf moest de brug geopend worden en de schilder bleef tot het laatste oogenblik aan den arbeid, ondanks de waar schuwing van den brugwachter. Ver moedelijk heeft hij zich even te laat terug getrokken, zijn broekspijp werd door een der tandraderen gegrepen en het linkerbeen werd door de machine gegrepen en afgekneld. In deerniswekkenden toestand is de man door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis gebracht. Een B.T.A.-telegram uit Buenos Ayres meldt Vijf matrozen van 't s.s. „Primpont" zijn door pest aangetast en aan deze ziekte overleden. Er zijn prophylactische maatregelen genomen. Ie Student: Wat doe je? Schrijf je naar huis om geld? 2e Student: Nee, le Student: Waarom doe je dan zoo lang over je brief. 2e Studentlk probeer naar huis te schrijven zonder om geld te vragen Buurman: Goeie genade; Meen je dat, dat je vanochtend 7 uur af al aan het tuinieren bent? Dat zou niet bij me opkomen. De uitgeputteBij mij ook niet. 't komt op bij men vrouw. B.l.M.A. T. Bossche Interdekenale Missie Actie Tentoonstelling. Van 23 tot en met 28 Mei a.s. wordt te 's-Hertogenbosch een groote Missietentoonstelling gehouden in het Casinocomplex, aan den Papenhulst. Deze missietentoonstelling, welke wordt gehouden ter viering van het 2e lustrum van de alom in den lande zoo bekende vereeniging op Missie gebied, de R. K. Missievereeniging „St. Franciscus Xaverius", belooft van meer dan buitengewone beteekenis te worden. Niet minder dan 25 missio- neerende orden over de geheele wereld verspreid, nemen aan die tentoonstel ling deel. Er is aan verbonden o.m. een medische afdeeling, welke op de groote M. A.CT. A. te Amsterdam de algemeene opmerkzaamheid trok, een afdeeling .moderne verkeersmid delen", vliegtuigen der Fokkerfabriek te Amsterdam enz. Aan de tentoon- 1 stelling wordt mede deel genomen door de Rotterdamsche Lloyd met een compleet missiealtaar. Er is een inzending van de Lips' Brandkasten fabrieken te Dordrecht (altaarkasten), een speciale inzending der Koninklijke school voor Kunst, Techniek en Am bacht te 's-Hertogenbosch, op gebied van Kerkelijke Kunst, Kerkparamenten worden in alle schakeeringen en rijk dom geëxposeerd. Een waskaarsen fabriek exposeert hare producten in alle vormen voor den Kerkeliiken dienst en de liturgie. De Bossche missienaaikringen geven hun pracht- collecties en last not least is door de Paters van Steyl toegezegd eene inzen ding wilde dieren, die op de Inter nationale Jachttentoonstelling te Dus- seldorf onder 150 inzendingen met den eere-prijs werd bekroond en een bui tengewoon zeldzaam fraaie collectie van alle vlindervariëteiten der wereld, welke op de Vaticaansche Missieten toonstelling te Rome de bewondering wekte van zooveel duizenden en dui zenden bezoekers, gekomen uit alle oorden van den wereldbol. Een woord van aanbeveling tot bezoek aan deze tentoonstelling zal dus wel overbodig zijn. Vooral op de beide Pinksterdagen is de gelegenheid, naast een bezoek aan de Zoete Lieve Vrouw, om de tentoonstelling te zien, uitmuntend. De Tramwegmaatschappij .de Meije- rij* zegde een reductie van 25°/g toe op hare retourprijzen, mits gebruik wordt gemaakt van een collectief biljet (minimum aantal 10 personen). Er is van alle zijden groote belangstelling en kostbare medewerking. Het bestuur der tentoonstelling is samengesteld als volgtMonseigneur C. C. Prinsen, voorzitter Arn. Korst, secretaris Lambert Florie, vice-voorzitter tevens penningmeester N. Gielen, commis saris en Gerard Gerrits, aesthetisch adviseur. Dezer dagen verschijnt het program maboek een aanzienlijk boekdeeltje, verzorgd door de bekende Kunst drukkerij „St. Jan", en den bekenden kunstenaar Gerard Gerrits. Wij stellen ons dan voor aan de hand van het programmaboek een kort exposé der tentoonstelling te geven. Vermelden wij nog even, dat op Vrijdag 25 Mei a.s. een groote op tocht wordt gehouden, samengesteld door de Bossche Jeugd, op de groote markt wordt den missionarissen een welkomstlied toegezongen. De missio narissen met het bestuur der jubilee- rende vereeniging worden door het gemeentebestuur dien dag ten stadhuize officieel ontvangen. Wij deelcn mede, dat adVGf* WIJ ruimen alle geëtaleerde Camera's op met 20 procent korting. Teleloon 134. 40561 Deze aanbieding is slechts 14 dagen geldig. WAALWIJK. Freddy (die doodmoe is): „Jim my, je hebt gelijk. Een gesloten wauen is de hedendaagsche". Life. r*f Het meisje: „Hoe dicht bij de zestig hebben wij gereden?" De man: „Een en zeventig". Punch. Ij I J

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7